WIELRIJDERS H. J. v. d. Meer GRATIS FAMEZO Defensiebegrooting aangenomen. van Dr. Mol. NET MEISJE LUIDSPREKERS Personeel gevraagd EERSTB KAM*. ^VOnte® ,Een leger moet pas gevormd worden door en na de mobilisatie". DEN HAAG Donderdag. Minister Colijn heeft zich van de verdedi- iri'nevan het defensiebeleid (begrooting èn «perfonds) niet met een Jantje van Leiden af gemaakt. Aan de opposanten wijdde hij de Lodige aandacht. Vooraf besprak hij eenige betrekkelijk on dergeschikte puntjes. Zoo wees hij er nog maals op, dat wie ook aan anderen dan aan de overheid 'n eed van trouw zweren, nooit betrouwbaar kunnen zijn als steunpilaren van het wettig overheidsgezag. Dit aan het adres d«r nationaal-socialisten welke eveneens nog te hooren kregen, dat hun pers-kritiek op het eza* in de weermacht evenmin duldbaar is als het gewroet der vakbonden, waaraan '11 tijd lang een minder goede geest in leger en vloot te wijten viel. Bij zijn beschouwin gen over de maatre gelen, die thans ge nomen worden om onze weermacht op beter peil te brengen ontmoette de Minis- ten bovenal mevr. PothuisSmit, haar s.d. fractiegenooten en Prof. v. Embden (v. d.) op zijn weg. Het persoonlijke standpunt van onze senatrice is, dat óm j>e Savornin Lohman. principieel-zedelijke redenen nationale ontwapening geboden blijft. Haar betoog had Dr. Colijn geboeid: wie uit diepe overtuiging spreekt, pleegt ge woonlijk te boeien", zoo merkte hij op. Intus- schen haar overtuiging kon hij niet deelen. Wat overigens de S. D. A. P. aangaat, deze heeft eerst 'n commissie noodig om uit te ma- hen, wat zij voortaan t.o.v. defensie-uitgaven moet of mag doen. Maar de Regeering kan toch moeilijk haar militair beleid laten afhan gen van wat zulk 'n commissie er van zal zeggen. De overheid kan daarop niet wachten. Haar plicht is thans te handelen. En nu Prof. v. Embden, wiens betoog de Mi nister ten deele wel belangwekkend noemde, doch waaraan hij tevens het z.i. gebleken ge brek aan werkelijkheidszin becritiseerde. Zoo had deze spreker volgens Dr. Colijn al te zeer uit 't oog verloren, dat Nederland ook in Azië ligt, waarmee men rekening dient te houden hi geval van een conflict, vooral ook omdat Amerika en Japan geen deel uitmaken van den Volkenbond. Ook in Europa kunnen zich in 's Minister's oogen allerlei gevallen voordoen, waarin wij neutraal zouden kunnen en moe ten blijven, b.v. als de Locarnisteri tegen Duitschland optreden wegens schending van het pact Locarno. Zoo blijft er dus wel' dege lijk aanleiding bestaan om indachtig, te zijn aan de noodzaak van zelfstandig optreden onzer weermacht, met handhaving onzer neu traliteit als doelstelling.: En wanneer er rechtsschehnis plaats heeft moet deze met behulp van gewapend verzet worden tegengegaan, welk verzet dan ge adeld wordt doordat het staat in dienst van het. recht. Een ernstige fout in de redëneéri'ng' van Prof. v. Embden was (aldus Dr. Colijn), dat deze afgevaerdigde al te zeer uit het oog had verloren, dat de Volkenbond, naar helaas ge bleken is, nog geen afdoenden waarbprg 'te gen het uitbreken van vijandelijkheden .biedt. Met het oog daarop dient men de aanvals- poorten goed gesloten te houden. Verweer is dan noodig, wil men den overweldiger niet als het ware uitnoodigen juist ons grondgebied tot oorlogstooneel te maken. Als nuttig instru ment voor den vrede weet Minister Colijn den Volkenbond ongetwijfeld te waardeeren: hoe zou het twee weken geleden in Europa zijn toegegaan, indien er geen Volkenbond bestaan had?Maar de Bond kan nog geen oorlog voorkomen of zonder verwijl doen eindigen. Onmiddellijk verweer kan zie de