ANNA KARENINA KENNEMER THEATER GRETA CARBO KO DONCKER. BEVERWIJK. Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde. Fraaie inzendingen voor het puntenstelsel. Gisteravond vergaderde de afd eling Beverwijk en Omstreken van de Kon. tNed. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. ne voorzitter de heer B. Heinekamp sprak tii het openingswoord zijn voldoening uit over het groot aantal inzendingen voor het «unstenstelsel. Bij he ingekomen stukken was een schrij ven inzake het opnemen van leerlingen in het bedrijf. Nadat hierover van gedachten Ls gewisseld, werd besloten deze belang rijke aangelegenheid later nog eens onder de oo^en te zien. Ook de circulaire van het hoofdbestuur be treffende het tewerkstellen van jonge werk- loozen, waarvoor van Rijkswege een regeling jS getroffen, gaf aanleiding tot eenige bespre king. De heer Paschier, wethouder van Wijk aan 2ee en Duin merkte op, dat zaken als deze «ta^neeren door de op handen zijnde samen voeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan° Zee en Duin. Wanneer er echter vol doende aanvragen zijn, zal er in ieder geval werk van gemaakt kunnen worden. De voorzitter sprak vervolgens een warm woord van aanbeveling voor de actie van het comité voor werkverruiming. Bij monde van den heer R. Paschier ver klaarde de kascommissie boeken en beschei den van den penningmeester volkomen in orde te hebben bevonden. Onder dankzeg ging werd den penningmeester décharge verleend. Daarna bracht de secretaris, de heer H. C. v d. Colk het jaarverslag uit. Hij herinnerde daarin aan de gehouden bindcursus en de daarop gevolgede tentoonstelling en aan het organiseeren van een wedstrijd in het tuin- teekenen. Een lid van het bestuur heeft zitting ge nomen in de commissie, die tijdens de V.V.V.- week een bloemententoonstelling zal organi seeren. Uit het financieel verslag bleek, dat het afgeloopen jaar een batig saldo had opge leverd De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op een bedrag van f 332,74 in ontvangsten en uitgaven, met een post onvoorzien van f 67.74. De ingezonden bloemen en planten werden gekeurd door een commissie, gevormd dooi de heeren R. Paschier, A. v. d. Wel en B. Heinekamp. De uitslag van deze keuring voor het pun tenstelsel was als volgt: Firma Steyn, Hortensia's Mouliere pun ten: idem, collectie Coleus 9 p.; A J. Martens tuinbaas van de buitenplaats Scheybeeck narcis Incomparable, 9 p.; idem Cineraria 9 p.; idem Hyacinth Kroonprinses Margaretha Zy, p.; idem Tulpia Forsteriana (Madame Lefebre), 9 p., de heer Broese; Muscari Ane- miacum 8 p.; idem Anemone Hollandais 3 p.; R. Paschier; Princess Elisabeth Tulp 9 p.; G.' v. d. "Wel, bloemstuk Cineraria's 9V2 P-i R. Paschier, tulp Prince de Ligne 8 p. Bij de rondvraag informeerde de heer G. v. d. Wel naar de keuring van de tuinen van particulieren. Het aantal personen, dat zich voor deze tuinkeuring heeft opgegeven is nog zeer gering. Het bestuur zal nog een poging doen om de bewoners voor deze tuinkeuring te interesseeren. Vervolgens reikte de voorzitter de heer B. Heniekamp met een toepasselijk woord de prijzen uit van de in 1935 gehouden Kerst keuring. Hij sprak een woord van lof aan den heer G. v. d. Wel, die den eersten prijs verwierf. De tweede prijs was voor den heer A. J. Martens. De heer J. A. Boogaard kwam in het bezit van den derden prijs. De inzendingen van ontwerpen voor de prijsvraag tuinteekenen zullen worden be oordeeld door een jury, waarin zitting ge nomen hebben de heeren Jac. Groot, H. C. v. d. Colk en B. Heinekamp. De vergadering werd hierna gesloten. DE