DE GOUDEN BRUG. Het Dispuut In Londen trachten de Locarno-staten het te worden over de jegens Duitschland nemen houding, en geven communiqués rit waarin zij zeggen dat er een toenadering U chen hun verschillende standpunten komt. Berlijn is er blijkbaar niet erg gerust op, maar danks de heerschende spanning verwacht Europa geen oorlog. En hoe langer men praat, meer nlen kalmeert en over de „symboli- che bezettingen" praat, die een nuchter s Ch een beetje zonderling aandoen, om- een nuchter mensch zich niet makkelijk „laatst in de geestesgesteldheid van staats- Vy den van weerszijden, die op de een of ndere wijze hun figuur, dus hun prestige, tegenover de openbare meening willen hand haven en van deze gedachte voortdurend ver vuld zijn. Zonder schokken zal het verdere Terloop wel niet zijn, maar de snel-levende wereld van dezen tijd kan wel tegen een «tootje. Er zijn al zooveel schokken geweest, en er zijn er al zooveel overleefd. Is er niet heei veel te zeggen voor de optimistische op vatting. die in de gebeurtenissen der laatste jaren, in de reeks hevige stuiptrekkingen die óe wèreld en vooral Europa doormaakt, de barensweeën van een betere internationale samenleving zien? Dit is zeker dat men om de dingen te kunnen begrijpen zich niet van daz tot dag door allerlei redevoeringen, be richten van min of meer alarmeerenden aard en voorspellingen van velerlei fantastische profeten moet laten beïnvloeden. Als men eens even poogt zich te herinne ren hoeveel alarmeerende uitingen en hoe veel daverende redevoeringen er in de vorige jaren geweest zijn, die evenmin als de tal- looze critieke situaties tot eenige werkelijke uitbarsting geleid hebben, dan begrijpt men dat er een groote lijn door al deze stormach tige gebeurtenissen moet loopen. Als die ons thans voert naar een volledige erkenning van Duitschland op basis van gelijk recht met de andere mogendheden, en zijn terugkeer in den Volkenbond, dan mogen wij daar blij mee wezen. Dan zullen de ergste fouten van het verdrag van Versailles teniet zijn gedaan, en dan betreedt de Volkenbond een nieuwe phase in zijn historie, waarin hij een stuk sterker kan worden. Een volgende phase zou de intrede van de Vereenigde Staten in den Volkenbond kun nen zijn, en daarmee zouden we in zekeren zin terugkeeren tot een der hoofdpunten van zijn oorspronkelijken opzet, want was het niet de Amerikaansche president Woodrow Wilson die den Bond schiep, maar die te vroeg bleek te zijn voor het inzicht van zijn eigen volk? Is in den loop der jaren de Amerikaansche houding tegenover den Bond niet veel begrijpelijker geworden en beseft men in Europa thans niet, dat er met de Vereenigde Staten wel te praten zal zijn als men hier eerst zijn eigen huis in orde brengt? Dit alles klinkt nog als toekomstmuziek. Maar wij leven zeer snel, de gebeurtenissen volgen elkaar In duizelingwekkende vaart op, de tijd kan zeer kort zijn waarin na nieuwe émoties deze dingen tot werkelijkheid worden. Het schijnt niet ondenkbaar dat op korten termijn de andere Volkenbonds^den een beroep zullen moeten doen op Frankrijk en Duitschland, die geen territoriale ~~oira- ties ten aanzien van elkaar hebben maar niettemin in voortdurend wantrouwen tegen over elkaar staan, om gezamenlijk Europa te verlossen van het gevaar dat niet alleen hen, maar ons allen bedreigt. Dat zou het groote keerpunt kunnen zijn voor de intrede van een volgende ontwikkelingsphase van internationale samenwerking. BEVERWIJK r LEZING OVER DE PASSIESPELEN. Heden avond zal voor de leden van de plaatselijke afd. van den R.K. Vrouwenbond in het K.S.A.