1 Rijkdom. !-iiMRCANCN1iI3 HET NIEUWE AVONDBLAD "™bac IJMUIDEP COURANT Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ADVERTENTlëN1—regels ƒ0.75. Elke regel meer Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten- Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTlëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMSR COURANT. ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 11.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- Lkerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Jaarverslag der Reeders- vereeniging. Slotbeschouwing. Als verdere maatregelen door de Nederland sche Visseherijcentrale genomen, kunnen nog worden genoemd de besluiten, waarbij het mo gelijk werd gemaakt dat de Clyde haring, door L 'stoomtrawlers gevangen, ook gezouten mocht worden aangevoerd en dat binnen ze kere perken ook Noordzee-trawlharing zou mogen worden gezouten. Ook werd van de Nederlandsclie Visscherij- centrale steun toegezegd bij de pogingen om con tin gen te er in g te verkrijgen van den in voer van vreemde zouteviseh. De schade die de Nederlandsche visseherij ondervindt van dezen invoer, bleek toch' in twee opzichten zeer belangrijk te zijn, daar er ten eerste geen mogelijkheid overbleef om zèe-gezouten-zouteviseh aan te voeren en ten twee°ae het aan den wal zouten van kabeljauw, bij zeer groote aanvoeren, niet meer loonend kon geschieden, waardoor de prijzen van de versche kabeljauw ongunstig werden beïvloed. Tot groot leedwezen der betrokken reede- rijen slaagden deze pogingen niet en bleef de invoer onbeperkt voortbestaan. Bescherming van den vischstand in de Noordzee, bevordering van den binnenïand- schen afzet (voor propaganda voor vischge- bruik wordt reeds eenigen steun verleend), steun om te komen tot het sloopen van sche pen, verruiming van de kringen der exporteurs, bevordering van de verruiming van den export van visch, verbod van uitvoer van kleine slips, maatregelen om te komen tot het conserveeren en filetteeren van visch, en zoovele andere be hoeften en wenschen als er in het bedrijf leven en zich openbaren, bleven alle om een oplos sing vragen, zonder dat zelfs uitzicht bestaat, dat binnenkort terzake belangrijke en afdoende maatregelen zullen worden getroffen. Dit alles tezamen heeft in reederskringen een gevoel van teleurstelling doen ontstaan en menigeen de vraag doen stellen, of op deze wijze het bedrijf inderdaad door de totstand koming van de Nederlandsche Visseherij cen trale is gediend geworden en of de verkregen resultaten opwegen tegen de offers, die daar- voor moeten worden gebracht, en de vrijheids belemmering, die aan iedere crisisinstelling uiteraard verbonden is. Sterker wordt steeds in de kringen van het bedrijf het gevoel, dat het tenslotte toch zal moeten komen van eigen arbeid en krachts inspanning, inplaats van het leunen op Over- heids- of andere Instellingen, ofschoon minder dan ooit gemist zal kunnen worden, dat door de Overheid uit den weg geruimd worden die belemmeringen, die door het bedrijf zelf niet kunnen worden weggenomen en waarvan weg neming in het bijzonder tot de taak van de Overheid behoort. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: LJM. 204 f 390, KW 162 f 430, KW 89 f 270, KW 175 f 270, KW 166 f 220, KW 169 f 260, KW 60 f 280, KW 67 f 360, KW 178 f 270, KW 91 f 250, KW 177 f 270. KW 154 f 230, KW 112 f 270, KW 27 f 240, KW 19 f 260, KW 105 f 260, KW 44 f 380, KW 153 f 310, KW 52 f 270, KW 104 f 278, KW 132 f 260, KW 22 f 480, KW 42 f 490, KW 46 f 220, KW 95 f 280, KW 127 f 320, KW 158 f 250, KW 35 f 220. KW 24 f 230, KW 62 f 270, KW 51 f 390, KW 107 f 340, KW 147 f 247, KW 149 f 390, KW 23 f 310, KW 29 f 240, KW 70 f 270, KW 59 f 250. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven: 616 bouwvakarbeiders, 364 metaalbewerkers, 57 kantoorbedienden, 40 huisbedienden, 48 hout bewerkers, 52 landarbeiders, 425 visschers, haven- en transportarbeiders, 777 losse- en fabrieksarbeiders, 344 in overige beroepen. Ver der beneden den leeftijd van 18 jaar: 32 bouw vakarbeiders, 39 metaalbewerkers, 12 kantoor bedienden, 29 huisbedienden, 85 ïosse- en fa brieksarbeiders en 12 in overige beroepen. Het totaal aantal werkloozen bedroeg derhalve 2986 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van; a. W. van Heijst te Driehuis, om vergunning tot het uitbreiden van een inrichting voor machinale houtbewerking, door bijplaatsing van een electromotor van 3,2 P.K., in het per ceel Driehuizerkerkweg no. 75 (thans Da Costalaan) b. L, Parlevliet Dzn., te Katwijk aan Zee en L. Parlevliet Nzn., te IJmuiden, om vergun ning tot het oprichten van een ijsfabriek in het. perceel Middenhavenstraat no. 38/40; c. G. H. Hazenberg, te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten van een banketbak kerij, in het perceel Zeeweg no. 227; d. C. J. F Rijperman, te IJmuiden, om ver gunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij, in het perceel Casembroot- straat no. 22; e. de N.V. Centrale Bakkerij „IJmuiden" te IJmuiden, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van haar bakkerij, door bijplaat sing van werktuigen en motoren, in het per ceel Vischstraat no. 6; f. de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfa brieken der firma Van Gelder Zonen, te Vel sen, om vergunning tot het uitbreiden van naar fabrieken, met een papiermachine c.a„ £e plaatsen in een apart fabrieksgebouw op naar fabrieksterrein. Op Maandag 30 Maart a.s. des voormiddags uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid be ll sfaan om bezwaren tegen die verzoeken in te Fe,n?en en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Reedersvereen. voor de Ned. Haring visseherij. Jaarvergadering in Den Haag. De Reedersvereeniging voor de Nederland sche Haringvisscherij heeft onder voorzitter schap van^mr. J, H. Kiewiet de Jonge, in Den Haag haar jaarvergadering gehouden De ver gadering werd o.m. bijgewoond door de hee- ren G. C. Groen, referendaris bij het departe ment var. Landbouw en Visseherij, die den minister vertegenwoordigde, dr. Tesch, chef der afdeeiing zeevisscherij van het Rijksinsti tuut voor biologisch visscherijonderzoek, W. J. Janssens. voorzitter en D. J. v. Dijk, secre taris van de Visseherij centrale, C. Oud, direc teur van het Staatsvisschershavenbedrijf, te IJmuiden De voorzitter heeft in zijn jaarrede een overzicht gegeven van den algemeenen toe stand, die nog steeds onzeker blijft. Ook voor de haringvisscherij is 1935 weer geen voorspoe dig jaai geweest, zeide spr. Aan de Noordzee haringvisscherij hebben onder Nederlandsche vlag in totaal deelgenomen 203 schepen, n.l. 32 stoom- en 171 motorschepen, tegen in 1934 in totaal 234 schepep. De drijfnetharingvloot heeft in 1935 1405 reizen gemaakt (in 1934 179i; en 472.735 kantjes pekel- en steurharing aangevoerd (in 1934: 625.322 kantjes). De ge middelde prijs lag in het afgeloopen jaar tus- schei. f 8.50 en f 9 bruto, in 1934 tusschen f 7.50 en f z bruto. Van e Nederlandsche ha ringvloot hebben in 1935 niet aan de vissehe rij deelgenomen 22 stoom- en 13 motorsche pen. Deze namen evenmin deel aan de traw- lervisscherij tegen in 1934: 12 stoom- en 10 motorschepen. De aanvoer van zoute haring is in 1935 in totaal 152.587 kantjes achtergeble ven bij dien van 1934. In vroeger jaren uitslui tend domein der Engelschen, biedt de versche haringvisscherij blijkens de inmiddels op gedane ervaring de kans, blijvend tot een bron van arbeid voor de Nederlandsche ha ringvisscherij te worden. De vraag rijst, of het niet de moeite waard zou zijn, de mogelijk heid van een soortgelijke industrie in Neder land te overwegen. Ten aanzien van dë trawlvisscherij kan wor den medegedeeld, dat van de Katwijksche- en Scheveningsche vloot in 1935 118 motorloggers aan deze visseherij hebben deelgenomen: in 1934 107, welke in totaal f 1.361.156 besomden, in 