Borrah Minnevitsch Melk, Natuurboter, Kaas MelkBrood: Goede Voeding/ Vrouwelijke Rechters. BERICHT HEEMSKERK. BEVERWIJK N E E R LAN D S ZUIVEL VOEDT U GOED I De Turksche regeering heeft 30 vrouwen tot rechter benoemd in verschillende gerechtshoven.) Het is toch nog niet zooveel jaren Gelèe, dat voor de Turksche vrouw, Er nog geen andre rechten waren, Dan het bestaan en huwlijkstrouw. Zij ging haars weegs achter een sluier. Die haar bekoorlijkheid verborg, Of sleet haar dagen in geluier En haremweelde, zonder zorg. Toen kwam voor haar d'emancipatie, Zij werd met rechten toegerust, Als bij een Europeesche natie, Toen werd de Tyrksche vrouw bewust. Zij werd in ambten opgenomen En speelt een rol, vandaag den dag. Waarvan zij nooit had durven droomen. Dat zooiets in haar toekomst lag, Zij kan nu, in de nieuwe orde. Waarin zij zich reeds heeft ver„mand". Naar men bericht, zelfs rechter worden Dat kan nog niet in Nederland. Turkije, druk aan het hervormen, Is hierin ons dus al vooruit. Het rekent al naar nieuwe normen. Waartoe men hier nog niet besluit. Ik waag het niet, mij af te vragen, Is dat daar ginds terecht gedaan, Daar alle vrouwen mij dan dagen, Om voor haar hoon terecht te staan, 'k Zal haar niet ongeschikt voorspellen Voor deze rechterswaardigheid, En geen afwijzend vonnis vellen, Op 't punt van haar recht-vaardigheid. Maar ik zou wel graag willen weten: Wat dreef de Turk in deze lijn, Zou dan de vrouw, zoo hoog gezeten, Als rechter, waarlijk.linker" zijn? P. GASUS. Wist u dat deze week in het KENNEMER THEATER komt (Adv. Ingez. Med.) Belangrijke verkeersverbete- ring in voorbereiding. De Breestraat krijgt fietspaden Naar wij vernemen zal binnenkort de Bree straat een verandering ondergaan, die van groot belang zal zijn voor het verkeer. Dooi den aanleg van twee fietspaden zal het moge lijk zijn den geasphalteerden rijweg van de tallooze fietsrijders te ontlasten. In samen werking met den Rijkswaterstaat heeft Open bare Werken de plannen voor deze verbete ring voorbereid en uitgewerkt. Het ligt in de bedoeling de fietspaden aan te brengen aan beide zijden van den asphaltweg ter plaatse., waar thans aan den binnenkant der gazons een klinkerbestrating ligt. Evenals langs vele rijkswegen het geval is, zullen de fietspaden worden beteegeld. De gazons zullen iets smaller worden gemaakt. Eerst wanneer deze speciale fietspaden ge reed zijn, zal het mogelijk worden den rijweg voor fietsers die een belemmering vormen voor het drukke snelverkeer, verboden te ver klaren. Tevens zal Openbare Werken van deze gunstige gelegenheid gebruik maken om de doorgangen van de gazons tegenover elkan der te leggen, waardoor de politie beter in staat zal zijn de hand te houden aan de be paling in de politieverordening, die voetgan gers genoodzaakt den rijweg recht over te steken. Het is namelijk verboden in het verlengde van de as van den rijweg te loopen, maar zooals de doorgangen van de gazons thans liggen is dat meestal noodzakelijk Al deze werkzaamheden zullen gelijktijdig worden uitgevoerd. Men hoopt nog voor het zomerseizoen met de aan de brengen verbete ringen gereed zijn. HET CENTRALE ZEVENDE EN ACHTSTE LEERJAAR. Op Donderdag 2 April, des avonds van 810 uur zullen de ouders van de leerlin gen van de o.l. school no. 4 (centrale zevende en achtste leerjaar) in het schoolgebouw aan het C. H. Moensp'lein in de gelegenheid zijn om over de belangen van hun kinderen met onderwijzend personeel te spreken Het werk van de leerlingen zal te bezichti gen zijn, terwijl de ouders omtrent de kan sen, mogelijkheden en verdere ontwikkeling van het kind zoo goed mogelijk worden in gelicht. SUPPORTERSVEREENIGING „ROOD WIT' In de hedenavond te houden jaarvergade ring van de Supportersvereniging „Bever wijk" zal een bestuursverkiezing worden ge houden wegens periodieke aftreding van de heeren W. van Vlissingen, voorzitter