DE OVERIGE EERSTE KLASSERS DERDE KLASSE R.K. VOETBAL KORFBAL ZEILEN GYMNASTIEK. HOCKEY DAMES-HOCKEY IJSHOCKEY. WATERSPORT WATERPOLO LAWNTENN1S HENCELEN Het Nederlandsch elftal dat Zondag a.s. in het Olympisc hStadion te Amsterdam tegen Van Nellen, Smit, Bakhuys, Drok, Wels, Van Heel, Anderiesen, Bas Pauwe, Caldenhove XerxesSparta (63) Xerxes ondernam den eersten aanval, waarbij haar een hoekschop ten deel viel. Cohen ving den bal op en werkte dezen weg. Reeds na verloop van twee minuten nam de thuisclub de leiding, wanneer Lagendaal uit een vrijen schop den bal zuiver voor den doelman plaatste, waar De Jong gereed stond om keurig in te koppen (1—0). Van den aftrap ondernam Sparta een fei len aanval, de Xerxes-verdediging kon den niet wegwerken. Wilson liep toe en met een zeer hard schot was de stand gelijk (11). Er was acht minuten gespeeld toen aan Sparta voor een zeer dubieuse overtreding een strafschop werd toegekend, waaruit De Korver aan Sparta de leiding verschafte. (1—2). Voor de rust onderging de stand geen wij ziging meer. Na de rust was bij Sparta Papenhave door De Boer vervangen. Direct na de hervat'' kreeg Sparta een hoekschop te nemen, zonder resultaat bleef. Na 12 minuten loste v. d. Berg een gew-1- dig hard schot, een Spartaan veranderde het leer nog van richting en de stand was gelijk (2—2). Direct daarna maakte de Jong na een mooien pass van Lagendaal een mooi doelpunt, dat wegens buitenspel werd gean nuleerd. De Korver veroorzaakte na 19 mi nuten een strafschop, waaruit v. d. Broek aan Eerxes de leiding verschafte. (32) Na 2-7 minuten zette Kok voor. De Jong kopte den bal naar Lagendaal, die er 4—2 van maakte. Tien minuten voor het einde maak te Wasserva! een fout, waardoor Oostlander weinig moeite had den achterstand te ver kleinen (43). Direct daarna maakte Dub belman op den rand van het beruchte gebied er uit een vrijen schop met een schitterend schot 53 van. Na prachtig werk van La gendaal wist een paar minuten daarna De Jong den stand op 63 te brengen. z. f. c.—v. u. c. 1—1 Het heeft in den wedstrijd ZFCVUC ze ker niet aan spanning ontbroken; vooral in de tweede helft werd verwoed om het win nende punt gestreden. Voor de rust had het er weinig van, dat de Hagenaars tenslotte nog met een gelijk spel zouden vertrekken, want in die periode gaf Z. F. C. volkomen de toon aan. Dat de Zaandammers toen slechts een doelpunt maakten, is voor een belangrijk deel aan t stugge verdedigen dei- bezoekers te danken. In de tweede helft had het er veel van, dat een andere Haagsche ploeg in het veld stond; dadelijk wérd Z. F. C. teruggedrongen. Nadat keeper Dijkstra het Z. F. C.-doel een paar keer op fraaie wijze voor een doorboring had behoed, werd aan V. U. C. een straf schop toegewezen, waaruit v. d. Wildt de partijen op gelijken voet bracht (11). Hermes-D. v. s.—k. f. c. (3—1) Vrijwel den geheelen speeltijd was de thuisclub in de meerderheid en ofschoon de aanval der Schiedammers vrij zwak was, kon de matige K. F. C.