-gebouw een lezing met licht beelden worden gehouden over de passie spelen te Oberammergau. Spreekster is mej. Dr. L. Lamour uit Overveen. OP WACHTGELD. Met ingang van 1 Mei a.s. zal de heer J. W. Vreudenberg, commies aan het station alhier op wachtgeld worden gesteld. De heer Vreudenberg, die reeds gedurende ruim 8 jaren alhier werkzaam is, heeft reeds 44 dienstjaren bij de Nederlandsche Spoor wegen. TWEEDE CONCERT VAN HET VROUWEN KOOR. Het tweede concert van het dameskoor van. de afdeeling Beverwijk en Omstreken zal op Donderdag 23 April onder leiding van den heer Leo Pielage in het Kennemer Theater worden gegeven. BevestigingsplechtigHeid in de Geref. Kerk. Afscheid van Ds. F. Kramer. Zondagmorgen is de nieuwe predikant der Geref. Kerk, Ds. H. Holtrop in een zeer druk bezochten dienst bevestigd. Bevestiger was Ds, F. Kramer, die tevens voor de laatste maal voorging en die na gedurende ruim 40 jaren het herderlijk ambt aan zijn opvolger overdroeg. Ds. Holtrop had in de banken voor de ouder lingen plaats genomen. Na het zingen van Gezang 7 vers 1 en van het tweede vers van Ps. 130 las Ds. Kramer uit den eersten brief van Paulus aan de Corin- thiërs van het derde hoofdstuk de verzen 316 en van het vierde hoofdstuk het vijfde vers. Als tusschenzang werd gezongen Ps. 126—3. waarna Ds. Kramer de prediking aanving naar aanleiding van den tekst I Cor. III- verzen 10—15. De predikant noemde het een bijzonder feit in de gemeente, die zonder vacant te zijn de bediening ziet ophouden, terwijl een ander bevestigd wordt. Zoo.heeft God het geleid en die vreugde geniet spr. Ds. Kramer verklaarde voorts God te kunnen danken, dat hij Paulus een woord kon doen schrijven, dat tot consciëntie der gemeente, van zichzelf en van zijn opvolger is. De voorganger vestigde voorts de aandacht op het woord van den apostel: „Naar de genade Gods heb ik als een wijs bouwmeester het fundament gelegd". De apos tel had ook de gave in de harten van andere menschen Jezus te brengen en de verbinding te leggen tusschen denken en willen der men schen. Door de prediking kwam er de gemeen te, hetgeen Paulus bewerkte. „Een ander moet daarop voortbouwen", zegt Paulus en dit woord heeft hij geschreven met aanbidding van Gods bestel en met het besef, dat hij slechts het begin van de gemeente ge bouwd had, maar idat een ander daarop moe-st voortbouwen. Hij mag derhalve geen ander fundament leggen, maar moet voortbouwen op den éénen waren grondslag, namelijk dat zijn werk moet wortelen op Jezus Christus. „Een ieder zie toe, hoe hij zal bouwen. Hij kan het werk van den ander niet vernietigen", aldus de apostel. De predikant ontwikkelde deze gedachte, er op wijzend dat Paulus niet anders heeft willen doen, dan Jezus hem te doen gaf. al was het tot ergernis van velen. Die tot Christus gebracht zijn is het loon en wij moeten bidden, aldus eindigde Ds. Kramer „Geeft hem de genade op Christus voort te bouwen", dat zal de vreugde zijn voor den herder, die de schapen toevoegt aan zijn kudde. Ne de prediking zong de gemeente van Ge zang 8 het derde vers: „Dat wij ons ambt en plicht, o Heer, Getrouw verrichten tot uw eer, Dat Uwe gunst ons werk bekroon' Uw Geest ons leid' en in ons woon'. Ds. Kramer sprak vervolgens de bevesti gingsformule uit. Na de bevestigingsplechtigheid