en A. Hoogeboom, tweeden secretaris. Vervolgens zal een nieuwe commissaris-contributielooper be noemd worden, waarvoor het bestuur den heer Th. Schillemans heeft voorgedragen. Daarna zullen besprekingen worden gevoerd over het beleid van het bestuur en over het clubblad. Bezwaren tegen het nieuwe Veilingsgebouw. Adres aan den gemeenteraad van „Kennemcr- land" en „Vrije Veiling". Het voorstel van B. en W. aan den ge meenteraad, om een deel van het marktter rein in erfpacht uit te geven voor de stich ting van een nieuw veilingsgebouw ten be hoeve .van de veilingen „De Eendracht" en „Tuindersbelang" heeft aanleiding gegeven tot het indienen var een adres namens de Vereenigde Veilingen en namens de tuinders organisaties „Kennemerland" en „Vrije Vei ling". Aan dit adres ontleenen wij de volgende daarin vervatte bezwaren: Het onttrekken aan den openbaren dienst van een gedeelte van het marktterrein, van welk terrein de aanvoerders en koopers van alle veilingen gebruik plegen te maken, zoo wel voor de veiling als voor de afgifte der producten aan de koopers. kan tot ernstige onregelmatigheid aanleiding geven, omdat het terrein eerder te klein is. dan te groot. Immers, een gedeelte van het terrein wordt geblokkeerd, zoodat een verschuiving zal moeten plaats hebben van deze gelegenheid tot veilen en afgeven van producten. Voorts zal de rij van wachtende wagens ook een deel van het marktterrein moeten blok- keeren, omdat het geheele verkeer niet meer langs den gewonen rijweg zal zijn te leiden, zoodat het geblokkeerde gedeelte weer groo- ter zal worden, dan de voorgestelde 500 vlerk, M,, waarvoor de erfpachtscanon wordt be rekend. Het verkeer zal allerlei moeilijkheden opleveren en wellicht bijna het geheele markt terrein gaan beslaan. De afgifte van emballage zal ook voor de andere veilingen moeten geschieden tijdens de veilinguren. Er komen dus twee rijen wachtende en stilstaande wagens bij, één voor den aanvoer der producten en één voor het afhalen van ledig fust door de tuinders. De aanvoer en het afhalen van emballage zal volgens adressanten ernstig worden be lemmerd, evenals de afgifte van de produc ten op de Meerstraat e-n aan de schepen. Een onbillijkheid? In de concessie zelf schuilt naar de meening van adressanten een onbillijkheid. Het is bekend, dat de vereenigingen in den loop der tijden moesten overgaan tot aankoop opbouw van veilingsgebouwen, die haar groote lasten hebben opgelegd. Naast de rente- en amortisatiesommen, wordt voor de gebouwen jaarlijks nog circa 2000 betaald aan personeele belasting, grondlasten, preca riorechten, straatbelasting enz., terwijl de andere veilingen konden volstaan met het gebruik van het openbare marktterrein, dat grootendeels door den dienst van Openbare Werken wordt schoongehouden en met veel kleinere gebouwen. Ten aanzien van dien voorsprong hebben de vereenigingen steeds de historisch ver worven rechten der andere ondernemers ten volle erkend, doch adressanten meenen, dat die rechten thans niet kunnen worden uit gebreid, zonder dat dit tot onbillijkheid aan leiding geeft. Hoewel ten zeerste den gedachtengang van B. en W. onderschrijvende, dat de concentra tie van drie veilingen tot één geheel is toe te juichen in het belang van handel en tuin bouw moeten adressanten den Raad om bovengenoemde redenen verzoeken het markt terrein niet aan den openbaren dienst te onttrekken, zoolang dit niet in zijn geheel wordt opgeheven of verplaatst. Tenslotte wordt er nog op gewezen, dat de kleine kooplieden als gevolg van de stichting van een veilingsgebouw op de Meer verplicht zullen worden op de Oostkade hun wagens te plaatsen. Adressanten verzoeken den raad dan ook het voorstel van B. en W. niet aan te nemen Propaganda voor Vacantie- kolonies. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van het Centraal Genootschap voor Kinder-Her- stellings- en Vacantiekolonies hield Woens dagavond in het Kermemer Theater een propagandavergadering. De voorzitter der afdeeling, Dr. W. W. Muys v. d. Moer, sprak een kort openingswoord, waarin hij er op wees, dat de afdeeling versterking van het aantal leden zeer noodig heeft, om haar verdienstelijk en nuttig werk te kunnen voortzetten. Vervolgens was het woord aan den heer De Graaff, die naast het landelijke ook het plaatselijke belang van het Centraal Genoot schap toelichtte. Vorig jaar kon de afdee ling 40 kinderen uitzenden, maar spr. vroei_ zich af, of dit aantal niet tot 70 of 80 zou kunnen worden opgevoerd .De afdeeling Be verwijk moest daartoe toch in staat zijn. Daarvoor is echter in de eerste plaats ve: sterking van het ledental noodzakelijk. In deze omgeving valt een toeneming der be volking waar te nemen, dus zou ook het aan tal leden moeten groeien. 26 jaren lang keer den steeds opnieuw kinderen uit de kolonie huizen terug en zij waren de beste propa gandisten. Zij werden uitgezonden, bleek en slap, zij keerden blozend en gezond terug. Dat moet, aldus spr., de prikkel zijn, om het werk van het Centraal Genootschap krachtig te steunen. Vooral in deze slechte tijden moet propaganda worden gemaakt voor de kinder uitzending. Daarna sprak Dr. De Graaff over de dagelïiksche uitz°ndinv n^.a- Wiik aan Zee. Hij wilde er met grooten nadruk op wijzen, dat dit niets te maken heeft met va- cantiebezigheden, waarvoov hier ter plaatse onlangs opgerichte vereenigingen zich in teresseeren. De dagkolonie van .het Centraal Genootschap is uitsluitend bedoeld voor het zwakke kind, Ook dit werk dient dus krachtig te worden gesteund. Om een tekort te dekken moest een verloting worden geor ganiseerd. Maar dat beteek-ent tevens de dreiging van een nieuw tekort, De afdeeling vraagt slechts een gulden contributie per lid en per jaar, zoodat spr hoopte, dat. velen dezen avond zouden bes-luiten lid te worden. Bovendien moet in eigen kring propaganda gemaakt worden. Wanneer dit het resultaat zal zijn, kon spr. in propagandistisch op zicht den avond geslaagd noemen. Na deze propagandarede werd het filmpje vertoond van de dagkolonie te Wijk aan Zee, alsmede de grootere film ..Het Paradijs der kinderen", waarin het publiek een uit stekend kijkje kreeg op het prettige, gezonde leven in het koloniehuis ..De Veluwezoom". De film moge dan al wat verouderd zijn wij leven snel tegenwoordig zij beant woordt toch nog wel aan de verwachtingen, welke men aan een film met propagandis tische doeleinden mag stellen Ter afwisseling vertoonde de directie van het Kennemer Theater een prima filmpje van Borrah Minevitsch en zijn phenomenale mondaccordeonnisten. 'Wat deze muzikale „vagebonden" op hun eenvoudige instru menten presteeren, is verbluffend. Zij tra den deze week „in levenden lijve' op in Tuschinski te Amsterdam en oogstten dave rende successen. Men zal hen in het Ken- nemer Theater ook in het gewone bioscoop programma kunnen bewonderen. Na deze filmvertooning had de trekking plaats van de verloting, die het Genootschap had georganiseerd. De avond werd daarna met een woord van dank gesloten Met waardeering werd nog gewag gemaakt van de voortreffelijke wijze, waarop de heer N. van Leeuwen j.l. Zater dag in zijn etalage den arbeid van het Ge nootschap in beeld had gebracht. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling van Woensdag in het gebouw der K.S A. Het woon- en winkelhuis no. 3a met schuur erven en grond aan de Gerrit van Assen- delftstraat te Heemskerk, L. Schipper f 2950. Het huis nrs. 8. 