THIJS IJS EN DEBOOZEVAMPYR DIOPNA Djidjiga een ruïne Schoonmaak r w 0 EN S D A G 25 M A A R T 1936 BUITENLAND Het Duitsche antwoord aan deLocarnolanden londensche voorstellen als geheel onaanvaardbaar; Duitschland zelf zal Dinsdag nieuwe voorstellen indienen. Frankrijk schijnt zijn afwijzend standpunt „iet te willen opgeven. nmtsche ambassadeur Von Ribben- De Jl.it Dinsdagavond den Britschen nu- ,r0? buitenlandsche zaken, Anthony het voorloopige antwoord op het hem Edêfl, a i, d."rr/^o (tneumput. dpv T.n- krijgen. Zij acht het bovendien noodzakelijk den ambassadeur Von Ribbentrop ter monde linge opheldering van eenige belangrijke pro blemen op Dinsdag 24 Maart nogmaals naar Londen te zenden. De Duitsche regeering zal dan Dinsdag 31 Maart haar diepgaand stand punt met haar positieve voorstellen ter be schikking stellen van de Koninklijke Britsche Regeering." dezer overhandigde document der Lo- op mogendheden ter hand gesteld. Hier- caTnï^iet volgende ontleend: 19 Maart heeft de Britsche minister buitehlandsche zaken Mr Eden, den te va vertoevenden ambassadeur, voorloo- L° mededeeling gedaan van het betreffende pgtuïro van een voorstel der Locarno-mo- on Sen Na de overhandiging van dit do- g€nï werd de Duitsche regeering uitge- Sgd. haar standpunt hieromtrent ken- KvamieSadenbuitsche regeering thans aan wensch gevolg geeft, moet zij ter in- S" nog eens de grondslagen en gedach- oncr uiteenzetten, waaruit de innerlijke ÜrSzakelijkheid harer houding zal blijken. n De Duitsche Rij ksregeering heeft, m de JVtuiRing, dat door het Fransch-Russische SSre bondgenootschap de juridische en S tieke voorwaarden voor het Rijnpact van rilno ziin opgeheven, harerzijds besloten, ÏÏe souvereiniteit over het geheele Duit- MiSïïbied eindelijk weder te herstel- L? 7b heeft echter de Duitsche troepen in Gebied van het Duitsche Rijk niet laten hinnenmarcheerenom daarmede een daad Haar eigen belang te verrichten, doch zij ïlrft zich tot deze daad genoodzaakt ge- £om daarmede voor Duitschland de voor- Sarden te scheppen, waaronder het tot een Sw accoord inzake een duidelijke en rede- i ike or^aniseering van den Europeeschen vrede kan toetreden. Deze vorwaarde zal p allen tijde slechts gevonden kunnen wor den in een volkomen rechtsgelijkheid der tot een dergelijk gemeenschappelijk optreden besluitende landen. Derhalve moet deze Duitsche daad, waardoor ten slotte de volle snuvereiniteit van het Duitsche Rijk in zyn ei"en "ebied wordt hersteld, niet gescheiden worden van de door de Duitsche regeering •=an de andere volken voorgestelde accoor- den tot algemeene waarborging van den Europeeschen vrede. Wanneer de andere staten en regeeringen bereid zouden zijn ook hunnerzijds te zoeken naar den weg, welke naar een dergelijke nieuwe waarborging van den Europeeschen vrede leidt, dan kunnen zij echter niet de elementaire grondslagen en voorwaarden van een dergelijke op de toe komst gerichte ontwikkeling van tevoren van de hand wijzen. Verdragen, die door gelijkgerechtigden uit vrüenwil en uit vrije overtuiging gesloten wor den, kunnen er aanspraak op maken, van bei de verdragspartijen denzelfden en duurzamen heiligen eerbied te ondervinden. Duitschland heeft met het herstel der souvereiniteit in zijn rijksgebied eerst de voorwaarde tot stand gebracht om dergelijke werkelijke verdragen te kunnen afsluiten. Tot dit doel en onder deze voorwaarde heeft de Duitsche regeering. van haar kant de bekende voorstellen gedaan, waaraan zij ook thans nog vasthoudt. Het voorstel betreffende een ontwerpver drag, waarvan de Duitsche regeering door den Britschen minister Eden in kennis werd ge steld. mist echter iedere voorwaarde voor de organisatie met succes van een werkelijken, duurzamen vrede, aangezien het allereerst opgebouwd wordt op een voor een groote natie ondragelijke discriminatie en op een weder om reeds van te voren gepoogde constatee ring van niet rechtsgelijkheid van Duitsch land met de andere staten. De Duitsche regeering en het Duitsche volk hebben den diepen, ernstigen wensch na' her stel