HET NIEUWE AVONDBLAD Het jaarverslag der IJmuider Vischhandelvereeniging. 21e JAARGANG No. 119 DINSDAG 24 MAART 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week lü ets., per maand cents plus 2y* cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIéN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIéNOPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMSR COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zy 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden: ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Slecht Autorijden. Het is verwonderlijk dat het aantal slacht offers van auto-ongelukken op Zaterdagmid dag en Zondag niet nog veel grooter is. Tot die conclusie ben ik opnieuw geko men hij een autorit in .het Zondagsche ver keer. Er wordt tijdens „week-ends" door ve len ongelooflijk slecht en roekeloos gereden, en met de verkeersregels wordt op de ge vaarlijkste manier een loopje genomen. Dat er zooveel ongelukken op Zondag gebeuren wijt „de algemeene opinie" gemeenlijk maar aan te groote snelheden. Maar al zijn die soms de oorzaak, de hoofdoorzaak vormen zij zeker niet. Over het algemeen genomen geloof ik zelfs dat er den laatsten tijd min der kilometervreters, minder „road-hogs" op den weg zijn. Er wordt minder hard gereden dan eenige jaren geleden, hetgeen vermoede lijk zijn verklaring vindt in zuinigheid, want die hardrijderij is erg duur in benzinever bruik en minister Oud pakt de automobilis ten telkens weer met belasting-verhoogingen aan. Maar ondanks minder rennerij is de weg vooral niet minder gevaarlijk geworden, en dat zit in de negatie van de verkeersregels. Op weekdagen kan men er vrij zeker op rekenen dat men van rechts komende inder daad den voorrang krijgt. Het gaat wel zel den op als men uit een nauw zijstraatje op een hoofdweg uitkomt, maar dat weet iedere automobilist, en hij houdt er rekening mee als hij er prijs op stelt nog wat langer te leven. Op Zondag evenwel en in iets min der mate ook op Zaterdagmiddag is het maar het verstandigste in geen enkel geval op voorrang-van-rechts te Tekenen. Wordt die gegevennu, dan is het een meevaller. Nog veel grooter gevaar levert het voortdu rende „snijden" op. Rijdend op den Wagenweg, van de Schouwtjeslaan tot de Zandvoortsche- laan, ondervond ik dat <c. weer eens. Op dien afstand van misschien 2 K.M. werd er tftfWi\middag tot vijfmaal toe „tegen mij gesneden". In twee van de vijf gevallen was ik genoodzaakt op het fietspad te gaan rij den, om een botsing te voorkomen. In de drie andere, waarin ook weer drie auto's, naast el kaar het heele rij vlak innemend, op mij af kwamen, blèek doordringend geklaxonneer plus hevig remmen de situatie nog te redden. De Zondagsrijders wagen hun eigen en an- derer leven. Velen rijden alleen op weekends en hebben daardoor blijkbaar niet voldoende oefening in het taxeeren van afstanden. An deren kan het schijnbaar niets bommen; zij vinden dat iedereen maar voor hen stoppen moet of zien hoe hij uit den weg komt. Ver der lijkt mij een belangrijke factor het groote verschil in snelheid en in „optrekken" van de wagens die op weekends op den weg komen. Hoe vreemd het ook klinken moge: die trage ouwe karretjes, die soms nauwelijks de 30 K.M. meer halen kunnen, veroorzaken dikwijls de critiekste situatie. Hun eigenaars schijnen niet te begrijpen, dat zij veel te langzaam optrek ken om er een vóórrijder behoorlijk mee te kunnen inhalen en passeeren, probeeren het dus toch en blijven een hal ven kilometer naast hem hangen. Dan moet de ander zijn rem ge bruiken, en de tegenligger moet het ook doen, om een botsing te