KENNEMEB TUEATEE beverwijk. Rijkseenheid. wijk aan zee heemskerk. raadsvergadering. Nieuwe directeur voor het Openbaar Slachthuis. De aanbeveling. nbeveling Voor de benoeming van een DC Vint nnonhaar slarht.hiiis fpvpnc tpur van het openbaar slachthuis, tevens direct®"„is, hoofd van dienst als opvolger ""'den »«r G. Hannema is thans ver- sc5?wrmeldt onderstaande namen 1 T H Naafs, keurinsveearts, hoofd van 1 vieeschkeuringsdienst te Uitgeest, tevens waarnemend directeur- van het Openbaar j^NJSoning, adjunct-rijkskeurmeester te Winterswijk. Net sluitingsuur van de café's. Verlenging in de zomermaanden. nnlangs heeft de afdeeling Velsen—Bever- «n' omstreken van den Nederlandschen tinmi van Koffiehuis- Restauranthouders en «Kters een adres gericht aan den gemeente- d met verzoek het sluitingsuur voor alle Sn doorloopend op 12 uur des nachts te ESlen Dit laatste komt B. en W. blijkens hup nraeadvies niet wenschelijk voor. Wel zien zij P1 „een bezwaar in, dat in de maanden Juni, Elf en Augustus het sluitingsuur op midder nacht ZOU worden bepaald. Deze regeling zou n die periode aansluiten bij die, welke ook in enkele andere gemeenten en met name te wiik aan Zee geldt. B en W. stellen den raad dan ook voor het betrekkelijke artikel in de politieverordening in dien geest te wijzigen OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris Mr. A. Moens werd Woensdagmiddag in het veilinggebouw Centrum" in het openbaar verkocht: i Het woonhuis met evangelisatielokaal aari de Zeestraat no. 26. Hoogste bieder de heer E Rus, alhier voor f 6600. Op f 1000 ge mijnd door den heer P. Hagedoorn, alhier. Opbrengst f 7600. 2 Twee woon- en winkelhuizen aan de Wiïhelminastraat nos. 17 en 19 opgehouden od f 3000 per stuk. 3a Woonhuis aan den Cornelis Matersweg no 53 Kooper J. Kuis voor f 1965. 3b Idem Cornelis Matersweg 55. Kooper E Rus voor f 1710. Combinatie afgemijnd door J. F. Kochx. Opbrengst f 3715. 4. Twee woonhuizen. Groote Houtweg 57 en 57a opgehouden op f 990 per stuk. Het overzicht van de groentemarkt. De groenten blijven duur. Voor jaarsgroenten blijven schaarsch. Het is geen vreemd verschijnsel, dat om- gtreeks half Maart nog weinig drukte aan de veilingen is waar te nemen. Dit jaar maakt echter wel een schrille tegenstelling, daar wegens de ongunstige weersgesteldheid de meeste najaars- en winterproducten niet tot hun recht kwamen, waardoor de oogst ver beneden het middelmatige bleef. De aanvoe ren van de oude groenten worden steeds be langrijk minder en voor de jonge producten is het weer van den laatsten tijd verre van gunstig te noemen, zoodat hiervan het aan bod zich nog steeds tot beperkte partijen be paalt. Boerekool, die juist thans nog zulk een een gevraagd artikel is, schijnt ook al zoo goed als geruimd te zijn, althans de aanvoer was de afgeloopen week beduidend minder. De notee ringen bleven geregeld op hoog prijspeil en stonden naar kwaliteit van 90—1,50 per kist. Andijvie van goede kwaliteit was voor be hoorlijke prijzen te plaatsen er komen ech ter nog al afwijkingen voor, welke den prijs sterk beïnvloeden. Hiervoor liepen de notee ringen uiteen van 5085 ct. per kist. Prei had een iets stugger handel ofschoon voor goede kwaliteit nog redelijke prijzen werden besteed. Van dit product komt nog heel veel aan de markt en het is begrijpelijk dat de mindere soorten het eerst een veer moeten laten. De prijzen schommelden onge veer naar soort van 39 ct. per bos. Knolselderie werd weinig meer aangebo den, hiervoor wisselden de prijzen van 38 ct. per stuk. Voor andere soorten soepgroen ten was de prijs weer iets hooger en