-verdediging, waarin alleen doelman Veen in eerste klasse vorm speelde, niet verhinderen, dat er twee goede doelpunten werden gemaakt. Na 10 minuten wilde W. Mol den bal na een vrijen schop, door Bos genomen, ineens wegtrappen, doch hij schamperde en onhoudbaar vloog de bal langs Veen. Tot zes minuten voor de pauze bleef het zoo. Toen schoot Berrani hard op doel. Veen stopte, kon niet wekwerken. de bal werd tegen de lat gekopt, spring in het veld terug; v. d. Tuyn kopte hem in 't net. De veilige voorsprong van 2—0 deed H. D. V. S. kalm doorspelen na de rust. Eerst was K. F. C. sterk aanvallend, doch het duurde niet lang, Hermes-D.V S. kreeg opnieuw overwicht in het veld, maar een inzinking van haar verdediging stelde K. F. C. in staat, een tegenpunt te maken, na een goed genomen hoekschop, waarbij de bal eenige malen op doel werd geschoten. Toen Beun een bal niet kon wekwerken liep De Boer snel toe en scoorde 21. Toen v. d. Tuyn een mooie lange pass naar Borrani gaf, liep deze met den bal even door en schoot toen in (3—1). ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE De Uitslagen. Afd. A: KennemerlandTweede Jeugd 2'3 Z. S. V.Kennemerland 2 22 Afd. B: S. I. Z. O. 2Kennemerland 3 02 Afd. C: Kennemerland 5V. E. W. 3 23 Kennemerland 6—Z. S. V. 2 16 Adspirantencompetitie Afd. A; Haarlem aKennemerland a 20 Afd. E: E. D. O. eKennemerland c 30 KennemerlandTweede Jeugd (23) Het spel in deze ontmoeting stond op een laag peil. Beide elftallien speelden zonder eenig systeem, vooral het plaatsen liet te wenschen over. Aan beide zijden werd evenwel hard gewerkt, waardoor de strijd een span nend karakter had. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de thuisclub een groote over winning ging behalen. Nadat eenige aanval len waren afgeslagen, scoorde Duys het eerste doelpunt; Bonke nam uit een pass van de Ronde nummer twee voor zijn rekening. De bezoekers gaven den moed niet op. Na dat van den Berg, die Lodder op verdienste lijke wijze in het Kennemerland-doel verving, eenige malen gered had, maakte B. J. Hodde een fraai tegenpunt. Nog voor de rust bracht Seheelings met een hard schot de partijen op gelijken voet (22). In de tweede helft bracht de Kennemer- land-aanval er niets van terecht. De Tweede Jeugd-doelman had geen moeite zijn doel te verdedigen. De bezoekers namen gaandeweg het spel in handen, waaruit een doelpunt van K. de Haas ontstond (23). Hoewel Kennemerland sterker werd, bleef de stand ongewijzigd. Z. S. V.Kennemerland 2 (22) De bezoekers beginnen mét een serie ge vaarlijke aanvallen, die door het solide ach tertrio van Z.S.V. worden gekeerd. Na eenigen tijd krijgt Kramer even vrij spel, waarvan hij profiteert, door onhoudbaar achter Van Oeveren te schieten. (01). De thuisclub speelt een open, vlug spel, doch daar Smeer- dijk, die de meeste ballen toegespeeld krijgt, goed wordt bewaakt, blijven goals uit. Toch is het deze speler, die voor de rust- den gelijk maker achter Jelsma plaatst. (1—1). In de tweede helft wordt zeer enthousiast gespeeld. De strijd heeft een aantrekkelijk ka rakter. De Halfwegsche rechtsbinnen geeft zijn club de leiding, die echter door Prins te niet wordt gedaan bij het nemen van een vrijen schop. Kennemerland wordt sterker. Het blijft echter 22. Kennemers AV. S. V. A C1-—1) V. S. V. kampioen. De roodwitte A-juniores hebben in een prac-htigen eindspurt het kampioenschap hunner afdeeling behaald. Dat de voorhoede een voornaam aandeel in dit fraaie succes heeft, moge blijken uit het feit, dat zij niet minder dan 126 maal het net der tegenpartij wist te vinden. V.S.V. was in bovengenoemde ontmoeting direct in de meerderheid en wist reeds na 10 minuten door haar linksbinnen de leiding te nemen. De midvoor der roodwitten vergrootte met een vliegend schot den voorsprong, doch nog voor de rust brachten de Kennemers uit een strafschop den stand op 12. Ook na de rust toonden de V.S.V.