BERICHT BEVERWIJK. j)e verlenging van den diensttijd. Verlof gevraagd voor tuinderszoons. ïrringbesturen van den R.K Land- en hmiwbond. van den Christel ijken Boeren- Tuï,, nbouwbond en van den Nederlandschen en. ^Ivchond hebben aan de hoofdbesturen Tu ov!t ppn request te zenden aan den Mi- vertl°r van Defensie teneinde te verkrijgen, t an zoons van tuinders en landbouwers, ais crevol" van de buitengewone omstan- Khpden onder de wapenen moeten blijven tijdelijk verlof wordt verleend of een ver- ?°fn van eenige dagen per week. waardoor zij hp «relegenheid worden gesteld hun ouders v- tp staan in het bewerken van den grond Ür den aanstaanden oogst. Hoewel in ver- l ni\ met deze werkzaamheden op de bedrij- <rroote drukte heerseht, kunnen de tuin- ,'een werkkrachten in dienst nemen ter 5 3 Vinn 7nnns riip t.hanc nnripr ■rroote drukte heerseht, kunnen de tuin ye"=oeen werkkrachten in dienst nemen te: frvaneing van hun zoons, die thans onder 3' wanenen moeten blijven. De tuinders be- Jfftpn daarvoor geen geld en zelfs een loon- «cia ^regeling zou de aanstelling van deze toesia0icö mnp-pliik- mnkpn. i daarvoor geen geld en zelfs een loon- mpsiagregeling zou de aanstelling - J Sflokrachten niet mogelijk maken Tndien de Minister bezwaren heeft om aan t verzoek in dezen vorm te voldoen, zullen organisaties verzoeken de zoo hoognoodige arbeidskrachten te vervangen door werklooze landarbeiders, die ten laste van het Rijk zou den moeten worden aangewezen. Aan de hoofdbesturen van de organisaties is om een spoedige beslissing verzocht. een ongeval dat goed afliep. Od den Alkmaarscheweg stak een 4-jarige jonden plotseling den rijweg over, juist toen een personenauto naderde. De bestuurder zag het kind plotseling voor zijn wagen en kon on danks krachtig remmen een aanrijding niet voorkomen. Het kind viel en kwam onder de auto terecht. De wielen hadden den jongen echter niet geraakt. De kleine had slechts een bloedende wond aan een van de ooren. Een lid van de Roode Kruis Transportcolonne heeft de knaap verbonden. je chauffeur van den auto had aan het on geval, dat zoo goed was' afgeloopen, geen schuld. personalia. Te Haarlem slaagde voor het examen cou- peuse-tailleuse mej. M. Beenties te Heems kerk, opgeleid door de Mode-academie Spru'yt, Noorderparklaan, alhier. wandelsportvereeniging „de voortrekkers". Twintig leden van „De Voortrekkers" heb ben Zondag deelgenomen aan een marsch over 35 K.M. van de Wandelsportvereeniging „A. Z. V." te Amsterdam. Alle leden volbrachten den tocht in de beste condidite en kwamen in het bezit van de uitgeloofde belooning. De leider van de Voortrekkers, de heer N. v. d. Kolk had bovendien voor de vereeniging nog een fraaien groepsprijs in ontvangst te nemen. Zondag a.s. zal de vereeniging een trai- ningsmarsch houden, waaraan alle leden deel nemen. De start is des morgens 10 uur vanaf den Romerkerkweg. jaarvergadering „vox humana". In de keurig versierde zaal van het lokaal bij de Geref. Kerk heeft 'het Christelijk ge mengd koor „Vox Humana", dirigent de heer Potgièser, Maandagavond zijn feestelijke jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer P. van Zalingen zei In zijn openingsv/oord, dat de toestand der vereeniging zeer bevredigend was. Het aantal leden bleef voldoende. De in 1935 op concour sen behaalde successen bewijzen, dat er Ijverig