les van Abessynië geboden zijn. En nu dateert onze legerorganisatie nog van 1922, toen' wij groo- ter vertrouwen in doorwerking der beginselen van Genève koesterden en men o.m. ook dacht, dat het naar vermindering van bewapening- der groote mogendheden zou gaan, terwijl bo vendien Duitschland ontwapend was en aan vankelijk ook bleef. Sindsdien is er in de verhoudingen in Europa een dusdanige radicale ommekeer ingetreden, dat ook Nedèrland hier uit zijn consequenties moet trekken. Na deze uiteenzettingen kwam de Minister op dat. wat er niet is: een leger. Wij hebben, wel beschouwd, op dit oogenblik geen leger. Dit moet pas gevormd worden door en na de mobilisatie! Zoo dient men dus mobilisatie, legersterkte, oefentijd en materieel onder de oogen te zien. Maar alles tegelijk onder handen nemen is onmogelijk. Hier spelen vooral ook de financiën een rol. En dus zal de Regeering allereerst aan de mobilisatie en aan de •materieeiversterking aandacht moeten wijden en daarvoor 't noodige heb ben te doen: versterking van het contingent en verlenging van den oefentijd dienen nog even te blijven rusten. Afweer van het gevaar uit de lucht en van Drie perceelen in de asch gelegd. Bij grooten brand te Oldenzaal Zeer oud pakhuis onder de vernielde gebouwen. Donderdagmiddag heeft in de kom der ge meente Oldenzaal een hevige brand gewoed aan de Groote Straat in een pand, waarin de beer Jozef Meyer een pakhuis met poets katoen en textielafval heeft, en in een, aan mevrouw de weduwe A. Cohen behoorende woonhuis met groente- en fruitwinkel, welke zaak wordt geëxploiteerd door den heer L. Doeve. Beide panden gingen met inventaris 0i al in de vlammen op. Door overwaaiende vonken ontstond daar op aan den Vijfhoek brand in een zeer oud, mt 1633 dateerend pakhuis van den beer Maurits Cohen, in huur bij den heer Meijr Cohen, dienende tot opslagplaats van Poetskatoen. Ook dit pand werd met de op geslagen goederen een prooi der vlammen. De brandweer, die voor een zeer moeilijke ®ak stond, bestreed het vuur met tien stra- !®b. Zij wist de belendende gebouwen te be houden, doch enkele hiervan kregen groote Waterschade. De oorzaak van den brand is nog niet be kend. Verzekering dekt de schade. de moderne vechtwagens is noodig. Verder zullen er maatregelen tot verzekering van de mobilisatie en tot het tegengaan van ver rassingen (daarom b.v. de kazematten) ge nomen worden. En als dan deze plannen verwezenlijkt zijn, kan dan gezegd, dat wij veilig zijn? Collec tieve veiligheid en bevordering daarvan, al dus de Minister, is het allernoodzakelijkste, doch met het oog daarop moeten wij zelf het een en ander doen. Want een land? welks grondgebied en kader geen bescherming ge nieten, benadeelt niet slechts zichzelf, maar eventueel ook degenen, die het hunne tot de collectieve veiligheid zouden willen bijdra gen. Hebben wij in dit opzicht onzen plicht gedaan, dan moeten wij zoo besloot Mi- nistor Colijn zijn met applaus begroete rede het lot van ons vaderland verlaten aan Hem, die over het lot van volken en men- schen beschikt. Bij de replieken diende Mr. v. Rappard (lib.) aan Mr. Briët (a.-r.) een standje toe, aangezien deze afgevaardigde gisteren vol komen noodeloos oude politieke koeien uit de sloot had gehaald om den liberalen, wat hun verleden betreft, gebrek aan bereidheid t.a.v. verzorging der defensie te verwijten. Prof. Lohman kwam, fel verontwaardigd, op tegen de critiek van den heer d'Ansem- bourg (nat.