-ers zich het sterkst, maar doelpunten bleven geruimen tijd uit. Pas kort voor 't einde slaagden zij er in tweemaal te doelpunten en werden de Wij kers voor het eerst in dit seizoen op eigen terrein geslagen. De Uitslagen. V.V.IJ.E.M.M. 3—1 Onze Gezellen—HM.S. 0—1 Graaf WillemSantpoort 2—3 D. H. L.Leonidas 3—2 Volendam IIThe Victory 0—1 V.V.E.—Blauw Zwart 6—1 VitesseSantpoort II 4—2 AeolusExcelsior 1—4 Snartaan HOliveo 4—3 V.V.E.—V.V.P. 1—0 G.D.A. IIWilhelmus 3—0 Donk—Geler 1—2 NED. KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klas West Noord-Holland. Kook Zaandijk—D.T.V. 4—2 Zuid-Holland DK.C.—Het Zuiden 5—5 RozenburgH.K.V. 30 Ons EibernestDeetos 27 Tweede klasse West. Afdeeling B: LutoSparta 8—2 (Luto kampioen). Afdeeling C: Koog Zaandijk 2—Kattenburg 2—2 B.E.P.Wester kwartier 2 11 Twaede klasse Noord: Afdeeling A: U.N.A.Voorwaarts 35 Afdeeling B: KiosW.W.M.D. 2 3—4 Vitesse (H)—Wordt Kwiek 2 8—3 Derde klasse West. Noord-Holland. Afdeeling A: Kwiek—D.E.D. 2 0—4 Westerkwartier 3D.T.V. 3 42 The Haarlem BoysHercules 2 21 Afdeeling B: Sportief 2—Volharding 2 7—1 D.D.V. 2—Blauw Wit 4 2—6 (Blauw Wit kampioen) Int. zeilwedstrijden te Monte Carlo. Mr. Carp met de „De Ruyter" tweede in de eerste race. Uit Monte Carlo: Zondag zijn alhier de internationale zeilwedstrijd begonnen, waar voor in de zes Meter-klasse ook onze land genoot Mr. Carp met het jacht ,,De Ruyter" heeft omgeschreven. Mr. Carp kwam in ge zelschap van de beide andere leden der be manning Moltzer en Jonker Zaterdagavond laat te Monte Carlo aan en Zondagmorgen elf uur had reeds de eerste start plaats. Er stond een matige bries met veel zeegang. In totaal kwamen acht zes Meters uit. De eerste race werd gewonnen door de Zwitsersche zes- Meter „Thelma" met 46 seconden voorsprong op de „De Ruyter". Het Deensche jacht „Dodo" werd derde en de bekende Fransche zes-Meter „Qu'importe" vierde. Heden Maandag wordt de tweede race in deze klasse gehouden. Uitvoering „Kracht en Vriendschap". De Christ. Gymnastiekvereniging „Kracht en Vriendschap" houdt haar j aarlijksche uit voering op Woensdagavond 1 April in de Gemeentelijke Concertzaal. België zal aantreden. Van links naar rechts: Weber en Mul. NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. Westelijke afdeeling. Promotie klasse B: PinokkioBe Fair 11 Tweede klasse B: Amsterdam 3H.B.S. 22 Derde klasse A: Alkmaar 2Hudito 11 (beslissingswedstrijd) Derde klasse D: A.M.V.J.Amsterdam 4 21 Alliance 2—T.H.C. '25 0—1 Vierde klasse C: H.L.C.—Leiden 4 0—1 Promotie-degradatiewedstrijden. Westelijke afdeeling. Promotie klasse/Eerste klasse: M.H.C.—TOGO 1—2 Tweede klasse/Promotie klasse: VictoriaStrawberries 11 H. HYC 2—B.H.V. 0—2 Derde klasse/Tweede klasse: Afdeeling A* A.M.V.J. (R'dam)M.H.C. 2 4—3 Afdeeling B: Be Fair 2Hilversum 4 11 Vierde klasse/Derde klasse: Afdeeling A: Kieviten 2—H.H.IJ.C. 4 1—3 H.H.IJ.C. 6H.O.C. 3 0—4 Afdeeling B: Laren 3—Bloemendaal 3 13 Om den Van Holkema-beker. Derde ronde: Amsterdam IRijswijk 71 Derde ronde: Om den Tresling-beker. Sehaerweyde IHilversum 2 40 AlkmaarBloemendaal 02 AmersfoortAmsterdam 2 02 Tweede ronde-* KameleonH.T.C.C. veteranen 51. H .O.C. 2—A.M.V.J. 3—2 na verlenging. Promotie-afdeeling B. gesp. gew. gel. verl pt. v.