gestudeerd wordt. Hij eindigde zijn openingswoord met een aansporing tot de leden om niet alles aan het bestuur over te laten, maar actief deel te nemen aan den arbeid voor den bloei der vereeniging. Daarna werd het bondslied gezongen. De secretaris, de heer Tibboel, herinnerde in zijn jaarverslag aan het concours te Vee- nendaal, dat een eere-, een eerste- en een directeursprijs opleverde. Dank werd gebracht aan den directeur, die voor het op 14 November gegeven jubileum concert een speciale compositie voor „Vox Humana" geschreven had. Dank zij de emi nente leiding van den heer Potgieser kon het koor in het vorige vereenigingsjaar zulke fraaie successen boeken. Uit het jaarverslag van de penningmees- teresse, mej. Toeset bleken de inkomsten ruim f 500 te hebben bedragen. Het boekjaar leverde een batig saldo op. Op voorstel van het bestuur werd besloten de contributie voor werklooze leden op 5 ct. per week te bepalen. Eveneens werd besloten om mede te wer ken aan een concert, dat door plaatselijke vereenigingen wordt georganiseerd. Voor het concours van „Zanglust", waaraan ook „Vox Humana" zal deelnemen, werd een medaille beschikbaar gesteld. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer Tibboel, die niet voor een her benoeming in aanmerking wenschte te ko men. de heer Molenaar tot secretaris be noemd. De verkiezing van een penningmees ter werd aangehouden, evenals een voorstel om propaganda-commissies te benoemen. Na afhandeling der huishoudelijke zaken werden de leden nog eenigen tijd prettig bezig gehouden door zang van het dubbel mannenkwartet onder leiding van den heer Slings, met declamaties van mej. van Belt enmet vroolijke tooneelstukjes. Een foto uit de IJslandsche visschershaven Akureiri. fonds voor adspiranten. Heden-Dinsdagavond te 6 uur wordt in het clublokaal der v. v. „Beverwijk" een vergade ring gehouden voor de adspiranten dezer voetbalclub. In deze bijenkomst zullen besprekingen worden gevoerd over een fonds voor juniores en adspiranten. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 16 Maart 1936. Spinazie per kist f 0.65f 1.05. Boerekool per kist f 0.75f 1.05. Rabarber per bos 611 cent. Raapstelen per bos 2Yz3 cent. Peterselie per bos 45 cent. Selderie per bos 46 cent. Prei per bos 39 cent. Aardappelen f 2.50f 2.70. Uien per K G. 2%—3V2 cent. Witlof per K.G. 7—14 cent. Wortelen per K.G. 23 cent. Bieten per K.G. 45 cent. Spruiten per K.G. 1223 cent. Knollen per stuk 38 cent. Roode kool per stuk 414 cent. Gele kool per stuk 410 cent. propaganda r.k. drankbestrijding. Donderdagavond zal in het gebouw van de K. S. A. in de Peperstraat de reeds eerder aan gekondigde propagandavergadering worden gehouden van Mariavereeniging en Kruis- verbond. Mevr. Meermans uit Amsterdam zal een propagandarede uitspreken. Daarna zal zij declameeren. Des morgens wordt tot intentie van de leven de en overleden leden van de beide organisa ties in de St. Agathakerk een H. Mis opge dragen. mishandeling. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen twee jongelieden wegens mishande ling. CASTRICUM Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. HEEMSKERK. tuinbouw ver. „ons belang". Veiling van Maandag 16 Maart Spruiten 17—25 ets. per K.G. Boerenkool 75 ets. per kist. harddraverijvereeniging. Op de bestuursvergadering zijn er eenige wij zigingen in het bestuur gekomen; het is thans samengesteld als volgt: Broksma, voorz., P. Kruijs Pzn., secretaris, B. A. Res, penning meester, RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert a.s. Woensdag, des namiddags te 2 uur. