THIJS IJS EN DE DIKKE HERTOG Duifschland aanvaardt de uitnoodiging van den Volkenbondsraad. Brutale overval mislukt M A A N D X G T6 M X X R T 1938 BUITENLAND Twee voorwaarden: gelijke rechten voor zijn vertegenwoordiger en onmiddellijke behandeling der Duitsche voorstellen. Flandin dreigt met vertrek uit Londen. Zaterdag heeft de secretaris-generaal van den Volkenbond. Avenol, aan de Duitsche re geering de uitnoodiging verzonden om deel te nemen aan de Londensche ztiting van den Vol kenbondsraad. Dit telegram luidde als volgt: „Refereerende aan mijn telegram van 8 Maart aan de Duitsche regee- ring, noodigt de Volkenbondsraad de Duitsche regeering. als contracteeren- de partij in het Locarno-Verdrag, uit, deel te nemen aan de besprekingen Van den Raad inzake de kwestie van de mededeelingen van de Pransche en Belgische regeering." Namens de Duitsche rijksregeering heeft de minister van buitenlandsche zaken Von Neu- rath Zondagavond de uitnoodiging beantwoord met het volgende telegram: „Ik bevestig de ontvangst van Uw telegram van 14 Maart, waarin gij mij mededeelt, dat de Raad van den Volkenbond de Duitsche re geering uitnoodigt deel te nemen aan de be studeering van de door de regeeringen van Frankrijk en België aan den Raad voorgelegde kwestie. De Duitsche regeering is principieel bereid de uitnoodiging van den Raad aan te nemen. Zij gaat daarbij uit van de voorwaarde, dat haar vertegen woordiger bij de beraadslaging en de beslissing van den Raad gelijke rech ten met de vertegenwoordigers van de Raadsmogendheden moet hebben. Ik zou U dankbaar zijn, indien gij mij dit zoudt bevestigen. Bovendien moet de Duitsche regee ring de aandacht vestigen op het vol gende principieele feit. Haar optre den, dat aan de Belgische en Fransche regeering aanleiding heeft gegeven een beroep op den Raad te doen, houdt niet op bij het herstel van de Duitsche souvereiniteit in de Rijnland-zóne, doch is verbonden met uitgebreide concrete voorstellen voor een nieuwe verzekering van den Europeeschen vrede. De Duitsche regeering beschouwt haar politieke actie als een eenheid, welker bestanddeelen niet van elkan der mogen worden gescheiden. Om deze reden kan zij slechts deel- nemen aan de onderhandelingen van den Raad, wanneer zij de zekerheid krijgt, dat de in aanmerking komende mogendheden bereid zijn dadelijk in onderhandeling te treden over de Duitsche voorstellen. De Duitsche regeering zal zich te dien einde in verbinding stellen met de Koninklijk Brit- sche regeering, onder voorzitterschap van welke de bij het Rijnpact van Locarno ge- interesseerde mogendheden te Londen in be raadslaging zijn bijeengekomen. (w.g.) de Rijksminister van buitenlandsche zaken BARON VON NEURATH. Over de Zaterdag geopende zitting van den Volkenbondsraad deelt het A. N, P. mede, dat deze om 11.45 uur geopend werd door Bruce, den Australischen raadsvoorzitter. Aan zijn rechterzijde waren gezeten Flandin en Grandi, aan zijn linkerzijde Avenol en Eden. De Britsche minister van buitenlandsche za ken, Anthony Eden, voerde het eerst het woord. Hij verklaarde dat naar de meening der Engelsche regeering de bepalingen van het verdrag van Versailles en van Locarno op duidelijke en onbetwistbare wijze waren geschonden. De Raad moest den toestand onder het oog zien en trachten een oplossing voor de moeilijkheden te vinden. Bij alle po gingen om den vrede in Europa te bewaren, kan gerekend worden op de meest volledige medewerking van de Britsche regeering, zeide Eden. Daarna kwam de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Flandin, aan het woord. De redenen waarom de Volkenbondsraad in een speciale zitting is bijeen geroepen, aldus Flandin, zijn genoegzaam bekend. Juist een week geleden trokken de Duitsche troepen de gedemilitariseerde zone binnen. Het waren niet, zooals aangekondigd was eenige „sym bolische" detachementen, het was een be langrijke troepenmacht, meer dan 30.000 man geregelde troepen. Frankrijk had de plicht de kwestie terstond voor den