werd den nieuwen herder het zesde vers van Gezang 8 toegezongen. De dienst werd besloten met Psalm 122 vers 3. Voor de ambtsaanvaarding door den nieuwen predikant Ds. H. Holtrop, bestond in den avonddienst groote belangstelling. Het kerkgebouw was stampvol. Onder het gehoor van Ds. Holtrop waren o.m. Dr. van Katwijk, Geref. predikant te Velsen-Noord, de emiritus- predikant Ds. F. Kramer, de Geref. pred. te Castricum. leden van den kerkeraad van Vel- sen en vele belangstellenden uit Velsen en IJmuiiden Oost. Na het zingén vafi Ps. 68:6; Ps. 79:7; Ps. 98:3 en 4 las ds. Holtrop vervolgens uit de Openbaringen van Johannes het eerste hoofd stuk en koos als uitgangspunt voor zijn eerste prediking in zijn nieuwe gemeente de verzen 4 tot en met 7. Toepasselijk op zijn intrede behandelde Ds. Holtrop uitvoerig het zevende vers: „Ziet hij komt met de wolken en alle oog zal Hem zien, ook degenen, die Hem doorsto ken hebben en alle geslachten der aarde zullen over hem rouw bedrijven: ja, amen." Aan het einde van den dienst werden gezongen de verzen 4 en 5 van Gezang 23. R.-K. TRANSPORTARBEIDERS. De plaatselijke afdeeling van den R.-K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifa- cius" zal Vrijdagavond in het gebouw der K.SA. haar jaarvergadering houden. Na de jaarverslagen van secretaris en penning meester zal een bestuursverkiezing worden gehouden wegens aftreding van de heeren J. Blokker, voorzitter en H. Eijking, secreta- R.-K. METAALBEWERKERSBOND „ST. ELOY". De plaatselijke afdeeling van den R.-K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy" houdt Vrij dagavond in het gebouw der K.S.A. haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. een bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren P. Olsthoorn, secretaris, D. Groot, tweeden voorzitter, J. Wolterman, tweeden penningmeester, L. Groen en N. Dekker, commissarissen. Ook zullen besprekingen worden gevoerd over het zilveren hondsjubileum. B. R. C. „KENNEMERLAND". De Beverwijksche Rennersclub „Kenne- merland" heeft Zondag een sprintwedstrijd gehouden over 500 M. voor de wintercompe titie. De uitslagen waren: A-klasse: 1 Th. Pronk, 2 P. Braas, 3 C. Bakker, 4 P. Ris. B-klasse: 1 E. Tieleman, 2 Neijzing, 3 G. de Weers, 4 J. Tieleman. Junioren: 1 Molenaar, 2 Engelhart, 3. Westra. Het gebouw, waar thans de groote internationale besprekingen worden gehouden, wordt voortdurend door een groote menschenmenigte omringd, die het komen en gaan der diplomaten met groote belangstelling volgt. Snelwandelrecord verbeterd. Uitstekende verrichting van Gaarthuis. Zondag is de bekende snelwandelaar G. Gaarthuis, lid van de H.S.V. „De Kampioen" er in geslaagd het record snelwandelen over 85 KM. te verbeteren. Daarvoor moest hij 8V2 maal den afstand BeverwijkWijk aan Zee heen en terug afleggen. Zondagmorgen startten te Wijk aan Zee de loopers H. Hendriks, recordhouder, G. Gaart huis, B. Herben, J. Lubbers, van Rijn en Lub bers. De recordhouder viel na 58 K.M. uit, evenals Herben. Mol en Lubbers. Gaarthuis liep den afstand in 9 uur, 28 mi nuten, 30 sec., waarmede hij een der snelste tijden bereikte, die ooit in Nederland gemaakt zijn. Hij verbeterde het record van Hendriks met 50 minuten. Ook de heer Van Rijn heeft den wedstrijd uitgeloopen in 11 uur 18 min. 20 sec. De wedstrijd, waarvoor den ganschen dag groote belangstelling aan den dag werd ge legd, stond onder leiding van de Haarlemsche Athletiekvereeniging „De Kampioen", waarvan Gaarthuis lid is. Hoofdcontroleur was de heer G. A. Ramaker. Als rondenteller en verzorger maakte de heer Klomp zich verdienstelijk. Ook van de zijde van de heeren Lubbers en Peelen mocht de vereeniging zeer veel mede werking ontvangen. De tijden van Gaarthuis waren: 5 K.M. 29 min. 42 sec.; 10 K.M. 58 min. 38 sec.; 20 KM. 2 uur; 50 K.M. 5 uur 33 min.; 70 K.M. 7 uur 55 min.; 75 KM. 8 uur 19 min.; 80 K.M. 8 uur 55 min.; 85 K.M. 9 uur 28 min. 30 sec. DE VERSTREKKING VAN GROENTEN AAN WERKLOOZEN. Zooals wij reeds berichtten zal a.s. Woens dag een aanvang worden gemaakt met de Verstrekking van goedkoope groenten aan werkloozen en andere ondersteunden. Voorloo pig worden de groenten alleen verstrekt op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Op vertoon van een legitimatiekaart kiinnen bonnen worden gekocht, die in den winkel als beta lingsmiddel moeten dienen. Per week is ten hoogste één bonnenkaart verkrijgbaar, waarop een hoeveelheid groen ten verkrijgbaar is. die overeenkomt met de grootte van het gezin. De kostprijs van deze kaarten is per per soon voor versche groenten 6 ets. en voor versche en gezouten groenten 9 ets. Progres sie is in dit tarief niet toegepast. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het aantal van 1258 werkloozen. dat jl. Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling stond ingeschreven was verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 9, bankwerkers 11, be tonvlechters 4, betonwerkers 4, blikbewerkers 6, blikslagers 2, ca ross eriema kers 2, chauf feurs 24, drukkers 8, electriciens 8. expedi teurs 4, grondwerkers 86, handlangers 3, iso- leerders 1, kappers 1, kantoorbedienden 6, kleermakers 4, landarbeiders 38, loodgieters 3, letterzetters 2, losse arbeiders 232. machi nisten 5, machinedrijvers 3, machinale hout bewerkers 5, marmerpolijsters 1. metaalbe werkers 4, metselaars 13. monteurs 10, op perlieden 17, plaatwerkers 1. reizigers 4, schilders 15, schippers 7, schoenmakers 2, si garenmakers 47, sorteerders 8, slagers 1, sme den 4, spoorleggers 1, steenhouwers 2, stof feerders 2. stokers 6. stucadoors 6, teeke naars 1, timmerlieden 34, uitvoerders 1. voe gers 1, voerlieden 3, voorslaanders 1. zeilma kers 1. winkelbedienden 4. dienstboden 23, werksters 2, boekbinders 1, fotografen 1, sol- deerders 1, koks 1, passementwerkers 1, to taal 698 (vorige week 752). Wijk aan Duin: Bakkers 3, bankwerkers 13, behangers 1, betonvlechters 1, betonwerkers 4. blikbewerkers 1, blikslagers 4, chauffeurs 19, drukkers 1, electriciens 5, grondwerkers 42. handlangers 3. kappers 2. kantoorbedien den 13. landarbeiders 51, metaaldraaiers 1, loodgieters 3, lijnwerkers 1, losse arbeiders 108. machinisten 5, machinedrijvers 2, mar merbewerkers 1, metaalbewerkers 4, metse laars 9. meubelmakers 1, monteurs 4, opper lieden 27, plaatwerkers 1, reizigers 2, schil ders 7, schoenmakers 3, sigarenmakers 11, slagers 3. stokers 5, stucadoors 6, teekenaars 2, timmerlieden 19. uitvoerders 1, voegers 3, voerlieden 2, zeilmakers 1, winkelbedienden 6, dienstboden 8. stuurlieden 1, verpleegsters 1, totaal 411 (442). Heemskerk: Betonvlechters 2, betonwer kers 5, chauffeurs 4, electriciens 1, grond werkers 18. kantoorbedienden 1, landarbei ders 47, losse arbeiders 46, metselaars 1, op perlieden 7, schilders 1, timmerlieden 9. uit voerders 1, dienstboden 4, werksters 2, totaal 149 (169). NAAR DE LICHTSTAD MET