HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT iaARGANG No. 116 VRIJDAG 20 MAART 1936 IJMUIDEP COURANT 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIéN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIéNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER otonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Mn meeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- prd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- kerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van en hand, voet of oog: ƒ250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Niéuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Brandbommen prof. Wester van de Hoogere Krijgsschool heeft Woensdag in Haarlem over bescher- jjjjjjff tegen gas aanvallen gesproken, en daar bij ook de beruchte brandbommen ter sprake Hij heeft daarbij om. gezegd* Het gebruik van brandbommen tegen de burgers zal veel grooter zijn. Deze bommen wegen namelijk slechts 1 a 2 K.G. en kunnen dus°in groote getale meegevoerd worden. Door brandbommen op verschillende punten van een stad te laten vallen, zal men het beoogde doel, paniek te stichten orfder de bevolking, gemakkelijk kunnen bereilfen. De brandbom men, die gemaakt zijn van een mengsel, dat bij ontbranding zeer hooge temperaturen (tot lm. 3400 gr.) bereikt, omgeven door een huls van licht en brandbaar materiaal, zullen door hun gering gewicht, doorgaans niet verder in een huis doordringen dan den zolder. Het is dus gewenscht alle brandbare goederen, die dikwijls op den zolder staan, te verwijderen, de vloer te bedekken met een laagje zand en bovendien te zorgen dat er een kist met zand en een schop aanwezig is. De brandbommen, die, wanneer ze met water bespoten worden, op'gevaarlijke wijze gaan spatten, kunnen echter vrij gemakkelijk met een schop op gelicht en in de zandkist gedeponeerd wor den, waar zij dan rustig uitbranden." Het wil mij voorkomen dat de professor de zaak wat al te eenvoudig voorstelt. Men zal zich bij het onderzoek van dit vraagstuk heusch niet tot bewoonde huizen van meer dan één verdieping, op welker zolders wat rom mel ligt, kunnen bepalen. Dat is maar een soort van de zeer brandbare trefpunten die een stad voor een bombardementsvliegtuig biedt. Er zijn tallooze houten schuurtjes en tallooze garages, waarin auto's met gedeeltelijk of ge heel gevulde benzinereservoirs, door welker daken de bommen kunnen vallen. Meent prof. Wester dat ten allen tijde bij al die brand haarden menschen aanwezig zullen zijn, die „vrij gemakkelijk" de brandbommen in een aanwezige kist-met-zand zullen deponeeren? Voorziet hij niet, evenals ik, dat tijdens een bomaanval slechts zeer weinigen het hoofd koel zullen houden, en dat verreweg de mees ten zullen trachten te vluchtenin de eerste plaats ver weg van de vele brand bare plaatsen? Meent hij dat velen in hun huizen zullen wachten tot er een bom op zol der valt, en het ding dan rustig in den zand kist zullen gaan deponeeren? Ettelijke- andere vragen rijzen. Er is altijd een groot aantal leegstaande huizen. Hoe denkt prof. Wester daarin brand te voorkomen? Er zijn werkplaatsen en fa brieksgebouwen die 's nachts, op Zaterdag middag en op Zondag gesloten en meeren- deels onbewaakt zijn. Hetzelfde geldt voor vele kantoren. Vele fabrieken en werkplaatsen hebben geen zolderverdieping. Dit geldt b.v. voor alle moderne drukkerijen. Er is veel brandbaar materiaal in schier alle fabrieken en kantoren. Hoe beschermt men die? Als ze eenmaal branden, kunnen ze heele buurten aansteken. De door prof. Wester bedoelde zolderver