van de volledige onafhaankelijkheid en sou vereiniteit van het Rijk een groote bijdrage te leveren aan den Europeeschen vrede. Wij zijn er verder van overtuigd, gaat de nota voort, dat alle pogingen om door economische con ferenties een verbetering tot stand te brengen van den socialen toestand der volkeren in Europa zoo lang vergeefsch zullen zijn als 't niet gelukt den Europeeschen volkeren zoowel als hun. politieken en economischen leidingen het gevoel te geven van een onvoorwaardelijke en voortdurende veiligheid. Deze veiligheid kan echter slechts liggen in een voor langen tijd gegarandeerde vastheid van den vrede. De Duitsche regeering verheelt zich niet, dat de wereld op dezen vrede als een van de zeker ste bases voor een weer toenemende welvaart der volkeren meer prijs stelt dan op welke in economische conferenties door onderhande lingen tot stand te brengen hulp, ondersteu ning of bevrijding van lasten ook. Op grond van deze overtuiging heeft de Duitsche regeering haar voorstel len voorgelegd ter internationale be spreking. Wanneer zij derhalve ge dwongen is het haar voorgelegde voorstel voor een ontwerp-verdrag der Locarnomogendheden af te wijzen op al die punten, welke de eer en de rechtsgelijkheid van de Duitsche natie betreffen, gelooft zij echter ook, op grond van de erkenning van haar mede-verantwoordelijkheid voor het lot der Europeesche volkeren gevolg te moeten geven aan de voorstellen van de Koninklijk Britsche Regeering om van haar kant door de indiening 'an mogelijke nieuwe voorstellen bij te dragen tot een oplossing van de Europeesche kwestie. .-P® Duitsche regeering zou derhalve ook in riL ,CUment niet willen uitweiden in bijzon- te»11 °Yer door haar af te wijzen pun- rirnri>aar Z0U zick dit willen voorbehouden oit, haar afwijzend standpunt in verband ^e orengen met een nieuw, diepgaand voor- pn--V0<?r de overwinning van de Europeesche ïai"Üfu z^ bloten heeft uit te werken. Zij pa voorstel aan de Koninklijk Britsche wpvf6v!n° ovei"handigen met den oprechten a™ ket deze regeering dan misschien ou mogen gelukken daarin een basis te vin- epn kot inleiden van die onderhandelin- vre<ï den Europeeschen volkeren den eae en hun economische en sociale leven nieuwe bevruchting moeten geven. ri p °rcmd hiervan moet de Duitsche regee- öJ? fle Koninklijke Britsche Regeering mede v. j.' dat zij deze week van de laatste voor. wreidmg - Volgens den correspondent van Havas te Londen, is de Britsche regee ring er. officieel van in kennis gesteld, dat de Franscher delegatie weigert terug te komen op het Locarno- accoord, dat Vrijdag 1.1. tot stand is gekomen, en Duitsche tegenvoorstel len te Londen te bespreken. Men herinnert te Parijs eraan, dat Sarraut en Flandin er na den Ten Maart krachtig den nadruk op hebben gelegd, dat Frankrijk niet onder bedreiging zal onderhandelen, en dat voor eenige onderhandeling met Duitschland, de internationale rechtsorde dient te zijn hersteld. Zooals Flandin in de Kamer heeft ver klaard, vormt het accoord van Londen één geheel, waarover niet nog eens kan worden onderhandeld en moet Duitschland de verant woordelijkheid op zich nemen, het in zijn geheel te aanvaarden, dan wel te verwerpen. Von Ribbentrop zal, naar uit Londen wordt vernomen, vier a vijf dagen te Londen blij ven. Indien de onderhandelingen leiden tot een situatie, welke het vooruitzicht schept op een overeengekomen regeling, is het waar schijnlijk. dat de verdere zittingen der Lo- carno-mogendheden te Lausanne zullen wor den gehouden, terwijl de Volkenbondsraad in Mei te Genève bijeen zal komen. De Duit- schers weigeren haar Genève te gaan, zoo lang geen definitieve regeling tot stand is gekomen. Spanje. Oud-minister Martinez aan zijn verwondingen bezweken. Uit Oviedo, 24 Maart. Oud-minister Al fredo Martinez, die Zondag bij een aanslag ernstig werd gewond, is overleden. Duitschland. van haar verkiezingen zuiver tech- ^-ch niet meer in staat is een zoo omvangrijk 0 zeer te overwegen werk gereed te „Duitschland wil meester in eigen huis zijn," aldus