VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: VELSEN CASTRICUM HEEMSKERK. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Schip verm. aankomst Laatste bericht Amsterdam x) Chili Anna N. Goulandris La Plata Aludra West Afrika Amstelkerk West Afrika Alcor Rosario Amstelland x) Hamburg Alkmaar x) Hamburg Bodegraven Chili Bloemfontein x) Z. Afrika Zuid Afrika Berenice (Ned.) West Indië Chili Chili Hamburg Caribia x) Pto Barrios Clytoneus x) Batavia Clan Skene x) Bassein Cimbria Danzig Clio (Ned.) Bordeaux Colombia x) West Indië Ceres (Ned.) Hamburg Dunstaffnage Rosario Dolius x) Batavia Ellerdale La Plata Essen Ned. Indië Eemland Buenos Aires Gorjistan Londen Gustaf E. Reuter x) Houston Grootekerk x) Japan Hamm Heidelberg Helder Hermes (Ned.) Hindustan Hilversum Melampus x) Menes Mirandella Madoera x) M. v. St. Aldegonde x) Merope Mars (Ned.) Melampus Nil kerk Neman ja Orion (Ned.) Orestes (Ned.) Pembrokeshire x) Phrygia Peisander x) P. L. M. 26 Pluto (Ned.) Randfontein Rotula x) Rhea (Ned.) Serooskerk x) Springfontein x) Saleier Saturnus Trajanus Tawali x) Theseus (Ned.) Uckermark x) Ulysses Venus (Ned) Vallejo Zuiderkerk x) Zaanland x) Ned. Indië Ned. Indië West Afrika Bourgas Rangoon Rosario Ned. Indië Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Batavia West Indië Barcelona Ned. Indië Zuid Afrika Buenos Aires Midd. Zee Constantza Dairen Mexico Batavia Bona (v. IJm) Gothenburg Zuid Afrika Curasao Gdynia Japan Hamburg Ned. Indië Alexandrië Alexandrië Batavia Stettin Ned. Indië Hamburg Haifa Constantza Japan Buenos Aires 9 April 12 April 22 Maart 22 Maart 22 Maart 10 April 21 Maart 20 April 21 Maart 19 April 19 April heden 21 Maart 6 April 11 Mei 15 April 28 Maart 25 Maart 13 April 25 Maart 28 Maart 12 April 23 Maart 5 April 21 Maart 11 April 23 April 15 April 27 Maart 24 Maart 12 April 3 April. 16 Maart 7 Maart 20 Maart 20 Maart 10 Maart 21 Maart 21 Maart van Talcahuano. van Pto Obligado. van Coruna. te Rotterdam, van San Pedro, vertrokken, van Antwerpen. 12 Maart van Curacao. 21 Maart van Hamburg. 14 Maart van Kaapstad. 7 Maart v. Pto Barrios. 17 Maart te Valparaiso. 19 Maart te Valparaiso, in lading. 17 Maart v. d. Azoren. 11 Maart van Belawan. 18 Maart te Colombo. 14 Maart vertrokken. in lading. 17 Maart van Barbados. 21 Maart vertrokken. 20 Maart van Dungeness. 18 Maart vertrokken. 19 Maart van Ouessant. 18 Maart van Padang. Maart vertrokken. 14 Maart uitgeklaard. 18 Maart v. Land's End. 19 Maart van Dairen. 17 Maart van Perim. 12 Maart van Tjilitjap. 20 Maart van Saltpond. 19 Maart te Constantza. in lading, in lading. 17 Maart 19 Maart 11 Maart 21 Maart 16 Maart 1 Maart 19 Maart 17 Maart van Port Said, van Oran. vertrokken, van Port Said, van Perim. van Curacao, van Gibraltar, van Port Said. 17 Maart van Gibraltar. 15 Maart vertrokken. 20 Maart van Dungeness. 19 Maart te Mutzuna. 14 Maart van Gibraltar. 19 Maart van Port Limon 21 Maart vertrokken, in lading. 21 Maart vertrokken. 19 Maart te Mombassa. 8 Maart vertrokken. 20 Maart van Kopenhagen. 19 Maart van Marseille. 20 Maart vertrokken. 14 Maart van Batavia. in lading. 17 Maart te Valencia. 18 Maart vertrokken. 21 Maart vertrokken. 14 Maart van Bombay, in lading. 18 Maart te Burriana. 10 Maart van Stamboul. 16 Maart van Manilla. 17 Maart van Bahia. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Bore Amsterdam laden Hoogovens Verordening op de keuring van waren. 28 Juni 1921 vastgesteld. 