1934 f 1.406.552. Aan de beugvisscherij namen in 1935 deel 3 Vlaardingsche stoomschepen: in 1934 12. welke ruim f 30.000 besomden, tegen f 93.000 in 1933. Spr. meende, dat de toekomst heel wat roos kleuriger zou zijn. indien bij het verder te voe ren overheidsbeleid in 't bijzonder daadwerke lijke belangstelling zou kunnen worden ge toond bij het exploreeren van afzetgebieden, welke tot dusver nog geheel of voor een belangrijk gedeelte braak liggen. Nieuwe ex ploratie zal ook daarom zoo noodig zijn, daar een zeer beproefd afzetgebied, Duitschland' om redenen van struetureelen aard voor de toekomst aan beteekeiiis blijvend zal inboeten. De voorzitter heeft aan het slot van zijn rede hulde gebracht aan zijn beide voorgan gers, de heeren Van Gelderen en Richter Uit- denbogaardt, voor den arbeid, welken zij in het belang van hun vereeniging en het be drijf hebben gepresteerd. De voorzitter heeft aan het slot van de vergadering een causerie gehouden met be trekking tot zijn reisindrukken op zijn Rus sische reis. Hij stelde daarbij in het licht, dat hij het toerisme naar Rusland van belang acht, omdat het dienen kan. ook het zaken leven te stimuleeren. Hij heeft zijn lezing toe gelicht met lichtbeelden en films. Hij had in dat land over het algemeen een goede stemming gevonden met een sterken drang tot werken, vooral bij de jonge garde. De jaarverslagen over 1935 zijn door de ver gadering goedgekeurd. CHR. SCHOOLVEREENIGING IJMUIDEN-O. In de jaarvergadering van de Chr. School- vereeniging IJmuiden-Oost heeft de heer Jongens, voorzitter der vereeniging zijn func tie wegens gevorderden leeftijd neergelegd. De heer Jongens heeft gedurende 12 jaren een bestuursfunctie in de vereeniging vervuld. De heer Sj. Doevendans heeft den heer Jongens namens het personeel der beide scholen woorden van afscheid toegesproken en hem als blijk van waardeering een boekwerk over handigd. De heer H. H. Belgraven overhandig de den heer Jongens namens het schoolbe stuur een barometer. In de door het vertrek van den heer Jon gens ontstane bestuursvacature werd voor zien door de benoeming van den heer J. J. Wringer. De aftredende bestuursleden de hee ren R. Hoefakker en R. de Boer werden her kozen. Als voorzitter werd gekozen de heer Belgraven. N. A. S. B.-COMPETITIE. De uitslagen van „Sport Vereent" zijn: ZaandamSport Vereent 81 Aalsmeer 2Sport Vereent 2 15 Het eerste elftal heeft in Zaandam een ge voelige nederlaag geleden en hierdoor is haar kans op het kampioenschap belangrijk min der geworden. Sport Vereent 2 gaat op den goeden weg voort. JAARVERGADERING GEREF. SCHOOL VEREENIGING. De jaarvergadering der Geref. Schoolver- ecniging voor L. O. en U. L. O zal Dinsdag avond in de tuinzaal der Marnixschool wor den gehouden. INBRAAK. Tijdens afwezigheid der bewoners werd in gebroken in een woning aan de Pelsstraat. De buit bestond uit een portemonnaie met in houd- f (Een Engelsche millionnair, Trewton geheeten, die indertijd zijn verlo vingsfeest vierde in een luchtballon, gaat nu zijn huwelijksreis maken in een onderzeeboot.) Wanneer je millionnairszoon bent En geld je slechts je faam kan geven, Als je, gekoesterd en verwend, Verveeld gaat door een nietsdoend leven. Dan overvalt je nu en dan, De lust iets geks te avonturen, Ik heb er geen ervaring van, Maar ik verplaats mij in die kuren. Je ziet in je verlovingsfeest Een kans om zooiets te beginnen, En daar je luchtig bent van geest, Schiet je al spoedig iets te binnen. Hij die verloofd is zoekt de zon Zoo dicht als mooglijk te bereiken, Je huurt dus gauw een luchtbalion, Om van dit standpunt te doen blijken. En is er ooit wel een moment, Dat beter is voor 't demonstreeren, Hoezeer je in de wolken bent, Dan als je je gaat engageeren? Je voelt, met je aanstaande vrouw: Daar ligt ze dan aan onze voeten, Die wereld is van mij en jou, Laat ons haar uit de hoogte groeten. Maar als je later trouwen gaat, Dan wil je