VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: SPORT EN SPEL Schip verm. aankomst Laatste bericht Amsterdam x) Anna N. Goulandris Aludra Amstelkerk Alcor Amstelland x) Alkmaar x) Bodegraven Bloemfontein x) Boschfontein x) Baron Erskine Berenice (Ned.) Caribia x) Clytoneus x) Calypso Cottica Clan Skene x) Cimbria Crijnssen Dunstaffnage Dolius x) Ellerdale Essen Eemland Gorjistan Hamm Heidelberg Helder Hermes (Ned.) Melampus x) Menes Mirandella Madoera x) M. v. St. Aldegonde x) Merope Mars (Ned.) Melampus Nijkerk Neman ja Orion (Ned.) Orestes (Ned.) Pembrokeshire x) Poseidon (Ned.) Phrygia Perseus (Ned.) Peisander x) P. L. M. 26 Randfontein Rotula x) Rhea (Ned.) Serooskerk x) Springfontein x) Saleier Saturnus Tarakan x) Trajanus Telamon (Ned.) Tawali x) Theseus (Ned.) Uckermark x) Venus (Ned) Vallejo Waterland x) Zuiderkerk x) Zaanland x) Chili La Plata West Afrika West Afrika Rosario Hamburg Hamburg Chili Z. Afrika Zuid Afrika Chr.mas Island West Indië Pto Barrios Batavia Alexandrië West Indië Bassein Danzig West Indië Rosario Batavia La Plata Ned. Indië Buenos Aires Londen Ned. Indië Med. Indië West Afrika Bourgas Ned. Indië Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Batavia West Indië Barcelona Ned. Indië Zuid Afrika Buenos Aires Midd. Zee Constantsa Dairen Triëst Mexico Hamburg Batavia Bona (v. IJm) Zuid Afrika Curasao Gdynia Japan Hamburg Ned. Indië Alexandrië Ned. Indië Alexandrië Hamburg Batavia Stettin Ned. Indië Haifa Constantza Buenos Aires Japan Buenos Aires 9 April 12 April 22 Maart 22 Maart 10 April 19 Maart 18 Maart 18 Maart 23 Maart 20 April 19 Maart 19 April 19 April 6 April 11 Mei 28 Maart 25 Maart 13 April 12 April 22 Maart 5 April 18 Maart 11 April 19 Maart 12 April 27 Maart 3 April. 11 Maart van Valparaiso. 7 Maart van Pto Obligado. 16 Maart van Las Palmas. 18 Maart te Havre. 10 Maart van San Pedro, vertrekt 21 Maart, in lading. 12 Maart van Curasao. 10 Maart te Hamburg. 14 Maart van Kaapstad. 5 Maart van Dakar. 7 Maart v. Pto Barrios. 11 Maart van Barbados. 11 Maart van Belawan. 15 Maart van Finisterre. 14 Maart van Madeira. 13 Maart van Rangoon. 14 Maart vertrokken. 17 Maart van Havre. 14 Maart van Madeira. 14 Maart vertrokken. 12 Maart van Las Palmas. 12 Maart van Sooerabaja. in lading. 14 Maart uitgeklaard. 8 Maart van Colombo. 12 Maart van Tjilitjap. 13 Maart te Warri. in lading. 17 Maart van Port Said. 12 Maart van Port Said. 11 Maart vertrokken. 14 Maart van Aden. 16 Maart van Perim. 1 Maart van Curasao. 14 Maart te Valencia. 16 Maart van Port Said. 17 Maart van Gibraltar. 15 Maart vertrokken. 15 Maart van Gibraltar. 15 Maart van Izmir. 14 Maart van Gibraltar. 17 Maart van Dungeness. 7 Maart van Tampico. 18 Maart vertrokken, vertrekt 21 Maart. in lading. 16 Maart van Dar es Salam. 8 Maart vertrokken. 16 Maart vertrokken. 13 Maart van Jaffa, in lading. 14 Maart van Batavia, in lading. 16 Maart te Southampton. 13 Maart van Palermo, in lading. 18 Maart vertrokken, in lading. 14 Maart van Bombay. 9 Maart van Jaffa. 10 Maart van Stamboul. 13 Maart van Las Palmas. 16 Maart van Manilla. 13 Maart van Rio Janeiro. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Binnenhaven Britsch Ne der 1. Horsley Joma Bilbao Douarnenez ijzererts ledig IJMUIDEN Lezing voor de vereeniging „De Gieteling". Stuwdammen en waterkrachtcentrales. De heer Verschoor van het reisbureau Lin deman hield gisteravond in het R.