Stichting van een nieuw Veilingsgebouw. r 'Xv Heidebrand. BEVERWIJK. De markt iri de open lucht verdwijnt. r Het veilinggebouw van „De Eendracht" en ..Tuindersbelang", dat op de Meer zal verrijzen. Fusie van de Veilingsbedrijven Eendracht, Tuindersbelang en Export-veiling De firma's Kluft en Tervoort en Gebrs. Duin, exploitanten van de groenten- en fruit veilingen „De Eendracht" en „Tuindersbelang" hebben besloten hun bedrijven te combineeren en over te gaan tot stichting van een nieuw veilinggebouw, dat op het marktterrein aan de Meer zou moeten verrijzen. Deze plannen ver- keeren reeds in een zeer vergevorderd stadium van voorbereiding. Het nieuwe gebouw, waar van de heer G. J. W. Langendijk P.P.zn de ar chitect is, zal een einde maken aan het veilen van tuinbouwproducten in de open lucht, een methode, die reeds 60 jaren in Beverwijk werd gevolgd en die tot op den huidigen dag nog door de veilingen „Eendracht" en „Tuinders belang" wordt beoefend. Men den bouw zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen, in ieder geval onmiddellijk 11a de officiëele be krachtiging van het te nemen raadsbesluit. Reeds is aan B. en W. het verzoek gericht, om het' gebouw te mogen stichten op een in erf pacht uit te geven gedeelte van het marktter rein. B. en W. hebben in dien geest aan den Raad een voorstel gedaan, dat a.s. Donderdag avond in de raadsvergadering zal worden be handeld. Het in erfpacht uit te geven ter rein zal ongeveer 520 vierkante Meter groot zijn, waarvoor een bedrag van f 1700 per jaar aan erfpachtsrecht moet worden betaald. De duur van dit erfpachtsrecht stellen B. en W. voor te bepalen op 25 jaar. Bij den huidigen toestand betalen de beide veilingen samen per jaar ongeveer f 1200 aan marktrechten. De commissies voor de financiën en van openbare werken hebben tegen de gevraagde uitgifte geen bezwaar. Wij waren in de gelegenheid de plannen en teekeningen in te zien. Het nieuwe veilingge bouw wordt 26 M. lang, 12 M. breed en in den nok 8 M. hoog. Het gebouw wordt gedekt met blauwe pannen en een lichtkap. De bedoeling is, om in het gebouw een electrisch afmijn - toestel te plaatsen, waarop 200 nummers voor de kooplieden kunnen worden aangesloten, het grootste aantal, dat in Kennemerland in gebruik is. Het aantal zitplaatsen wordt ook al grooter, namelijk 90. De groentenveilingen zullen dus ook hier een zeer snel verloop krij gen, omdat er zooveel mogelijk naar zal wor den gestreefd, dat de producten op de wagens worden geveild. Bij wijze van overgangsmaat regel is nog gerekend op een gelegenheid, waar producten kunnen worden neergezet, die dan toch over de klok, maar op monster en catalogus worden geveild. Ook zullen in het nieuwe gebouw de aard beienveilingen worden gehouden, die al sinds jaren door de Beverwijksche Exportveiling worden gehouden in den ouden molen op het Stationsplein. Het gebouw wordt daarom voorzien van twee electrische weegtoestellen. Door het aan brengen van twee inritten hoopt men ook het verloop van de aardbeienveilingen zeer te kunnen bespoedigen. Deze inritten komen aan de Zuidzijde, dus aan den kant van de Meer straat in de richting van het station. Daar door wordt de mogelijkheid geschapen van een betere verkeersregeling in de Breestraat tij dens het aardbeienseizoen. Deze concentratie van de veilingbedrijven biedt natuurlijk in de eerste plaats economi sche voordeelen. Vermoedelijk zullen de beide firma's samensmelten tot een naamlooze ven nootschap. De geheele administratie wordt in het nieuwe gebouw ondergebracht.. Een ter rein van 208 vierk. M. zal onbebouwd blijven en kan worden aangewend voor de berging van fust enz. De directies deelden ons mede, dat het vaste personeel gehandhaafd zal