i UT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DEBOOZEVAMPYR Moeilijke opmarsch in de bergen. De Volkenbond en het Onderwijs in de Geschiedenis. Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos KALK) PROGRAMMA VRlJEiS. 3 APRIE 1936 Dg Loearnostaten op 8 April weer bijoen? Vermoedelijk Ie Parijs of Brussel. Eden heeft Duitschland verzocht de Rijnzöne voorloopig niet te versterken. Frankrijk. locarnolanden op 8 April bijeen? Bij het onderhoud, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken Fiandin. Donderdagmiddag heeft ge had met den Britschen ambassadeur is principieel onder oogen gezien dat de vertegenwoordigers der vier Locarno-mogenheden Woensdag 8 4prii te Parijs of te Brussel zullen bijeenkomen. De Engelsche regeering zal spoedig haar beslissing mededeelen. t bevoegde Fransche kringen geeft men 7oo meldt het A.N.P. reeds thans dui- 7r:ï. te verstaan, dat Frankrijk getrouw zal Sn aan de opvatting van den ondeelba- «n vrede en de collectieve veiligheid, rm deze basis wil het de diplomatieke on- riP^andelingen voeren bij de ontwikkeling n den internationalen toestand, welke is ge "tapen door het optreden van Duitschland Maait jJ. Men meent in politieke kringen te Londen te weten, dat Eden giste ren in zijn onderhoud met Von Rib- bcntrop erop heeft aangedrongen, dat Duitschland gedurende de 4 maanden van de interim-periode geen versterkingen in het Rijnland zal aanleggen. Engeland. Regeering opnieuw in de minderheid. ne regeering heeft gisteren opnieuw een ne- rierlaa0- geleden, ditmaal in het Hoogerhuis, L raet 33 tegen 9 stememn een nieuwe clau sule heeft aangenomen in het wetsontwerp betreffende de werkloosheidsverzekering der landarbeiders. Krachtens deze clausule, die door de regee- rjng werd bestreden, zullen de landarbeiders hun uitkeering kunnen afhalen aan de plaat selijke postkantoren, zoodat zij niet verplicht zijn den vaak langen weg af te leggen naar de regeeringsbureaux. Deze nederlaag is natuur lijk van geen werkelijk belang en zal in het geheel geen politieke gevolgen hebben. België. Brussel door het Duitsche antwoord teleurgesteld, Men acht te Brussel het Duitsche antwoord teleurstellend, alhoewel men er op wijst, dat het niet geheel negatief is. Men acht het ten zeerste gewenscht, dat de Locarnomogendheden zoo spoedig mogelijk bijeenkomen om in gemeenschappelijk over leg de houding te bepalen, die tegenover Duitschland moet worden aangenomen. Oostenrijk. De werking van den dienst plicht. Het christelijk-sociale „Neuigkeitsweltblatt" publiceert in zijn editie van Donderdag me- dedeelingen van welingelichte zijde over de uitvoering van den bondsdienstplicht. Vol gens deze mededeelingen zal op 1 October a.s. de lichting der in 1915 geborenen opge roepen worden. Hun diensttijd zal principieel zes maanden bedragen, terwijl de militaire diensttijd voor officiers-oppassers op 1 jaar zal worden gesteld. Voor de lichtingen 1900 tot 1915 zullen mi litaire opleidingscursussen worden ingericht, welker duur 4 tot 8 weken zal bedragen. In dat jaar zullen nog de lichtingen 1901 en 1902 dergelijke cursussen moeten volgen. Mannen van de lichting 1900 zullen, voor zoover zij nog in het oude Oostenrijksch-Hongaarsche leger hebben gediend, in speciale opleidings cursussen worden opgeleid. De lichtingen 1894 tot 1900 zullen bunnen afzienbaren tijd geen militaire oefeningen behoeven mee te ma- Hongarije. Gaat ook Hongarije zijn bewapening opvoeren? De officieuze „Pester Lloyd" schrijft, dat Hongarije, een klein en weerloos land, aan de genade is overleverd van zijn nabuurlanden, die tot de tanden gewapend zijn, en het ieder oogenblik kunnen aanvallen. Dit beteekent jen element van onveiligheid voor geheel Europa. Het blad voegt hieraan toe, dat de trouw de verdragen, die Hongarije steeds heeft fcioond, niet kan beteekenen, dat dit land net juk der slavernij zal blijven dragen, dat -et door de militaire clausules werd opgelegd, andere landen zich van dit juk bevrijd hebben en de groote mogendheden zich blijven bewapenen. Duitschland. de politieke leiding in staat en partij. Vervol gens uitte Hitier zijn waardeering over de or ganisatorische