LOONREGELING VOOR HET GEMEENTEPERSONEEL. De leden van den gemeenteraad. J. Visser. E de Ruiter, H. Tromp en J. Meurs hebben ln verband met de loonregeling van het ge- meentepersoneel onderstaand voorstel aan den Raad gezonden: Ondergeteekenden, leden van den Raad, kennis genomen hebbende van een door den minister van Binnenlandsche Zaken aan Ged. Staten van Noord-Holland verzonden schrij ven met mededeeling, dat het raadsbesluit d.d. 30 December 1935 den Minister niet heeft bevredigd en op verdere verlaging der loonen en salarissen wordt aangedrongen; dat naar aanleiding van dezen brief door B. en W. aan den Raad wordt voorgesteld de loonen dei- werklieden opnieuw te verlagen en voor de ambtenaren daarmede te wachten totdat een algemeene herziening der salarissen heeft plaats gehad; van oordeel, dat het on- gewenscht is op één deel der in dienst zijn de personen eerder een nieuwe verlaging toe te passen dan op een ander deel, hebben de eer u voor te stellen te besluiten aan Ged. Staten te berichten, dat zoodra mogelijk een algeheele herziening zoowel voor werklieden als ambtenaren zal plaats hebben. BEVERWIJK'S GEMENGD KOOR. Beverwijk's Gemengd Koor heeft in de bovenzaal van hotel .,Oud Meerenstein" een feestavond gehouden voor leden en intro- ducé's, waarvoor een zeer groote belangstel ling bestond en die uitstekend is geslaagd. De voorzitter van de uit de leden gevormde feestcommissie de heer B. Hopman heeft een kort openingswoord gesproken. De heer P. v. d. Berg. de voorzitter van het koor. heeft daarna een propaganda-woord gesproken, waarin hij den nadruk legde op den kameraadschappelijken geest, die onder de leden heerscht. In den loop van den avond heeft het koor zich onder leiding van den heer L. Stiens doen hooren in de humoristische composities „De Veerman" en „O, Pepita". De humorist-conferencier H. Reusink be zorgde den feestgangers eenige prettige oogen blikken met zijn liedjes en voordrachten. Roemer's Band leverde de dansmuziek. De goede stemming liet niets te wenschen over en duurde tot diep in den nacht voort. De le den van Beverwijk's koor zullen zeker met veel genoegen op dezen avond terugzien. AANVl'LLINGS-AGENDA VOOR DE RAADSVERGADERING. Voor de a.s. Donderdag te houden raads vergadering zijn nog aan de agenda toege voegd de punten: 2a. Vastelling suppletoire kohieren. Hon denbelasting, dienst 1936. 2b. Vaststelling suppletoire gemeente-be grooting. dienst 1936. 2c. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een gedeelte van het Marktterrein. OPENBARE VERGADERING BELLAMY- BEWEGING. Donderdagavond wordt in „Suisse" een openbare vergadering gehouden van de af- deelingen Beverwijk en Velsen van de Bella- my-beweging. De heer C. Oderkerk uit Vel sen zal spreken over het onderwerp „Is op lossing der crisis mogelijk?" Deze avond is tevens bedoeld als herden kingsavond van den wereldhervormer Bel lamy. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het totale aantal van 1244 werkloozen, dat jl. Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling stond ingeschreven was verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 8, bankwerkers 9, be hangers 1, betcnvlcchters 4, blikbewerkers 6, blikslagers 2, carosseriemakers 1. chauffeurs 24, drukkers 8, electriciens 9, expediteurs 4, grondwerkers 86, handlangers 3, isoleerders 2, kappers 1, kantoorbedienden 4. kleerma kers 4, landarbeiders 39. loodgieters 2. letter zetters 3. losse arbeiders 237, machinisten 6, machinedrijvers 3. marmerbewerkers 1, ma chinale houtbewerkers 4, metaalbewerkers 4. metselaars 14, monteurs 