blijven, ondanks de centralisatie. De uitvoering van den bouw zal in het open baar worden aanbesteed. Wanneer de vereischte goedkeuringen zijn verkregen wordt met den bouw begonnen. Waarschijnlijk zal het echter in dit seizoen nog niet mogelijk zijn de aardbeienveilingen in het nieuwe gebouw te houden. Dat aan het plan ook hygiënische voordee len ten grondslag liggen, spreekt wel voor zich zelf. Ook voor de kwaliteit van het pro duct is het veilen vanaf den wagen van groot belang. Wanneer het nieuwe gebouw gereed is, zal de afslager dus van de Beverwijksche markt verdwijnen. De heer D. Kluft oefent deze functie met eenige jaren onderbreking op 1 April a.s. juist 31 jaren uit. Hij is een van de meest bekende persoonlijkheden van de Be verwijksche groentenmarkt. Thans zal hij zich dus binnen niet al te langen tijd uit zijn functie als afslager verdrongen zien door de moderne techniek. Maar het zal hem toch een vreugde zijn, dat hij zich met den heer Ter voort en de heeren Gebrs. Duin zal mogen ver heugen in de moderniseering en groote ver betering van de particuliex-e Beverwijksche veilingen. jaarvergadering „volksonderwijs". Maandagavond hield de plaatselijke afdee- ling van „Volksonderwijs" haar jaarvergade ring in „Odéon" aan de Baanstraat. In zijn openingswoord herinnerde de voorz. de heer A. Visser er aan dat onder den vori- gen minister heel wat openbare scholen „ge worgd" zijn een ander woord wist spr. er niet voor soms tegen het advies van den Raad van State in. Gelukkig is thans onder den nieuwen minister advies gegeven som mige scholen, die tegen het advies in werden opgeheven, te herstellen. De ingestelde Rijkscommissie zal ook te overwegen krijgen welke bijzondere scholen ..weggeconcentreerd" zullen moeten worden. Deze scholen zagen het aantal leerlingen als gevolg van de opheffing der openbare scho len zeer toenemen. Er is intusschen op 1 Maart een wet in werking getreden, die weer in menig opzicht verslechtering beteekende. Het eenige goede, dat men zou kunnen aanwijzen, is de gelijk schakeling van het aantal leerlingen van het centrale zevende en achtste leerjaar met het U.L.O. Deze bepaling is echter nog niet in wer king getreden, omdat nog altijd een onder zoek hangende is. Na de vaststelling van de notulen drong de heer J. Visser er op aan, dat de leden bij ver huizing de nieuwe adressen aan den secreta ris opgeven. De voorzitter deelde mede, dat de onlangs gehouden feestavond dertig nieuwe leden heeft opgeleverd. De collecte voor de Fröbelschool had ruim f 121 opgebracht. Vervolgens memoreerde de voorzitter de oprichting van een afdeeling te Wijk aan Zee, dat zich lang afzijdig had ge houden. In het jaarverslag memoreerde de secreta ris, de heer Mol, de prettige samenwerking met de verschillende oudercommissies. Ook herinnerde het jaarverslag aan het werk van mej. A Smit, die vele jaren bestuurslid was, maar die voor deze functie had bedankt. Het aantal leden was op 31 Dec. jl. tot 189 gestegen. De penningmeester, de heer J. Visser bracht het financieel rapport uit. De rekening sloot bij een eindcijfer van f 560.73 met een batig saldo van f 70.48. Blijkens het rapport van de controlecom missie waren boeken en bescheiden van den penningmeester in orde bevonden. Zoodat décharge kon volgen. De voorzitter dankte secretaris en penning meester voor hun arbeid. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Schaap herkozen. In de vacature ontstaan door bedanken van mej. Smit werd voorzien door de verkie zing van mevr. Hopman. De voorzitter, de heer Visser, bracht daar na rapport uit over de door hem bijgewoon de algemeene vergadering. Als lid der controlecommissie werd de heer Baars herkozen. Naar de op Zaterdag 16 Mei te Utrecht te houden vergadering ter behandeling van het rapport der z.g.n. bevredigings-commis- sie werd afgevaardigd de heer A. Visser. De vier conclusies uit het rapport werden door de vergadering nader overwogen en door den voorzitter toegelicht. De voorzitter vond hierbij gelegenheid te wijzen op de gevolgen van het opzeggen door de gemeente Velsen van de onderwijsover eenkomst met Beverwijk, waardoor het niet langer mogelijk is. dat kinderen uit Velsen in Beverwijk een school bezoeken, die voor de H.B.S. opleidt. Deze kinderen zijn nu over verschillende bijzondere scholen verdeeid. Een indeeling in schooldistricten zou aan dit euvel een einde maken. Na de rondvraag werd de vergadering ver rast met een vriendelijk aanbod van den heer Houtwipper, die er voor zorgde, dat eenige leden met mooie bloemen huiswaarts keerden. De vergadering werd daarna met een woord van dank door den voorzitter ge sloten. wandel5portvereeniging „de voortrekkers". De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" zal op Zondag 5 April deelnemen aan den marsch over 30 K.M. van de „Amstel- veeners" te Amstelveen. Leider is de heer Nic. v. d. Kolk. Aan de Zondag gehouden trainingsmarsch van „De Voortrekkers" hebben 20 leden deel genomen, die in de beste stemming een wan deling van 15 KM. hebben gemaakt. zz LEO HAÏ.Ï.E HERSTELD. Onze nationale doelman Leo Halle, die zulk een langen tijd ernstig ongesteld is geweest, heeft Maandag het ziekenhuis hersteld ver laten. Hij genoot bij zyn thuiskomst veel be langstelling. DE ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. De returnmatch tusschen de Zwaluwen en de Roode Duivels wordt op 22 April des avonds op het V. U. C.-terrein gespeeld. (Sportkr.) Veiling van 23 Maart. Spruiten I per kilo 19—24 ct. Idem II per kilo 13Yiy2 ct. Witlof per kilo 12 ct. Boerekool II per kistje 22 ct. R.-K. SPORTVEREENIGING „VITESSE". Uitslag der verloting ten bate der R.-K. Sport- vereeniging „Vitesse", gehouden in het Jeugd huis, Maandag 23 Maart. De prijzen zijn in de volgorde 1 tot 41 gevallen op de nos.: 740 596 1365 1834 786 1407 1069 572 1624 1380 847 1425 573 1508 1306 1712 628 1852 1344 777 1904 520 1405 879 1102 636 1125 1365 1220 565 6580 1024 1122 704 1988 1545 1238 1597 7014 1558 737 De prijzen kunnen worden afgehaald tegen overgave van het lot. bij den heer Jan Castri- cum, Dorpstraat 48, tot 1 Mei 1936; na dien datum vervallen de niet opgevraagde prijzen aan de vereeniging. HEEMSKERK. BLOEMBOLLENCULTUUR. Op Woensdag 25 Maart houdt de afdeeling van Bloembollencultuur een vergadering. Een der voornaamste punten der agenda is de behan deling beschrijvingsbrief voor de 180ste alge meen» verend erin p\ WIEL.RIJDEN. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Naar wij vernemen is het veld voor den vierden Amsterdamschen Zesdaagschen wie lerwedstrijd, die van 27 Maart tot 2 April a.s. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt ge houden, definitief samengesteld. De dertien koppels zijn als volgt samen gesteld: Pijnenburg—Piet van Kempen (Nederland). WalsRausch (Nederland-Duitschland) Jan van KempenPellenaars (Nederland). Slaats—Lacquehay (Nederland-Frankrijk). Gebrs. Vroomen (Nederland). BoslandLoskamp (Nederland). Van der HeydenSchotman (Nederland). IgnatDiot (Frankrijk). BillietDeneef (België) AertsBuysse (België). ZimsKüster (Duitschland). SchönHurtgen (Duitschland) VaessenKoridon (Nederland). VIERLANDENWEDSTRIJD TE LONDEN. Met Nederlandsehe deelneming. Op 10 April, Goeden Vrijdag, wordt op de Herne Hillbaan te Londen een vierlanden- wedstrijd gehouden voor amateurs, waarvoor ploegen van Duitschland, Frankrijk, Neder land en Engeland zijn uitgenoodigd. Er heeft een sprintwedstrijd