THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR [tier's aangekondigde voorstellen. Spaansche miniaturen. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Nieuw Italiaansch offensief ingezet. MAAR.... D't INDE PIJP Hoofdpijn, Kiespijn. £™tnoom «AMD r n ERDAG 26 M A'-A-R T 1936.» BUITENLAND Yervald van denzelfden geest als de voorstellen van 7 Maart, aldus Von Rihbentrop. Alleen onderhandelingen tusschen gelijkgerechtigden kunnen succes hebben". mmsdagavond heeft Ward Price van de iv Mail" een onderhoud gehad met den 'o iKchen ambassadeur Von Ribbentrop. vroeg of de ambassadeur hem enkele fkHnmn zou kunnen geven omtrent de SSt«he voorstellen "voo Bibbentrop antwoordde: .Hierover wordt te Berlijn nog gespro ten op het oogenblik kan ik nog niet 'en welke voorstellen zullen worden bSwo'egd aan het memorandum van (ien Rijkskanselier van 7 Maart, doch in ieder eeval zullen deze vervuld zijn van denzelfden geest als de voorstellen van 7 Maart". tn antwoord op de opmerking van Price, tor het Duitsche antwoord vaag genoemd kan arden verklaarde Von Ribbentrop, dat Schïand op het oogenblik in de verkie- Kcampagne leeft, bijna voortdurend zijn SuT ministers afwezig voor het houden van ïrkiezingsredes en de problemen, waarvoor S worden gesteld zijn zeer omvangrijk. De iP7inkscampagne zal Zaterdag ten einde Sn en Zondag en Maandag zullen de leden J„ de regeering zich meer intens met de internationale kwesties bezig houden. Von Ribbentrop zeide verder, dat hij ver- mnpdelijk nog enkele dagen te Londen zal Sen om met Eden besprekingen te voe ren doch in ieder geval zal hij voor de ver kiezingen naar Duitschland terugkeeren. Price° vroeg verder, welke reactie de voor dellen van de Lccamo-mogendheden in nuitschland hadden en von Ribbentrop zeide dat deze voorstellen een betreurenswaardige terugval beteekenden in de mentaliteit, welke nuitschland zooveel heeft doen lijden in den naoorlogschen tijd, n.l de stelling om Europa te verdeelen in overwinnaars en overwonne nen. Het Duitsche volk duldt dit niet meer. „Indien de heer Flandin zegt, dat hij de" aanwezigheid van vreemde troepen op Franschen bodem een ongehoorde onbillijkheid acht, dan kan ik slechts antwoorden, dat het Duitsche volk voor 100 pet. net zoo denkt". Verder sprak Von Ribbentrop over de vele concrete vredesvoorstellen, welke Hitier aan de wereld heeft gedaan. Hieruit blijkt de op rechte Vredeswil van het Duitsche volk en eens zal de dag komen, dat algemeen zal worden erkend, dat de remilitarisatie van het Rijnland de consolidatie van Europa heeft bevorderd, aldus Von Ribbentrop; Duitsch land kon na het militaire verdrag tusschen Frankrijk en Sovjet-Rusland niet langer dulden, dat de dichtbevolkte westelijke pro vincies' onbeschermd bleven. Verder kunnen alleeh onderhandelingen tusschen gelijkge rechtigden succes hebben, zoodat door de be zetting van het Rijnland de weg is geopend tot onderhandelingen, welke kunnen voeren tot een duurzamen vrede. Tenslotte verklaarde Von Ribbentrop ge troffen te zijn door den oprechten wil tot vrede van het Britsche volk. Engeland. Het Londensche vlootverdrag geteekend. De vlootconferentie kwam Woensdag bijeen onder voorzitterschap van den Eersten Lord der Admiraliteit, Monsell. Eden was door drin gende zaken op zijn ministerie vastgehouden, doch kwam 50 minuten na opening van de zitting toch nog naar de Queen Anne Salon van het St. James Paleis, waar de conferentie voor de slotzitting bijeenkwam. In deze Salon heeft ook de zitting van de vlootconferentie in 1930 plaats gehad en kwam ook de Volken- bondsraad bijeen. Te 17.12 werd het Verdrag onderteekend, als eerste teekende Norman Davis en vijf mi nuten later hadden alle vertegenwoordigers, behalve die van Italië, Zuid-Afrika en Ier land, het Vlootverdrag onderteekend, in alfa betische volgorde. In zijn rede zeide Lord