vermijden. Het is waarach tig geen wonder dat dit af en toe misloopt, ge zien het groote aantal slechte rijders. Met wegen- en bruggenverbetering heft men dit kwaad niet op. Het betreft trouwens niet alleen het voorrang geven aan auto's die van rechts komen en het snijden, maar het heele gamma der verkeersregels. Wil men den toestand ooit verbeteren, dan zal er krachtiger tegen opg tereden dienen te wor den. Als er Zondag een politieman in burger op den Wagenweg gestaan haden bij andere steden en dorpen zou het op alle drukke toegangswegen net zoo gaan zou hij een heele reeks proces-verbalen alleen al wegens snijden hebben moeten maken. En als men dan in zulke gevallen eens niet een boete oplegde, maar bij herhaalde over treding eenvoudig het rijbewijs introk met be paling dat de overtreder binnen een maand opnieuw zijn rij vaardigheids-examen kon doen, dan zou dat m.i. zeer heilzaam werken. Vooral als in dergelijke gevallen een complete kennis van alle verkeersregels, met inbegrip van de heele collectie bordjes en andere ver- keersteekens, gestrengelijk werd geëischt. Er zijn veel bekwame automobilisten die thans op Zondag maar zooveel mogelijk thuis blijven, om zich de ergernis van de janboel op den weg te besparen, en zichzelf en hun wa gens intact te houden. Het is waarachtig be grijpelijk! R. P. IJMUIDEN T ooneelvereeniging „Concordia". „Polly Perkins". groene erwten voor werkloozen. De directeur van Maatschappelijk Hulpbe toon deelt aan belanghebbenden mede dat thans ook groene erwten vpor werkloozen be schikbaar worden gesteld. De prij5 is vastgesteld op 6 ct. per pond. °P de groentekaart wordt per gezinslid niet Piéer-dan pond verstrekt. De tooneelavonden van Concordia laten aan bezoek niets te wenschen over. Zoo was bij deze laatste voorstelling de zaal ook weer uitstekend bezet. Met het blijspel, door Gerard Nielen uit het Engelsch vertaald, naar 'n ver haal van Douglas Murray, heeft Concordia een gelukkige greep gedaan, want niet alleen, dat iedere toeschouwer zich kostelijk ver- maaktt heeft met de geestige avonturen van Dolly Perkins, ook de opvoering zelve had kwaliteiten. En dat is eveneens een niet te verwaarloozen factor. De titelrol was in handen van mevr. E. VisserBakker, die in dit werk zichzelf weer eens overtrof. Met een spontaniteit, waarmede zij onmiddellijk een ieder voor zich innam, speelde zij de rol van het kittige jonge weeuwtje, dat zich vóór dienstbode uitgeeft. En een voornaam aandeel van het applaus mag zeker wel aan haar frissche spel worden toegeschreven. Naast Dolly moet onmiddellijk de heer W. Vons in de rol cvan Bob genoemd worden. Het was dezen avond zijn début en het werd een zeer gelukkig début. De metamorphose van den werkschuwen jongeling tot den naar de nieuwe wereld getrokken stoeren werker, heeft hij met het grootste gemak aan zich laten voltrekken. En zoodoende bleek hij voor het gezelschap een belangrijke aanwinst te zijn Raak getroffen was de figuur van zuster Kate. De routine van mevr. C. Bakker Jongejans wist van deze allesbehalve sym pathieke fortuinzoekster een zeer aanneme lijke creatie te geven. De forsche vertolking, welke den heer P. Fiege eigen is, vond men ook hier weer terug in het kostelijke personage van Férgus Wim- bush. de man met allures van millionnair en bruidegom. Het zou de heer Fiege niet moeten zijn om met zijn stevig spel te bewijzen, dat een combinatie van deze twee functies zeer goed mogelijk is. De heer C. Reehorst typeerde oom Priestley, mej. A. Wormsbecker was het natuurkind Ada, haar spel wordt steeds beter en ook nu weel was haar verschijning frisch en