Oom hak ze$l: N.V. Tabakskerverij Op de koffie. EENDRACHT!! londensche Onderhande- lingen. zjjn nu te Londen een paar overeenkom- bereikt. De eerste is belichaamd in de neming door den Volkenbondsraad van aa pransch-Belgische voorstel, dat vaststelt het puitschland de verdragen van Versailles Locarno heeft geschonden. De tweede over- 611 komst is een ontwerp-accoord tusschen de ^carno-staten". Dit is een erg uitvoerig stuk. H€t staat ook nog niet in alle onderdeelen t want de juristen zitten er nog aan te V3ha'ven. Maar in hoofdpunten bevat het: le. 50 beroep op het Haagsche Hof van Interna tionale Justitie, om uit te maken of het fransch-Russische pact vereenigbaar is met het. Verdrag van Locarno. Dit beroep zal wor den gedaan of Duitschland het wil of niet, en uitspraak zal bindend zijn voor beide par- Ais punt 2 verzekert Engeland dan Frankrijk en België bijstand bij een eventueele agressie tegen die landen, als punt 3 schijnt bet accoord plannen te bevatten voor een internationale conferentie waarop Hitler's voorstellen, het probleem der ontwapening en de internationale economische verhoudingen aan de orde zouden komen. Volgens Reuter komen de clausules betref fende het leggen van een internationale poli tiemacht in het Fransch-Duitsche grensgebied en betreffende het terugtrekken van de Duit- sche troepen uit de gedemilitariseerde Rijn land-zóne niet meer in het stuk voor. Havas beweert evenwel dat een zóne van vijf kilo meter breedte langs de Fransche en Belgische grenzen door internationale troepen (Scandi- aavlsehe?) bezet zou moeten worden. Als de vier Locarno-mogendheden dit inderdaad eischen ziet het er heel wat ingewikkelder uit. Duitschland zal daar natuurlijk niets van moeten hebben, en het lijkt ook niet zoo ze ker dat de Denen, Zweden en Noren een der gelijk plannetje met geestdrift zullen begroe ten. Er moet nu natuurlijk weer een Duitsch antwoord komen, dat zeer zeker afwijzend zal zijn. Van een uitspraak van het Haagsche Hof moet de Duitsche regeering, die de onfeil baarheid van den Führer aanneemt, natuur lijk niets hebben. Dat Duitschland op eenig ander punt van de opinies van Hitier zou af wijken is, vlak voor een volksstemming, ook onaannemelijk. Als ik dan ook hierboven be gon met te zeggen, dat men in Londen twee overeenkomsten heeft bereikt, dan bedoelde ik natuurlijk alleen dat resp. de Volkenbonds raad en de Locarno-staten het onderling eens zijn geworden. Van Duitschland zijn zij nog even ver verwijderd, want Von Ribbentrop heeft niets toegegeven en alleen maar een overzicht van Hitler's redevoeringen ten beste gegeven. Frankrijk en Engeland hebben wèl toena dering getoond: jegens elkander. Als de Fran sche eisch van terugtrekking der Duitsche troepen uit het Rijnland inderdaad is opge geven, is dat een belangrijk succes voor Eden en een groote verbetering in de situatie. Daar tegenover staat dan Flandin's succes in het verwerven van toegezegde Engelsche hulp aan Frankrijk en België ingeval van Duitsche agressie. Deze toezegging beteekent handha ving van het Fransch-Belgische belang bij het pact van Locarno. Verbindt men er het Fransch-Russische pact aan, dan ziet men op dit oogenblik de Entente van 1914, anders ge formuleerd maar in wezen dezelfde, weer voor zich. Dit is op zichzelf geen bemoedigende ge dachte. Er staat weliswaar geen alliantie van centrale mogendheden tegenover, zooals in 1914, er is dus gelukkig geen „Europeesch evenwicht" in dien ouden