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Vaststelling notulen 2. Voorstel aanvaarding van strooken grond langs de wegen. 3. Voorstel wijziging vervoer kinderen naai de, scholen te Beverwijk. 4. Voorstel toekenning onderwijsvoorschot- ten en vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 L.O. wet, 1920. 5. Voorstel toetreding tot een gemeenschap pelijke regeling voor hulpverleening bij be strijding van brand. 6. Voorstel wijziging gemeente-begrooting dienst 1935 en 1936. T. Voorstel heffing van 75 opcenten op ae gemeentefondsbelasting voor den dienst 1936 1937. 8. Voorstel verpachting van 1000 Meter Noordzeestrand. 9. Voorstel vaststelling verordening als be doeld bij art. 3, 2e lid der Bioscoopwet. 10. Ingekomen stukken en mededeelingen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus Jacobus z. van P. J. de Wildt en Geert, van Duivenvoorde. Cor nells Gerardus Maria, z. van J. M Smit en M. A. Impink. Cornelia Mar ga ret ha, d. v. Petr. Limmen en Joh. Slenters. Theodorus Cornells; z. van Petr. Baltus en A. Sinneger. Catharina Petronella d. v. Joh. Castricum en Petr, G. Punt. Johanna Alida d. van Hendr. van der Kolk en Geertr. Kuijl. de verloren schapen teruggevonden De in den nacht van 12/13 Maart j.l. spoor loos verdwenen 2 schapen van K. aan den Communicatieweg zijn terecht. Men vond de dieren aan de spoorlijn. Een der beide beestjes had intusschen een paar lammeren ter wereld gebracht. In het veroverde deel van Noord-Abessynië hebben de Italianen een grooten verdedigingswal aangelegd, een Chineeschen muur in klein formaat. bevolking. Ingekomen personen: Mej. H. J. Oosterwal, zonder beroep, M. v, 'leemskerekstraat 74, van Uitgeest. Mej. Petr. Chr. Meijer, zonder beroep, Hoog dor per weg 2a, van Amsterdam. Vertrokken personen: Mej. A. S. M Smit. dienstbode, van Ooster- streng 47 naar Wijk aan Zee en Duin. J. Gemser en gezin, stucadoor. van M. van Heemskerckstraat 53b. naar Beverwijk. Mej. M. Butter, dienstbode, van Kerkweg 30 naar Amsterdam. gevonden voorwerpen een belastingmerk en een gele herdershond. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. diefstal? In den nacht van 12 op 13 Maart jl. zijn tennadeele van K. aan den Communicatieweg vermoedelijk 2 jonge schapen ontvreemd; de dieren zijn tenminste spoorloos verdwenen. Voor betrokkene een schadepost, temeer daar de dieren eerstdaags aan lammeren toe waren. De politie heeft de zaak in handen. A.D.O.—GEEL WIT (2—3). Reeds direct na het- begin ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd. Bij de eerste aan vallen werden aan beide kanten eenige hoek schoppen genomen. Fiink opgestuwd door Gi- gengack, die thans midhalf speelt, komt Geel Wit meer in den aanval. Bij een hiervan zet Van Huizen goed voor, waarna Rot zijn club de leiding geeft (01). De aanvallen van A.D.O. stranden bijna alle op buitenspel. Kort voor de rust brengt v. d. Wouwer den stand op 02. Na de rust weer de zelfde vlugge strijd. Na een kwartier zet De Wit goed voor; Beentjes kopt in 1—21Als bij een scrimmage voor het Haarlemsche doel Duyn terugspeelt naar Beentjes, brengt deze met een onhoudbaar