plaats, terwijl ook een ontmoeting voor tandems en een tijdrace op het programma staan. Naar wij vernemen zal Nederland bij deze wedstrijden vertegenwoordigd worden door Van Vliet in het sprintnummer en het kop pel Leene-Ooms in den wedstrijd voor tan dems. onp AGAND AFEESTVERGADERIN G CHR. pr jongemannenvereeniging „excelsior" rChristelijke Jongemannenvereeniging tvrelsior". afdeeling van het Nederlandsch roeren Verbond hield gisteravond in het SJvormd Verenigingsgebouw aan de Oos- JeiTVijkstraat een propaganda-feestvergade- Be voorzitter, de heer J. Dalmeijer ging na „omeenschappelijk zh^en, voor in gebed en Sn bijbelgedeelte Psalm 103. In zijn openingswoord gaf de heer Dal- Piier zun voldoening over de buitengewoon roote belangstelling voor dezen avond te Snnen Spreker hoopte dat de vergadering, Me bedoeld was als propaganda voor het erk der Jongemannenvereeniging in alle op aten zou slagen. Tenslotte dankte hij de Sndolineclub Orpheus, dir. de heer Van der Kamp en diegenen, die zich belast hadden met den verkoop van de loten, voor hun wel kende medewerking. Hierna was het woord aan de eere-voorzit- ds. Krijger die naar aanleiding van het bijbelwoord" „Laat Uw licht schijnen" het werk en het doei der Christelijke Jongeman nenvereeniging besprak. De groote taak van Ln C.M.J V.-er aldus spreker is, om, zelf ten volle overtuigd zijnde van de waarheid en de heerlijkheid van het Woord van Christus, Zün licht te laten schijnen en zijn mede- mensch de vreugde en vrede van het Evan gelie te brengen. De manier waarop dit ge schieden moet is tweeledig, n.l. door de daad en het woord. In ons geheele denken en doen moeten wij geleid worden door Gods wil, die ons opdraagt de moeilijkheden, waarvan tegenwoordig de werkloosheid ook onder de jongere menschen een van de voornaamste is, zonder morren te aanvaarden. Niet klagen, maar d ragen is «n eerste eisch. Ook in ons woord moeten wh van Jezus getuigen. Geen valsche schaam te of wereldsgezindheid mag ons, aldus spr. hiervan terughouden. De heer H. Nieuwenhuis gaf op geestige wijze het debuut en de vorderingen van een declamator-in-wording, weer. Als voordracht had hij hiervoor „Aan den Rijn" gekozen. De herhaalde lachsalvo's bewezen dat het ge- bodene bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. De volgende voordracht van den heer Nieuwenhuijs, was meer ernstig, doch ook deze werd door het publiek naar waarde ge schat. Steeds meer wordt het gebruik, vooral op Christelijke feest of propagandavergade- ringen, dat de Mandolineclub „Orpheus" haar medewerking verleent. Ook ditmaal vormde het beschaafde optreden van het gezelschap weer een gewilde afwisseling. Na de pauze voerden enkele leden der Jongemannenvereeniging een samenspraak in vier bedrijven op getiteld „Novemberstormen". De voordracht werd afgewisseld door toepas selijke muziek en zang. Zonder uitzondering is door alle medewerkenden goed gespeeld. Een bijzonder woord van lof komt echtér toe aan den heer Dalmeijer voor zijn uit stekende vertolking van de rol van Vader Nelis. Aan het eind van het stuk zongen de aanwezigen „Ruwe stormen mogen woeden". Na gemeenschappelijk zingen van den avondzang sloot Ds. Krijger de goedgeslaagde vergadering op gebruikelijke wijze. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 45—85 ct. Boerekool per kist 50—80 ct. Rabarber per bos 7—14 ct. Raapstelen per bos 33V2 ct. Radijs per bos 56 ct. Peterselie per bos 40 ct. Selderie per bos 5—6 ct. Prei per bos 39 ct. Bloemkool le per stuk 89 ct. Aardappelen per H.L. 2.502.70. Uien per K.G. 23Vfe ct. Witlof per K.G. 715 ct. Spruiten per K.G. 1218 ct. Knollen per stuk 37 ct. Roode kool per stuk 614 ct. Gele kool per K.G. 510 ct. uitslag verloting. Gisteravond werd in het Ned. Herv. Ver eenigingsgebouw de trekking gehouden van de verloting, georganiseerd door de Christe lijke Jongemannenvereeniging „Excelsior". De hoofdprijzen vielen op de nummers 831. 