-soc.) met betrekking tot het door de C. H. tegenover 't defensievraagstuk steeds ingenomen standpunt. Prof. Lohman wees er op dat 't van weinig goeden smaak getuigde van den heer d'Ansembourg, dat deze zich als oud-strijder in één adem had genoemd met den Minister-President, die onder de Nederlandsche vlag voor de Ne- derlandsche zaak had gestreden, terwijl de heer d'Ansembourg onder de Duitsche vlag had gevochten in een leger, dat eventueel zelfs ons land had kunnen binnen vallen Bij de hoofdelijke stemming over de de fensiebegrooting en over 't weerfonds, die respectievelijk met 269 en met 289 wer den aangenomen, vormden de socialisten plus Prof. v. Embden de oppositie. E. v. R. Door KO DONCKER. Valsche munters voor Haar lem's rechtbank. Iemand uit Wijk aan Zee en Duin stond voor de rechtbank terecht, omdat hij valsche gul dens en rijksdaalders heeft gemaakt en uit gegeven. Een melkboer ontdekte door de vieze kleur en het ontbreken van het randschrift dat de gul den valsc.h was. Toen deze getuige den gulden op straat gooide, was de klank geheel verschillend van een echten gulden. Bij een anderen melkhandelaar heeft de verdachte 't ook geprobeerd. Ofschoon het toen avond was, kon men duidelijk zien dat het muntstuk valsch was. Toen de verdachte den gulden terugkreeg, heeft hij met een goeden gulden betaald. Een veehouder uit Heemskerk heeft ont dekt dat hem in den loop van eenigen tijd zeven melkbussen te weinig waren terugge geven, die hij 's morgens neerzette en 's avonds van den vrachtrijder moest terugkrijgen. Deze bussen zijn gebruikt voor 't clandestien maken van jenever. Verdachte zei tot zijn daden te zijn geko men, doordat hij veel schulden had. Hij heeft voor ongeveer 60 gulden valsch geld gemaakt. In een metaalgieterij te IJmuiden heeft hij eens gezien hoe men uit vormen iets maakt, en toen hij in geldnood kwam, kwam hij ook op de idee valsche munten te maken. De verdachte zei niet door een ander op de idee te zijn gebracht. De officier zei in zijn requisitoir dat op dit misdrijf een zware straf staat, tot een maxi mum van negen jaar gevangenisstraf. Aan nemende dat de verdachte werkelijk niet meer dan voor f 60 had gemaakt, is het feit toch zeer ernstig. Op listige wijze hield hij 's avonds melkrijders aan, die hij valsche guldens in de hand duwde, terwijl deze menschen 't toch ook niet breed hebben, dat zij zoo'n schade kunnen lijden. Het rapport over verdachte is ook niet gun stig. Voor de valsche muntmakerij en de diefstal der melkbussen als een poging om jenever te stoken, eischte hij 1 jaar gevangenisstraf met aftrek. Zonder de daden van verd. te willen goed praten, zei Mr. W. Briët als verdediger, dat verdachte heeft gemeend dat de melkslijters 't goed genoeg hadden om zoo'n schade te kun nen lijden. Bij hen, die 't arm hadden, heeft verdachte geen valsche guldens uitgegeven. Verder schetste hij den armelijken toestand van den verdachte. De verdediger heeft den indruk dat anderen achter deze zaak zitten en het pleit voor ver dachte dat hij deze menschen wil sparen. Zelf heeft hij alles bekend. Pleiter meent dat 't rapport wel gunstig over verdachte oordeelt. Ten onrechte wordt verdachte voor veel din gen als 't zwarte schaap gekenmerkt. Verdachte kan een werkkring krijgen en zal worden gesteund door zijn familie, wes halve vroeg de verdediger een voorwaardelijke straf, of een gecombineerde straf, waarin het onvoorwaardelijk deel gelijk is aan het voor arrest. Daarna stond een andere man terecht, die bij de valsche munterij heeft geholpen en te Amsterdam eenige munten heeft uitgegeven. De verdachte uit de eerste zaak zei dat deze man slechts even heeft geholpen met bij-vijlen. Deze verdachte bekent ook geholpen te heb ben, doch zegt aanvankelijk niet begrepen