-K. Volks bondgebouw te Velsen-N. een lezing voor de vereeniging van ambtenaren van Mekog en Hoogovens „De Gieteling" over het onder werp Stuwdammen en waterkrachtcentrales. Na een inleidend woord van den voorzit ter, den heer Rijkeboer, gaf spreker een overzicht van de streken waar stuwdammen in grooten getale voorkomen, o.m. in het Sauerland, het Ruhrgebied, het Eifelgeberg- te en Zwitserland. Onder waterkeering of een stuwdam, aldus spreker, verstaan wij een bouwwerk, dat, in de bedding van een rivier aangelegd, dient om het waterniveau kunstmatig te verhoo- gen. Het aldus opgestuwde water veroorzaakt een stuwmeer. Dergelijke wateropeenhoopin- gen worden voor diverse doeleinden gébruikt, zooals opwekking van electrische energie, voorziening van drinkwater, bevordering van de scheepvaart en voor afvoer en regeling van het water bij eventueel overstroomings- gevaar, dit laatste als gevolg van wolkbreuk en sneeuwval. Buitengewoon kostbaar is de aanleg van dergelijke werken. De Urfttal- sperre, die in de jaren 19001904 gebouwd is, kostte 10 millioen mark. Het onderhoud daarentegen is uiterst goedkoop. Vervolgens behandelde de heer Verschoor het ontstaan van de stuwdammen in het Ruhrgebied. Daar het water van de Ruhr hoofdzakelijk voor drinkwater moest dienen, bleek spoedig, dat de zuiveringsmethode te kostbaar werd. Men kwam toen op de idee een stuwbekken te construeeren, waar het water van Ruhr en Linge langzaam door stroomde. Daar het water van de Ruhr al kalisch en van de andere rivier zuur en ijzer houdend was kreeg men een chemische reactie waardoor de onzuivere bestanddeelen bezonken en gemakkelijk gefiltreerd konden worden. Spreker toonde aan de hand van lantaarnplaatjes uitvoerig de werking van zulk een stuwdam. Speciaal wees hij hierbij op de groote beweegbare cylindervormige stuwen, die een breedte hebben van 4M> Me ter. Door de goede resultaten, die bereikt wer den bij de keering in de Hengsteysee heeft men deze ook gebouwd bij Hartogden en Balbemeyersee. Bij deze stuwen is het tevens mogelijk, om bij geringen neerslag het water uit den Rijn op te voeren en zoodoende voor een regelmatigen watertoevoer te zorgen. Vervolgens vertoonde de heer Verschoor een aantal plaatjes over de toepassing van het stuwmeer als ontspanningsoord voor watersportliefhebbers. Na de pauze besprak hij de waterkracht centrales in Zwitserland, speciaal in de om geving van Meyringen, Innertkirchen en Handeck. Hierbij noemde spreker de krachtcentrale in Handeck een van de grootste energie ver wekkers. Vier .waterturbines elk met 30.000 P.K. zorgen hier voor een waterverbruik van 5000 L. per seconde, terwijl de vier draai stroom transformatoren een voltage kunnen leveren, die gaat van 11000 tot 50.000 volt. Vervolgens behandelde de heer Verschoor het nog in aanbouw zijnde project tusschen Grimselsee en Gelmersee. Het in 1908 in gediende ontwerp werd als onuitvoerbaar beschouwd. Daar het neerslagvraagstuk in 1908 nog niet tot klaarheid gekomen was kon men niet tot goede resultaten komen. In 1918 zijn de studies hervat, waarbij men gebruik maakte van neerslagmeters, die tot het resultaat leidden, dat momenteel een plan gereed ligt, dat in omvang tweemaal zoo groot is als het vroeger ontworpen pro ject. Ook dit gedeelte van de interessante lezing werd verduidelijkt door fraaie foto's. Jam mer was het, dat de belangstelling zoo ma tig was, temeer daar het Gieteling-bestuur door het organiseeren van deze lezing weer al het mogelijke gedaan had, om de cultu- reele ontwikkeling van haar leden te bevor deren. '^gisseurswisseling bij Varia. Reinhard Rijke benoemd. De regisseur der tooneelvereeniging Varia, de heer A. P. Roza, had reeds geruimen tijd het voornemen te kennen gegeven zijn lei derschap neer te leggen. Meer dan 25 jaar heeft hij deze vereeni ging geregisseerd. Op 10 November 1904, twee jaar na de oprichting, trad hij als werkend lid toe. Reeds spoedig nadat de heer Roza als wer kend lid was ingeschreven, werd hij tot secre taris der vereeniging gekozen. Na die functie, gedurende 3 jaar te hebben vervuld, werd hij 2 December 1908 tot voorzitter benoemd, op 28 September 1910 zag de heer Roza zijn lid- maatschap, bekroond