475, 683, 862, 688 565 en 65. jaarvergadering van „rood wit" De supportersvereniging „Rood Wit" van de voetbalvereniging „Beverwijk" zal Don derdagavond in café „De Vriendschap" haar jaarvergadering houden. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN. De vakcursus voor jonge werkloozen, ge organiseerd door de Commissie voor ont wikkeling en ontspanning van jonge werk loozen zal worden besloten met een tentoon stelling van werkstukken. Deze tentoonstelling zal op Zaterdag 4 April in het cursuslokaal, de voormalige tim merfabriek in de Leliestraat, worden ge houden filmvertooning ging niet door. Voor de vertooning van de film „Kent uw eigen land", uitgaande van den bond van beroepspension- en rusthuishouders, welke Maandagavond in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" zou worden gehouden, was de belangstelling zoo gering, dat de voor stelling werd afgelast Jk ISiTitlNCIN; HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam Rotterdam n. N.-Orleans 22 te Antw. Binnendijk New-Orleans n. Rott. 22 te Ldn. Veendam Rott. n. N.-York p. 22 Lizard. Statendam 21 v. N.-York 11. West-Indië. Volendam 21 van New-York naar Nassau. Blommersdijk 22 v. N.-York n. Rotterdam. Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver p. 22 Wight. Edam 21 v. Baltimore te Hampton Roads. Leerdam N.-York n. Rotterdam 21 (2.32 v.m.) 1025 mijl W. t. Z. van Land's End. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 24 (12 midd.) v. Melilla te Vlaardingen verwacht. Stad Zaltbommel 25 (1 v.m.) v. Almeria te Vlaardingen verwacht. Stad Dordrecht 21 v. Melilla n. Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. «Ukerk (thuisr.) 22 te Antwerpen. Bandfontein (thuisr.) 21 van Mombassa. Heemskerk (uitr.) 22 van Mombassa. Springfontein (uitr.) 22 te Antwerpen, bloemfontein 23 v. Hamburg te A'dam. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Helder (thuisr.) 21 van Takoradi. Aludra (thuisr.) 23 van Havre. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 20 van Singapore. Gaasterkerk (uitr.) 23 van Aden. Serooskerk thuis (thuisr.) p. 22 Finisterre. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 22 van Sydney te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 23 v. Rotterdam te Calcutta.. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Irene Amsterdam n. San Domingo 20 (8.58 n.m.) 55 mijl O. van Niton. Orpheus 22 van Malaga te Setubal. Deucalion Rott. n. Vigo p. 22 Ouessant. Telamon Londen n. Ceara 20 (5.54 n.m.) 187 mijl Z. van Land's End. Titus Rotterdam n. Lissabon 22 (2.13 n.m.) 80 mijl Z.O. van Land's End. Agamemnon 22 v. Barcelona te Valencia. Alkmaar 22 v. Antwerpen te Amsterdam. Atlas 12 van Curacao naar Haiti. Baralt 14 v. Curagao n. Bovenwindsche Eil. Berenice Pto Barrios n. Amsterdam 22 (10 n.m.) 360 mijl N. van Terceira. Ceres 22 van Hamburg te Amsterdam. Clio Bordeau n. Amst. 21 v. La Pallice (verb.) Crijnssen 22 van Amsterdam te Hamburg. Ganymedes 22 van Algiers naar Calamata. Hebe 21 van Aguadilla naar Pto Cortes. Hercules 23 van Izmir te Stamboul. Mars Valencia n. Rott. p. 23 Ouessant. Midas 14 van Curacao naar San Domingo. Oberon 22 van Venetië te Triest. Odysseus 22 v. Kopenhagen te Stettin. Orestes 22 van Candia naar Rethymo. Pluto 23 van Gothenburg te Amsterdam. Saturnus 22 van Beyrouth naar Izmir. Simon Bolivar Amsterdam n. Barbados p. 21 Dungeness. Stella Tanger n. Barcelona p. 21 Gibraltar. Theseus Stettin n. Amst. p. 22 Brunsbuttel. Ulysses 22 van Hamburg te Amsterdam. Venus 21 van