10. en 12 in tweeën be woond, met erf en tuingrond aan de Maer- ten van Heemskerkstraat te Heemskerk. D. Kooger f 2000. LEZING OVER MR. MAARTEN VAN IIEEMSKERCK. Voor de Vereeniging voor Vreemdelingen- Verkeer hield de heer H. v. Benthem. ge meente-secretaris een lezing over Mr. Maar ten v. Heemskerck in café Henneman. Na een kort openingswoord door den voor zitter van V.V.V., den heer P. G. Henneman werd het woord verleend aan den heer Van Benthem. Mr. Maarten van Heemskerck, vertelde deze, is geboren in 1498 en gestorven in 1574. Geboren te Heemskerk vertrok hij al spoedig naar Haarlem. Al stond hij niet op het peil van de groote meesters der zeventiende eeuw toch nam hij onder de kunstschilders een zeer voorname plaats in. Bij zijn dood werd door twee landerijen een fonds gesticht waarbij werd bepaald, dat twee jonge dochters die uit de stede van Haarlem of in de banne van Heemskerk ge boren waren een huwelijksgift zouden krij gen, indien zij op het graf van Maarten van Heemskerk gelegen in de Kerstkapel der Groote Kerk te Haarlem zouden trouwen. In het jaar 1647 werd aan een bruid een huwelijksgift betaald van f 147. Het laatste paartje uit Heemskerk dat op het graf trouwde was in 1787. Het kreeg een gift van f 44 en enkele stuivers. CHR. SCHOOLVEREENIGING. In de ledenvergadering van de Chr. School vereniging werd de heer J. J. de Roode be noemd tot bestuurslid in de plaats van den heer K. Hansnoot, die wegens vertrek had be dankt. Verder werd gesproken over de lage uitkee- ringen welke de vereeniging van de gemeen te ontvangt. De wenschelijkheid werd besproken het nieuwe leerjaar eerlang te doen aanvangen in Augustus inplaats van in Mei. AANBESTEDING. Bij de aanbesteding der P. T. T. voor het bouwen van een telefoonhuisje was laagste in- schrijfster de N.V. Aannemers Mij. Noord Holland, dir. Henneman en Mok. R.K. VOLKSBOND. De afd. Heemskerk van den R.K. Volksbond houdt Donderdag 26 dezer een ledenvergade ring in het K. S. A.-gebouw. De nieuwe bioscoop programma's. jjjjja karenina in kennemer theater Greta Garbo en Fredric March in „Anna Karenina". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer de grootsche film „Anna Karenina" naar den roman van Leo Tolstoi, pe °roote Greta Garbo speelt op ontroeren de wijze de prachtige titelrol in deze film, die onder regie van Clarence Brown tot stand kwam. Graaf Vronsky, een der knapste officieren van Rusland, is naar Moskou teruggekeerd en wordt, als hij dineert met zijn oude regi mentskameraden, met vreugde begroet. In een beroemd café, waarheen Vrunsky met, zijn vrienden is gegaan om na te fuiven, ontmoet hij een zijner oude vrienden Prins gtiva Oblonski, in het gezelschap r een zeer aantrekkelijk meisje. Den vo. .uden dag rijden beide vrienden naar het sta on waar graaf Vronsky zijn moeder en S. a zijn zuster, de schoone Anna Karenina, moet afhalen. Gravin Vronsky stelt haar zoon aan Anna voor en hij verneemt, dat zij de vrouw is van een zeer op den voorgrond tredenden staats man in St. Petersburg en de moeder van eer> tienjarig knaapje. Bij het vertrekken van een trein wordt een beambte verpletterd en de overgevoelige mevrouw Karenina ziet hierin een slecht voorteeken. Haar broer, Prins Stiva Oblinski, maakt er een cynisch grapje van, en brengt het gesprek op zijn verhouding met zijn eigen vrouw Dolly, die hem dreigt te verlaten daar zij hem alweer op ontrouw heeft betrapt. Zijn medelijdende zuster ge lukt het zijn vrouw gunstiger te stemmen en het gelukt haar het echtpaar te verzoe nen In de volgende maanden worden Vronsky en Anna veel samen gezien. Hij is een vurig minnaar en al doet de jonge vrouw alle moge lijke moeite om haar gevoelens te onder drukken, het is duidelijk, dat zij zijn liefde begint te beantwoorden. Zij kent echter geen oplossing voor het vraagstuk, dat haar dwingt te kiezen tusschen Vronsky en haar teer be mind zoontje. Als Karenin op de hoogte wordt gesteld van de praatjes, die in omloop beginnen te komen over zijn vrouw en den garde-officier, leest hij haar de les, en waar schuwt hem ervoor iets te doen, dat zijn reputatie in gevaar zou kunnen brengen. Het blijkt dat hij meer hecht aan zijn loop baan dan aan de trouw van zijn echtgenoote. Ook