met de verkiezing tot regisseur. Voordien had Varia zich meermalen de me dewerking van een beroepsregisseur verze kerd. Namen als John Leyten, Bossaart en Verhagen hadden voor haar een intiemen klank. Deze beroepsregie werd Varia al spoe dig te kostbaar en men koos toen den heer Roza tot „de man, die aan de touwtjes trekt' Ruim 25 jaar heeft hij onafgebioken deze verantwoordelijke taak vervuld. Mede dank zij zijn strenge en deskundige leiding be haalde zijn vereeniging gedurende de bijna 35 jaar van haar bestaan tal van schitte rende successen. zDe geheele toonladder der tooneellitteratuur van lichte kluchten via't petillante blijspel tot de meer dramatische werken werden door Varia onder zijn regie voor het voetlicht ge bracht: Dolle Hans, Sonna. De rechte Lijn, De Weg naar de Hel, Er staat geschreven, De mon, Een partijtje Poker, Hanengevecht, Ba- taille des Dames, de Doofpot, 't Cafétje, Overschotje, Ex-koning Peter, om er maar en kele te noemen uit het veelzijdig repertoire. De heer Roza was in zijn jongen tijd een graag gezien acteur, We denken slechts aan de eerste drie van bovengenoemde werken. De laatste jaren zag men hem niet meer op de planken; 29 October 1929, toen hij als Dr. Crusius een rol in „Groote-Stads Lucht" vervulde, is het de laatste maal geweest. Het vertrek van den heer Roza zal zeker niet onopgemerkt plaats vinden. De volgende voorstelling van Varia, dat nu het kluchtspel „Dat klopt niet" in studie heeft geno men, zal dit wel uitwijzen. Tot voorloopig regisseur heeft het bestuur benoemd Reinhard Rijke, regisseur -der IJmui- der Operette Vereeniging. De heer Rijke, die met de opvoering der „Lustige Witwe" een groote succes oogsten mocht, is een leerling van Max Reinhard. Hij ontving te Berlijn aan het Regieseminar, waarvan deze bekende regisseur directeur was, zijn opleiding. De IJ. O. V. koos hem 8 Februari 1935 tot haar regisseur. REVANCHE-SCHAAKMATCH HOOGOVENS— MEKOG. De revanchematch op het onlangs gehou den massa-schaaktoumooi tusschen Hoog ovens en Mekog, dat met een overwinning voor de eerstgenoemde partij eindigde, zal Dinsdag 24 Maart in het Casino plaats vinden. AANRIJDING. Dinsdagavond tegen 9 uur had op den Zee weg bij de Kievitslaan een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van den slager G. v. d. K. alhier en een luxe auto, welke op weg was naar hier. De luxe auto werd eenigszins beschadigd, doch kon na eenigen tijd de reis vervolgen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. TEGEN DEN GROOTEN VISCHAANVOER OP MAANDAG. Waren er de vorige week Maandag 42 log gers aan den afslag alhier, deze week bedroeg dit aantal 38. Veel heeft het dringend tele gram van de beide Vischhandelvereenigingen alhier aan de Visscherij-Centrale dus nog niet gegeven. Van de reeders te Katwijk aan Zee zijn de meesten ook niet ingenomen met den grooten aanvoer op Maandag, omdat daardoor vaak de prijzen voor -de geheele week gedrukt worden. In de dezer dagen gehouden be stuursvergadering van de reedersvereeniging De Vuurbaak aldaar is dan ook over deze kwestie gesproken. Men besloot de zaak bij de Visscherij Centrale aanhangig te maken en deze te vragen maatregelen te nemen. De oplossing zal men wel moeten vinden door het maken van bepalingen, waardoor voorkomen wordt, dat dezelfde -loggers, dat zijn die van de schipper-eigenaars en ge huurde schepen, eiken Maandag aan den af slag zijn. Zij zullen dan een minimum-aantal dagen, b.v. 9 of 10, op zee moeten blijven. Dat is niet zoo erg, als men bedenkt, dat normale reizen van loggers wel 1014 dagen duren en dat de geregeld Maandags binnenkomende loggers vaak zeer geringe vangsten aanvoe ren, AAN 'T OOG GEWOND. Deze week kreeg bij het balspel bij de Marnixschool een zoontje van den trawler- schipper A. V. een tennisbal tegen het hoofd, waardoor