Hitier. Voor een ontzaggelijke menigte heeft Rijks kanselier Hitier gisteravond in de Duitsche hoofdstad een redevoering gehouden binnen het kader van de verkiezingscampagne. Hij ving aan met uiteen te zetten, dat in Duitsch land geen dictatuur bestaat, bewijze de ver schillende volkstemmingen, die reeds gehou den zijn. Ook spreker zegt aan een democratie te gelooven, alleen aan een andere dan die in de z.g. democratische landen. In Duitschland zei Hitier verder o.m. heerscht thans geen tweedracht, geen verraad meer. Maar Duitschland wil ook geen andere volkeren onderwerpen, wil geen andere vol keren tot Duitschers maken. Hitier zeide er zelfs niet den minsten prijs op te stellen wanneer anderen de Duitsche democratie zouden willen trachten na te bootsen. Duitschland wil met de anderen in vrede leven, maar deze vrede lievendheid moet men niet gelijk achten met karakterloosheid. Duitschland zal in geen ge val capituleeren voor de privileges van ande ren. Wanneer anderen, aldus riep Hitier uit, zich vastklampen aan letters en paragrafen, dan klamp ik mij vast aan de eeuwige moraal. Voor anderen mogen paragrafen bestaan, voor mij bestaat het eeuwig levensrecht. Duitsch land zal niet toestaan, dat uit letters en para grafen Duitsche schuldbekentenissen worden gehaald. Duitschland zal de eer der natie niet prijsgeven. Hij heeft den vasten wil Duitsch land weer in te schakelen in het geheel. Wie gelooft, dat dit aan Duitschland niet kan wor den toegestaan, mag het woord vrede niet in den mond nemen, die weet niet wat vrede is, die gelooft niet aan den vrede. Wat andere staatslieden voor hun eigen volk met verontwaardiging van de hand zouden wijzen, moeten zij niet met verbazing door Duitschland op dezelfde wijze zien verwerpen. In dit opzicht treedt Hitier alleen maar op zooals het volk dat wil. Het geheele Duitsche volk is vastbesloten de discriminatie die men thans van Duitschland eischt, van de hand te wijzen. Niet één man is daartegen in opstand gekomen, neen, het geheele volk staat daar tegen op. Het is de wil van het volk om in vrede en vriendschap met de andere volken te leven en dezen vrede moet hecht verankerd worden. Het doel van Duitschland is zeer duidelijk, Het wil meester in eigen huis zijn. Het wil zich niet mengen in de bmnenlandsche aange legenheden van andere volkeren, maar duldt ook niet dat anderen op grond van paragrafen zich in de binnenlandsche aangelegenheden van Duitschland mengen. Hitier kondigde in dit verband aan, dat hij wat Duitschland werkelijk wil de volgende week Dinsdag nog duidelijker zou herhalen. Dan wil hij de wereld toonen, wat wel mogelijk is zooals hij vandaag getoond heeft wat onmogelijk is en wa Duitschland nooit zal aanvaarden. Wat een symbolische handeling betreft, die heb ik reeds voltrokken, aldus riep Hitier uit, en ik roep het volk op om- óp 29 Maart de we reld symbolisch te toonen, dat deze geste zijn wil is. Andere staatslieden mogen een beroep doen op hun volk zich uit te spreken over hun principes. Laat zij hun volken vragen wat zij nu werkelijk willen. Spreker is er van over tuigd, dat de volken zelf veel gezonder van op vattingen zijn dan wat de staatslieden als recht wenschen te beschouwen. Tenslotte riep Hitier zijn toehoorders op om op 29 Maart over hem recht te spreken. Drie jaar lang heeft spreker zijn plicht gedaan, thans is het aan het Duitsche volk zijn plicht te doen. STAND DER WERKLOOSHEID IN NEDERLAND. DEN HAAG, 24 Maart (A.NP.) Uit een publicatie van het Centraal bureau voor de statistiek, blijkt dat op het einde van Februari 425.463 geheel werkloozen bij alle organen der openbare arbeidsbemiddeling in Nederland ingeschreven waren. Op het einde van Janu ari bedroeg dit aantal 475.390. EEN RECHTE RUG en een ferme houding, zijn de ken merken van het gezonde kind. Is uw kind wat moe. wat slap, U ziet het aan de houding. Geef het dan DIOPHA. het krachtige D-vitamine versterkings middel. rDlopha N.V (Adv. Ingez. Med.) De oorlog in Abessynië. De stad voor den derden keer gebombardeerd. Mislukte Italiaansche