Volkenbonds raad te brengen. Als een rechtvaardiging voor haar hande lingen, heeft Duitschland het feit der ratifi catie van het pact tusschen Frankrijk en Sovjet-Rusland genoemd. De Fransche regee ring van haar kant gaat ermede accoord, dat het Hof van Arbitrage te Den Haag beslist of het Fransch-Sovjet-Russisehe pact onver- eeniglbaar is met het verdrag van Locarno. Duitschland heeft zich echter niet tot het Hof gewend. Nu de schending van het verdrag geconstateerd is, zullen de statenFrankrijk en België hulp moeten verschaffen. Maar niet alleen de rechten en belangen van Frankrijk staan op het spel. Het gaat en hier richt ik mij speciaal tot de landen die geen onderteekenaars zijn van het verdrag van Locarno om het algemeen vredesbe lang en om het bestaan van den Volkenbond. De vraag is thans of de practijk van het voldongen feit, of de eenzijdige opzegging van vrijelijk aangegane verplichtingen tot een systeem zullen worden in Europa, of verdra gen beschouwd zullen worden als ieder oogen- blik te veranderen. Ik verzoek den raad zoo besloot Flandin, Duitschland's overtreding van artikel 43 van het verdrag van Versailles te constateeren en de onderteekenaars van het pact van Locar no hiervan te verwittigen. Vervolgens nam de Belgische Premier,, Van Zeeland het woord, die het vraagstuk van Belgische zijde bezag. Om 12.45 werd de zit ting opgeheven en tot heden verdaagd. Flandin zeide gisteravond, toen het Duit sche antwoord bekend geworden was, dat hij liever Londen en den Volkenbondsraad zou verlaten, in de huidige zitting, dan de Duitsche voorwaarde te bespreken inzake een gelijktijdige discussie over het verdrag van Locarno en de vredes-voorstellen van Hitier. „Ik heb de voorstellen van Hitier nog niet gelezen", verklaarde hij vastberaden, „doch ik ben naar Lon den gekomen om een schending van het Verdrag van Locarno te doen vaststellen en ik zal niet toestem men in iets anders te behandelen". Reuter meldt, dat men in Fransche krin gen te Londen de woorden van Flandin als reactie op het Duitsche antwoord volmondig goedkeurt. In Bx-itsche kringen erkent men, dat de zaak door den Raad moet worden beslist. Men is in deze kringen van meening, dat het Duitsche antwoord teleurstellend is en dat de toestand eerder zal verergeren dan ver beteren. Wat de tweede voorwaai-de van Hitier be treft, men verwacht moeilijkheden bij de be handeling er van door den Volkenbondsraad, omdat de aanvaarding van deze voorwaarde zou beteekenen, dat Frankrijk en België er van af zouden zien de teiuigtrekking der troe pen uit het Rijnland, alvorens te ondei-han- delen, te viagen. Men hoopte, dat de aanwezigheid van een Duitsch vertegenwoordiger te Londen den weg zou openen tot een compromis, doch er is weinig hoop, indien deze aanwezigheid ondergeschikt zou worden gemaakt aan een verandering in de houding van Frankrijk en België. Spamfe. Rumoer in het parlement. Tijdens de zitting van de Cortes, heeft zich een incident voorgedaan, meltd Reuter. Na de vooi'lezing van het ontbindingsbesluit, nam Schout-bij-Nacht Carranza, monarchis tisch afgevaardigde van de partij „Hernieu wing van Spanje", den voorzitterszetel in. Nadat hij vervolgens de agenda voor mör- gen had doen goedkeuren, waarop de ver kiezing van het bureau voorkomt, verklaarde hij de zitting voor gesloten. Toen een linksche afgevaardigde hem uit- noodigde te roepen „Leve de Republiek" gaf hij ten antwoord: „Daar heb ik geen zin in' Socialisten en Communisten hieven toen met opgeheven vuist de „Internationale" aan terwijl Carranza de zaal onder gejoel der Linksche afgevaardigden verliet. Schoten gelost op de woning van Largo Caballero. Zondag hebben inzittenden van een auto mobiel verscheidene schoten gelost op het huis van den Socialisten-leider Largo Cabal lero. Slachtoffers zijn hierbij niet te betreu ren. Dagbladgebouw in brand gestoken. Een aantal met revolvers gewapende man nen heeft Zondag het gebouw van het monarchistische dagblad „Correo Catalan" in bx-and