HET NIEUWE AVONDBLAD Hiswa. 21e JAARGANG NO. 127 DONDERDAG 2 APRIL 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P.. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 ctu, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnes van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers rijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- •efeerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit: f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog: 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeva!; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vtyf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De visscherij in Maart. Omzet minder dan verleden jaar. Gedurende de maand Maart kwamen aan den afslag van de trawl- en zeevischzegen- nsscherij: 158 (159) stoom- en motortrawlers met f 317-666 besomming, 300 1224) motor- loggers met f 126002 (f 121862), 456 (397) motorkustvisschers met f 19140 (f 13803), 24 26) open booten met f 60 84) en 8 (36) Deensche motorkotters met 4.977 (f 20603); van de drijfnetvisscherij2 (0) Nederland- sche motorloggers met f 309 en 24 (4) Engel sche stoomdrifters met f 19275 (f 2982); van de beugvisscherij 14 (6) stoombeugers met f 14047 (f 6627). De opbrengst der consignatiezendingen bedroeg f 13609 (f 16189). In het eerste kwartaal van dit jaar kwamen binnen van de trawl- en zeevischzegenvis- scherij: 499 (493) stoom- en motortrawlers met f 963806 (f 1.049419), 689 (543) motor- loggers met f 384745 (f 343,730), 794 T646) motorkustvisschers -met f 54.391 (f 50230), 87 (110) open booten met f 282 (387), 1 (0) Engelsche motortrawler met f 356, 24 (43) Deensche motorkotters met f 16375 (f 24663), 2 (6) Belgische met f 386) (f 3943) en 1 (0) Duitsche met f 300; van de drijfnetvisscherij 1 (89) stoomlogger met f 269 (f 48601), 2 motorloggers met f 309 (28041) en 54 (4) Engelsche stoomdrifters met f 52246 (f 2982). Van de beugvisscherij: 35 (21) stoombeugers met f 31.027 (f 22443) en 1 (0) IJslandsche mo'orbeuger met f 2343. De opbrengst der consignatiezendingen in hét eerste kwartaal bedroeg f 53945 (f 50675). De totale omzet in Maart 1936 bedroeg f 477.453 tegen f 500.223 in Maart 1935 en in het eerste kwartaal resp. f 1.560786 en f 1.625.236. Bepalen we ons in onze beschouwing tot de kwartaalcijfers, dan valt in de eerste plaats op, dat het aantal der trawlers met f 860G0 achteruit ging, dat der loggers daarentegen met f 41.000 steeg. De verhouding tusschen de opbrengstcijfers van trawlers en loggers was 2.6:1 (in Maart 2.2:1), zoodat een steeds geringer aandeel van den aanvoer voor rekening van de trawlers komt. Aanzienlijk minder dan in 1935 was ook de opbrengst der Deensche motorkotters, die nog slechts een onbeduidende rol op de markt spelen. De aaruvoer van versdhe haring door Ne- derlandsche haringschepen was nog slechts een schaduw van verleden jaar. Bedroeg toen de opbrengst der aangevoerde haring ruim f 76000. in het eerste kwartaal van 1936 was de opbrengst slechts f 575. In tegenstelling hiermede was de aanvoer door Engelsche stoomdrifters c.a. f 50.000 meer dan in 1935. Nu er thans een veel geringer aantal stoomtrawlers in de vaart is dan verleden jaar, zal het omzetcijfer de komende maan den ongetwijfeld nog weer kleiner zijn dan verleden jaar. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand Maart 1936 werd in gelegd: a. Hoofdkantoor f 20.190.71 b. Bijk. IJmuiden-Oost 24.563.43 c. Bijk. Santpoort 1.422.88 d. Bijk. Velsen-Noord 1.664,70 en terugbetaald: a. Hoofdkantoor b. Bijk. IJmuiden-Oost c. Bijk. Santpoort d. Bijk. Velsen-Noord f 34.244,66 meer ingelegd dan terugbetaald f 13.597,06 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 Maart 1936 f 1.148.396,18 I 47.841.72 f 20.422,76 12.159.58 333,82 1.328,50 Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 April 1936 f 1.161.993,24 Uitgegeven werden 34 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 10 spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 3696. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN GROOT-IJMUIDEN. Voor de wedstrijden om het damkampioen schap van Groot-IJmuiden bestaat dit jaar een groote belangstelling. Ook vele niet-leden van D.C.IJ. hebben zich voor de competitie opgegeven. De inschrijving sluit a.s. Zaterdag, Even- tueele candidaten kunnen zich opgeven bij oen heer K. de Jong, Kanaalstraat 83. VEREENIGING VAN BUURTBEWONERS. Het bestuur der Vereeniging van bewoners oer buurtschap Driehuis had op verzoek van enkele personen bij het hoofdbestuur der pos terijen vervroeging van de eerste bestelling verzocht. Het bestuur deelt mede, dat een vroe gere bestelling stuit op moeilijkheden. ..*ja ee,n herhaald verzoek van verschillende zijden zijn cle Ned. Spoorwegen overgegaan tot bet verkrijgbaar stellen' van tienrittenboekjes wienuis—Westerveld—Amsterdam, li hr1 gemeentebestuur is verzocht de ver lichting van den Hagelingerweg te herzien, daar de lichtpunten wegschuilen in het ge- ooomte. Een verlichting midden boven den weg zou beter zijn. Verder is naar aanleiding van een desbetreffend verzoek aan het ge meentebestuur gevraagd te willen voorzien in afwatering van den Waterlandweg. In c-öand met de iepziekte is aan het gemeente- nifliï verzoc-n-t de beplanting der wegen niet nnfe met tePen te doen geschieden, doch s andere, hier gedijende boomen uit te plan- DE KOMENDE FILMS IN DE PONT. „De Jantjes"'. ,,De Dubbelganger", een vroolijke parodie op de detectivefilm naar den gelijknamigen ro man van Edgar Wallace, is de eerste hoofd film in het nieuwe programma van De Pont. Met spelers als Camilla Horn, Theo Lingen, Jacob Tiedtke enz. kan men er van overtuigd zijn, dat er volop gelachen zal worden. Hieronder volgt de inhoud: Het is Mr. Miller, een Australische million- nair, ter oore gekomen dat zijn Londensche zaakwaarnemer Harry Selsbury hem bedriegt. Hij laat er geen gras over groeien en begeeft zich terstond naar Londen. Zijn nichtje, dat in Australië een beetje al te veel in vrijheid is groot gebracht, neemt hij mee, zoodat zij te vens wat van de Europeesche beschaving kan opsteken, want met de manieren van Jenny Miller is het treurig gesteld. Terwijl Oompje in Londen zijn zaken afdoet, kan Jenny dan wat in Italië, Zwitserland en Frankrijk gaan reizen. Jenny heeft echter meer interesse voor de liefde dan voor de Europeesche cultuur. Aan boord reeds wordt zij hopeloos verliefd op Harry Selsbury, haar neef, die zij weliswaar niet kent, maar over wien zij reeds zooveel heeft gehoord en wiens portret haar zoo goed be valt. De avond voor het binnenloopen van de haven van Napels om precies te wezen 's nachts om vijf minuten voor twaalf, stormt zij de hut van haar oom binnen met de mede- deeling, dat zij trouwen gaat met haar neef. Zij gaat dus niet in Napels van boord, maar reist met haar oom mee, door naar Londen. Oompje kan razen en tieren zooveel hij wil, het geeft hem niets, want Jenny wordt om 12 uur meerderjarig en is dan haar eigen baas. Om te voorkomen, dat haar oom haar zal dwarsboomen, weet zij hem in Napels