BERICHT Voorjaarskleeren. BEVERWIJK De tijgerjager van Kennemer land. Hij doodde zeven konings tijgers. Spannende jachtavonturen van een plaats genoot. Neen. waarde lezer, de opschriften boven dit artikel behoeven u geen slapeloozen nacht te bezorgen en de moeders kunnen de kin deren rustig buiten laten spelen. Zij zullen niet door een rondsluipenden tijger worden besprongen. Er is namelijk sinds menschen- heugenis geen „losloopende" tijger, zelfs niet In het hartje van Kennemerland's rimboe, aangetroffen. Daar leven alleen de konijnen hun weelderig bestaan, om dit ontijdig, al of niet gelardeerd, op onze Kersttafel te ein digen. De tijgerjager, die als rustig en rustend burger in ons midden woont maakt zich hoe genaamd geen illusies, dat hij op de Kaag of op de Nollen een geel-zwart gestreepten roover zal ontmoeten, die het voorzien heeft op de koeien van de boeren of op alléén naar huis wandelende jongedames, die in die duistere streken van den weg zijn afge dwaald. Onze plaatsgenoot geniet van een welver diende rust na een twintig-jarige periode van hard werken in Indië. Een gezegend toeval bracht ons met den heer Bonzet in kennis, wij hoorden van zijn jachtavonturen en besloten tot een bezoek aan zijn vriendelijke woning aan den Rijks straatweg. De jager nam ons maar meteen mee naar boven, waarschijnlijk om onze ze nuwen te „testen", want in een der kamers werden wij aangestaard door een paar wijd geopende oogen, staande in den reusachti- gen kop van een tijger. Maar de oogen wa ren zonder gloed. Er fonkelde niets in van het groene licht, dan ook onze poes in de oogen kan hebben, wanneer zii ligt te staren op het kleedje voor den haard. Het was dan ook slechts de kop van den tijger, die ..op ware grootte" was geprepareerd. Daar achter lag op den vloer de prachtige huid van een «normen koningstijger, dien onze gastheer ge schoten had op Sumatra. „Een van de zeven, die ik neerlegde", zei de jager. En toen kwamen de verhalen los. niet door spekt van jagerslatijn, maar eenvoudig en rondborstig zonder de fantastische „bomba rie". die gewoonlijk den jagers en ook den visschers eigen zijn. Want de jacht op „ma- nat" was voor den heer Bonzet maar heel gewoondienst. Hij was namelijk politie- inspecteur eerste 'klasse te Moeara Aman een doesoer.g ergens in de residentie Ben- koelen op Sumatra's Zuidkust. Het was een betrekkelijk eenzame post inde nabijheid van het oerwoud. Daar stond de heer Bonzet aan het hoofd van een detachement van 34 inlandsche poli tiemannen, met een eveneens inlandsehen postcommandant. De doesoeng, een inlandsch dorp, dat op Java dessa heet, lag op 180 K.M. afstand van de bekende goud en zilvermijn Redjang Lebang en op 24 K.M. afstand van de gouvernementsmijn en. Een vrij eenzame omgeving dus, waarin de inspecteur en zijn echtgenoote zich echter uitstekend wisten te schikken, mede dank zij de prettige omstan digheid, dat zij af en toe gelegenheid had den ook onder Europeanen te verkeeren. ..De eerste tijger, dien ik schoot", verhaal de de heer Bonzet, ..was met een zijner poo- ten in een klem geraakt. Het dier had net zoolang gerukt om los te komen, tot zijn poot er bijna af was. Ieder oogenblik ver wachtte ik den sinjeur er op drie beenen vandoor te zien gaan. Zoover kwam het niet, want de kogel uit mijn geweer was sneller. Wanneer de tijger honger heeft waagt hij zich in de nabijheid van de doesoeng en rooft zoo noodig een koe. Wanneer zoo'n roover gesignaleerd was kreeg je daarvan al spoedig bericht en dan trok je er op uit. De sinjeur, waarvan u de huid zag. roofde een koe en sleepte zijn prooi uren lang door de rimboe voort. Wij trokken er op af en we smaakten het genoegen, het cadaver van de koe te vinden. De tijger had er reeds zijn best op gedaan, maar wij konden er zeker van zijn, dat hij terug