diepingen in woonhuizen bevatten bijna alle niet alleen rommelzolders, maar ook slaap plaatsen, vele slaapkamertjes. Wanneer moe ten die ontruimd worden? Volgens de her haaldelijk in andere landen geuite verwach ting zou een volgende oorlog zonder oorlogs verklaring met een onverhoedschen lucht aanval beginnen. Dus moet men tevoren ontruimen. Wanneer? Het woningvraagstuk zal hierdoor ongekende nieuwe afmetingen aannemen. Hier blijft het nog lang niet bij. Wat moet er gebeuren als bommen niet door het dak vallen maar erop blijven liggen of in de go ten terechtkomen? Moet de bewoner met zijn zandkist het dakraam uit, tijdens het bombar dement? Hoevelen zullen dit doen? Wat ge beurt er als bommen vlak naast de huizen val len en kozijnen, deuren, veranda's in brand zetten? !k moet eerlijk zeggen dat de professorale uiteenzettingen betreffende bescherming tegen brandbommen mij zeer ontoereikend Uiten. ik wijs daarop omdat het mij voor- °tnt dat men, als men over luchtbescher ming spreekt, het aspect van de zaak in zijn geheel moet behandelen en zich niet bepalen ot 0611 detail van hetgeen voor de getroffen stad een geweldige ramp zou zijn. Juist die brandbommen behooren tot het a-iergevaarlijkste bij een luchtaanval, en hun chtheid maakt dat zeer groote hoeveel- eden door slechts weinige vliegtuigen kun nen ..uitgestrooid" worden. Als men de men- c fin tot bescherming daartegen wil aan- sp°len, en straks wettelijk dwingen, moet men zaak in vollen omvang duidelijk maken en ^handelen. R. P. IJMUIDEN Bioscoop de Pont. de graaf van monte christo. De Graaf van Monte Christo is verfilmd naar den bekenden en veelgelezen roman van Alexander Dumas, namen, welke bij een vorige generatie zeer sterk in de herinnering lagen. De film opent met fotografisch fraaie opna men van een Fransch zeilschip, dat met een zwaren storm kampt. De suggestieve beelden blijken symbolisch te zijn voor de atmosfeer van den politieken toestand in Frankrijk: Na poleon is naar Eiba verbannen, doch zal weldra wederkeeren. Op het schip, in den storm, staat de jeugdige koopvaardij-officier Edmond Dantes! (Robert Donat). Hoe spreekt deze naam tot allen, die het boek van Dumas verslonden. Dantes wordt aan het onrustige sterfbed van den Bonapar- tisch-gezin den kapitein geroepen, wien hij be loven moet de hem gegeven opdracht uit te voeren. Dantes moet n.l. bij aankomst te Mar seille aan een man, die ter herkenning het wachtwoord „Elba" zal uitspreken, een brief overhandigen. Hij voert deze laatste opdracht van zijn kapitein punctueel uit, doch wordt daarbij gearresteerd. Tegen hem spanr dan samen de geweten- looze intrigent De ,'efort (Louis Calhern), die den jongen man uit den weg wii ruimen om het leven van zijn vader, een Bonapartist, te redden; verder de douane-chef Mondego, een corrupt en eerloos heerschap, dat zich op deze wijze wil ontdoen van den toekomstigen man van de beeldschoone Mercedes (Elissa Land!) en den ladingmeester van Edmond's schip, die ten nadeele van zijn mededinger een valsche getuigenis aflegt. Edmond Dantes wordt verbannen naar het beruchte eiland in de baai van Marseille Chateau d'Yff. Mercedes wordt in den waan gebracht, dat Edmond „op de vlucht is dood geschoten" en het schurkachtige drietal intri geert zich verder den weg naar de hoogste pos ten in het iand, daarbij elkander waar het slechts mogelijk is, steunende. Nu wil de geschiedenis, dat Edmond de ge vangenis ontvlucht, daarin bijgestaan door den stervenden abt Faria. Deze wijst hem den weg naar een verborgen schat, die der Spada's. op het eiland Monte