te hebben dat het geld uitgegeven moest worden. Deze opmerking vond de president zeer on verstandig, waarmee verd. zijn zaak niet goed deed. Daarop legde verdachte een volledige bekentenis af. Hij zei echter zeer bevreesd te zijn geweest bij het maken en uitgeven! Verdachte zei werkloos te zijn en geld te kort te komen. Uit baloorigheid kwam hij tot deze dingen. Verdachte zei door den eersten verdachte met iemand kennis gemaakt te hebben om aangesteld te worden als reiziger. Toevallig zag hij dezen man met gietwerk bezig en zoo kwam deze verdachte op de idee van het val sche geld maken. Toen heeft hij 't thuis geprobeerd, doch angst overviel hem. Een half jaar later heb ben beiden de pogingen hervat en toen de plannen doorgezet. In Amsterdam zijn de guldens uitgegeven, waar een sigarenwinkelier 't heeft ontdekt. De officier zei dat 't rapport over dezen ver dachte gunstiger is. Zijn schuld is ook minder groot. De officier wil, omdat 't rapport op een voorwaardelijke straf aandringt en verd. werk heeft, een uitzondering maken en eischt 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak op 9 April. En de tarbot vooral maakte Elias Mol (Die dol was op visch) aan 't watertanden. Garnalen met hun grooten kop, Sprongén voor hun voeten op, Begroeven zich weder in het zand, Krabben kropen naar allen kant. 't Werd langzaam donker hoe verder men liep, En Mol werd huiv'rig, want 't water was diep. Ze liepen al verder en verder voort En geen van beiden sprak een woord. Het was nu stikdonker, zoo stil als het graf En Mol wist niet, waar i zich henen begaf. Ze kwamen eindelijk voor een poort. Ezechiël mompeld' een tooverwoord. De deuren ontsloten zich terstond Bij het openen van zijn mond. Ze waren nauwelijks door de poort, Of'n heerlijk licht dat straalde voort Van alles dat om hen henen was, 't Scheen alles doorschijnend als helder glas; En al die lichtende, tint'lende pracht Heeft Mol bij zijn positieven gebracht. Hij voelde zich langzamerhand weer het bloed Zoo zalig en warm door d'ad'ren stroomen, Zijn vrees verdween, en zijn verloren moed Is zoetjes an weer teruggekomen De levensdrank kwam weer in z'n gedachten En Mol die niet vrij was van ij delheid En van eerzucht dacht verblijd: „Alle menschen wijd en zijd Zullen mij roemen, zullen mij achten. „Levens Elixer" wie kon dat verwachten Mijn grooten wensch is nu voldaan." Hij hoorde zijn hart in zijn boezem slaan. Zijn hoop zou angst zijn geworden misschien Had hij 't gelaat van den jood gezien. Want deze dacht: „Mol, je zit in de knip.' Ezechiëls verblijf was hetzelfde schip Waarop hij dokter was geweest. Aan d'eene zijde had de geest Een' groote breede trap gebouwd Van zware balken eikenhout. De trap was weelderig versierd. Met allerlei lichtend weekgediert En was van boven tot beneden Met rijke ornamenten besneden. „Misschien heb je honger, misschien heb je dorst?" Sprak 'Zechiel plots'ling den dokter aan, ,,'k Heb zuurkool, koek en leverworst, Gerookte paling en levertraan, 'k Heb wijn, jenever en tabak, Doe net of je thuis bent en neem je gemak, Ezechiël floot, en in een wip, Kwamen er kreeften te voorschijn uit 't schip, Ze maakten allerlei vreemde gebaren Met hun' pooten en met hun' scharen. „Slaven", zei 'Zechiël, „Hoor wat ik zeg. Haal eten en. drinken en scheer, je weg. „Mol", ging i voort, ,,'k Moet è?en heen.' Maar, Dokter, ik laat je niet lang alieen, Ik zou maar een eindje den tuin inloopen." Hij deed voor Mol het hekje open. Mol, die liet zich geen tweemaal, nooden E11 is met een den tuin ingegaan. En Ezechiël, de snoode Bedrieger, heeft vuige streken begaan. De kreeften kwamen met dranken, spijzen: G'heimzinnig uit het schip verrijzen En gehoorzaam aan hun' heer Zetten z'op de tafel neer. 