Monsell, dat een protocol inzake den duikboot-oorlog binnen kort zal worden opgesteld. Tenslotte dankte hij de verschillende vertegenwoordigers voor hun medewerking. Namens de Vereenigde Staten verklaarde Norman Davis, evenals voor hem Lord Mon sell, het te betreuren, dat het vlootverdrag niet verder ging, en dat Japan en Italië niet het Verdrag onderteekenden. Hij sprak de hoop uit, dat zij nog later zullen volgen. Grandi verklaarde, dat Italië het zeer be treurt het verdrag niet te kunnen onderteeke nen, terwijl het toch heeft deelgenomen aan de opstelling hiervan. Evenwel moet Italië re kening houden met de houding, welke vele staten hebben aangenomen ten aanzien van net Italiaansch-Abessynisch conflict. Oostenrijk. Oud-rijkskanselier Wirth ver zocht het land te verlaten. De vroegere Duitsche rijkskanselier Wirth neeft blijkens een A.N.P.-bericht uit Weenen net verzoek ontvangen Oostenrijk te veria ën, aangezien hij zich ongunstig over het «fflg regime heeft uitgelaten. Wirth heeft zich naar Italië begeven. Rusland. Gewapende Japanners over de Russische grens getrokken. Volgens uit Chabarowsk te Moskou ontvangen berichten is een uit zeven personen bestaande gewapende afdee- JpS Japanners, komende uit Mand- sjoenje, in het Koentsj oen-gebied Sovjet-Russisch Mandsjoerij- sche grens getrokken. Veer otSP^nner's hebben, toen zij zich op onge- Behiprt\ u over de grens (op Sovjet Russisch a) bevonden, vuur gegeven op Sovjet grensbewakers, die zij op ongeveer 300 M. van de grens opmerkten. De grensbewakers beant woordden het vuur. De Japanners werden gedwongen terug te keeren. Aan beide zijden zijn dooden en gewonden te betreuren. De Japanners hebben twee doo den achtergelaten. Direct na ontvangst van de berichten over deze incidenten te Moskou werd den Sovjet ambassadeur te Tokio, Joerenof, opgedragen bij de Japansche regeering te protesteeren, een nauwkeurig onderzoek naar de incidenten te eischen, zoomede een bestraffing der schuldi gen, waarbij de Sovjet-regeering zich het recht voorbehoudt later nog eischen te stellen met betrekking tot schadeloosstelling (A.N.P.) België. Nederland en de Belgische defensie. In de debatten over de begrooting van buitenlandsche zaken in de Kamer zeide mi nister Carton Wiart: „In de allianties, welke wij gaan zoeken tot organisatie van onze defensie, mogen wij Nederland niet verwaarloozen. Heeft niet de Koning van Nederland in 1848 den Belgi schen gezant gezegd: „Gij zijt mijn muur, waarop ik mijn verdediging steun en wij zijn uw contrefort". Men moet in Nederland nog dergelijke ge voelens tot uiting brengen". Duitschland. Versterking der wegenpolitie. De gemotoriseerde wegen-politie wordt aan zienlijk versterkt. Op het oogenblik bestaan zes eenheden van deze politie, met als stand plaatsen Frankfort am Main, Dusseldorf, Koe- nigsberg, Breslau, Frankfort a. d. Oder en Kiel, alle gelegen in de nabijheid van de Rijksgrenzen. Deze politie zal worden omgevormd in gemo toriseerde gendarmerie en 1 Januari 1937 zul len 11 nieuwe groepen worden opgericht, waar voor in April '36 te Suhl in Thuringen een school voor de gemotoriseerde gendarmerie zal worden opgericht. Officieel worden deze maatregelen gemoti veerd met- de noodzakelijkheid van een ver scherping van de controle op het verkeer. Ver der wordt verklaard, dat alle regeerings-presi- denten voor andere doeleinden, dan de nor male, een beroep kunnen doen op deze politie, welke een olijf-groene uniform zal dragen. Italië. Commentaar op de Londen sche besprekingen. De „Popoio di Roma" schrijft in verband met de gebeurtenissen te Londen: „In plaats van met hangend hoofd terug te komen, komt von Ribbentrop te Londen aan met tegenvoorstel len en vastbesloten zijn voorwaarden op te leg gen, liever dan voorwaarden te aanvaarden. Zoo is de ongeloofelijke paradox van den toe stand. Men moet