weer iets nieuws presteeren, Iets dat den huwelijkschen staat En zijn verschiet kan illustreeren. Dan past een duikboot toch heel slecht, Om je vertrouwen weer te geven, Want die symboliseert den echt Als daling in een duister leven. Waar alle uitzicht je ontbreekt, Waar variatie vreemd moet blijven, Waar elke lichtstraal is verbleekt En waar je op z'n best blijft drijven Je denkt als je zoo'n dwaasheid leest, Naast millionnairs met geld in hoopen, Bestaat nog rijkdom van den geest, Dien je voor geld toch niet kunt koopen. P. GASUS. Visscherijnieuws in een notedop. TJit de vaart. De Corrie IJM. 21 is voorloopig uit de vaart genomen. Weer naar zee. De Flamingo IJM. 42 is na 8 weken in reparatie te zijn geweest, weer uit gevaren. Groote aanvoer van kabeljauw. Zoowel van de Moray Firth als van de Noordzee wordt dit jaar zeer veel kabeljauw aangevoerd. Zoo groot is de aanvoer, dat vele visschers zich niet kunnen heugen, dat ooit zooveel werd aangevoerd. Het gevolg van dezen grooten aanvoer is, dat de prijzen van deze vischsoort voortdurend laag zijn. Kabeljauw van goede kwaliteit wirdt verkocht voor f 5 a f 6 per kist van 125 K.G. en tegen die prijzen bij groote hoeveel heden voor het zout gekocht. Het spreekt van zelf, dat de trawlers van de Moray Firth zeer magere besommingen maken. PROPAGANDA FEESTAVOND. De Chr. Gem. Zangver. Hallelujah, dir. Theo van Zutfen, geeft a.s. Dinsdagavond in de z.g. Witte Bioscoop haar jaarlij ksche propaganda- feestavond. Een zeer gevarieerd programma is samengesteld. Als verplicht werk voor het concours te Veenendaal heeft Hallelujah op- gekegen: De Winter is verghangen, van Jan Nieland GEREF. JEUGD-CENTRALE. De laatste der drie cursusvergaderingen die Dr. Kraan uit Vlaardingen voor de Geref. Jeugd-Centrale hield zal a.s. Vrijdagavond in de Geref. Kerk te Velsen worden gehouden. De spreker, die behandeld heeft „Het li chaam" en daarna „De ziel" zal nu spreken over „Er-t. gebed van den jongen mensch". Ovsr belangstelling heeft deze spreker niet te klagen en met zekerheid mag worden gecon stateerd, dat deze referaten voor de ontwik keling der leden van zeer veel invloed zijn ge weest PERSONALIA. Mej. A. P. M. Broers, tijdelijk onderwijzeres alhier, ontving een benoeming te Zoetemeer aan de Chr. Nationale school. VOOR DEN- -POLITIERECHTER Als de deurwaarder komt Een bewoner van Zandvoort had een mee- nings-verschil met den ontvanger; hij be weerde geld van den ontvanger te moeten hebben en deze zei. dat het omgekeerd was. Maar niet alleen, dat de ontvanger het zei, maar hij stuurde, toen de ander niet betaal de. een aanmaning en daarna een dwang bevel. De Zandvoorter van zijn kant kon geen aanmaningen en dwangbevelen sturen, maar dacht met gesloten beurzen te verrekenen; dus betaalde hij ook na het dwangbevel niet. De Zandvoorter had echter moeten beden ken, dat ontvangers alleen hun beurs geslo ten houden, maar verlangen, dat de belas tingplichtige ze opent en daarom volgde op het dwangbevel een beslaglegging en daar na verscheen de deurwaarder, die een papier op de ruit plakte, waarbij de Zandvoorter burgerij er van in kennis werd gesteld, dat de inboedel van den schuldenaar publiek zou worden verkocht. De Zandvoorter, die een zaak dreef, vond dat een blamage en nauwe lijks had de deurwaarder de hielen gelicht of hij, daarbij geholpen door zijn vrouw en een buurdame, verwijderde het papier van de ruit. Maar dat was de bedoeling van den deurwaarder niet, waarom hij aan den ont vanger een nieuwe kennisgeving verzocht en deze ook weer op de ruit plakte, doch tevens deelde hij den bewoner mee, dat het afscheu ren een strafbaar feit was. Dat had de be lastingschuldige niet geweten, waarom hij het tweede biljet niet afscheurde, doch hij hing er een reclamebiljet over, zoodat geen passeerende Zandvoorter van den inhoud kennis kon nemen De ontvanger was er echter juist op gesteld geweest, dat het amb telijk stuk