schot de partijen op gelijken voet (22). Na dat het doel der bezoekers eenige malen aan een doorboring is ontsnapt, raakt het spel meer verplaatst. Nog voor het einde weet Dijkman aan zijn club de leiding te bezorgen (2—3), waarmee het einde komt. R.K.A.V. 2— A D.O. 2 1—1 A.D.O. 3—D.E.M. 3 3—1 I.E.V. b—A.D.O. b 4—3 schouw. Vanwege den polder „De Uitgeester- en Heemskerkerbroek" zal op Donderdag 2 April a.s. een Bentschouw worden gehouden over de in dien polder gelegen landerijen. k. de jong f. Zaterdag is op 98-jarigen leeftijd te Wijk aan Duin overleden onze oud-gemeentewerk man Klaas de Jong. Hij was de eerste gemeen tewerkman in onze gemeente en sedert een lange reeks van jaren ook de eenige. Zoolang hij tot werken in staat is geweest, kon men hem in het dorp achter zijn karretje zien. Ver schillende burgemeesters, diverse wethouders en heel veel raadsleden heeft hij zien komen en gaan. jaarvergadering e. h. b. o. Op Vrijdagavond 27 Maart houdt de afdee- ling E. H. B, O. van het „Oranje Kruis" haar jaarvergadering in het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw. volksonderwijs. Op Donderdag 19 Maart a.s. heeft de jaar vergadering plaats van de afdeeling van Volksonderwijs Heemskerk in café „Flora". DINSDAG 1/ MAART 1936 overhandigde een Delftsche vaas, een foto grafietoestel en een vergrootingskoker. Ook de vroegere geneesheer-directeur, Prof. Dr. Van der Scheer, gaf van zijn medeleven met dit jubileum blijk. Evenals de vorige spre ker huldigde hij den energieken administra teur, van wien hij getuigde, dat, wanneer deze psychiater was geworden, hij een van de eersten in den lande zou zijn geweest. Tenslotte spraken nog dè heeren Könings, voorzitter van de Ver. van Administrateurs in Nederland, Van Keeken, hoofd van den Eco- nomischen Dienst van Duin en Bosch, Ds. Visser en een der patiënten. De heer Verbeek dankte ontroerd voor de hem gebrachte hulde met eenige welgekozen woorden. Ook te zijnen huize mocht de heer Verbeek veel belangstelling ondervinden. Niet minder dan 46 bloemstukken leverden het bewijs, hoe zeer men het werk van den heer Verbeek en diens persoon waardeert. SANTPOORT PLAATSING BRIEVENBUS. Op den Rijksstraatweg nabij de Beekvliet- straat te Santpoort (Gemeente Velsen) is een brievenbus geplaatst, waarvan de lichtings uren als volgt zijn vastgesteld; op werkdagen: 4 uur 25, 11 uur 05. 16 uur 05, 19 uur 15; op Zondagen: 5 uur 55. jubileum r. verbeek. Zondag j.l. was het 25 jaar geleden, dat het hoofd van den economischen en administratie ven dienst van het Provinciaal Ziekenhuis, de heer R. Verbeek, in dienst trad als klerk bij den geneeskundigen dienst. Gisteren werd dit feit op feestelijke wijze herdacht. Toen de jublaris en zijn familie om half elf bij het oude gesticht arriveerden, stonden daar opgesteld de Commissie van Be stuur, de geneesheer-directeur, doktoren, per soneel, patiënten en het fanfarekorps „Oefe ning kweekt Kunst", dat op muzikale wijze den jubileerenden administrateur verwelkomde. Hier vandaan ging het in optocht naar „Musis Sacrum", waar de eigenlijke huldiging plaats vond. Tal van fraaie bloemenmanden gaven de overvolle zaal een feestelijk aan zien. Het eerst werd hier het woord gevoerd door den voorzitter van de Commissie van Bestuur en lid van de Provinciale Staten, den heer A. W. Michels. Deze prees den heer Verbeek