prestaties van het partijappa raat en het werk van de leiding van den ver kiezingsstrijd. De eerstvolgende kabinetszitting vindt na de Paaschdagen plaats. Ook generaal Kasjii in de reserve geplaatst. Luitenan generaal Iwatosji, commandant van de derde divisie, is aangesteld tot com mandant van het garnizoen van Tokio en be velhebber volgens den staat van beleg, in op volging van luitenant-generaal Kasjii, die in de reserve wordt geplaatst. Ook deze maatregel staat in verband met de opstandige bewe ging van Februari j.l. Kasjii was n.l. garni zoenscommandant in Tokio toen de revolutie uitbrak. (A. N. P.) De oorlog in Abessynië. Regenval tusschen Amba Aladzji en Tsana meer. Condar schijnt bezet te zijn. DZJIBOETI, 2 April (Reuter-A.N.P.) Hoewel Gondar gisteren bezet is en zekere Italiaansche voorhoededetachementen door dringen in de richting van het Tsana-meer, 50 K.M. zuidelijker, ondervinden de Italiaan sche colonnes, die Gondar bezetten eenig op onthoud. Een der colonnes heeft op 15 K.M. ten Noorden van Gondar al haar gemotoriseerd materiaal onder bewaking moeten achter laten omdat het onmogelijk was snel een weg aan te leggen van de bergengte naar Gondar. De correspondent van Reuter-A.N.P. bij de Italiaansche legers in het Noorden, seint dat de troepen van generaal Starace, die de rivier Setit zijn overgetrokken, een vliegende colonne hebben gevormd, bestaande uit twee regimenten „bersaglieri" (scherpschutters) en zwarthemden en een compagnie motorrijders, die bewapend zijn met lichte mitrailleurs, motoriseerde artillerie, pantserwagens vrachtauto's. De genietroepen, die de colonne begeleiden verwijderen rotsblokken om de smalle karavaanwegen te verbreeden en vlak ker te maken. Vliegtuigen en radio verzekeren de verbinding met het hoofdkwartier. Onder weg is men op geen enkelen tegenstand ge stuit, hoewel op zeker oogenblik troepen van ras Imroe en van ras Ayeloe Boerroe de berg passen Tsjentsjer en Malemo hebben bezet, welke ideale verdedigingsstellingen vormen. De Abessynische troepen trokken evenwel voor de aankomst der Italianen terug. De colonne van Starace en de inheemsehe troepen uit Debaretsj. een lang massief in Semien, bereikten gelijktijdig Gondar. hoewel slechts terloops was geregeld, dat de colonne van Starace Gondar zou bezetten, terwijl de inheemsehe bataljons zijn flank zouden beschermen. In het gebied tusschen den Amba Aladzji en het Asjangi-meer is het gaan regenen, maar tot nu toe worden, naar men verklaart, de militaire operaties er niet te zeer door ge hinderd. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba deelt mede, dat een door het Abessijnsche hoofdkwartier gepubliceerde communiqué aangaande den slag bij het Asjangi-meer o.m. vermeldt: Op 31 Maart is ons leger Maitsjio (tusschen den Amba Aladzji en het Asjangimeer) omnengetrok- ken, zoomede Addebar. Het heeft een schit terende overwinning op de Italianen behaald en bezette versterkte stellingen. Vier van de zeven Italiaansche versterkingen werden op geruimd. Gisteren, 1 April, heeft ons leger gestreden van 5 uur 's ochtends tot 7 uur 's avonds. Den eersten dag werden 200 blanke Italianen o.w. 36 officieren gedood, den vol genden dag zijn 500 blanke Italiaansche mili tairen gedood, terwijl het aantal Italiaansche gewonden onbekend is. 2000 Eritreesche mili tairen zijn gedood en een enorm aantal ge wond tijdens de beide slagen. Wij (de Abessijnen dus) hadden 887 dooden en 345 gewonden. Groote hoeveelheden mitrailleurs, kanonnen geweren, revolvers en munitie vielen in onze handen. Ondanks het intensieve luchtbom bardement der Italianen en hun artillerie vuur hebben onze troepen blijk gegeven van onwankelbaren moed. Zij hebben grooten voortgang gemaakt. Een telegram van het front vermeldt, dat het niet waar is, dat de keizerlijke garde zou zijn verslagen. De correspondent van Reuter-A.NJP. bij de Italiaansche legers in het noorden, schrijft, dat de keizer voor den eersten keer sedert den oorlog persoonlijk van den top van een heuvel, welke het Mecandal beheerscht, de ge vechten heeft gadegeslagen. Van hier heeft, hij de operaties tijdens den slag bij het Asjangi-meer geleid. De