HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN 21e JAARGANG No. 121 DONDERDAG 26 MAART '36 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden vp.n man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijl of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.- Bank te Schiedam. De Queen Mary. Dit nieuwe Engelsche zeekasteel is Dins dag de Clyde afgevaren naar zee. De rivier de Clyde is smal en bochtig over den afstand van 20 K.M., die afgelegd moest worden en het was dus een heele opgaaf voor den loods Duncan Cameron, vooral omdat de heele natie toekeek. Maar hij heeft het netjes ge daan, en hij krijgt er zooiets als tweehonderd gulden voor. Groote opwinding heerscht in Engeland over de vraag, of de Queen Mary nu inder daad het grootste en het snelste Oceaanschip ter wereld is. Het grootste schijnt zij niet te wezen. De Normandië, van de Franschen, is niet alleen onbetwistbaar langer, maar om trent de tonnenmaat van beide schepen berekend door den inhoud van alle overdekte ruimten samen te tellen disputeert men, hevig. Vraagt u mij wat dit er toe doet, dan moet ik het antwoord daarop schuldig blij ven. Ik weet het waarachtig niet. De natio nale ij delheid schijnt zwaar met dit statis tische gegeven gemoeid te zijn, maar waar om? Op het moment geven de Engelschen de tonnen-inhoud van de Queen Mary op als 80.773, en Lloyds Register noemt dat van de Normandie als 82.799. Sommige Engelsche volksbladen zijn daar niet tevreden mee, maar ik geloof dat men het oordeel tenslotte toch aan Lloyds zal moeten laten en dat de zaak niet in aanmerking komt voor een onderzoek door het Haagsche Permanente Hof van In ternationale Justitie. In wezen komt zij neer op vanouds bekende disputen tusschen heele kleine jongens in het genre: „Mijn stuiter is de grootste" „Nietes, de mijne". De snelheids-kwestie is van vrijwel dezelfde ingrijpende beteekenis. Zie prof. Huizinga in zijn beschouwingen over het puerilisme van onzen tijd. De Britsche stem des volks eischt dat de Queen Mary „De Blue Riband" den Blauwen Wimpel op de Normandie zal veroveren door sneller over den Oceaan te varen dan de Fransche record-houdster het gedaan heeft. En naar de officieele stemmen die verkondigen dat dit! het doel van den bouw van het schip niet geweest is, wordt niet geluisterd. Evenmin naar de „Times", die in een zakelijk betoog uiteenzet dat de bedoeling juist geweest is „het kleinste en langzaamste schip voor een bepaalde taak te bouwen". Die bepaalde taak is, een weke- lijkschen dienst te onderhouden met slechts twee schepen. Snelheid is duur, en grootte is duur. Men wou dus volstrekt niet een zeekasteel bouwen, dat de heele wereld paf zou doen staan door zijn grootte en snelheid, maar een schip dat, gegeven de capaciteit van 2000 passagiers en de technische, mogelijkheid om binnen een week heen en weer te blijven varen, zoo klein en zoo langzaam, dus zoo goedkoop mogelijk zou zijn. Onder deze voorwaarden, en tevens onder conditie van opheffing der concurrentie tusschen de White Star Line en de Cunard Line (die thans samenwerken) heeft de staat door een groote subsidie het afbouwen van het schip mogelijk gemaakt. De regeering wou geen Toren van Babel, maar heel nuchter en zakelijk: een rendeerend stoomvaartbedrijf over den Oceaan. De vox populi, de stem des volks, ziet deze verstandige wending in de oorspronkelijke onderneming niet in en wil persé een Toren van Babel toejuichen. Het geen bewijst dat ook in een land als Engeland de massa zich kinderachtig opwinden kan over dingen die met de werkelijkheid niet stroken, en zotte eischen kan stellen. Intusschen zal men, met deze publieke opinie opgescheept zijnde, en in afwachting van het tweede reuzenschip dat nog gebouwd moet worden, natuurlijk toch wel op den Blauwen Wimpel gaan jagen. Het kan al niet anders meer. Het zal duur zijn, maar deze modernste navolging van den Windhandel in Tulpen, het racen met Oceaanschepen, moet blijkbaar uit woeden. Iedereen die niet mee hoeft te betalen zal het geval volgen met dezelfde belangstel ling die men koestert voor de 100 M. finale hardloopen ter Olympische Spelen, en als de