gestoken. Alvorens de politie en de brandweer den brand hadden kunnen blusschen was reeds aanzienlijke schade aangericht. Duitschland. De sterkte der Rijnland bezetting. De Duitsche ambassade te Londen heeft een verklaring gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat zich langs de geheele Duitsche grens, van de Noordzee tot aan Zwitserland op het oogen- blik 36.500 soldaten bevinden, hierbij inbegre pen de georganiseerde politie. Dit in tegenstelling met „zekere onjuiste verklaringen" inzake de sterkte der Duitsche troepen in het Rijnland, dat bij het verdrag van Versailles werd gedemilitariseerd. In dit gebied bevinden zich noch gepantser de gevechtseenheden, noch bombardements vliegtuigen. Uit dit aantal troepen blijkt wel, dat de be zetting slechts symbolisch is, zegt de ambas sade. Hitier wil meer dan een gebaar maken. Hitier heeft gisteravond in het hoofdge bouw van de tentoonstelling op de There- sienwiese ten noorden van München een nieuwe rede gehouden. In de hal waren ongeveer 20.000 menschen aanwezig, maar buiten op het reusachtige amusementsterrein stonden volgens schat ting 230 tot 300.000 menschen. De rede werd hier d-oor luidsprekers doorgegeven. De zen der München zorgde voor vei'dere verbrei ding. Hitier zeide naar aanleiding van de jong ste gebeurtenissen o.m.: Men gelooft in deze dagen mij of door complimenten of door waarschuwingen tot een andere zienswijze te kunnen overhalen. Geen waarschuwing, geen dreiging deert mij. Ik ga den rechten weg dien de Voorzienig heid mij heeft aangewezen voor mijn volk. Wilt u dan geen enkele geste maken? vraagt men mij. Ik wil veel meer -dan een gebaar maken, ik wil een vrede -die niet opgebouwd is op geweld, onderdrukking, leugen of be drog". „Wij willen ieder vergelijk aanvaarden op voorwaarde dat wij niet door de achterdeur worden binnengelaten. Wij willen niet voor internationale gerechtshoven gesleept wor den, als het recht zoo duidelijk aan onze zijde is". „Ik heb duizendmaal xneer ge-daan dan een „groot gebaar". Ik heb Frankrijk, België en Nederland 25 jaar hun onschendbaarheid aangeboden. Ik heb aangeboden in den Vol kenbond terug te keeren om dat aanbod ver der te documenteeren en ondanks dit groot ste gebaar dat een staatsman kan maken, zegt men nogmaals „Hitier, doe nu toch een gebaar"! „Op 29 Maart zal het Duitsche volk zijn „gebaar" maken en dit gebaar zal luiden: Voor Duitschland vrijheid en rechtsgelijkheid en daardoor voor den vrede. Ik herhaal: Duitschland is tot alles bereid, behalve tot afstand doen van zijn eer en tot deze eer behoort zelf te kunnen bepalen, wat wij in ons eigen land willen doen. Dat zijn geen juridische vragen, maar de vitaalste belangen die er voor een volk bestaan. Daar over zal het Duitsóhe volk nu op 2-9 Maart oordeelen Dan zal ik voor de wereld kunnen treden en zeggen: Niet ik spreek, maar het Duitsche volk heeft gespi*oken. Italië. Lichting 1915 onder de wapenen. Zaterdag werden de decreten gepubliceei'd, waarbij de lichting 1915 (1935), welke onge veer 260.000 man omvat, wordt opgeroepen. Nader wox*dt gemeld, dat de eerste helft van deze lichting in der de wapenen is gei'oepen om de eerste helft van de lichting 1914 (1934) te vervangen, die in April met groot verlof zal gaan. Er komt dus geen wijziging in het con tingent manschappen, dat onder de wape nen is. New-York's lift jongens weer aan het werk Na 15 dagen staking. Uit New York: De vertegenwoordigers van de liftboys en van andere groepen van huis personeel zijn Zondag na een staking, welke 15 dagen heeft geduurd, met de werkgevers tot overeenstemming gekomen. Er is een overeenkomst geteekend. Vandaag zal het werk worden hervat. De stakers zullen allen weer in dienst worden genomen. De kwestie der loonen zal door een speciale ar bitragecommissie worden geregeld. (A.N.P.) Nu ook Serge Mdivani verongelukt. Door een trap van zijn pony tijdens polospel. Reuter meldt uit Delray Beach (Florida): prins Serge Mdivani is tijdens een polospel op noodlottige