als een uitstekend ambtenaar, wien het gelukt was belangrijke bezuinigingen te bereiken, zonder dat daarbij de positie van het perso neel behoefde te worden aangetast, wat het best bleek uit het feit, dat de verpleegprijs werd teruggebracht van f 1500 tot f 960 per persson. Namens de Commissie van Bestuur booci hij den jubilaris een schitterende bloe menmand en een gouden horloge met inscrip tie aan. De geneesheer-directeur Dr. Krans sprak een persoonlijk woord, waarin hij gewaagde van de aangename samenwerking, welke hij met den heer Verbeek mocht hebben en van de snelle promotie, die de jubilaris had ge maakt. Namens het geheele personeel bood Dr, Krans den heer en mevrouw Verbeek bloemen aan, terwijl hij den jubilaris bovendien nog Jhr. dr. J. Loudon wordt morgen 70 jaar. Schitterende diplomatieke lpopbaan. Woensdag viert Jhr. Dr. J. Loudon, gezant van Nederland te Parijs en oud-minister van Buïtenlandsche Zaken in de mobilisatiejaren, zijn 70sten verjaardag. Jhr. Dr. John Loudon werd 18 Maart 1866 te 's Gravenhage geboren. Hij bezocht het gymnasium in zijn geboorte plaats en studeerde aan de Leidsche Univer siteit Rechtswetenschappen, waar hij promo veerde tot doctor in de Staatswetenschappen op een proefschrift getiteld: „De drie rege len van het traetaat van Washington". In 1894 werd de 70-jarige die op een schitterende di plomatieke loopbaan mag terugzien, gezant schapsattaché te Londen. In 1896 werd hij 2e secr. te Rome, om in 1900 aldaar le secr. te worden. Dat zelfde jaar volgde zijn benoeming tot chef van het kabinet van den Min. van Buitenlandsche Zaken. Een jaar later werd hij zaakgelastigde te Peking, om in 1903 gezant- schapsraad te worden te Londen. In 1904 ging hij in gelijke betrekking naar Parijs. In 1906 trad dr. Loudon op ais gezant te Tokio, welke standplaats hij in 1908 met Washington ver wisselde. In 1913 trad de heer Loudon op als minister van Buitenlandsche Zaken in het ka binet Cort v. d. Linden, waarvan hij een zeer bekwaam lid is geweest, die in de bange dagen van den wereldoorlog Nederland met voor zichtigheid en vaste hand leidde. In 1918 als minister afgetreden trad hij in 1919 op als gezant te Parijs, welke functie hij nog be kleedt. Vanaf den aanvang is Jhr. Loudon le gede legeerde van Nederland bij de Assemblé van den Volkenbond. Ook is hij voorzitter geweest van de Transit Conferentie in 1921 te Barce lona. Ook is Jhr. Loudon voorzitter der voor bereidende ontwapeningscommissie te Ge- nève; lid der Bryan commissie tusschen de Ver. Staten en Denemarken, voorzitter der con- ciliatieeommissies tusschen Polen en Zwitser land, Denemarken en Finland en tusschen Noorwegen en Polen. Er heeft zich in ons land een commissie ge vormd om den 70-jarige een huldeblijk aan te bieden. Rechterlijke Macht. Door het gerechtshof te Arnhem is ter ver vanging van de vacature van raadsheer in haar college opgemaakt de navolgende alfa betische lijst van aanbeveling: mr. S. M. B. Halbertsma, rechter in de arrondissement^ rechtbank te Rotterdam, mr. Th. Maassen, vice-president van de arrondissements recht bank te Haarlem, en mr. C. van Nievelt, rechter in de arrondissements rechtbank te Arnhem. electriciteit verovert de poolstreken. Gewoonlijk maakt men zich een voorstel ling van Lapland als een kaal onherberg zaam gebied, waar de Lappen wonen, die in hutten