Christo. Edmond begeeft zich na zich iri het bezit van den schat gesteld te hebben naar Rome onder den aangenomen naam van Graaf van Monte Christo, om van daar uit zijn drie vijanden De Villefort, Mon dego en Danglars te vernietigen. Dit gelukt hem en het einde van de film vindt den graaf en Mercedes weer tezamen onder het loover van denzelfden boom, waar hij haar jaren ge leden ten huwelijk had gevraagd. CONCERT „KLIM OP" Het kinderkoor „Klim Op", directeur de heer S. Wiersma, onderafdeeling van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Nieuw Hosanna" geeft Don derdag 26 Maart a.s. een concert in het Vere nigingsgebouw. Medewerking verleent het Dubbelmannenkwartet .Excelsior", eveneens onder leiding van den heer Wiersma. Gezongen worden o.a. liederen van Wierts, Olman en Cath. van Rennes. ZONDER OVERLEG „Toenadering" schrijft; De vorige week is de Sch. 196 van de firma J. den Duik en Zn. ter versche-haringvissche- rij vertrokken. Dit schip dat de trawlervis- scherij uitoefende, heeft, naar men ons mede deelde, 130 netten aan boord gekregen en is nu op de versche haringvangst. Op zichzelf zou dit niets bijzonders zijn, daar het wel meer is voorgekomen, dat men op zeer ontijdige momenten het geluk eens ging be proeven. Tot heden werd echter geen inbreuk ge maakt op de bemanningssterkte. Nu echter is dit schip uitgevaren met 13 koppen. We vin den deze inbreuk op de aloude gewoonte en zonder nader overleg met de organisaties, min der reëel, van welk gevoelen we ook blijk heb ben gegeven door het volgend schrijven aan den reeder te verzenden. Mijnheer, Met verwondering namen wij er kennis van dat, zonder overleg met de organisaties, de Sch. 196 ter haringvisscherij is uitgerust en wel met een incomplete bemanning. Al weten wij zeer goed, dat dit wellicht slechts voor korten duur zal zijn, omdat de haring buiten den Afsluitdijk, als de voortee kenen niet bedriegen althans, het loonend uit oefenen van deze visscherij spoedig onmoge lijk zal maken, toch heeft dit een pijnlijken indruk gemaakt dat U zich aan de oude tra ditie van de bemanningssterkte hebt onttrok ken terwijl nog zoovele visschers werkloos rondloopen. We vertrouwen dat door u gevoeld zal wor den dat zulks niet bevorderlijk geacht kan worden om de goede verhouding tusschen werkgevers en werknemers te bestendigen en verzoeken u alsnog hiermede wel rekening te willen houden. HARINGEXPORT NAAR DE VEREENÏGDE STATEN The Fishing News schrijft: Het handelsverdrag, gesloten tusschen de Vereenigde Staten en Nederland heeft reeds bewezen, van groot belang voor de Nederland- sche haringexporteurs te zijn. Het verdrag trad 1 Februari j.l. in werking en als gevolg daar van nam de uitvoer van pekelharing naar de Vereenigde Staten toe, ofschoon het seizoen op dat tijdstip practisch ten einde was. De Nederlandsche haringexporteurs zien het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet, daar zij ondervinden, dat de Amerikaansche markt gunstiger voor hen wordt, alhoewel zij zich ten volle bewust zijn van de moeihjkhe- den, waarmede zij te kampen zullen hebben ten opzichte van een strenge concurrentie en van de daardoor lage prijzen, die gemaakt kunnen worden. Jaarverslag v. Gelder Zonen. Uit het jaarverslag van de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zonen laten wij hieronder nog volgen de balans en de winst en verliesrekening. Balans. Terreinen, Gebouwen, Machines, Woningen, enz. f 13,738,120. Vervoermiddelen 1. Kas en Bankiers 3,483.414.29 Nederl. Schatkistpromessen 800,000. Deelnemingen in en vorderingen op andere ondernemingen 776,488.45 Fondsen genoteert ter beurze 271,454.38 Fondsen niet genoteerd t. beurze 7,031. Voorraden 4,989,131.16 Debiteuren 2,942.269.55 Vooruitbetaalde kosten 102,520. Te ontvangen Interest 4,400. Verlies 133,046.52 f 27,247,876.35 Gew. Aand.