BEVERWIJK ttTTVOERING chr. gymnastiek- vereeniging „hercules", nincdagavond gaf de Christelijke Gymnas- vÜTreeniging „Hercules" voor een fiink be- «aal in het Ned. Herv. Vereenigingsge- »ene j„oviiiksi?hfi uitvoering. Ds 'c M. Krijger, eerevoorzitter der ver eenig dee-'dtnpV^enomên. Spr. hoopte daarin het be 'SS ninri dof. nn /int in D>'ne opende de bijeenkomst met gebed en eenig" »'en.0j„ens nrede, dat het aantal leden ES iatrlilteche_uitvoermft ds. eenig- deelde wa.s Omogen zien, dat nu ook in Christelijke W^SJen de waarde van de lichamelijke oefe- wordt ingezien. Men schudt daarover, IV?D= Ds Krijger wel eens het hoofd, omdat hang is- dat cle hinderen op den verkeer- ?eGwe°- zullen komen, maar zonder de oogen luiten voor de excessen bij de heerschen- Vnortverdwazing, kan de sport een goeden - vinpd uitoefenen op lichaam en geest. Wil n echter daaraan doen, dan zal dat alleen der deskundige leiding moeten geschieden. S deskundige leiding heeft „Hercules" ge- «rripn in den persoon van den heer C. vïwenweg. Spr. vertrouwde tenslotte, dat rt alleen de kwantiteit, maar ook de kwaii- nl.® ,je vereeniging zou zijn toegenomen, n "nnmarsch had reeds een beeld gegeven van a oi-óei van „Hercules" in aantal. Vooral de SAs- en jongensafdeelingen zijn sterk wet wat met het oog op de toekomst een hoopvol verschijnsel mag heeten. «Pt verloop van deze uitvoering toonde ver lens aan, dat de heer Nieuwenweg het peil 7iin vereeniging langzaam maar zeker Pt ou te voeren. Met het hem ter beschik- Sï staande materiaal, waarbij wij dan voor- mel!ik de dames- en heerenafdeeiingen op het oog hebben, weet hij behoorlijke resul taten te bereiken. Ten aanzien van zijn jeugdgroepen behoeft Mi rich geenerlei zorg te maken. De heer Nieuwenweg had zijn stof met veel zorg ge- vo7en zonder te hoog te willen grijpen kreeg mpn volop gelegenheid de prestaties te toetsen, nnk tiidens de uitvoering genoten jongens en mpisies een zekere vrijheid, zonder dat echter nk maar een oogenblik de discipline verloren Sine In het bijzonder kwam dit tot uiting tij- !pns' de demonstratie van een les bij de jon gens die zich voorts ook nog bezig hielden met hotcsnringen en klimmen. De meisjes werkten op de banken en op het Pavan het toestelturnen noemen wij het werk jrn hoogbrug en rek. De vereeniging is te urne om" daarin reeds opmerkelijke prestaties verrichten. Daarom was het heel goed ge- Tien een viertal gasten te laten werken, die zich deze eer waardig toonden en verdienste lijk werk verrichtten. De staafoefenmgen van de heeren konden wel voldoen en zeer bevredigend waren de Rhythmische oefeningen van de dames. Zoo wettigde al bij al het gymnastische gedeelte van het programma de verwachting, dat „Her cules" onder de bekwame leiding van den heer C. P. Nieuwenweg vol vertrouwen de toekomst tegemoet mag zien. J Eenige intermezzi zoowel van de dames als van de heeren zorgden voor een aangename afwisseling en brachten heel veel vroolijkheid tewee0. Bovendien was er nog een wedstrijd, waarin het publiek aan zijn sportieve kennis uiting kon geven. Een prettige avond alzoo voor „Hercules en haar leider. Ds. Krijger sloot met gebed. Heden-, Woensdagavond wordt de uitvoe ring herhaald. VOORJAARSVERGADERING POSTDUIVEN- LIEFHEBBERS. De afdeeling Noord-Holland van den Ned. Al" Bond van Postduivenliefhebbers zal op Zondag 29 Maart des middags te 12 uur in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" haar