kwamen prijzen voor van 68 ct. per bos. De spruitenhandel was tengevolge van min der aanbod zeer goed, waardoor de prijzen vooral voor goede kwaliteit weer aardig ver beterden. De prijzen bewogen zich naar ver houding van kwaliteit van 1424 ct. per K.G. Witlof was deze week iets ruimer vertegen woordigd. Ofschoon de handel nog al vlug was, konden de prijzen echter nog niet worden op gevoerd. zoodat dezelfde noteeringen geregeld gehandhaafd bleven, welke ook nu weer va rieerden van 8—14 ct. per K.G. De aanvoer van spinazie was vergeleken bij vorige week niet noemenswaardig gestegen. De prijzen liepen de laatste dagen terug en stonden bij het begin dezer week p. m. op 65 1,05 per kist. Rabarber heeft nog altijd veel belangstel ling en werd verhandeld naar soort van 7—16 ct. per bos. Voor enkele partijtjes radijs bleek ook veel kooplust en werden prijzen besteed van 7—8 ct. per bos. In de uienhandel was de vraag iets beter, zoodat sommige partijen in prijs een weinig- naar boven gingen. Ook voor andere stapel- producten was de stemming iets williger en kwamen de prijzen geleidelijk weer een tikje naar boven. De nieuwe bioscoop programma's. THRILLER IN HET KENNEMER-THEATER. Elizabeth Allan in „Het Spookkasteel". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Het Ken nemer-theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnummer de zeer spannende en sensationeele film „Het Spookkasteel" met Lionel Barrymore en Eli zabeth Allan in de hoofdrollen. Deze spannende geschiedenis speelt zich af in het dorp Visoka in Centraal-Europa. Daar bevindt zich het eeuwenoude kasteel der fa milie Borotyn, dat volgens de overlevering be woond wordt door vampiers, griezelige we zens, die des nachts hun doodkisten verlaten om hun onnatuurlijk bestaan te verlengen door het drinken van menschenbloed. De bewoners van het dorp kunnen zich slechts tegen deze vreeselijke wezens be schermen door een doornachtige plant aan vensters en deuren te bevestigen. Op zekeren avond wordt de eigenaar van het kasteel, graaf Borotyn dood gevonden en volgens den dorpsdokter wijzen de twee kleine wond jes aan den hals er op, dat hij het slacht offer werd van een der vampiers. Zijn doch ter en haar vrienden gelooven echter niet in het bestaan van deze vampiers. Zij zijn er van overtuigd, dat de graaf vermoord is. Kort voor haar huwelijk wordt haar verloof de, Fedor in de nabijheid van het kasteel aangevallen en weer ontdekt men de twee wondjes aan den hals. Als dan ook Irena wordt aangevallen, wordt een professor ontboden, die het bloeddorstig werk ook al aan de vampiers toeschrijft. Onder aanvoering van den professor wordt de strijd tegen de monsters aangebonden Hoe deze strijd afloopt en welke sensatio neele voorvallen zich nog afspelen, alvorens dit drama zijn ontknooping vindt zullen wij hier niet ruchtbaar maken. Men ga deze film zelf zien, om daarvan te genieten en te griezelen. Maar voor menschen met zwakke zenuwen is het geen film. Daarom is het maar gelukkig, dat in net programma, nog een film loopt van geheel anderen aard. Dat is de vroolijke rolprent „Mijnheer zoekt zijn woning" met Paul Hör- biger en Hilde von Stolz in de hoofdrollen. De prettige muziek in deze film is van Ro bert Stolz. GOEDE ZANG IN LUXOR. Gladys Swarthout, „de ontdekking van 1936", in „De Roos van de Rancho". (Luxor Theater, Beverwijk.) In het Luxor-theater draait als hoofdfilm „De Roos van de Rancho" een romantische, schitterend verzorgde zangfilm met John Boles en Gladys Swarthout in de hoofdrollen, Gladys Swarthout is een actrice van Neder- landsche afkomst met een uitstekende