-Kapitaal f 28 000.000 Aand. in Portefeuille 12.250.000 f 15.750,000.— 6Cumulatief Pref. Aand.-Kapitaal f 12,000,000 Aand. in Portefeuille 5,250,000 f 6,750.000.— Prioriteits-Aandeeleai-Kapitaal 30,000. Crediteuren 1,543.688.58 Onverdeeld dividendsaldo 72,755 48 Reservefonds 604,346 33 Agioreserve 2,497.085.96 f 27,247,876.35 Winst- en Verliesrekening. Afschrijving op Terreinen, Ge bouwen, Machines, Woningen, enz. f 1,495,592.94 Afschrijving op Vervoermiddelen 53,421.12 Exploitatierekening Interest Verlies f 1,549,014.06 f 1,342,178.31 73.789.23 133,046.52 f 1,549,014.06 NIEUW HOSANNA en SOLI DEO GLORIA NAAR CONCOURS Nieuw-Hosanna, IJmuiden-Oost gaat Twee den Pinksterdag naar een concours in Veenen- daal. Het koor komt uit in de eere-afdeeling en zingt als verplicht nummer „Vrede" en als vrij nummer „Middernacht" van Wierts Het gemengd koor Soli Deo Gloria van Vel- sen N. neemt eveneens deel aan bovengenoemd concours en wel in de 3e afdeeling. Het ver plicht werk is „Aan den nacht" van Chris van Beek, het vrije werk „Trauergesang" van Blummer. Beide koren staan onder leiding van den heer S. Wiersma. VERGADERING VAN HET P. A. S. Het Plaatselijk Arbeids Secretariaat IJmui- den-Velsen belegt hedenavond een openbare vergadering in Cycloop. Als spreker zal optre den de heer H. Sneevliet, lid van de Tweede Kamer over het onderwerp „De laatste veran deringen in de Sovjet-Unie; een antwoord aan Ds. Snethlage. STORMVOGELS SUPPORTERSVER. „BLAUW -WIT" De Stormvogels-Supportersver. „Blauw-Wit' organiseert a.s. Zondag een tocht per autobus naar Dordrecht, waar de Vogels hun laatsten competitiewedstrijd spelen tegen D. F. C. De bus. vertrekt 's morgens 9 uur van het Wil lemsplein. De deelnemers zullen ruimschoots gelegenheid hebben de oude stad te bezichti gen. Worstelaars en indringers raakten slaags in Velsensch café. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Drie straffen van zes maanden met aftrek geëischt. Omtrent de rechtzaak, waarbij vier IJmui- denaren Donderdag terecht hebben gestaan, omdat zij in een café op het Stationsplein te Velsen in den nacht van 5 op 6 Januari op woeste wijze hebben huisgehouden, kunnen wij in aansluiting op het verslag in ons num mer van Donderdag nog melden; De president vroeg hem of de bewering van een der verdachten, dat de herrie is begon nen door dat de getuige den verdachte een slag met een queue heeft gegeven, waar was. Den nadruk legde de president er op, of dit het begin van de ruzie was, in het andere geval vond hij begrijpelijk dat de man de politie op deze wijze heeft willen assisteeren. De getuige zei, dat hij in het geheel niet heeft geslagen. De ruzie begon voor hem zoo onverwacht, dat hij nauwelijks gelegenheid had zich voor de eerste slagen te bergen. Daarna heeft hij enkele belangrijke dingen waargenomen, o.a. zag hij wie de tafel door de lucht heeft gegooid. Deze getuige heeft ook een wond in den rug opgeloopen. Of dit door glas is gebeurd of door een mes, weet hij niet. Hij heeft niet eens gemerkt dat hij was gewond. Waar schijnlijk was dit het gevolg van het feit dat de getuige door de glazen deur van het café is gedrukt. Het glas van de deur was ver nield en de dokter heeft uit den rugwond glasstukken verwijderd. Een cafébezoeker getuigt dat twee ver dachten met hun vrouwen aan een tafeltje zaten. Aan een andere