-t. Amsterdam 2 12 10 2 0 22 35—18 Bloemendaal 12 6 2 4 14 33—25 Be Fair 12 5 3 4 13 27—19 Pinokkio 11 5 1 5 11 19—23 Laren 12 4 1 7 9 29—34 Hilversum 2 11 4 1 6 9 24—32 Strawberries 12 1 2 9 4 14—30 Bloemendaal mag promotie-wedstrijden voor één plaats in de eerste klas spelen tegen M. H. C. en Togo. PROMOTIE-DEGRADATIE. M. H. C.-Togo (1-2) De talrijke Hagenaars, die de reis met Togo hadden meegemaakt naar het Heemsteedsche Sportpark zijn verheugd huiswaarts kunnen keeren, daar Togo de eerste twee punten al heeft binnengehaald. De wedstrijd had een spannend, ietwat ze nuwachtig verloop. Beide partijen voelden het gewicht en wierpen zich met alle kracht in den strijd. Togo nam door Wolbake de leiding, waarna Stalling voor rust gelijk maakte. Rust 11. Spoedig na de hervatting scoorde Cramer voor Togo opnieuw (12). M. H. C. behield nu verder wel de meerder heid, maar tot doelpunten kwam het niet, on danks diverse kansen en ondanks een goed steunende half-linie, welke nu den aanval ging steunen. Een omzetting van het team hielp ook niet; de aanvalstechniek bleef onvoldoende. Het einde kwam met 12 voor Togo. A. M. v. J.—M. H. C. 2 (4—3) De bezoekers vallen direct stevig aan en al gauw geeft Blauw aan M. H. C. de leiding (01). Reintjes vergroot den voorsprong tot 02, als Pot de nstand op 0—3 gebracht heeft, lijkt M. H. C. 2 veilig te zijn. A. M. V. J. denkt er anders over en slaagt erin een tegenpunt te maken (13). Ook in de tweede helft voelt M. H. C. nog niet het dreigende gevaar; A. M. V. J. ver kleint opnieuw den achterstand (23). Steeds komt A. M. V. J. feller aanvallen; in de laatste minuten krijgt de thuisclub de kans om gelijk te maken en daarna den winnenden goal te scoren. Laren 3Bloemendaal 3 (13) Bloemendaal was voor doel gevaarlijker, het geen door Van Panhuys in twee goals werd uitgedrukt. ij In de tweede helft zakte Bloemendaal iets af; Laren kreeg hierdoor wat meer vrij spel en wist een zeer verdiend tegenpunt te scoren. Laren komt nu meermalen gevaarlijk aan vallen, vooral als Porton kans heeft gezien nog eens voor Bloemendaal te scoren (13). De gasten moeten er dan alles opzetten om on heil te voorkomen en slagen daarin volkomen TWEEDE KLASSE B. Amsterdam 3H. B. S. (22) H. B. S. heeft eerst de leiding gehad, nadat Koppen uit een strafcorner indirect gescoord had (01). Maar Amsterdam 3 kon gauw ge lijk maken en nog voor de rust de leiding over nemen. In de tweede helft werd aan beide zijden ge zwoegd voor het beslissende doelpunt, dat ech ter lang op zich liet wachten. Kort voor tijd ziet Schaafsma kans een strafcorner in het doel te wippen. Einde 22. OM DEN TRESLING-BEKER. AlkmaarBloemendaal (02) Bloemendaal blijft zich in goede conditie j houden voor de mogelijke promotie-wedstrij den. De lang niet gemakkelijke uitwedstrijd tegen Alkmaar werd gewonnen. Het hobbelige terrein maakt balcontröle moeilijk; Bloemendaal weet zich aan deze omstandigheden het eerst aan te passen. Langzamerhand komt Bloemendaal er beter in, maar doelpunten zijn toch nog duur. Alleen v. d. Stadt weet voor rust te scoren (0—1). In de tweede helft komt