Vronsky ondergaat den slechten invloed van deze praatjes. Hij verneemt, van zijn strijdmakker Jasjvin, dat de generaal van het regiment hem verzoeken zat zijn ontslag in te dienen, als zijn naam nog langer met dien van mevrouw Karenina blijft genoemd, waarop de onstuimige Graaf antwoordt, dat hij gaarne bereid is zijn carrière voor de ge liefde vrouw op te geven. Hij smeekt haar zich van Karenin te laten scheiden en met hem weg te gaan, maar nog steeds kan zij niet kiezen tusschen zoon en geliefde. De breuk tusschen Anna en haar man wordt steeds grooter. Het oogenblik komt, dat zij haar liefde erkent. Karenin is doodsbang voor de uitwerking, welke een schandaal zou kunnen hebben op zijn offi- cieele positie. Hij weigert in een echtschei ding toe te stemmen en verplettert haar on der de mededeeling, dat zij haar zoon nooit zal weerzien, als zij het huis verlaat. Vronsky en Anna vertrekken uit St. Peters burg en gaan naar zijn landgoed waar zijn rusteloosheid hoe langer hoe grooter wordt. De ongelukkige vrouw ontdekt, dat hij van plan is haar te verlaten. Hij heeft genoeg van haar verwijten en vertrekt met groote woede naar Moskou, zonder afscheid te ne men. Haar hart is gebroken, nog smeekt zij hem om hem te mogen spreken voordat hij naar Servië vertrekt, maar de boodschap be reikt Vronsky te laat. In haar wanhoop gaat de rampzalige vrouw naar het station en zij ziet hoe vroolijk hij afscheid neemt van zijn moeder en van een aardig meisje, waarin hij veel belang schijnt te stellen. Lang nadat de trein is vertrokken, tobt zij op het station na. Dan verneemt zij het zelfde geklop van een hamer, dat de tragedie bij haar aankomst in het Moskousche station inluidde. Onder de suggestie van dit martelend geluid werpt /CHEEP/ TJEINCCN! HOLLAND—AMERIKA LIJN. Springfontein (uitreis) 25 van Antwerpen en pass. Vlissingen. Leerdam 25 v. New-York te Rotterdam. Maasdam, Rotterdam naar N.-Orleans pass. 24 Beachy Hd. Burgerdijk, Rotterdam naar N.-Orleans 23 van Galvest. Veendam, Rotterdam naar New-York 23 vu n.m.) 275 mijl W.Z.W. van Valentia. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 24 te L'pool. Uinteldijk, Vancouver n. Rott. 23 te Seattle Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver 22 te Champerico. Nebraska, Vancouver n. Rott. 24 te Balboa. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk 25 v. Beira te Rotterdam. Springfontein (uitr25 van Antwerpen en Pass. Vlissingen. Bloemfontein, 25 v. Amst. te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk. 25 v. Amsterdam te Hamburg. Jaarstroom. 24 v. Amsterdam te Hamburg. Aludra, W.-Afrika n. Rotterdam 25 van 'tths-erdara. Anna zich voor de wielen van den in be weging zijnden trein. Maanden later geeft Vronsky zich in het huis van Jasjvin de schuld van Anna's zelf moord. Zijn vriend is ervan overtuigd dat zij hem vergeven heeft en van wroeging vervuld, bekijkt de Graaf Anna's portret. Ook het tweede hoofdnummer „Als ouders falen", met John Barrymore in de hoofdrol is van prima kwaliteit. In het bij programma draait een prachtig filmpje van Borrah Minevitsch en zijn muzi kale vagebonden. Deze phenomenale mond- accordeonisten oogstten deze week daverende successen in het Tuschinski Theater te Am sterdam, waar zij in een shownummer optra den. SPANNENDE THRILLER IN LUXOR. Wie was Jack Mortimer? Deze klemmende vraag wordt deze week voorgelegd aan de bezoekers van het Luxor Theater. Als het antwoord komt „Ik was Jack Mortimer" is men getuige geweest van een reeks sensationeele gebeurtenissen, die aan een goede thriller niet mogen ontbreken Sponer (Adolph Wohlbrück), een jonge chauffeur is zijn omgeving beu. Zijn beroep en de omgang met Marie, de dochter van den gewezen Russischen overste Polikow. die uit den val van het Tsarenrijk niets anders dan een kleine kroeg heeft kunnen redden, be letten hem echter het klein burgerlijke