verzorgd. Mevr. Hubbard (mevr. E. Westerv. d. Plas) haar dochter Minni (mej. T. van Veen) en het dienstmeisje Martha (mej. A. Wegman) hadden allen haar gelukkige momenten. Zoo was bij deze voorstelling een ieder voldaan en dit uitte zich na afloop in een nadrukkelijken bijval, welke regisseur v. d. Bliek ten tooneele deed verschijnen. Voor den hardwerkenden „man achter de schermen" was een extra applausje terecht op zijn plaats. De Concordia-band zorgde als van ouds voor een stroom gezellige entre-acte en bal- muziek. SPORT VEREENT. Sport Vereent 2 heeft Zondag met 50 van Lindenboys gewonnen. Het derde elftal won van Achilles 2 met 3—1. De adspiranten wonnen met 32 van school H. ONTSLAGEN BIJ DE V. E. M. Naar wij vernemen heeft directie van de VEM aan een twintigtal walarbeiders ontslag aangezegd. GRATIA-PLATO. Men schrijft ons: Op 2 April a.s. zal de jaarlijksche rij van gymnastiekuitvoeringen in onze gemeente ge sloten worden, door Gratia-Plato in het ge bouw Thalia te IJmuiden. Dat zij dit jaar hiermede later is dan anders, vindt zijn oorzaak in het feit. dat de nieuwe directeur zich eerst goed wilde inwerken, al vorens met de vereeniging voor het voetlicht te treden. Wij hebben dezer dagen eens een kijkje in het gymnastieklokaal genomen, waar de oefe ningen voor deze uitvoering in vollen gang zijn. Ook namen wij inzage van het uit 18 nummers bestaande programma. Alle afdee- lingen werken er aan mede, zoowel de kleuters van 6 en 7 jaar, als de seniores van 40 jaar en ouder. Zoo zullen na de kleuters de jongste meisjes hun kunnen toonen aan horizontale ladder en oefeningen in 't voortbewegen. De oudste meisjes komen met een prachtig nummer knotszwaaien, alsmede tremplin paardsprin- gen. De jongens laten een nummer halter oefeningen zien, terwijl zij tevens een geva rieerd nummmer bokspringen ten beste zullen geven De damesafdeeling neemt staafzwaaien voor haar rekening, maar ook het toestelturnen is door haar goed verzorgd. Een niet veel gezien nummer zal zijn oefeningen op een op mans hoogte gestelde evenwichtsbalk. De heeren- afdeeling brengt een nummer trainingsoefe ningen, benevens hoog rek en brug. En ten slotte de dames seniores komen met vrije oefe ningen. Het spreekt van zelf dat eenige aar dige dansjes tusschen de nummers zijn inge voegd. De muziekbegeleiding is als altijd bij Gra- tia-Plato, weer in goede handen, terwijl ge zorgd is voor harmonie in muziek en beweging. Het belooft dus weer een mooie uitvoering te worden, zoodat verwacht mag worden, dat velen haar zuilen willen bijwonen. Zij zullen zich den gang naar Thalia niet berouwen. Het gebruikelijke bal, met medewerking van The Blue Rascals, sluit den avond. De handel op binnen- en buitenland. Het jaarverslag der IJmuider Vischhan delvereeniging bevat verder een aantal be langrijke opmerkingen over de verschillen de afzetgebieden. Wij nemen nog het volgende over; Handel in versche haring. De aanvoeren van versche haring te IJmuiden waren tijdens het afgeloopen sei zoen niet zoo ruim als in het voorgaande jaar. Dit vond zijn oorzaak gedeeltelijk in het feit, dat minder Nederlandsche schepen de drijfnetvisscherij „ter versche" uitoefen den en bovendien omdat de vangsten in de laatste maand van het jaar kleiner waren. De handel met Duitschland bleef binnen de perken van het door dit land toegestane waarde-contingent, terwijl enkele compen satie-transacties dezen handel aanvulden. Een groot deel van den aanvoer werd naar andere landen dan Duitschland geëxporteerd, en wel in hoofdzaak naar Tsjecho-Slowakije, welk land voor de toekomst van groote be- teekenis voor den haringhandel kan geacht worden. Ware het niet, dat in December, tengevolge van kleine vangsten, de prijzen tot boven f 10.