Valencia naar Rotterdam. Vulcanus 22 van Savona te Spezia. Amsterdam 20 van Talcahuano te Tocopilla. Breda 19 van Valparaiso n. Amsterdam. Barneveld 20 v. Valparaiso naar Corral. Orpheus Malaga n. Setubal p. 21 Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 22 v. Hamburg te Amsterdam. Salland (uitr.) 10 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) p. 22 Kaap del Armi. Djambi (uitr.) p. 23 Galle. Kertosono (uitr.) p. 22 Ouessant. Kedoe 21 v. Batavia naar Rotterdam. ROTTERDAM- ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (uitr.) 22 (7.26 v.m.) 25 mijl Z.W. v. Niton. De lente is nog nauw begonnen, Nu je alweer de tijding leest, Er was weer iemand onbezonnen. Er is al heidebrand geweest. De krantenzetter moet weer zetten, De waarschuwing in d' oude lijn, Van de sigaar of sigaretten, Die „achtloos weggeworpen" zijn; En weder wil ik mee betuigen: Aanbidt gij vurig de natuur. Laat op de hei het „toeback suyghen", Aanbid niet letterlijk met vuur. Is 't rooken heusch zoo onontbeerlijk, Dat gij 't niet laten kunt, ook daar? De geur van hei is eens zoo heerlijk, Als van de lekkex-ste sigaar. En trouwens, wat zcudt u wel hooren, Wanneer u thuis uw sigaret, Althans het peukje, plompverloren Nog brandend smeet op het kax-pet? Er groeit nu eenmaal op de heide. Geen aschbak aan de erica. Als gij vernieling wilt vermijden, Laat dan het x-ooken liever na. Hoezeer u in het rooken vrij zijt. Bezweer ik u in dubblexx zin. 't Zij u een hij of zij in hei zijt: Steek er den brand vooral niet in. P. GASUS. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De B. R. C. „Kennexnex-laxxd" heeft een re- cordrit gehouden over 30 K.M. met den vol genden uitslag: A-klasse: 1. P. Heilo, 2. D. Hoolwerf, 3. J. Bak, 4. P. Braas'. Heilo was de eenige renner, die den af stand binnen het uur reed. B-klasse: 1. E. Tieleman, 2. D. Neyzing, 3. J. van Eek, 4. v. d. Maat. Junioren: 1. Molenaar. 2. P. Groen, 3. W Engelhai't. Woensdagavond zullen eenige renners van „Kennemerland" deeixxemen aan den jubileum wegwedstrijd van „De Bataaf" te Halfweg. De te rijden afstanden zijxi 120 K.M. voor amateurs en 60 K.M. voor nieuwelingen. Zondag a.s. houdt Kennemerland een sprint wedstrijd over 1 K.M. CHR. DEM UNIE. Door de afdeeling Noord-Hollaxxd der C.D.U. zal 21 April a.s. in café Oud Meerestein een oprichtingsvergadering van de afdeeling Be verwijk e.o. der C.D.U. wox-den gehouden. Het lid der Tweede Kamer de heer H. S. van Houten zal het woord voeren. PERSONALIA. Kapelaan Verbeek van de parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad, die geruimen tijd in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oosi werd verpleegd en daarna in Huize „Maris Stella" te Scheveningexi volledig herstel van gezondheid zocht; is thans door dexi bisschop benoemd tot kapelaan te Westerblokker. CASTRICUM TUINB. VER. „ONS BELANG" Alwaki (thuisreis) 21 van Santos. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tawali (thuisr.) 23 van Sabang. Saleier 21 van Batavia naar Amsterdam. Poelau Bras 22 v. Amsterdam te Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) p. 20 Perim. Poelau Laut (uitr.) p. 22 Ouessant. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Ingarö", is, ko mende van Helsingborg, bij het Hoogovenbe- drijf geax'riveerd met een lading ijzei'erts. AANGEKOMEN. 