zin, dat immers al leen maar beteekende dat beide groepen zich sterk genoeg gevoelden om elkaar te lijf te gaanmaar er is een handhaving van een oppermacht tegenover Duitschland. In Duitschland ziet men die als een be dreiging, en voelt men die, in nog sterker mate, als een isolement en een gedwongen vernedering tot den rang van „tweede klasse staat". Weliswaar ziet niemand buiten Duitschland de sterkte van dit rijk meer voor „tweede klasse" aan, sinds het zich zoo geweldig is gaan bewapenen, maar de Duit- schers .voelen het blijkbaar zelf zoo, en dat is hetgeen waarop het aan komt. Op basis van de situatie van dit oogenblik is er geen samenwerking en staat Duitschland ge ïsoleerd van de machten die het omringen. Dat is een slechte toestand, dat beteekent een verdeeld Europa en juist in deze situatie hoopt men algemeen op verbetering. De door de Locarno-staten aangenomen voorstellen bieden daar blijkbaar wel uitzicht op, maar vóór de Fransche Kamerverkiezingen behoeft men niet veel te verwachten. Al eerder is in deze rubriek gezegd, dat zoo wel de Duitsche als de Fransche stembus aangelegenheden achter den rug zouden Nog nooit beleefd Wat GROF B geeft! Beste pruimtabak kost maar 6 ct. per half ons v h. P. Schuckink Kool - Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) moeten zijn alvorens er belangrijke vorde ringen gemaakt kunnen worden. Het ver loop van zaken bewijst dit telkens. Hitier kan geen water in zijn wijn doen met zijn volksstemming voor den boeg; Sarraut en Flandin zien er evenmin kans toe met hun Kamerverkiezingen in het vooruitzicht. Het moge niet grootsch zijn, maar het feit is niet te miskennen. Europa zal dus weer dienen te wachten. Er zullen nog heel wat geschillen met „onover brugbare kloven", verbleekende ministers en dramatische gebaren komen. Men schrikke daar niet te zeer van; deze dingen geschieden in hoofdzaak „pour la galerie" Volgens den gang van internationale zaken, waaraan wij nu gewend zijn geraakt, is een opwaartsche beweging zeer aanstaande. En oorlogsgevaar is er in den huidigen toestand zeker niet. BEVERWIJK. De actie voor werkverruiming. Steun van allen noodzakelijk. Nog maar betrekkelijk korten tijd geleden heeft liet Comité van Actie voor Beverwijk e.o. zich met zijn circulaires op groote schaal tot de bevolking gericht. Als eerste verheugend resultaat moge wel geboekt wor den, dat deze door het Comité ingeluide koop- of werk-campagne allerwege met groote instemming is ontvangen. Talrijke ingezete nen en instellingen hier ter stede hebben van hun waardeering doen blijken door hier ter plaatse bestellingen te doen en opdrachten te geven. Velen hebben het hun toegezonden in- vulformulier teruggestuurd, waaruit het Werk Comité gebleken is, dat voor duizenden gul dens „extra" besteed is of zal worden. Onge twijfeld zijn er ook talloozen, die zonder dit formulier in te vulllen, nochtans met de actie van het Comité hebben medegewerkt tot het verkrijgen van de beoogde resultaten. Het Werk-Comité, dat samengesteld is uit niet-belanghebbenden, is erkentelijk voor de reeds betoonde activiteit, maar het blijft een ieder, zoowel degenen, die wel in staat zijn iets te doen, maar hun orders nog even aan hielden, als de anderen, die reeds iets deden, aansporen om mee te helpen en mee te blij ven helpen het gewenschte doel te bereiken. Er is nog een voortreffelijk middel, waar door men het streven van het Comité krach tig kan steunen Wanneer n.l. ieder, die zulks kan, zich voorneemt dadelijk en uit eigen beweging zijn rekeningen of schulden te betalen, zal daarmede het plaatselijk za kenleven zeer gebaat zijn. De crediteuren kun nen dan op hun beurt zich weder bewegen, zoodat het een het ander stimuleert. Ook in dit opzicht steune men dus allerwege de actie. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 20 Maart 1936. Spinazie per kist f 0.650.95. Boerekool per kist f 1.001.20. Andijvie per kist f 0.650.75. Rabarber per bos f 0.060.15. Raapstelen per bos f 0.020.03. Radijs per bos f 0.060.08. Peterselie per bos f 0.050.06. Selderie per bos f 0.050.07. Prei per bos f 0.030.11. Aardappelen per H.L. f 2.402,70. Uien per K.G. f 0.03^0.04. Witlof per K.G. f 0.08—0.15. Spruiten per K.G. f 0.120.23. Knollen per stuk f 0.020.08. Gele kool per stuk f 0.040.10. Roode kool per stuk f 0.040.12. JONGENS- EN MEISJESKOOR OPGERICHT. Als onderafdeeling van het zangkoor van de af deeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen is een jongens- en meisjeskoor opgericht, dat in het lokaal van de Baangarage de eerste repe titie heeft gehouden. Deze eerste bijeenkomst was al direct een groot succes, want onder leiding van den heer Leo Pielage werd reeds aanstonds met veel animo en met groot enthousiasme gezongen. Voor de eerste repe titie hadden zich al 30 leden aangemeld. Het nieuwe koortje zal reeds op 23 April tijdens het" concert van het vrouwenkoor in het Ken- nemer Theater voor de eerste maal in het openbaar optreden. (Het ligt in de bedoeling een nieuwe crisisheffing van 12 cent per K.G. op ongebrande koffie in te voeren.) Steeds weet men weer iets uit te denken, Om nieuwe bronnen aan te boren, Wij zullen spoedig koffie schenken, Die weer wat meer kost dan tevoren. Men wil een koffiepotje maken, Wij komen in den koffiemolen, Het zal ons wel wat bitter smaken, Wanneer die heffing wordt bevolen We leeren als normaal beseffen, Dat wij voor alles cijns betalen, Maar 't pleegt ons niet zoo zwaar te treffen, Bij iets, waarom wij mindermalen. Het „koppig" vocht, dat onze krachten Bij moeheid weet te stimuleeren, En dat opvolgende geslachten Reeds sedert eeuwen appreciëeren; Dat hielden wij zoo graag erbuiten, Maar, zingen w' ook het hoogste toontje, Straks komt, in dezen dorst naar duiten. Toch koffieboontje om zijn loontje. Wij zullen op de koffie komen En binnenkort zal ons het leven, Dat toch al zwaar wordt opgenomen. Nog schraler „troost" in zorgen geven. P. GASUS. Begin Wilt U voordeelig knopen en minder belasting betalen, goed in Beverwijk te halen. (Adv. Ingez. Med.) LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken A. van Driel gez. zonder naar Wijk aan Zee en Duin Zeeweg 32. Th. van Dijk zonder naar Barwoudswaarder Hooge Rijndijk 26a. P. Ydema zonder naar Velsen Duinvliet- straat 98. Wed. M. Post Uiterweer geb. Swijgman gez. zonder naar Amsterdam le Oosterpark straat 37 2 hoog. H. Zon jee gez. arb. naar Wijk aan Zee en Duin Verl. Vondellaan 26. W. J. Steijvers van Orselen, tuinder naar Naaldwijk Honselersdijk. J. C. Polderman gez. monteur naar Velsen (IJmuiden-Oost) Zanderstraat 12. P. J. van Egmond gez. fabr. arb. naar Wijk aan Zee en Duin H. Hoflanderweg 86. N. H. Kaaijk, 2e huiskn. naar Wassenaar Buurtweg 80. J. Bennema teekenaar Hoogovens naar Wijk aan Zee en Duin, Noorderwijkweg 10. J. G. Wagenaar geh. met J. G. Bresser, zon der naar Velsen Meervlietstraat 16a. ZONDAGS- EN NACHTDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Op Zondag 22 Maart wordt de Zondags dienst waargenomen door Dr. Jae. v. d. Ree Dr. Schuitstraat 44, telef. 