leven, rendieren drijven en overigens weinig pretenties hebben. De realiteit is heel anders. Electriciteit is iets. dat in Lapland niet meer tot de onbekendheden behoort. Expressetreinen rijden er terwijl op hon derdzestig KM. benoorden de Poolcirkel een stad ontstaan is, die een inwonersaantal van honderdzestigduizend blanken heeft. Negen rivieren doorstroomen dit land. Hun water bleef eeuwenlang een onbenutte ener giebron. Toen men tot, de conclusie was ge komen. dat deze waterkracht waardevol was werd begonnen met een van de geweldigste werken van den tegenwoordigen tijd. De eerste stap bij dit werk was de uitbrei ding van het Zweedsche spoorwegnet over een lengte van vijfhonderd kilometer. Het eindigt in het Noorweegsche vïsschersplaats je Narvik. Door zijn ligging aan den golf stroom is de haven van Norvik gedurende het geheele jaar voor de scheepvaart open, terwijl de er naast gelegen Zweedsche haven Lulea, aan de Botnische golf zes maanden van het jaar door ijs is versperd. In het eerste jaar na de opening van den spoorweg naar Narvik werden vanuit deze haven acht honderdduizend ton Lap'.andsche erts ver scheept. Dat was. zoowel voor de productie als voor de verscherpingsmogelijkheden de grens, voordat de electricificatieplannen wa ren uitgevoerd. Om nu de noodige electrische energie te produceeren is bij de Porjuswaterval een stuwdam gebouwd van ruim twaalfhonderd meter. Het water wordt door een vijfhonderd meter lange tunnel in vijf kamers geleid, van waaruit het in de turbines komt. De energie der Porjuswerken bedraagt rtjordduizend PK. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN Maaskerk (uitr.) 13 van Freetown. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam 14 van New York n. Rotterdam. Nebraska, Vancr. n. Rott. 12 v. San Franc. Lochmonar, Vancr. n. Rott. 13 te Seattle. Boschdijk 15 van New-Orleans te Rotterdam. Veendam N.-York. n. Rott. 17 (11.30 v.m. G.T.) voorgaats verwacht. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Alrikerk (thuisr.) p. 16 Ouessant. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 15 Maart te Colombo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. ouderkerk (thuisr.) 13 te Manilla, wootekerk (uitreis) 15 Maart van Shanghai. HOLLAND—AFRIKA LIJN. fyJKerk (thuisr.) 14 van Marseille, oosenfontein (thuisr.) 14 van Kaapstad, gmdlontein (thuisr.) 16 v. Dar-es-Salaam. fS^erk (uitr.) 14 van Aden. springfontein 15 v. Amst. te Hamburg. HALCYON LIJN Stad Amsterdam 14 v. Pto. Ferrajo te Melilla voor Amsterdam. Stad Arnhem 15 van Melilla te Vlaardingen. Stad Zaltbommel 14 van Bagnoli te Almeria. naar Rotterdam/Vlaardingen. Stad Zwolle, Almeria n. Rotterdam/Vlaard. passeerde 14 Maart Gibraltar. Rozenburg 14 Maart v. Rott. te Bagnoli. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitr.) Iff te Rio Janeiro. Saturnus 16 v. Barcelona te Alexandrië Zaanland (thuisr.) 