22 Maart: Albatros m.s. Rochester Amstelstroom m.s. Leith Ulysses s.s. Hamburg Royston s.s. Newcastle 23 Maart: Pluto s-s. Gothenburg Fort de Souville s.s. West Afrika Bloemfontein m.s. Hamburg Ingarö s.s. Helsingborg Theano s.s. Fowey Ransdorp m.s. Nordenham VERTROKKEN 22 Maart: Wilbo m.s. Londen 23 Maart: Caribia m.s. Hamburg DIXSDAG 24 MAART 1936 VOETBAL. NederlandBelgië. Het Belgische elftal samengesteld. Uit Brussel: Het Belgische elftal, dat Zon dag 29 Maart a.s. te Amsterdam tegen Neder land speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Christiaens (Liersche Sport Kring). Achter: Paverick (Antwerp F.C.) en Smel- linx (Union St. Gilloise), Midden: Dalem (Standaard Luik), Meulder- mans (Beerschot) en Henry (Daring). Vóór: Devries (Antwerp F.C.), Voorhoof (Liersche Sport Kring), A. Dedeken (Antwerp F.C.)Capellen (Standaard Luik) en Isen- borghs (Beerschot). Reserves zijn Badjou (Daring Brussel), Joacim (Olympique Chaxdois). Stynen (Olym- pique Chax-lois), Claessens (Union St. Gil loise) en Ceuleers (Beerschot). Dit is bijna hetzelfde elftal, dat Woensdag j.l. te Luik als Roode Duivels-team tegen de Zwaluwen uitkwam. De linksbuiten n.l. F. De- deken, die toen niet geheel voldepd, is vervan gen door Isenborghs. Als linksbinnen is ge kozen Capellen. dien wij meermalerx op de midvooi'plaats hebben zien spelen. het brusselscii elftal. Uit Brussel: Het elftal, dat op Zatex-dag 28 Maart a.s. tegen het Haarlemsche elftal op het H.F.C.-tex-rein zal spelen, is als volgt sa mengesteld Doel: Proces (White Star). Achter: Pappaert (Union. De Male (White Star). Midden: Van Ingelhem (Daring). Teu- ninck (Daring) en Van de Kerkhoven (White Star) Vóór: Bastin (Union), Pleunevaus (Stade Nijvel), Mondele (Dax'ingl. Van der Eynden (Union) en Portauw (Daring). SCHAKEN. VOORWEDSTRIJDEN OM HET KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Thans is de groepsindeeling vastgesteld voor de wedstrijden om het schaakkampioen schap van Nederland. Deze is als volgt: Groep 1. Amsterdam: 1 A. D. de Groot, IJmuiden; 2 W Koomen, Amsterdam; 3 Drs. T. ten Kate, Rotterdam; 4 C. Schol tens, Gro ningen. Groep 2, Amstex-dam: 1 F. v. Scheltixxga, Amsterdam: 2 P. Th. v d. Tol, Rotterdam; 3 Mr. J. A. Wolthuis, Groningen; 4 G. Kioone, Haarlem. Groep 3, Utrecht: 1 G. II. D. v. Doesburg, Bussuxn; 2 J. Sterk, Amsterdam; 3 E. Mul der, Amsterdam; 4 W. J. Muhring. Rotterdam Groep 4, Rottex'dam: 1 Chr. Vlagsma, Rot terdam; 2 Ir. H. J. v. Steenis, Utrecht; 3 J. Prins, Zandvoort, 4 B. v. Amerongen, Am- steidam. Groep 5, Den Haag: 1 J. Veerkamp, Am sterdam. 2 Dr. J. H Pannekoek. Santpoort; 3 Th. C. L. Kok, Den Haag, 4 R. A. J. Meyer, Nijmegen. Gx-oep 6, Arnhem: 1 Dr. J. Kahn. Hevea dorp. 2 Th. de Jong. Wintei'swijk: 3 L. Stum pers. Eindhoven; 4 F. Wackers. Amsterdam. Deze wedstrijden worden gespeeld op 10, 11 en 12 April. De beide hoogstuitkomenden spelen mede in de volgende wedstrijden op 21, 22 en 23 Mei. Toeristenreis. Het motorschip „M. van St. Aldegonde" van de Stoomv. Mij. „Nederland" is aan de R.K. Reisvei'eeniging verhuux'd voor het maken van een toeristeni'eis naar Kopenhagen. Het schip zal in den avond van 1 Juli van hier naar zee gaan en op 6 Juli d.a.v. des morgens vroeg wederoxn binnenkomen. Scheepsbouw v. h. buitenland. Een Portugeesche reederij heeft aan de firma A. Vuyk Zonen te Capelle a. d. IJsel den bouw opgedragen van een kustvaartuig met 400 ton laadvermogen. Het schip zal worden uitgerust met een motor van 225 P.K. NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN. Loggers: SCH 181 f 720; KW 27 f 320; KW 177 f 260; KW 91 f 210: KW 178 f 250: KW 112 f 240; KW 155 f 520; KW 51 f 310: KW 24 f KW 62 f 230; KW 18 f 220: KW 35 f 46 f 200; KW 105 f 310: KW 104 f 95 f 300; KW 173 f 350; KW 132 f 27 V 42 f 330; KW 130 f 280; KW 52 f 230; KW 45 f 360: KW 127 f 330; KW 110 f 360; KW 44 f 350; KW 167 f 290: KW 75 f 190; KW 39 f 330 KW 175 f 309: KW 162 f 210: KW 159 f 300: KW 3 f 350; KW 107 f 220: KW 65 t 420 KW 161 f 460; KW 70 f 250; KW 67 f 310; KW 101 i 540; KW 23 i 220. l

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5