DE HUIS- VROUWENVEREENIGING. Voor de leden van de Vereeniging van Huisvrouwen der afdeelingen Amersfoort, Soestdijk en Beverwijk is een Paaschreis ge organiseerd naar Parijs. Deze tocht zal van 1016 April duren. In de bijeenkomst van Vrijdag 20 Maart zal na de lezing over huidverzorging de leid M A A NDAG 16 M AART 1936 ster van de Paaschreis, mevr. H. W. Bakker- Diferée een causerie houden over den tocht naar de Lichtstad. In het bijzonder zal mevr Bakker de aan dacht vestigen op de steden, die de deel neemsters per Pullmancar zullen passeeren. De deelneming aan deze reis is ook open gesteld voor niet-leden. MODESHOW VOOR DE VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Voor de leden en in.troducé's van de af deeling Beverwijk en omstreken van de Ne derlandsche Vereeniging van Huisvrouwen zullen Stoutenbeek's Modemagazijnen op Donderdag 26 Maart, des middags te 2.15 uur een modeshow houden. Dit zal geschie den in de bovenzalen van Stoutenbeek's Wo ninginrichting. De leden der afdeeling kun nen twee toegangsbewijzen in ontvangst ne men bij de presidente der afdeeling mevr. A. Moens-v. d. Veen, Vondellaan 61. JAARVER GAD ERIN G VOLKSONDERWIJS. De jaarvergadering van de plaatselijke af deeling van de vereeniging „Volksonderwijs" is nader vastgesteld op Maandag 23 Maart in een der zalen van de Baangarage. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, de verkiezing van twee bestuursleden en van een lid der controle-commissie. Voorts zal een verslag worden uitgebracht van de algemeene vergadering. HEEMSKERK. R.K. LAND ARBEIDERSBOND „ST. DEUS- DEDIT". Donderdagavond heeft de ledenvergadering v. d. landarbeidei'sbond „St. Deus-Dedit" in 't vereenigingsgebouw plaats. De agenda ver meldt een kostelooze verloting. CASTRICUM TUINBOUWVER. „ONS BELANG". De vijfde uitkeering der tuinbouwsteun wordt heden avond 16 Maart uitbetaald in het „Jeugdhuis". De totale som bedraagt f 265.—. Aangezien er 200 personen voor genoemd bedrag in aan merking komen, is het bedrag voor een ieder van weinig beteekenis. ONGEVAL. Eenige leerlingen van de R.K. School waren druk aan het voetballen toen eensklaps de bal over de schutting schoot. Het 10-jarige zoon tje van den heer Jac. Beentjes wilde over de schutting klauteren om den bal te halen, met het ongelukkige gevolg dat hij bleef haken aan een ijzeren punt, waardoor hij zich vrij ernstig verwondde. De onderwijzer Gr. snelde te hulp en legde het eerste verband. Daarna werd de jongen naar de ouderlijke woning ver voerd, waar Dr. Leenaerts hem onder zijn be handeling nam. SANTPOORT „SANTPOORTS BLOEI"-BANKEN. De vereeniging „Santpoorts Bloei", die op tal van daarvoor in aanmerking komende mooie punten reeds banken geplaatst heeft, wil op den ingeslagen weg voort blijven gaan. Het ligt in de bedoeling van het bestuur behou dens goedkeuring van B. en W. van Velsen nog vóOr het zomerseizoen er weer een vijftal te plaatsen en wel één bij het vijvertje in het Rijkenspark, één aan de Broekbergerlaan, één aan den Brederoodscheweg nabij den ingang naar de Ruine van Brederode één nabij het kruispunt MiddenduinerwegBurg. Enschedé- laan en één aan den Bloemendaalscheweg tusschen Duinlustparkweg en Alb. Thijmlaan. Bij het Italiaansche hoofdkwartier aan het Abessynische front is een heele tentenstad voor de talrijke journalisten verrezen. Technische Hoogeschool krijgt hoogspannings-laboratorium. Zooals men weet, heeft de regeering haar elsch, dat