poging om rebellen van wapens te voorzien. ADDIS ABEBA, 24 Maart. Vanmor- gen is hier uit Kworam graaf Von Rosen aangekomen, het gelaat en de handen bedekt met brandwonden, veroorzaakt door mosterdgas. De graaf, die niet per vliegtuig kwam, ver klaarde, dat zijn vliegtuig ie Kworam, hoe wel het gecamoufleerd was, gebombardeerd en met machinegeweren beschoten was, waarbij het echter niet beschadigd werd. Von Rosen bracht het toestel daarop uit de schuilplaats te voorschijn, om duidelijk de Roode-Kruisteekens op de vleugels en de fu selage te doen zien. De Italiaansche bommenwerpers keerden daarop tot tweemaal toe te rug, om de machine van een hoogte van slechts 18 meter geheel te ver nielen. Von Rosen deelden nog mede, dat de Ita lianen voortdurend gasbommen lanceeren, en ook een gas verspreiden, dat als een gor dijn neerdeelt.- De internationale toestand. Resolutie van pacifistische organisaties. Mussolini wacht op opheffing der sancties. Teekening der Locamo-voorstellen daarvan afhankelijk gesteld. LONDEN, 24 Maart. Volgens welingelichte Fransche kringen zou Mussolini den Franschen ambassa deur hebben medegedeeld, dat Italië de voorstellen van de Locarno mogendheden niet zal teekenen al vorens het een definitieve mede deeling heeft ontvangen betreffende den datum van opheffing der sanc ties. DZJIBOETI, 24 Maart (Reuter-A.N.P.) Van Abessynische zijde deelt men mede, dat vandaag ten gevolge van het derde bombar dement van Djidjiga 12 personen zijn gedood of gewond Men voegt hieraan toe, dat de Italiaansche vliegtuigen de ruïnes der stad hebben gebombardeerd, waaruit dus duide lijk blijkt, dat bij de beide vorige bombarde menten de stad feitelijk reeds verwoest was. Men vreest thans een nieuw bambardement van Dessié? dat thans door de bevolking in versneld tempo wordt ontruimd. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba zegt, dat meer dan 20 vliegtui gen hebben deelgenomen aan het bombarde ment op Djidjiga van vandaag. Gedurende meer dan twee uren hebben de vliegtuigen ontplofbare stoffen op de stad en de naburige dorpen lat.en regenen. Men is van meening, dat de hardnekkige bombardementen in hoofdzaak voortspruiten uit het verlangen der Italianen de zending van munitie langs den automobielweg van Berbera op te houden. Deze verkeersweg is thans de „hartader" voor de ravitailleering is der Abessyniërs, aangezien het onmogelijk is oorlogsmateriaal langs den spoorweg van Dzjiboeti aan te voeren. Met kleine kanonnen van Zwitsersch fabri kaat en uit mitrailleurs werd vandaag nog gevuurd op de Italiaansche vliegtuigen, maar het schijnt, dat de Abessyniërs hierbij geen resultaat hebben bereikt. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat Italiaansche vlieg tuigen per parachute vier mitrailleurs en een aantal geweren en revolvers, zoomede 10000 kogels hebben neergelaten, welke bestemd waren voor een bende rebellen in Godzjam Abessynische regeeringstroepen, welke door de Italianen voor rebellen werden gehouden, hebben deze wapens en munitie in handen gekregen. Te Addis Abeba verklaart men, dat de opstand der stammen in Godzjam onlangs onderdrukt is, maar volgens een ander be richt treden de opstandelingen in deze pro vincie nog tegen de door de regeering ge zonden troepen op. Tenslotte seint de correspondent van Reuter-A.N.P. dat de leden der Vereeniging van Abessynische vrouwen zich thans uit sluitend bezig houden met de vervaardiging van gasmaskers. Dagelijks kunnen 1000 gas maskers worden afgeleverd. Deze maskers worden van flanel gemaakt. Ze zijn van een zeer primitief soort en doen denken aan die, welke in den wereldoorlog na de eerste gasbombardementen werden gebruikt. Bovendien hebben de Abessyniërs niet de beschikking over chemische stoffen waarin de maskers zouden moeten worden gedrenkt om van eenig nut te kunnen zijn „Queen Mary" raakte twee maal den grond. Echter geen schade aangericht. Aan den Raad van den Volkenbond is de volgende resolutie gezonden: „Ten aanzien van de ontwikkeling der Euro peesche gebeurtenissen spreken de