Spelling. BEVERWIJK De toekomstige verbreeding van de Zeestraat. Drukke verkeersweg naar zee. Onlangs maakte wij melding van 't voornemen van het gemeentebestuur om de verbreeding van de Zeestraat in de toekomst mogelijk te maken door de rooilijn te verleggen. De voor gevels van de huizen zijn noch aan de even noch aan de oneven zijde opgetrokken in één doorgaande lijn. Er valt zelfs een zeer on regelmatige bouw waar te nemen, waardoor het aanzien van deze belangrijke straat op vallend leelijk en onsamenhangend is. Het stadsbeeld mist in dit deel van onze gemeente elke aantrekkelijkheid en beantwoordt niet aan bescheiden eischen van aanleg en wel stand. Ongetwijfeld zal het uiterlijk van de straat er op den duur ten zeerste bij winnen wanneer den bouwers de verplichting wordt opgelegd, een breede rooilijn aan te houden. Bovendien vordert het algemeen belang, dat bij de vaststelling van de rooilijn ook reke ning wordt gehouden met de eischen van het tegenwoordige en van het in de toekomst te verwachten verkeer. De Zeestraat toch is een verkeersweg van beteekenis, niet alleen met betrekking tot het plaatselijk, maar ook ten aanzien van het doorgaand verkeer naar het strand. De prak tijk heeft sinds lang uitgewezen, dat de breedte van dezen verkeersweg zeer onvol doende is. Aangezien het bovendien te voor zien is, dat het verkeer in deze straat zal toenemen is verlegging van de rooilijn nood zakelijk te achten. Van 7 Januari tot en met 5 Februari heeft een ontwerp besluit tot vaststelling van de voorgevelrooilijn ter inzage gelegen. Ten op zichte van de ingekomen bezwaarschriften kan in het algemeen worden opgemerkt, dat de verordening wil beletten, dat panden, die getroffen worden door het rooilijnbesluit, bij algeheele vernieuwing, verandering of uit breiding op dezelfde plaats worden opge bouwd. Verschil van inzicht met betrekking tot de plaats, waar de rooilijn getrokken moet worden, is niet uitgesloten te achten. De ge meenteraad is echter het lichaam, dat hier over moet beslissen. Den grondeigenaar wordt zijn eigendom niet ontnomen, doordat grond door de rooilijn wordt getroffen. Hij kan zijn terrein exploiteeren als voorheen, alleen zal hij op dien grond niet mogen bouwen. Bij een eventueele wijziging van de rooilijn mag niet uit het oog worden verloren, dat reeds thans ingevolge de algemeene voorschriften voor de voorgevelrooilïjnien, vervat in de bouwver ordening, een aantal gebouwen of deelen van gebouwen aan de Zeestraat bij vernieuwing, verandering of uitbreiding niet meer herbe- bouwd mogen worden. Als gevolg van de vast stelling van de nu ontworpen rooilijn zullen daarentegen de voorgevels voor sommige panden in de toekomst zelfs meer aan de wegzijde komen te staan. Het staat nog geenszins vast, dat er tengevolge van de rooi lijn inderdaad schade zal worden geleden. Het feit, dat de huizen aan een aanzienlijker straat komen te liggen, heeft gewoonlijk waardevermeerdering tot gevolg. Mocht er evenwel schade worden geleden, dan kunnen de betrokkenen zich ingevolge de schadever goedingsverordening tot den gemeenteraad wenden met het verzoek de geleden schade vast te stellen en te vergoeden. B. en W. heb ben met deze mogelijkheid reeds rekening gehouden en bij voorbaat daarvoor „dekking" gezocht door te wijzen op de mogelijkheid, dat een baatbelasting voor de in de Zee straat gelegen eigendommen