8, opperlieden 18, plaatwerkers 1, reizigers 4, schilders 12. schip pers 6. schoenmakers 3, sigarenmakers 44, sorteerders 8, slagers 1, smeden 4, spoorleg- gers 1, steenhouwers 2, stoffeerders 2, sto kers 7, stucadoors 5. teekenaars 1. timmerlie den 21, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 3. voorslaanders 1, zeilmakers 1, winkelbedien den 1. dienstboden 20, werksters 2, boekbin ders 1, fotografen 1, koks 1. passementwer kers 1, totaal 675 (vorige week 698). Wijk aan Duin: Bakkers 3, bankwerkers 14, behangers 1, betonvlechters 1. betonwerkers 3. blikslagers 4, blikbewerkers 1, chauffeurs 17. drukkers 1. electriciens 4, expediteurs 1, grondwerkers 45, handlangers 3. kappers 2, kantoorbedienden 14. landarbeiders 52, las- schers 2, loodgieters 3, lijnwerkers 1, losse arbeiders 114, machinedrijvers 2. machinisten 7, machinale houtbewerkers 1, metaalbewer kers 3. metselaars 10. meubelmakers 1, mon teurs 4. opperlieden 21, plaatwerkers 2, rei zigers 2, schilders 6, schoenmakers 3, siga renmakers 9, slagers 4. stokers 5, stucadoors 6, teekenaars 2, timmerlieden 22, uitvoerders 1, voegers 4, voerlieden 2. zeilmakers 1. win kelbedienden 7, dienstboden 5, verpleegsters Vanaf Vrijdag a.s. in (Adv. Ingez. Med.) 1. metaaldraaiers 1, stuurlieden 1, totaal 419 (411). Heemskerk: Betonvlechters 2. betonwer kers 4, chauffeurs 4. electriciens 1, grond werkers 14. kantoorbedienden 1, lndarbeiders 52, losse arbeiders 47, metselaars 1. opperlie den 7, schilders 1. timmerlieden 8. uitvoer ders 1. dienstboden 4, werksters 2, totaal 150 (149). CASTRICUM VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG 29 MAART Vitesse 2D. E. M 2, aanvang 2,30 uur. Vitesse 3V. V. E. 2 aanvang 12.30 uur. A. F. C. aVitesse Jun., aanvang 2 urn- Het is bijna niet te gelooven dat het wel haast twintig jaar geleden zal zijn dat ik Ko Doncker's begrafenisstoet voorbij mijn ven ster zag trekken. Niet om de praal dier plech tigheid is dat gezicht mij bijgebleven.het was een zeer eenvoudig convooi dat den plot seling gestorven kunstenaar naar het graf begeleidde. Maar juist die eenvoud gaf er het karakter van oprechtheid aan waarmee de Haarlemscbe schilders hun collega, die door allen ook als goed mensch bemind ge weest was. op zijn laatsten tocht vergezelden, De broeders van Kunst zij ons Doel liepen achter de baar; Boot, Kruyder, Kamp aan de spits en juist het ontbreken dier unifor me statie eener burgerlijke begrafenis maak te Doncker's uitvaart tot iets aparts, tot iets van voor den buitenstaander afgesloten in timiteit. Zoo moet ook de in eenzaamheid ge storven Bresdin begraven zijn. wiens singu liere wezen eerst na dertig jaar tot de men- schen zou spreken en bij wiens afscheid van de wereld slechts een paar intieme beken den de laatste eer bewezen Doncker was eenzaam en singulier als Bresdin, al zou men het eerste van den goed- moedigen prater aan de stamtafel bij Brinkmann niet gezegd hebben. En zeker was hij artist al deed hij al het mogelijke om het uiterlijk vertoon daarvan te vermij den. Zijn versjes en zijn teekeningen dragen een markanten stemoel, den zijnen. Nu zijn Avonturen van Dr. Mol voor de lezers van ons blad zullen worden herdrukt zal het de zen wellicht aangenaam zijn over den auteur er van iets te vernemenal zullen zij die hem gekend hebben niets nieuws hooren. Doch ook zij zullen bemerken dat zelfs na twintig jaar Doncker's arbeid nog frisch ge bleven is. wat voor de dualiteit van zijn werk afdoend pleidooi beduidt. Ko Doncker was een geboren Haarlemmer, die hier een tijdlang het bakkersbedrijf als beroep