2251. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt in de week van 2229 Maart waargenomen door de Duin wij k-apotheek, Verlengde Groenelaan 44, telefoon 2514. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond voort gezette onderlinge competitiewedstrijden van de Beverwijksche Damclub waren: J. BakkerP. H. Satony 20; B. Reimes C. Peekei 11: H. TimmerJ. Oussoren 02; B. NoortmanJ. v. d. Berge 02; J. Hooge- werfR. Kluft 20; J. RooymansS. D. Hoog- vorst 20; W. SpanjaardK. Kikke 02; A. VeekeiH. J. de Waard 20. Groepswedstrijden: (vierde groep) R. Bras J. Brands 02; A. WentinkF. Wentink 20; A. WentinkJ. Brands 20. ZATEEDA G«1 M AART 1936 'n Badhuis, plus een Wijkgebouw En zuigelingenconsultatie. Uw opgave van lidmaatschap! De juiste combinatie! VEREfcN „HET WITTE KRUIS" - BEVERWIJK SECR. BREESTRAAT 36 (Adv. Ingez. Med.) De jaarwedden en loonen van het gemeentepersoneel. Minister vraagt voorziening. BRENGT UW VACANTIE DOOR IN EIGEN LAND. Maandagavond zal in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerensteyn" een vertooning wor den gegeven van de film Kent Gij Uw Land. Deze tourneé, waarvan bovengenoemde avond deel uitmaakt, wordt gehouden door het ge- heele land onder de leuze „Brengt Uw vacan- tie in Nederland door". Het doel van de vertooning van deze luis terrijke en boeiende film is. ons volk wederom op de schoonheid van eigen land te wijzen en hen zoodoende aan te sporen, de vacantie in Nederland door te brengen. Deze film is tot stand gekomen op initiatief van den heer W, Beets Jr. met medewerking van tal van ver- eenigingen, o.a. Horacaf, de Ned. Bond van Ber. Pension-Houders, A.N.V.V., Hiswa, de KL.M., enz. Ook vele burgemeesters verleenen hunne medewerking en instemming tot het tot stand komen van deze luisterrijke rol prent. Bij het aanschouwen van onze heerlijke bosschen, onze heide, de Brabantsche vennen, kortom van alle streken, die ons land bezit, zal menigeen tot het besluit komen, dit jaar zijn vacantie in eigen land door te brengen. Het verdere deel van den avond, waarop deze film vertoond wordt, zal worden aan gevuld met eenige varitéténummers. De artis- ten, die hieraan hun medewerking verleenen, zijn al een waarborg voor een genotvollen avond. Ten eerste zal dien avond optreden de bekende conferencier-humorist George du Bree met zijn gezelschap. Bovendien ver meldt het programma het optreden dei- wereldbekende accordeonnisten „The Broad way Serenaders". Ieder, die deze virtuosen wel eens voor de radio gehoord heeft, zal nu in de gelegenheid zijn, persoonlijk met hen kennis te maken. Aan iederen lOden bezoeker wordt een geschenk uitgereikt en elke 50ste 100ste enz. bezoeker ontvangt een bijzonder fraai cadeau. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag, 26 Maart a.s. des avonds 7.15 uur. De agenda vermeldt de volgende punten van behandeling. 1. Benoeming van: a. een lid der Commissie van bijstand in het beheer van het Slachthuis; b. een lid der Commissie van overleg voor de Ambtenaren; c. twee leden en twee plaatsvervangende leden van het scheidsgerecht voor de werk lieden; d. een Directeur van het Openbaar Slacht huis, tevens keuringsveearts hoofd van dienst. 2. Vaststelling kohier straatbelasting, dienst 1936. 