□i WIELRIJDEN ZWEMMEN HANDBAL LUIDSPREKERS SCHAKEN Lessen Personeel gevraagd TAFELTENNIS SCHAATSENRIJDEN Personeel aanbiedingen Huizen gevraagd Huizen aangeboden 'tBriilenhu Opklapbedde Kamers gevraagd Muziek instrumenten H. S. V. „De Kampioen". Voor de voorjaars-competitie werd Zondag begonnen met een 300 meter tijdrace ver alle klassen. Door den heer R. Groot Sr. w: voor deze competitie een aantal zeer fraa, prijzen uitgeloofd. Voor de A-klasse startten 17, voor de B~klass 18, voor de C-klasse 26 en voor de juniores 14 deelnemers, in totaal 75 renners. De gemaakte tijden waren als volgt: A-klasse: R. Groot, D. Fabel en B. v. Dijk 23-2; C. de Best 23-3; A. Schelvis 24-1 en ver volgens Fruitema 24-3; Schaper 24-4; Wester 25; Moerkerk 25-1; v. d. Heyden 25-2; Hey- selaar 25-3; Th. Drost; Oudolf en Huyboom 25-4; J. Brey 26; ten Boom 26-2; Burger 26—4. B-klasse: J. Henzen 24-2; A. Barten 24-3; D. Drost en Dalfsen 25; R. Hessels 25-1 en vervolgens Been, de Vos en Meyer 25-3; H. Peetoom 25-4; v. d. Nes, W. Jansen en Schenk 26; Burggraaf, J. Sietsma en F. Veenhof 26-2; J. Staphorst 26-3, L. Sietsma 26-4 en Esveld 27-1. C-klasse: Kaestner en Fezmes 25-1; Beeld man en G. Jansen 25-2, v. Halst en J. Bos 25-4, en vervolgens v. d. Mark 26; J. Bakker en P. Peetoom 26-1, S. Bos 26-3, v. d. Pols, v. d. Heyden en W. Rijneveld 26-4, Volkman 27; de Winter 27-1. G. Hessels 27-2, Nolet, Wolf en Erbrink 27-3, Stijnman 28, Hogen birk 28-1, Vijzelaar, v. d. Tuuk en Radsma 28-2, J. v. Dijk 28-3 en v. Waard 29-1 Juniores: Sterke 26-4, G. Bakker 27-1, Koe- Iemeyer en Teye 27-4, Keizer, de Jong en Vo gel 25-3 en vervolgens Laan en de Graaff 28-4, Timmermans en Jouby 29 Hesseis en v. d. Anker 29-2 en Keizerswaard 29-3. Stand der Competitie: A-klasse: R. Groot, Fabel en v. Dijk elk 4 C. de Best 2; Schelvis 1 p. B-klasse: Henzen 5 p., Barten 4 p. Drost en Dalfsen elk 2,5 p., R. Hessels 1 p. C-klasse: Kaestner en Fezmes elk 4,5 p,. Beeldman en G. Jansen elk 2,5 p. v, Halst en J. Bos elk 0.5 p. Juniores: Sterke 5 p., G. Bakker 4 p., Koele- xneyer en Teye elk 2,5 p. Keizer, de Jong en Vogel elk 1 p. Swift (Leiden)Achilles. Zondag had tusschen bovengenoemde ver- eenigingen een vriendschapelijke ontmoeting plaats over 60 K.M. Van de pelotons startte de A-ploeg van Achilles het eerst en vervolgens met 5 min. tussehenruimte de A-ploeg Swift, de B-ploeg- Swift en tot slot de B-ploeg Achilles. Reeds bij het ingaan der tweede ronde bleek, dat Swift nogal met pech te kampen had; er waren reeds verscheidene lekke banden, zoodat er nog maar twee renners in den strijd waren. De Achilles A-ploeg had Selhorst door pech verloren en lag by het ingaan der tweede ronde V2 min. vóór op Swift. De B-ploeg van Swift ging met 5 man de tweede ronde in, ter wijl de Achilles B-ploeg reeds 3 min. op ze in- geloopen was. Inmiddels gaf Swift-A op. In de 3de ronde werd Swift-B door Achilles-B ge passeerd. De uitslag was: A-ploegen: 1. Achilles (tijd 1 uur 37 min. 1 sec.), Swift opgegeven. B-ploegen: 1. Achilles (1 uur 41 min. sec.), 2. Swift (1 uur 48 min. 56 sec.), zoodat de uitgeloofde beker in bezit van Achilles komt. De uitslag van den persoonlijken wedstrijd over 20 K.M. was: 1. Cor v. d. Aart (tijd 32 min. 20 sec.) 2. op 15 M. D. Groenendijk, 3. Jan Engel, 4. J. v. Honschoten, 5. B. de Vries (allen Achilles). Snelste Leidenaar was L. de Romijn. Junioren: 1. de Groot (33 min. 15 sec.), 2. Bierman (beiden Swift), 3. Stet (Achilles), 4. Lodewijks (Swift). 