hel tweede Bloe- mendaalsche doelpunt na een solo-spel van Gunning (02). Competitie-overzicht. De Kieviten hebben kans gezien, hun com petitie te besduiten met een 22 gelijk spel tegen B. H. V., waardoor de vogels met een geringen doelpuntenvoorsprong toch nog vóór B.D.H.C. II als nummer twee der overgangs klasse eindigen In klasse 2 A hebben B.D.H.C. m en Rood Wit II ook vier doelpunten eerlijk ged eeld. Het was geen beste wedstrijd van de folauwwitten, die dus één punt minder heb ben gekregen dan Strawberries; de afdee- lingskam pioene O. K. behaalde een niet zeer overtuigende 1o-zege tegen Te Werve. In klasse 3 D zal het voor H. B. S. H een tegenvaller zijn ge weest dat zij een punt aan Amsterdam IV moest afstaan (22), ook al was het resul taat feiteliijk al niet meer van belang. B. D. H. C. V deed het beter door O. K. op eigen veld met 32 te verslaan.. Hoewel nummer laatst van de eerste klasse nog niet bekend ns, hebben H.O.C. en Hilver sum op het veld van laatstgenoemde toch reeds een promotie- en degradatiewedstrijd gespeeld, welke eindigde in een puntloos ge lijk spel (00). Strawberries begon slecht door met 1—0 te verliezen van Hurley, de hekkensluiters der overgangsklasse. De voorwedstrijd om het kampioenschap van Nederland te Nijmegen gespeeld tusschen Deventer en H. T. C. C„ werd door de Eind- hovznaren met 20 gewonnen, zoodat zij dus de volgende week, vermoedelijk op onzijdig terrein, tegen B.D.H.C. zullen uitkomen. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Overgangsklasse Kieviten—B.H.V. 2—2 Tweede klasse A: Oh Kay—Te Werve 1—0 B.D.H.C. 3—Rood Wit 2 2—2 Derde klasse A: Kieviten 2—H.O.C. 2 2—1 Derde klasse D: Oh Kay 2—B.D.H.C. 5 2—3 Amsterdam 4H.B.S. 2 22 De Vierde 2—H.H.IJ.C. 3 0—5 Promotie-Degradatie-wedstïijden. Amsterdam 3H.H.IJ.C. 2 13 TOGO—Laren afge. Victoria 2—H.D.M. 4 4—0 HuditoLeiden 2 11 B.H.V. 2—T.H.C. 2 4—1 Hurley—Strawberries 10 Hilversum—H.O.C. 0—0 Om het kampioenschap van Nederland. Nijmegen: H.T.C.C.Deventer 20 Nederland B-West Duitschland (2-0) Het was voor hockeyspel gisteren rijkelijk warm, toen deze twee volledige ploegen op het nieuwe veld van de Amhemsche hockeyclub den strijd aanbonden. Het terrein was hard en droog, waardoor de speelsters nogal eens moeite hadden met den springenden bal. Het begin van den wedstrijd was hoopvol, want West Duitschland werd geheel op de eigen speelhelft teruggedrongen. Onze rech tervleugel hield aanvankelijk het spel wat kort, en ook de linksbuiten, mej. Exalto bleek niet zoo op dreef, als 'gewoonlijk. Het, duurde echter niet lang of mej. Bruigom gaf een voorzet, welke langs de verbaasde keepster, frl. Teichmann, in het doel verdween (1O). De Duitsche backs hielden verder goed stand, zoodat de voorhoede der gasten ook tot den aanval kon overgaan. In de Nederlandsche verdediging klopte de opstelling in den beginne niet zoo goed. maar mej. Molhuysen behoefde er toch slechts weinig aan te pas te komen. Rust kwam met 10 voor Nederland B. In de tweede helft was het weer een strijd met wisselende kansen. De Hollandsche backs waren nu beter op dreef, al kwamen er nog wel eens gevaarlijke situaties, doordat mej. Offerhaus de door mej. Roos opgezette bui- tenspelval niet goed begreep. Mej. Molhuysen wist echter door tijdig uitloopsn en goed wegwerken een paar keer fraai