een der oogen werd geraakt en ern stig werd beschadigd. De oogarts vreesde zelfs, dat de jongen het oog zou moeten mis sen. De tweede dag kwam er echter een gunstige wending en nu hoopt men het oog nog te kunnen behouden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1,100.86. Griet per 50 K.G. f 2514. Tongen per K.G. f 0.900.53. Groote schol per 50 K.G. f 129. Middelschol per 50 K.G. f 1312. Zetschol per 50 K.G. f 1513. Kleine schol per 50 K.G. f 146.50. Bot per 50 K.G. f 6—2.10. Schar per 50 K.G. f 82,50. Tongschar per 50 K.G. f 2516. Rog per 20 stuks f 4.60. Vleet per stuk f 1-60. Kleine poon per 50 K.G. f 7.504. Groote schelvisch per 50 K.G. f 17.5013. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1711. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 1611 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11,504.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 396.50. Groote gullen per 50 K.G. f 52.45. Kleine gullen per 50 K.G. f 62,80. Wijting per 50 K.G. f 6,80—2,10. Makreel per 50 K.G. f 10.503,60. Heilbot per K.G. f 1—0.54. Leng per stuk f 1,450.35. Koolvisch per stuk f 0.600.13. Versche haring per kist f 3.80. DE EMMABLOEMCOLLECTE. Naar wij vernemen zal de Emmabloem- collecte in deze gemeente gehouden worden op 15 April a.s. Ernstige aanvaring in de Moray Firth. „Clazina Luther" en „Timor" zwaar beschadigd. Op hun laatste reis naar de Moray Firth zijn de stoomtrawlers „Clazina Luther" en „Timor", beide behoorende aan de Vem, met elkaar in aanvaring geweest, waardoor beide schepen ernstig beschadigd werden. Van de „Timor'' is dicht bij den voorsteven de bakboordver schansing ingedeukt, terwijl bovendien een groot gat in den scheepswand ontstond. De „Clazina Luther" kreeg zware averij aan stuurboordzijde, eveneens dicht bij den voor steven. Beide schepen kwamen Dinsdagmiddag van de reis terug. De „Timor" is inmiddels in het dok opge nomen. Het herstellen van de schade aan beide schepen zal ongetwijfeld eenige weken vorde ren. BESOMMINGEN. Trawlers: Eendracht IJM. 117, 800 manden f 3740. Sperwer IJM. 133, 85 manden f 1320. Rijnstroom IJM. 86, 75 manden f 870. Petten IJM. 49, 750 manden f 4200. Protinus IJM. 85 500 manden f 1310. Roode Zee IJM. 41, 55 manden f 1060. Uiver IJM. 384, 350 manden f 1550. Klazina Luther IJM. 59, 520 manden f 1600. Mary IJM. 189, 685 manden f 2170. Timor IJM. 491, 580 manden f 1720. Beuger: VL 195 f 770. Loggers: KW 134 f 400, KW 14 f 360, KW 36 f 350, KW 124 f 340. KW 135 f 380, KW 56 f 5.30. SCH 210 f 570. BEVERWIJK. GELDLEENING „WITTE KRUIS". In de Dinsdagavond gehouden ledenver gadering van de afd. Beverwijk en omstreken van de Noord-Holl. Vereen. „Het Witte Kruis" is aan het bestuur machtiging verleend tot het sluiten van een kasgeldleening, groot 2000, met de Twentsche Bank N.V. VERSPREIDING VAN PAMFLETTEN VOOR DE N.S.B. De gemeentepolitie heeft in samenwerking met de marechaussee een onderzoek ingesteld naar de verspreiding van de pamfletten, waarop een overdruk voorkomt uit „De No tenkraker". Deze strooibiljetten die ook in andere plaatsen de politie aanleiding tot in grijpen hebben gegeven, waren ongeveer ten getale van 1500 in Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Velsen-Noord verspreid. De colporteurs van de N.S.B. hadden de pamfletten reeds alle aan de huizen afge geven. Tegen de verspreiders, allen leden der N. S. B„ werd proces-verbaal opgemaakt. SCHOORSTEENBRAND. Dinsdagmiddag ontstond er in een woning in de S. Rumpingstraat een schoorsteen brandje. De bewoners slaagden er in het vuur met behulp van zout te blusschen. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING. Op de pluimveemarkt die wekelijks in 'het Veilinggebouw „Centrum" wordt gehouden, heeft zich Dinsdagavond een geval van erger lijke dierenmishandeling afgespeeld. Een 23- jarig jongmensch, die met 2 jonge bokjes op de markt was en die blijkbaar vergeefsche pogingen had aangewend om de diertjes te verkoopen, heeft op een ergerlijke wijze ge tracht, zich van deze dieren te ontdoen. Hij sloeg de bokjes met de koppen tegen elkaar, met de bedoeling ze te dooden. Het publiek keerde zich in heftige veront waardiging tegen den dierenbeul en het zou ongetwijfeld slecht met hem zijn afgeloopen, wanneer hij geen kans zou hebben gezien uit het Veilinggebouw te ontkomen. Hij nam de vlucht met medeneming van de bokken en verborg zich in een bewoond huis in de Ha ringstraat. Hij werd hier door de politie aan getroffen. De bokjes had hij op een erf ge gooid. De diertjes leefden nog toen de politie zich over hen ontfermde. Zij zijn op pijnlooze wijze uit hun lijden geholpen. Tegen de dierenbeul is procesverbaal opge maakt. N.V. Ver. Kon. Papier fabrieken Van Gelder Zn. Jaarverslag 1935. Saldo verlies na ruime afschrijvingen 133.046.52. REINHARD RIJKE. In het zoo juist verschenen jaarverslag van de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der firma Van Gelder Zn. wordt o.a. opgemerkt, dt de fabrieken voor het grootste gedeelte in vol bedrijf gehouden konden worden, terwijl op de binnenlandsche markt de prijsdaling eindelijk tot staan kwam. Op de exportmarkt daalden de prijzen van enkele papiersoorten nog een weinig. Kostprijs der producten verminderde. Dank zij de verschillende verbeteringen en bezuinigingen, die in den loop van 1934 en 1935 in het bedrijf werden aangebracht, als mede door de loons- en salarisverlaging werd de kostprijs van de producten nog iets ver minderd, terwijl de totale productie van 128.000 ton in 1934 steeg tot 133.000 ton in 1935. Door een en ander zijn de financieele resultaten van 1935 in vergelijking met die van het vorig verslagjaar wel verbeterd ook de contingenteering had eenigen invloed ten goede doch de noodzakelijke afschrij vingen konden nog niet ten volle worden verdiend. Aan uitbreidingen en verbeteringen werd in het afgeloopen jaar totaal f 1.762.914.06 uitgegeven. De winst- en verliesrekening wijst na een totale afschrijving van f 1.549.-014.06 op terreinen, gebouwen, machines, woningen, vervoermiddelen enz. een nadeelig saldo van f 133.046.52 aan. De exploitatierekening en de interestreke ning leverden een winst op van respectieve lijk f 1.342.178.31 en f 73.789.23. In overeenstemming met het bepaalde in art. 24 der statuten stelt de directie voor: 1. het verliessaldo a f 133.046.52 ten laste van het reservefonds te brengen; op de cumulatief preferente aandeelen zes procent uit te keeren en het hiervoor be- noodigde bedrag, inclusief dividendbelasting, eveneens van het reservefonds af te schrij ven. Het reservefonds werd door toevoeging van vier procent rente of f 23.244.09 verhoogd tot f 604.346.33. Indien de voorstellen door de aandeelhouders worden aangenomen, zal het reservefonds na aftrek van het verliessaldo a f 133.46.52. de uitkeering aan houders van cumulatief preferente aandeelen a f 405.000 en de dividendbelasting a f 40.702.50 pro resto f 25.597.31 bedragen. W O E N S D X G 18 M X X T De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken Zuidelijken wind. Licht tot half belJu Droog weer. Temperatuur om het punt des nachtsOverdag iets warr^ BAROMETERSTAND Hoogste 772.3 m.M. te Praag en Laagste 740.6 mM. te Röst. u> THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 755 m M Neiging stilstand. 