5. en 6. Bouwman (Achilles) en Staflen (Swift) gelijk. Adspiranten1. Wijdenes. 2. v. Rooden, 3. K. Hobbelen. Na afloop reikte de heer Van Duynen, voor zitter van Achilles, de prijzen uit met de mede- deeling, dat de thans gewonnen beker weder om beschikbaar werd gesteld voor een revan che-ontmoeting. De heer Graafmans, voorzitter van Swift, dankte bestuur en renners voor hun medewer king. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar eersten baanwedstrijd van het seizoen op de Halfwegsche Wielerbaan. Er kwamen 60 renners aan den start. De uitslag luidt als volgt; Wedstrijd No. 1. Achtervolging over 20 ronden tusschen C. SteijnenHuigh. Hij werd gewon nen door C. Stei.jnen; hij liep Huigh in na 7 ronden, tijd 1 min. 59 sec. Wedstrijd No. 2. 1ste serie B- en C-klassers over 15 ronden, 1. klassement, 3 geplaatst: 1. Vergers, tijd 5 min. 30.6 sec., 2. Veen, 3. Vonk. Wedstrijd No. 3. Af val wedstrijd Juniores over 21 ronden: 1. Veerman, tijd 7 min. 46.2 sec., 2. J. Smit, 3. Smits, 4. B. Jansen, 5. P. Duyns. Wedstrijd No. 4. 2e Serie B- en C-klassers over 15 ronden, 1 klassement, 3 geplaatst. 1. Handgraaf tijd 5 min. 21.2 sec., 2. Hoogland, 3. Slobbe. Wedstrijd No. 5. Afval wedstrijd voor Aspi ranten over 16 ronden. 5 Looze ronden. 1. C. Rijske, tijd 6 min. 16.4 sec., 2. K. Neeft, 3. G. v. Dijk, 4. J. Jansen. Wedstrijd No. VI 20 ronden voor A-klassers: 1. T. Jansen, 2. C. Siebeling, 3. Handgraaf, 4. Schouten, 5. v. Koperen. De tijd van T. Jansen was 7 min. 2.8 sec. Wedstrijd No. 7. Finale B- en C-kl. 30 ron den: 1. Vergers, tijd 10 min. 32 sec., 2. Vonk, 3. Hoogland, 4. Veen. Wedstrijd No. 8. Wedstrijd voor A-Klassers. 1. T. Jansen, 2. Huigh, 3. v. Koperen. 4. v. Beek, 5. C. Siebeling. Wedstrijd No. 9. Voor niet geplaatste B- en C-klassers over 15 ronden: v. H. v. Dijk, tijd 5 min. 11.6 sec., 2. Hermans. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar laatsten competitiewedstrijd voor alle klas sen. De A-klassers reden een sprint over 1000 Meter. Hier was het Korthals, die zegevierde 6 pnt. 2 Dirk Claasen 5 pnt., 3 Jan Wegman 4 pnt., 4 Henk Scheffer 3 pnt., 5 Crispijn 2 pnt., 6 De Jong 1 pnt. De B-klassers reden 10 K.M. Duivenvoorde Vlugt en de ge-br. Koekenbier trachtten steeds te -demarreeren, wat echter niet lukte. De eindspurt besliste: 1 Eldert Vlugt 6 pnt., 2 Theo Duivenvoorde met klein verschil 5 pnt., 3 Lou Koekenbier 4 pnt., 4 Wim Koeken bier 3 pnt., 5 Borthaus 2 pnt., 6 Visser 1 pnt. De C-klassers reden eveneens 10 K.M. Hier was het N. Claasen, die steeds demarreerde, maar het lukte niet om weg te komen. Uit slag: 1 Bos 6 pnt., 2 Jan Ekel 5 pnt., 3 Nico Claasen 4 pnt.. 4 Jaap Jonker 3 pnt. De ove rige renners uitgevallen. De juniores reden ook 10 KM. Jas reed mooi en werd dan ook No. één, 6 pnt. 2 Kui pers 5 pnt.. 3 Roel Borreman 4 pnt,. 