kan worden overwogen, wanneer de gemeente zich on verhoopt uitgaven van eenigen omvang zou hebben te getroosten ten behoeve van de be oogde verbeteringen. In dit verband kan tenslotte nog de aan dacht worden gevestigd op artikel 32 der Bouwverordening. Volgens deze bepaling zal In de Zeestraat hccger gebouwd mogen worden dan tot nu toe het geval was, omdat de breedte van de straat nu meer dan 12 M. zal gaan bedragen. In de op Donderdag 26 Maart te houden raadsvergadering zal het voorstel tot- wijziging van de rooilijn voor de Zee straat aan de orde komen. ONDERWIJSVERGOEDINGEN IN 1936. B. en W. hebben de uit te keeren vergoe ding ingevolge art. 103 der L.O.-wet 1920 voor 1936 geraamd op f 10.59 per leerling voor de scholen voor gewoon en op f 21.82 per leer ling voor de scholen voor uitgebreid lager on derwijs. In deze bedragen is opgenomen een be drag van f 0.50 voor de kosten van admi nistratie DE OPSTELLING VAN BEVERWIJK. In den belangrijken competitiewedstrijd Suc cesBeverwijk, die a.s. Zondag te Hypolitus- hoef wordt gespeeld zal de jongste Beverwijk- sche derde klasser met een zeer gewijzigde opstelling uitkomen. Het elftal is: Doel: P. Adrichem. Achter: C. Zoutman, J. Kuyer. Midden: J. Hoogerwerf, P. van Amersfoort W. Kuyer. Vóór: C. Koning, Th. Kuyer. A. Marks, J. Maanhout, C. Niesten. KENNEMER ORKESTVEREENIGING De K. O. V. heeft haar tweede wintercon- cert vastgesteld op Woensdag 22 April in het Kennemer Theater. Het dubbel-mannenkwar- tet De Vereenigde Zangers zal aan het con cert vocale medewerking verleenen. (Minister Slotemaker de Bruïne zal nogeens overwegenof het mogelijk is, een wettelijke regeling in zake de spelling voor te stellen.) Ach. gaan wij weer 't spellingspel spelen, Dat eerder het doel heeft gemist? De eerste partij bracht krakeelen En eindigde zeer „onbeslist". Op andere spelregels zinnen Is best. maar men doe het dan met Het voornemen om het te winnen, De troef is in naam van de wet" De zaak komt dan zeker in orde, Wij volgen den spelleider wel, Want niemand wil spelbreker worden, Daarvoor staat teveel op het spel. De meesten zijn zeer onverschillig, Maar gaat de regeering vooraan, Dan zulien zij even gewillig In 't wettelijk speilingspoor gaan. Ons kwelt geen taalkundige stelling, Ons drukt slechts de zorg des gemoeds, Wanneer men dan praat over spelling, Hoe spelt ons de toekomst iets goeds? P. GASUS. Filmavond van Het Nut. Dr. Berger over Ontluikend leven. Gisteravond werd in het Kennemer Theater de laatste Nutsavond in dit seizoen gehou den, waarvoor bevredigende belangstelling bestond. De heer D. Dangermond leidde den spreker met een kort woord in, er daarbij op wijzend, dat het te behandelen onderwerp aansloot op de voordracht, die in het begin van het sei zoen door Dr. van Schelven was gehouden. Dr. Berger begon zijn betoog met er op te wijzen, dat er groote belangstelling bestaat voor films, waarin kinderen rollen vervullen, Shirley Temple o.a. De film, die hedenavond vertoond wordt is, aldus spr., echter niet van dit genre, waarin het kind zijn liefste ma niertjes demonstreert. De film „Ontluikend le ven" wil de toeschouwers slechts aan het den ken brengen, over de problemen, welke zich in het leven van het kind voordoen. In het ge wone leven merkt men die problemen dik wijls niet. Het kind ziet de dingen nu een maal anders, dan de volwassenen, het heeft