— per 50 K.G. opliepen, dan zou de verzending naar genoemd land nog belangrijk grooter' geweest zijn. Het is noodzakelijk, dat de Nederlandsche drijfnetvisscherij zich in de toekomst meer en meer met een gedeelte van de vloot uit sluitend op de versche-haring-vangst toe legt. Hierdoor zal het moeilijk verkregen afzet gebied in Tsjecho-Slowakije behouden kun nen worden, en uitbreiding van den export op andere landen mogelijk zijn. Indien deze wenk niet begrepen wordt, zou het waar schijnlijk zijn, dat andere haring-exportee- rende landen dezen export overnemen. Overgaande tot de diverse afzetgebieden noemen wij: Nederland. Het vervoer van visch per spoor naar het binnenland was in het verslagjaar iets min der dan in 1934. Het jaar 1935 heeft zich ook voor het bin nenland over het algemeen gekenmerkt als een ongunstig jaar voor den vischhandel, waartoe verschillende factoren hebben bij gedragen. Wij noemen o.a. de geringe en on regelmatige aanvoeren van grove visch, an dere dan makreel, als gevolg waarvan in be paalde perioden veel te hooge prijzen voor enkele belangrijke vischsoorten, speciaal van kleine schelvisch, moesten worden betaald. Daarnaast ondervond men bij dén vischver- koop veel concurrentie door lage prijzen van eieren en van de waddenzeeharing. Ook de crisisheffingen op boter en bakolie werkten zeer belemmerend op het vischverbruik. De „Commissie tot bevordering van het vischgebruik in Nederland" verrichtte weer veel nuttig werk, en organiseerde in het ver slagjaar wederom enkele goed geslaagde vischtentoonstellingen in den lande. Zij werd in haar werk financieel en moreel door de Regeering gesteund. België. Zooals te voorzien was, is de uitvoer naar dit land in het verslagjaar wederom zeer be langrijk lager dan in het voorafgaande jaar. Gelijk bekend, moet deze afname in on zen uitvoer naar dit land hoofdzakelijk aan de contingenteering van den vischinvoer in België, met de daarmede gepaard gaande extra beperkingsmaatregelen der Belgische Regeering worden toegeschreven. Ware hier de toestand zóó, evenals b.v. in Frankrijk, Engeland en ons land, dat men zonder meer aan ieder land een invoercon tingent had beschikbaar gesteld op basis van een vroegeren invoer, welke behandeling toch ook België van genoemde landen heeft ondervonden, dan zou onze export zich on getwijfeld nog eenigszins hebben kunnen handhaven. Naast het beschikbaar stellen van een aan vankelijk contingent van circa 11.500.000 K.G.. heeft men in België evenwel nog zoo veel en zoodanige maatregelen getroffen, dat ons contingent tot vrijwel nihil is geredu ceerd. Op het oogenblik is de toestand zelfs practisch zoo, dat andere landen van ons contingent gebruik maken, zonder dat onze Regeering hiertegen blijkbaar ook maar iets heeft kunnen doen, en het behoeft dan ook geen betoog, dat deze gang van zaken voor den vischhandel een voortdurende steen des aanstoots blijft De toestand van onzen visch export op België werd nog weer erger door de devaluatie van de franc in April van het verslagjaar. Frankrijk. Ook de export naar dit land is in het ver slagjaar weder belangrijk lager geweest dan in 1934. De vermindering bedroeg hier ruim l/2 millioen K.G. bruto. Toch moet dit niet zoo zeer aan invoerbe- lemmeringen worden toegeschreven, maar in hoofdzaak is het tekort in aanvoer van grove visch te IJmuiden oorzaak van dezen ach teruitgang. Weliswaar bestaan er hooge invoerrechten op grove visch in Frankrijk, maar die beston den ook reeds in 1932, toen het contingent