UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DEB00ZE VAMPYR D*~E IN"D£ PUP Hevig bombardement op Djidjiga. De Wondere Glimlach fcADIfi PROGRAMMA De besprekingen te Rome tusschen de vertegenwoordigers van Italië, Oostenrijk en Hongarije. Resultaat op econo misch en politiek gebied? Twee richtingen deden zich gelden. Italië. De drie-mogendheden- conferentie te Rome. De overeenkomsten, waartoe de Italiaansch-Oostenrijksch-Hongaax- sche besprekingen, welke dezer da gen te Rome zijn gehouden, hebben geleid, zouden naar het A.N.P. mede deelt tweeledig zijn: op politiek en op economisch gebied. De protocollen van 1934 zouden zijn bekrachtigd. De besprekingen zouden eveneens betrek king hebben gehad op verschillende kwesties, behalve die, welke den vorm van een eigen lijk accoord hebben aangenomen. Zij zullen waarschijnlijk worden opgesomd in een slot communiqué, waarvan de reeds voorbereide tekst, bij de redactie nogal moeilijkheden zou opleveren. Deze moeilijkheden zouden voortvloeien uit de hardnekkigheid, waarmede Hongarije er op aandringt, in het communiqué mede- deelingen te vervatten over vraagstukken, waarbij het in het bijzonder belang heeft. Het schijnt, dat bij de besprekingen over een overeenkomst van drie zich twee richtin gen hebben afgeteekend. waarbij Hongarije zich voorstander zou verklaren van toenade ring tot Duitschland. terwijl Oostenrijk daar entegen zou aandringen op een voortzetting van de onderhandelingen in de richting, zoo als deze reeds te Weenen en te Praag zijn begonnen, d.w.z. in een richting welke de Kleine Entente gunstig gezind zou zijn. Frankrijk Maurras tot vier maanden veroordeeld. Charles Maurras, de politieke directeur van het royalistische blad „Action Fransaise", die na den aanval op den socialistenleider Léon Blum beschuldigd werd van aansporing tot moord door middel van persartikelen, is naar Reuter meldt veroordeeld tot 4 maanden ge vangenisstraf, zonder aftrek van preventief. Deleste de gérant van het blad, is tot 100 francs boete veroordeeld. Engeland. Een accoord op de vloot- conferentie. Reuter meldt uit Londen: De algemeene commissie der Vlootconferen- tie heeft een aantal artikelen van het vloot- verdrag tusschen Groot-Brittannië, de Ver- eenigde Staten en Frankrijk goedgekeurd. Het accoord blijft van kracht tot 1 Jan. 1943. Japan, dat niet aan de onderhandelingen heeft deelgenomen, en Italië, dat op eenige punten voorbehoud maakt, zullen, wanneer zij dit wenschen, tot het accoord kunnen toetre den. DuïtscMamd. kiezingen zijn geplaatst, trekken te Weenen de aandacht. Juridisch schijnt de eventueel© verkiezing voor den Rijksdag geen motief op te leveren voor een protest van Oostenrijksche zijde, daar al deze emigranten waarschijnlijk reeds van hun Oostenrijksche nationaliteit zijn ver- vervallen verklaard, maar het politieke as pect van dergelijke verkiezingen en de terug slag er van zullen niet nalaten bij de natio naal socialisten in Oostenrijk een zekere op winding te verwekken, evenals zulks het ge val zal zijn bij de groepen van het Vader- landsche Front, die zich bovendien nog af vragen, welke kiesdistricten deze vroegere Oostenrijkers in den Rijksdag zullen moe ten vertegenwoordigen. Scheiding bij de kerkelijke oppositioneelen? De Luthersche kerken in Beieren, Wur- temberg, Hannover, Saksen en Mecklenburg hebben zich vereenigd onder den naam Luthersche kerk van Duitschland en een raad benoemd voor de leiding der geestelijke zaken der Luthersche kerk. Men beschouwt dit aldus een Reuterbe- richt uit Berlijn als een begin van den strijd in de oppositioneele kerk tusschen den radi calen vleugel onder ds. Niemöller en de gema tigden, die wenschen tot een compromis te komen met den minister voor kerkelijke za ken, Kerrl. Het water stijgt opnieuw in de Ver. Staten. Reeds meer dan 200 dooden. Vrees voor besmettelijke