mezzo sopraanstem van diepe warmte en fluweelen klank. De naam van den regisseur, Marion Gering, staat er borg voor. dat de filmische kwaliteiten niet zijn opgeofferd aan de ac- coustische. Integendeel, de film is vol origi- neele trekjes, tijdens de vele meters zang blijft het beeld boeiend en evenmin is de komische noot vergeten. Overigens is dit de eerste zangfilm. die zich geheel in de open lucht afspeelt. Er wordt in gereden, gescho ten, gezongen dat een aard heeft en dat alles met bruisend temperament. Gladys Swart hout, die de ontdekking van 1936 genoemd wordt, zingt de volgende liederen: „Vigilante song; The -padre and the bride; Where is my love en Don 't tell a secret to a rose". Met John Boles zingt zij bovendien het duet .If (Ook van Java komen thans pro testen tegen het feitdat Minister Oud in zijn reisbelastingontwerp Indië als buitenland heeft be schouwd.) Ons land en Neerland-over-zee, Zijn één en onverbreekbaar één. Minister Oud ziet ze als twee. Door zijn fiscale brilglas heen. De reisbelasting van zijn hand. Die zooveel tongen losser maakt, Ziet onzen Oost als buitenland, Dit standpunt wordt terecht gewraakt. Van Java komt een luid protest, En het beginsel vind ik waar. Is Oost ook Oost en West ook West, Hier hooren zij toch bij elkaar. Want daar werkt Nederlandsche kracht, Daar geldt een Nederlandsch gezag, Daar woont een Nederlandsch geslacht. Daar waait de Nederlandsche vlag. Onz' Oost en Neerland zijn één rijk, Vereend onder één koningin, Maar geen der twee, zeg 'k tegelijk, Is nu nog rijk in d' andren zin. P. GASUS. over de planken flaneerde en tallooze lach-' salvo's ontketende. Jan Seves was een pracht van een cipier en later een caricatuur van een veldwachter. Ben Groeneveld vertolkte de rol van den baron Van Kralingen. Richard Flink, die ook de regie voerde was een perfecte bankier Rosenheim, Marie Meunier speelde met Italiaansche nei gingen de freule en Nelly Ernst 'n goede Alice. De-andere meer ondergeschikte rollen wa ren evenèens in goede handen, zoodat de voor stelling van het begin tot het einde kon vol doen. De vele leden van het Tooneelfonds hebben dan ook een zeer vroolijken avond ge had. Dat men zich kostelijk amuseerde mocht worden afgeleid uit het daverend applaus, waarmede de Jonge Spelers na hun optreden werden beloond. Vanaf VRIJDAG a.s.: „Mijnheer zoekt zijn woning". Vóór de pauze „Het huis der verschrikkingen'' ZONDAG doorloopende Matinee's: 2.30 uur: „Het huis der verschrikkingen". (Toegang 18 jaar.) 5 uur „Mijnheer zoekt zijn woning". (Alle leeftijden.) (Adv. Ingez. Med.) I should lose you". Bovendien nam ook Boles nog eenige reeds hier bekende songs voor zijn rekening. Resumeerend mogen wij er dus van gewa gen, dat in het Luxor-theater een pracht film wordt geboden. Het tweede hoofdnummer in dit theater is „Handen boven tafel" een oer-komische film met Carole Lombart en Fred Mac Murray in de hoofdrollen. Voorstelling voor het Arbeiders tooneelfonds. Robert en Bertram herleefden. Voor de leden van het Arbeiderstooneel fonds werd gisteravond in het Kennemer Theater de laatste tooneelvoorstelling van dit seizoen gegeven. De zaal was uitstekend bezet, toen de voorzitter, dé heer A. L. van Groningen, een kort openingswoord sprak Het tooneelgezelsehap „De jonge Spelers" gaf een uitstekend verzorgde opvoering van „Ro bert en Bertram en Comp.", de klucht van de lustige vagebonden van Samuel Falkland (Heijermans). De Jonge Spelers hadden daar mede een oud paardje van stal gehaald, maar dat was geenszins een bezwaar om het tal rijke publiek een zeer prettigen avond te be zorgen. Bovendien