3. Voorstel tot het verleenen van voor schotten op de gemeentelijke vergoeding ex art. 101 der L.O. wet voor het dienstjaar 1936 4. Prae-advies op het adx-es van den Bond van Koffiehuishouders enz. betreffende de verlenging van het sluitingsuur der café's. 5. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit dd. 26 Februari j.l. betreffende de her- ziening der leges-verordening. 6. Voorstel tot vaststelling van een Schade vergoedingsverordening in verband met be sluiten tot vaststelling van rooilijnen, uit breidingsplannen of bouwverboden. 7. Vaststelling van een voorgevelrooilijn in de Zeestraat. 8. Voorstel met betrekking tot herziening der wedden en loonen van het gemeente-per soneel. 9. Mededeelingen en ingekomen stukken. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben B. en W. bij schrijven van 12 Febr. 1936 in kennis gesteld met een brief van den minister van binnenlandsche zaken dd. 3 Febr. 1936 betreffende de salarieering van het personeel onzer gemeente. £ij hebben B. en W. daarin namens den minister uitgenoodigd te bevorderen, dat ten spoedigste de zijner zijds noodzakelijk geachte voorzieningen wor den getroffen en hebben verzocht spoedig te mogen vernemen, welke beslissing hierom trent door den Raad zal worden genomen. Ten aanzien van hetgeen door den minis ter wordt opgemerkt naar aanleiding van de genomen maatregelen deelen B. enW. den Raad het volgende mede. Bij raadsbesluit van 30 December 1935 werd vastgesteld een algemeene verlaging van 5 pet. van de jaarwedden en loonen. van het gemeentepersoneel met dien verstande, dat daarvan zouden zijn uitgezonderd de wedden en loonen van f 1500 of minder. Deze uitzon dering had slechts betrekking op enkele iunc tionarissen, wier bezoldiging ook thans nog beneden het Rijkspeil is gelegen. Een her ziening dier wedden is tot nog toe in verband met den financieelen toestand achterwege „ebleven, doch zal dadelijk na 1 Mei a.s.. den datum waarop volgens het aanhangige wets ontwerp de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zullen zijn vereenigd, ter hand genomen kunnen worden tegelijk met de voor genomen algemeene herziening van de rege ling der wedden van de ambtenaren in dienst der gem. Beverwijk. Derhalve verzoeken B. en W. den Raad te machtigen, den minister overeenkomstig het vorenstaande te berich ten. Met betrekking tot de loonen der ge meente-werklieden achten B. en W. het thans raadzaam, dat zonder verwijl een definitieve herziening der geldende regeling wordt tot stand gebracht. Het komt hen evénwel niet juist voor, dat nevens het plaatselijk loonpeil daarbij nog als uitgangspunt worden geno men de loonen, die door de Rijks werklieden hier ter plaatse worden genoten. B. en W. bie den den Raad opnieuw ter vaststelling aan de „Verordening, regelende de loonen der werk lieden in dienst der gemeente Beverwijk", van 18 October j.l. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd J. G. Bresser en J. G. Wagenaar, Bevallen: M. J. Pauw—Nieuwenhuizen, d.; J. Huisman—Roege, d.; M. Brandjes—Schout- sen, z.; E. E. Remijn—Neumann, z.; S. van DijkPannekoek, d. Overleden: J. Dekker, 68 j., geh. met D. Schipper, gew. hebb. te Velsen; R. K. L. ten Bosch, 76 jaar, ong., wonende alhier; A. Bruijns, 74 j., wed. van C. Dekker, wonende alhier. De Vereenigde Staten hebben de laatste weken zwaar te lijden van den hoogen waterstand. Groote gebieden staan onder water en reeds hebben de overstroo mingen meer dan honderd dooden geëischt. Onze foto toont een niet alledaagsch stadsbeeld uit Woodside Queens in den staat New-York. FILMAVOND N.V.V. De