te redden. Een goede voorzet van rechts werd door mej. Leeuwenberg mooi in het Duitsche doel geslagen, welk punt echter wegens buitenspel door scheidsrechter Broese van Groenou werd geannuleerd. Doordat de Duitsche backs te ver achterbleven en zich vaak teza men in den slagcirkel opstelden, kreeg de Hol landsche voorhoede nog al eens gelegenheid, het doel gevaarlijk dicht te naderen. Frl. Teichmann kon nog eenige malen red den, voordat zij moest zwichten voor een on verwacht schot van mej. Van Grinsven, die overigens wat langzaam was in het verwer ken van den bal. (20) Met onveranderden stand kwam daarna het einde. Hoewel de keepster misschien iets minder safe was dan gewoonlijk, leek ons toch de Duitsche achterhoede met de beide beproefde backs Jeckel en Volkmann het beste gedeelte van het elftal. Middenlinie en voor hoede vielen wat tegen en hielden het spel te kort. Aan dit euvel leed trouwens ook de Ne derlandsche ploeg nog al eens, al moet ge zegd worden dat dit elftal goede verwach- tigen voor de toekomst geeft. MejMolhuysen heeft uitstekend gekeept.Van de backs was mej. T. Broese van Groenou zeer voldoende; mej. Roos kwam na rust goed op dreef. In de middenlinie viel mej. Smit- huyzen op; wellicht was zij de beste van de geheele ploeg, rustig spelend en goed aange vend. Mej. Bessem hield uitstekend vol, doch scheen zich op de midhalfplaats nog niét heelemaal thuis te voelen, Mej. Offerhaus verdedigde goed, maar gaf de ballen niet mooi aan. In den aanval was mej. Bruigom de beste; zij zette vaak mooi voor en speelde goed samen met mej. Bosch. Mej. v. Grins- veen was voldoende, doch viel niet op, even als mej. Leeuwenberg, op de haar vreemde linksbinnenplaats. Zooals gezegd bleef mej. Exalto beneden haar gewone kunnen. Hoe wel de West-Duitsche ploeg minder sterk was dan wij verwacht hadden, is deze 20-zege een fraai resultaat van ons Ned. B-elftal, dat een nog betere prestatie geleverd zou heb ben, wanneer de speelsters meer op elkaar waren ingespeeld geweest. „Blauwe Zes"„Diables de France" Hoewel de sluitingsfeesten op de Amst damsche Kunstijsbaan op heden MaaiKfo en Dinsdagavond a.s. voor een zeer belan rijk gedeelte aan 't kunstrijden zijn gewiidI voor een waardige aanvulling van dit on in ternationaal peil zeer hoog staande nil!" gramma zorg gedragen. p De ploeg „Diables de France", de te°en standster van de „Blauwe Zes", speelt on dif oogenblik in de Finale der Fransche Kam pioenschappen en zal daartoe tegen de nlop» der „Stade Francais" moeten uitkomen De Hiswa-tentoonstelling. De leider van de Hiswa-tentoonstellincr d» heer A. P. M. Moussault, heeft enkele'me- dedeelingen gedaan over de binnenkort in Amsterdam te houden Hiswa-tentoonsbellin? Er zullen op deze watersporttentoonstelline die 27 Maart in de Apollohal geopend wordt zeven motorkruisers .te zien zijn, zestien onen motorbooten, tien zeilbooten, vijf volgboot- jes, zestien binnenboordmotoren met benzine" en tien met ruw olie gestookt en voorts twaalf inzendingen van buitenboord- en zij. boordmotoren. Het grootste schip is een stalen motor- kruiser van niet minder dan 15 Meter lengte met een gewicht van 13.000 K.G. Een schip van dergelijke afmetingen is nog nooit in Europa binnenshuis tentoongesteld Een ander schip met flinke afmeting is een Super-Holland kruiser