zich niet verwonderen, wan neer onder deze omstandigheden Frankrijk er van afziet zijn rol te spelen in deze onwaar dige eomedie." Nieuwe overstroomingen in de Ver. Staten. Rivieren wassen nog steeds. NEW YORK, 25 Maart (A. N. P.) Door het water van de Ohio zijn weer groote oppervlak ten land overstroomd. Tientallen, plaatsen in het Zuidwesten van Ohio, in Kentucky en Indiana staan blank. Door- de nieuwe over stroomingen zijn 20.000 personen dakloos ge worden, terwijl 10 menschen. om het leven zijn gekomen. Men vreest dat de rivier opnieuw zal stijgen door den toevloed van water uit de Ma honing en de Tuskarawas, die door zwaren regenval gezwollen zijn. Volgens weerkundi gen is het gevaar voor nieuwen was echter niet groot. Ook de Missisippi stijgt snel en zonder onderbreking. Doordat verschillende zijrivieren buiten haar oevers zijn getreden, zijn groote gebieden in Wisconsin overstroomd. In de omgeving van Tyler in Texas en in het Noordelijk stroomge bied van de Missisippi hebben cyclonen groote schade aangericht. De afgevaardigden van 15 door de overstroomingen geteisterde staten hebben in het huis een motie ingediend, waar in wordt aangedrongen op de instelling van een gemengde congrescommissie voor de uit werking van een omvangrijk plan tot steun- verleening en tot permanente bestrijding van het overstroomingsgevaar. VERDWENEN BLOEDVERWANT OP DE FILM HERKENT. Een emigrantenfamilie te Riga heeft tot haar groote verrassing tijdens de voorstel ling van de te Hollywood vervaardigde film Anna Karenina een tijdens den wereldoor log verdwenen bloedverwant herkend, die als figurant in deze film optreedt. De man was officier in het Tsaristische leger en de familie waande hem reeds jaren dood. De lieden hebben zich thans in verbinding gesteld met de directie der ^merikaansche filmmaatschappij. „Queen Mary" vertrokken voor een proeftocht. Uit Greenock, 25 Maart. De „Queen Mary" is vanmorgen van hier vertrokken voor het houden van proeven over de gemeten mijl aan de Zuidkust van het eiland Arran. De deskun digen verklaren, dat de „Queen Mary" vandaag nog niet op volle kracht zal varen, doch dat grondige proeven zullen genomen worden wat de bestuurbaarheid van het schip betreft. De .Queen Mary" zal hier hedenmiddag terug keeren, om vanavond de reis naar Southampton te aanvaarden. (Reuter). Hoe een groot Spanjaard op zijn dorpje geëerd wordt. (Van een bijzondere correspondente) R a m e 11 a t, Maart Rafael Altamira hoort tot de meest op den voorgrond tredende Spanjaarden van den tegenwoordigen tijd. Behalve professor aan de Universiteit van Madrid is hij een bekend schrijver en bovendien lid van het internatio nale Gerechtshof in den Haag. En deze „groote" Spanjaard heeft een klein buiten huis in een heel klein visschersdorpje bij Ali cante, dat hij af en toe bezoekt en waar hij binnenkort voor altijd wil gaan wonen. Bij zijn korte bezoeken weten de eenvoudige dorpsmenschen niet, hoe ze hem, die zoo mij lenver boven hen staat, eeren zullen en hijzelf verlaat met pleizier zijn hooge geestelijke at mosfeer om in het eenvoudige dorpsdialect met zijn boerenvrienden te praten. Bij zijn laatste bezoek was men op het idee gekomen een van de dorpsstraten naar hem te noemen. Al heel vroeg heerschte er ongewone drukte op het dorpspleintje voor de kerk. Toeters en blazers van de dorpskapel liepen in hun feestelijke uniformen op en neer, hooge autoriteiten en afgevaardigden van de provincieele regeering stonden met de noo- dige ernst op het balcon van het stadhuisje, overleggend wat zij naderhand in hun rede zeggen zouden, de vroolijke dorpsjeugd met er achteraan hun brave moedertjes stonden vol verwachting te kijken en de mannen, zich als echte vertegenwoordigers van hun dorp voe lend, maakten een wat stijven en verlegen, maar fatsoenlijken en degelijken indruk, Met de muziekkapel