4 Schaap 3 pnt., 5 Kruif 2 pnt. overige uitgevallen. Totaal uitslag der competitie van allen klassen: A-kl.: 1 Dirk Claasen 22 pnt., 2 Piet Korthals 20 pnt., 3 Scheffer 9 pnt., 4 Matze, Wegman, Cleef ieder 6 pnt., 5 Crispijn 3 pnt. B-kl.: 1 E. Vlugt 22 pnt., 2 Theo Duiven voorde 20 pnt., 3 Lou Koekenbier 16 pnt., 4 Wim Koekenbier 11 pnt., 5 De Boer 8 pnt., 6 Hertog 6 pnt., 7 Kuijl 4 pnt., 8 J. Walgien Besseling 2 pnt., 9 Borthaus en Visser 1 pnt. C-kl.: 1 Jan Ekel 2 2pnt., 2 Jaap Jonker 117 pnt., 3 Bos 15 pnt., 4 Claasen 7 pnt.. 5 E. Hertog. Hollandsche zwemsters te Aken. Uit Aken: Op den eersten avond der jubi leumwedstrijden van de Aachener Schwimm- verein 1906, welke in het Elisabethbad wor den gehouden, hebben de Nederlandsche zwemsters Nida Senff en Tine Wagner fraaie successen behaald. Nida Senff van de A.D.Z. won gemakkelijk de 100 Meter rugslag in 1 min. 18.9 sec., waarbij zij de bekende Duit- sche zwemster Halbsguth ver achter zich liet. Tine Wagner legde thans de 100 Meter vrije slag af ha den tijd van 1 min. 7.5 sec., d.w.z. zij bleef nog 0.1 sec. onder haar eigen besten tijd, dien zij 27 Februari 1.1. te Am sterdam maakte. De Zondag voortgezette jubileumwedstrij den van de Aachener Schwimmverein 1906 brachten voor de Nederlandsche deelnemers wederom eenige successen. Tine Wagner won wederom het nummer 100 Meter vrije slag in denzelfden tijd van Zaterdag met de Spandausche zwemster Pollak op de tweede plaats. Nida Senff legde ditmaal de 100 Me ter rugsiag in 1 min. 18.3 sec. af. Tenslotte valt nog te vernielden de overwinning van Van der Hoek op de 100 Meter rugslag hee- ren. „De Delft" UV2 jaar. De Haarlemsche Zwemvereemgïng „De Delft" heeft het feit, dat zij 12y2 jaar bestaat op feestelijke wijze herdacht. Zondagmiddag van 4 tot 5 uur had in Café-Restaurant Brink- mann een bijeenkomst plaats van bestuur, leden, donateurs en belangstellenden, die geen officieel karakter droeg, doch waar toch ge legenheid bestond, het bestuur te compli menteeren. Achter de bestuurstafel had mede plaats genomen de beschermheer van „De Delft burgemeester C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, die door den voorzitter Nolf har telijk werd toegesproken. Voorts gaf o.a. de heer G. Vogel, directeur van Stoop's bad, van zijn belangstelling blijk. Namens den Kring Haarlem van den K.N.Z. B. sprak de heer L. Brunt, die er zijn spijt over uitdrukte, dat „De Delft" niet meer bij den K.N.Z F. was aangesloten, doch dat het werk van de jubileerende vereeniging zeer ze ker waardeering verdient, omdat veel wordt gedaan voor de propaganda van het zwemmen Spreker bracht tevens de gelukwenschen over Tijdens deze bijeenkomst lieten leden van van de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. het Haarlem's Salonorkest populaire muziek hooren. Een damescomité bood aan de vereeniging een prachtig vaandel aan. Het bestaiur was door dit kostbare geschenk niet weinig ver rast. Hierna had een diner plaats, waaraan niet minder dan 160 personen deelnemen. Tot vér na middernacht bleef men gezellig bijeen. Een uitgebreid cabaret-programma, waaraan hoofdzakelijk leden van „De Delft" mede werkten, alsmede prof. Antonini, buikspreker en goochelaar, hield de aanwezigen aange naam bezig. CarnaRapiditas (0—0) (DAMES). (Rapiditas is kampioen der eerste klasse.) Gedurende den geheelen wedstrijd waren de Haarlemsche dames stei-k in de meerder heid, doch door het goede verdédigen der Carna-keepster gelukte het niet, één enkelen goal te scoren. Door dit puntloos gelijk spel staat Rapiditas thans ongeslagen aan het hoofd der Westelijke eerste klasse afdeeling. ConcordiaHebe. Wegens