22 Februari 1936 Koninklijk goedgekeurd. Afgekondigd is de verordening op de keuring an waren, die door den gemeenteraad in zijn /er gad erin g van 28 Juni 1921 werd vastge steld en waarvan de Koninklijke goedkeuring volgde22 Februari 1936. De verordening luidt als volgt: Artikel 1. Deze verordening verstaat onder „waren" hetzelfde wat artikel 1 van de Warenwet (Staatsblad 1919, no. 581), daaronder verstaat. Met „verkoopen" wordt in deze verordening gelijkgesteld: a. het ten verkoop in voorraad hebben; b. het afleveren; c. het uitstallen; d. het vervoeren; e. het te koop of in ruil aanbieden; f. het uitdeelen; g. het aanwezig hebben op markten; h. het aanwezig hebben in winkels, wonin gen. bergplaatsen, werkplaatsen, fabrieken, stallen, voer- of vaartuigen of op erven bij fabrikanten, kooplieden, winkeliers, slijters of venters in gebruik. Het aanwezig hebben van waren in wonin gen of stallen wordt met verkoopen niet ge lijk gesteld voor zoover de onder letter h, ge noemde personen aannemelijk kunnen maken, dat de aanwezige waren uitsluitend bestemd zijn voor eigen gebruik. Artikel 2. Het is verboden waren te verkoopen. die on deugdelijk van samenstelling zijn of die in ondeugdeiijken toestand verkeeren. Artikel 3. Het is verboden waren te verkoopen, die bij gebruik overeenkomstig de bestemming voor het leven of de gezondheid schadelijk zijn of kunnen zijn. Artikel 4. Het is verboden waren te verkoopen, die niet voldoen aan de eischen, of ten aanzien waar van niet voldaan is of wordt aan de eischen, gesteld krachtens de Warenwet (Staatsblad 1919, no. 581), met uitzondering van artikel 16 dezer wet. Artikel 5. Hij, die waren verkoopt of die voor het be reiden van waren grondstoffen bewerkt of ver werkt, is verplicht aan de ambtenaren, bedoeld in artikel 7, op aanvrage onmiddellijk die wa ren en die grondstoffen, alsmede de zelfstan digheden, voorwerpen of gereedschappen, die bij den verkoop, de bereiding, vervaardiging, samenstelling, verpakking, bewaring, behan deling of het vervoer van waren gebruikt wor den. te vertoonen en desverlangd ter hand te stellen. Artikel 6. Overtreding van eenige bepaling van deze UITVOERING „OLYMPIA." Donderdagavond was „Olympia" naar Tha< I lia getogen voor de jaarlïjksche zaaluitvoe- ring. Voor een stampvolle zaal stond precies 8 uur de geheele vereeniging voor het voet- licht. Het tooneel van Thalia is eigenlijk te klein voor zooveel werkende leden, maar de directeur weet zich niettemin goed te be helpen. De tweede voorzitter de heer F. Faber open- I de met een toepasselijk woord en riep vooral I den burgemeester en zijn vrouw een hartelijk welkom toe, die van hun belangstelling in Olympia blijk gaven door hun aanwezigheid. Reeds hadden twee jeugdige Olympianen het dochtertje van Ds. Swaan en een zoontje van den heer Keizer mevr. Kwint bloemen aange boden. Direct werd een begin gemaakt met het programma en dat dit vlug en correct verliep blijkt wel daaruit dat we om 11 uur konden con stateeren, dat het groote aantal nummers weer tot het verleden behoorde. De uitvoering is als geheel schitterend ge- slaagd, en hierbij viel in het bijzonder op de J organisatie van dezen avond; er was niets maar dan ook niets aan het toeval overgela ten, alles liep gesmeerd en keurig van stapel. De kleuters hadden een waarlijk groot sue- ces en een daverend applaus was hun welver diende loon. Elk nummer te bespreken zou zijn een ver vallen in superlatieven, daar het een al be ter was dan het ander. Voor de heer-en wil ik een uitzondering maken. Was het hoogrek 1 goed, de vrije oefening was uitmuntend; deze werd in twee ploegen afgewerkt. Hier had de heer Smit een selectie gehouden, eerst de ..krukken" die niettemin lang geen „kruk ken" waren en die de zware oefening met „kopstand en rollen" naar behooren afwerkten; de tweede ploeg, de beter getrainden, gaven een keurig