ziekten. De oorlog in Abessynië. Er zouden talrijke slachtoffers zijn. Hitler over de souvereiniteit in het Rijksgebied Rijkskanselier Hitler, die begeleid was door ambassadeur von Ribbentrop, heeft Zondag middag te Breslau een redevoering uitgespro ken, zijn zesde tijdens de huidige verkiezings campagne, voor een menigte toehoorders van 40.000 personen, die bijeengekomen waren in de z.g. „Jahrhunderthalle" welke in 1913 is ge bouwd ter herinnering aan den vrijheidsoorlog van 1813. Hitier zeide o.m.: „Ik wil geen gestes, ik wil 25 jaar vrede in Europa. De andere volken willen ook, dat de staatslieden vrede sluiten en geen geste ma ken. De buitenlandsche staatslieden kunnen hun volken vragen of zij deze opvatting deelen, of zij wenschen, dat de militaire bondgenoot schappen versterkt worden, dan wel of zij niet liever willen, dat de zinnelooze oorlog tusschen de volken ten einde komt. Wat mij betreft, ik heb de vraag aan het Duitsche volk gesteld, dat thans zijn antwoord moet gevenIk verdedig de rechten van mijn volk om een beteren vrede te verkrijgen dan die van het verleden. Ik roep dit uit voor de geheele we reld, en Gij, Duitsch volk, schaart U achter mij!" Over het Fransch-Russisch verdrag zei Hitier: Duitschland trekt daaruit de eenig mogelijke consequentie, welke het kan trekken. Wanneer de wereld om ons zich weer in nieuwe mili taire bondgenootschappen verstrekt, willen wij op z'n minst de souvereiniteit over het geheele Rijksgebied hersteld weten. De bewering evenwel, dat dit herstel der souvereiniteit van het Rijk over het eigen Rijksgebied voor anderen onverdraaglijk is, is voor ons onverdraaglijk. Wat is dat voor een organisatie van volken, wat is dat voor een overeenstemming tusschen volken, waarin het mogelijk is een ander volk te bedreigen, alleen omdat het voor zijn eigen Rijksgebied zijn souvereiniteit opeischt? Wij zullen voor dergelijke opvattingen niet capituleeren, daar mag de wereld kennis van nemen, riep Hitier onder luide toejuichingen uit. De candidaten voor den Rijksdag. Het Duitsche staatsblad publiceert een offi- cieele lijst met de namen van 1035 Rijksdag- candidaten der nationaal-socialistische partij. Er wordt één afgevaardigde op 60.000 stem men gekozen. De ministers Schacht, von Neurath, Gürtner, von Rübznach en Schwerin von Krosigk komen niet op de lijst voor, evenmin minister von Blomberg, deze laatste in gevolge de militaire wet, die aan leden van het Duitsche leger elke politieke actie verbiedt. De op 7 Maart j.l. ontbonden Rijksdag, die op 29 Maart a.s. opnieuw zal wor den samengesteld, bestond uit 661 af gevaardigden, die op 12 November 1933 waren gekozen. Oostenrijkers candidaat. Uit Berlijn ontvangen inlichtingen, vol gens welke verscheidene uit Oostenrijk ge- emigreerde nationaal-socialisten op de offi- cieele candidatenlijsten voor de Rilksdagver- ADDIS AiBBEBA, 22 Maart. Negentien Italiaansche vliegtuigen hebben gedurende meer dan één uur de stad Djidjiga hevig gebombar deerd. Het aantal slachtoffers zou vrij hoog zijn. Naar verluidt zouden de Abessy- nische ambulance en verschillende aan Europeanen toebehoorende op slagplaatsen vernield zijn in den loop van het bombardement Reuter meldt nader uit Addis Abba: De negentien Italiaansche vliegtuigen die Zon dagmorgen Djidjiga hebben gebombardeerd hebben naar de speciale correspondent van van Havas bericht, meer dan 1000 bommen geworpen. Het aantal slachtoffers is. nog niet bekend, evenmin als de omvang van de schade doch men meent te weten 'dat deze aanzien lijk zijn. Naar men gelooft, was het doel van het bombardement de verwoesting van het hoofd kwartier van generaal Nassiboe, doch deze was evenmin als zijn staf aanwezig. Britsche ambulance gebombardeerd KHARTOOM, 22 Maart. Een on der bevel van Kelly staande afdeeling van de Britsche ambulance zou te Sjilga, op 30 K.M. ten noorden van