13 van Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, Amst. n. Midd. Zee p. 15 Gibr. Ajax, Rotterd. n. Pasajes p. 15 Dungeness. Ariadne 15 van Kopenhagen te Amsterdam. Aurora 16 Maart van Amsterdam te Aarhuus. Baarn 16 Maart van Chili te Amsterdam. Bennekom 15 van Hamburg te Amsterdam. Calypso, Valencia n. Rott. p. 15 Finisterre. Clio, Amsterdam h. Bordeaux p. 15 Dungeness. Cottica, Paramaribo n. Amst. 14 v. Funchal. Crijnssen, Barbados n. Amst. 16 v. Plymouth. Fauna 14 van Belize naar Puerto Cortes. Ganymedes, Rott. n. Gibraltar p. 15 Dungeness Hercules 15 Maart van Patras te Piraeus. Hermes 15 Maart van Stamboul tet Bourgas. Mars 14 Maart van Barcelona te Valencia. Merope, Curasao n, Havre 13 (10 n.m.) 300 mijl Noord van Terceira. Nereus, Stettin n. Amst. p. 15 Brunsbuttel. Oberon 14 Maart van Livorno naar Napels. Orestes 15 Maart van Izmir naar Salonika. Orion, Valencia n. Amsterdaam p. 15 Gibraltar, Orpheus 14 Maart van Setubal naar Olhao. Perseus 15 Maart van Amsterdam te Hamburg. Pluto, Amst. n. Kopenhagen p. 15 Holtenau. Simon Bolivar 15 v. Hamburg te Amsterdam. Stella, Rotterdam n. Tanger p. 15 Dungeness, Stuyvesant Amst. n. W. Indië p. 14 Dung. Telamon 16 van Hamburg te Antwerpen. Theseus 15 van Kopenhagen naar Stettin. Tiberius 15 van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 15 Maart van Sabang. Sibajak (uitreis) 16 Maart te Belawan. Kota Pinang (thuisreis) 16 van Port Said. Kota Radja (uitreis) pass. 15 Maart Dover. Kota Inten 15 van Rotterdam te Batavia. Indrapoera 16 van Batavia te Rotterdam. Djambi (uitr.) p. 16 Perim. Kota Nopan (thuisr.) p. 16 Pt. de Galle. Dempo (uitr.) 16 van Lissabon. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 15 Maart van Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Laut 15 van Bremen te Amsterdam. Tarakan (thuisr.) 16 te Southampton. Madcera (thuisr.) 14 van Aden. Simaloer 16 van Calcutta naar Java. Poelau Bras (thuisr.) 16 van Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Melampus Batavia n. Amst. 16 te Suez. Polyphemus Amst. n. Java p. 16 Perim. Memnon, Japan n. Rott. p. 16 Perim. Alcinous 14 van Batavia te Hamburg. Rhesus, Batavia n. Liverpool 16 v. Amsterdam. Scheepvaartbeweging Amsterdam. De afgeloopen week werd de Amsterdamsche haven bezocht door 59 koopvaardijschepen en er vertrokken 50 koopvaardijschepen. aangekomen. 15 Maart: Vliestroom s.s. Huil Turksib s.s. Oslo Tiberius s.s. Hamburg Are te s.s. Swansea Rondo (Noor) s.s. Lissabon Annchen Peters s.s. Danzig Amstelstroom m,s. Leith 16 Maart: Baarn s.s. Chili Lingestroom s.s. Swansea Belgia s.s. Gothenburg Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Fowey vertrokken 15 Maart: Rondo (Noor) s.s. Kopervik Constant m.5. King's Lynn Om te laden. Het Russische stoomschip „Turksib". arri veerde alhier, komende van Oslo, an het Hoogovenbedrijf om een partij ijzer te laden, ten einde hiermede te vertrekken naar een haven in de Zwarte Zee. Opgelegde schepen. J.l. Zaterdag waren te Rotterdam vier Ne- derlandsche schepen, 1 Fransch en 2 Engel- sche schepen opgelegd. Het verlengde s.s. „Jaarstroom". Het s.s. „Jaarstroom". hetwelk bij de Ne- derlandsche Dok Maatschappij te Amsterdam met 15 Meter is verlengd, is thans zoo goed als gereed. In de eerste helft van deze week zal het schip proefvaren. Daarna zal het schip naar Hamburg vertrekken en terugkeeren naar Amsterdam om 27 dezer van daar in den dienst der Hol!. West-Afrika Lijn naar West-Afrika vertrekken. Door de verbouwing is de d.w. tonnage van het schip met circa 500 ton ver meerderd. IJsberichten. Naar uit Helsingfors wordt gemeld is de ha ven d.d. 13 dezer voor schepen met krachtige machines geopend. Volgens bericht uit Matyluoto is de haven Zondag j.l. weer voor de scheepvaart geopend,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5