jaarvergadering houden. In deze bijeenkomst zal ook het vluchtenprogramma worden vast- kent gij uw land? Maandagavond 23 Maart a.s. zal in de bo venzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" een filmvoorstelling worden gegeven, uitgaande van den Nederlandschen Bond van pension houders en aangesloten rusthuizen. Vertoond wordt de film „Kent gij uw land?" Ter afwis seling zullen eenige variétënummers worden vertoond. b. r. c. kennemerland. De Rennersclub ..Kennemerland" zal a.s. Zondag een recordrit houden over een af stand van 30 K.M. /IJK AAN ZEE kookdemonstratie bij welkers. In „De stad Maastricht", firma Welkers, geeft mej. A. Schotsman, leerares in koken en voedingsleer vanaf Maandag dagelij ksche kookdemonstraties, waarvoor veel belangstel ling bestaat. Door middel van de Kolma stoompan toont zij aan, dat het mogelijk is met behoud van alle voedende bestanddeelen der spijzen met minder moeite en vooral min der kosten beter te koken. Met het gebruik van deze kookpan wordt tevens de Nederlandsche industrie gesteund, want deze kookpan is een product van Neder- landsch fabrikaat. Heden, Woensdag, wordt de laatste demon stratie gegeven. het huis der verschrikkingen. Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma de sensationeele film „Het Huis der Verschrikkingen". Als tweede hoofd nummer draait „Mijnheer zoekt zijn woning" een amusante rolprent, geïllustreerd door ge zellige muziek van Robert Stolz. christelijk nationaal onderwijs. De vereeniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs houdt Donderdagavond in het schoolgebouw aan de Meerensteinstraat een vergadering. In deze bijeenkomst zullen o.m. aan de orde komen het schoolverslag, het fi- nancieele verslag en een bestuursverkiezing. fabrieks- en transportarbeiders. De heer Strijbis, lid van het hoofdbestuur van den Christelijken bond van Fabrieks- en Transportarbeiders zal op Donderdag 2 April voor de afdeeling Beverwijk een propagan- darede houden .Aan deze bijeenkomst die wordt gehouden in het vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat zal de Chr. Mandolineclub „Orpheus", dirigent de heer v. d. Kamp, me dewerking verleenen. YEREENIGING „VOLKSONDERWIJS" In een der lokalen van de openbare lagere school, heeft Dinsdagavond de heer A. Visser uit Beverwijk doel en streven der vereeniging „Volksonderwijs" uiteengezet. Hij begon zijn uiteenzetting met een terugblik op de wording van het onderwijs. De alleroudste onderwijs inrichtingen waren de scholen verbonden aan de Katholieke instellingen, als kloosters enz. Deze hadden ten doel het aanleeren van de gezangen en voorts gaf men er eenig onder wijs in lezen en rekenen. Na de Kerkhervor ming veranderde dit. De kloosterscholen ver dwenen. De Hervormden namen het onderwijs in handen en voorts ontstonden er door de bemoeiingen van het Stadsbestuur, stads scholen, waarvan sommigen o.a. die van De venter en Amsterdam bekendheid verwierven tot ver buiten onze grenzen. Met den grooten bloei van den handel tijdens De Gouden Eeuw ontstond meer belangstelling voor het onderwijs. Het onderwijs zooals dat in de Ka tholieke kloosterscholen gegeven werd was verboden. Deze algem. toestand bleef zoo tot de Fransche Revolutie. Door de scheiding tus- schen Kerk en Staat verloor de kerk haar in vloed op het onderwijs. Van dien tijd dateert de eerste wet op het onderwijs. Alle gods dienstige gezindten waren gelijk voor de