Boekenweek. BEVERWIJK Lichtwedstrijden in het Gemeentelijk Sportpark. Installatie aangelegd. In navolging van zooveel andere gemeenten heeft ook Beverwijk thans een voetbalterrein, dat voorzien is van een lichtinstallatie, waar door het mogelijk is voetbalwedstrijden bij kunstlicht te spelen. Na een nauwkeurig on derzoek, ingesteld door de experts van Philips is men tot de overtuiging gekomen, dat het gemeentelijk sportpark zich uitstekend voor dit doel leent. Van de gelegenheid, dat de Kennemers j.l. Zondag in verband met den wedstrijd NederlandBelgië niet voor de competitie behoefden te spelen, heeft men gebruik gemaakt de noodige voorzieningen aan het terrein te treffen. Met medewerking van Openbare Werken is in het sportpark de lichtinstallatie aangebracht. Op de vier hoe ken van het terrein zijn de lichtmasten ver rezen, die in de avonduren het voetbalter rein daghelder verlichten. Woensdagavond te 8 uur zal de verlich ting voor de eerste maal branden. Slaagt deze proef, waaraan natuurlijk niet den minsten twijfel behoeft te bestaan, dan zal het voet- balminnend publiek binnenkort ook kunnen genieten van lichtwedstrijden in eigen ge meente. Dat beteekent inderdaad een belangrijke aanwinst voor onze plaatselijke sportwereld en het ligt voor de hand, dat de voetbalver- eenigingen zich niet onbetuigd zullen laten. De officieele in gebruikneming van de lichtinstallatie zal dan ook met eenige plech tigheid gepaard gaan. Woensdagavond te half acht zal op het Stationsplein een stoet wor den geformeerd. De Kennemers, die bij de lichtinstallatie wel zeer groote belangen hebben, zullen natuur lijk in den optocht een voorname plaats in nemen. Alle elftallen, ook de adspiranten en de junioren, zuilen in voetbalcostuum in den stoet loopen. Het veteranenelftal zal plaats nemen op een zegewagen. Natuurlijk zal ook de Beverwijksche Harmoniekapel niet ont breken. Zij zal den stoet met volle muziek naar het sportpark begeleiden. De verlichting zal niet door een autoriteit worden ontsto ken, maar door een van de meest trouwe supporters van de roodzwarten, namelijk den heer Julius, die met zijn vragen in de Sport kroniek alle voetbal-puzzelaars aan het werk heeft gezet en die tenslotte zooveel licht heeft ■weten te brengen in netelige vraagstukken als „Hoeveel percent geluk komt er bij voetbal?" Het dus niet meer dan billijk, dat hij de schakelaar zal omdraaien en het terrein zal doen baden in een zee van licht. De Harmo niekapel zal tijdens de plechtigheid het be kende motief uit de Unvollendete symphonie van Schubert ten gehoore brengen, namelijk dat deel, wat ten nauwste verwant is aan het populaire liedje uit de grijze oudheid „Wij gaan naar Zandvoort". Het geheel belooft dus een interessante manifestatie te worden voor onze plaatselijke voetbalbeweging. De verwachting ligt dan ook voor de hand, dat zeer velen Woensdagavond deze plechtigheid in het sportpark zullen bijwonen. Wij willen er nog even op wijzen, dat de optocht te half acht van het Stationsplein zal vertrekken. De toegang tot het Sportpark is voor deze gelegenheid vrij, maar sorties worden niet afgegeven. HANDELSAVONDSCHOOL „DE HANZE". Maandagavond werden in het K.S.A.