door de burgerij gelezen zou wor den en daarom kreeg de winkelier een pro ces-verbaal. Nu moest hij zeggen aan den politierech ter, waarom hij dat alles had gedaan en hij wou beweren, niet aan het eerste papier ge scheurd te hebben, terwijl hij gemeend had, dat afscheuren iets heel anders was dan be dekken met een reclamebiliet. Dat is het ook wel. maar 't heeft hetzelfde effect, want het maakt het papier onleesbaar, zoodat de man strafbaar was, want de wet verbiedt het on leesbaar maken van officieele bekendmakin gen. Met: „Ik wist het niet", kwam hij er na tuurlijk niet tusschen uit en de officier wees er op. dat de verdachte noe wel meer spits vondigheden had gehad bij kwesties met het gemeentebestuur. Daarom werd f 30 boete geëischt, de rechter gaf f 20. MODERNEEN TOCH GOEDKOOPE BEHANGSELS. 800 soorten uit voorraad leverbaar. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL H. M. BAKKER, Gen. Cronjjéstraat 155 Telef. 11657. VAKKUNDIG PERSONEEL. Voor zelfbehangers gratis afranden. (Ook R. D.-behangsels.) (Adv. Ingez. Med.) Lichamelijke Opvoeding. Harmonische lichaamsontwikkeling. Ten einde de harmonische lichaams ontwik keling van het Nederlandsche volk te bevor deren, te verbeteren en te bestendigen, is op gericht de Nationale Vereeniging tot Bevor dering van Harmonische Lichaamsontwikke ling. Deze vereeniging, in welker bestuur het Nederlandsch Olympisch Comité en de be trokken sportbonden vertegenwoordigd zijn, tracht dit doel te bereiken, door alle Nederlan ders op te wekken, zich voor eenvoudige eischen van lichamelijke geoefendheid te be kwamen. Deze eischen hebben betrekking op hardloopen, vèr- en hoogspringen, werpen, zwemmen, wielrijden, klimmen en wandelen. Uiteraard worden hierbij verschillende eischen. gesteld voor mannen en vrouwen, voor jonge ren en ouderen. Degenen, die aan deze eischen voldoen, zul len daardoor het recht verkrijgen, een bepaald insigne te dragen, terwijl ze tevens een diplo ma ontvangen. In zooveel mogelijk plaatsen in Nederland zullen Werkcomités worden opgericht, die be last zijn met het afnemen van deze proeven. Als eerste is dezer dagen door den Secretaris van het Hoofdbestuur, dr. S Sturkop, het Werkcomité Amsterdam geïnstalleerd. Het ligt in de bedoeling van dit Comité, reeds einde Mei de gelegenheid open te stellen tot het afleggen van de proeven, waaruit blijkt, dat men aan de gestelde eischen van lichame lijke geoefendheid voldoet. Bij het stellen der eischen worden aller minst topprestaties vereischt; integendeel men heeft ze zoodanig gesteld, dat vrijwel een ieder na eenige oefening daaraan kan voldoen. Het zal bovendien een ieder duidelijk zijn, van hoeveel waarde het streven van deze ver eeniging is. Nederlanders van beide seksen, van lederen leeftijd, worden daardoor geani meerd, hun lichaam fit te houden, om zich voor te bereiden tot het afleggen van deze proeven. De verwachting bestaat dan ook, dat velen zich daarvoor zullen aanmelden. SCHAATSENRIJDEN. SLUITINGSFEEST OP DE KUNSTIJSBAAN TE AMSTERDAM. Op Maandag 23 en Dinsdag 24 Maart zullen in de avonduren de sluitingswedstrijden plaats hebben van dit seizoen op de Amster- damsche Kunstijsbaan. Op beide avonden speelt de Blauwe Zes tegen het ijshockey te am van de Diables de France uit Parijs, een der sterkste ploegen van Frankrijk. Naar wij vernemen zal de wereld- en Olym pisch kampioen Karl Schaefer onder auspi ciën van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond op beide avonden een demonstratie geven, zoodat het sluitingsfeest een der hoogtepun ten van het seizoen belooft te worden. PAARDENSPORT. JAARVERGADERING PIKEURSVEREENI- GING. De Pikeursvereeniging hield in „De Kroon" te 's Gravenhage haar jaarlij ksche algemeene vergadering onder presidium van den heer J. Witteveen. Deze bracht hulde aan de oprichters, omdat gebleken is, dat de Vereeniging in een behoefte voorziet. Spr. dankte voor den ondervonden steun en de sympathie en bracht den heer W. F. Smits, administrateur der Vereeniging, dank voor zijn werk. om tenslotte het verscheiden te memo- reeren van de heeren P. Oly en A. de Vlieger. In de plaats van het aftredend bestuurslid F. de Mol werd gekozen de heer J. de Vlieger, terwijl het afgetreden bestuurslid G.Ensing met groote meerderheid werd herkozen. HOCKEY. HET PROGRAMMA VOOR 22 MAART A.S. PROMOTIE-DEGRADATIE-COMPETITIE. Promotie-afdeeling le klasse. M.H.C.