andere verlangens, andere behoeften. De vol wassene komt er dikwijls toe het kind te be- oordeelen naar zichzelf. Dat leidt tot contV ten in de opvoeding. Men heeft zich voor alles in te denken in het aanvoelen van het kind en hoe het de wereld ziet. Zoo is voor de vol wassene het spel een ontspanning, voor het kind beteekent het spel wel degelijk een in spanning. Het spel is voor een kind de ver overing van de wereld, het wil de dingen zelf in zijn macht krijgen. De activiteit, die ïf.t kind aan den dag legt, is eenvoudig ae be hoefte om de dingen zelft te doen, gevolgd door de neiging de grooten na te doen. Het voorbeeld der volwassenen is dus van groote beteekenis. Immers, het vermanende, bestraf fende woord mist zijn uitwerking, wanneer het goede voorbeeld niet volgt. Vervolgens wees spr., terloops op de kcppigheidsperiode. Wanneer dan niet behoorlijk wordt opgetre den, leidt dat op la teren leeftijd van het kind tot ongehoorzaamheid. Men moet dan de lei ding nemen en in handen houden. Daarna be handelde Dr. Berger nog de periode, waarin het kind als in een angstpsychose leeft. Het heeft dien angst, omdat het bepaalde dingen niet kent. Het moet in cbntact komen met het leven en in dit verband noemde spr. het Mon- tessori-systeem van groote waarde, omdat het versterking van het zelfvertrouwen aan kweekt. Tenslotte vestigde de inleider de aandacht op het volgen van den gulden middenweg bij de opvoeding, niet te-streng, maar zeker niet te zwak. Dit laatste noemt spr. een euvel van dezen tijd, waarin de opvoeding niet straf is. Na deze inleiding werd de film „Ontluikend leven" vertoond, waarin men het kind in ver schillende perioden van zijn jeugd voortref felijk kon observeeren. De film illustreerde het gesproken woord en waar noodig gaf Dr. Berger hier en daar nog eenige toelichting. De heer Dangermond sloot vervolgens den laatsten Nutsavond in dit seizoen met een woord van dank tot den spreker en van op wekking tot de aanwezigen ook -het volgend seizoen weer van de partij te zijn. DE PASPOORTEN WAREN TE DUUR. Naar aanleiding van het in de raadsverga dering van 26 Februari j.l. vastgestelde be sluit tot herziening der legesverordening, deelen Gedeputeerde Staten B. en W. mede, dat hun in een soortgelijk geval is gebleken, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken het wenschelijk acht om de bedragen, welke de gemeenten voor de afgifte of verlenging van buitenlandsche paspoorten heffen, niet te hoog op te voeren. Een bedrag van f 2.50 aan gemeentelijke leges voor de afgifte van een paspoort wordt door den Minister in het algemeen voldoen de geacht. Gedeputeerde Staten verzoeken daarom te willen bevorderen, dat de verorde ning in dien zin wordt herzien. Indien aan den wensch van den Minister wordt tegemoetgekomen, vinden B. en W. het wenschelijk om de verschuldigde leges voor een bewijs van Nederlanderschap bij raads besluit bepaald op f 3 eveneens terug te bren gen tot f 2.50. Zij stellen den Raad dus voor in het raads besluit van 26 Februari 1936 de navolgende wijzigingen aan te brengen: a. de verschuldigde leges voor de aanvrage of verlenging van een buitenlandsch paspoort1 te verlagen van f 5 op f 2.50; b. de verschuldigde leges voor de afgifte van een bewijs van Nederlanderschap te ver lagen van f 3 op f 2.50. Schaderegeling bij wijziging van rooilijn. Hooger beroep bij Ged. Staten. In