zou keeren om zich nogmaals aan het koebeest tegoed te doen. Wij kozen ons een observatiepost uit in een boom en na lang wachten kwam de tijger opdagen. Wij hoor den zijn stem en weldra zagen wij ook in de schemering van den morgen zijn groene oogen glinsteren. Ik liet het dier naderen en toen zich een goede trefkans voordeed trok ik af. De tijger maakte een geweldigen lucht sprong en bleef dood liggen. De kogel was door het hart gegaan. Het was een enorm dier met een prachtige huid. Ik heb echter heel wat moeite gehad om hem ongeschon den te bewaren. Het heele dorp was uitge- loopen. Wanneer de tijger „goed" dood is, zijn de inlanders zeer moedig. Maar dan hebben zij tevens de onhebbelijkheid met hun mes sen in de huid te prikken. Een druppel tijger- bloed aan de punt van het mes maakt hen volgens hun zeggen onschendbaar tegen aanvallen van den tijger". Op de foto ziet u den tijger en op den achtergrond is zijn prooi nog zichtbaar. In het midden staat de heer Bonzet. „Vallen de tijgers de menschen aan?" was onze volgende vraag. „Gewoonlijk niet", vervolgde de heer Bon zet. Alleen als zij als het ware uitgehongerd zijn ontzien zij ook den mensch niet. Maar r ak er ?ëen Honger is. gaan zij voor dén mensch op den loop. Eens heb ik een aanval op een mensch meegemaakt. Een inlander, die in het oerwoud wat hout ging sprokke len, werd door een tijger aangevallen en meegesleurd. Wij drongen het bosch in. Zes uren moesten wij loopen, alvorens wij het leerlijk verminkte lijk van den inlander vonden. Ook nu konden wij er van op aan, dat de tijger naar zijn prooi terug zou keeren. Ik koos een plaats uit in een boom en zes uur later kwam de tijger opdagen. Hij kwam niet aan zijn prooi toe, want met één schot was zijn licht uitgeblazen. Toen ik het dier bekeek, was tevens verklaard waarom hij een mensch had aangevallen. Het dier zag er miserabel uit. De neus was geheel weggerot en de huid vertoonde sporen van ziekte, die de tijger doorstaan moest hebben. Vermoe delijk had het dier kennis gemaakt met de gevreesde horens van een koe. die hij wilde aanvallen. De wond was gaan ontsteken zoo dat de tijger niet op jacht kon gaan. Het vol komen uitgehongerde dier besprong toen den argeloozen inlander, waarin hij geen vijand, maar slechts een prooi zag". Gedurende zijn diensttijd heeft de heer Bonzet op deze wijze zeven tijgers neerge legd, niet als beoefenaar van de jachtsport, maar zoo heel gewoon op dienstreis. De tijgerjager kwam met pensioen naar Beverwijk, maar hij zal het er niet lang uit houden. Insulinde trekt hem al weer zoo danig aan, dat hij over eenige maanden met zijn ephtgenoote maar weer scheep gaat, te rug naar de tropen, terug naar het land, waar de tijger brult. Hier hoort hij slechts de doodskreet van een konijn, dat in een strik geloopen is JAARVERGADERING COÖP. BOEREN LEENBANK. Gisterenavond hield de Coöp. Boerenleen bank een algemeene ledenvergadering in café „Oud-Meeresteyn". De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer Herbert Blom, wekte de leden op om in de nog steeds druk kende tijden met alle energie en werkkracht te arbeiden, vertrouwende dat het eens zoo ver zal komen, dat betere tijden aanbreken. Met betrekking tot de organisatie, kon hij constateeren, dat het afgeloopen jaar niet onbevredigend is geweest en al zijn de tij den voor de instelling zwaar en komt het bestuur wel eens voor moeilijkheden te staan, het tracht deze met de noodige om zichtigheid en met behulp der Centrale Bank op te lossen. Spr. bracht uit naam der ver gadering een woord van dank aan het be stuur. Er zal getracht worden om zonder al te groote moeilijkheden voor belanghebben den, de voorschotten te verlagen of credieten te beperken. De voorzitter vroeg den steun der leden, om door voorbeeld of woord tot bloei der Bank bij