het onvoltallig verschijnen der thuisclub kon deze wedstrijd niet doorgaan. Concordia ontvangt hiervoor twee verlies- punten. AchillesConcordia (H.) (12) (HEEREN.) Er wordt aardig samengespeeld: voor rust neemt Concordia door Cornet de leiding (01). Na de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op. Achilles weet na een mooien aanval gelijk te maken. Daarna ontspint zich een felle strijd om de leiding, welke in het voordeel van Con cordia beslist wordt door een mooi schot van Blokker (1—2). Concordia (Z.)Rapiditas (30) Reeds direct na het begin wordt er in een hoog tempo gespeeld; spoedig scoort Concor dia na een mooien aanval (10). Rapiditas speelt een mooi open spel; alle aanvallen eindigen met een goed schot, doch keeper Schaap is op di-eef, zoodat succes uit blijft. Voor rust weet Concordia door Velthuys nog eenmaal te scoren (20). Na de rust is Rapiditas voortdurend in den aanval. De nationale doelman weet echter steeds op het nippertje te redden. Vlak voor het einde vergroot Concordia haar voorsprong (30). Het staat nog niet vast, of het op een an dere basis toch nog mogelijk zal blijken, de match in Nederland te doen plaats hebben; de definitieve beslissing daaromtrent kan, naar ons ter oore kwam, binnen enkele dagen worden tegemoet gezien. De kansen om de aaiatch voor Nederland te behouden, staan verre van gunstig, al poogt het Euwe-Alje- chin Comité op de meest energieke wijze, als nog een oplossing in die richting te vinden. Schaken op school. Zaterdagmiddag had in de Militiezaal te Amsterdam een vergadering plaats van de Stichting tot bevordering van het schaken onder de schooljeugd. Te drie uur opende de voorzitter, de heer W. Terpstra, de vergadering met een kort woord, waarna hij het woord gaf aan wet houder Boekman. Allereerst legde hij er den ndruk op dat deze vergadering juist op tijd was uitgeschre ven. Hoewel reeds jaren op vele scholen schaakclubs bestaan of op scholen les wordt gegeven in het schaakspel, heeft de match Euwe-Aljeehin grooten invloed uitgeoefend op de belangstelling voor dit spel. Wanneer echter de vergadering onmiddellijk na deze match was gehouden, zou zeer waarschijnlijk de belangrijkheid van het schaken zijn over schat, voor welk gevaar hij ook thans nog zeer nadrukkelijk waarschuwde. De belangstelling van de schooljeugd mag door het schaakspel vooral niet van de an dere vakken worden afgeleid. Het moet een spel blijven. De groote waarde echter voor de karaktervorming mag ooiet voorbij gezien woiden en om die reden zou wethouder Boek man het op de scholen ingevoerd willen zien. Dr. Max Euwe sprak het onderwerp: „waar in de beteekenis van het schaken kan schui len". Zoowel voor het denkvermogen als voor het opvoedend element is het schaken door de jeugd belangrijk. Het leert de jeugd zelfstandig denken, moeilijke situaties beoordeelen en daarin be sluiten nemen; het leert ze belangrijke van onbelangrijke dingen onderscheiden, het kweekt voorstellingsvermogen, izelfbeheer- sching, zelfcriti-ek en vastberadenheid, zoo dat het de mensc'hen evenwichtiger maakt. Na deze interessante uiteenzetting, die door vele voorbeelden werd verduidelijkt, hield de heer W. Terpstra een voordracht over de organisatie van de Stichting. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. Wij vernamen, dat te Haarlem door de Schaak club van het Chr. Lyceum een wedstrijd om het kampioenschap schaken van de Haar lemsche Schooljeugd is uitgeschreven. Te zes uur sloot de voorzitter deze zeer belangrijke bijeenkomst. Arbeiders Schaakclub „Haarlem" „Oosterkwartier". Donderdagavond speelden in „De Koren beurs" alhier de Arbeiders Schaakclub „Haar lem" tegen de Schaakclub „Oosterkwavtier" een vriendscliappelijken wedstrijd met den Heden overleed na een langdurig: en smartelijk lij den onze innig geliefde Broeder Richard Karei Lodewijk ten Bosch Uit aller naam: G. F. A. TEN BOSCH Beverwijk, 16 Maart 19 36 Dr. Sbhuitstraat 21 Begrafenis Woensdag IS Maart op de begraafplaats Duinrust. Vertrek van het sterfhuis 11.15 uur. uit Kennemerland Prijs28c, per pak van 500 gr.netto. 3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 et. uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. Schaakclub „De Rochade". De Schaakcub „De Rochade" heeft haar jaarvergadering gehouden. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek dat de club thans 27 leden telt en dat er na aan koop van het noodige materiaal een klein batig saldo in kas was. De heer S. J. Abspoel werd bij acclamatie als voorzitter herkozen. In de plaat-s van den heer C. Mantel, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. E. Strengers tot pen ningmeester gekozen. Verder werd in de va cature, ontstaan doordat de heer J. van Abbe zich wegens gezondsheidsredenen ge noodzaakt had gezien zijn functie ter be schikking te stellen, tot bestuurslid gekozen de heer J. J. Teekamp Sr. Besloten werd, zoo spoedig mogelijk een nieuwe algemeene competitie te beginnen en hiervoor twee prijzen beschikbaar te stellen: één voor den hoogst aankomende, en één voor den speler uit de tweede helft van de rang lijst, die in deze competitie het beste resul taat behaalt. Na afloop der vergadering werd een gong wedstrijd gespeeld, waarin de eerste prijzen werden gewonnen door de heer en: 1. A. de Jong; 2. J. J. Teekamp Jr.; 3. Harry Blokker; M. Nidelstein Walter; 5. P. van Rossem. De revanchematch Euwe-Aljechin. Niet in het Carlton-hotel. Naar wij vernemen heeft de directie van het Carlton-hotel te Amsterdam beslo ten, haar aanvankelijk voorstel, om de re vanche-match om het wereldkampioenschap schaken tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin in het Carlton-hotel te doen spelen om organi satorische redenen ingetrokken. Dr. Aljechin is Zaterdagmorgen uit Amsterdam vertrok ken en heeft zich naar Weenen begevien. HetemSeito 1—0 EikelenboomSmal 1—0 v. KeulenBijnema V2—V2 v. d PasHuizing 1—0 de WitPiers 1—0 D. P. Buur—Bijster 0—1 BijlK. Baartse 1—0 RavensbergenBeem 0—1 JongensJ. Baartse I2V2 D. BuurKedde J2V2 Verhulstv. Houten 1—0 Tork-Traksel Sr. 1—0 KoninkKroonsberg 1—0 BerloTa nes 1—0 de LeeuwLubek 0—1 Noyons—Wij tkamp V2—V2 de Haasde Wilde 0—1 EoogaardVolk Sr. 1—0 SmitSwaanswijk 1—0 de Groot—(Prinsen 0—1 13—7 DAGMEISJE GEVR. per 30 Mrt, Koffiehuis „De Leeuw", liefst bo ven IS jaar, van S7 uur. Aanra, Dinsd. tusschen 6 en 7 uur. Weg. teleurst. voor terst. gevr d. en n, FL. DIENSTBODE, zelfst, en netjes kunn. werken en ko ken. Aanm. heden na 7 uur n.'m, en morgen den geh. dag. Midden- duinerweg 24, Santpoort Dorp. Te koop BAKFIETS. H. Zonneveld Mient 74, Castricum. LEIDING