de K.EM.A. van Arnhem naar Delft zou worden verplaatst, laten vallen en daarop heeft de aandeelhoudersvergadering der K.E.M.A. bsloten de vestiging in Arn hem te handhaven en de uitbreiding van de be staande gebouwen goedgekeurd. De heer Van der Waerden heeft over deze aangelegenheid schriftelijke vragen gericht tot de regeering, welke de ministers van Wa terstaat en van Onderwijs, K. en W. aanlei ding geven het geheele verloop dezer zaak in den breede uiteen te zetten, alsook hoe de toekomstige verhouding zal zijn tusschen rijk en de K.E.M.A. Zij betoogden daarin, dat van den eisch van verplaatsing naar Delft om financieele re denen o.a. de kosten zouden voor het rijk aanmerkelijk hooger worden is afgezien. Nu hierdoor de Technische hoogeschool geen beschikking krijgt over het hoogsnan- ningslaboratorium van genoemde N.V zal de T. H. een eigen laboratorium krijgen, voor den bouw waarvan de eerste termijn binnen kort zal worden aangevraagd en welks stich ting minder kost dan verplaatsing der K,E. M.A. zou viagen. FEUILLETON ROMAN VAN HANNO PLESSEN. (Nadruk verboden) 17) „De telefoon is hier boven", antwoordt het meisje en tegelijkertijd opent zij reeds de deur van een klein vertrekje waarin een telefoontoestel aan den muur hangt, terwijl een kleine tafel, waarop een telefoonboek, een blocnote en een potlood, alsmede een stoel de verdere inventaris van deze telefooncel uit- „Ach, dat is prachtighoe heet je eigen lijk?" «Vroni, mevrouw". „Zoo. Nu Vroni, luister dan eens. Hier, neem dit eerst even aan voor het gebruik 7an de telefoon en de kamerJohanna onverhandigt haar 'n biljet van twintig schil ling en als het meisje in de zak van haar schort naar wisselgeld zoekt, zegt zij haas tig: „Nee, neelaat maar't is zoo wel goed...." «O, maar dat is toch veel te veel, mevrouw -•..-Dat kan ik immers niet «Ja heusch. Laat nu maar. Beschouw het dan maar als een vertraagd kerstcadeautje of zoo". Vroni bloost van blijdschap. „O, dank u wel mevrouw. Ik Johanna onderbreekt haar dankbetui ging: „Maar je moet me toch nog een ge noegen doenme een klein beetje hel penWil je dat?" „Alles, waarmee ik u van dienst kan zijn „Mooi, ik zou namelijk niet graag heb ben.... ik bedoelHm, is er eigenlijk al' naar me gevraagdbenedenomdat, hm Johanna blijft plotseling steken, maar Vroni blijkt een bijdehand kind en antwoordt prompt: „O, over meneer behoeft u zich niet ongerust te maken. Die amuseert zich uit stekend met een paar mannen uit het dorp. Zij dobbelen en hebben pret voor twee „Dat is goedEn luister nu eens, Vroni. Zoodra ik getelefoneerd heb, ga ik weg en wel door den achteruitgang. Zet jij dan intusschen mijn ski's klaar. Meneer mag er echter niets van bemerken en als hij naar mij mocht vra gen, dan zeg je maar, dat ik slaap en niet gestoord wensch te worden. Goed begrepen?" Het meisje knikt: „Ik zal de kamer afslui tenMevrouw kan er van op aan, dat het in orde komt!" „En dan nog wat, Vroni! Je moet eh dien meneer in de gelagkamer zoolang op houden tot een ander,... een vriend hem komt halen. Dat is van zeer groot belang!" „Ja, ja, ik begrijp het wel", tracht het meisje de zichtbaar opgewonden bezoekster gerust te stellen. „Ja, 't is namelijk een grap, weet je een weddenschapEen krampachtige po ging van Johanna om te glimlachen vermag slechts een grimas op haar gelaat -te voor schijn te roepen. Als ik dat geloofdé, zou ik m'n school geld wel kunnen terughalen, denkt Vroni. Hardop