wijze om het leven gekomen, toen hij van zijn pony een trap tegen het hoofd kreeg. Prins Serge was de broeder van prins -Alexis Mdivani, die in 1935 bij een auto-ongeval in Spanje om het leven kwam. Prins Serge Mdivani huwde in 1927 met de actrice Pola Negri, van wie hij zich in 1931 liet scheiden; 16 dagen later hertx*ouwde hij met de zangeres Mary MacSormick van wie hij in 1933 scheidde. Hij trouwde 5 Februari opnieuw en wel met de vroegere echtgenoote van zijn broer Alexis Louise van Alen. Verliest Abessynië het ver trouwen in den Volkenbond? Ontevredenheid over het uitstellen der olie-sancties. Reuter meldt uit Londen 15 Maart: Uit Addis Abeba wordt vernomen, dat het be richt uit Londen, dat de commissie van dertien nieuwe plannen tot verzoening uit werkt, veel belangstelling hebben. Er zijn ech ter vele teekenen dat de Negus en de voor naamste Rassen het vertrouwen in den Vol kenbond verliezen. Men geeft te verstaan, dat de Bond door het voortdurend uitstellen van de petroleum-sancties tekort schiet in de plichten tegenover Abessynië en in welinge lichte kringen wordt verklaard dat indien Italië verzoekt de sancties op te heffen. Abessynië zal vragen in de commissie, welke hierover beslist, vertegenwoordigd te zijn Italiaansch geschoten. vliegtuig omlaag Albury's burgemeester bestolen. Koffer, waarin zich o.m. zijn Nederlandsche onderscheiding bevond, verdwenen. Het onderscheidingsteeken van de Oranje- Nassau-orde, waarmede Koningin Wilhelmina verleden jaar den burgemeester van Albury, Waugh, heeft gedecoreerd, in verband met -de noodlanding die de „Uiver" destijds te Albury heeft gemaakt, is gestolen. De burgemeester aldus een Reuterbericht uit Melbourne liet tijdens een bezoek aan Melbourne een koffer, waarin zich het onder scheidingsteeken bevond, in een hotel achter. Bij zijn terugkomst was de koffer verdwenen. Detectives stellen een onderzoek in. Het bericht dat een Italiaansch vliegtuig omlaag is geschoten tijdens een bombarde ment boven Kworam, wordt thans bevestigd, Vei'moedelijk zijn alle inzittende om het leven gekomen. Sedert het begin van de vijande lijkheden zijn thans meer dan 20 Italiaansche vliegtuigen omlaag geschoten. Reuter meldt uit Rome: Geruchen over voorbereidingen tot onder handelingen inzake het Italiaansch-Abessy- nische conflict blijven in Rome de ronde doen. In welingelichte kx-ingen zegt men, dat Ras Kassa pogingen heeft gedaan om vredes onderhandelingen te beginnen, waarbij hij als voorwaarde zou gesteld hebben dat hij candidaat zou zijn voor de opvolging van den Negus, Badoglio antwoordde op deze toenade ringspogingen door de legers van Ras Kassa te vernietigen Thans zou, zoo zegt men te Rome, de Ne gus die een totale vernietiging wexischt te ver mijden, het herstel van de eenheid van het Ethiopische Rijk vxagen onder protectoraat van Italië. Bijzonderheden over dit alles ontbreken en merx weet niet langs welke wegen de onder handelingen tusschen Italië en Ethiopië zich afspelen. Naar men vertelt zou de Negus in lichtingen hebben ingewonnen over de vraag welke juridische en materieele voorwaarden hem als hoofd van den staat gebodexi zou den worden onder buitenlandsch protecto raat. Uit Addis Abeba wordt gemeld dat de vroe gere Abessyxiische zaakgelastigde te Rome, Afework Ghèvre Yesus, naar Europa is ver trokken met eexi belangrijke geheime op dracht. In Abessynische kringen verluidt, dat de oud-gezant Afework naar Genève is vertx-okken, anderen weer zijn van meening, dat hij naar het Vatikaan is vertrokken om den Paus namens de Katholieken in Abessi- nië te verzoeken om zijn moreele interventie tot regeling van het conflict. Officieele krin gen bewaren evenwel het stilzwijgen. Het meest waarschijnlijk is de eerste veronder stelling. De zoons van Mussolini gedecoreerd. Maarschalk Badoglio heeft Zaterdag den Duce getelegrafeerd: „Heden heb ik de zilve ren medaille vexieend aan uw. beide, zoons, die gedüx-ende 110 uren gevechtsvluchten heb ben uitgevoerd en .daarbij bewijzen van dap- pex-heid hebben geleverd. I-k wilde dit onmid dellijk aaxi uwe excellentie meedeelén. De medaille werd op het slagveld verleend." VERKEERSVLIEGTUIG MET VIJF INZIT TENDEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Naar het A. N. P. uit Santiago de Chile ver neemt is Zaterdag op het vliegveld van Ovalle op ongeveer 200 mijl ten xxoorden van San tiago, een vex-keersvliegtuig neergestort. Vijf personen kwamen in de vlammen van de brandende overblijfselen van het toestel om het leven. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 14 Maart 1936. Getrouwd. 14 Maart J. W. Suringar en H. B. Tjeexik Willink. Bevallen. 12 MaartJ. M. v. d. Bergv. d. Wereld, d. A. SmitBoonstra, d. 13 Maart: G. M. BastiaenenHuijboom, z. E. M. Ophem De Graaff, z. Overleden. 13 Maart: A. DinklaMuis, 80 j., IJselstraat. K. Timmer, 79 j., Voortingstraat. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „En zullen we nu uw neef Claudius gaan opzoeken?" vraagt Thijs aan den hertog, als deze een nauwer pak aangetrokken heeft. De vorst van Bekaggelstein stemt daar onmiddellijk mee in en samen begeven ze zich op weg naar de schatkamer. Onderweg vertelt Thijs het heele verhaal van de samenzwering en je kunt je voorstellen, hoe verbaasd de hertog is, wanneer hij de booze streken van zijn neef verneemt. Hij kan 't eerst niet gelooven, want hij heeft Claudius Kwadreef altijd voor een fatsoenlijk man gehouden. Maar nu staat het tweetal reeds voor de schatkamer en de hertog ziet met eigen oogen, dat Thijs de volle waarheid gesproken heeft. Claudius staat te beven als een riet, wanneer hij den hertog in 't oog krijgt. Hij schreeuwt en smeekt en gilt om vergiffenis. „Neen, waarde neef," zegt de hertog kalm, „denk maar niet dat ik me zoo gauw laat vermurwen. Ik zal je je straf niet laten ontgaan. Voorloopig moet je hier maar rustig blijvexi om wat te vermageren. Dan kun je gelijktijdig m'n bezittingen nog eens bekijken. En ver volgens laat ik je het land uitzetten. Met dokter Zoutezxjn spreek ik nog wel een woordje." Twee man bij een dominé binnengedrongen. De daders, evenals een derde persoon aangehouden. Westzaan is Zondagochtend in ding gebracht door een brutalen inval in f" woning van den rustenden predikant i?f Van Dokkum, gelegen aan de Dorpsstraa- Tijdens de afwezigheid van den 34-jarjh, ouden heer, die tegen tien urn- ter kerke 4 gegaan, vervoegde zich te half elf een toef tal mannen aan de woning van den nred kant, die beweerden van een bank te bom?' en den dominé te willen spreken. Door hef luikje in de deur gaf de huishoudster 8 28-jarige mejuffrouw T. Staal, hen te ver staan, dat de dominé niet thuis was nl mannen zeiden echter op zijn terugkomst t» willen wachten exi werden toen binnen laten. °e* Daar maakten zij het zich gemakkelijk Zii namen plaats, staken een sigaar op en liéten zich de koffie, welke de huishoudster hun bracht, goed smaken. Nadat zij zich even uit de kamer hadden verwijderd, kwam een der mannen terug, zwaaiend met een breek ijzer, de huishoudster toeroepend: ,Je of je leven!" ëe'a Mej. Staal, die nu de bedoeling van het tweetal doorzag, begon luid te schreeuwen teneinde de aandacht van voorbijgangers tè trekken. Zij kreeg toen eenige opstoppers en viel op den grond, waarna haar een doek in den mond werd gestopt. Inmiddels was de andere onverlaat zijn strooptocht door het heerenhuis begonnen. Het hulpgeroep van de huishoudster, die zich krachtig verweerd had werd echter door twee passeerende meisjes gehoord. Een hunner woonde toevallig dicht bij den vader van de huishoudster en deze werd dan ook dadelijk gewaarschuwd. De zestigjarige man spoedde zich onmiddellijk per fiets naar het huis van den dominé. Op zijn vraag, waar zijn dochter was, kreeg hij ten antwoord: „Die komt direct!" Daar° de indringers geen aanstalten maakten de deur te openen, smeet de heer Staal zijn fiets door het raam naar binnen. Begrijpende, dat hun plan mislukt was. poogden de twee man nen de vlucht te nemen, hetgeen