wet. Leerstellig onderwijs was verboden. Naarmate men echter aan de gevolgen en den druk der Fransche Revolutie ontgroeide ontstonden er verschillende meeningen over het onderwijs. Deze werden de oorzaak van den schoolstrijd der 19e eeuw. Geleidelijk kre gen de voorstanders van het bijzonder onder wijs in de wet vastgelegde rechten en na het samengaan der partijen (De Coalitiet werden deze rechten regelmatig grooter, totdat de wet van 1920 (de wet van den eersten minister van -Onderwijs Dr. J. Th. de Visser) de algemeene financieele gelijkstelling bracht. Reeds lang vóór deze wet was uit den strijd tusschen voorstanders van openbaar en bij zonder onderwijs de vereeniging Volksonder- wijs geboren. (Heerenveen 1860). Regelmatig groeide deze vereeniging uit en is thans ge worden tot een landelijke vereeniging, met in bijna iedere stad en dorp een afdeeling, en totaal pl.m. 70.000 leden. Doel dier vereeniging is een band te leggen tusschen die ouders welke 't beste onderwijs verlangen, en te strijden voor het onderwijs zooals dat op de openbare school wordt gege ven. De vereeniging streeft vóór het openbaar onderwijs echter niet tegen het bijzondere. Het hoofdbestuur is samengesteld uit perso nen van allerlei richting en overtuiging. Na deze rede gaven de aanwezigen zich al len als lid der vereeniging op. Het voorloo- pig bestuur bestaat uit de heeren J. J. Konz, L. v. Brakel en J. Ch. Nonhebel. HEEMSKERK. ouderavond In het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw te Heemskerk werd een ouderavond van de Chr. school gehouden. Ds. IJzerman opende op de gebruikelijke wijze. Vervolgens zette hij uiteen, dat door zulk een avond de ouders inniger met de school verbon den worden. De heer P. van Tuinen, die den heer Asch- hoff verving (deze was door ongesteldheid ver hinderd) las voor uit het boek „Het ouder uurtje" van A. J. Drewes en wel het gedeelte „Als kinderen groot worden", wat met groote aandacht werd gevolgd. a. d. o. Het programma voor Zondag luidt: A. D. O.Teylingen 2 uur De Meer 2—A. D. O. 2 2.30 uur A. D. O. 3—U. S. V. 12.30 uur ontwikkelingsavond. Maandag 23 Maart wordt wederom een ont wikkelingsavond gehouden door den R.K. Mid denstand, den R.K. Volksbond en den L.T.B. in de K. S. A. Op dezen avond zal Pater De Greeve spreken over Communisme. waterschade bollenvelden. Nu de bloembollenakkers van hun winterbe- dekking zijn ontbloot, blijkt, dat de wateraf voer op vele plaatsen dezen winter veel te wen- schen heeft overgelaten. Heel veel narcissen hebben het overtollige water niet kunnen doorstaan, met het gevolg, dat vele bollen verrot zijn, wat voor de kwee kers een groote schadepost is. personalia Te Haarlem slaagden mej. M. Beentjes voor coupeuse-tailleuse en mej. Tr. Henneman voor coupeuse, beiden te Heemskerk. koninginnedag en harddraverij. De jaarvergadering van de vereeniging Ko ninginnedag en Harddraverij, welke op Maan dag 23 Maart zou worden gehouden, zal plaats hebben op Maandag 30 Maart. Als protest tegen het dooden van twee jonge fascisten zijn een aantal studenten te Madrid in staking gegaan en in protest-optochten de straat op. CASTRICUM R.K. VOETBALCLUB „VITESSE". A.s. Maandag heeft in het Jeugdhuis 's avonds 8 uur de trekking plaats der verlo ting ten bate van de R.K. Voetbalclub .Vitesse". ONDERHOUD GEMEENTE-PLANTSOENEN. De heer W. Groot Jz. alhier was de laagste inschrijver voor het onderhouden van ge- meentepiantsoenen, zoodat