filmavond van het N.V.V. zal op.Woens dag 1 April in het Kennemer Theater worden gehouden. Als hoofdnummer wordt vertoond de be kende film „20.000 jaar in Sing-Sing". Ver volgens draaien films van Albert de Booy en van de arbeiderssport-olympiade, alsmede de rolprent „Wat de arbeidersbeweging bouwde". DEELNEMING AAN DEN MASSAKAMP. Op den Tweeden Paaschdag zal een massa kamp worden gehouden tusschen Rotterdam en Noord-Holland, ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den Nederlandschen Dambond. Verscheidene leden van de Bever wijksche Damclub zullen aan dit tournooi deel nemen. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke: een doofpot van bruin aardewerk uit het einde der 18e eeuw en een afbeelding van den Alkmaarschen straatweg van Anno 1888. VOORSCHOTTEN OP ONDERWIJS- VERGOEDINGEN. De volgende schoolbesturen hebben een ver zoek bij B. en W. ingediend om voorschotten op de onderwijsvergoedingen in 1936: Bestuur R.K. Leerschool voor L.O. Romerkerkweg 2024; bestuur R.K. Jongensschool voor L.O. Hobbestraat 2448; bestuur R.K. Meisjes school voor L.O. Peperstraat 3388; bestuur Bijz. Lagere School Meeresteijnstraat 2220; bestuur R.K. Jongensschool voor U.L.O. Kees Delfsweg 1764; bestuur R.K. Meisjesschool voor U.L.O. Arendsweg 560. B. en W. stellen den Raad voor de aan gevraagde voorschotten toe te staan met be paling, dat de uitbetaling zal plaats hebben in 4 zoo mogelijk gelijke termijnen, verval lende vóór of op 15 April, 1 Juni, 1 September en 1 December 1936. CASTRICUM VERBREEDING RIJKSSTRAATWEG. Wegens verbreeding der Rijksweg van de R.K. kerk af tot de z.g. Kooijeweg heeft het rijk, de woning bewoond door J. Brakenhoff, eigenaar mevr. wed. C. Movij alhier aange kocht, zij zal dezer dagen werden afgebroken. t Nfll VYUH31AIVCINVTTOH Damsterdijk, Rott. n. Vancouver, 19 te Lon den. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver, 17 te San Francisco. Binnendijk, New-Orleans n. Rotterdam via Londen 19 (9.59 v.m.) 415 mijl W.Z.W. van Valencia. Burgerdijk, Rott n. N.-Orleans 18 te Houston Blommersdijk, 19 v. Rott. te New-York. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 20 te Lome. Helder (thuisreis) 20 van Saltpond. Aludra (thuisr.) pass. 20 Coruna HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 19 v. Dairen. Nieuw-Zeeland 18 v. Melbourne n. Singa pore. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, Vlaardingen n. Bagnoli p. 19 Dungeness. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr,) 20 te Mombassa. Nijkerk (thuisreis) p. 20 Ouessant. Jagersfontein (uitreis) 20 van Kaapstad. Springfontein 20 v. Hamburg n. Amsterdam Bandfontein (thuisreis) 19 te Mombassa. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amozone, 20 van New-York n. Port-au- Prince. Achilles, 19 van Amst. te Burriana. Alkmaar, 20 van Hamburg te Antwerpen. Barneveld, 19 v. Amst. te Valparaiso. Ceres, 19 van Amst. te Hamburg. Hermes, 19 van Varna te Constantza. Irene, 19 v. Amst. n. San Domingo. Orestes, 19 van Volo te Mutzuna. Perseus, 20 van Hamburg te Amst. Pluto, 20 van Gothenburg te Aarhuus. Stuyvesant, Amsterdam n. Paramaribo 19 v. Funchal. Tilus, 20 van Amst. n. Rott. Telamon, Londen n. Ceara 19 (12.32 n.m.) 23 mijl Zuid van Niton. Ulysses, 19 van Amsterdam te Hamburg. Costa Rica, 18 van Barbados naar Trinidad. Triton, 16 van Natal te Cabedello. Deucalion, 20 v. Rott. n. Vigo. Ajax, 20 van Bilbao n. Santander. Merope, 20 van Curasao te Havre. Rhea, 19 v. Kopenhagen n. Amst. Agamemnon, 20 v. Alicante te Tarragona. Hercules, 20 v. Salonika n. Izmir. Simon Bolivar, 20 v. Amst. n. W.