van boord in een trein naar Parijs te lokken. Tege lijk met haar oom ontdoet zij zich op die ma nier van een musicus, die haar op al te op dringerige wijze het hof maakte. Alleen komt Jenny in Londen aan en vraagt zichzelf bij haar neef te logeeren. Harry Sels bury op zijn goede naam bedacht, vindt het een pijnlijke affaire: een jongedame in een jonggezellenwoning! Maar Jenny laat zich niet wegjagen.en brengt een radicale om keer in de levensgewoonten van Harry te weeg. Hij moet weer aan sport gaan doen, hij mag zijn lievelingsgerechten niet meer, om dat hij te dik dreigt te worden. Hij wordt ge- tyraniseerd van den morgen tot den avond en met hem zijn butler Trentner. .,Je moet je leven nooit laten bederven door een vrouw" was steeds Harry's stelregel ge weest voordat Jenny in zijn huis kwam. Nu heeft Harry omgang met vrouwen, of liever met een bepaalde, maar deze omgang was van zeer platonischen aard. Mevrouw Germaine de Roche is een ongelukkig getrouwde vrouw, die haar troost zoekt in de kunst en nu samen met Harry musea bezoekt om er samen over de kunst te praten. Haar man is vreeselijk ja- loersch dat vertelt Germaine tenminste en ondanks de groote voorzichtigheid, die de beide kunstminnaars betrachten, schijnt deze jaloersche echtgenoot nu toch verdenking te koesteren. Zij kan zich met hem in Londen niet meer laten zien en zij haalt hem daarom over met haar naar Oostende te vluchten. Daar kunnen zij ongestoord over kunst en an dere cultureele. zaken praten. Harry vertrekt inderdaad naar Oostende, maar durft er Jenny niets van te zeggen. Onmiddellijk na zijn vertrek krijgt Jenny bezoek van mijnheer Superbus, die zichzelf de beste detective van Londen noemt. Hij waar schuwt haar voor de bende van „den dubbel ganger". Deze bende lokt steeds den een of an deren goedgesitueerden zakenman op reis, zoo_ dra de zakenman vertrokken is, verschijnt zijn dubbelganger op de proppen om zijn slag te slaan. Harry Selsbury is ook het slachtoffer van deze bende geworden, want Superbus heeft hem eenige malen in gezelschap van een der vrouwelijke medeplichtigen gezien. Jenny en Bobby Harry's broer besluiten Harry te redden. Bobby vertrekt terstond naar Oost ende om zijn broer te gaan zoeken, die onder- tusschen nog steeds in Londen zit, want hij heeft zich op het laatste oogenblik bedacht. Hij keert naar huis terug en vindt er tot zijn verbazing Germaine de Roche, die naar zij voorgeeft voor de woede van haar man ge vlucht is, onder bewaking van Jenny. Jenny ziet Harry voor den gevreesden dubbelganger aan en ook hij wordt in zijn eigen studeerka mer opgesloten. Dolle dingen spelen zich nu af die nog dol ler worden door het verschijnen van de mu sicus Dempsi, die Jenny naar Londen is nage reisd. Geheimzinnige gestalten duiken op, er wordt 's nachts ingebroken, er vallen revol verschoten groote bedragen verdwijnen totdat tenslotte de werkelijke dubbelganger ontmaskerd en gearresteerd wordt. Wie deze dubbelganger is, mag hier niet verraden wor den, dat moet de toeschouwer zelf maar uit vinden. Tweede hoofdfilm is „De Jantjes". Wie deze Nederlandsche film nog niet gezien heeft, pro- fiteere van de gelegenheid. UITVOERING „DE DILETTANT". De tooneelvereeniging „De Dilettant" geeft a.s. Zaterdag 4 April een uitvoering met bal na in het gebouw „De Daad". Opgevoerd zal worden „De sleutel van de secretaire" van Hubertus Jansen. De Hiswa is weer aan den gang, De prachtrevue der watersport, Waarnaar ai vele maanden lang. Weer in ons land gehunkerd wordt. Wij springen