staaltje van hun kunnen te zien. en gaven een doorslaand bewijs van wat oefe ning vermag. Springriet meisjes A gaf, mede door de be- I geleiding, de jeugdige Ineke Smit en Bertje Kipps reden tot tevredenheid De dames hebben ditmaal geen groote pluim 1 verdiend.. Het laagrek was goed, maar had beter kunnen zijn. Ik schrijf dit toe aan den bijzonderen vorm van het toestel, een cir kelronde rekstok, waaraan een achttal tege- I lijk werkte. Als hieraan meer geoefend is, zal I dit toestel beter tot zijn recht komen. De vrije oefening van de dames was -matig, die kan beter dames, daar kan ik van mee praten. Het intermezzo schermen gaf het publiek nog niet de juiste waardeering, maar als dit meer door „Olympia" gebracht wordt, zal ook dit meer aandacht vragen. De stepdans van de meisjes had zulk een 1 groot succes, dat om een bis-nummer ge vraagd werd. De aankleeding en de muziek was keurig verzorgd. Aan het einde sloot de heer Faber dezen schitterend geslaagden avond en dankte hij Joh. de Haan voor het vele werk dat zij voor deze uitvoering verzet had; de muzikale bege 1 leiding van zooveel nummers eischte een sou venir. dat haar in den vorm van een armband werd verleend. Een gezellig bal met muziek van „The Racket Makers" besloot het geheel. Summa summarum, een groot succes voor „Olyimpia" verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste twee duizend gulden. De waren, met betrekking waartoe de overtreding is begaan, kunnen worden verbeurd verklaard. Artikel 7. Met het opsporen van overtredingen bij deze verordening strafbaar gesteld, zijn belast de ambtenaren, bedoeld in artikel 18 der Waren wet (Staatsblad 1919, no. 581). Artikel 8. Deze verordening kan worden aangehaald als keuringsverordening voor de gemeente Velsen". Zijnde deze verordening bij Koninklijk be sluit van 22 Februari 1936, no. 168, goedge keurd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 18 Maart 1936. Tevens werd goedgekeurd en afgekondigd de verordening op de keuring van waren voor de gemeente Velsen. Artikel 1. Artikel 1 onder a wordt gelezen als volgt: „het ten verkoop of ter aflevering in voorraad hebben"; terwijl in dat artikel onder h. ach ter het woord „kooplieden", wordt opgenomen j het woord „melkveehouders". Artikel 2. Aan artikel 4 wordt als tweede lid toege- I voegd: ,Het is verboden met betrekking tot waren iets te doen of na te laten in strijd met de voorschriften krachtens de Warenwet (Stbl. 1919, no. 581), met uitzondering van artikel 16 I dezer wet. Zijnde deze verordening bij Koninklijk be- sluit van 22 Februari 1936, no. 168, goedge keurd. Er is hiervan afkondiging geschied, waar het I behoort, den 18 Maart 1936. C. C. SCHÜLLER t Alhier is op 79-jarigen leeftijd Overleden de heer C. C. Schüller, die vele jaren opzich ter van den polder de Velserbroek en daar voor ook van den polder de Meerweiden is geweest. De heer Schüller was ook bouwkundige en heeft verschillende huizen gebouwd, terwijl hij indertijd ook de stallen bij het kasteel Roos wijk, die waren afgebrand, heeft her- bouwd.è Het meest bekend en wel in geheel Ne derland, was de heer Schüller echter als uitvoerder van groote bouwwerken. Als zoo danig genoot hij het vertrouwen van vele architecten. Hij heeft het opzicht gehad bij den bouw van zeker wel 25 R.K. kerken of schoon hij goed Protestant was en men hem eiken Zondag in de z.g. ambachtskapel van de Ned. Herv. kerk alhier kon zien zitten. Die kerken werden in Voorburg, Eindhoven en alle deelen van ons land gebouwd. Voorts had de overledene het opzicht bij den bouw der Ned. Herv. kerk te IJmuiden, de Duin- oordkerk in Den Haag enz. De teraardebestelling heeft Maandagmid dag 2 uur op de begraafplaats De Biezen te Santpoort plaats. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Havenapo theek in de Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord, Wijkerstraat- weg 134, is Zondag en in de komende week ook 's nachts geopend. LEDENVERGADERING DAMCLUB T.O.P. Het bestuur van de damclub T.O.P. verzoekt ons mede te deelen, dat op den eerstvolgenden clubavond die Donderdag 26 Maart in „Wa tervliet" zal worden gehouden, een korte le denvergadering plaats vindt. De derde cursusavond van den heer B. Dulcel zal dien avond niet doorgaan en één I week worden verzet. Het bestuur rekent, ge- zien de belangrijkheid, op aller opkomst. TECHNISCHE ONTWIKKELINGSCLUB „ANIMO". De Technische Ontwikkelingsclub „Animo" houdt 2 jaarvergaderingen in de Vinkebaan, n.l. op 31 Maart 's namiddags te 2.15 en op 17 April 's avonds om 7 uur. Dat er twee jaar vergaderingen worden gehouden is ten ge rieve van leden in continudienst. Een mooie opdracht. De N.V. Marckmann's Machinefabriek Scheepswerf te Kralingsche veer heeft van de Poolsche regeering opdracht gekregen tot den bouw van een zeesleepboot, welke zal worden uitgerust met een machine van 300 I.P.K. Het vaartuig moet over drie maanden wor den afgeleverd en zal in dienst gesteld worden in de haven van Gdynia'. TUINBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". Veiling van Vrijdag 20 Maart. Spruiten I per K.G. f 0,16y2—f 0,23 Spruiten II per K.G. f 0,13—f 0,15^ Witlof per K.G. f0,10—f0,12 Sjalotten per K.G. f 0,02j4 Rabarber per bos f 0,11—f 0,11% Prei I per bos f 0,06f 0,09 Prei II per bos f 0,03 Vkf 0,04JA Boerekool per kistje f 0,90 Spinazie per kistje f 0,68 Klolselderij per stuk f 0,04f 0,06 tueële mogelijkheid 'opgericht worden 'een plaatselijke kinderzangvereeniging. Een klein tekort van het gehouden kinder feest zal door de algemeene kas worden aan gezuiverd. Voor propaganda zullen pogingen in het werk worden gesteld om a.s. winter een ten toonstelling te houden van de dingen, welke de kinderen op school te Beverwijk hebben geleerd. LEZING VOOR V. V. V. Voor de vereeniging Voor Vreemdelingen verkeer zal de heer H. v. Benthem, gemeen te-secretaris, op Woensdag 25 Maart in café Henneman een lezing houden over den be kenden kunstschilder Maarten van Heems- kerek. Tevens deelt het bestuur van V.V.V. nog mede, dat de j a arverga d er in g is gest-eld op Woensdag 1 April. R.-K. LANDARBEIDERSBOND ST. DEUS-DEDIT. Bovengenoemde bond hield Donderdag avond een ledenvergaderixig onder leiding van den heer A. Zuurbier. Bij de opening deelde de voorzitter mee, dat de af deeling op de gehoudexi verloting ten bate van het cx-isis-comité den eersten prijs had gewonnen. Deze prijs was verkocht exx vele kleine prijzen waren aangeschaft die onder de aanwezige leden werden verloot. A.D.O.TEYLINGEN. In verband met den te houden stillen om gang is de vastgestelde competitiewedstrijd AD.O.Teylingen uitgesteld. De onvoldoende steunverlee- ning voor den tuinbouw. Een adres aan den regeeringscominissaris. Ook de Tuinbouwvereenigixig „De Een dracht' heeft een poging ondernomen om voor de tuinders in Kennemerland alsnog een ruime slotuitkeering van den tuinbouw- steun 1935 te verkrijgen. Het adres vaxi „De Eendracht" is van den volgenden inhoud: Wij waardeeren ten zeerste het vele er moeilijke wex-k, dat werd verricht om de gel den, door Zijxxe Excellentie den minister van Landbouw en Visscherij beschikbaar gesteld tot instandhouding der tuinbouwbedrijven, op de meest billijke en eerlijke wijze te verdee- len. Echter zult u wel met ons eens zijn, dat het wel niemand zal mogen gelukken, niette genstaande het werk met