van 11 Meter lengte In totaal zal men er 38 schepen en scheep-' jes kunnen bezichtigen. Buiten aan de steigers zullen zeven de monstratiebooten, w.o. een zeiljacht van 11 M. lengte, wel de noodige kijkers trekken. Voor het kampeeren ziet men tenten, "ka no's, vouwbooten, slaapzakken, zelfs een completen kampeerwagen. Ook het Roode Kruis, de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij en de Vereeniging „Veilig Varen" zullen in de Apol- lo-hal propaganda maken zoodat een gang naar deze watersport/tentoonstelling zeker de moeite zal loonen. De Competitieindeeling. Hoewel het nog bijna drie maanden duurt, alvorens de competitie van den Kon. Neï Zwembond begint, is de samenstelling der verschillende klassen reeds bekend. Deze ziet er, wat de clubs uit Haarlem en omgeving betreft, als volgt uit: Dames Tweede klasse A. H.P.C., Nereus I, Nereuis 2, D.W.R. ert A.D.Z. 2. Heeren eerste klasse A. Dolfijn, „Haarlem", H.P.C., L.Z.C. en het IJ. Heeren reserve eerste klasse A. Dolfijn 2, H.P.C. 2, L.Z.C. 2, het IJ 2, en het IJ 3. Heeren tweede klases A. D.J.K., D.W.R. de Ham, H.V.G.B., Neptunus en Nereus. Heeren reserve tweede klasse B. A.Z. 1870 2, H.P.C. 3, Neptunus 2, Nereus 2 en het IJ 4. Heeren reserve tweede klasse C. H.V.G.B. 2, H.Z. en P.C. 3, H.Z. enP.C. 4, ZIAN 4. Heeren derde klasse A. DA..W., Frissche Morgen, H.Z.V. en V.Z.V, Heeren reserve derde klasse A. D.J.K. 3, Dolfijn 4, D.W.R. 2, H.P.C. 4 en het IJ 5. Heeren reserve derde klasse C. Haarlem 2. H.V.G.B.3. L.Z.C. 3 en de Zijl 2. De competitie belooft dit seizoen bijzonder interessant te worden, omdat de nieuwe eer ste klasser „Haarlem" in dezelfde afdeeling als H.P.C. is ingedeeld. Voorts staan de ontmoetingen D.W.R.— H.V.G.B. (heeren en D.W.R.—H.P.C. (dames) op het programma. Opening Tennisbaan „Paulus Potter' Vroeger lag achter de huizen aan de Paulus Potterlaan een ongebruikt terrein, een wilder nis gelijk, thans een keurige, moderne ten nisbaan. Aldus ongeveer, de heer J. C. Uhlen- broek, bij de opening van de nieuwe tennis baan „Paulus Potter" te Heemstede. Zondagmiddag heeft de opening van deze fraaie baan met eenige plechtigheid plaats gehad. Het woord werd eerst gevoerd door den heer J. C. Uhlenbroek. De baan is royaal aangelegd met flinke uitloopen; er is een comfortabel ingericht clubhuisje. Namens het gemeentebestuur sprak de heer N. Vos. Hij wenschte de onderneming veel succes toe. Daarna werden eenige exhibitions ten beste gegeven, waarvoor de heeren Wetselaar, Hoeke, de Ruyter en ,.v. Stereren" zich welwillend beschikbaar hadden gesteld. Het begin is voor de tennisbaan „Paulus Potter" veelbelovend geweest. De Dageraad. Bovengenoemd college hield een kaswed- strijd te Nieuwvennep. De prijzen werden als volgt gewonnen: le Prijs H. G. Deen Jr. met 40 stuks tevens de grootste; 2e pr. W. Boeser met 99 stuks, dê meeste; 3e pr. P. Jansen 60 st.; 4e pr. Gruyters Sr. 55 st.; 5e pr. J. Koedijker 33 st.; 6e pr. v. d. Berg Sr. 30 st.; 7e pr. G. Kraager 27 st.; 8e pr. A. Gruyvers 22 st., 9e pr. P. Plerf 2 2st. (na loting); 10e pr. M. Koedijker 17 st.; 11'.' pr H. Stoffels 12 st.; 12e pr. N.N. 8 st«J pr. N.N. 6 st.; 14e pr. N.N. 0 st.; 15e pr. N.N. niet gevischt; 16e pr. J. v. d. Zon en 17e pr. N' G. Deen Sr., controleurs.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 8