was Heijermans ongewild zelfs na zoovele jaren weer actueel. (Russi sche olie!). Er is onbedaarlijk gelachen om de avontu ren van de beide vagebonden. Jacq. de Haas was een prima Robert, een type van hoofd stedelijke allure met een niet te miskennen „locaal" accent en met een geweldige virtuo siteit. De tweede helft van het duo, Anton Burgdorffer als Bertram, had eveneens den juisten toon gevonden. Hij leverde prachtig tegenspel en zoo kwam het, dat daar een prachtstel schavuiten den ganschen avond DON D E R D A G 19 MAART 1936 voor tuinders in een kleinbedrijf met zich mee hebben gebracht. Door de aanwezigen werden verschillende vragen gesteld, die naar genoegen uitvoerig behandeld werden. LEZING VOOR DEN NED. TUINDERSBOND. Over Duitschland en Denemarken. De belangstelling voor de lezing die de heer W. van Dok gisteravond voor de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Tuinders- bond hield, was, zeer waarschijnlijk tengevol ge van het interessante onderwerp „Het coöperatieve en centrale handelssysteem in Denemarken, de toestand in Duitschland en de mogelijkheden van het tuinbouwbedrijf in ons land aan de hand van het Plan van den Arbeid", zeer groot. Spreker schetste allereerst den toestand in Duitschland, zooals hij die op een zijner reizen heeft meegemaakt. De zaak waar het geheele land om draait, zijn de militaire werken. De jeugd wordt groot gebracht bij oorlogsmateriaal. Ook in Zwe den en Noorwegen, die tot nu toe uit het ge drang gebleven zijn, worden alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen. AI deze maatregelen dragen er, aldus spreker nog het hunne bij om de economische ontwrichting te vergrooten. Deze wantoestand is gegroeid uit de jaren 19141918. Het geheele produc tiesysteem werd geleid in den vorm van oorlogs benoodigdheden. terwijl in de meeste landen de landbouw geheel verwaarloosd werd. Alleen Amerika en Nederland maakten hierop een uitzondering. In Amerika werd naast de opvoering van de industrieën ook de landbouw geheel geme chaniseerd. In Nederland kon men, door ge brek aan grondstoffen de industrie niet op peil houden, maar wel zag men kans de land en tuinbouw geheel te intensiveeren voor le veringen aan het Buitenland. In de na-oor logsjaren moest dit vanzelf op een fiasco uit- loopen. Amerika, dat zijn productie van beide zijden door tijdig ingrijpen bijna geheel op het oude peil had weten te houden, gooide zijn artikelen, tegen lage prijzen op de markten, zoodat concurrentie haast uitgeslo ten was. Het gevolg was een verschuiving der cultures, daar de akkerbouwers hun ge luk probeerden met andere artikelen. Uit deze toestanden kwam voort dat men de pro ducten tegen alle prijzen trachtte weg te krijgen z.g. om de markt op gang te houden. Willen wij echter, aldus de heer Van Dok, tot beter resultaten komen, dan zullen wij van dit handelssysteem terug moeten komen. De wetenschap bij de afnemers, dat Ne derland bereid is zijn surplus tegen iederen prijs te verkoopen, maakt calculatie onmo gelijk. Een eerste vereischte is dus een vaste houding tegen de afzetlanden aan te nemen. Als voorbeeld noemt spreker Denemarken. Zoowel de binnen- als de buitenlandsche han del gaat hier over een centraal bureau. Door deze serieuse centralisatie, die knoeien on mogelijk maakt, kunnen goede transacties afgesloten worden. Spreker toonde hierbij met eenige voorbeelden aan het verschil tus- schen Denemarken en ons land. Vervolgens behandelde de heer Van Dok den toestand van den Duitschen landbouw en industrie. De bewering dat daar zoo goed als geen werkloosheid meer heerscht is volgens