het Tsana-meer, in het Westen van Gondar, gebombardeerd zijn. Geruchten over een Abessynischen aanval. Volgens geruchten, die nog geen enkele officieele bevestiging hebben ontvangen, zou den Ras Kassa en Ras Seyoem in de vallei van Warri een hevigen aanval hebben ont ketend en den vijand, wien aanzienlijke ver liezen zouden zijn toegebracht, teruggedron gen hebben. Uit dezelfde bron wordt voorts gemeld, dat Dedjaz Hayeloe, komende van Sjire, Embat Satkan, in Eritrea, zou hebben bezet. Abessynisch protest tegen gebruik van gifgassen. De Abessynische regeering heeft aan alle Roode-Kruis organisaties en aan alle vrouwenorganisaties ter wereld een protest gericht tegen de houding der Italiaansche troepen, die zij van het gebruik van gifgassen beschuldigt. De regeering besluit met een be roep op deze organisaties te doen om krach tig op te treden teneinde aan de wandaden der Italianen een eind te maken". Abessynische démarche te Parijs. De Abessynische regeering heeft, naar Reuter verneemt, haar gezant te Parijs telegrafisch verzocht, bij de Fransche regeering te informee- ren naar het standpunt, dat zij in neemt ten opzichte van een even tueele stopzetting der vijandelijkhe den. Uit New-York, 22 Maart. Terwijl het er eerst den schijn van had, dat de overstroo mingen alweer op den aftocht waren en het niveau van het water zou gaan dalen, heeft zich gisteravond over de veertien Oostelijke staten een nieuwe vloedgolf uitgestort, met alle gevaren daaraan voor de bewoonde streken verbonden. Reeds zijn bij de overstroomingen 209 per sonen om het leven gekomen, terwijl de menigte dakloozen aangegroeid is tot 320.000 en de aan de eigendommen toegebrachte schade op, niet minder geraamd kan worden dan 250 millioen dollars. Zware regenval dreigde nieuwe vernieling te brengen in de reeds overstroomde steden van Nieuw-Enge- land en vooral in Hartford, Connecticut, waar ruim 50 huizenblokken door de gezwollen wa termassa's der weergalooze overstrooming van de rivier Connecticut werden getroffen. Hevige sneeuwval in het westen van Penn- sylvanië belemmerden het reddingswerk in dat gebied, terwijl de toestanden in het noord-oosten van Massachuetts en eenige streken van Maine steeds ernstiger werden. In de beneden-vallei van de Ohio-rivier heeft men voorbereidingen getroffen om tot het uiterste weerstand te bieden aan het ge weld der wassende wateren. Bij alle ellende komt thans ook nog de vrees voor gebrek aan drinkwater en voor het om zich heen grijpen van besmettelijke ziekten. Met inspanning van alle krachten wordt intusschen in alle getroffen gebieden, zoowel van officieele als van particuliere zijde het hulp- en reddingswerk voortgezet. (A.NP.) door ELSA KAISER Wrak van Duitsch water vliegtuig gevonden. ,3erlingske Tidende" meldt dat men nabij Falstar het wrak heeft ontdekt van een Duitsch watervliegtuig, dat met drie andere toestellen uit Warnemünde gekomen was voor het houden van manoeuvres in de nabijheid der Deensche wateren. Men zoekt thans naar de lijken der twee inzittenden. Weer een sabotagegeval op een Britsch oorlogsschip. Thans aan boord van een torpedojager. Reuter meldt uit Londen: Aan boord van den torpedojager „Griffin" is een geval van sabotage geconstateerd. Er is een onderzoek ingesteld, doch de autoriteiten bewaren het grootste stilzwijgen over deze ontdekking, die gevolgd is op een geheele *cs van soortgelijke gevallen, die den laat- sten tijd geconstateerd zijn bij de marine. •De Griffin" is een schip van 1,350 ton van het nieuwste type. Zij werd in Augustus j.l. te water gelaten. VLIEGTUIG DOOR METEOORSTEEN GETROFFEN. MIAMI, 21 Maart. Een passagiersvliegtuig van een der grootste typen is tijdens een vlucht in Noord-Carolina getroffen door een bolide, die de radioantenne beschadigde en door de fuselage drong. De acht passagiers, die overigens onge deerd zijn, meenden aanvankelijk, dat het toestel door een verdwaalden kogel was ge troffen. REISCHEQUES IN ITALIë. De Italiaansche Gazzetta Ufficiale publi ceert een door den Duce en den minister van Financiën ondertepkend decreet, waarbij met ingang van 20 Maart voor buitenlandsche toeristen reischeques worden ingesteld voor Italiaansche lires *-e?