voorop zette de stoet zich in beweging om „Don Rafael" van zijn huis af te halen en onder veel geroep van „viva", wat wonderlijk bont door elkaar klonk, werd hij begroet en naar het stadhuis geleid. Een eer waardige. hoog sympathieke verschijning biedt de 70-jarige met zijn statige houding en sneeuwwitte haar en baard, en bij het eerste woord, dat hij uitsprak om voor de meer of minder gelukte redes te danken, beheerschte hij de menigte. Hij spreekt van vreemde lan den. Holland, wat een vaag begrip voor de onontwikkelde zuiderlingen! Oogen en mond maken zij open bij zijn beschrijving van de als kleurige tapijten werkende bloemenvelden en vooral ook van die tallooze wielrijders in de hoofdsteden. Dan gaat hij op andere dingen over. Politiek is hem vreemdeen verademing gaat door de eenvoudige men schen, daar vandaag de tegen elkaar stokende partijen hun netten tot in het kleinste ge huchtje uitwerpen. Ook hier zijn partijen, maar hij wint aller harten, daar hij van het gemeenzame dierbare vaderland Spanje spreekt. En terwijl de enthousiaste menigte vurig applaudisseert, speelt de goed geschool de kapel de Spaansche nationale hymne. Maar hij wil nog meer zeggen, als men de menigte op zijn hand heeft voelt men verantwoorde lijkheid. Hij waarschuwt tegen den oorlog. Als een vader spreekt hij tegen zijn kinderen, Dankbare toestemming leest men op de eer lijke, zongebruinde gezichten. Dan plotseling een gejuich: hij kent nog het dorpsdialect uit zijn kindsheid en in deze geliefde taal zet hij zijn rede voort en nu verstaan hem werkelijk allen en de oudste, simpelste moedertjes ziet men glimlachen alsof een lichtstraal door de schemering harer gedachten breekt. Hij vraagt de menschen te vergeten wie hij is en hem maar één eigenschavp te laten: „vader van het dorp". Daarna vindt het gejuich geen einde meer en nadat het naambordje voor de nieuwe straat onthuld is, wordt hij naar zijn buiten teruggeleid waar een camera den aanblik van deze blijde menschenschaar onder den zuide lijken hemel opvangt en de laatste muziek- klanken zich met de vreugdekreten vereeni gen, zooals „Don Rafael" zich vandaag met zijn volk vereenigd heeft. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM- IPJ TELEF. 1 6 7 2 6 ,.anaf QC met garantie, pijn- vanar j 1oos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren binsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. De oorlog in Abessynië. De Abessyniërs geven toedat de Italianen Sasa Baneh bezet hebben. (Adv. Ingez. Med.) DZIBOETL 25 Maart (Reuter-A.N.P.) De voorbereidende bewegingen voor het groote offensief, waarmede de Italianen hopen een einde te kunnen maken aan den oorlog in Oost-Afrika, schijnen dan te zijn ingezet. Abessynische kringen te Addis Abeba geven toe, dat Italiaansche inheemsche troepen Sasa Baneh hebben bezet, dat op slechts 30 K.M. afstand van de voornaamste vooruitgeschoven Abessynische stellingen is gelegen. De Abessyniërs bezetten, naar men meent te weten een front van meer dan 60 K.M. van Dagaboer 'tot Dagamodo, dat ras Nassiboe in de laatste maanden krachtig heeft versterkt, oiv danks de veelvuldige luchtbombardementen. Een tweede Italiaansche colonne zou op den linkervleugel optrekken via IddidoleSagag— Dagamodo ten einde de hoofdmacht op den flank te beschermen. De Italiaansche gemotoriseerde colonnes in Ogaden bestaan uit geregelde inheemsche troepen, die met mitrailleurs zijn uitgerust, en Italiaansche artilleristen. De colonnes worden gesteund door lichte strijdwagens en geblin deerde auto's. Gemotoriseerde lichte artillerie-afdeelingen worden gevolgd door vrachtauto's, welke de ravitailleering verzorgen. De Italianen ver wachten geen grooten tegenstand vóór Daga^ boer en het wordt zelfs mogelijk geacht, dat de troepen van Ras Nassiboe zullen terugtrek ken, zonder veel strijd, op verdedigende stel