-ge- bouw in tegenwoordigheid van leeraren en ouders de diploma's uitgereikt aan de leer lingen van de Handelsavondschool „De Han ze", die na den cursus 19351936 de school verlieten. De voorzitter van de Hanze, de heer N. J. Out verwelkomde in zijn openingswoord in het bijzonder burgemeester H. J. J. Schol- tens, den geestelijken adviseur en de leeraren Nadat de heer Van Gessel, directeur dei- school het jaarlijksche schoolrapport had uitgebracht reikte de burgemeester met een toepasselijk woord de einddiploma's uit aan: Corrie Molenaar. Beverwijk: Jan Koopman, Heemskerk: Joop Janssen. Beverwijk: Henk Hommes, Wijk aan Duin; Roelof Kingma, Wijk aan Duin; Frits Tichelaar. Wijk aan Duin; Henk Beentjes, Wijk aan Duin: Truus Schuurman, Beverwijk; Mien Stols, Heems kerk; Albert Jansen, Wijk aan Duin. Namens de leerlingen dankte de heer Fr. Tichelaar leeraren en het bestuur voor het genoten onderwijs. De heer Hommes sprak namens de ouders een woord van dank. Aan het slot van de bijeenkomst heeft de voorzitter nog een hartelijk afscheidswoord gesproken tot de heeren Lotman en v. d. Maat, die de school gaan verlaten. Hij dankte de scheidende leeraren voor hun verdienste lijken arbeid en voor de vele opofferingen, die zij -zich in het belang van het onderwijs hadden willen getroosten. Bevorderd werden van de tweede naar de derde klas: G. v. d. Geest. C Berg. N. Ter voort, Th. Koek, Th. v. d. Werf, C. Huyzend- veld, C. van Duin. J. Henneman. N. Branden burg, C. Schaaper, J. Groot, C. Stet. J. Tes- selaar, J. de Vries. C. Commandeur, H. Meijer Th. Jansen. Niet bevorderd: 3 leerlingen Van de eerste naar de tweede klasse wer den bevorderd: H. Heyne, A. Kuys, P. Blee- ker, J. Korsman, Ph. Twisk, N. Steeman, J. van Dorp. D. Becker, P. Bergers, P. Scheer- man, P. Tijms, J. Oudendijk. J. van Balen, P. v. d. Linde. Niet bevorderd: 5 leerlingen. Eindles R.-K. Tuinb'ouw- winterschool. Uitreiking diploma's. Maandag werd in de R.K. Tuinbouwwinter- school de eindles gegeven van den cursus 19351936, met de daaraan verbonden uit reiking van de einddiploma's aan de leerlin gen van het tweede studiejaar. Deze eindles werd bijgewoond door belang stellende ouders en o.m. door de heeren De ken J. M. Lucassen, Pastoor P. v. d. Pavoordt, de kapelaans A. Ligthart en Z. v. d. Klein Pater Bakker, inspecteur van het tuinbouw- onderwijs Ir. A. W. van der Plassche, burge meester H. J. J. Seholtens, mevr. Bünnemeyer, Dr. H. J. M. Hofstee van Alkmaar, F. C. H. Schrijnemaker van Overveen. Van het school bestuur waren aanwezig de heeren pastoor Th. A. J. M. Vlek van Berkel, Ir. W. J. M. Dekker l.i. van Haarlem, P. J. J. Haanen van Bever wijk en Jac. Groen Azn. van Zuid-Schar- woude. De heer J. Val kering Tz. uit Limmen- ver tegenwoordigde de Commissie van Toezicht, De openbare les werd gegeven door de hee ren Ir. H. A. Bür.nemeijer l.i., directeur der school, over erfelijkheidsleer, P. Joh. Janssen over grondkennis en J. G. v. d. Nes, Duitsch. Na afloop van deze lessen heeft pastoor Vlek namens het schoolbestuur de afgestudeerde leerlingen gelukgewenscht. Spr. noemde het een mooi resultaat, dat bij het eerste lustrum der school aan tien Teerlingen het diploma kon worden uitgereikt. In dit verband merkte de pastoor op, dat de behoefte aan land- tuinbouwonderwijs niet voldoende gevoeld wordt. Toch is dat onderwijs van de grootste beteekenis, immers in dezen tijd vooral komt het aan op intensiteit voor de bedrijven, er moet uitgehaald worden wat er in zit. Spr. hoopte, dat de jongelui het door hen gekozen vak dank zij de verworven kennis met succes zullen kunnen beoefenen en dat van hun pro paganda zal uitgaan ter verkrijging van meer leerlingen voor de school. Hij dankte tenslotte den inspecteur van het tuinbouwonderwijs voor zijn medewerking. De inspect-eur zei, steeds met vreugde aan den bloei van de school te zullen werken. De tijd is helaas niet gunstig en er komt onder de jongelui een geest, alsof zij wan hopen aan het vervullen van een positie in de maatschappij. Spr. gaf den jongelui echter dringend in overweging op de lichtpunten te letten. De historie heeft altijd een op- en een neergang getoond en het is geenszins uitge sloten, dat toch nog eens betere tijden zullen aanbreken. Het is gebleken, vervolgde de heer