spr. juist, daar de mannen, die niet bij de S.A. op genomen zijn, ondergebracht worden op landgoederen en verdere land- en tuinbouw bedrijven. Het werk dat geleverd wordt betaalt men in natura, of in het gunstigste geval met on geveer 12 cent per dag. Het productiestelsel is hier dus haast teruggebracht op dwangar beid. Concurrentie zou wanneer de grenzen opengaan practisch onmogelijk zijn. Het is dus een noodzaak, aldus spr. dat wij ons te gen dezen toestand gaan verweren. Spreker noemde als een mogelijkheid om de dum- pingspolitiek tegen te gaan, en in eventueele ongevallen of economische blokkades niet vast te loopen, de organisatie van een natio naal reserveconsulaat. Vervolgens besprak hij het land- en tuin- bouwgedeelte van het plan. Een van de eerste punten waaraan aandacht wordt geschonken is de groote werkloosheid, daar geen enkele, hoe goed ook samengestelde wet, bestand is tegen 500.000 werkloozen. Spreker zette in het kort het doel van het planopheffing der lasten, door het tewerkstellen van werkloozen aan productieve werkobjecten, uiteen. Verder werd uitvoerig behandeld de nood zaak van de nationalisatie van de Ned. Bank en de reorganisatie van het credietwezen. Tenslotte besprak de heer Van Dok de overproductie in het groot seizoen bij de tuinbouwbedrijven en de regeling hoe dit te gen te gaan of het op de juiste manier te verwerken. Spreker eindigde met een be schouwing over de door de regeering genomen maatregelen en de gevolgen die deze vooral Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. De raad was voltallig. Na vaststelling van de notulen werd beslo ten tot aanvaarding van eenige strooken grond ten behoeve van de verbreeding van wegen. De Minister van Onderwijs had bezwaar gemaakt tegen het bedrag van f 1200.—. dat was uitgetrokken voor het vervoer van kin deren naar de o.l. scholen te Beverwijk. Het bedrag moet worden verlaagd. B. en W. stelden in verband hiermede voor de route te verkorten en de kinderen, die op een afstand van minder dan 3 KjM. van de scholen wo nen, niet meer te vervoeren. Door dezen maatregel zou f 250.worden bezuinigd. De heer M u y e n had tegen deze oplos sing bezwaren. Het zenden van de kinderen naar Beverwijk beteekent. reeds een bespa ring, omdat anders in Heemskerk een school gebouwd zou moeten worden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Vervolgens werd besloten om met de ge meenten Akersloot, Beverwijk, Velsen en Wijk aan Zee en Duin een gemeenschappelijke re- jeling aan te gaan inzake wederkeerige hulp verleening bij brand. De heer M u y e n vroeg of het brandweer materiaal wel in orde was. De voorzitter antwoordde bevestigend. Alleen zal de provinciale organisatie het materiaal nog moeten keuren. De heer v. d. O u t e na a r drong aan op het houden van oefeningen en op het sta tioneeren van de spuit in de nabijheid van de woning van den brandweercommandant. De voorzitter achtte dit wel een over weging waard. Goedgekeurd werd het toekennen van voor schotten ingevolge de L. O. wet 1920. Tevens werd besloten voor het jaar 1936 75 opcenten te heffen op de gemeentefonds belasting. Daarna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om aan de N.V. Noorderbad nog 1000 M. strand te verpachten voor f 250.per jaar onder de bestaande voorwaarden. De heer Vendel informeerde naar de uit komsten van de gemeentelijke strandexploi- tatie in 1935. De voorzitter achtte het niet gewenscht vergelijkingen te maken. Wat de gemeente in het vorig jaar deed, was niet in den haak, want zij had niet van het Rijk gepacht. Er is f 100.overgehouden, doch men mag niet uit het oog verliezen, dat de noodzakelijke voor zieningen niet getroffen waren. Indien de zaak formeel was opgevat, zou zij f3000.