uitoefende doch en passant veel tee- kende en langzamerhand de bakkerij voor de kunst verwisselde. Hij bezocht een paar jaar de kunstnijverheidsschool waar toen Duco Crop o.a. zijn leeraar was. Het was een volkomen vrij en onschoolsch Te Rome wordt een drie mogendheden-conferentie gehouden. De vertegen woordigers van Oostenrijk en Hongarije werden aan het station door Mussolini begroet. V. 1. n. r.: Gömbös en Kanya (Hongarije); Berger—Waldenegg (Oos tenrijk); Mussolini; Schuschnigg (Oostenrijk). teekenen wat hij deed maar zijn naief-uit- ziend lijnenschrift had een eigen karakter, dat in wezen zijn leven lang niet veranderde. Daarbij kwam een sterke neiging voor de decoratieve vulling van een blad, die hij door allerlei krullen en tirelantijnen bereikte en wel op zoodanige wijze dat ondanks de bijna kinderlijke teekening de gevulde pagina- toch iets zeer stabiels en magistraals verkreeg. Als zoodanig zal men zich steeds een aantal om vangrijke teekeningen herinneren, waarin hij scènes uit Shakespeare's drama's in beeld had gebrachtmisschien zijn belangrijk ste productie van artistiek standpunt ge zien. Maar bekend werd hij door de kleine vierkante teekeningetjes, die hij voor het door. Speenhof f opgerichte spotblad De Ware Jacob maakte en die altijd hoogst amusant en zeer vaak geestig waren. Gansche series publiceerde hij in dat Rotterdamsche blaad je, de vaderlandsche geschiedenis of wel eigenaardige Hollandsche spreekwoorden en gezegden illustreerend. Hij koos er droog komische opschriften voor, bijvoorbeeld: „Wezens die je toch nooit ziet" en teekende dan een deftig, buikig heertje die ergens „zijn oor te luisteren legt". De plechtigheid waarmee het ventje zijn oor op den kamer drempel deponeert, is kostelijk. De „ware Jacob" was in die dagen wel een aardig blaadje waaraan ook Albert Hahn meewerkte en ook voor den tekst geestige schrijvers als Henri Dekking, Siedenburg, Speenhoff en anderen als medewerkers gewonnen waren Korten tijd na het verdwijnen van den Ja cob, maakte Doncker furore met zijn eerste schimmenspel. Daar is hij later het geheele land mee doorgetrokken, doch de wieg dier glorie stond in Haarlem. Het was en bleef primitief, maar juist daar door echt en boeiend. Op een atelier achter in het poortje in 't begin van de Groote Houtstraat waren op tonnetjes wat planken gelegd. Dat waren de zitplaatsen voor de toeschouwers. Achter het witte doek schar relden Doncker en zijn helpers. Herman Kruyder was een der actiefsten onder hen en heeft zélf ook een reeks schimmen gesne den. Tegen dat het beginnen zou kwam Don cker's stem van achter het scherm: „Wille de heere nou maar effe de kaarsies uitblaze" en dan kwam die aardige vertooning van „De Liefde door alle Tijden" of eenig ander even amusant epos. Het was wel een aardige tijd voor de Haarlemsche schilders, van wie een aantal een curieuse, provinciale bohème vormden. Maar onder wie toch ook bijzon dere talenten ontbloeid zijn. Ko Doncker was zonder twijfel zulk een talent. Hij was meer. dan waarvoor men hem aanzag, maar hij hield er van altijd het air van den ex-kren tenbroodbakker te bewaren. Hij had een tijd lang in Londen gewerkt en daar ontwerpen voor een behangselpapierfabriek gemaakt. Hij had er veel gelezen en kende Shakespeare op zijn duimpje. Hij had onmiddellijk cita ten bij de hand en wist uit het hoofd precies de plaatsen aan te geven waar zij bij den dichter te vinden waren. Een curieuse, toch eenzame kerel moet hij geweest zijn met een gouden hart, een ver licht sceptischen geest en het wezen van den kunstenaar. Hij woonde