aan hem het werk is opgedragen. Hij zal tevens de beplanting uitvoeren. KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. overzicht. Het kleine programma werd normaal afge werkt met, vrijwel de voorspelde uitslagen. Zoo wist Sport Vereent 3 thuis te winnen van Ons Genoegen 2 met 3—1. In 3A deden de bezoekende clubs, wat van hen verwacht werd; Meerlebosch 3 verloor van Oosthoek met 13, terwijl Flora 2 won van D.S.V. 2. In 3B kon Zandvoort 2 met een 05 neder laag naar huis toe gaan. Oosterkwartier 4 speelde er flink op los en maakte Aurora 2 in met 72. In 3C verdeelden Meerlebosch 2 en Haar lem 5 de puntjes; 22 was juist de goede uitslag. Always Ready 3 deed goed werk door S.V. 5 te verslaan met 31. beker-series. Voor deze series schreven achttien twaalf tallen in, die gegroepeerd werden in 2 afdee- lingen, elk van negen. In beide afdeelingen wordt een halve com petitie gespeeld. Op een neutraal terrein zul len de kampioenen een wedstrijd spelen om het totaal kampioenschap, tevens bekerhou der. De bestgeplaatste tweedeklasser ontvangt een medaille. series derde-klassers. Veertien twaalftallen schreven in voor deze series; ook te spelen in twee afdeelingen. Als bij de andere series wordt een hadve compe titie gespeeld en één wedstrijd om het totale kampioenschap. W ÓEN SDAG18MAART 1936 HONKBAL jaarvergadering ned. honkbalbond. Het feit dat de Algemeene Vergadering van den Ned. Honkbalbond voor het eerst in Haar lem werd gehouden hebben de besturen der Haarlemsche vereenigingen niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het podium, waarop het bestuur zetelde, was met groen versierd, ter wijl aan de wanden verschillende club vlaggen hingen. De heer Kuling sprak een woord van wel kom tot de vergadering. Hierna opende de voorzitter, de heer Blee- sing, de vergadering. Over de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester werden slechts kleine op merkingen gemaakt. Deze werden goedge keurd. Van de ingediende reglementswijzigingen werden zoowel door het bestuur als door E. D. O. verschillende ingetrokken. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredende leden Beets en Sok herkozen. De heerW. Drilling had zich niet herkiesbaar gesteld. In zijn plaats werd als bestuurslid ge kozen de heer D. Baas (H.H.C.) In het reglement van wedstrijden werd nog een door E.D.O. ingediende wijziging aange bracht. Tot nu toe was het n.l. niet mogelijk dat een tweede negental van een vereeniging tegelijk met het eerste in de eerste klasse uit kwam. Dit verbod is nu echter geschrapt. Dit was vooral van belang voor Haarlem n. dat al eenige keeren kampioen van de tweede klasse is geweest, maar nimmer kon promo- veeren tot de eerste. Ook de motie van V.V.G.A., waarin de auto matische promotie en degradatie wordt afge schaft, werd aangenomen. Bij de rondvraag kwamen verscheidene kleine kwesties aan de orde. O.a. verklaarde het bondsbestuur, op verzoek van den voorzitter van Haarlem, dat het zoo goed als zeker is dat in Haarlem een competitie voor adspiranten zal worden ingesteld. Te twaalf uur sloot de heer Bleesing de ver gadering. „excelsior". Bovengenoemde vereeniging hield een rit over 20 K.M. voor renners, die niet deelgeno men hebben aan de competitie. Er werden steeds uitlooppogingen ondernomen, maar de renners bleven allen bijeen. De uitslag luidt als volgt: 1. N. Bosch, 2. J. Walgien, 3. Evers, 4. L. Walgien, 5. D. Besseling (pech), 6. Smit. De overige renners zijn uitgevallen. A-s. Zondag peloton-wedstrijd; de pelotons zijn samengesteld uit A- en B-klassers. Een foto van den opmarsch der Italiaansche troepen naar het Asjangi-meer in Abessynië. OLYMPISCHE SPELEN. Voorbereiding Ned. ruiters voor Berlijn. Ons land heeft in de -Olympische ruiter- wedstrijaen altijd een uitnemend figuur ge slagen. Tijdens de Spelen te Parijs in 1924 behaalde luitenant Van der Voort van Zijp in de military de gouden medaille. Wie her innert zich voorts niet de fraaie overwin ning van luitenant Pahud de Mortanges met „Marcroix" in de military Amsterdam 1928 en de zege van dezen krantgen ruiter met het beroemde paard, in den samengesteld en wedstrijd te Los Angeles 1932? Het was ons bekend, dat de voorbereiding voor de Berlijnsche Spelen weer met groote intensiviteit geschiedt. In dit verband hebben wij ons voor nadere bijzonderheden gewend tQt den secretaris van den Nea. Hippischen Sportbond, reserve luitenant-kolonel' D. J. Couvée, die ons be langrijke mededeelingen. ay er de voorberei ding en training der ruiters en paarden heeft verstrekt. De algemeene voorbereiding 'berust bij den Ned. Hippischen Sportbond, die zelf echter geen wedstrijden organiseert, doch deze over draagt aan de aangesloten vereenigingen. Zoo berusten de military en de zware dres- suurproef bij de Kon. Militaire Sportvereenl- ging. Het ligt nl. in de bedoeling om op 30 April 1 en 2 Mei a.s. te Amersfoort een groote Olympische proef onder leiding van de K M. S. V. te organiseeren, nk afloop waarvan de finitief de"équipes met reserves zullen wor den aangewezen. Op 30 April wordt in de morgenuren de dressuur der military gehouden; des middags zullen de parcoursen worden afgewandeld. Op 1 Mei heeft des morgens de uithoudings- proef der military plaats, gevolgd door de zware dressuur in den middag. Op 2 Mei ten slotte staan het springen der military en het groote springconcours op het programma. Voor de Olympische proef zullen in de mi litary uitkomen ritmeester Baron Sirtema van Grovestins met ..Blitzmadel". luitenant Pahud de Mortanges met ..Madel wie du" en „Ikarus" iR.P.) Luitenant Cnopius met „Aubépine". reserve eerste luitenant Von Hemert met „Welsrabbit". luitenant-kolonel Baron van Voorst tot Voorst met ..Donizetti", luitenant De Bruine met „Tambelle" (C.F.), luitenant van der Hoog met ..Marquis", rit meester de Kruyff met „Tahitti" en „Sarie Marijs" (R.P.), luitenant Tonnet met „Harle kijn" (R.P.) en „Danseuse Rose" (CF.), luite nant Heerma van Voss met „Neckrose" en d-e heer E. Kahn met „Espoir". Aan de zware dressuurproef nemen deel kapitein Versteegh met „Ad Astor". kapitein Le Heux met „Nancy" en „Zonnetje II" (R.P.), luitenant Carp met „Snip" (RP.), majoor Camerling Heimolt met „Wodan" (R.P.) Voor het groot springconcours staan in geschreven luitenant Greter met „Ernica" (C.F.) en „Trixie" (R.P.), ritmeester Baron Sirtema van Grovestins met „Godard" (RP.) luitenant van Roode met „Diana" (C.F.), rit meester Heuff met Jimmy", luitenant Port- heine met „Waaghals", majoor De Kruyff met „Rose Marie" (C.F.), reserve luitenant Van Schaick met „Denise II" en „Santa, Bell", luitenant Ruys de Perez met „Kestrel- le" en „Eichenkranz" en luitenant de Bruine met „Rosine". Het is vanzelfsprekend, dat de ruiters niet aan de bekende internationale buitenland- sche concourses hïppique zullen deelnemen. Dit wordt te vermoeiend geacht voor paar den en ruiters. Vóór Berlijn gaan de ruiters dan ook alleen naar het internationaal con cours te Brussel, dat van 1521 Mei wordt gehouden, terwijl voorts aan enkele binnen- landsche concourses wordt deelgenomen, waarbij Amsterdam (1721 Juni), Den Haag (7 en 8 Juni) en Bussum (12 en 13 Juni) op het programma staan. Werkloozencomoetitie. programma voor 24, 25 en 26 maart. 