°n e°n biizonderen. la gen. koers. Deze lires zullen slechts in het buitenland tot onbepaalde bedragen verkrijgbaar zijn. De koers zal steeds opnieuw worden vast gesteld. GEMENGD NIEUWS. Een merkwaardig slot van een eed. 't Is nog niet meer dan 100 jaar geleden, dat de rechters op 't eiland Man bij 't aan vaarden van hun ambt een eed moesten af leggen, waarvan het slot was, „zoo waar achtig als de graat van een haring in het midden van de visch ligt". Het testament van een zonderling. Die zonderling was de heer Rockwell Sayre die te Chicago onlangs overleed en een som van ruim f 2000 ter beschikking stelde om daarvan cadeautjes te koopen voor bekende kattenhaters. Coöperatie onder bedelaars. De Tsjecho-Slowaaksche bedelaars hebben onderling een vereeniging opgericht, waar van het bestuur verschillende steden in wij ken verdeeld heeft; ieder lid zijn wijk toe wijst, de ontvangsten onderling verdeelt maar een deel heeft afgezonderd om een auto te koopen, waarmee de leden naar de ver afgelegen wijken gebracht worden, en die hen na volbrachte dagtaak ook weer naar het centrum van de stad terugbrengt. Professor Veldersma had Juist zijn ronde door het krankzinnigengesticht gemaakt en wilde in zijn studeerkamer nog even rustig aan een studie voor het medisch weekblad werken, toen zijn knecht hem vertelde dat er een jonge vrouw wachtte, die hem dringend wenschte te spreken. Professor Veldersma zuchtte, haalde zijn schouders op en zeide: „Laat maar binnen" Toen de dame binnentrad keerde de profes sor zich geïnteresseerd naar haar om. Zij was blond en tenger en had groote blauwe oogen met een bijzonder naieven opslag. Haar klee ding was heel eenvoudig. Met een vriendelijk gebaar wees de medicus haar een stoel. „Mevrouw, waarmede kan ik u yan dienst zijn?" vroeg hij en keek in haar blauwe onschuldoogen. De jonge vrouw sloeg de oogen neer, wrong even met een zielig gebaar de handen en zeide toen, terwijl zij haar groote blauwe oogen weder opsloeg. „Ziet u professor, het gaat om mijn man. Hij heeft tegenslag in zaken gehad, maar ik ben zeker dat hij er weer bovenop zal komen", voegde zij er overtuigend aan toe. „Er is echter plotseling iets vreeselijks met hem gebeurd, hij is aan een waandenkbeeld gaan lijden. Dat komt zoo. Ik bezit een hanger die uit zeven groote briljanten bestaat, hangend aan een platinaketting. Wij hebben altijd tot elkaar gezegd dat als wij eens geen raad meer weten, wij dezen ketting zullen verkooperi. Zoover is het gelukkig echter nog niet. Maar het waandenkbeeld van mijn man is nu dat die ketting gestolen is. Soms staat hij plotseling, midden in den nacht op, er loopt jammerend door het huis, aldoor roe pend: „de briljanten! de briljanten!" Over dag verlaat hij eensklaps het kantoor, rent naar huis en doorzoekt alles. Het is nu zoo erg met hem geworden dat ik bang ben, niet meer met hem alleen durf te blijven". De jonge vrouw vouwde smeekend de. han den. „Ach professor, zoudt u zoo goed willen zijn morgenmiddag om drie uur naar hem te komen kijken?" Bij deze vraag keek zij den dokter met haar groote oogen smeekend aan. „Kunt u morgen niet met hem op mijn spreekuur komen?" vroeg de professor, vech tend tegen het wonderlijke gevoel dat de blauwe oogen in hem hadden wakker ge maakt. „U moet hem in eigen omgeving zien, bij anderen is hij heel gewoon. Bovendien zou het mij niet lukken hem bij u te brengen, dat be grijpt u toch wel", zeide de jonge vrouw zacht en keek den geleerde overredend aan, terwijl een glimlach over haar gezicht