de grootste zorg en inspanning geschiedde, na afloop te kunnen, constateeren, dat het geheel en al is ge- JAAR VERG ADERING VAN „VOLKSONDERWIJS". In café „Flora" hield de afdeeling Volks onderwijs haar jaarvergadering onder voor zitterschap van den heer P. v. d. Born. De voorzitter opende met een woord van welkom. Het zenden van een afgevaardigde naar de op 1 Mei 1;e Utrecht te houden bui tengewone algemeene vergadexüng werd aan het bestuur overgelaten. De regeling van het vervoer der kinderen naar de school te Be verwijk is dank zij het compromis tot een bevredigde oplossing gekomen. Het zal aan vangen op den eersten dag na de Paaschva- cantie. Kinderen, die binnen drie kilometer van de school vei*wijderd wonen zullen zich thans loopend daarheen moeten begeven. Bij de bestuursverkiezing, waarbij perio diek aftredend waren de heeren P. I. v. d. Ploeg en N. de Vries terwijl er één vacature was ontstaan door het bedanken van den heer J. Docter werden de heeren v. d. Ploeg en De Vries bij acclamatie herbenoemd; in de vacature werd gekozen de heer A. Docter. Vervolgens werd besproken het kinder- Kerstva car. tie feest; er zullen dit jaar twee avonden worden gehouden, één avond voor de ouders, één voor igenoodigden. Op voorstel van het bestuur zal er bij even- Dit is dan ook de reden, waarom wij een dringend beroep u doen, nu er nog eenig geld beschikbaar is, „oim de plooien glad te strijken", zooals u mededeelde op de jaarver gadering van het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen in Nederland gehouden te Utrecht, nog eens extra aan de streek Ken- nemerland, waarvan Beverwijk 't centnxm is, te denken en voor deze streek alsnog een be drag beschikbaar te stellen, Wij mogen ons dringend verzoek wel met het onderstaande motiveeren, met de vol lende overwegingen: dat de tuinders hier zeker reeds vijf jaren met groot verlies hebben gewerkt; dat 1934 voor de streek Kennemerland een buitengewoorx slecht jaar was, waarin de om zet van onze veiling bedroeg f 306.745; dat 1935 nog ongunstiger was, hetgeen wel blijkt uit de omzet onzer veiling, die toen bedroeg f 259,398,51, dus f 47.346,50 minder dan 1934; dat in 1934 door ons aan steun werd uitbe taald f 16.603,75 plus f 862.72 voor extra steun op aardbeien, totaal f 17,466,47, terwijl aaxi extx'a steuxi werd uitbetaald door de Bever- wij ksche Exportveiling, die uitsluitend aard beien veilt, f 5,699,24, welk bedrag eveneens grootendeels aan onze leden werd uitge keerd; dat in 1935 door ons kon worden uitgekeerd 13,977,71 en door de Beverwijksche Export veiling nihil, alzoo voor onze leden een aan merkelijk verschil in ongunstigen zin; dat wij meenen dat de koude-gr ond-cul- tuur er in zijn geheel, wat steuxx betreft, al zeer slecht is afgekomen. Kropsla, sinds ja ren hier een groote teelt, werd gesteund over een periode, waarin hier geen sla wordt aaxx- gevoerd, terwijl de sla in Beverwijk bij dui zenden kisten voor den minimumprijs moest worden opgehouden en naar de vuilnisbelt jebracht. Andijvie werd gesteund van 17 Juni tot 22 September met f 0.30 per 100 stuks. Bloemkool van den kouden grond kwam na 14 Juli evenmixi voor steun in aanmerking. Snijboonen en stokprincesseboonen werden in het seizoen (15 Juli15 September) slechts jesteund met f 1.90 per 100 K.G. en dubbele stamprincesseboonen met f 0.50 oer 100 K.G., terwijl van deze boonen eveneens duizenden K.G. den minimumprijs niet konden opbren gen en de telers dus slechts f 3 per 100 K.G. kregen uitbetaald. Bospeen, die hier ter plaatse bij massa's geteeld wordt, en waarvan de bossen veel grooter worden aangevoerd, dan voorgeschreven, is door de N. G. F. C., mocht