tafel zaten de twee anderen. Deze getuige heeft een der ver dachten hooren zeggen; „We zullen grijpen". Dit was het gevolg van de ontstemming over het feit dat hij niet in de danszaal werd toegelaten. Getuige heeft de ruzie) zien aankomen en is bijtijds verdwenen. De controleur der kaartjes heeft twee ver dachten den toegang geweigerd. Zij zijn toen weggegaan doch kwamen even later weer in het café. Hoe de ruzie is ontstaan, weet hij niet. Wel heeft hij zien slaan. De feestleider, die zeer hardhoorend is, moest ook getuigen. „Of er een feest was geweest", vroeg de president. „Feest?zeide getuige. 't Feest werd daarna een vechtpartij. De getuige kwam in gevecht met een verdachte. „U bent ook worstelaar?" vroeg de presi dent. Toen dit bevestigd werd, meende de president dat de verdachte toen nog niet gelukkig was. Ook wist hij zelf niet of hij met een stoel werd bedreigd. „Als je worstelt, kijk je niet links en rechts". De verdachte zegt dat hij zich zou schamen zoo'n man aan te pakken. „Je moet toch maar weten dat hij een worstelaar is!" De getuige kent den verdachte niet. De laatste gelooft dat niet. Als iemand mij in Amsterdam ziet, weet-ie zóó, dat ik van Vel sen kom. „Dat kan ik" niet", zei de president. „Maar u komt ook niet van Velsen", ant woordde de verdachte. Een der rechters vroeg nog of de getuige stoelen heeft hooren vallen, hetgeen een wel overbodige vraag was, daar de getuige haast niets kan hooren. Een worstelaar heeft van een onbekende een slag met een-stuk hout in den nek ge kregen en viel voorover. De zoon van den feestleider heeft zijn va der bewogen den verdachte maar los te la ten, waarna de getuige den verdachte op een stoel heeft geholpen, omdat deze „zijn portie al had gehad", zooals de president het noemde. De voorzitter van de worstelclub heeft cok een klap gekregen, 't Ging zoo snel, dat hij zich niet heeft kunnen verdedigen. De verdachte zegt niet geslagen te hebben omdat hijheelemaal niet gevochten heeft en slechts heeft gekeken. De vrouw van een der verdachten zegt dat haar man tegen den agent heeft gezegd: „Wij gaan weg. Jullie doen ook je plicht". Zij zegt dat haar man 't eerst werd ge slagen en toen onder het bloed zat. ,Ja. ja, er was heel wat te zien", zei de president. Verder kan zij niets getuigen. De vrouw van een anderen verdachte weet niet precies hoe een en ander in zijn werk is gegaan. Requisitoir. Aan het begin van zijn requisitoir zei de officier van justitie een wijziging in de dag vaarding te willen aanbrengen. De verdediger, Mr. Slotemaker, maakte bezwaar tegen de wijziging, die over het ruk ken aan de lichtkroon ging. De rechtbank liet de aanvulling wel toe. De officier zei dat het lastig is het ge beurde te reconstrueeren. Als bovendien de lichtkroon naar beneden zou zijn getrokken, zou het heelemaal „een negergevecht bij stik- donkeren nacht zijn gewordenzei hij. Hij eischte tegen een verdachte vrijspraak, omdat niets' bewezen kon worden. Tegen de anderen was de cisch: gezien de groote verwoestingen en ook de ernstige wonden, vooral den agent toegebracht, zes maanden met aftrek ieder. Daarna was het woord aan de verdedigers, Mrs. L. Vorstman, J. H. C. Slote-maker en A. C. F. Hendrikse. SANTPOORT. Het ver^-ch. l. uiLc-che delegatie bij de Volkenbondsraadszittins van het Berlijnsche vliegveld Tempelhof. Geheel links de leider der delegatie Von Ribbentrop. Concert Kinderkoor Elimelech. Het eerst eenige maanden geleden opge richte Chr. kinderkoor „Elimelech", dat onder leiding staat van den kinderkoordirigent bij uitnemendheid den heer S. Wiersma, kwam