HUISWERK gevraagd, meisje 1ste klas Mulo, omtr. Boe- kenrode-Aerdenhout, door afgest, leerlinge Lyceum of derg. Br. m. condities G 4653 bur. v. d. blad EX GELS CHE CONVERSATIE LESSEN aan huis gevraagd door dame. Br. met prijsopg. G 46 54 bur. van dit blad BOEDHOUDLESSEX aan 1 gevraagd, door dame. Br. met prijsopg. G 4662 bur. v. d. blad LATIJN. Bijles gevraagd. Brieven letter M boekh. A. Vernout, Bloe- mend.weg 53, Bl'daal De match SpielmannLandau. Landau geeft op. Wij vernemen, dat Landau wegéns onge steldheid de match tegen Spielmann heeft op gegeven. De nog te spelen partijen zullen niet meer plaats hebben. Na zijn herstel ligt het in de bedoeling van Landau een revanchematch tegen Spielmann te spelen. Voor huishouding Gevr. NET DAGMEISJE boven 18 jaar, liefst k. k., van S3 of 5 u. Aanm. na 7 uur adres Leid- schevaart 344. Haarlèm Gevr. NET MEISJE van 85 niet boven 20 jaar. Br. G bur. van dit blad uur, 4643 De wereldkampioenschappen te Praag. Uit Praag: Ook op den derden dag der we reldkampioenschappen tafeltennis kon Ne derland het niet tot een overwinning brengen Bij de dames verloor de Nederlandsche equipe met 30 van Tsjecho Slowakije, terwijl bij de heeren Nederland resp. van Hongarije en Letland met 50 en 51 de meerderheid moest erkennen. Nederland geen enkelen wed strijd gewonnen. Uit PRAAG: De wedstrijden bij de heeren om den Swaythling-Beker in het kader der we reldkampioenschappen zijn thans zoover ge vorderd, dat de landen, die zich uit de beide groepen voor den eindstrijd hebben geklas seerd, bekend zijn. Oostenrijk en Roemenië zullen elkaar n.l. in de finale ontmoeten. Ne derland kon het ook Zondag niet tot een over winning brengen. Het verloor met 50 van Frankrijk. H. T. T. C. Voor de A.T.T.B.-competitie speelde de H. T.T.C. de volgende wedstrijden: Heeren: H.T.T.C. IV—Terping I 6—4 Dames: H.T.T.C. II—Over Yers I 91 Voor de komende week is het programma als volgt: Heeren: Het kampioens-team der derde klasse A: H.T.T.C. II, speelt tegen K.K.K. II zijn laatsten wedstrijd op Woensdag 18 Maart Donderdag 19 Maart wordt gespeeld: H.T. T.C. Hl—Klim Op I. H.T.T.C. IV—K.K.K. IH. Dames: 19 Maart: H.T.T.C. I—Nieuwe Meer I H.T.T.C. IIKlim Op I. Deze wedstrijden worden in het Zander- Instituut gespeeld. Sonja Henie als filmster. Uit New-York: Sonja Henie heeft aan ver slaggevers heden medegedeeld, dat zij er niet aan denkt professional te worden. Zij blijft tot eino Maart te New-York om aan een ijs- carnaval deel te nemen; daarna vertrekt zij naar Hollywood, waar zij als filmspeelster denkt te werken Ofschoon zij, aldus heeft Sonja Henie verklaard, haar amateurschap daardoor niet verliest, heeft zij besloten niet meer in wedstrijden uit te komen, echter wel aan demoii-stratie deel te nemen.. De be sprekingen over haar optreden in de film zijn nog niet geëindigd. Voor direct gevraagd een FLINK MEISJE van 95, P.G., in gezin van 3 pers. Aanm. Zandvoorter- weg 84, Aerdenhout, b. d. Zonne bloemlaan. NET MEISJE gevr., voor direct, van S.3012.30 uur, leeft. 