'Zeech keek gluipend om zich heen; Begoot de spijzen één voor één, Mengd' 't water en den wijn Met een soort van giftig venijn. Mol liep rustig onder de boomen Peinzend over zijn toestand te droomen En ging ondertusschen bedaard zijn gooi; Daar staat hij op eens voor een groote kooi, Gevlochten van takken en van twijgen. Mol dacht dat i een stuip zou krijgen, Want in die kooi daar zat een beest. Mol deinst terug, verschrikt, bevreesd, 't Beest had één oog, zoo groot als een ei; 't Zat in 't midden. En op zij, Daar zaten twee lange varkensooren, Scherpe tanden staken naar voren Uit d'afzichtelijken bek. De dikke gerimpelde roode nek Was begroeid met zwarte haren, En zijn kromme pooten waren Van kromme scherpe klauwen voorzien Mol dacht: ,,'t Is de duivel misschien, En 'de deurwaarder kwam ons boeltje weghalèn. Ik ben uit wanhoop naar 't strand gegaan Om daar de hand aan mijn leven te slaan. Toen is Ezechiël gekomen, Die heeft mij mee naar de diepte genomen; Hij heeft me 't groote geheim beloofd, En ik, ongelukkige, heb hem geloofd. Hij heeft me betooverd in een kreeft. Toen heb ik hem in zijn vinger gebeten. Hij heeft mij in deze kooi gesmeten Nadat i me nog eens betooverd heeft. Ik zit hier nu jaren al gevangen. Zuchtend naar mijn dood te verlangen." Mol dacht; „Zoo, als i jou heeft bedrogen, Dan heeft 1 bepaald ook mij voorgelogen, En die levensdrank", dacht Mol bij zijn eigen, „Is een mop geweest, om m' in 't water te krijgen." „Een elk die hij in zijn klauwen heeft," Vervolgde zuchtend het arme dier. „Verandert hij in een grooten kreeft. Die houdt i als slaaf gevangen hier. Hij zegt dat i goud kan maken van tin Maar ach! dat kan i evenmin Alsdat u, in uwes neus kan bijten." Mol begon zich te verwijten. Dat i zoo lummelig was geweest. „Het eenige dat i heeft," zei het beest, „Is 'n boek, en daar staat in te lezen, Hoe of een mensch gelukkig kan wezen, Doch al het schoone dat i belooft Bestaat alleen maar in zijn hoofd." Mol kon zich niet langer meer bedwingen Begon zich wanhopig de handen te wringen En barst in jammerklachten uit: „Ellendeling, moordenaar, schurk, schavuit." „Meester je bent nog niet verloren, Als je naar mijn raad wil hooren. Voor al de spijzen en de dranken Die de laaghartige vuigbaard u biedt Moet je hardnekkig blijven bedanken Je schudt maar van „Neen", en je nuttigt ze niet. Je moet je niet overbluffen laten En houdt hem voortdurend in de gaten." „Ik dank u van harte voor dien raad."' „Maar ga nu heen, anders ruikt i lont; Niks gebruiken, dan blijf je gezond, Wel gebruiken, dan krijg je 't te kwaad." (Wordt vervolgd.) Dr. van Schelven op weg naar ons land. Schot in de long gekregen. Doodelijke mishandeling te Beugen. Tegen verdachte drie jaar geëischt. Op Zondagavond 17 November hadden drie vrienden een café te Beugen bezocht en veel bier gedronken. Het waren de 27-jarige P. A, en de 20-jarige J. Siebers uit Beugen en de 16-jarige landbouwer J. J. P. uit Boxmeer. Nadat zij het café verlaten hadden, kregen zij op den weg tusschen Beugen en Boxmeer ruzie, welke zoo hoog liep, dat P., die acht gla zen bier had gedronken, zijn vriend Siebers met een mes in het hoofd stak, waarbij de hoofdslagader werd doorgesneden en Siebers kort na het gebeurde aan verbloeding over leed. De" Officier van Justitie te 's Hërtbgëribbsch' eischte wegens mishandeling mét doodelijken afloop drie jaar gevangenisstraf. Zijn toestand is niet ernstig. Omtrent den aanval op de Neder landsche ambulance wordt