—Togo. Tweede klasse-promotie-afdeeling; VictoriaStrawberries. Derde klasse-tweede klasse: A.M.V.J. (R'dam)M.H.C. 2. Vierde klasse-derde klasse: Laren 3Bloemendaal 3. COMPETITIE. Tweede klasse B: Amsterdam 3H.B.S. Derde klasse D: Alliance 2—T.H.C. 3e RONDE v. HOLKEMA-BEKER: AlkmaarBloemendaal. SIR THOMAS INSKIP, die benoemd is tot minister van defensie in het Britsche kabinet. ATHLETIEK. JAARVERGADERING VAN DE K.N.A.U. Onder groote belangstelling werd in „Kras- napolsky" te Amsterdam de jaarlijksche alge meene vergadering van de Kon. Ned. Athletiek Unie gehouden. In zijn openingswoord heeette de voorzitter, de heer A. J. G. Strengholt de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. liet een scherp protest hooren tegen het feit, dat er thans zoo veel propaganda gemaakt wordt voor het schaken op school. Hij betreur de dit ten zeerste en achtte het menschelijker, dat er meer gedaan werd voor de lichamelijke ontwikkeling van de jongelui. Aan de orde was de uitreiking van eenige bekers. Door den heer van der Lee werd aller eerst de Thompson-Beker onder luiden bijval van de aanwezigen uitgereikt aan den Unie voorzitter, den heer Strengholt. De Sauer- Beker viel ten deel aan den sprinter Osendarp voor al hetgeen hij od athletiekgebied gedaan heeft. De Muiier-Beker werd uitgereikt aan het District Oost voor hetgeen het heeft ge daan op het gebied van het competitie systeem. Doordat het lid van de N.T.C. ir. A. Peulen te kennen had gegeven, dat hij niet langer meer als lid van die commissie zou kunnen aanblijven, werd door het Unie-bestuur in zijn plaats aanbevolen de heer Th. a Stühling uit Groningen, hetgeen door de vergadering aan vaard werd. GYMNASTIEK VERGADERING KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND. In de Bondsvergadering van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond is in de plaats van den aftredenden voorzitter, dr. J. H. O. Reys, in die functie gekozen de heer W. de Graaf uit Mid delburg. ondervoorzitter van het Verbond. Onder groote instemming van alle aanwezi gen werd aan dr. Reys de zilveren medaille van het Verbond, een zeer hooge onderschei ding. toegekend, als dank en waardeering voor alles, wat hij voor het K.N.G.V. heeft gedaan. De eenige candidaat voor het voorzitter schap was de heer De Graaf; de heer Sommer kon, toen zijn naam in dit verband door een der afgevaardigden werd genoemd, mededee- len dat hij geen candidatuur wenschte te aan vaarden. De heer De Graaf hield, alvorens tot stem ming werd overgegaan, een toespraak. De heer De Jongste (Rotterdam) stelde voor, den heer De Graaf bij acclamatie tot voorzitter te benoemen, hetgeen onder vol ledige instemming van de aanwezigen ge schiedde. De heer De Graaf dankte voor het vertrou wen in hem gesteld en drukte er zijn spijt over uit, dat dr. Reys het besluit had genomen af te treden. HONKBAL Algemeene vergadering N. H. B. Dinsdagavond houdt de Nederl. Honkbal- bond zijn jaarvergadering in Café Restaurant Brinkmann te Haarlem. Mede door een aantal door E. D. O., namens verschillende Haarlemsche vereenigingen in gediende voorstellen en amendementen, is de agenda zoo omvangrijk geworden dat zij naar alle waarschijnlijkheid niet in één avond zal kunnen worden afgewerkt. Temeer daar behalve jaarverslagen ook reglements wijziging. instelling van een adspiranten- competitie en wedstrijden in Parijs en Berlijn ter sprake komen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1