v. d. Plassche, dat een teler, die beter onderlegd is, ook betere resultaten bereikt. Spr. advi seerde tenslotte de afgestudeerde leei-lingen om er steeds op uit te zijn de verworven ken nis te vergrooten. De inspecteur reikte daarna de einddiplo ma's uit aan: M. Beentjes, Heemskerk met aanteekening voor machineschrijven; C. v. d. Berg, Santpoort, met aanteekening voor En- gelsch en machineschrijven; J. Groen, Zuid- Scharwoude, met veel lof en aanteekeningen voor de 3 moderne talen, stenografie en ma chineschrijven; H. Heslenfeld, Treebeek (L.) met lof en aanteekening voor de drie moderne talen en machineschrijven; C. Hoppe, Delft; P. Jonker met aanteekening voor machine schrijven (met lof); W. J. C. Vendel,, Heems kerk; W. F. V. Vendel, Wijk aan Duin met aan teekening voor machineschrijven; H. Vlek, Delft, met aanteekening voor de moderne ta len en A. Gall, Aerdenhout. Nadat namens de ouders de heer Jac. Groen dank had gebracht aan directeur en leeraren richtte de directeur der school nog een laat ste vermanend woord tot de afgestudeerde leerlingen. Hij betuigde daarbij nog bijzondere erkentelijkheid aan die leerlingen, die zoo van de lagere school dit onderwijs met succes hadden gevolgd. Spr. dankte vervolgens den inspecteur, het schoolbestuur, den heer Ja- cobse, amanuensis en Vermeulen, surveillant en degenen, die het internaat verzorgden voor hun medewerking. ij Namens de leerlingen dankte de heer A. Vlek directeur en leeraren voor het onderwijs, waarna pastoor Vlek de bijeenkomst met ge bed sloot. HET GEVAAR OP DEN WEG. De politie heeft een automobilist aangehou den uit Zaandam, die een auto bestuurde zonder in het bezit te zijn van een rij bewijs. Toen de auto aan een onderzoek werd onder worpen bleek de handrem niet te werken. Tegen den bestuurder, die nog wel autohan delaar was, werd procesverbaal opgemaakt. DAAR ZIJN DE PORTIEKEN NIET VOOR. De vele portieken in de Breestraat zijn bij de opgeschoten jeugd zeer in trek als ver zamelplaatsen. In de avonduren kan men als regel de portieken bevolkt vinden met jon gelui, die zich niet alleen bezig houden met het bewonderen van de étalages. Wel is hun aanwezigheid daar in de meeste gevallen zeer hinderend voor het winkelend publiek, dat bovendien van de zijde dezer „portiekbewo ners" aan critiek wordt blootgesteld. De op merkingen, die worden gemaakt aan het adres van passeerende dames zijn meestal heel ergerlijk. De winkeliers ondervinden daarvan hinder en ook schade, want er zijn veel dames, die zich er wel voor zullen wachten een winkel met portiek binnen te loopen, om niet te worden blootgesteld aan de schampere en dikwijls onbetamelijke bespiegelingen van de opgeschoten jongens. In de vergadering van de winkel iersver- eeniging „Eendracht Maakt Macht" zijn on langs over dezen ongewenschten toestand ernstige klachten geuit. De politie zal streng tegen het gewraakte euvel optreden. Drie jongelui, die zich zonder noodzaak in een portiek ophielden, kregen daarvoor een proces-verbaal. Terwijl het woelt en bruist aan alle kanten En complicaties, bijna zonder tal, Van dag tot dag vermeld staan in de kranten, Van ons klein brokje aardsche tranendal; Terwijl er allerlei gevaren dreigen, Waartegenover wij onmachtig staan, Terwijl de onrust en de zorgen stijgen, Waar 't met de wereld toch wel heen moet gaan; Terwijl wij eens zoo hard ons moeten weren, Voor 't knoopen van de eindjes aan elkaar, Komt zich het boek met nadruk presenteeren, Gelijk het deed ook in een vorig jaar. Het noodt ons om een wijle rust te zoeken, Buiten de sfeer van zorgen en van strijd. In de lectuur van schoone, goede boeken, Waardoor de geest eens wat wordt afgeleid. En waarlijk, als uw geest, zoo zwaarbeladen Met zorgen, dreigt te worden overmand, Kan ik u met gelijken aandrang raden, Zet u dan neer en neem een boek ter hand. Verplaats u ook eens in een ander leven. Waarvan gij enkel in de boeken leest. Het zal u meer dan slechts verpoozing geven: Vertroosting en verkwikking van den geest. P. GASUS. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkloozen daalde in den loop der vorige week met bijna 100, waar door het aantal kwam van 1244 op 1249. De werkloosheid komt thans nog voor in onderstaande vakgroepen B e v e r w ij k: bakkers 7, bankwerkers 9, betonvlechters 3, betonwerkers 4, blikwerkers 5, blikslagers 2, carrosseriemakers 2, chauf feurs 21. drukkers 7, electriciens 8, expediteurs 5, grondwerkers 81, handlangers, 3, isoleerder 2, kappers 1, kantoorbedienden 7, kleermakers 3, landarbeiders 36, loodgieters 2, letterzetters 3, losse arbeiders 220, machinisten 7, machine drijvers 3, machinale houtbewerkers 4, mar merpolijsters 1, metselaars 14, metaalbewer kers 4, metselaars 14, monteurs 7, opperlieden 17, plaatwerkers 1, reizigers 4, schilders 14, schoenmakers 2, schippers 4, sigarenmakers 42, sorteerders 9. slagers 1, smeden 4, spoor- leggers 1, steenhouwers 2, stoffeerders 2, sto kers 7, stucadoors 5, teekenaars 1, timmerlie den 22, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 2, zeilmakers 1, winkelbedien den 2, dienstboden 16, werksters 4, boekbin ders 1, fotografen'1, koks 1, totaal 643 (vorige week 675).. Wijk aan Duin; bakkers 3, bankwerkers 14, betonwerkers 3, blikbewerkers 1, bliksla gers 3, chauffeurs 15, electriciens 3, expedi teurs 1, grondwerkers 51, handlangers 3, kap pers 2, kantoorbedienden 12, kellners 1. land arbeiders 43, loodgieters 2, lijnwerkers 1, losse arbeiders 107, machinisten 7, machinedrijvers 3, machinale houtbewerkers 1, metaalbewer kers 5, metselaars 11, meubelmakers 1, mon teurs 4, opperlieden 23, plaatwerkers 2, reizi gers 1, schilders 4, schoenmakers 2, sigaren makers 10, slagers 5, stokers 3, stucadoors 4, teekenaars 2, timmerlieden 19. uitvoerders 1, voegers 4, voerlieden 2, zeilmakers 1, winkel bedienden 4, stuurlieden 1, totaal 394 (419). Heemskerk: Betonvlechters 1, beton werkers 3, chauffeurs 4, electriciens 1, grond werkers 11, kantoorbedienden 1, landarbei ders 33, losse arbeiders 34, metselaars 1, op perlieden 7, schilders 1, timmerlieden 8, uit voerders 1, dienstboden 4, werksters 2, totaal 112 (150). DE OPENBARE KAARTCLUB. Eenige jongelui, die hun helaas ledigen tijd wilden dooden met kaartspelen, deden dit op den openbaren weg. Nu zou dit misschien nog niet zoo erg zijn geweest, wanneer zij hadden gespeeld om „des keizers baard". Zij deden het echter om geld en dat kon de poli tie niet toestaan. Het kaartspel werd ontijdig odnerbroken en in plaats van het geld kregen de deelnemers een procesverbaal. DE NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Woensdagavond zal in de Christelijke school aan den Noorderwijkweg een vergadering worden gehouden van het plaatselijke comité van den Nationalen Reclasseeringsdag. In deze bijeenkomst zullen besprekingen wor den gevoerd over de organisatie van den Na tionalen Reclasseeringsdag, die op Zaterdag 9 Mei gehouden zal worden. DE GEVAARLIJKE HOND. Een hond met een niet al te goede repu tatie moest op last van de politie gemuilkorfd zijn, wanneer de eigenaresse zich met het dier op straat vertoonde. Zij voldeed aan dit voorschrift niet en een bekeuring was van dit lijdelijk verzet tegen het wettig gezag het gevolg. BEVORDERINGEN TUINBOUW- WINTERSCHOOL. Bij het einde van den cursus 19351936 werden aan de R.K. Tuinbouwwinterschool bevorderd van de eerste naar de tweede klas: A. v. Bersee, Bloennendaal; H. Eldering, Be verwijk; J. ter Hoeve. Beverwijk; H. Jonker