begon te lich ten, die het iets wonder stralends gaf. Hij was plotseling overrompeld. „Nu goed, ik kom morgen om drie uur", beloofde hij. De jonge vrouw stond op en gaf den profes sor haar kaartje. „Dank u duizend maal, pro fessor", fluisterde zij en haar oogen stonden vol tranen. De juwelier Elders boog diep voor de ele gante jonge vrouw die achteloos in de lederen fauteuil naast de vitrine met kostbare stee- nen zonk. „U hebt verleden week een platina ketting met een hanger van zeven briljanten ten toon gesteld. Hij behoorde tot de juweelen van het vroegere Russische Czarenhuis", begon zij en legde een blanke hand, waaraan een ring van groote waarde schitterde, op het glas van de vitrine. „Kunt u mij dien eens laten zien?" De juwelier haastte zich aan het verlangen van zijn cliënte te voldoen. Met een noncha lant gebaar nam zij het collier uit het étui en liet het een oogenblik in de binnenvallen de zonnestralen schitteren. „Wat is de prijs?" vroeg zij en glimlachte plotseling een heel ceederen, wondermooien glimlach. De juwelier stond haar een oogenblik aan te staren, zichtbaar verward en mompelde toen op bijna verontschuldigenden toon den exhorbitanten prijs. De jonge vrouw maakte geen enkele bewe ging maar de glimlach bleef om haar lippen toen zij zeide: „Wilt u vanmiddag tegen drie uur even bij mij aan huis komen, met het collier? Ik kan natuurlijk niet alleen beslissen, het collier is zeer kostbaar, mijn man zal het even moeten zien. Ik stel er echter prijs op dat u persoonlijk komt. „Ik ben geheel tot uw dienst, mevrouw", antwoordde de juwelier. „Ik zal zorgen tegen drie uur bij u te zijn". Precies tien minuten voor drie schelde ju welier Elders aan het opgegeven adres. Een keurig dienstmeisje opende de deur en liet hem in een salon. Nauwelijks was hij gezeten of de jonge vrouw kwam binnen. „Hebt u het collier?" vroeg zij en haar ge heele gezicht straalde door haar glimlach. Hij overhandigde eenigszins plechtig het étui. Zij wierp er even een blik in. „Een oogen blik?" verzocht zij, „mijn man is hiernaast, ik kom dadelijk terug!" En voordat hij kon te genspreken was zij de kamer al uit, het étui medenemend. M'A AND AG 23 MAAKT 1935 DIK OF DON MAAR Ech+e Triesche J-leeren-Baai -(O - 15 - 20 -25 eE per Vaons (Adv. Ingez. Mei.) Enkele minuten later sloeg zacht ergens een deur Juwelier Elders wachtte geduldig en keek intusschen rond. De kamer was kostbaar ge. meubeld en getuigde van veel smaak. Elders liep heen en weer, het wachten duurde lang en de doodelijke stilte verontrustte hem. Hij opende voorzichtig de deur en keek in de gang, Niemand te zien! Hij trad in de kamer terug' liep naar het venster en keek uit in de straat! Ergens sloeg een klok drie uur. De juwelier wachtte nog vijf minuten en toen luidde hij een tafelschel die hij zag staan. Het dienstmeisje kwam haastig aangeloo. pen. „Waar is mevrouw?" vroeg Elders angstig. „Mevrouw? Wel mevrouw is een kwartier geleden uitgegaan", was het antwoord, „En mijn briljanten", schreeuwde mijnheer Elders. Het meisje keek hem dom aan. „Mijn briljanten! o, mijn briljanten!" Jam merde de juwelier. Hij wilde het meisje op zijde duwen, doch zij wenkte iemand. Een heer trad binnen. „Professor Velders ma", stelde deze zich voor. „Mijn briljanten! mijn briljanten!" jammer de de wanhopige juwelier zonder op de for maliteit te letten. „Aha, dit is dus de echtgenoot", mompelde de professor en toen luid: „Ja juist uw bril janten". Woedend sprong de juwelier op hem toe en schreeuwde. „Mijn briljanten, zij heeft ze mee genomenmet een glimlach en met wat voor éénoooohh!" Professor Veldersma wenkte het dienst meisje. Deze scheen de wenk onmiddellijk te begrijpen, want zij opende de straatdeur en riep iets. „Oplichters, dieven, help!" schreeuwde d« juwelier. Twee mannen traden binnen en namen den jammerenden man tusschen zich in. „Afdeeling