echter zegt ze: „Ik zal dus de ski's intusschen bij den achteruitgang neerzetten, terwijl mevrouw telefoneert. Het komt best voor elkaar!" Dat hoopt Johanna ook, terwijl zij zich met Iglerhof laat verbinden. Als de portier van het hotel zich aan het andere einde van de draad meldt, vraagt zij meneer Szartossy te spreken. T.erwijl men hem zoekt, koestert zij slechts dezen eenen wensch, dat hij zich inderdaad in het hotel ophoudt en niet op een of anderen skitocht onbereikbaar voor haar is. Hoewel zij den gepensionneerden Honvedofficier slechts oppervlakkig kent en nooit meer dan een paar vluchtige woorden met hem heeft gewisseld, twijfelt zij er geen ©ogenblik aan, of deze man zal zich gaarne bereid toonen haar zijn diensten aan te bie den, voor zoover zij die noodig heeft. Want zooals eed-genooten elkaar herkennen aan een geheim teeken, zoo voelen menschen van dezelfde sfeer, dezelfde afkomst en opvoeding zich op het eerste gezicht aan elkaar ver want door een zeker onzichtbaar „iets", dat lieden van denzelfden stam tezamen bindt Tot haar vreugde hoort ze plotseling Szar tossy's welbekende stem: „Szartossymet wie „Ach, meneer SzartossyIk ben het, Jo hanna Geitierjajaik heb een vriendelijk verzoek aan uHet is nu bij vieren. Kunt u over een uur in Hotel Tiroler- hof op het Stationsplein in Innsbruck zijn?" „Natuurlijk, barones". „Ik moet met den avondtrein naar Mün- chen, maar ik wil tot eiken prijs voorkomen, dat mijn tante zich door mijn onverwacht vertrek ongerust maakt. Zij moet pas latei- voor het feit geplaatst worden. U begrijpt zeker wel, dat „Ik begrijp u volkomen, barones!" „Zoudt u misschien zoo goed willen zijn ook wat bagage voor me mee te brengen?" „Wat wil u, dat ik meebreng, barones?" „U doet het beste het kamermeisje Helene van onze verdieping in vertrouwen te nemen. Laat zij u een donkere wollen japon uit mijn kast geven, mijn bontjas, hoed en schoenen ik ben op het oogenblik in skikleedïng.Ja en laat zij dan alstublief mijn kleine suit case voor u pakken met de noodzakelijkste dingen voor een dag of twee „Ik geloof, dat het beter is, dat we elkaar dan pas over anderhalf uur in Innsbruck ont moeten, barones. Anders zou ik er niet voor kunnen instaan, dat ik op tijd aanwezig zal zijn „Ja, dat is goedDe trein vertrekt toch pas tegen half zevenMaar dan nog iets, meneer Szartossy „Ik luister, barones „In de kleine salon tusschen mijn slaap kamer en die van mijn tante ligt in de linker lade van het schrijfbureau mijn pas en mijn chèqueboek. De sleutel vindt u in het nacht kastje. Die heb ik beiden noodig". „Hebt u genoeg baar geld bij u, barones?" „Ik denk, dat ik daar wel mee toekom". „Goed dan ben ik om half zes in Tiroler Hof. Tot straks, barones". „Ik dank u bij voorbaat, meneer Szartossy. Tot straks". Dit gesprek met Szartossy, die zich niet in het minst verbaasd toont over haar to.ch wel zeer onverwacht opgekomen reis, die geen enkele overbodige vraag stelt, altijd zakelijk blijft en van een vanzelfsprekende ridderlijk heid, versterkt Johanna's moeizaam herwon nen gemoedsrust. Nog eenmaal gaat zij de kamer binnen, waar in zij de bitterste teleurstelling van haar leven heeft gekend. Zij maakt zich gereed om te vertrekken. Bij den achteruitgang wacht Vroni met de ski's. Zij is Johanna bij het aanbinden be hulpzaam. Als zij klaar is geeft Johanna haar de jas van Vonberg. (Wordt vervolgd), j

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5