selchts gesteund worden van 29 April tot 16 Juni met f 1 en van 17 Juni tot 1 Sep tember met f 0.90 per 100 K.G. Spinazie, eveneens in groote hoeveelheden aangevoerd, werd gesteund van 1 Januari tot 7 April met f 1,30 per 100 K.G. Ook deze uitkeering was van geen beteekenis, aangezien verreweg de de meeste sponazie na 7 April werd geoogst en aangevoerd. Rabarber kon slechts bijzonder lage prijzen opbrengen, doch werd niet ge steund. Tenslotte wordt nog een lijst overlegd, waarop de namen vermeld zijn van de 293 aanvoerders, die door bemiddeling van de veiling in 1935 steun ontvingen. Daaruit bleek, dat aan 29 aanvoerders minder dan f 1; 43 van f 1,tot f 5. 32 van f 5,-^- tot f 10, 47 van f 10.tot f 25, 71 van f 25.— tot f 50.—; 49 van f 50,tot f 100, 16 van f 100,tob f 250, 6 boven f 250, werd uitbetaald. Uit het bovenstaande blijkt wel zeer dui delijk, dat niet zonder reden een dringend beroep op u wordt gedaan, temeer daar het hier een groep nijvere menschen betreft, waarvan velen door de omliggende gemeen ten wekelijks met een klein bedrag voor ge zin son der houd gesteund moeten worden. Wij vertraouwen dan ook ten volle, dat een en ander u zal kunnen doen besluiten, de streek Kennemerland voor een ruime slotuit- keerfing 1935 in aanmerking te laten komen. WONINGBUREAU BREDEWOLD. Het Woningbureau van den heer Bredewold is ovex*gedragen aan den heer H. A. J. J. v. d. Bergh, c. H. Moensplein, alhier. ZSTËRDÏG 21M A'S rT19jj CONCERT VAN HET HUISVROUW*» KOOR. n' Op het concert van het Huisvrouwen* dat op Donderdag 23 April in het Kennén?'' Theater onder leiding van den heer j Pielage zal worden gegeven zullen koon? ken ten gehoore worden gebracht van paf* strixia, Lotti, Wagner en César Franck it dirigent de heer Leo Pielage zal als zang^u! optreden. Tevens wacht de concertbezoekers op di avond het eerste optreden van het nieuw meisjes-en jongenskoor, dat als onderafdP7 ling van het Huisvrouwenkoor onlanes i opgericht. De jeugdige zangers en zangerL.: zullen zich in een tiental werkjes laten w ren. TENTOONSTELLING VAN WERK- STUKKEN. De jaarlijksche tentoonstelling van óm cursus van de afdeelingen van de'Algemeen en de Christelijke bakkersgezellenorganisatl? zal op Donderdag 2 April des avonds te h-if acht in de bovenzaal van Hotel „Oud-Mee renstein" worden geopend. NAAR SUCCES—BEVERWIJK. In verband met den voetbalwedstrijd Sue ces—Beverwijk, die Zondag in Hippolytushoef wordt gespeeld, organiseert de Supportersver! eeniging „Rood Wit" een autobustocht. Deel! nemers aan dezen tocht moeten zich Zater! dagavond 8 uur bij de bekende adressen heb! ben aangemeld. De autobussen vertrekken Zondagmiddag 12 uur vanaf het clubhuls café „De Vriendschap", aan den Alkmaar! schenweg. Vex*wacht wordt, dat een zeer groot aantal supporters het elftal der rood-witten In dezen belangrijken wedstrijd zullen aan- moedigen. COLLECTE VERBODEN. Na afloop van de in het Luxor gehouden vergadering van Internationale Roode Huln zou bij de uitgangen van het theater worden gecollecteerd. De rijksveldwacht verbood dit echter, omdat voor deze collecte geen toe- stemming was verleend. Verscheidene bezoe kers hebben toen geld op het podium ge- deponeerd. Tegen dengene, die deze gelden na afloop der vergadering in ontvangst nam heeft de politie procesverbaal opgemaakt. PROPAGANDAVERGADERING VOOR DE R.K. DRANKBESTRIJDING. In een gecombineerde propagandavergade- ring van Kx*uisverbond en Mariavereeniging, welke bijeenkomst in het K.S.A.