lingen van de route HarrarDjidjigaBer- bera. Men is van meening, dat een dergelijke stra tegische terugtocht de taak der Italianen ern stig zal bemoeilijken, aangezien het terrein tusschen Dagaboer en Djidjiga, een afstand van ongeveer 150 K.M., zeer geaccidenteerd is en zich bijzonder leent voor tegenaanvallen uit hinderlagen en voor guarillastrijd. Graziani hoopt op een herhaling van een snelle overwinning, zooals hij op de leger corpsen van Ras Desta heeft bevochten, maar neutrale waarnemers doen opmerken, dat Graziani. in Nassiboe, die bijgestaan wordt door den Turkschen strateeg Wahib Pasha, een geduchter vijand zal hebben dan in Desta. Bovendien zijn de troepen van Ras Nassiboe beter geoefend. Djidjiga is na de recente vier luchtbombar dementen weinig meer dan een ruine. Er is geen enkel slachtoffer te betreuren onder het personeel van de Egyptische ambulance, welke bij Djidjiga werkzaam was. Het offensief teekent zich ook af in het noordwesten van Abessynië, waar belangrijke Italiaansche strijdkrachten de rivier Takazze zijn overgetrokken, via een brug. welke de Italianen daar onlangs hebben geslagen. De Italianen verspreiden zich vandaar over het zuiden. In de streek van Wolkait zetten de Italianen hun opmarsch naar het zuiden voort. Zij hebben Kafta bezet, dat op 175 K.M. ten Noorden van het Tsana-meer is gelegen. (Copyright Reuter-A.N.P.) Badoglio meldt successen. Maarschalk Badoglio telegrafeert het 164e legerberieht: Aan het Eritrea-front heeft een onzer colonnes, opereerend in de westelijke laagvlakte, Cafta bezet, zonder dat tegenstand ondervonden werd. Onze mannen worden door de bevolking met vreugde ontvangen. Talrijke krijgers in dit gebied hebben verzocht, bij onze troepen te worden ingedeeld. Onze lucht macht heeft over het geheele front verken ningsvluchten uitgevoerd en systematische aanvallen op de vijandelijke strijdkrachten gedaan. Dinsdagmorgen hebben 30 bombarde mentsvliegtuigen uit Somalieland opnieuw het belangrijke centrum Djidjiga gebombar deerd, en de vernielende actie van den vorigen aanval voltooid. De volgende doelen werden vernield: een militair auto-depót, waar tal rijke wagens waren geparkeerd, een „ghebi" (fort van een ras), waar nog meer automo bielen en groote boeveelheden waren opge slagen, een douanekantoor met entrepots, verschillende magazijnen en depóts van het leger van Ras Nasiboe en verschillende civiele en militaire gebouwen. Bij elk dezer bombar dementen, waaraan ook door den commandant der luchtmacht in Somalieland werd deelge nomen, werd door ieder toestel 5 uur aan een stuk gevlogen, over een afstand van meer dan 400 K.M. van de uitgangsbasis, en er werd meer dan 12 ton aan bommen geworpen. Aan onze zijde is geen enkel verlies te boeken, niettegenstaande het hevige vuren van het vijandelijke lucht-afweergeschut. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. In de dikke duisternis houdt Thijs de wacht bij de schuur met het vee. Roerloos staat hij daar en voortdurend speurt hij om zich heen om te zien of er geen onraad te bekennen valt. Soms hoort hij het geschuifel van het vee, maar ander geluid dringt, niet tot hem door. Zal de toovenaar zich vannacht in de gedaante van den vampyr vertoonen? Thijs wacht af, één en al spanning'en met kloppend hart. Links en rechts kijkt hijmaar niet in de richting, vanwaar werkelijk gevaar dreigt! Want in zijn nabijheid is een wezen, dat den kleinen beer al lang bespeurd heeft. Onhoorbaar komt het aanzetten door den donkeren nacht. Onhoorbaar en gereed tot den aanval.. T'J&ÏROAG-EB OF .HENGELAAR £ch"fe "Priesche -Heeren-Paar •10-15 - 90 -95 c+: per 7aonS (Adv. Ingez. Med.) „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." „IVOROL', De Nederlandsche tandpasta (Adv. Ingez. Med.) IERSCH ADMIRAAL IN ZIJN WONING VERMOORD LONDEN, 25 Maart (Reuter)De 73-jarige admiraal