verband met de aanhangige plannen tot het vaststellen van een voorgevelrooilijn voor de Zeestraat is de wenschelijkheid ge bleken om over te gaan tot het ontwerpen van regelen ter bescherming van de belan gen van eigenaren ten aanzien van beslui ten tot vaststelling van rooilijnen, uitbrei dingsplannen en bouwverooden. In de ont worpen „Schadevergoedingsverordening" bepaald, dat in dergelijke gevallen, zoo er van schade sprake mocht zijn, deze als regel, eerst woddt geacht aanwezig te zijn, indien het verbod tot bouwen meer dan een derde gedeelte betreft van den gezamenlijken grond ter plaatse aan denzelfden eigenaar toebe- hoorende. De norm van 1/3 is in de verorde ning opgenomen in verband met het bepaalde in artikel 35 der Woningwet, welk artikel voorschrijft, dat in raadsbesluiten, waarbij een verbod tot bouwen wordt gelegd op meer dan één derde gedeelte van aan een en den zelfden eigenaar toebehoorenden grond, de redenen moeten worden medegedeeld waarom niet tot aankoop of onteigening wordt over gegaan. De beslissing of schadevergoeding zal wor den gegeven berust in eerste instantie bij den gemeenteraad. Van elke beschikking van den raad kan de belanghebbende echter voor ziening vragen bij Gedeputeerde Staten, welk college zich, op verzoek van B. en W. bereid heeft verklaard een uitspraak in hoo ger beroep te doen. De uitspraak van dit col- Tege is bindend. VERGADERING VAN INTERNATIONALE ROODE HULP. De propagandavergadering, uitgaande van de plaatselijke afdeeling der Internationale Roode Hulp, welke gisteravond in het Luxor Theater gehouden werd, mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Na een inleidend woord van den heer Thys- sen, sprak de heer Moll over het onderwerp „Wat doet de Roode Hulp". Een van de voor naamste zaken waarvoor de I. R. H. ijvert is, om steun te verleenen aan diegenen, die door hun politieke overtuiging in aanraking zijn gekomen met de justitie of op andere wijzen hierdoor gedupeerd zijn geworden. In Fe bruari 1933 toen aldus spreker Hitier zich zelf tot Führer promoveerde vluchtten honderden menschen naar ons land om aan de zware straffen, die het fascisme iederen andersden kende oplegde, te ontkomen. De Internationale Roode Hulp heeft al die emigranten, die hier meestal na langdurig tuchthuis- of concen tratiekamp-verblijf, ziek en verwaarloosd aan kwamen, in bescherming genomen en hulp verleend. Deze zorg en verpleging aldus spre ker is niet bedoeld als een sentimenteele zijde der organisatie, maar als een poging om deze kameraden voor den anti-fascistischen strijd te bewaren. Deze menschen moesten ook be schermd worden tegn de overheid in ons land. Het is voorgekomen dat enkele Duitsche anti-fascisten, die in Laren een bijeenkomst bezochten, door de politie als staatsgevaar lijk over de grens gezet werden en daar door de Duitsche overheid ter dood veroordeeld werden volgens spr. Willen wij zoo, vervolgde hij, voorkomen dat ook in ons land de knecht van Hitier op der gelijke wijze gaat huishouden, dan zulien wij ons hier gezamenlijk tegen moeten verweren. Op hulp van overheidswege behoeft men niet te rekenen. De I. R. H- geeft den arbeiders ge legenheid om zelf op te treden. Dat de sym pathie voor de I. R. H. steeds toeneemt bewijst volgens de heer de Wolff, dat, waar in. 1933 per maand gemiddeld f75 voor juridische'hulp werd uitgegeven, dit,in April 