passagiers er drieënhalven dag trillen voor over hebben moeten zij dat tenslotte zelf maar weten. Of er een uur van den vaar-tijd af gaat heeft intusschen practisch voor niemand ook maar de geringste waarde. R. P. VERGADERING REDDINGSBRIGADE. A.s. Vrijdagavond houdt de IJmuider Red dingsbrigade een ledenvergadering in de bovenzaal van café de Feber, Zeeweg hoek Tusschenbeeksweg. De agenda vermeldt o.a. de gebruikelijke jaarverslagen, verkiezing van twee bestuurs leden enz. Het nieuwe programma van De Pont. Drue Leyton, die optreedt in Charlie Chan. Met bovengenoemde films zal De Pont on getwijfeld veel bezoekers tot zich trekken. In eerstgenoemde film, waarin de rol van Char lie Chan door Warner Oland en die van Pa mela Gray door Drue Leyton, de beroemde Fox-Filmster vervuld wordt, zullen de be zoekers tal van spannende momenten be leven. Hieronder volgt de korte inhoud van deze film. Ditmaal bezoekt Charlie Chan, de beroem de Chineesche speurder, Londen, waar zijn hulp en bijstand wordt ingeroepen door Pa mela Gray en haar broer Hugh. Deze jongeman wordt n.l. van moord be schuldigd, doch Pamela gelooft, rotsvast, in zijn onschuld. Haar verloofde, Neil Howard, een advocaat is als verdediger van haar broer opgetreden, doch hij heeft niet kunnen voorkomen, dat Hugh ter dood werd veroordeeld, welke exe cutie precies over 65 uur zal plaats hebben. Wanneer Chan echter den advocaat vraagt, of deze ook in Hugh's onschuld gelooft, ant woordt deze kort en bondig „neen", waarop Pamela haar engagement met hem verbreekt. Chan stemt toe, de zaak in handen te ne men en vergezelt Pamela naar een avond partij, welke gegeven wordt, ten huize van Alan Mowbray. Onder de aanwezigen bevindt zich ook Lady Mary Bristol, Mowbray's ver loofde. Bij hun aankomst wordt Chan de toegang tot het huis geweigerd door Mowbray's but ler, doch hij weet zich ongemerkt naar Pa mela's kamer te begeven en wordt door haar medegenomen naar beneden. Hier onder vraagt hij de gasten, waarvan de meesten eveneens in dit huis aanwezig waren, op den avond van den moord. Vervolgens verzoekt hij alle gasten, mede te gaan naar de stallen, om de misdaad te reconstrueeren. Het eerste, wat Chan hier opvalt, is het feit, dat een buitengewoon zenuwachtig vol bloed paard alleen geregeerd kan worden door Lake, den opperstalmeester. Den volgenden morgen wordt genoemde Lake vermoord gevonden en bevestigt dit Chan's theorie, dat de oorspronkelijke moor denaar zich in het huis moet bevinden. Wanneer Chan zich 's avonds in de biblio theek bevindt, probeert iemand hem te doo- den met een scherp voorwerp, afgeschoten uit een luchtpistool. Lady Mary, die toevallig op dit moment net uit haar raam keek, heeft iemand zien vluchten door den tuineen achtervol ging wordt ingezet en weldra brengen de po litieagenten Neil Howard, Pamela's verloof de, binnen, dien zij ronddolende in den tuin hebben aangetroffen. Den volgenden morgen gaan allen op den vossenjacht. Intusschen is Chan te weten ge komen, dat het slachtoffer van den moord, waarvan Hugh beticht wordt, een uitvinder van geluidlooze vliegmachines voor oorlogs doeleinden was. Vermoedende, dat Lady Mary op dezen jachtrit een ongeluk zal overkomen, omdat zij de eenige is, die den nachtelijken indringer kan identificeeren, rijdt Chan als een waan zinnige in zijn auto door den omtrek om haar te redden, doch het is reeds te laat. Iemand heeft haar paard peper in de oogen geworpen en zij is door het dier afgeworpen, heel ernstig, alhoewel niet doodelijk gewond. Ten slotte brengt de Chineesche speurder de geheimzinnige zaak tot klaarheid. „Een bruiloft aan den Wolfgang" speelt zich af aan de wereldberoemde Wolfgangzee, in de wondermooie bergstreken van Salzkam- mergut. De muziek werd verzorgd door Ro bert Stolz. OPDRACHT. Het verbouwen van een woon- en winkel huis te Driehuis voor den heer J. A. Bode, onder architectuur van den heerA. ten Broeke alhier, is opgedragen aan den heer C. de Feber alhier voor f 2800. N.V. BEGRAFENISONDERNEMING „KENNEMERLAND". Een instelling, die op een kiesche wijze en tegen matige prijzen de 'verzorging van be grafenissen uitvoert is de N.V. Begrafenis onderneming „Kennemerland". Van belang is, dat voor leden van het Velser Ziekenfonds een bijzondere regeling is getroffen. Deze in stelling kan daarom worden aanbevolen, om dat zij haar tarieven zoo laag mogelijk heeft gesteld. SYMPHONIE-ORKEST „EUPHONIE". A.s. Zaterdagavond geeft bovengenoemd or kest, onder leiding van Marinus Adam. in de zaal „Concordia" te Velsen-N. een concert voor haar donateurs, de leden van „Papyrus" en verdere genoodigden. Het programma luidt: 1. 