onrustigen", zeide de professor kalm en volgde de groep naar de gang. Buiten stond een auto. De twee oppassers duwden den spartelenden juwelier in den wagen, sprongen er eveneens in en pijlsnel reed de auto weg. „Je kunt mevrouw zeggen dat het in orde is", zeide de professor tot het dienstmeisje. Als mevrouw wil kan ze straks even komen kijken, anders morgen, dan zal hij wel wat kalmer zijn". Fijntjes glimlachend sloot het meisje dê deur achter den professor. „Jullie hebben haar alletwee voor het na kijken", mompelde ze en begon haar mantel aan te trekken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Altijd is het rustig in het dorp Kiboe geweest," zoo vertelt de burgemeester, „totdat eenigen tijd geleden een boosaardig wezen er zijn verblijfplaats heeft gevestigd. Het is een vampyr, een toovenaar, die in de gedaante van een groote vleermuis onheil in mijn gemeente sticht. Hij rooft paarden, koeien, schapen en wat we ook probeeren om hem te vangen en onschadelijk te maken, het is alles tevergeefs. Gisterenmorgen hebben wij al het vee in één groote schuur bijeen gebracht, de veldwachter heeft de bewaking op zich genomen, maar vanmorgenu zult het niet willen gelooven, meneer, maar het is tocl heusch waarvanmorgen was de veldwachter in geen velden of wegen meer te bekennen Het eenige, dat we nog van hem aan troffen .was zijn sabel, die ik meegebracht heb. En nu vraag ik u, meneer Thijs IJs, bent u bereid ons te helpen bij de bestrijding van dat verschrikkelijke monster?" Thijs moest zich even over dat voorstel beraden. DINSDAG 24 MAART 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 R.V.U. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Jetty Cantor's orkest. 11.Kookpraatje 11.30 Vervolg concert. 12.30 Omroeporkest en Gram.pl. 2.15 Viool-recital. 3.Kniples. 4.— Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Bijbelvertelling. 6— Omroep orkest. 6.30 Lezing. 7.Voor de kinderen, 7.05 Pianorecital 7.30 Engelsche les. 8.— Be richten. 8.10 Kovacs Lajos' orkest en solisten 10.25 Bridgeles. 11.— Berichten. 11.10—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en K. R. O.- orkest. 2.00 Voor de Vrouw. 3.00 Modecursus 4.— K.R.O.-Melodisten. 5.05 Grani.pl. 5.50 K.R.O.-orkest. 6.407,00 Esperanto.. 7.15 Piano recital en Gram.pl. 7.50 Berichten. 8.— Lijdens meditatie. 9.— K.R.O.-Symphonie-orkest en soliste. 9.45 Gram.pl Berichten. 10.— Muzlk. causerie. 10.15 Vervolg orkestconcert. 11.15 12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.20—10.30 Reportage. 10.35—10.50 Morgen wijding. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Vervolg reportage. 12.20 Het Wayne-sextet. 12.50 Gram.pl. 1.20—2.20 B.B.C.-Welsch orkest. 3.10- 3.55 Het Stanley sextet. 4.20 Lezing. 4.40 Het Wethmar Pianokwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Vocaal concert. 7.15 Fransche les. 7.50 Lezing. 8.20 Cello-recital. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.25 10.25 Lezing. 10.45 Het Bridgewater kwintet en soliste. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert, 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.35- 12.35 Operette-uitzending. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestteoncert. 11.20 Populair concert. 1.35 Kwintetconcert. 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pl. 7.30—9.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek en Gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert en zang. 9.40 Hoorspel. 10.05 Vervolg concert. 10."011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Licht orkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 7.05 en 8.20 Gram.pl. Dansmuziek. 9.35 Zigeunermuziek. 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Reportage. 9.20 Berichten. 9.50 Piano recital. 10.05 Weerbericht, 10.20—11.20 Danfi" muziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2