de heer Staal trachtte te verhinderen. In de gan» raakte hij met een hunner slaags, doch de man slaagde er in te ontsnappen, evenals zijn metgezel. Zonder zich tijd te gunnen naar zijn dochter om te zien, achtervolgde de heer Staal een der vluchtenden. Op zijn geroep kwamen omwonenden toegesneld en het resultaat was, dat de man kon worden gevat. Ook de andere kerel, die den anderen kant was opgegaan, Ikon worden gegrepen. Beiden wei-den aan de politie overgeleverd. Op kor ten afstand van het huis trof de politie nog een derden man aan, die tot het complot behoorde en juist bezig was den motor van de auto, waarmede het drietal gekomen was, aan te slaan. Ook deze persoon werd gear resteerd. De mannen zijn ingesloten in het bureau van politie te Zaandam. Het zijn de Amster- dammers P. H., J. G. P., en H. D. B. Bij fouü* leering werd op een hunner een gouden hor loge en een beursje bevonden. In de woning van den predikant, die kort na het gebeurde thuis kwam, was alles over hoop gehaald. Er werd behalve het horloge en het beursje, waarin zeven a acht gulden was, niets vermist. De daders waren onge veer 25 jaar oud. Zij zullen voor den Officier van Justitie te Haarlem worden geleid. De hiushoudsber was niet gewond, doch zij was begrijpelijk zeer overstuur. (A.NP.)' i KAEICj PROGRAMMA DINSDAG 17 MAART 1936. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.30 V.P.R.O., 6.30 R.V.IJ. 8.— Gram. platen. 9.— Ensemble Jetty Cantor. 10.Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.— Kook- praatje. 11.30 Orgel en zang.. 12,30 De Oc- tophonikers. 1,30 Omroep-orkest en decla matie. 3.— Kniples. 4.— Piano-recital 4.30 Kinderkoorzang. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Bijibelvex-telling. 6.Gram. pl. 6.30 Psy chologische causerie. 7.Voor de kinderen. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten. 8.10 Toe spraak. 8.20 Omroeporkest en de „Harmony Kings". 9.40 Causerie. 10.05 Omroeporkest, 10.25 Schaakles. 11.— Berichten. 11.10—12.— Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRO-uitzending. 45.10 HIRO. 8.—9.15 en 10.— Gram. platen. 11.30—12.— Godsdienstig half uur. 12,15 Gram. pl. en K.R.O.-melodisen. 2.— Vrouwenuur. 3.— Mode-cursus. 4.— HIRO. 5.05 Gram. pl. en KRO-ox'kest, 6.40 Esperanto 7.15 KRO-orkest, .7.50 Berichten. 8.— Lijdexismeditatie. 9.- Graim. pl. 9.10 Zang exi piano. 9.20 Sted. Or kest Maastricht m.m.v. zangsoliste. ia- Gram. platen, en vervolg van 9.10—10.30 Be richten. 10.35 Populair concert. 11.15—12.— Gram. platen. DROITWICH, 1500 M. 11,20—11.50 Orgelspel. 12,10 Kwintetconcert 12,50 Gram. platen. 1,20—2.20 BBC-Welsh* orkest. 3.10—3.55 Kwintetconcert en zang. 4.20 Lezing. 4.40 Trio en zang. 5.35 Dansmuzxek. 6.20 Berichten. 6.50 Kamermuziek. 7.15 Fran sche les. 7.50 Lezing. 8.20 Het Orchestre Ray* monde. 9.05 St. Patrick's Day-programma, 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 „Lots of love", gevar. programma. 11.4012,20 Dans- mpziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11.20 Orkestcon cert. 2.50 Gram. platen. 4.20 Saxofoonkwartet en piano. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Radiotoo- neel. 11.05—12,35 Dansmuziek en populair con cert. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 12,35 Leipz. Symphonie- ox'kest. 1,35 Gevar. concert. 5.20 Concert ni.m.v. orkest koor. 7.30—9.20 Kamermuziek en koorconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram. platen. 12.50 Zigeunermuziek. 1,50—2.20 en 5.20 Gram. platen. 6.20 Dansmu ziek. 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest, zang en radiotooneel. 10.3011,20 Gram. plu* ten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. platen. 12.50 Omroeporkest. 1,50—2.20 Gram. platen. 5.20 zigeunermuziek. 6.35 Gram. platen. 6.50 Viool en zang. 8.zu Symphonieconcert. 10.3011,15 Gx-amofoon- muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Ka mermuziek. 10.05 Weerbericht. 10.20—11)29. Opera-uitzending.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2