te dragen, voor oogen hou dende, dat de instelling zooveel bijdraagt tot steun van land- en tuinbouw, en zij ook de meest mogelijke zekerheid kan geven tot vol ledige teruggave van de aan haar toever trouwde gelden en dit wel op zeer korten ter mijn. Niettegenstaande de zorgwekkende jaren is nog niet één coöperatieve Boerenleenbank te kort geschoten en de gegevens over de bij de Centrale Raiffeisen Bank te Utrecht aange sloten Banken, geven reden tot groote te vredenheid. Uit het jaarverslag van den kas sier bleek, dat het aantal leden der Bank 241 is tegen 245 in 1935. Over 1935 zijn gemaakt 3300 dagboekposten, waarvan 1334 door de Spaarbank met een totaal ontvangsten, inbe grip saldo 1 Jan. 1935. Na de mededeelingen werd een stembureau gevormd. De heer J. Broekhuis, lid van den Raad van Toezicht, werd met bijna algemeene stemmen tot bestuurslid gekozen, inplaats van den heer P. J. de Goede, die als bestuurslid had be dankt wegens vertrek naar elders. De heer Herbert Blom, periodiek aftredend lid van den Raad van Toezicht, werd met bijna algemeene stemmen als zoodanig her kozen. In de plaats van den heer J. Broek huis, werd als lid van den Raad van Toe zicht gekozen de heer W. Konijn. Als plaats- In dezen lentetijd van 't jaar Komen de vrouwen bij elkaar En leeren op een modeshow; De mode is niet zus, maar zóó. Haar studie van het nieuw model Is diepe ernst en heerlijk spel. Zij bestudeeren lijn na lijn, Hoe het nu wel precies moet zijn; De stof wordt teederlijk betast. Het oog gaat aan de kleur te gast, Er wordt gedacht en weer gedacht, Van alles in 't geding gebracht; Model en lengte, kleur en goed. De leeftijd waar 't bij passen moet, De kleur van haar en van 't gelaat, Vereend tot: zien, hoe ie me staat. Wanneer zij eindlijk slagen mocht En de japon is eens gekocht, Dan voelt de vrouw, als zij haar draagt, Weer een verjongingskuur geslaagd. Maar of ze koopt of zelf iets knipt, Dit dient nog even aangestipt, Als waarheid die zich nooit verzaakt, Dat steeds de vrouw de kleeren „maakt". Tezelfdertijd bekijkt haar man, Een pak, dat nu niet langer kan. Beschouwd in 't nieuwe voorjaarslicht, Is het toch werklijk geen gezicht Hij gaat, meest niet voor zijn plezier. Naar een of andren leevrancier. Vraagt om vooral gedekte kleur En alsjeblieft geen pasgezeur. Men wijst hem op het nieuw model. Vergeefs, want dat gelooft hij wel. De pantalon mag wijder zijn, De jas van getailleerde lijn; Iets langer hier, iets korter daar. Hij hoort, maar luistert er niet naar. Hij wil een pak, geef hem maar dit, Gauw even kijken, hoe het zit. De prijs enfin, dat moet dan maar, Hij is in tien minuten klaar. En slaakt op straat een diepe zucht, Hij voelt zich danig opgelucht, Een week of zelfs een maand misschien, Heeft hij hier tegenop gezien. Hij trekt er zich niets van an, Al maken kleeren dan den man. P. GASUS. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. vervangende bestuursleden werden gekozen de heeren F. J. Frölich en T. Winkel. De commissie, benoemd tot nazien der re kening en balans over 1935 bracht bij monde van den heer J. Tervoort een verslag uit en verklaarde rekening en balans met het dag boek en de bijlagen te hebben vergeleken en accoord bevonden. De voorzitter stelde voor deze goed te keuren en bestuur en kassier te dechargeeren, waartoe werd besloten. De Rekening en Balans werden voorge lezen en goedgekeurd. Rekening en Balans van de Leenbank en Balans van de Spaarbank werden goedge keurd en besloten werd het winstsaldo, groot f 2434.op de afschrijvingsreserve over te brengen. In de commissie tot nazien der rekening over 1936, werden gekozen de heeren T. Win kel en Ew. Zwager. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN De eerstvolgende ledenvergadering van de vereeniging voor Jong Hervormden is vast gesteld op Dinsdag 31 Maart in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. De agenda vermeldt o.m. een inleiding van den Heer J. Maurice en besprekingen over deelname aan den te Apeldoorn te houden landdag. De tijgerjager doodde de schrik van de doesoeng RAADSVERGADERING. Het nieuwe veilmgsgebouw op de Meer. Voordracht aangehou den. Later sluitingsuur voor de café's in de zomermaanden. Salarisregeling voor de werklieden opnieuw aangehouden. Nieuwe directeur van het Slachthuis be noemd. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester H. J. J. Scholtens. De Raad was voltallig. Benoemingen. Benoemd werden tot lid van de commissie voor het Slacht huis de heer J. Meurs; tot lid van de Commissie van overleg voor de ambtenaren de heer H. Tromp; tot leden van het scheidsgerecht voor de werklieden de heeren J. H. Bremmers en C. H. Revelman. De benoeming van een directeur van het Openbaar Slachthuis, tevens keuringsveearts, hoofd van den dienst werd aangehouden tot de zitting met gesloten deuren. Het veilingsgebouw op de Meer. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om aan de firma's Kluft en Ter voort en Gebrs. Duin een deel van het markt terrein op de Meer in erfpacht te geven voor de stichting van een nieuw veilingsgebouw. De Vereenigde Veilingen en de Vereeniging voor Handel hadden tegen het voorstel bezwa ren ingediend. De heer V i s s e r vond, dat er geen gelegen heid was geweest voor belanghebbende ver- eenigingen en personen om deze belangrijke zaak ie bestudeeren. Inderdaad zal het nieuwe veilingsgebouw een belemmering kunnen vor men voor de concentratie van alle veilingen in één bedrijf, zooals de wensch is van de re- geering. Het is toch reeds eerder gebleken, dat de veilingen dezen kant wel uit willen. Spr. ge looft stellig, dat men te zijner tijd wel tot overeenstemming zou zijn gekomen. Het is beter dit voorstel op te schorten tot na de fusie, dan kan men de zaak eens rustig be spreken. Ook mevr. K e m p—H a a n is voor aanhou ding. Animositeit tusschen de veilingen wilde zij vermijden. De heer Post bepleit aanhouding, om de bezwaren te onderzoeken, vooral die ten aan zien van het verkeer. De heer Steyn zegt, dat de raad deze zaak moet bekijken uit een oogpunt van algemeen belang. De stichting is in het belang van' de tuinders, maar men dient te weten of de be zwaren gegrond zijn. Inwilliging voor het ver zoek zal volgens spr. nog geen belemmering zijn voor een toekomstige concentratie van het veilingwezen. Men kan beter met twee par tijen onderhandelen, dan met vier. Spr. heeft voorts geen bezwaar tegen aanhouding voor korten tijd. De heer Versteeg is van oordeel, dat de bezwaren te ondervangen zijn. B. en W. zullen alles toch wel goed overwogen hebben. Spr. acht aanhouding overbodig. De voorzitter wil niet ontkennen, dat de voorbereiding wat haastig was, maar men wilde vóór het a.s. seizoen gereed zijn. Hij vindt het intusschen het beste de zaak aan te houden, al zal daarvan het gevolg zijn, dat de bouw niet meer tijdig kan geschieden. De Raad besloot de voordracht nog twee we ken aan te houden. Sluitingsuur der cafe's. B. en W. stelden voor het sluitingsuur van alle café's in de maanden Juni, Juli en Augustus te bepalen op 12 uur 's nachts. De heer Steyn acht het niet noodig. dat ook voor het kleinste cafétje een later sluitingsuur wordt vastgesteld. Spr. zal er zich echter niet tegen-verzetten, omdat het slechts de drie zomermaanden zal betreffen. De heer P os t is er niet tegen bij wijze van proef. De heer Visser wil de bestaande situatie handhaven. Differentiatie in de sluitingsuren vindt hij uit den booze. De heer M. Tromp is van meening, dat zaken, die er geen profijt van hebben, toch wel vroeger zullen sluiten. Het voorstel van B. en W. wordt met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Als