gouw, Sittard; C. Jonkheer. Hillegom; J. Kuncz, Leiden; G. Noordman, Leiden; J. Nijs- sen, Santpoort; J. van Reisen, Sassenhelm; J. Wensveen, uitgeest en A. Weterings, Wijk aan Duin. VEREENIGDE VEILINGEN Kennnemerland en Vrije Veiling. Prijsnoteering 30 Maart. Spinazie, per kist 3550 ct. Sla per kist 5070 ct. Boerekool per kist 5065 ct. Andijvie per kist 4060 ct. Rabarber per bos 718 ct. Raapstelen per bos 2Vz3J/2 ct. Radijs per bos 34 ct. Peterselie per bos 34 ct. Prei per bos 38 ct. Bloemkool per stuk 1314 ct. Aardappelen oer H.L. 2.502.70. Uien per K.G. 2—2>/2 ct. Witlof per K.G. 7—12 ct. Spruiten per K.G. 714 ct. Wortelen per K.G. 34 ct, Knollen per stuk 25 ct. Roode kool per stuk 614 ct. Gele kool per stuk 310 ct4 HEEMSKERK JAARVERGADERING „KONINGINNEDAG EN HARDDRAVERIJ". Maandag hield de vereeniging „Koningin nedag en Harddraverij" haar jaarvergade ring onder leiding van den algemeenen voor zitter den heer Joh. Henneman ln het café van Gebr. Dam. Voor Koninginnedag bracht de heer J. Tromp verslag uit. Het saldo 1934 was f 2.11; dit jaar is er ontvangen f 479.71 en uitgege ven f 479.41. Voor Harddraverij bracht de penningmees ter de heer A. E. de Wildt verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 1537.44, de uitgaven f 1531.26; er was dus een batig saldo van f 6.18. Tot verificateurs werden benoemd de hee ren A. v. Lieshout en L. Schipper. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Voor Koninginnedag moesten periodiek aftreden de heeren J. Tromp en Th. Koopman; voor Harddraverij de heeren A. E. de Wildt en P. Klaasse. Allen werden bij acclamatie her benoemd. Een schrijven was ingekomen van belang hebbende neringdoenden om de staanplaat sen van kramen en vermakelijkheden weer op en iangs de straat te plaatsen en niet meer op een terrein. De vergadering vereenigde zich hiermede. Het verzoek zal door gezonden worden naar B. en W. De Harddraverij zal dit jaar worden ge houden op Donderdag 3 September. Door het bestuur waren nieuwe startmo dellen bezichtigd doch daar de financiën D I N S D A G 31 M A "A R T 1935 aankoop nog niet toelaten zal er met aan schaffen nog worden gewacht. Bij de rondvraag wordt een mo&eliii» voorjaarsdraverij besproken. De veree°i^* wil echter het risico hiervan niet op nemen, maar als het garantiefonds volgetir kend wordt zal het er zijn goedkeuring a, hechten. aan De heer L. Schipper bracht den voorzit'*, en den heer C. Tijms dank voor het vele dat zij in het afgeloopen jaar voor „Hardde verij" hebben gedaan. CASTRICUM TUINB. VER. „ONS BELANG" Veiling Maandag 30 Maart Spruiten I per K.G. 19—20 ets. Spruiten II per K.G. 12 ets. Witlof I per K.G. 10—12 ets. Witlof II per K.G. 7—9 ets. Boerenkool II per kistje 1726 ets. SANTPOORT R.-K. VOLKSBOND. De kring Santpoort van dezen Bond hield in „Zomerlust" haar laatste vergadering in dit seizoen. Na de opening en het voorlezen der notu- len, volgden de verslagen van het St. Nico* laascomité en het retraite-fonds. Tot leden der controle-commissie werden de heeren F. Heeremans Fzn. en P. j. a. Mo lenkamp benoemd. Een voorstel om scherpe maatregelen te treffen tegen de leden, die weinig of niet ter vergadering komen, werd verworpen. Hierna werd het woord verleend aan het lid van den gemeenteraad, den heer J. Hee remans. Deze besprak het groote rioleerings- plan van de gemeente Velsen. Spr. noemde dit plan een groot probleem voor onze gemeente. Men loost thans in beekjes, slootjes en alles, wat daartoe dien stig kan zijn. Santpoort-dorp mag het he melwater loozen in den polder „Veiserbroek", Santpoort-Station heeft machtiging het té loozen in de Jan Gijzenvaart. De besturen van „Velserbroek" en „Rijnland" zouden ech ter niets liever zien, dan dat onze gemeente voor een