'w* Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Donderdag v.m. 12.13 uur; n.m. uur Vrijdag v.m. 0.46 uur; n.ml'm uur Zaterdag v.m. 1.35 uur; n.m. 1.53 m' 42 F, 42 F 44 F, Venizelos overleden. PARIJS, 18 Maart. De bekende Grieksche staatsman Venizelos is he denmorgen om 8.50 uur overleden. Eleutherios Venizelos werd 23 Augustus 1864 op Kreta geboren. Aanvankelijk was hii werkzaam als advocaat, maar reeds spoedig ging hij in de politiek. Als leider van de Uit? voerende Macht kwam hij in 1904 in conflic' met prins George van Griekenland, de Hooge Commissaris der mogendheden op Kreta waarvan een opstand onder leiding van Veni zelos het gevolg was. Tenslotte kwam tusschen Griekenland en Kreta een accoord tot stand bij de benoeming tot Hoogen Commissaris van Alex Zaimis. Na de Grieksche verkiezingen van 1910 werd Venizelos minister-president, onder zijn be- wind kwam een herziening van de grondwet tot stand en werd de Balkanbond gesticht Nadat hij in 1914 wegens verschil van meenin® over Griekenland's positie tusschen de oorlog voerende landen moest aftreden, kwam hij bij de verkiezingen van 1915 opnieuw als over winnaar uit den politieken strijd. Venizelos werd opnieuw premier. In 1916 kwam het opnieuw tot een breuk met koning Constantijn, als gevolg waarvan Venizelos af trad. Toen de koning in 1917 gedwongen werd af te treden keerde hij terug. In dat jaar opende Griekenland formeel der vijandelijk heden aan de zijde der Geallieerden. Zijn po pulariteit nam echter af door de sucessen der Centralen. Bij de verdragen van 1919 gelukte het hem voor Griekenland gunstige resultaten te be halen. Nadat Venizelos in 1920 bij de verkiezingen de nederlaag had geleden en koning Constan tijn in 1922 definitief afstand van den troon had gedaan werd hij in 1924 opnieuw pre mier; niet lang daarna ging hij echter om gezondheidsredenen heen. Tot 1928 hield hij zich afzijdig. Tot 1928 hield hij zich afzijdig. Daarna trad hij tot 1933 opnieuw op den voor grond, in welk laatste jaar hij echter opnieuw verslagen-werd. De belangrijke rol, die Venizelos in den jong- sten tijd heeft gespeeld, (de opstand op Zieda, verblijf te Parijs, de restauratie van het koning schap) liggen nog versch in het geheugen. Ned. B-elftalSouthend United F. C. De Engelsche gasten, die heden, Woensdag avond 8 uur op het verlichte Haarlem-terrein een wedstrijd spelen tegen het Ned. B-Elftal, blijken enkele profs van reputatie in hun team te hebben. James Nelson, rechts-back en te vens aanvoerder, speelde o.a. voor Schotland en de midhalf W. Smith heeft voor Ierland tegen Zwitserland gespeeld. Verder is de 21-jarige doelverdediger, G. Mackenzie, naar het oordeel van Jack, den vermaarden Arsenal-speler (de „man met de gouden beenen") een der besten van geheel Engeland. Het elftal zal gekozen worden uit: G. Mackenzie, James Nelson, David Robinson, James Deacon, W. Smith, W. Carr, B. Oswald, J. Firth, A. Fryar, H. Lane, G. Willshaw en Da vid Jack. Het Ned. B-elftal verschijnt in de volgende samenstelling: Mul, Wilders, Pienter, De la Mar, Schoemaker, Bool, Vrauwdeunt, Vente, Den Hoed, Woltjes Kammeyei, AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. WOENSDAG 18 MAART Bioscoop de Pont: „Vergeet mij niet en „Concurrenten." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. WOENSDAG 18 MAART StadsschouwburgKindervoorst. „Piet de Leugenaar", 2.30 uur. Rembrandt Theater: Magda Schneider en Benjamino Gigli in: „Vergeet me niet". 2.3U 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Dë roos van de1 ran cho" met John Boles en Gladys Swarthout. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Kermisgasten nw Joh. Kaart, Henr. Davids, Sylvain Poons. 2.3U, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Anna Sten en Fredric March in „Gewetenswroeging". Op het too- neel: Riche Hayes 2" jongleur comic 230. en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 19 MAART Gem. Concertgebouw: Haarlemsche voor- jaarsbeurs v. d. Ned. Ver. van Huisvrouwen 35.30 uur en 7.3011 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en o» avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6