15 a 16 j. Teslastraat 43, Haarlem Gevr. te Dordrecht met 1 April FLINK KEUKEN-WERKMEISJE om met Juli mee naar Haarlem te verhuizen. Z. g. g. 0. zich aan te melden. Br. G 4652 bur. v. d. blad MEISJE gevr., van 8.305 u. Zon dags van 1012, v. g. g. v. Aanm. na half 8 Julianalaan 317 bij den Zijlweg, Haarlem Gevr. NET MEISJE 15 a 16 jaar, van 84 uur. netjes k. werken. G. Gouwentak, Dr. Leydsstraat 81, Haarlem Xrd. FLINK DAGMEISJE gevraagd.,v. g. g. v. Zondags vrij. Mevr. Kruyt Veldlaan 6, Bentveld. Gevraagd FLINK MEISJE van 9 tot 5 uur. Zondags van 10 tot 12 5. Zijlweg 218. DIRECT OVER TE NEMEN: PRACHTIGE INBOEDEL, w.o. Old Finish Eng. Eetkamer in zeer zware uitvoerig gebeeldh., wortelnoten Eng. Rietsalon compl. met tafel Slaapkamer met litsjumeaux enz. ƒ150.-; moderne Boek-' 65.-; enkele Smyrna- en Perz. Karpetten, origin ff1-1' stukken, Lampen, Overgordijnen enz. Philips Radio' snit nieuw. Volle garantie, ver beneden den prijs. p RAAMSINGEL 50 rood, HAARLEM. Voor bedrijf Gevraagd beschaafde en actieve AGENT voor verk. v. prima arti kel. Hooge winstmarge. Goede verkoopkracht vereisoht. Br. 4673 bur. van dit blad NOODHULP WINKELJUFFR. gevr. bij Naaml. Venn. v. d. Sluijs Vleesch- en Veehandel, Kleine Houtstraat 32, Haarlem. Aanm tusschen 6 en 7.30 uur. KANTOOR. Net meisje gevr. voor kantoorwerkzaamheden. Alleen zij die uitst. met eenv. rekenwerk bek. zijn, worden verzocht te sol- liciteeren. Aanvangssal. 15 p.m. G 4700 bur. van dit blad NET MEISJE. In brood- en ban ketbakkerij wordt voor het ma gazijn en assistentie in den win kei gevr. net meisje, 15 a 16 j. oud. Aanvangssalaris 4 p. Br. G 4699 bur. van dit blad Voor huishouding B. z. a. voor 1 April een NET MEISJE voor d. en n., 21 jaar, in kalm burgerlijk gezin. Adres; Hyacintenlaan 51, Haarlem NÉT 3fETSJE, 21 Jr., b. z. a. al» hulp in dë huishouding of werk ster. Br. G 4694 bur. v. d. blad COUPEUSE b. z. a. voor pr. maas werk, ook aan huis. Br. G 4684 bur. van dit blad B. z. a. NET MEISJE, voor d. en met ingang van 1 April. Op goede behandeling wordt meer gelet dan op hoog loon. Br. G 4646 bur. van dit blad NET 3IEISJE, 22 j„ b. z. a. tegen 1 April als tweede meisje of al leen. V. g. g. v. Br. G 46 91 bur van dit blad Voor bedrijf KAPPERSBBD. b. z. a. aan huis te kn. en sch. Ook voor noodhulp. Br. G 4710 bur. van dit blad JONGEN, 16 jaar, b. z. a„ voor alle voork. werkzaamheden. J. Buurman. Pr. Bolwerk 30 Haarl. TE HUUR GEVR. voor twee Da mes te Heemstede op goeden st., st. benedenhuis (of gedeelte), kamers, keuken en bergplaats. Huurprijs max. 30. Br. G 4656 bur. van dit blad een schitterend, heef: lectie JIJ vanaf o.60 Koopt in een goede 'akmty enbij een Natuurlijk Kanaalstraat S3 Tclor. 5460, IJninM,, met massieven ombouw jg< 2 pers. 14.75. 20 modellen C. ste klas, 15 jr. garantie. 2' C' prima Java kapok bedstel, pr„'! damast 24.50. Gesloten --".' ORIOXWEG S, HAARLEM Officiëele (Crisis) Bekendmaking, De Nederlandsche Groenten, en Fruitcentrale maakt hi; volgende bekend: Bij de vaststelling der opper- vlakte, ingenomen door war- moezerij gewassen en vroege aardappelen als onderteelt ti boomgaarden en fruittuinej, wordt veelal van de mee uitgegaan dat steeds 50 Vo nomen kan worden van totale oppervlakte boomgaar: of tuin, waarop de onderbe. planting plaats heeft. Dit is echter in strijd met geldende voorschriften, die zoodanigen uitleg niet toelaten, Ter voorkoming van moe;, lijkheden wordt er daarom d» aandacht op gevestigd, dat ooi bij onderbeplanting met v moezerij gewassen en vroes aardappelen moet worden uit gegaan van de „werkelijke op pervlakte", waarop deze gewas- sen zijn geteeld en dat ook bij controle alleen met deze „wer kelijke oppervlakte" rekening wordt gehouden. 