1935, ondanks economische verslechtering, was c-rjgeloopen tot f 1000 per maand. Na de pauze sprak de heer Moll over het grooter massaproces te Wupperthal. Wij weten aldus spreker, dat de Duitsche arbeiders de traditie van vakorganisatie achter den rug hebben. Thans is een proces gaande tegen ar beiders, 'dié gepoogd hébben dié traditie op té houden en die daarom gedwongen werden een illegale vakorganisatie op te bouwen. Spreker hekelde scherp de methodes, die tijdens dit proces gebruikt worden en herdacht de slacht offers, die reeds bij vooronderzoek vellen. Naar aanleidinig van deze rechtspraak wordt door de vergadering de volgende motie aangenomen „De Internationale Roode Hulp afdeeling Beverwijk protesteert met klem tegen het proces te Wupperthal, waarbij de gedaagden bedreigd worden met zware straffen, tegen de mishandelingen gepleegd op de z.g. verdach ten, tegen de ter dood brenging tijdens het vooronderzoek van 12 verdachten. Eischen de onmiddelijke invrijheidstelling van alle betrekkenen in het proces van alle anti-fascistische gevangen. Besluit deze motie op te zenden aan Rijkskanselier Adolf Hitler." Aan het einde wekte de heer Thyssen de aanwezigen op om een eenheidsfront te vor men tegen oorlog en fascisme door zich als lid van de afdeeling op te geven. Mevrouw Schagen heeft ter afwisseling eenige revolu- tionnaire gedichten voorgedragen. MANNENKOOR ,.ZANGLUST". Na de succesvolle winteruitvoeringen zal het mannenkoor „Zanglust" hedenavond zijn repetities hervatten. O.m. zal in studie wor den genomen een der mooiste toonwerken van den bekenden Nederlandschen compo nist Fred. Roeske, namelijk „Groot is de Heer". HET SCHEIDSGERECHT VOOR DE WERK LIEDEN. De gemeenteraad moet voorzien in de ver vulling van twee plaatsen als lid en twee plaatsen als plaatsvervangend lid van het scheidsgerecht voor de werklieden in dienst dezer gemeente. B. en W. stellen den Raad voor tot benoeming over te gaan en bevelen daarvoor aan: 1. tot lid den heer J. H, Bremmers, notaris alhier, en tot diens plaatsvervanger den heer F. J. J. Moerel, candidaat-notaris te Wijk aan Duin; 2. tot lid den heer C. H. Revelman, ontvan ger van de registratie, alhier en tot diens plaatsvervanger den heer Mr. J. O. Baron, ad vocaat en procureur, alhier. De werklieden in dienst der gemeente heb ben gekozen: 1. tot lid den heer W. Niesten, opperman, al hier en tot diens plaatsvervanger den heer J. Jager, machinist, alhier; 2. tot lid den heer J. Groot, verzekerings agent, alhier en tot diens plaatsvervanger den heer Ph. L. van Groningen, kwitantielooper, alhier. De voorzitter, tevens lid, van het gerecht wordt door de bovengenoemde 4 leden be noemd en wanneer deze daartoe niet tot over eenstemming kunnen komen, door den ge meenteraad. Het secretariaat hebben B. en W. ingevolge artikel 55, 4e lid, van het werkliedenregle ment opgedragen aan den heer W. C. Huis man, commies ter secretarie. B. en W. stellen den Raad tenslotte voor, aan de leden van het gerecht een presentie geld toe te kennen van f 2 per bijgewoonde zitting. WIJK AAN ZEE DE DéPENDANCE GAAT OPEN. In tegenstelling met de loopende geruch ten kunnen wij thans uit officieelen bron mededeelen, dat de Dépendance van het Bad hotel in het komende badseizoen geopend zal zijn. De inrichting zal worden geëxploiteerd door den heer P. W. van der Lem. SPIEGELRUIT INGEDRUKT. De straatjongens