40e Symphonie in G mol, Mozart allegro, andante, menuetto, allegro assai. .2. Aria uit „Figaro's Hochzeit", Mozart Zang met orkest. Pauze. 3. Ouverture „Nakiri's Hochzeit". P. Lincke 4. Frühlingsstimmen-wals, Joh. Strauss. Zang met orkest. 5. Groote potpourri uit de operette „Die lustig Witwe, Fr. Léhar. We komen morgen nog op dit zeer belang rijke concert, waaraan de bekende sopraan zangeres Marie StruyckenVan den Adel uit Den Haag haar medewerking verleent, uit voeriger terug. PERSONALIA. De heer H. van Roest, leeraar aan de Nij verheidsschool alhier is benoemd in de com missie voor het afnemen van de examens voor een der N-akten. DE WALVISCHVANGST IN RUSLAND. De eerste poging, de walvischvangst in Rus land als een industrie te organiseeren, werd onder Czar Peter I ondernomen. De walvisch vangst werd begonnen met drie schepen, aan boord waarvan zich een Hollandsche kanon nier bevond. Deze schepen werkten vier jaar lang (17271731) in welken tijd zij slechts vier walvisschen aan land konden brengen. De walvischvangst stond toen stil tot het einde der 19e eeuw. In 1890 begon een particuliere maatschappij haar bedrijf; volgens de Svend Foyns Methode schoot men de walvisschen met een bijzonder kanon en jaarlijks werden 80 tot 90 walvisschen gevangen. Deze maat schappij werkte in het bijzonder in de nabij heid van Japan. De Russisch-Japansche oor log maakte hieraan een einde en van dien tijd af tot aan de revolutie werd de walvischvangst door Rusland niet meer uitgeoefend In 1932 verliet het eerste moederschip, ver gezeld van drie walvischjagers Leningrad, welke voor rekening van Sovjet-Rusland in Noorwegen gebouwd waren. De vloot voer door hët Panamakanaal naar Wladiwostok. Het moederschip begon de vangst in den Stiilen Oceaan en gedurende de reis werden 22 wal visschen geschoten. Dat was het begin van de Sovjet-Russische walvischvangst. In Februari 1933 kwam de Russische wal- vischboot in Wladiwostok aan. Einde Mei van hetzelfde jaar vertrok zij naar de Beringzee met het plan, 180 walvisschen te vangen. In den herfst meldde de leiding der expeditie dat de vangst alle verwachtingen had overtroffen, daar deze uit 203 walvisschen bestond. In 1934 werden 339 walvisschen gedood. In 1935 werd de eerste walvisch op 1 Mei geschoten. Het was de bedoeling, dat de vloot zich tot 1 November in de Beringzee en de Oost-Siberische zeeën zou ophouden. In overeenstemming met het plan zou de opbrengst 1.800.000 K.G. walvisch- olie voor de fabricage van zeep en andere in dustrie-voortbrengselen bedragen, verder 1.200.000 K.G. gezouten en versch walvisch- vleesch, dat bij de Oost-Siberische bevolking zeer gezien is, een hoeveelheid vleesch in blik en een groote hoeveelheid tanden, baleinen enz., waarvoor op de buitenlandsche markten een groote vraag bestaat. In den loop van het tweede jaar werd een groote vooruitgang gemaakt. De fabrieken in Sovjet-Rusland hadden geleerd, bijna de ge- heele uitrusting zelf te vervaardigen. Verder bestudeerden de Russen de biologie van de walvisschen, voor zoover zij in Sovjet-Rus sische wateren voorkomen. De belangrijkste is de „finback", die een ge middeld gewicht heeft van 3540 ton. Be halve de kleinere soorten aLs „humpback" en grijze walvisch met een gemiddeld gewicht van resp. 25 en 20 ton kwamen ook enkele exem plaren van de blauwe walvisch, een monster van 80 ton voor. De toestand der visscherij. Nog slechts vijftig trawlers in de vaart In ons „Visscherijnieuws in een Notedop" heeft men den laatsten tijd voortdurend kun nen lezen van het opleggen van een aantal trawlers Vooral de laatste dagen is het hard gegaan, hetgeen als men de gemaakte besom mingen