's-Gravenhage, 14 Maart 193!. Officiëele (Crisis) Bekendmaking. De Nederlandsche Meel centrale maakt bekend: Behalve het sub 1 van de ID- nisterieele Beschikking van ói Augustus 1935, no. 11896, ge noemde bedrag ad 0.50 per IK K.G. veevoeder zijn de verschillen bij invoer van tot veevoeder verwerkte oliehou dende zaden, pitten en r als volgt vastgesteld: £8 §8 FLINK Zijlweg DAGMEISJE 5, Overveen. Werkman vraagt HUISHOUD STER voor direct. Br. G 4670 bur. an dit blad Gevr. NET 3IEISJE, niet ben. 16 jaar, van 8.30 tot 3. Blokland. Mercuriusstraat 9, Hri. Nrd. FLINK DAGMEISJE gevr., voor direct. Plein 12, Haarlem Vanaf 23 Maart NET DAG3IEIS- JE gevr., in zeer klein gezin, net jes k. w. Koken onn„ van S.30 tot 5 of 7.30 uur. Na prettige sa menwerking ook gelegenheid v. d. en n. Zondags vrij. V. g. g. v. Loon 5 p. w, Spaarne 27 Hrl. W. huw. d. tegenw. p. 1 April in kl. gezin gevr. 3ÏEISJE ALL., g. k. k., v. mond get. v. Br G 469S bur. van dit blad DAGMEISJE gevraagd, v. g. g. v„ ezin zonder kind. Aanm. v. 67 Koninginneweg 46 rood, Haarlem Gevraagd EENVOUDIG KIN DERMEISJE of 2e meisje van 8 5 uur, goed kunnende strijken en naaien. Mevr. Dr. Klein, Wes- terhoutpark 9, Haarlem TE HUUR goed uitziend vrij bo venhuis, voor een of twee men- schen, op netten stand 4.50 p. w. Oude stad. Br. G 46 76 bur. van dit blad MODERN HUIS te koop, dir. v. eigen., 5 kamers, met badk., omg. Kleverlaan. Br. G 4720 bur. van dit blad Echtp. z. k. vraagt in afz. st. villa (geen beroepspens.) in bosch of duinen 1 OF 2 GE3I. KAMERS (k. en w. str. water) met balcon of waranda met eenv. doch dege lijk pension. Br. met opg, van prijs (alles Inbegrepen) voor 2 pers. onder no. G 46S6 bur. v.d. bl. Juffrouw zoekt gezellig gem. ZIT- SLAAPKA3IER met stroomend water, liefst omtrek centrum. Br. met prijsopg. G 4683 bur. v.d. blad Twee ineenloopende KAMERS m. kabinet of keukentje gevraagd, le étage, geen Haarlem N. Br. G 1 bur. van dit blad KEURIG DIENSTMEISJE gevr., v. d. geh. huish. 6 a 7.gld. p. w,, voor direct, Aanm. Dinsd. en Woensd. na 8 u. 's av. Bosch en Hovenstraat 3, Haarlem GEM. ZIT-SLAAPKA3IER met pens. gevr. d. Dame, b. b. h. h., str. w., omtrek Schouwtjesbr. Br. 4664 bur. van dit blad 0.60 „0,39 voor: lijnkoeken ƒ1.15 /MS soyaschroot ,0.60 „1.15 soyakoeken „1.— grondnootkoeken 0.00 grondnootschilfers „1.40 cocoskoeken „1.25 Ned. Oost-Ind. cocoskoeken 0.61 tot andere soorten veevoeder verwerk te oliehoudende za den, pitten en noten ,0.50 „050 Indien men zijn import op verderen termijn wenscht vast te leggen tot bo vengenoemde prijsverschil!^ gelieve men zich daarover mei de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 14 Maart 1 CITHER, VIOOL. GITAAR i goeden staat, te koop gevrjaf5- Br. G 46SI bur. v.d. blad UITSTEKENDE PIANO aard den. eiken kleur. Duitsch h*-;' kaat 225. Sophiastraat Prachtige orig. „Amotion" W®1 SPREKER te k., gek. hebb j;s nu slechts 5. Brouwarsstr. Haarlem Echtp. z. k. zoekt voor Mei en Juni GEM. KAMERS m. pension, Aer- DUITSCHE PIANO te koo|) "V'1 denhout. Br, G 46.85 bur, v.d. blu Te ziea Hofmeijerstraat i - Te koop een goede STlTlU1^ NO voor 30. Vrouwehekstr, Haarlem

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4