straks weer in de boot. Wij gaan weer juichend onder zeil, Een ranke zonbeschenen vloot. Zoekt op het water vreugd en heil. V/at nu nog loopt als bleekgezicht, Is strakjes donkerbruin gebrand, De zwaarste zorg wordt wat verlicht. Als Neerland wordt tot waterland. Met zon en zomer voor den boeg En in de sport van 't vreedzaam zwaard Is Neerland's schoonheid ons genoeg, Een waterparadijs op aard. Een trekkend zeil in zonneschijn, Een fok, die klappend bol gaat staan, 'k Hoop. dat de zomer mooi zal zijn En het u voor den wind zal gaan. P. GASUS. De Marnix Zanger Fassagiers van het m.s. Marnix van Sint Aldegonde van de Mij. Nederland worden op de lange reis van of naar Insulinde meerma len onthaald op een concert van het koor, dat zich onder den naam van De Marnix Zangers uit. opvarenden van deze mailboot heeft ge vormd. Het koortje, dat ruim 20 leden telt, en dat is samengesteld uit officieren en opvaren den van lageren rang, heeft zich een goeden naam, zelfs een zekere beroemdheid verwor ven. Aan boord van de Marnix geeft het koor uitvoeringen, steeds voor een liefdadig doel. Vooral aan de tuberculosebestrijding zijn menige recettes afgestaan. Van een plaatgenoot die deel van het koor tje uitmaakt, kregen we een foto van deze zin gende zeelieden. In het zwart de leider. K. N. G. V.-MARSCII TE IJMUIDEN. Op Zondag 3 Mei zal te IJmuiden de eerste officieele K. N. G. V.-marsch plaats hebben georganiseerd door de Turnvereeniging „IJmuiden" in samenwerking met het K. N. G. V. en de V. V. V. „IJmuidens Bloei". Het parcours is met groote zorg gekozen en biedt een rijke afwisseling. Men zal zien de beroemde Zeesluizen, de grootste ter we reld. het Hoogovenbedrijf, de P. E. N.-cen trale, de grootste Draaibrug van Europa en nog andere belangrijke industriewerken, ter wijl een ander gedeelte van het parcours ge legenheid biedt, volop te genieten van het natuurschoon, waaraan Kennemerland zoo rijk is. Er wordt gewandeld in 2 categorieën, n.l.; Categorie A 30 K.M. voor personen van 16 jaar en ouder; Categorie B 20 K.M. voor personen van 11 tot en met 15 jaar (Jeugd- marsch). In Hotel „Kennemerhof", Kennemerplein te IJmuiden, zijn ruime kleedkamers voor dames en heeren aanwezig. De start heeft plaats bij bovengenoemd hotel te 10 uur voor den 30 K.M. marsch en te half elf voor den 20 KM. marsch. Alle inschrijvingen moeten vóór Zaterdag 25 April in het bezit zijn van Mej. T. Peek, LTmuiderstraatweg 183, IJmuiden. WOONWAGENBEWONERS, DIE WAT OP HUN KERFSTOK HADDEN. Door de politie is een woonwagenbewoner aangehouden, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond voor betaling van f 12 boete.of het ondergaan van 4 dagen hechte nis. Daar hij de boete niet betaalde, is hij on der geleide van de Rijkspolitie op transport ge steld naar Haarlem om zijn vier dagen rijks- Iogies te ondergaan. Eveneens werd een woonwagenbewoonster opgespoord die nog f 5 boete moest betalen of twee dagen hechtenis moest ondergaan. Zij koos het eerste en bleef dus vrijgesteld van het reisje naar Haarlem. Begrafenis der Uiver- slachtoffers. Van Steenbergen, Waalewijn en Van Zadelhof op „Zorgvlied" bijgezet. Woensdagmiddag te 2 uur is op de Alge meene Begraafplaats „Zorgvlied" aan den Amstel te Amsterdam het stoffelijk over schot bijgezet van den tweeden piloot J. van Steenbergen, den mecanicien H. A. Waalewijn en den marconist G. van Zadelhof, die op 19 December 1934 bij het vergaan van de „Uiver" op zijn Kerstvlucht naar Indië om het leven zijn gekomen. Evenals het stoffelijk overschot