in aanmerking neemt, wel niemand kan verwonderen. Zoowel de schelvischbooten als de kustbooten „brengen er niets van te recht" zooals men dat aan de Visschersha- ven noemt. Tot nu toe was zoo ongeveer al leen nog maar De Vem met haar wintervloot blijven visschen, maar sedert eergisteren is ook daaraan een einde gekomen want dien dag werden niet minder dan vijf booten n.l. de Derika 7, Beatrice, Martha, Maria R Om- mering en Gloria uit de vaart genomen. Van de ruim 20 trawlers, die van deze reederij geregeld in de vaart waren, is er thans nog maar een 15-tal in bedrijf en er bestaat een gegronde vrees, dat dit aantal de komende maanden nog kleiner wordt. Geleidelijk is het aantal varende trawlers gedaald, behalve de laatste dagen, toen het met een onrustbarend vaartje ging. Waren er voor eenige weken nog ongeveer zeventig trawlers in de vaart, thans bedraagt dit aantal ternauwernood nog vijftig, zoodat de werkloosheid in het visscherijbe- drijf door het bedanken van varend en walpersoneel zeer gestegen is. De toestand is dan ook buitengewoon on gunstig, veel ongunstiger dan andere jaren in dit deel van het seizoen. Want in 1934 wa ren omstreeks dezen tijd van het jaar nog 76 en in 1935 nog 70 trawlers in de vaart. Alles wijst er op, dat de crisis buitengewoon ernstig is en dat het hoog tijd wordt, dat er van regeeringswege eens op een serieuze wijze getracht wordt, het bedrijf in dezen moeilijken tijd een ruggesteun te verleenen. Wij zien thans gebeuren, dat van overheids wege propaganda wordt gemaakt voor onze zuivelproducten als boter van 90 ets. per pond. Waarom wordt er voor de visch op een dergelijke wijze geen propaganda gemaakt? We willen op de dingen niet vooruitloopen. maar meenen toch te mogen opmerken, dat voor een propaganda voor het vischgebruik meer reden is. dan voor een boter- en melk- campagne, zoolang de regeering de boter door een crisisbelasting van f 1 of meer per kilo tot een weeldeartikel maakt. Straks krij gen we weliswaar weer de door de overheid gesubsidieerde tentoonstellingen van het be kende propaganda-comité, maar deze ten toonstellingen. hoe goed ze ook mogen zijn ingericht, bereiken slechts een zeer klein ge deelte van het Nederlandsche volk, want het aantal, dat jaarlijks gehouden wordt is zeer beperkt. Zoo staat dus het bedrijf aan het begin van de jaarlijksche moeilijke periode, die dit jaar buitengewoon moeilijk dreigt te zullen worden. De mogelijkheid om trawlers de eer ste vijf maanden met eenige kans op winst te exploiteeren is beperkt tot hoogstens een dertigtal want deze met de 100 en meer log gers, die in de vaart zijn, zullen ruimschoots voldoende zijn om de markt behoorlijk te voorzien, waarbij het natuurlijk niet onmo gelijk is, dat er periodiek van bepaalde visch- soorten te weinig aanvoer is. Een werkloos heid, grooter dan zich ooit in het visscherij- bedrijf heeft voorgedaan, staat voor de deur. En ondanks dat alles blijven overheids maatregelen van ingrijpenden aard achter wege, blijven de kolen duur, blijft de assu rantiepremie en de erfpacht-canon te hoog. Het eenige waarop men tracht te bezuinigen is op het toch al veel te lage loon van den visscherman. Onlangs vernamen wij, dat de Visscherij Centrale ten opzichte van IJmui den grootsche plannen heeft. Dat zij spoedig daarmee voor den dag kome. De Duitsche luchtsche pen Graf Zeppelin en LZ 129 hebben een ge meenschappelijke vlucht ondernomen. De beide luchtreuzen in hun element, kort na de start uit Friedrichshafen. Ernstige brand in de Cypressenstraat. Woonhuis geheel uitgebrand. Gisteravond omstreeks half elf bemerkten eenige bewoners van de Cypressenstraat, dat in perceel no. 24 een felle brand woedde. Daar 't hun bleek dat de bewoners, het echt paar Handgraaf niet thuis waren, sloegen zij een ruit stuk. om te trachten het vuur te blusschen, eventueel nog iets van den inboe del te redden. Zoodra de ruit echter gebro ken was sloegen de vlammen naar buiten en spoedig bleek dat het geheele benedenhuis een vuurzee was. Men had inmiddels politie en brandweer gewaarschuwd. Toen de auto spuit bij het brandende perceel arriveerde, sloegen de vlammen aan