mil- lieu te verlaten. Onverwacht komt zijn kans: een rijke char mante dame, die hij hielp bij een panne aan haar auto, neemt hem in dienst als haar privé-chauffeur voor een grooten sterrit naar Monte-Carlo, waarvoor zij ingeschreven had. Dan beginnen voor den chauffeur de moei lijkheden en de avonturen. In zijn auto wordt een moord gepleegd, hoe en onder welke om standigheden zullen wij niet vertellen, dat- kan de film doen, die dan door ontijdige onthullingen niets van zijn waarde verliest. Het mysterie vindt natuurlijk zijn oplossing door de verklaringen van den taxi-chauffeur Sponer. Deze uitstekend gespeelde buitengewoon boeiende film verdient groote belangstelling die ook gerechtvaardigd is ten opzichte van het tweede hoofdnummer „Sheloves me not" met Bing Crosby. Het overzicht van de groentemarkt. DE EERSTE BLOEMKOOL AAN DE MARKT. De week welke achter ons ligt, bracht nog weinig verandering in de aanvoeren van groenten. Het aanbod was over het algemeen nog zeer sober. Al traden sommige nieuwe producten thans al wat meer op den voor grond, daar staat tegenover dat de winter- producten geleidelijk in aanvoer terugloo- pen. Boerekool kwam de afgeloopen week sporadisch voor. Of het aan de kwaliteit valt te wijten of de vraag niet meer zoo groot is, de prijzen welke voorheen steeds gangbaar waren, komen niet meer in aanmerking. On danks de geringe aanvoer werd van 50100 ct. per kist besteed. Spinazie kwam iets ruimer los; hiervan waren al mooie partijen aanwezig. De prijzen ondergingen weer een kleine inzinking, die zich echter het meest deed gevoelen bij par tijen met gebreken. De noteeringen stonden bij het begin dezer week van 5085 ct. per kl. kist. Andijvie die in aanvoer ook achter uit ging, kwam aan prijzen naar kwaliteit van 5070 ct. per kist. Een belangrijke hoeveelheid prei werd nog aangevoerd, hiervan schijnen blijkbaar nog groote voorraden aanwezig te zijn. De handel die voor dit product in doorsnee geregeld niet ongunstig was, verloopt den laatsten tijd niet meer zoo vlot en schijnt iets stugger te worden. De prijzen wisselen wel nog steeds van 39 ct. per bos, maar de hoogste notee ringen worden meer en meer uitzonderingen. De aanvoer van spruiten wordt beduidend minder, ook dit product heeft zijn tijd weer gehad. Voor hetgeen nog werd aangeboden bestond een willige stemming in den handel en de goede soorten werden behoorlijk be taald. De noteeringen wisselden naar ver houding van soort van 12—22 ct per K.G. Rabarber bleef ongeveer dezelfde prijzen handhaven en werd verhandeld naar kwali teit van 615 ct. per bos. Radijs, ofschoon nog beperkt, overtrof al weer verre het aan bod van vorige week en ging voor prijzen van 57 ct. per bos. Raapstelen maken geen hooge prijzen en werden voor 2V2—3 ct. per bos verhandeld. Keukengroenten, als sel derie en peterselie, stonden geregeld van 56 ct. per bos. Witlof werd iets williger af genomen, ofschoon de prijzen hiervan niet noemenswaard profiteerden. De noteeringen stonden geregeld naar verschil van soort van 814 ets. per K.G. Knollen, die echter weinig meer voorkomen, werden willig afge nomen, naar verhouding van verschil van 38 ct. per stuk. Uienhandel bleef ook deze week iets wil liger gestemd met prijzen naar kwaliteit van 2V24 ct. per K.G. Roode en gele kool, welke nog in goede kwaliteit wordt aangeboden, maken goede prijzen, het afwijkend product heeft echter weinig belangstelling. Als nieuw product ver scheen de afgeloopen week de eerste bloem kool. Het spreekt vanzelf dat de kwaliteit hiervan nog buiten beschouwing blijft. De prijzen waarvoor werd verhandeld, wissel den van 89 ct. per stuk. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 23 van Penang. Meerkerk 25 van Antwerpen te Hamburg vertr. 28 naar Rotterdam. Serooskerk, 25 van Dairen te Rotterdam. Grootekerk (thuisr.) 23 te Osaka. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Saturnus, 25 van Beyrouth te Izmir. Hercules, 25 van Stamtooul te Bourgas. Poseidon, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Alkmaar, 25 v. Amsterdam naar Curacao. Aurora, 25 van Danzig te Kopenhagen. Merope, 25 v. Amsterdam te Hamburg. Orestes, 24 van Piraeus naar Catacolo. Tiberius, 25 van Kopenhagen n. Gdynia. Mars 25 van Valencia te Amsterdam. Stella, 24 van Barcelona naar Genua. Vulcanus, 24 van Spezia te Livorno. Iris, 22 te Balboa. Astrea. 23 van W.-Indië te New-York. Oranje Nassau, 23 van Amsterdam te New- York. Amsterdam, 23 v. Tocopilla n. Mexilliones. Breda, 23 van Valparaiso teTalcahuano. Barneveld, Chili n. Amst. 22 té Talcahuano KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Amstelland, 25 v. Amsterd. n. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pineng (thuisr.) p. 25 Finisterre. Kertosono (uitr.) pass. 24 Finiserre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, (thuis r.) pass. 25 (v. v.m.) Te- neriffe. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Torasi, Bombay naar Vancouver 23 te Sin gapore. Kota Agoeng, 23 v. Bombay te Vancouver. Saparoea, 24 v. Vancouver te Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, 25 van Batavia n. Amsterd. Saleier (thuisr.) 24 van Padang. Poelau Bras, 25 v. Hamb. n. Amsterdam. Johan de Witt, 25 v. Amsterd. n. Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polydorus, Amsterdam naar Batavia 25 te Port Said. Memnon, Japan n. Rotterd. 25 te Marseille. men. Het stuurlooze schip heeft zich zonder sleepboothulp kunnen behelpen tot het tot dezelfde reederij behoorende stoomschip „Spaarndam" haar bereikte. Men heeft toen trossen uitgebracht en met de „Bilderdijk" op sleeptouw zette de „Spaarndam" koers naar Halifax. AANGEKOMEN. 24 Maart: Clio m.s. Bordeaux Spyros s.s. Rotterdam Zinnia pol.kr. Oostende Ek s.s. Oslo 25 Maart: Mars s.s. Valencia Gustaf E. Reuter m.s. Hamburg Cimbria s.s. Gdynia VERTROKKEN. 24 Maart: Russische bemanning verwacht. De voor de bemanning van het nieuwe mo torschip „Kosarew" bestemde Russische zee lieden. zullen hier morgen of overmorgen van Moermansk aankomen met het Russische stoomschip „Stalingrad". Uitbreiding visschershaven. Te Aalbaek (Denemarken) wil men in het belang van de visscherij de haven aldaar ver- grooten, waarmede evenwel een bedrag van 300.000 Kronen gemoeid zal zijn. Omdat de belanghebbenden deze som niet alleen kunnen opbrengen is een subsidie ge vraagd aan het Rijk en de Provincie. Vlootuitbreiding. Het voor de K. N. S. M. te Bolnes nieuwge bouwde motorschip „Ino" passeerde naar Am sterdam om daar verder te worden afgewerkt. Het schip is bestemd voor de kustvaart in de West-Indische wateren. Harder dan staal. Toen men onlangs in de baai van San Francisco in den rotsach- tigen bodem, gaten moest boren voor de pij lers van een nieuwe brug, was het onmogelijk met de stalen boor een voldoende opening in de harde rots te krijgen. Men probeerde toen een instrument dat aan den onderkant onder een reusachtige druk water uitperste en ziedaar de rots was tegen den druk van dit water niet bestand en spleet vaneen. Bezoek politiekruiser. De Belgische politiekruiser „Zinnia" is al hier van Oostende aangekomen in de Buiten haven en zal na een paar dagen oponthoud zijn kruistocht voortzetten. De „Bilderdijk" op sleeptouw. Het contact tusschen het Nederlandsche stoomschip „Bilderdijk", hetwelk, zooals reeds gemeld is, Zondag j.l. ter hoogte van New- Foundland zijn roer verloren heeft, en het stoomschip „Spaarndam" is tot stand geko- Royston s.s. Newcastle Vliestroom s.s. Huil Calypso s.s. Valencia Leeuwarden s.s. Londen Amstelstroom m.s. Leith 25 Maart: Ingarö s.s. Newcastle Bloemfontein m.s. Beira Lies m.s. Rotterdam Marne m.s. King's Lynn Johan de Witt s.s. Batavia Amstelland s.s. Buenos Aires

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5