alleen, daar aan de overzijde van het Zuider Buitenspaarne, op Zuid-Schalkwijk. En daar moest hij ook een zaam sterven, toen een beroerte hem trof terwijl hij op zijn fiets naar huis reed. Als onze lezers nu van Dr. Mol's Avontu ren gaan genieten, zullen zij een van zijn omvangrijkste werken voor zich hebben. Lang van stof was hij nimmer en het schrijven van een boek was niet zijn aspiratie. Het schijnt dat hij deze avonturen bedacht voor de kinderen van een vriend. Tot een aaneen geschakeld verhaal uitgewerkt, hebben zij ook de groote menschen verrukt door hun heerlijke naieveteit waaronder zooveel ge camoufleerde levenswijsheid te vinden is. In de teekeningen zullen zij Doncker in zijn ver schillende verschijningsvormen herkennen, maar toch bovenal den goedmoedigen humor waardeeren waarmee hij zijn helden en heldinnen in beeld brengt. Het drama speelt bovendien in onze onmiddellijke omgeving: op den zeebodem in Zandvoort, bij het Kolk je van Overveen, in het Bloemendaalsche bosch. Het is gewenscht en gerechtvaardigd dat deze Haarlemsche kunstenaar, die slechts even veertig jaar werd (hij was in 1874 ge boren) niet vergeten wordt. Zeker niet door zijn stadgenooten, die hij vóór anderen ver maakt en gesticht heeft. J. H. DE BOIS. W O E X S D A G 25 M AART 1956 „DE AVONTUREN VAN DR. MOL". V/ij beginnen heden met het herdruk ken va.7i „De avonturen van Dr. Mol" van den reeds lang overleden Haarlem- schen kunstenaar Ko Doncker. Dit boek je een typisch staaltje van rijmkunst, verluchtigd door niet minder geslaagde teekeningen had ongeveer 30 jaar ge leden veel succes. Het lo.atste exemplaar is evenwel reeds lang geleden verkocht zoodat het boekje niet meer in den han del is. Wij zijn overtuigddat onze lezers het op prijs zullen stellen voor het eerst of bij vernieuwing met dit werk kennis te maken. Eiken dag zullen wij een gedeelte af drukken, zoodat de publicatie eenige we ken zal duren. Wij geven hierbij ter inleiding een ar tikel van onzen medeiverker J. H. de Bois over Ko Doncker. ledige publicatie, die spoedig kan worden tegemoet gezien. Tevens zal dan de mededeeling worden ge publiceerd dat te Groningen het plan is op gevat tot de oprichting van een nieuwen Ned. Dambond. Vele vooraanstaande personen van den Nederl. Dambond hebben reeds bericht ge zonden, met dit streven ten volle te sympathi- seeren. Alleen een radicale bestuurswijziging en een juiste opvatting van het wedstrijdwezen (wat betreft den strijd om het Nederlandsch dam kampioenschap) op korten termijn kan de oprichting van den nieuwen Dambond te genhouden. Natuurlijk kan het bestaan van twee bon den. die hetzelfde doel nastreven, het damspel in het algemeen geen dienst bewijzen. Het bestuur van den Prov. Gron. Dambond beweert thans door positieve gegevens in staat te zijn aanwijzingen te kunnen geven, die de jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van den Nederl. Dambond op Hemel vaartsdag a.s., zeer belangrijk kunnen ma ken. De Nederlandsche damgeschiedenis is dus wederom een conflict rijker geworden; laten wij echter hopen, dat nog tijdig een oplos sing zal kunnen worden gevonden om de dreigende scheuring in onzen ruim 110 ver- eenigïngen tellenden Ned. Dambond te voorko men. DAMMEN. Nederlandsche Dambond. Dreigt er een scheuring? ZEILEN. DE INT. ZEILWEEK TE MONTE CARLO. Uit Monte Carlo: Dinsdag werd de derde en laatste race der internationale zeilwed strijden te Monte Carlo gehouden. Er stond een lichte wind, die het water van de Mid- dellandsehe Zee bijna niet in beroering bracht. Mr. Carp werd met de „De Ruyter" evenals