gevolg van den wenk van Ged. Staten werd besloten de onlangs verhoogde heffing van leges op paspoorten en bewijzen van Ne derlanderschap te verlagen van resp. f 5 en f 3.50 tot f 2.50 Rooilijn Zeestraat. De heer Visser verwacht in de toekomst moeilijkheden van de nieuwe rooilijnverorde ning voor de Zeestraat als gevolg van de schade, die velen zullen lijden. Spr. hoopt al thans, dat de gemeente de belanghebbenden niet al te zeer zal dupeeren. De voorzitter zei, dat daartoe juist een schadevergoedingsverordening is vastgesteld. Het voorstel van B. en W. werd hierna aan genomen. Salarisregeling gemeentepersoneel. De Minister had bezwaren gemaakt tegen de onlangs door den raad vastgestelde regeling der jaarwedden van het gemeentepersoneel. In verband hiermede stelden B. en W. voor deze loonen vast te stellen overeenkomstig hun oorspronkelijke voordracht van 18 October j.l., waarmede de raad zich toen niet kon vereeni- gen. Ten aanzien van de salarissen der ambte naren stelden zij voor onmiddellijk bij de fusie een algemeene herziening in te voeren. Naar aanleiding van het door de heeren Visser, H. Tromp, E. de Ruiter en J. Meurs in gediende voorstel om de loonsverlaging aan te houden, omdat zij de verlaging voor werklie den en ambtenaren gelijktijdig wilden behan delen zei de voorzitter, dat voor de amb tenaren geen verlaging is te verwachten, maar een systematische bezuiniging, waarbij be staande onjuiste verhoudingen zullen worden opgeheven. Aanhouding acht spr. voorts niet in het belang van de betrokkenen. VRIJDAG 27 MAART De heer Visser verklaart zijn voorste], zullen handhaven. Wethouder Van Groninge n heeft h: tegen geen bezwaar. Ais minderheid college is hij tegen verdere verlaging. De v o o r zi 11 e r wil er nogmaals óp W;i7 dat aanhouding gevaarlijk is. De raad S toch reeds de kansen voorbij laten gaan wf neer de raad uit eigen beweging iets had, door het oorspronkelijke voorstel vaif n en W. aan te nemen, zou de gemeente toss schijnlijk geruimen tijd met rust gelaten zr Nu staat Beverwijk ver boven de minima v andere plaatsen. Zooiets trekt de aandacht bespoedigt het ingrijpen van hoogerhandn raad heeft naar de meening van den vonf zitter slechts pleidooien voor een spoedt grijpen, in plaats voor een betere regeljtJ0* Het voorstel Visser c.s. wordt met 7 tegen stemmen aangenomen. (Tegen de heerenBi, schop, Post, Welagen, Steijn, M. Tromp Out.) y ea Daarna verleent de raad een crediet f 1000 voor een automatische gasregulatem Bij de rondvraag vraagt de heer H. Tromn of het niet beter is in de eerstvolgende vp! gadering een gemeentesecretaris te benoemen Spr. vindt het gewenscht, dat deze benoemlnj nog door dezen raad geschiedt. De voorzitter antwoordt, dat deze aan gelegenheid nog bij B. en W. in behandeling jV Op een vraag van den heer Welagen deelt wethouder Van Groningen mede, dat voor na distributie van groenten voorloopig voor maand een overeenkomst getroffen is. Tm dusver werd 3175 pond versche- en 543 po,,.] zoute groenten afgeleverd. Benoeming directev. Na een geheime zitting werd benoemd tot directeur van het Openbaar Slachthuis, tevens keuringsveearts, hoofd van dienst, de heer j H. Naafs. van Uitgeest. De benoemde was reeds waarnemend directeur van het slachthuis De heer Naafs, die nummer één op de voor dracht stond werd benoemd met 10 van de 13 uitgebrachte stemmen. Hierna sluiting. GEHEELONTHOUDERS TOONEEL- VEREENIGING „NIEUW LEVEN". Een goed besluit van het seizoen. Gisteravond heeft de Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" voor een geheel bezet Kennemer Theater de laatste tooneelvoorstelling gegeven in dit seizoen. De voorzitter, de heer J. P. Schelvis heeftin zijn openingswoord zijn voldoening uitge sproken over de nog steeds groeiende belang stelling voor „Nieuw Leven" Voorts vestigde hij de aandacht op de door de afdeeling van de A.N.G.O.B. te houden bazar en verloting Daarna werd het doek gehaald voor <fè opvoering van het blijspel „Oom komt lo- geeren" van Larry E. Johnson. Het stuk werd eenige jaren geleden gespeeld door het Schouwtooneel onder den titel „Haar andere man". Een samenweefsels van intrigues ont springt aan het brein van Mary Marshall, een vrouwtje met een enorme fantasie, die sterk wordt beïnvloed door de film. En het scenario, dat zij in elkaar zet, om Oom Elmer, die plotseling komt logeeren, om den tuin te leiden is inderdaad gecompliceerd ge noeg, om een kluchtige film als resultaat te krijgen Het volkomen onschuldige blijspel deed het uitstekend, dank zij de vlotte en goede wijze waarop de dames en heeren van „Nieuw Leven" in den aanvang de geschiedenis in leidden J Er is door „Nieuw Leven" over de geheele linie weer een goed sluitend samenspel ver toond. Er zal vaart in de vertooning en vooral in de eerste en de tweede acte bleef het tempo zeer goed bewaard Het publiek heeft zich kostelijk geamu seerd Soms was de vroolijkheid in de zaal zoo groot, dat aan de andere zijde van het voet licht wel eens onvrijwillig gepauzeerd moest worden. Mej. M. v. d. Kolk ontwikkelt zich meer en meer als een dilettante die men een hoofdrol kan toevertrouwen. Zij heeft ook nu weer goed spel geleverd in de lang niet gemakke lijke rol van het vrouwtje met de groote fan tasie Mary Marshall. Zij sloeg zich kranig door de moeilijkheden heen. Wanneer haar dictie daarmede in overeenstemming komt, zal zij mede op het eerste plan zich kunnen handhaven. Trouwens, over het algemeen kan dit belangrijke onderdeel nog wel eenige ver betering gebruiken. De heer J. Vlottes speelde de rol van den echtgenoot, Harvey Marshall. Hij had een zeer goede opvatting van zijn taak als de pseudo- butler. Oom Elmer bood den heer Pesch geen moeilijkheden. Mevr. JansenKoppenol speelde op sym pathieke wijze de rol van de vriendin Sylvia Allan. De heer G Pais gaf van Gerard Niles een verdienstelijke creatie Vlot en levendig, wanneer hij zich zeker van zijn zaak voelde, onbenullig, wanneer de schrijver hem dat ge bood Stella, de dienstbode werd niet onverdien stelijk gespeeld door mevr. Vlottes—van Dier- men, de heer H. v. d. Mey maakte van Limpy Lannigan iets aardigs en de politie-agent van den heer Th. Berghuis was wel zeer ge- Mej. D. Jongejans speelde het rolletje van Florence behoorlijk en muntte vooral uit in het dragen van haar toiletten. Aan het slot waren er langdurige toejui chingen van het publiek als welverdiende hulde voor deze knappe prestatie, een hulde, waarin ook de heer G. Berghuis, die de regie voerde, deelde. De zeer geslaagde uitvoering werd met een bal besloten, waarvoor Roemer's Band de dansmuziek leverde. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, N.-York n. Rotterdam 24 te St. John N.B. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 25 (1.33 n.m.) 200 mijl Z. van Valencia. Maasdam, Rott. n. N,-York p. 25 Lizard. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 25 v. Li verpool. HALCYON LIJN. Flensburg 25 v. Emden te Narvik, vertr. 30 n. Rott.-Vlaardingen. Stad Dordrecht 29 v. Melilla te Rott-Vlaard. verw. Maasburg 27 (1 v.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Zwolle, Rott. n. Huelva 24 (7.29 n.m.) 30 m. Z.W. v. Niton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 26 v. Teneriffe. Nijkerk, 26 van Rott. n. Hamburg. Jagersfontein (uitr.) 25 te Port Natal. Bloemfontein (uitr.) 26 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 25 v. Hamburg n. Amst. 1 Aludra, 26 v. W.-Afrika en Amst. te Rott. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 26 te Antwerpen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisr.) 26 te Antwerpen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Boschkoop, Amst. n. Chili 25 te Cristobal. Hermes, 25 van Stamboul n. Salonika. Oberon, 25 van Susak n. Catania. Perseus, Amst. n. Kopenh. 26 v. IJmuiden. Trajanus, Alexandrië nn. Amst. p. 25 Oues- sant. Calypso, Amst. n. Valencia p. 25 Dungieness. Ajax, 25 v. Leixoes te Vigo. Deucalion, 26 v. Vigo n. Ceuta. Venus, Valencia n. Rott. p. 28 Finisterre. Berenice, Pto. Barrios n. Amst. p. 26 Lizard. Achilles. 25 v. Burriana n. Amst. Amsterdam, 25 v. Arica n. Mollendo. Telamon, Londen n. Ceara, p. 26 Madeira. Juno. 26 van Kopenhagen te Gdynia. Aludra, 26 van Hamburg te Amsterdam. Vulcanus, 26 v. Livomo n. Napels. KON HOI.LANDSCHE LLOYD Waterland, 26 van Amsterdam te Bremerh. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) 26 v. Suez. Kertosono (uitr.) p. 26 Sagres. Djambi (uitr.) 26 te Sabang. ROTTERDAM- ZUTD-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 25 v. Victoria (Braz.). Alcyone, 26 v. Rotterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras, 26 v Hamburg te Amsterdam Simaloer, 24 v.Kidjang n. Macassar. Johan de Witt (uitr.) 26 te Southampton. Poelau Laut (uitr.) p. 25 Gibraltar. Marnix van St. Aldegondo (thuisreis) 26 van Algiers. Madoera (thuisr.) 26 v. Marseille. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Memnon, Japan n. Rott. 25 van Marseille Glenapp, Japan n. Rotterdam 26 te Suez. Orestes 25 v. Piraeus te Catacolo. Aanvoer papierhout. Het Letlandsche stoomschip „Arija" is, dit jaar als tweede schip met papierhout, voor de papierfabriek te Velsen, aangekomen van Ventspils. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip „Colleville", is komende van Caen, bij het Hoogovenbedrijf aangekomen met een lading ijzererts. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoed naar Ba tavia vertrokken stoomschip „Johan de Witt" passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,1 Meter. IJzerverschcping. Het Zweedsche stoomschip „Hermod" is bij de Hoogovens aangekomen van Londen om een gedeeltelijke lading ijzer in te nemen voor een Zweedsche haven. AANGEKOMEN. 25 Maart: Prinses Juliana opl.sch. Vlaardingen Kosarew m.s. Noordzee Astarte s.s. Rotterdam Agnete s.s. Huil Hermod s.s. Londen 26 Maart; Colleville s.s. Caen Vallejo s.s. Constantza Arija s.s. Ventspils Helene m.s. Frederiksvaerk Poelau Bras m.s. Hamburg Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 25 Maart: Zinnia p.kr. Texel Ransdorp m.s. Nordenham Confid m.s. Gr. Yarmouth Sapphire s.s. Newcastle Junior m.s. Rotterdam Poseidon s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Alkmaar s.s. Curacao Waterland s.s. Bremen Aludra s.s. Rotterdam Perseus s.s. Kopenhagen Vesta (Noor) s.s. Fieckefjord BESTUURSLEDEN DER WAGNER- VEREENIGING ONDERSCHEIDEN AMSTERDAM, 26 Maart (A.N.P.) De pre sident der Fransche republiek heeft den voor zitter der Wagner-vereeniging mr. dr. J. P- van Tienhoven, benoemd tot officier in de or de van het legioen van eer. Deze zelfde on derscheiding is bij bevordering verleend aan dr. Paul Cronheim, gedelegeerd bestuurslid dier instelling. De Fransche gezant in Den Haag heeft heden de beide heeren officieel van hun benoeming in kennis gesteld. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 26 Maart. Ondertrouwd 26 Maart: E. Ebens en J. H. J. de Vries: A. J. W. Götz en J. M. H. Rab; Getrouwd 26 Maart: L. W. Labberté en Th. C. M. Gunters. Bevallen 23 Maart: W. Zunderman—v. v. Eek, z.; 25 Maart: M. A. Lehrieder—Bocka, z.; 26 Maart: W. RoestEgberts, z.; J. A. Wa terbolk—Peereboom, 2d. Overleden 24 Maart: J. A. v. Eerden, 77 j., Eindenhoutstraat; 25 Maart: M. J. J. Scliuur- mansBoelhouwer, 75 j., Velserstraat; C. 3. van Baren, 77 j., Leidschestraat; M. J. v. Lit* 82 j., Ged, Oude Gracht.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6