-Indië Ganymedes, 19 v. Gibraltar n. Oran. Vulcanus, 20 v. Genua n. Oran. Valcanus, 20 v. Genua te Savona. Orion, 20 v. Valencia te Rotterdam. Cottica, 20 v. Paramaribo te Amsterdama. NEDERL.-IND. TAN KSTOOMBOOT - MIJ Agatha, 15 te Hongkong voor dokken, ca. 5 April gereed. Agnita, 13 van Houston n. Rott., Rouaan. Mirza, 23. te Curacao verw. n. Engeland. ROTTER,DAMSCHE LLOYD. Soekaboemi (uitr.) p. 20 Dakar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 20 van Buenos-Ayres te Rott. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Madoera (thuisreis) 20 van Suez. Tajandoen (uitreis) pass. 19 Perim. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 20 v. Port Said. Poelau Laut, 20 v. Amst. n. Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Khios, Dairen n. Rott 20 v. Port Sudan. City of Hereford, Dairen n. Rott. 20 v. Ha vre via Londen. Rhesus, Amst. n. Java 19 te Liverpool. Memnon, Japan n. Rott. 19 te Suez. Diomed, Japan n. Rott. 19 v. Yokohama. Nieuwe scheepvaartlijn. In het begin van de volgende maand zal een nieuwe veertiendaagsche dienst tusschen Amsterdam en Londen geopend worden met snelvarende motorschepen. Indien deze dienst levensvatbaarheid blijkt te hebben, zal hij tot een wekelijkschen worden uitgebreid. AANGEKOMEN. 19 Maart: Vechtstroom s.s. Huil Oceaan sh. Terschelling Hontestroom s.s. Londen Alt s.s. Goole Neptunus m.s. Plymouth 20 Maart: Pereus s.s. Hamburg Express m.s. Little Hampton Sambre m.s. Rotterdam Thornlea s.s. West Afrika Annfin s.s. Rotterdam Baron Erskine s.s. Xmas-Island Cottica ss. West Indië Schtieland s.s. Newcastle VERTROKKEN. 19 Maart: Niritos s.s. Bremen Romea m.s. Ipswich Norsley s.s. Immingham Lingestroom s.s. Plymouth Ba am ss. Hamburg Titus s.s. Midd. Zee Deucalion s.s. Midd. Zee Vida m.s. Boston (L) Aspasia s.s. Rotterdam Irene -s.s. West Indië 20 Maart: Bore s.s. Rotterdam Texelstroom ss. Liverpool Simon Bolivar s.s. West Indië Sambre s.s. Parijs Harpagus ss. Newcastle Tragedie in het zeemansleven. Op 19 December van het vorig jaar kwamen de Finsche stoomschepen Arcturus en Oberon met elkander in aanvaring, waarbij het laatst genoemde direct zonk en verschillende opva renden verdronken. Het tragische van deze gebeurtenis was wel, dat de kapiteins op beide stoomschepen broe ders waren, die elkander in zeer langen tijd niet gezien hadden. Nu zij beide een bestem ming hadden, waarbij zij elkander in het Kat tegat moesten tegen komen, hadden zij door middel van de radio aan elkander bekend ge maakt waar de ontmoeting ongeveer zou ge beuren. Ongelukkigerwijze kwam er een dikke mist opzetten en kwamen de schepen met elkander in botsing. De kapitein van de Oberon sprong over boord met zijn kleine dochter, die mocht me devaren omdat moeder overleden was. in de armen doch toen hij later gered was bleek het kind uit zijn armen gegleden te zijn. Thans hebben beide kapiteins-broeders voor de rechtbank te Helsingfors moeten terecht staan en het slot is, dat de kapitein van de Arcturus, die de hoofdschuldige genoemd werd, tot acht maanden en zijn broeder tot zes maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. IJzerverschcping. Het Zweedsche stoomschip „Bore", kwam van Amsterdam bij het Koogovenbedrijf aan om een gedeeltelijke lading ijzer in te nemen voor Zweden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5