het Deensche jacht .Dodo" wegens te vroeg starten teruggeroepen; beiden wer den daardoor voor het bezetten van één der eerste plaatsen uitgeschakeld. Het Zwitser- sche jacht „Thelma". dat Maandag op de vierde plaats eindigde, won nu deze race vóór hét Fransche jacht „Silena". De derde en vierde plaats werden resp. door de Fran sche jachten „Davil" en „Qu'importe" bezet. Vijfde werd het Deensche jacht „Dodo", dat Maandag eerste werd, terwijl de zesde plaats door Mr. Carp met „De Ruyter" werd inge nomen. Er bereiken ons in den laatsten tijd vooral uit het noorden van ons land berichten, die er op wijzen dat het in den Ned. Dambond momenteel hevig rommelt. Enkele weken geleden werden de Nederlandsche damspelers reeds vergast op een buitengewone algemeene ledenvergadering van den bond, waarin het zeer heftig toeging en het bondsbestuur zich alleen wist te handhaven door het stellen van de vertrouwenskwestie. Was 't het vorig jaar aan Keiler niet toege staan, deel te nemen aan het tournooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland, thans is een niet minder waardig speler de deelneming ontzegd. Het betreft één onzer sterkste noordelijke spelers. In verband hier mede acht het bestuur van den Prov. Gron. Dambond den tijd gekomen, hierover eens het volle licht te laten schiinen door een vol- SCHAATSENRIJDEN. SONJA HENIE VERLAAT NEW-YORK. Uit New-York: Dinsdag heeft Son ja Henie met een laatste groote demonstratie in Ma dison Square Garden afscheid van New-York genomen. Haar schitterend rijden werd door 'de 17000 toeschouwers met langdurig en en thousiast gejuich begroet. De Noorsche zal nu haar tournee door de Vereenigde Staten beginnen DE BLAUWE ZES WINT WEER. Ook de tweede avond van het slotfeest op de Amsterdamsche kunstijsbaan is begun stigd door bijzonder fraaie weersomstandig heden. Karl Schaf er. Maxie Her'oer en Ernst Baier hebben de duizenden toeschouwers weer van hun kunst doen genieten. De ijshockey wedstrijd tusschen de Diables de France en de Blauwe Zes is in een 31 over-winning voor de Nederlanders geëin digd. VOETBAL. AMSTERDAM—BRUSSEL. Het Amsterdamsch elftal, dat Zaterdag middag 28 Maart in het Ajaxstadion te Am sterdam tegen Brussel zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: Gerrits (Blauw Wit). Achter: Wilders (Blauw Wit)van Stok ken (DWS) Midden: Gischler (Ajax), Burger (AFC), Schubert (Ajax). Vóór: Van Nek 'AFC), Slot (DWS) Lun- gen (AFC). Westphal (Blauw Wit) en Berg man (Blauw Wit). KA /CHEEIV TJMNCENjl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 23 te San Francisco. Edam, 22 v. Hampton Rds. te Norfolk. Leerdam, New-York n. Rotterdam 23 (n.m.) 318 mijl W. van Scilly. Dinteldijk, 23 v. Vancouver te Rotterdam. Maasdam, Rotterdam n. N.-Orleans 24 van Antwerpen. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 23 te Newport. HALCYONLIJN. Stad Amsterdam, 24 v. Melilla te Rotter dam. Maasburg 26 van Narvik te Rotterdam/ Vlaardingen verwacht. Stad Zaltbommel, Almeria n. Rotterdam/ Vlaardingen, p. 24 Dungeness. ■Stad Dordrecht, Melilla n. Rotterdam p. 22 Gibraltar. Rozenburg, Bagnoli n Melilla 23 van Oran. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 24 van Antwerpen. Springfontein (uitr.) 24 van Antwerpen. Bloemfontein 24 v. Amsterdam n. Rotter dam. Heemskerk (uitreis) 24 van Dar es Salaam HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Aludra, 24 van W.-Afrika te Amsterdam. Amsteikerk, Amsterdam n. Hamburg, 24 v. IJmuiden. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 22 te Penang. Meerkerk, Antwerpen n. Hamburg p. 24 (v.m Vlissingen. Grootekerk (uitr.) 22' te Kobe. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 24 van Rotterdam te Brisbane. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 24 te Duinkerken. Palembang New-York n. Java 24 te Be- la wan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Juno, 24 van Rotterdam te Amsterdam. Tiberius. 24 van Amsterdam te Kopenhagen Calypso 2 van Amsterdam naar Valencia. Pascoli van Fiume 24 te Venetië. Trajanus, Alexandrië naar Amsterdam, 24 (2.45 n m.) op 45 gr. N. en 8 gr. W. Amazone 20 van Curacao naar Port-au- Prince. Aurora 23 van Danzig n. Kopenhagen. Boskoop, Amsterdam n. Chili 22 van Cu racao. Clio, Bordeaux n. Amsterdam p. 23 (8 n.m.) Lydd. Colombia, Barbados n. Amsterdam p 23 Azoren. Costa Rica 23 van Curacao naar Sta Marta Fauna, 21 van Pto. Barrios n. Amsterdam. Oberon 23 van Tanger te Barcelona. Trajanus, Valencia n. Amsterdam p. 23 Finisterre. Venezuela 23 van Curacao n. Cartagena. Venus, Valencia n. Rotterdam p. 23 Gi braltar KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 21 van Buenos-Ayres naar Am sterdam. Salland 23 van Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) p. 23 Perim. Kota Nopan (thuisr.) p. 23 Perim. Sitoebondo (thuisr.) 24 van Suez. Kota Pinang (thuisr.) p 24 Sagres. Dempo (uitreis) 24 van Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 24 van Rotterdam naar B.-Ayres Alwaki (thuisr.) 23 van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 24 te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Batavia n. Amsterdam 24 v. Singapore Benvorlich, Osaka n. Rotterdam, 23 v. Port Said. Antilochus, Rotterdam n. Japan, 24 te Shanghai. Glenshiel, Japan n. Rotterdam 22 van Tsingtao. City of Dunkirk, Dairen n. Rotterdam 22 te Chinwangtao. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 22 v. Mojï. Protesilaus, Rotterdam n. Japan 23 (8 27 v.m.) 80 mijl Z. O. van Land's End. AANGEKOMEN. 23 Maart: Else s.s. Honfleur Confid m.s. Shoreham Theseus s.s. Settin 24 Maart: Orion s.s. Valencia Saphire s.s. Llanelly Ousel s.s. Liverpool Aludra s.s. West Afrika Gorjistan s.s. Londen Ino m.s. Rotterdam 23 Maart: VERTROKKEN. Holland m.s. Poole Jaarstroom s.s. Hamburg Merope s.s. Hamburg Britanica s.s. Hamburg Else s.s. Hangö Fort de Souville s.s. Antwerpen 24 Maart: Amsteikerk s.s. Hamburg Sphene s.s. Goole Eskburn s.s. Aberdeen Kosarew m.s. Noordzee Proeftocht. Het laatste van de drie voor Russische reke ning bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amster dam gebouwde motorschepen is onder den naam „Kosarew" naar de Noordzee vertrok ken voor het houden van een proeftocht. Het schip is inmiddels naar Amsterdam terugge keerd om verder te worden afgewerkt en aan de opdrachtgeefster te worden afgeleverd. Gebroken roer. Het Nederlandsche stoomschip „Bilderdijk", dat in het begin van deze maand bij de Hoog ovens een partij ijzer heeft ingenomen met be stemming naar Boston (V. S.), heeft op de Amerikaansche kust het roer verloren. Het stoomschip „Spaarndam" van dezelfde ree- derij verleent assistentie. Tinmolcns voor Ned. Indië. Naar gemeld wordt heeft de werf Conrad" te Haarlem van de Billiton Maatschappij op dracht gekregen tot den bouw van twee tin baggermolens tot een waarde van ongeveer 1 y2 millioen gulden. De „Siantar" thans vlot. AMSTERDAM, 24 Maart (A.N.P.) Aneta- Holland verneemt dat bij de Rott. Lloyd be richt Ls ingekomen dat het motorschip Sian tar. dat in de nabijheid van Makassar was vastgeloopen, op eigen kracht is vlot gekomen. De Siantar heeft geen lekkage.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5