hebben de gewoonte te zitten in raamkozijnen van de winkels aan den Arendsweg tegenover de R.K. Kerk. Dit was ook gisteravond weer het geval. De jongelui gingen stoeien met het gevolg, VRIJÜS'G 20 MXKRT 195, dat een der jongens tegen het groote ruit van den heer V. werd geduwd^ door dit ruit vernield werd. Voor den ken winkelier beteekent dit een groote öepost. Wegel. VOETBAL. PARIJSMONTEVIDEO. Een onaangename wedstrijd. Uit Parijs: In het Pare des Princesstadim, te Parijs werd Donderdag voor 30.000 w -• schouwers de wedstrijd t-usschen een pa. rijsch elftal en een team, samengesteld uit spelers van clubs uit Montevideo, gespeeld De Urugueezen gedroegen zich op sommige momenten tijdens den wedstrijd zeer on sportief; het kwam zelfs tot handtastelijk heden met den Belgischen scheidsrecht^ Baert, die. (volgens de gasten althans) "eevn verkeerde beslissing zou hebben genomen, De heer Baert nam hiermede geen genoegen en weigerde de ontmoeting verder te leiden Onder leiding van een Franschen scheid rechter werd de ontmoeting geëindigd. ï<oor de rust was niet gescoord; in de tweede h*lft scoorden beide partijen eenmaal. De inzet van hun Europeesche tour t voor de Urugueezen dus verre van fraai, was ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE (Officieel). SCHEIDSRECHTERSK AARTEN. In afwijking van het Maandag j.l. in het Officieel Orgaan gepubliceerde, wordt ter kennis van H.H. Scheidsrechters gebracht dat voor Zaterdag 21 Maart a.s. (van 5 tot 5,30 uur) nader is vastgesteld groep a tot en met Z. Hoewel V.V.IJ. reeds kampioen is. schijnen de IJnruidenaren nog niet van plan te zijn, op de behaalde lauweren te gaan rusten. Dat ondervond Tweede Jeugd Zaterdag ji. Hot „kalme" partijtje, waarvan wij vorige week spraken, is geëindigd in een 122 overwin ning voor V.V.IJ. De kampioenen vertoonen de laatste weken een spel, dat vèr boven dat der overigs clubs uitsteekt. In vier wedstrij den werden 37 goals gescoord. Dat V.V.IJ. een productieve voorhoede heeft, is met deze cijfers voldoende bewezen. Telefonia, dat als hekkensluiter scheen te zullen eindigen, heeft zich fraai hersteld. Jl. Zaterdag werd afdoende revanche genomen op Kennemerland 2, dat met dezelfde cijfers (4L_i) geklopt werd, als waarmede destijds werd verloren. Z.S.V. staat thans onderaan. In de B-afdeeling bleef Kennemerland 3 in de running door van Ulysses met 2—6 te winnen. In de C-afdeeling vielen geen bijzondere uitslagen te noteeren. Trouwens alle span ning is reeds verdwenen, nu V.V.R.A. defini tief op de bovenste plaats beslag heeft gelegd Morgen worden de volgende wedstrijden gespeeld: A ZSVKennemerland 2, 3 u. J. Groot. VVIJ 2—Telefonia, 3 uur Chr. Klerk. Kenn.landTw. Jeugd. 3 u. C. J. Roodt. B VEWWB, 3.30 uur C. A. Schipper. SIZO 2Kenn.land 3, 3.30 u. S. Koning, C Kenn.land 5VEW 3, 3 uur J. Nieman, Kenn.land 6ZSV 2, 3 uur J. N. Cramer. Z.S.V. krijgt gelegenheid de laatste plaats te verlaten door van Kennemerland 2 te win nen. Op 29 Februari ontmoetten deze ploegen elkaar op het terrein van Kennemerland. De uitslag-was-toen 11. Mogelijk geeft het-ter- reinvoordeel in de ontmoeting van morgen den doorslag. V.V.IJ. 2 krijgt Telefonia op bezoek. Van Hoven c.s. hebben him opstelling met succes gewijzigd, zoodat een nederlaag van V.V.IJ. 2 verwacht kan worden. Kennemerland—Tweede Jeugd wordt een wedstrijd, waarin de partijen elkaar