vrijwel geheel kon worden verbruikt, terwijl daarentegen in 1935 het contingent grove visch a 3.800.000 K.G. nog lang niet voor de helft'is verbruikt. Bij een grooter "en regelmatiger aanvoer van de voor dit land in aanmerking komen de grove vischsoorten, zou de export dan ook zonder eenigen twijfel belangrijk hoo- ger zijn geweest. In het belang van den han del is het dan ook te hopen, dat de Regee- ring aan deze kwestie eens haar bijzondere aandacht zal willen schenken. Engeland De export naar Engeland is vooruitge gaan van 356.000 K.G. netto in 1934 tot 526.000 K.G. netto in 1935. Hieruit, en uit de door ons verstrekte ge gevens inzake het vischvervoer per spoor weg vanuit IJmuiden, blijkt, dat de Neder landsche Spoorwegen op het traject IJmui denHoek van Holland niet in gelijke mate van deze exportverhooging hebben kunnen profiteeren. Het vervoer per vrachtauto van IJmuiden naar Hoek van Holland bedroeg ongeveer 230.000 K.G. bruto, tegenover circa 50.000 K.G bruto in 1934. Ondanks de bovengenoemde toename van onzen export, moeten wij ook ten aanzien van dit afzetgebied klachten doen hooren over het tekort in aanvoer alhier van de voor Engeland geschikte vischsoorten, speciaal van de grootere schol. Gezien het feit, dat ons invoercontingent ruim 2.000.000 K.G. bedraagt, mag terecht worden geconstateerd dat ook hier nog meer dan voldoende ruimte is tot export. Duitschland. Ook hier was de handel in versche zee- visch niet van groote beteekenis. Het volgens Handelsverdrag vastgestelde waardecontingent door Duitschland af te nemen, werd, evenmin als het kwantum a 1.061.800 K.G., dat zonder invoerrecht in Duitschland mocht worden ingevoerd, door allerlei moeilijkheden, ontstaan bij de uit reiking van Devisenbescheinigungen, voor, een belangrijk gedeelte niet benut. Van de leiding der Nederlandsche Vissche- rij -Centrale is alle medewerking ondervon den om de ontstane moeilijkheden uit den weg Om de draagkracht van een nieuwe brug in Exeter (Engeland) te beproeven, werden locomobielen met zware vrachtauto's gebruikt. te ruimen, zoodat in het laatste kwartaal eenige verbetering viel waar te nemen. Evenwel was het ook in dit kwartaal niet mogelijk het contingent geheel uit te voeren. Zwitserland. In den export naar Zwitserland, welke se der 1931 onafgebroken toenam, is in het ver slagjaar helaas een belangrijke teruggang te bespeuren. Wij wijzen er evenwel op, dat ook de export naar Italië onder Zwitserland is opgenomen, en het komt ons voor, dat deze achteruit gang in hoofdzaak moet worden toegeschre ven aan den sterk verminderden export naar Italië, welke aan het einde van het jaar, als gevolg van de Volkenbondssancties, zelfs ge heel heeft opgehouden te bestaan. Niet alleen is dit afzetgebied voor den handel dus verloren gegaan, maar boven dien werden, zeer tot schade van exporteurs, de loopende vorderingen op Italië geblok keerd, zonder dat transfer tot nu toe heeft plaats gehad. Gezien het feit, dat Zwitserland ons tot nu toe nog geen belemmeringen, in den vorm van contingenteering of invoerrechten e.d., in den weg legt, en de uitvoer naar dit land, rekening houdend met de gedeeltelijke of vrijwel geheele sluiting van de grenzen der overige landen, eerder vermindert dan toe neemt, moet hieruit wel de conclusie volgen, dat ons land hier niet tot levering in voldoen de mate in staat is. De prijzen van het Hol- landsche product zijn te hoog. De export naar dit afzetgebied zou aanzienlijk kunnen worden uitgebreid, indien wederom de han del de beschikking had over ruimere aanvoe ren van rondvisch. Bij eenigszins gunstiger prijzen zouden hier