van ge zagvoerder Beekman, dat 's morgens op de Algemeene Begraaf plaats te Muiderberg is bijgezet, stonden de kisten met het stoffelijk overschot der drie overige leden van de om gekomen bemanning sedert de aankomst in Amsterdam opgebaard in de aula van de be graafplaats. De heer Plesman heeft in de aula het woord gevoerd. „Beste vrienden", sprak hij, „wij herinneren ons allen den nacht van 19 op 20 December 1934, toen de „Uiver" in zeer slecht weer is ondergegaan. De glorie die deze machine had gewekt, werd overschaduwd door het verlies van haar vernietiging. Vier van onze beste mannen en drie passagiers zijn daarbij gevallen. Beekman had een staat van dienst als weinig andere piloten. In zeer slecht weer, in den strijd tegen de elementen, kwam een einde aan zijn schitterende carrière. Met hem verloren wij drie van onze meest beminde er. meest bekwame medewerkers, die om hun vriendelijk karakter allen evenzeer gezien waren. Op wensch hunner familie worden zij thans in vaderlandschen bodem te ruste ge iegd. Hier hebben zij dan hun laaste rust plaats gevonden. God moge zich over hun zielen ontfermd hebben. Dat zij rusten in vrede". Hierna hebben nog mr. Haspels, burge meester van Nieuwer Amstel, dr. J. C. Ko ningsberger en twee familieleden gesproken. DE A.N.P.-TELEXDIENST VERFILMD. Naar aanleiding van de in dienst stelling op 6 April a.s. door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken van het eigen Telexnet van het Algemeen Nederlandsch Persbureau met 76 aangesloten dagbladen, wordt in het Polygoon-journaal, dat van Vrijdag a.s. af in verschillende bioscooptheaters zal worden vertoond, een kijkje gegeven van de wijze, waarop het Telex-distributiesysteem voor de pers werkt, terwijl naast een blik op -de mo dernste manier van nieuwsgaring en -ver spreiding een beeld wordt gegeven van de ontvangst en de distributie van nieuwsbe richten in de afgeloopen periode. Het nieuwe Japansche kabinet onder leiding van Hirota. Eerste rij v. 1. n. r. Teraoetsji, oorlog; minister-president Hirota; handel en nijverheid Kawasaki. Tweede rij: marine Nagano; financiën Baba: justitie Hayasji. Derde rij: over- zeesche gebieden Nagata; verkeer Tanogomi; landbouw Mayeda; binnenland en opvoeding Usjio Verdacht van communistische propaganda. Nederlander in Duitschland aangehouden. Duitsche kommiezen hebben aan de grens bij Tegeien aangehouden den 18-jarigen H. Fel ler uit Be'feld, die ervan verdacht wordt zich aart het voeren van communistische propa ganda in Duitschland te hebben schuldig ge maakt. De jongen is naar de stadgevangenis te Dusseldorf overgebracht en ingesloten. De communistische lectuur is in besiag genomen. Naar wij nader vernemen was de aangehou dene met een vriend naar Duitschland gegaan. Beiden hadden een actetasch bij zich, waarin zij communistische vlugschriften vervoerden. Nauwelijks hadden zij de grens gepasseerd of zij werden aangeroepen door Duitsche douane beambten. De vreemdeling, die den aange houdene vergezelde, sloeg op de vlucht. De beambten openden het vuur op den vluchte ling, die door een kogel in den arm werd ge troffen doch echter kans zag de grens te pas- seeren en zich in veiligheid te brengen. Zon der herkend te worden is hij verder ontkomen. Nadat de actetasch door de beambten was onderzocht werd Feller gearresteerd. Volgens de familie zou de aangehoudene niet zelf de tasch hebben gedragen. Twee on bekenden zouden bil het roepen van de Duit sche douane hun tasschen bij den aangehou dene hebben neergeworpen en zijn