nog nader vernomen, dat dr. Van Schelven het bevel voerde over de reserve-eenheid van de ambulance bij Dessie, op weg naar Waldia. Gedurende dezen tocht werd de ambulance hevig door Itali- aansche vliegtuigen bestookt. In den nacht, welke hierop volgde, werd Dr. Van Schelven gewekt door de kreet „Zarraf", de oorlogskreet van de Abessynisclie bandieten. Door zijn bedienden verlaten, wachtte de geneesheer alleen de bandieten af. Hij zeide hen, dat hij tot het Roode Kruis behoorde, doch de bandieten sloegen daar geen acht op en begon nen te plunderen. Dr. Van Schelven werd kwaad en waarschuwde de ban dieten, een van hen beantwoordde dit door van dichtbij den dokter door de long te schieten. Den volgenden dag keerden de be dienden terug en droegen dr. Van Schelven naar het naastbij gelegen dorp, vanwaar hij per muildier naar Dessie werd vervoerd. Per vliegtuig ging de gewonde verder naar Addis Abeba. Na geneeskundige hulp is de dokter Donderdagochtend naar Nederland vertrokken. Zijn toestand is niet ernstig. De Negus heeft een strafexpeditie gezonden, welke de bandieten gevan gen heeft genomen; de leiders zijn opgehangen. (A.N.P.) Uitgestelde bezuiniging? De 5 korting voor burgemeesters, sceretarissen en ontvangers. BROEDERTWIST OVER EEN KOPJE THEE. Donderdagmorgen kregen twee broers van een werkloos gezin aan den Kamperfoeliewëg te Amsterdam een woordentwist over een kopje thee. Toen zij daarna naar den Flora- weg moesten om te stempelen, werd de woor denwisseling voortgezet Aan het stempellokaal kwam het op den openbaren weg tot handtastelijkheden en haalde een van de twee een beitel tevoor schijn, waarmee hij den ander een steek toe bracht in den schouder. De toegebrachte wonde bloedde hevig. In het stempellokaal werd de eerste hulp verleend en werd de Gencrskundige Dienst gewaarschuwd. Deze bracht den gewonde, die niet in levensgevaar verkeert, naar een ziekenhuis; de dader werd door de politie gearresteerd. In de maand October 1935 deelden Gedepu teerden, van Noord-Holland den gemeentebe sturen in de provincie mede, dat zij voorne mens waren, de jaarwedden van de burge meesters, secretarissen en ontvangers, met ingang van 1 Januari 1936, met 5 pCt. te ver lagen. Over dat voornemen werd overeen komstig het desbetreffend wettelijk voor schrift'— de meening gevraagd van B. en W. en den raad. In sommige gemeenten werd be sloten, Gedeputeerden te berichten, dat men de verlaging ongemotiveerd achtte, maar de meeste gemeentebesturen legden zich bij de korting van 5 pCt. op de voornoemde jaar wedden neer. -omdat men van oordeel was, dat er toch niets aan te veranderen viel. Inmiddels heeft zich een eigenaardigheid voorgedaan met betrekking tot de vorenbe doelde jaarwedden-korting. Op de begrooting voor 1936 van de gemeente Nederhorst den Berg (welke behoorde tot die gemeenten, welke zich bij de in uitzicht gestelde verlaging neerlegden) hadden B. en W., teneinde 011- noodige administratieve beslommeringen te vermijden, de korting van 5 pCt. voor burge meester, secretaris en ontvanger, reeds toege past. Maarthans is deze begrooting door Gedeputeerden niet goedgekeurd, ómdat al rekening werd gehouden met de, door Gedepu teerden in uitzicht gestelde verlaging der jaarwedden per 1 Januari j.l. Te bevoegder plaatse deelde men ons mede, dat het onder deze omstandigheden niet te verwachten is, dat Gedeputeerden, wanneer het kortingsbesluit afkomt, hieraan terugwer kende kracht zullen willen verleenen tot 1 Ja nuari j.l., zoodat men hier te doen zou hebben met een uitgestelde bezuiniging. van S2 uur. Zondags vrij. Adres Tollenslaan 15, Driehuis Koopt bij uw BANDEN en RIJWIELOX- DERDEELEy, <lan kunt u uw rijwiel liaast voor niets vernieu wen. Rijwielbanden 't Is beter een anderen kant op te gaan." 