bovendien tienduizenden K.G. filets van grove visch zijn te plaatsen. Vervoer. Zooals uit de door ons gepubliceerde cij fers blijkt, is het vervoer per spoorweg, nadat het in 1934 belangrijk was toegenomen, in het verslagjaar helaas weder aanzienlijk terug- geloopen. Met name is dit het geval met het vervoer naar het buitenland. Ook het ver voer naar het binnenland was ongeveer 500.000 K.G. minder dan in 1934, maar wij zijn er van overtuigd dat, indien de aan voeren in 1935 in omvang en verschéiden- heid gelijk waren gebleven aan die van 1934, het spoorwegvervoer naar het binnenland dank zij de door onze Vereeniging begin 1935 met de Nederl. Spoorwegen afgesloten ver- voerovereenkomst, zeer belangrijk zou zijn toegenomen. Wij spreken gaarne de hoop uit, dat de aanvoeren in komende jaren zoodanig mogen zijn, dat het den handel mogelijk zal worden gemaakt het dubbele van het in het vervoer- contract overeengekomen kwantum te berei ken. In door ons Bestuur geuite klachten over het vervoer werd door de Nederlandsche Spoorwegen waar mogelijk op afdoende wijze voorzien. TERAARDEBESTELLING C. C. SCHÜLLER. Maandagmiddag heeft op de begraafplaats De Biezen te Santpoort in grooten eenvoud de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer C. C. Schül- ler, oud-voorzitter van den polder de Velser- broek en daarvoor ook van den polder De Meer weid en alhier. Aanwezig waren o.a. de heeren W. van Heyst, lid van den gemeenteraad, M. C. Wag ner, oud-hoofdagent van politie te Velsen-N., de machinist van het stoomgemaal van den polder de Velserbroek. Gesproken heeft Ds. J. Th. Meyer te Alphen a. d. Rijn, de vorige predikant der Ned. Herv. gemeente alhier. Deze las een gedeelte van 2 Cor. 5 en wees er op, dat de overledene vele huizen Gods heeft gebouwd, maar dat God nu hem een huis heeft gebouwd. Ds. Meyer herdacht hoe de overledene was een zeer arbeidzaam mensch, die in zijn werk vreugde vond. Hij zocht niet de publieke opinie der menschen, maar ging stil zijn weg. Op verzoek van de familie dankte ds. Meyer voor de belangstelling. CHRISTELIJKE BEWAARSCHOOL. A.s. Woensdagavond heeft in het Hervormd Vereenigingsgebouw in de Kalverstraat een openbare propaganda-feestavond plaats, ten bate van de Christelijke Bewaarschool te IJmuiden-Qost. Het jaar 1935 is voor de school met een tekort afgesloten en nu wil men trachten met de opbrengst van dezen avond dit tekort weg te werken. Van verschillende zijden is voor dezen avond medewerking toegezegd en het belooft een mooie avond te zullen worden. Eenige jongedames zullen tóoneelstukjes opvoeren, de heer K. J. Noy zal declameeren en Concinere, directeur de heer Klut, verzorgt het muzikale gedeelte. Des middags heeft een poppenkast-vertoo ning plaats voor de jeugd. De kleuterklas zingt onder leiding van den heer S. Wiersma, met- medewerking van The Singing Boys. HARDDRAVERIJ VER. „IJMUIDEN. De Harddraverij Ver. „IJmuiden" houdt a.s. Donderdagavond een ledenvergadering in de zaal van den heer Demmers (De Griffioen) aan de Trompstraat. In deze vergadering zal het bestuur mede- deelingen doen over het onderhoud met B. en W., over den loop van het ledental, over de geldmiddelen en de nog te voeren propaa-7 da. De voorzitter zal bespreken het al of niet doorgaan van de harddraverij op 20 Augustus. De vergadering is ook toegankelijk voor be langstellenden. Wij vernamen nog. dat het bestuur tevreden is over cle toeneming van het ledental, doch niet voldaan. Er dient meer belangstelling te komen van de zijde der burgerij, wil de ver-> eemging haar taak volbrengen,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1