ontsnapt. Aan dit verhaal wordt weinig geloof gehecht. KWAAD HET HUIS UIT GELOOPEN. Jeugdig avonturier te Amsterdam aangehouden. De aandacht van' een politieagent in Am sterdam Noord werd Woensdagnacht getrof fen door een jongen, die poogde een stilstaan de vrachtauto binnen te klimmen. De agent ondervroeg hem. waarbij bieek, dat de knaap afkomstig was uit Wijk aan Zee en Duin. Vroeg in den avond had de zestienjarige na een twist met zijn ouderen broer kwaad het ouderlijk huis verlaten en was met de fiets naar Amster dam gekomen. Hij was juist van plan in den vrachtwagen een onderkomen voor den nacht te vinden, toen de passeerende agent hem op merkte. De jongen is voorloopig ondergebracht in het politiebureau Adelaarsweg. Heden is hij op transport gesteld naar zijn woonplaats. Ossche zaken in hooger beroep Assuradeur uit Nijmegen krijgt zes jaar. DEN BOSCH, 1 April (A.N.P.) Het hof deed heden uitspraak in de zaak tegen den 25- jarigen landbouwer F. N. van de W„ die te recht stond wegens den roofoverval in de woning van den 72-jarigen C. van der Burgt te Vechel. gepleegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1933. Van der W. werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Veertien dagen geleden stond in hooger beroep terecht de 43-jarige assuradeur S. uit Nijmegen, die door de rechtbank tot 5 jaar was veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de in Mei 1933 in het gemeentehuis te Gassel gepleegde inbraak, de inbraak te Lan- genboom in Januari 1934. voor welke beide misdrijven hij inlichtingen had verstrekt. Tevens werd hij veroordeeld wegens heling. In hooger beroep eischte de advocaat-gene raal 7 jaar. Het gerechtshof veroordeelde S. thans tot 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Veilig Luchtverkeer. Gewijzigde voorschriften. In de praktijk van de luchtvaart is ge bleken. dat sommige veiligheidsvoorschrif ten, welke vastgelegd waren in het Lucht- verkeersreglement, dat in 1934 werd afge kondigd, weer. wijziging behoefden. In het thans verschenen Stsbl. 568 is nl. afge kondigd een Kon. besluit, waarbij o.a. is be paald. dat, wanneer een vlieger zich bevindt buiten de bebouwde kom eener gemeente, hij met zijn vliegtuig niet mag vliegen op een geringere hoogte dan 200 M. boven den grond. Eertijds was de minimale hoogte op 100 M. bepaald. Ook werd eerst in de ver bodsbepaling gesproken van „menschenver- zamelingen". waarboven niet mocht worden gevlogen met een geringere hoogte, dan was voorgeschreven, maar thans is afzonderlijk bepaald, dat ook „bevolkte stranden" be grepen worden onder menschenverzamelin- gen. Van deze verbodsbepaling kan de betrok ken Minister wanneer het militaire vlieg tuigen betreft, zijn de Minister van Water staat èn de Minister van Defensie daartoe bevoegd ontheffing verleenen. De verbodsbepaling inzake het uitvoeren van kunstvluchten boven de bebouwde kom van een gemeente en boven menschenver- zamelingen, geldt nu ook voor bevolkte stranden. Tenslotte is de reeds eerder afgekondigde verbodsbepaling betreffende het sleepen of doen sleepen in de lucht van voorwerpen met behulp van een luchtvaartuig, wanneer die voorwerpen niet behooren tot de nood zakelijke uitrusting van dat luchtvaartuig, thans aldus aangevuld, dat zij niet geldt voor het sleepen of doen sleepen van een. zweefvliegtuig'. In zoo'n geval moeten ech ter de ministerieel voorgeschreven bepalin gen voor de opstijging van zweefvliegtuigen, in acht worden genomen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1