24 Maart: Z.W.V. I—R. Zwart, Zandvoort, de Tello. V.V.T. I—V.V.C. II, Transport., F. J. Wempe. V.V.S-—Gazelle II, Vergierdeweg, W. Duyn. R. Wit I—Z.W.V. II, K.S.V., Tonenburg. V.V.B. I—V.V.M., Haarlem, J. Otten. V.V.C. I—Gazelle I, R.C.H., N. N. 25 Maart: V.V.T. II—V.V.B. II. Transport. 26 Maart: Metaal—V.V.C. II, H.F.C., L. de Koning. R. Wit n—Z.W.V. I. V.S.V., Niewenboer. V.V.T. I—Z.W.V. II, 25 minuten, Vergierdeweg, Hendriks. A.s. Donderdagmiddag half drie speelt het Keur-elftal der Werkloozencompetitie op het Gemeentelijk Sportterrein aan den Vergierde weg een wedstrijd tegen een keur-elftal uit IJmuiden. Dit kan een aardige wedstrijd wor den. Twee elftallen, n.m. V.V.T. en V.V.B.zijn op denzelfden tijd uitgenoodigd om in Zaan dam tegen twee Zaandamsche elftallen uit te komen. WANDELSPORT. vecht-marsch. Door de Vereeniging tot bev. van het Vreem delingenverkeer en tot behoud van Natuur schoon in de Vechtstreek te Breukelen, zal op Zaterdag 30 Mei a.s. een mooie 30 K.M. marsch langs de Vecht worden gehouden. Het hoofd doel zal zijn de bezienswaardigheden aan de aloude Vecht te bezichtigen. Ieder deelnemer, die den tocht binnen 6y2 uur in goede behoor lijke conditie volbrengt, zal een fraaie herin neringsmedaille ontvangen, terwijl zeer fraaie groeps- en extra-prijzen beschikbaar zijn. Het secretariaat is gevestigd bij J. D. Bastert te Breukelen. /CHEEW TJIINfïM HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitreis) 16 van Colombo. Streefkerk (thuisr.) 17 te Algiers. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 17 te Adelaide. Almkerk (thuisreis) 17 te Duinkerken. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 17 te Chinwangtao. Zuiderkerk (thuisr.) 16 van Manilla. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, Rott. n. Boston 16 (9.32 v.m.) 810 mijl West van Valentia. Spaarndam, Rott. n. N.-York 16 (2.30 v.m.) 45 mijl w. v. Land's End: Lochgoil, Rott. n. Vancouver p. 15 Lizard. Breedijk 14 v. New-Orleans n. Rott. Dnteldijk, Rott. n. Vancouver 16 te L. An geles. Drechtdijk, Rott, n. Vancouver 15 te Cris tobal. Veendam, 17 van New-York te Rott. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 15 te Eve rett, Nebraska, Vancouver n. Rott. 14 v. Los An- HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) pass. 17 Gibraltar. HALCYON LIJN Stad Zaltbommel, Almeria n. Rott.-VI. p. 17 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 18 te Havre verw. 19 te Rotterdam. Aludra (thuisr.) pass. 16 Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 16 van Aarhuus n. Kopenhagen. Crijnssen, Barbados n. Amsterdam 16 (10 n. m.) te Havre, vertr. 17 (6 n.m.), 19 (6.20 n.m.) te Amsterdam verw. Nereus 17 van Stettin te Amsterdam Oberon, 17 van Palermo naar Catania. Saturnus, 16 v. Barcelona te Alexandrië. Telamon, Antw. n. Londen p. 17 Vlissin- gen. Ulysses, 17 van Varna te Amsterdam. Van Rensselaer, 15 van Curacao naar Porto Cabello. Vulcanus, 16 v. Barcelona n. Genua. Stuyvesant, Amst. n. W.