-gebouw werd gehouden, heeft mevr. Meexmans uit Amster dam een rede gehouden over het ontwerp „Overdrijven wij?" Spreekster betoogde aan de hand van statistieken, dat drankbestrij. ding ninxmre zoo noodzakelijk was, dan in onzen tijd. Het groote aantal ongelukken langs den weg en vele vechtpartijen worden voor een belangrijk deel veroorzaakt door het alcoholisme. De instelling Sobriëtas, die 47000 leden telt verdient grootere belangstelling en meer medewerking van alles klassen der sa menleving. Mevr. Meermans declameerde vervolgens eenige gedichten, waarvan vooral „Judas en Barx*abas" exi „De ladder van St. Jozef" die pen indruk maakten. Nadat nog eenige giften ixi ontvangst waren genomen voor den bouw van een Dr. Ariëns- kerk te Enschedé, sloot de presidente mevr. A. C. Tromp—Bertram de bijeenkomst met e exiwoord van dank aan de spreekster. FILMAVOND VACANTIEKOLONIES. De plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap van Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies zal op Woensdag 25 Maart in het Kennemer-Theater een filmavond hou den. Onder meer zullen worden vertoond de films van het koloniehuis „Veluwezoom" en van de dagkolonie te Wij;k aan Zee. Vooral deze laatste film zal voor veel Beverwijksche ouders een bijzondere attractie vormen. In den loop van den avond zal ook de trekking geschieden van de door het genoot schap georganiseerde loteiij. Het bestuur ver zoekt ons mee te deelen dat de fraaie prijzen van deze verloting Zondag in de etalage van den heer N. van Leeuwen zullen zijn geëxpo seerd. CONCERT VAN „DE LOFSTEM". De Chr Gemengde Zangvereeniging „De Lofstem" zal op Donderdag 16 April in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Ver lengde Groenelaan een concert geven. Het kinderkoor „De Duinroosjes" zal aan het programma medewerking verleen en. „De Lofstem" zal onder leiding van den heer H van Dijk o.m. ten gehoore brengen ,,'t Kerkje" van Becker, het lentekoor uit de Jahreszeiten van Hay dn* en „Avondstem- men" van H. van Reenen. De Duinroosjes zingen „Avondcantate van Cath. van Ren- nes, „SluimeVliedje" van Mozart, „Holland, ze zeggen" en „Wie met ons wil naar bui4 ten gaan,"- DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken diexist der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling stonden aan het einde dezer week in totaal 1244 werkloozen ingeschreven, tegen 1258 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 675 (vorige week 698), Wijk aan Duin 419 (411) en Heemskerk 150 (149). C. A. SWAALF - TELEFOON 23165 GRAFSTEENEN SANTPOORT - HAGEL SNOER WEG 173A (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. M. Sanders—de Groot, z. Hoofdstraat 1, Santpoort; A. M. van der Zon—v. d. Veldt, z., Buitenhuizerweg 5. vci- sen; A. Douwstrade Vries, d., Tusschen- beeksweg 63. IJmuiden (O.)W. J. C. Hol- stein—Dekker, d., P. C. Hooftlaan 1, Drie huis; M. Schaap—Keus, z., Stationsweg IJmuiden (O.)D. Alders—1Tervoort, z- Voorplaats 26, Santpoort; A. Jongens—Goe- dendorp, d„ Velserduinweg 160, IJm. (O.) Overleden: Gerdina Fr. Krop, 61 j., Velser duinweg 92, IJmuiden (O.); Poulina M. Ai- bertsma, echtg. v. T. Schregardus, 60 j., Bie- zenweg 105, Santpoort; Arij van Drielen, 4° j., Stationsweg 59, Velsen; Wilhelmus Ver steeg, 53 j., Banjaertstraat 8, Velsen (N.)I Cornells Chr. Schüller, 79 j.. Wijkerstraatweg 313, Velsen (N.) Ondertrouwd: L. de Boer en J. Keur, W Beukelszdw.straat 2, IJmuiden; J. C. Peh®" mans en J de Jonge, Terburgstraat 26. Sant poort, Molenstraat 12, Santpoort, Schuit straat 2, Santpoort. Gehuwd: R. Th. Doorn en M. A. Donker, C. H. Moensplein 2. Beverwijk; L. W. Korvi- nus en C. de Wit, Cbai-lotte de Bourbonlaan 11, Oegstgeest; G. J Roozendaal en E. Jonk man, Rijksweg 314, Santpoort; J. Zeegers en N. C. Bijl, Bloemstraat 103, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6