't Monster is plotseling opgestaan, Heeft smeekend zijn klauw door de tralies gestoken En heeft den dokter aangesproken, En sprak met een stem zoo vriendelijk en zacht: „Meester wil hooren naar mijn klacht, 'k Zit hier als een afschuwelijk beest, Maar 'k ben een schoone maagd geweest; 'k Heb lang geleden in Leiden gewoond, Doch 'Zechiël heeft mij in zee getroond. Mijn vader was wonderdokter en trachtte Uit and're metalen het goud te maken; Maar na vruchteloos zoeken verliepen zijn zaken, Zijn crediteuren wilden niet wachten, Hij kon de menschen niet meer betalen, Buitcnb. 58 68 75 118 en Binnenb. 21) 39 58 een lm. Terry zadels Pedalen per paar Kettingen Sturen Jasbeschenners Spatborden compleet Bagagedr. m. bok Buisdr. Wielen Handvatten Ketting-kasten vanaf Sluurtassehen Compl. electr. lantarens Bellen K i nderd uozi t-jes enz. enz. omleggen. Para 1.25 jaar gar. 79 et. 29 ct. 29 ct. 54 ct. 28 ct. 35 ct. 39 cl. 24 cl. 95 et. 2 ct. 36 ct. 29 et. 2.25 10 el. 49 el. geheel compleet m. electr. lamp enz. 27.50, met drie jaar schrif telijke garantie. Kinderdriewielers, Autopeds enz. groote keuze SCHAGCHELSTR. 7. SCHAGCHELSTR. 2, speciaal verlichting en filiaal CRONJESTRAAT hoek Schoterweg uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden geplaatst. Gevraagd NET R.K. DAGMEISJE pl.m. 15 jaar. Loon 1.25 per w. met vollen kost. Kalverstr. 168. Voor direct gevr. R.K. MEISJE zelfst. leunn, werken en koken, v, ff. g. v. Voorstr. 28 Wijk aan Zee TF, KOOP groote kinderauto met gummi banden, twee plaatsen. Te bevr. Eksterlaan 13 IJ.O. Te koop aangeboden een BOK VOOR WRINGER, zoo goed als nieuw. Tuindersstr. 25 IJm. Oost 1 paar BRUINE Sl'èDE SCHOE NEN, nieuw, maat 40/2. Een bl. overg. m. geruite blouse, maat 44 ƒ- 1.2 5. Adres Driehulzerkerk- weg 110, Driehuls TE KOOP Concourspaard. v. allo doel. Huize „Johanna", Beverw.- slr.w., 59, Castricum Te koop AMER. HUISORGEL. 11 reg. 60. Stetweg 6, Bakkum. Voor huishouding Direct gevraagd NAAISTER voor maatwerk-atelier, en leerling. M. Dammers-Lóbrij, Bakenessergr, 11, Haarlem FLINKE JONGE WERKSTER gevraagd, voor halve dagen. Br. G 6073 bur. van dit blad Gevr. direct een NET MEISJE, v. d. of v. d. en n. V. g. g. v. Mevr. Doornberg, Dahllalaan 27, Aer- denhout. NET DAGMEISJE gevraagd van 8.30 tot 4 uur. Niet ben. 17 jaar. Ged. Voldersgr. 47, Hrl. Loon 3. NET MEISJE gevraagd voor dag of dag en nacht. Wagenweg 118, Haarlem Gevraagd met 1 Mei, wegens hu welijk van het tegenwoordige, een NET MEISJE, Holl. of Duitsche, met goede getuigen, zelfstandig en vlug k. werken, voor dag en n. J-Jeemsteedsche Dreef 144, tel. 29469. NETTE WERKSTER gevraagd v. g. m. g. v. (niet voor de schoon maak) één morgen p. w. a 1.25 Br. G 6140 bur. van dit blad NET FLINK DAGMEISJE gevr., in Chr. gezin, leeft. pl.m. 20 j., v. g. g. v. Aanm. Or ion weg 106 Haarlem Gevraagd te Heemstede in een klein gezin een geheel zelfstandigs HUISHOUDSTER m, I., tegen 1 April. v. g. g. v. Br. lett. K Boek handel v. Mourik, Brónsteeweg 4a. Heemstéde Gevr. NET MEISJE uur. Hedastraai 28. Haarlem tot 3 Voor bedrijf BE IIANGERIJ-STOFFEER DE- RIJ. Nette jongen gevr. bij W. H. Luiting, Oude Raamstraat 15 na bij de Raamvest. Aanmelden Za terdag 101 uur. B. B. ENAMEL Heeft voor per sonen met energie en werklust een goed Inkomen. Br. G 6088 bur. van dit blad Gevr. KLEERMAKERSKNECHT voor grootwerk op den winkel, Br. G 6153 bur. van dit blad

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3