-Indië 16 (7.49 v.m.) 320 m. Z.O. v. Land's End. Achilles, Amst. n. Valencia p. 17 Gibraltar. Agamemenon, 17 v. Almeria n. Carthagena. Calypso, Valencia n. Amst. via Rott. p. 17 Ouessant. Orion, Valencia n. Amst. p. 17 Finisterre. Pluto, 17 v. Kopenhagen te Gothenburg. Trajanus, Alexandrië n. Amst. 17 te Va lencia, Venus, 17 v. Algiers n. Burriana. Poseidon 17 van Triest te Amsterdam. Orpheus, 17 van Cadix te Melilla. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (uitreis) 16 te Montevideo. Alpherat (thuisreis) p. 16 Fern. Nor. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, Rott. n. Batavia, 17 te Singapore. Dempo, Rott. n. Batavia 17 v. Tanger. Kota Radja (uitr.) pass. 16 Ouessant. Kertosono (uitreis) 17 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Patroclus, Japan n. Aott. p. 17 Prawle Pt. City of Florence, Dairen n. Rott. 16 van Singapore. City of Khios, Dairen n. Rott. p. 16 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Madoera (thuisreis) 16 te Port Sudan. Tajandoen (uitreis) 17 van Djeddah. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 17 van Port Said. Poelau Bras, 17 van Batavia te Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) p. 16 Perim. Ertsaanvoer. Het Britsche stoomschip „Horsley" arriveer de van Bilbao met een lading ijzererts bij het Hoogo venbedrij f Anker met ketting verloren. Het den 15 Maart te Amsterdam aangeko men Nederlandsche motorschip „Poelau Laut" van de Stoomv. Mij. „Nederland", heeft op de Weser, ter hoogte van Bremerhaven, een an ker met ketting verloren. Aan den grond gevaren. Naar uit Rotterdam wordt gemeld is het Nederlandsche stoomschip „Driebergen", het welk Zaterdag j.l. met een lading erts van Pe- pel naar Emden was vertrokken, nabij eerst genoemde haven aan den grond gevaren. AANGEKOMEN. 16 Maart: Texelstroom s.s. Liverpool Horsley s.s. Bilbao 17 Maart: Nereus s.s. Stettin Brunla s.s. Rotterdam Poelau Bras m.s. Nederl. Indië Joma m.s. Londen Ulysses s.s. Zwarte Zee VERTROKKEN. 16 Maart: Prinses Juliana m.s. Rotterdam Are te s.s. Rotterdam Phoenicia jn.s. Bremen Rhesus s.s. Liverpool Belgia s.s. Antwerpen Waterland (Eng.) s.s. Blyth Oldambt m.s. Antwerpen Astarte s.s. Bremen 17 Maart: Ruth I s.s. Haugesund Tekla s.s. Memel Motorschade. Het van Londen naar Amsterdam bestemde Nederlandsche motorschip „Wilbo" kreeg op weg van IJmuiden naar Amsterdam m de na bijheid van Velsen motorschade. Het schip moest derhalve, gesleept door een sleepboot, de reis vervolgen. Opgelegde Zweedsche tonnage. Naar uit Gothenburg wordt gemeld waren er d.d. 1 Maart j.l. van de Zweedsche koop vaardijvloot 166 schepen opgelegd met een draagvermogen van 296.000 ton tegen 104 sche pen met 149.000 ton op Febr. j.l. Den eersten dag van dit jaar bedroeg de opgelegde tonnage slechts 37.000 ton. IJzerverscheping. Het Nederlandsche motorschip „Joma", kwam van Douarnenez, ledigscheeps, gisteren in de binnenhaven van het Hoogo venbedrij f aan, waar het een partij ijzer in zal nemen. Maxie Herber, Ernst Baier en Karl Schafer naar Amsterdam Uit Amsterdam: Naar wij vernemen zullen de Europeesche en wereldkampioenschappen in het Paar- rijden Marie Herber en Ernst Baier op Maan dag 23 en Dinsdag 24 Maart op de kunstijsbaan te Amsterdam een demonstratie geven. Even als Karl Schafer. die ook van de partij is, zul- ien zij de dansen demonstreeren, waarmede zij het kampioenschap te Garmisch-Parten- kirchen hebben behaald.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5