— hebben gekost aan noodzakelijke voorzienin gen. Uitvoerige discussies waren hiervan het gevolg. Op een desbetreffende vraag van den heer Muyen gaf de voorzitter te kennen, dat de ordehandhaving nog nimmer aanleiding tot klachten heeft gegeven. Tenslotte- werd met algemeene stemmen besloten een strandcommissie in te stellen, die B. en W. over de strand-aangelegenheden zal adviseeren Daarin werden benoemd de heeren wet houder Henneman, Zuurbier en v. d. Ou te- naar. Het voorstel tot strandverpachting werd daarna aangenomen. Een adres van H. Voormeer en anderen over de strandexploitatle werd voor kennis geving aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer K u e n e n naar de benoeming van een con troleur voor de steunregeling. Vervolgens drong hij er op aan de werkloozen slechts één keer per dag te laten stempelen, ten einde hun gelegenheid te geven werk te zoe ken. Tenslotte verzocht hij B. en W. stappen te doen, teneinde te bereiken, dat bij de ver breeding van den Rijksstraatweg ook arbei ders uit Heemskerk te werk worden gesteld. De voorzitter zei: dat de gemeente niet zelfstandig een controleur kan benoe men. De maatregel van twee keer stempelen is een gevolg van de ministeriëele circulaire. De heer Zuurbier vroeg hoe het stond met de werkverschaffing. De voorzitter antwoordde, dat de ver betering van den Noordermaatweg voorloo- pig niet kan doorgaan. De andere objecten wachten op de goedkeuring van de post voor de aanschaffing van materialen. De heer Muyen informeerde naar de juistheid van het gerucht, dat werkloozen gelegenheid krijgen vrij groenten te telen. Dit zou door de vakbonden bewerkstelligd zijn. Spr. drong er op aan. de noodlijdende tuinders tot den zomer te helpen, b.v. door de verstrekking van mest. De voorzitter antwoordde, dat het blij kens de circulaire van den minister verboden is grond beschikbaar te stellen voor het te len van groenten door werkloozen. De ge meente bezit helaas niet de middelen, om aan het verzoek van den heer Muyen te voldoen. Intusschen wilde spr. opmerken, dat de mi nister schriftelijk toegezegd heeft bij de be paling van den steun rekening te zullen hou den met den misoogst in 1935. De vpr^pdorins werd daarna gesloten. IM /«4EÏI»/ HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontem (thuisreis) 16 van Zanzibar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk Rotterdam naar Vancouver 16 van Cristobal. Binnendijk, New-Orleans naar Rotterdam via Londen 1 (1,23 v.m.) 1200 mijl W.Z.W. van Land's End. Lochgoil, Rotterdam naar Vancouver 17 (8.42 v.m.) 250 mijl Z.W. van Valencia. Spaarndam Rotterdam naar New-York 16 M23 nam.) 155 mijl W.Z.W. van Valencia. Burger dijk, Rotterdam naar New-Orleans 16 van Tampico. Beemsterdijk 18 van Rotterdam naar Ant werpen. Damsterdijk 18 van Rotterdam naar Vancouver HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 17 Maart van Al giers. Hoogkerk (uitreis) 18 Maart te Madras. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. s ^kökerk (thuisreis) 18 van Duinkerken via """pen KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 17 Maart van Rotterdam te Pasajes. Crijnssen. Barbados n. Amsterdam 17 (6 nam.) van Havre, 18 Maart (6.30 nam.) ver wacht. Hermes 17 Maart van Bourgas naar Varna. Mars 17 Maart van Valencia naar Rotter dam. Orestes 17 Maart van Salonika naar Volo. Rhea 17 Maart van Danzig naar Kopenha gen. Amsterdam 16 van Talcahuano naar Huasco. Telamon 17 Maart van Antwerpen te Lon den. Oberon 18 van Catania naar Venetië. Vulcanus 18 van Barcelona te Genua. Colombia 17 van Barbados naar Amster dam Orpheus 18 van Melilla naar Malaga. Calypso Valencia naar Amsterdam en Rot terdam, pass. 18 Lydd. Orion, Valencia naar Amsterdam, 18 (12 midd), 130 mijl Z.W. van Ouessant. Crijnssen 18 van Barbados te Amsterdam. Aurora 18 van Kopenhagen te Gdynia. Hercules 18 van Piraeus naar Salonika. Breda 17 van Amsterdam te Valparaiso. Venus Jaffa naar Amsterdam 18 te Bur- riana. Odysseus 18 van Amsterdam naar Kopen hagen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djambi (uitreis) p. 17 Maart Kaap Guar- dafui. Kota Pinang (thuisreis) 21 Maart (6 v.m.) te Marseille verwacht. Kota Radja (uitreis) pass. 17 Maart Fi- nisterre. Dempo (uitreis) 17 Maart van Gibraltar. Soekaboemi (uitreis) pass. 17 Las Palmas. Baloeran (thuisreis) 18 van Colombo. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 17 Maart van Montevideo STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali 18 Maart van Batavia naar Am sterdam. Madoera (thuisreis) 17 Maart van Port Sudan. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 17 van Suez. Tarakan (thuisreis) 18 te Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Florence, Dairen n. Rotterdam, 17 v. Ph. Swettenham. Antenor, Japan n. Rotterdam 18 van Singapore. Alcinous 18 van Hamburg te Amsterdam. Rhesus Batavia n. Liverpool 17 (11,48 v.m.) 60 mijl Oost van Niton. Eurybates 17 van Swansea n. Liverpool en Java. Calchas, Japan n. Rotterdam, vertrok 20 van Londen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 18 te Dairen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitreis) 18 van Las Palmas. Waterland 19 van B.-Ayres te Amsterdam verwacht. Zaanland (thuisreis) 17 van Bahia. Salland (uitreis) 17 te Santos. AANGEKOMEN. 17 Maart: Audacity s.s. Falmouth Poseidon s.s. Lissabon 18 Maart: Askild s.s. Tonnay Charente Crijnssen s.s. West Indië Alcinous m.s. Hamburg VERTROKKEN. 17 Maart: Helene m.s. Zoutkamp. Heworth s.s. Newcastle Indus s.s. Burnt-Island Vliestroom s.s. Huil Amstelstroom m.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen 18 Maart: Capitaine Bonelli s.s. Le Havre Fowberry Tower s.s. Newcastle Opbrengst loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden bedroeg in de maand Februari van dit jaar f45.428 tegen f 248.670 in dezeifde maand van het vorige jaar. Over de eerste twee maanden bedroeg die opbrengst respectievelijk f 93.315 en f 525.637. Verliezen wereldvloot. Volgens een opgave van Bureau Veritas is de wereldvloot in de vorige maand afgeno men met 71 stoomschepen, metende 164.693 bruto reg. ton; 8 motorschepen, metende 3677 ton en 5 zeilschepen, metende 3846 ton. IJslandsche motorkotter vermist. De in Akranesi thuisbehoorende IJslandsche motorkotter Kjartan Olafsson, welke 13 Decern ber naar de visscherij vertrok, is nog niet te ruggekeerd en wordt nu officieel als vermist beschouwd. Gestrand en verongelukt. De Amerikaansche visch-schoener „Ingo- mar", welke met een prachtige vangst naar Boston thuis zeilende was, is tijdens mist op het Plumeiland gestrand en geheel open ge scheurd. De opvarenden konden door een ander schip gered worden. Dividenden De „Norddeutsche Hochseefischerei A.G." te Wesermuende-Geestemuende keert over het jaar 1935 een dividend uit van 8 pet. De „Hanseatische Hochseefischerei A.G." te Bremerhaven sloot haar balans af over het tweede halfjaar 1935. Uit de netto-winst van RM. 68.871 wordt RM. 14.000 aan het Reserve fonds toegevoegd en een dividend van 4 pet. uitgekeerd.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5