Donderdagavond in de zaal van „De Weijman" de resultaten van zijn eerste maanden studie toonen. De voorzitster van het kinderkoor mevr. de Ridder, opende op een vlotte, prettige wijze. Spr. wees op de moeite, die het gekost heeft, om op Santpoort een Chr. kinderkoor op te richten en in stand te houden. F.en grooten steun vond het bestuur in den heer Beijer- bach, die door ernstige ziekte dit concert niet kon bijwonen, doch naar wien dezen avond aller gedachten uitgaan. Spr. bracht hem dank evenals den directeur wien geen moeite te veel is, de kinderen te leeren en die ditdoet op een wijze, welke respect afdwingt. Mevr. de Ridder heeft daarna den avond op de ge bruikelijke wijze geopend. De kinderen zongen op dezen avond 10 lie deren, meest van het echte, gezonde soort. Nummers als Angelus en Nacht van Cath. van Rennes, Hollandsch liedje van Abramsz, Wie geliedje van Wierts en het werkje van Richard Hol geven de kinderen buiten het onmiddel lijke genot van ze thans te kunnen en mogen zingen, ook iets van blijvende waarde mee voor het leven. Kinderkoren, die onder handen van Wier sma zijn geweest, slaan over het algemeen een voortreffelijk figuur. Ook Elimelech zong met groote rhythmische discipline en klare uitspraak. Viel er dus veel te loven, dat er ook nog te kortkomingen waren, ligt voor de hand. En van deze is de voornaamste de onstabiliteit van de tweede stem. Dit leidde tot een min der zuiver intoneeren. Door oefening, aan houdend oefenen zal dit zeker wel ondervan gen worden. Ook wordt er niet hinderlijk op de borst stem gezongen, zoodat de klank in een jube lend liedje nergens de grenzen der beschaafd heid overschreed, iets wat lang niet alle pas beginnende kinderkoren zeggen kunnen. Nuanceeringen, ook dikwijls zulk een zwak punt bij kinderkoren, werden al fraai in acht genomen. Dat directeur Wiersma heel goed de kunst verstaat zijn kleuters fraai zacht te laten zingen, bewees hij in den zin „Ze zeggen, je bent maar zoo klein" en „Grootmoeder knielt" van het kostelijke Hollandsche Liedje en Angelus en trouwens ook in enkele andere fragmenten. Het was in deze momenten van den avond, dat in de verdere ontwikkeling van dit jonge koor een goede belofte te be speuren viel. 'Door de aankomende heeren Wim Gutte ling, Henk Slotboom, Henk de Haan en Jan de Graaf, allen leden van het flink bezette koor „Elimelech" en de jongedames Liesje de Graaf, Hanna Mulder. Bep Hartendorf. Loes Molenaar en Marie Pork werden enkele lie dekens ten beste gegeven. Evenals het num mer débutantjes, die allerleukst de door hen geleerde versjes voordroegen, werden zij door de volle zaal met ouders en andere verwanten beapplaudisseerd Uit IJmuiden-Oost was het dubbelmannen- kwartet Excelsior van Wiersma aanwezig om met kwartetzang het concert op te luisteren. De kennismaking viel niet in alle opzich ten mede. Er viel behalve in het dubbel-piano, nog niet voldoende homogene kwartetklank te beluisteren. De stemmen klinken vnl. in de tenoren nog afzonderlijk. Er zijn bij Excelsior oude kennissen uit de kwartetwereld in onze gemeente, die zelf de feilen, welke nog aan hun zingen kleven wel weten en er op zullen studeeren. Het mate riaal is er zeker wel en Wiersma heeft het stevig in de hand. Voor Santpoort is kwartetzang geenszins een onbekende sport en er bestond dus voor Excelsior groote aandacht. Er waren bloemen voor de pianiste, een kistje geurig kruid voor directeur en kwartet zangers, dankwoorden vice versa en veel ap plaus. Zoo was het dus voor allen een dank bare avond. W,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1