Henry Boyle Somerville is gister avond in zijn woning in het graafschap Cork (Ierland) vermoord. De admiraal wilde zich juist te bed begeven, toen zich aan de woning een man vervoegde, die hém wenschte te spreken. Kort daarop werd de admiraal door den onbekende dood geschoten. De dader wist in een auto, waarin zich nog vier medeplichtigen bevonden, te ont komen. De politie zette onmiddellijk de omge ving van het huis af, doch tot dusver zijn nog geen arrestaties verricht. Het motief voor dezen moord is, naar men gelooft het feit, dat de admiraal de recrutee- ringscampagne der regeering steunde, het geen ontstemming had gewekt. Een exemplaar van een aanplakbiljet, waarmede jongelieden werden aangespoord, dienst te nemen bij het Britsche leger en de vloot, was namelijk door den moordenaar in de hall van de woning van het slachtoffer geworpen. VOORDRACHT VOOR RECHTER IN DEN HAAG. Mr. Van Rijn van Alkemade. De rechtbank in Den Haag heeft ter ver vulling van een rechtersplaats in haar college de navolgende alphabetische lijst van aan beveling opgemaakt; Mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, rechter- plaatsvervanger in de rechtbank te 's-Gra- venhage; mr. M. A. van Rijn van Alkemade, rechter in de rechtbank te Haarlem; mr. L. Vliegenthai't, subst.-griffier aan dé recht bank in Den Haag. deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Ppeder. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij uw drogist. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VRIJDAG 27 MAART HILVERSUM I, 1875 M. 8 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11-— VARA 8.Gram.pl. 10.—Morgenwijding VPRO 10.15 Voordracht en gram.pl. 12.— Kovacs Lajos' orkest. 2— Meisjeskoor 2.20 Omroep orkest en soliste. In de pauze: Causerie, 4. Variatieconcert. 5,05 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.15 Orgelspel. 7.Le zing. 7.2*0 Dansmuziek. 7.50 Berichten. 8.— Causerieën 8.30 Kwartet en piano. 9.Lezing 9.30 Vervolg concert 10.15 Lezing 10 45 Berichten 11.00—12.— Rep. v. d. Zesdaagsche, gram.pl. en berichten. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11,Gram.pl. 11,15 Quatre-mains-concert. 12.15 Gram.pl. 12.30 Ensemble v d. Horst 2.— Gram.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.— Cellorecital 4.Orgelspel 5.05 Gram.pl. 545 Zang 6.25 Gram.pl 6.30 Causerie 7.— Berichten 7.15 PTT-kwartiertje 7.30 Lezing 8.— Berichten 8.15 Arnhemsche Orkestvereen. 9.— Lezing 9.30 Vervolg con cert 10.2511.30 Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel 12.10 Orkestconcert 12.50 Dansmuziek 1.35—2.20 Strijkorkest en solisten 3.10 Reportage 4.15 Gram.pl. 4.50 BBC Midlandorkest 5.35 Dansmuziek 6.20 Berich ten 6.50 Vocaal concert 7.10 Lezingen 8.20 Radiotooneel 9.50 Berichten 10.20 Nieuws uit Amerika 10.40 BBC-Theaterorkest en so praan 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20, 8.35 en 1135 Gram.pl. 12.35 Orkest concert 2.50 Gram.pl. 4.20 Kamermuziek 5.50 Orkestconcert 8.20 Cembalo en voordracht 9.05 Concert 11.05—12.35 Gram.pl. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Populair concert I.35 Gevar. concert 5.20 Orkestconcert 6.20 Gram.pl. 7.30 Voor oud-strijders 9.40 Zang, piano, voordracht 10.2011.20 Orkestconcert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.50— 2.20 en 5.20 Gram pl. 6.50 en 7.20 dito. 8.20 Symphonieconcert 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek 1.40 Zang 1.50—2 20 en 5.35 Gram.pl. 6.35 dito. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang. 8.20 Voor oud strijders. 9.35 Zang 10.30 Gram.pl. 10.45— II.20 Harmonicamuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gramofoonplatenconcert. 8.20 Populair Concert 9.20 Berichten 9.40 Nieuws uit Ame rika 9.50 Fluit en piano 10.05 Weerbericht 10.20—11.20 Maandoverzicht.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3