andere loozing zorg droeg, omdat het vee het water uit deze slooten niet drinkt en de visschen er uit verdreven wor den. De gemeente, die reeds meermalen op dracht gaf aan de maatschappij „Mobeg" tot het maken van rioleeringsplannen, heeft hieraan al f 17000 „verdokterd", zit wel met plannen, doch zonder loozing. Uiteindelijk heeft het rijk zich bereid ver klaard uit het 60-millioen-fonds bij te sprin gen. In dit verband brengt spr. een bijzonder woord van lof aan wethouder Nijssen voor zijn bemoeiingen in deze zaak. De uitvoering van het plan is begroot op 1 millioen gulden. Het rijk wilde f 750.000 bij dragen en gaf bovendien f 350.000, welke Vel sen echter moet terug betalen. Als voor waarde werd bovendien gesteld, dat het werk in werkverschaffing moest worden uitge voerd. Het loon zou dan 38 cent per uur be dragen en de eerste regendag zou voor re kening van den arbeider zijn. Een nieuwe conferentie tusschen B. en W. en de regeering had tot resultaat, dat de helft van het bedrag zou gelden voor werk verruiming. Het loon werd dan gebracht op 46 cent per uur en geen regenschade zou door den werknemer worden geleden. Spreker hekelde voorts de houding der S.D.A.P.-fractie in den raad, wat groot ge vaar met zich bracht ten opzichte van den regeeringssteun. De uitvoering van het plan zal een jaar lang 500 arbeiders werk verschaffen. Een flink deel van het benoodigde materieel zal voorts in onze gemeente vervaardigd wor den. Een persinstallatie zal verrijzen te Sant poort-station, terwijl nog beslist moet wor den, waar de zuivering-installatie zal komen en waar de waterloozing. Nadat nog enkele vragen beantwoord wa ren, werd de vergadering gesloten. Verlaging van huur. Voor mïddenstandswoningen te Haarlem. Om de verhuring van de woningen te be vorderen heeft het gemeentebestuur van Haarlem besloten opnieuw over te gaan tot een verlaging van de huren van verschillen de met overheidssteun gebouwde complexen middenstandswoningen. Het betreffen de middenstandswoningen van „Patrimonium", „Tuinwijk-Noord", de „Haarlemsche stichting voor woningverbe tering en „Onder dak". De huur van de meeste woningen wordt met f 5 per maand verlaagd, van het klein ste deel gaat f 2.50 per maand af. Deze verlaging komt voor rekening der gemeentefinanciën, het rijk draagt hierin niet bij. Er wordt naar gestreefd de verlaging 1 April a.s. reeds te doen ingaan I /CHEEP/ I T'JUNCINl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, Rotterdam n. New-York p. 29 Dungeness. Breeaijk, N. Orleans n. Rotterdam, via Londen, 28 (12,49 v.m.) 1020 mijl Z.W. van Bishops. Delftdijk, Vancouver n.. Rotterdam 20 (10.32 v.m. 40 mijl N. v. Land's End. Statendam 27 v. Kingston (Ja.) n. Nassau. Lochkatrine, Vancr. n. Rotterdam, 28 te Londen. Veendam, Rotterdam, n. New-York 29 te Halifax, Binnendijk 29 van New-Orleans te Rotter dam. Volendam, 28 van New-York naar Bermu da. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 28 te Seattle. Edam 29 Maart van New-York naar Rot terdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 30 van Hamburg te Amster dam. Jaarstroom (uitreis) p. 28 Dungeness. HALCYON LIJN. Stad Zaandam, Bagnoli n. Melilla en Rott., 28 Maart van Oran. Stad Haarlem 28 v. Porto Ferrajo naar Stad Amsterdam 28 v, Dunston n. Oxelo- sund, voor Vlaardlngen. Flensburg 27 van Narvik naar Vlaardin- gen. Maasburg, Vlaardingen naar Pepel p. 29 Dungeness. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk 30 van Hamburg naar Amster dam. Bloemfontein (uitreis) 30 van Antwerpen, Boschfontein (thuisreis) 30 te Southamp ton. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk 29 van Amsterdam te Ham burg. Meerkerk, Meerkerk 30 van Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Blitar (uitreis) passeerde 28 Maart Perim. Streefkerk (thuisreis) 30 Maart te Ham burg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 29 van Kopenhagen te Amster dam. Bacchus Rotterdam n. Gibraltar p. 28 Dungeness. Ceres, Rotterdam n. Tanger p. 29 Dover. Bodegraven. Chili n. Amsterdam 29 te Londen. Colombia 29 van Barbados te Amsterdam. Cottica, Amsterdam n. w.-Indië p. 29 Wight Crijnssen 29 van Hamburg te Amsterdam. Deucalion, Ceuta n. Batavia p. 28 Gibraltar. Hercules 29 van Varna te Stamboul. Ino, Amsterdam n. Bordeaux p. 29 Dunge ness. Irene. Amsterdam n. West-In dië 28 op 180 mijl Z. v. Tercera. Oberon 29 van Reggio naar Algiers. Orestes 28 van Malta naar Lissabon. Orion 29 van Amsterdam te Hamburg. Perseus 29 van Kopenhagen te Stettin. Poseidon 29 van Hamburg te Amsterdam. Saturnus 28 van Izmir naar Salonika. Stella 28 van Genua naar Melilla. Stuyvesant 29 van Paramaribo naar Deme- rara. Titus 29 van Lissabon naar Portimao. Venus 29 van Valencia te Rotterdam. Vulcanus 28 van Palermo naar Triest. Costa Rica 27 van Barbados te Cristobal. Iris 28 te Balbao. Ajax 30 van Vigo n. Oporto. Odysseus 30 van Stettin te Amsterdam. Calypso Amsterdam n. Valencia p. 30 Gi braltar. Berenice 30 van Hamburg n. Amsterdam. Achilles Burriana n. Amsterdam 30 (12,50 nam.) 210 mijl Z.W. van Ouessant. Orpheus Melilla n. Amsterdam p. 30 (9 v.m.) Lydd. Rhea. 30 van Kopenhagen naar Gdynia. Venezuela 28 van Curacao n. Porto Ca- bello. Ganymedes 30 van Alexandrië naar Piraeus Pluto 29 van Amsterdam naar Gothenburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Emland (thuihreis), 28 van Rio Ja neiro. Montferland (uitreis) 30 te Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) p. 29 Kaap del Armi. Kertosono (uitreis) p. 29 Malta. Kota Tjandi 29 van Rotterdam te Ham burg. Sitoebondo (thuisreis) p. 29 Kaap Bon. Tapanoeli 28 van Batavia naar Rotterdam. Djambi (uitreis) 30 van Singapore. Dempo (uitreis) passeerde 27 Maart Perim. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (uitreis) 30 van Camaran. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 31 (5 nam.) v. Buenos-Ayres te Rotterdam verwacht. Alchiba 28 van Buenos-Ayres naar Rotter dam. Russische bergingsdienst. De Russische bergingsdienst „Epron" meldt, dat de sleepboot „Musson", welke 23 December nabij Moermansk zonk, in weerwil van hevige sneeuwstormen, na slechts 23 dagen onder water te hebben gezeten weer geborgen werd. De zuidelijke afdeeling van dezen bergings dienst heeft het stoomschip „Friederike", dat 17 jaar geleden in de Zwarte Zee verongelukte, en 2i/2 Meter in den kleiachtigen bodem ver zonken lag, geborgen en te Novorossisk bin nen gebracht. Nabij Odessa is men nu bezig met de berging van het stoomschip „Patagonia", dat in twee stukken gebroken blijkt te zijn. Het achter schip zit niet minder dan 11 Meter in den zee bodem. Zoodra beide scheepsdeelen boven water ge bracht zullen zijn gaan ze naar een dok om weder vereenigd te worden. Sleepreis. De Nederlandsche sleepboot Oostzee vertrok van hier naar Rotterdam met den zandzuiger Jokra van de firma Bos Kalis op sleep touw. Aanvoer cellulose. Het Noorsche stoomschip Brunla kwam bij de papierfabriek aan om een in Drammen in genomen partij cellulose te lossen. Daarna gaat het schip naar Amsterdam verder om de overige stukgoedlading te ontlossen. Hulp voor visschers. De visschers op de Faröer dreigden in finau- cieele moeilijkheden te geraken door het uit blijven van betalingen uit Spanje voor de daarheen geleverde vïsch. De Deensche Land- manbank heeft nu toegezegd een crediet van één millioen Kronen ter beschikking te zullen stellen als voorschot op de aan haar te ce- deeren vorderingen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6