niets zullen toegeven. Sinds jaren bestaat er tus- schen deze ploegen een groote rivaliteit, wat tot gevolg heeft, dat er van het begin tot het einde gewerkt wordt om de overwinning te behalen. Kennemerland heeft dit seizoen een elftal, dat beduidend zwakker is dan in vo rige seizoenen. Niettemin achten wij de ploeg wel in staat om met bescheiden cijfprs van Tweede Jeugd te winnen. Twee der drie kampioenscandidaten van de B-afdeeling, Kennemerland 3 en V.E.W., hebben een moeilijke opgave. Laatstgenoemd elftal speelt tegen V.V.B.. dat goede met slechte wedstrijden afwisselt, terwijl Kenne merland 3 den lastigen uitwedstrijd tegen SIZO 2 moet spelen. De derde candidaat, V.J.B., heeft vrijaf en kan rustig afwachten of de concurrenten misschien een punt ver spelen. De competitie, die door de slechte weers omstandigheden, stagnatie ondervonden had verloopt thans zeer vlot. Morgen spelen Kennemerland 1, 2, 3 en 6, alsmede Telefo nia, reeds hun laatsten wedstrijd van deze competitie. De overige teams in de A en 5 afdeeling hebben hoogstens nog twee wed strijden voor den boeg. In de C afdeeling is de achterstand iets grooter, doch over drie weken kan ook hier de competitie beëindigd zijn. De studio's van een Engelsche filmmaatschappij te Denham bij Londen zijn dezer dagen geheel door het vuur verwoest. LAWNTENNIS. TIMMER SPEELT WEER Timmer heeft, voor het eerst na zijn ski ongeval te Engelberg, weer tennis gespeeld op de overdekte banen van Marlot. Over zijn prestaties was hij nog niet tevreden, maar zijn lichamelijke conditie is uitstekend. Men mag als vrijwel zeker aannemen, dat Timmer in de Davis bekerwedstrijden tegen Monaco zal meespelen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 18 v. W.-Indië te New-York. Lochkatrine. Vancouver n. Rott. 20-21 te Liverpool verw. Volendam, 18 van Rotterdam te New-York. Beemsterdijk, 19 v. Rott. te Antw. Edam. 18 v. Providence te Baltimore. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 19 van Suez. Serooskerk (thuisreis) 19 v. Marseille. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Melilla n. Rotterdam, p. 18 Gibraltar. Stad Zaandam, 17 van Vlaardingen te Bag- noli. Flensberg vertr. 20 vr>.n Emden 11. Narvik. Stad Vlaardingen. 19 v. Narvik te Vlaard. Vrederiburg 19 (12 midd.) v. Pepel te Vlaar dingen verw. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 19 te Antwerpen. Aactekerk (uitr.) 19 te Melbourne. "hollandbritsch-INDIë lijn. Streefkerk (thuisr.) p. 19 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (uitr.) id te Kaapstad. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 19 van Batavia te Amst. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisreis) 19 v.m.) v. Havre, 19 (11 n.m.) verw. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 18 v. Carthagena 11. Alicante. Ajax, 18 v. Pasapes n. Bilbao. Alkmaar 18 v. Hamburg n. Antwerpen. Calypso, 19 van Valencia te Amsterdam. Ceres, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Clio, 18 van Amsterdam te Bordeaux. Cottica, Paramaribo n. Amst. 19 te Havre. Hermes, 18 v. Varna n. Constantza. Perseus, 18 van Hamburg n. Amsterdam. Venezuela, 17 van Barbados te Cristobal. Telamon, 18 te Londen uitgeklaard n. Ceara Mars. Valencia n. Amst. via Rott. p. 19 Gibraltar. Orpheus, 19 van Melilla te Malaga. Rea, 19 van Danzig te Kopenhagen. Saturnus, 19 van Alexandrië n. Jaffa. Baarn, 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Titus 19 v. Amsterdam n. Rotterdam. Deucalion, 19 v. Amsterdam n. Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 19 v. B.-Ayres te Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 20 (4 n.m.) v. B.-Ayres te Rott. verw. Aldabi, 18 v. Hamburg n. Rotterdam. Alchiba, 18 v. Rotterdam te B.-Ayres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Dolius, 18 van Batavia n. Amsterdam. Patroclus, Japan n. Rott. 18 te Londen, ver trekt 24. City of Hereford, Dairen n. Rott. via Havre 17 (5.18 n.m.) 370 mijl ZW. v. Land's End. Eurvbates, Batavia 11. Liverpool 18 (9.35 v. m.). 65 mijl N. v. Land's End. Glenshiel, Japan 11. Rotterdam 18 v. Taku Bar. City of Bristol, Japan n. Rott. 18 van Naga saki. Ajax, Japan n. Rott. 16 v. Osaka. Eurybates, Hamburg n. Java 18 te Liver pool. ROTTERDAMSCHF LLOYD. Sitoebondo (thuisr.) p. 18 Perim. Kota Radja (uitr.) p. 19 Gibraltar. Dempo (uitr.) 19 te Marseille. Kota Pinang (thuisr.) p. 19 Kaap del Armi. Blitar (uitreis) pass. 18 Gibraltar. Sibajak, 19 van Rotterdam te Batavia. Proeftocht. Het Nederlandsche stoomschip „Jaarstroom", hetwelk, zooals bekend, bij de Nederlandsche Dok Maatschappij te Amsterdam met 15 Me ter is verlengd, is Donderdagmorgen naar de Noordzee vertrokken voor het houden van een proeftocht. Het schip is naar Amsterdam te ruggekeerd om daarna naar Hamburg te ver trekken, alwaar het zal laden voor West Afrika. Op 27 dezer zal het verlengde schip weer van Amsterdam in den dienst der Holl. West-Afrika Lijn de groote reis opgaan. AANGEKOMEN. 18 Maart: Bore s.s. Londen Fanto XVIII m.s. Hamburg 19 Maart: Calypso s.s. Valencia Bernina m.s. Terneuzen Borthwick s.s. Leith Tarakan m.s. Batavia. Gateshead s.s. Newcastle Gondul s.s. Londen Waterland s.s. Buenos Aires Jaarstroom s.s. Noordzee VERTROKKEN. 18 Maart: Joma m.s. Wexford Audacity s.s. Falmouth Turksib s.s. Antwerpen Zeeland m.s. Plymouth Askild s.s. Oslo Rhein s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Ulysses s.s. Hamburg Ceres s.s. Hamburg Annchen Peters s.s. Gent Odysseus s.s. Kopenhagen 19 Maart: Jaarstroom s.s. Noordzee Agia Marina s.s. Emden, Vlotgekomen. Naar uit Rotterdam wordt gemeld, d.d. Woensdag 18 Maart, is het meergemelde stoomschip „Driebergen", hetwelk Zaterdag j.l. met een lading erts van Pepel naar Emden was vertrokken en nabij eerstgenoemde haven aan den grond gevaren was, thans vlotgeko men en heeft de reis naar Emden kannen voortzetten Nieuw schoolschip. Voor Noorsche rekening zal een stalen fre gat worden gebouwd, dat ingericht zal worden als schoolschip voor 100 kweekelingen en in April van het volgende jaar in de vaart zal komen. Met de volledige inventaris zal dit schip 600.000 Kronen kosten, waarvan de Noorsche readersvereeniging vermoedelijk 150.000 Kro nen als bijdrage zal geven. Dit nieuwe schip zal ae opleidingsbrik „Stats- raat Erichsen" vervangen, omdat deze brik nog van 1859 dateert en dus niet meer aan de moderne eischen voldoet. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat door hen de beslissing op het verzoek van de N.V. Hollan- dïa Zeepfabriek te IJmuiden. om vergunning tot het uitbreiden van haar fabriek in het ner- ceel Haringkade no. 32, is verdaagd, ;p dat het advies van het Districtshoofd der Ar beidsinspectie nog niet is ingekomen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6