Hoofdbe sturen der volgende organisaties: Algemeene Nederlandsche Vrouwen Vredesbond, Afd. Ne derland van den Internationalen Vrouwen bond voor Vrede en Vrijheid, Anti-Oorlogs- groep van Verplegenden, Jongeren Vredes Actie, Studenten Vredes Actie, Algemeene Ne derlandsche Vredes Actie en Afd. Nederland van het Wereld Vrouwen Comité tegen Oorlog en Fascisme, vertegenwoordigend ongeveer 15.000 leden, uit: de daden, welke aanleiding zijn geweest tot de huidige verwikkelingen beteekenen een schending van verdragen, welke alle vertrouwen in groeiende, interna tionale toenadering ondermijnen; zij dragen mede, door de wijze, waarop zij begaan zijn, ertoe bij, dat de noodlottige bewapenings wedloop, waaronder de volken gebukt gaan, wordt versneld: zij versterken onder de angstig-gemaakte volken de neiging zich aan het miltaire geweld toe te vertrouwen; zij verdienen derhalve de sterkste afkeuring van ieder, die in een groeiend vertrouwen tus- schen de volken en in het verdwijnen der mi litaire krachten en machten een basis ziet voor een werkelijken vrede. Alle pogingen om de volken zoodanig te organiseeren, dat zij een macht vormen die in mindere mate geleid wordt door nationale belangen en overwegingen en die een basis weet te leggen voor een gezonder en recht vaardiger toestand dan de tegenwoordige, die nen te worden gesteund. De Hoofdbesturen spreken de hoop uit, dat de Raad van den Volkenbond moge beseffen, dat hij in onze dagen deze internationale macht moet vormen. Zij verzoeken den Raad als krachtige bijdrage daartoe te verlangen, dat de regeeringen, die deel uitmaken van den Volkenbond, méér spoed zullen maken met en méér energie zullen wijden aan de krachti ge verbreiding der internationale gedachte dan aan de steeds sterkere opvoering van eigen bewapening, die de ontwikkeling dier gedachte niet alleen in den weg staat, maar ook be strijdt. Tenslotte roepen de Hoofdbesturen alle anti militaristische. pacifistische en humanistische stroomingen in de wereld op, zich bij deze uitspraak aan te sluiten en in eigen land krachtig tegen de naar oorlogs-deelneming groeiende tendenzen stelling te nemen." De „Queen Mary" is Dinsdagmiddag om 14.05 te Greenock aangekomen. Naar bekend wordt heeft de „Queen Mary" in de eerste kwartmijl van haar reis twee maal den grond geraakt. De eerste maal kreeg de wind vat op den romp. waardoor het schip naar stuurboord zwaaide en de boeg terecht kwam in de modder aan den noordelijken rivieroever, en het achterschip aan den zuidelijken oever den grond raakte. Het duurde 20 minuten voor de sleepbooten het schip weder in diep water hadden gebracht. Vijf minuten later deed de wind, geholpen door het getij, de boot naar stuurboord zwaaien, en voor den tweeden keer stootte de boeg op den grond. Er is geen schade aangericht. Eervol ontslag verleend aan prof. dr. L. van Itallie. Bij K.B. is aan dr. L. van Itallie op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden met dank betuiging voor de belangrijke in deze betrek king bewezen diensten. Prof. v. Itallie vierde kortgeleden (den 12den van deze maand) zijn 70sten verjaardag. In Sept. 1907 aanvaardde hij zijn hoogleeraars- ambt te Leiden. Bij gelegenheid van zijn laat- sten verjaardag heeft prof. v. Itallie reeds aan gekondigd, dat hij voornemens is op 1 Juli a.s. zijn afscheidscollege te geven. UIT DE STAATSCOURANT ONDERSCHEIDINGEN. Bij K. B. is de De Ruyter-medaille toegekend in goud aan den luitenant ter zee 1ste klasse D. C. M. Hetterschey, de kapitein-luitenant ter zee L. G. L. van der Kun en den oud inspecteur voor de scheepvaart in het derde district T. L. Mullema. MGR. HUIBERS ALGEMEEN LEIDER VAN HET APOSTOLAAT TER ZEE. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, heeft als opvolger van wijlen Mgr. Aengenent, den stichter der Federatie van het Aposto laat ter Zee, de algemee,ene leiding daarvan op zich genomen. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Een heelen afstand moet Thijs met den burgemeester afleggen voor dat hij het dorp Kiboe bereikt heeft en onderweg verneemt hij nog allerlei booze streken, die de vampyr uitgehaald heeft. Eindelijk zijn zij bij het dorp aangekomen. Bij een schuur blijft de burgemeester staan. „Hierin bevond zich het vee, dat gestolen werd," vertelt hij. „We hebben er nu weer nieuwe dieren in gebracht en als u 't aandurft zou ik u willen verzoeken er vannacht de wacht bij te houden. Maar wees voorzichtig, want de vampyr is sluw en gevaarlijk en hij pleegt bij voorkeur in den nacht zijn wandaden Thijs vermant zich en antwoordt den burgemeester, dat hij zijn best zal doen zijn taak tot een goed einde te brengen. Nog een paar raadgevingen geeft de burgemeester en dan neemt hij afscheid van Thijs. Alleen blijft Thijs achter, terwijl de nacht zich langzaam over het landschap uitstrekt A. N. T. B. aanvaardt hel collectief contract. Dinsdag is in het N.V. Huis te Utrecht een huishoudelijk congres gehouden van den Alg. Ned. Typografenbond, dat bijeengeroepen was om te beraadslagen over de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst in 't typografenbedrijf, in welk nieuw contract loonsverlaging is vervat. Na zeer langdurige besprekingen heeft het congres besloten het nieuwe collectieve con tract in die typografie en het rasterdiepdruk- bedrijf te aanvaarden met 136 stemmen voor en 54 stemmen tegen. Het binderscontract werd met een vrijwel gelijk aantal stemmen aangenomen. Ten aanzien van de typografen is voorts nog bepaald, dat het overwerk later door ver zuim zal worden gecompenseerd. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 26 MAART. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Ensemble Lis- monde. 11.00 Kniples. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Lyra Trio. 1.15 Omroeporkest en Gram. pl. 3.00 Kniples. 3.45 Gram. pl. 4.00 Voor zieken 4.30 Gram. pl. 4.45 Voor de kin deren. 5.30 Causerie. 6.00 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Klarinet-recital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Be richten. 8.10 Gram. pl. 8.15 Concertgebouw orkest en solisten. (In de pauze: Koorzang.) 10.30 Gram. pl. 11.00 Berichten. 11.10—12.00 Kovacs Lajos' orkest. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram. pl. en KRO-orkest. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gram. pl. 3.15 Voor de Vrouw. 4.00 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.20 Gram. pl. 6.00 Viool-recital. 6.45 Causerie. 7.15 Reportage. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.15 Nederl. Ensemble. 9.15 Lijdensoverdenking. 9.45 Or gelspel. 10.45—11.30 Gram. pl. DROITWICH 1500 M. 11.25—11.50 Orgelspel. 12.10 Trocadero Ci nema-orkest. 1.20—2.20 Gram. pl. 3.20 Vesper. 4.10 Lezing. 4.30 BBC-Northern Ireland-or- kest en soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berich ten. 6.50 Koorconcerfc. 7.15 Spaansche les. 7.50 Lezing. 8.20 Piano-recital. 8.50 Operaconcert. 9.50 Berichten. 10.20 Kerk dienst. 10.40 BBC-orkest. 11.35—12.20 Dans muziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 3.40 Gram. pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram. pl. 4.20 Gram. pl. 4.35 Hoorspel. 8.20 Literair-muzikaal pro gramma. 9.05 Radio-tooneel. 10.05 Nationaal orkest. 11.50—12.35 Ransmuziek en Populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert-. 11.20 Orkestconcert. 1,35 Gevar. concert. 3,20 Gevar. concert. 5,20 Om- roepkleinorkest en zang. 7,30 Vroolijk pro gramma. 8,30 Westduitsch Kamer-orkest. 9.40 Zang, cembalo en voordracht. 10.2011.20 Dansmuziek BRUSSEL 322 M. 12,20 Gram pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1,50— 2,20 Gram. pl. 5,20 Omroeporkest en Gram. pl. 8.20 Omroeporkest. 10,30—11,20 Dansmu- BRUSSEL 484 M. 12,20 en 1,30—2.20 Gram. pl. 5,20 Zigeuner muziek. 6.35 Cello en piano. 7,05 en 7.35 Gram. pl. 8.20 Fanfare-concert. 9.35 Kleine-orkest. 10.30—11,20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. I 7,30 Opera-uitzending, 9.20 Berichten. 9.50 I Hoorn en piano 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 1 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3