alle zijden uit de woning en stortte zich een regen van vonken op de woningen aan de overzijde van de straat uit. Spoedig was de brandweer gereed voor den strijd en kon het blusschingswerk beginnen. De brand was zoo ernstig, dat de bewoners van de onder hetzelfde dak gebouwde woning het echtpaar Harings. gegronde vrees hadden dat ook hun dak en hun have en goed ge vaar liep een prooi der vlammen te worden. Temeer maakten zij zich ongerust over hun ne bezittingen, omdat deze niet verzekerd waren. Zoodra de buren dit wisten, was er spoedig voldoende hulp om den inboedel van de fa milie Harings naar buiten te brengen. Om dit werk te bespoedigen sloegen zij een groote ruit stuk. waardoor stoelen, tafels, kasten, schilderijen enz. in veiligheid werden ge bracht. inmiddels wakkerde het vuur in de woning van het echtpaar Handgraaf maar steeds aan, zoodat de brandweer haast niet wist waar ze moest beginnen. Toen echter eenmaal vier slangen op de autospuit waren aangesloten, kon het vuur met succes bestre den worden. Onder leiding van den comman dant den heer A. de Wit, deden de brand weerlieden wat ze kondien om hun natuurlij ken vijand te onttronen. Gemakkelijk ging dit niet, vooral omdat het vuur in den nok van het dak moeilijk door de waterstralen bereikt kon worden. Reeds waren groote mas sa's water in de betrekkelijk kleine woning geworpen toen alles nog lustig brandde. Eerst tegen het middernachtelijk uur. toen men langer dan een uur gepompt had. had mén den brand onder de knie en konden de brand weerlieden- de woning betreden om hun blus schingswerk te voltooien. Maar ook toen nog kwam nu en dan vuurtongetjes te voorschijn. Het laatste werk was het oprui men van brandend beddegoed, dat van de verdieping af op straat werd geworpen. Half een was het toen de zaak bekeken was. Tegen half twaalf kwamen eindelijk de be woners opdagen. Het bleek, dat zij in de bios coop waren geweest. Wij vernamen, dat zij geen vermoeden hadden, hoe de brand kon zijn ontstaan. Toen zij de woning achter zich hadden gesloten was er geen vuur in huis. Zij zijn verzekerd, hetgeen gelukkig voor hen is. want het geheele huis is totaal leeg- gebrand. De politie zorgde op de gebruikelijke wijze onder leiding van brigadier Wouda er voor, dat de vele toeschouwers op een behoorlij ken afstand bleven. Later kwamen nog de commissaris van politie en de hoofdinspec teur. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Vel- sen is ingekomen een verzoekschrift van H. Boedart van beroep schilder, wonende te Velsen om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de gelagkamer van het perceel Wijkerstraatwég no. 216 te Velsen. Vóór 8 April 1936 kan een ieder tegen het verleen en van dit verlof schriftelijk bezwa ren bij Burgemeester en Wethouders voor noemd inbrengen. Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen N.V. Winst ruim 150.000 grooter dan in 1934. Aan het verslag ontleenen we: Aan nieuwe verzekeringen werd ruim 12V2 millioen gulden gesloten; het totaal verze kerde bedrag klom met ruim 4 1/2 millioen gulden tot bijna 119 millioen gulden, Het sluiten van hypotheken werd in den loop van het jaar gestaakt ten gevolge van de verschillende regeeringsmaatregelen op dit gebied. Voor zoover in den eersten tijd hypotheken gesloten zijn, werd met de uiter ste voorzichtigheid te werk gegaan. Op land werd niet meer dan 50 pet., op huizen ten hoogste 60 pet. van de conservatief geschatte waarde verstrekt. De premie-reserve werd berekend naar de zelfde grondslagen als verleden jaar en steeg met f 1.747.562. tot f 44.123.850. De bedrijfsresultaten zijn alleszins gunstig te noemen, zoowel ten aanzien van den op slag, de rente, als de sterfte. De winst was dan ook aanzienlijk grooter dan verleden jaar en bedroeg f 567 882.85 tegen f 405.998,47 in 1934. De behaalde resultaten lieten toe om een bedrag van f 460 000 (vorig jaar f 300.000) naar de extra-reserve over te boeken en even als verleden jaar een dividend van 8 pet. uifc te keeren. Mr. Chr. P. van Eeghen werd bij zijn pe riodieke aftreding als commissaris herko zen. -i

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1