commandant der keizerlijke garde ernstig gewond. Ras Kassa en ras Seyoem, die in het geheim naar het noord-westen waren gekomen, zouden zich aan de zijde van den keizer op den heuvel hebben opge houden. De Abessyniërs hebben gebruik ge maakt van een aantal Fransche loopgraaf- mortieren en van geschut van 75 mM. Ge durende de gevechten hebben de Italiaansche vliegtuigen 13 ton ontplofbare stoffen uit geworpen. Alle Italiaansche vliegtuigen zijn naar hun bases teruggekeerd. Zes of zeven vliegers zijn door kogels getroffen. De correspondent van Reuter-A.NP. te Ad dis Abeba seint, dat Colson, de Amerikaan- sche adviseur van den keizer morgen naar Egypte vertrekt met ziekenverlof. (Copyright Reuter-A.N.P.) Abessynië richt zich opnieuw tot den Volkenbond. In een aan den Volkenbond gerichte nota vraagt de Abessynische regeering: 1. Financieele hulp, teneinde haar in staat te stellen met minder ongelijke wapenen te gen haar aanvaller te strijden. 2. Opheffing van alle hinderpalen en belem meringen, die nog door sommige staten-leden in den weg worden gelegd aan d" transporten bestemd voor de Abessynische troepen. 3. Verzwaring en aanvulling der sancties, die artikel 16 van het Pact verplichtend voor: schrijft. 4. Spoedige stappen bij de regeering te Rome om haar het oorlogsrecht en de internatio nale conventies te doen eerbiedigen en de sy stematische vernieling en uitroeiing van on schuldige bevolkingen te doen staken. De nota besluit: „Is het te veel ge vraagd te herinneren aan de essen- tieele taak van alle leden van den Volkenbond en alle organisma van Genève, t.w. de kracht van het recht te doen zegevieren over het recht van den sterkste?" Honderden gevallen van gas vergiftiging aan het noorde lijk front. Uit Addis Abeba 2 April (Reuter). Dr. Macfie van de Britsche Ambu lance heeft gisteren een verklaring onderteekend, dat hij tusschen 1 en 18 Maart aan het noordelijk front per soonlijk vele honderden gevallen van ernstige gas-vergiftiging heeft be handeld. Kapitein Taylor, plaatsvervangend militair attaché heeft monsters verzameld van op 30 December j.l. te Boelali aan het Zuidelijk front omlaag geworpen ruw mosterdgas, gelijk uit een analyse te Aden is gebleken. Ook 't Zweedsche en Nederlandsche Roode Kruis hebben verklaringen ondertee kend honderden onmiskenbare gevallen van gasvergiftiging te hebben behandeld. In diplomatieke kringen is men van mee ning dat, tegenover zulke getuigenissen, het onmogelijk is de beweringen, dat de Italianen gifgassen gebruiken, voortaaan niet als bewe zen aan te nemen. Een uitnoodiging aan de regeeringen, om een Verklaring te onderteekenen, waarbij bepaalde (bij het geschiedenis onderwijs in acht te nemen) beginselen, in het belang van een verbetering der internationale betrekkingen tusschen de volkeren worden verkondigd. (Van onzen correspondent te Genève). Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende MUnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten (Adv. Inges. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. R'jkskabinet behandelde de begrooting voor 1936. Het rijkskabinet heeft zich in zijn zitting gisteren bezig gehouden met de rijksbe groting voor 1936. Met voorbehoud van eenige nog niet definitief vaststaande posten werden ciPI00rstellen van den rijksminister van finan- hwo Z?°,als.die opgesteld zijn op grond van de tpm t °ingen met de verschillende depar- menten, aangenomen, terwijl tegelijkertijd »nian,vullende begrooting voor 1935 werd goedgekeurd. J? insluiting hierop legde Hitier een tipff v®r^aring af, waarin hij een uiteenzet- sbnf tvan den buitenlandsch politieken toe- ^rwijl hij voorts woorden van dank voor de uitspraak van het yolk over Behoedzaam sluipt Thijs door de donkere gang. Voorzichtigheid is geboden, want de vampyr is geen gemoedelijke gastheer en hij zal dat rondneuzen van Thijs vermoedelijk heelemaal niet goed vinden. Plotseling komt Thijs aan een steenen trap. Sjonge, wat gaat die steil omhoog. Het lijkt wel een trap in een toren. Thijs staat niet lang te overleggen, maar gaat dadelijk naar boven. Hij heeft geen flauw idee, waar hij ergens terecht kan komen. Er is geen andere keuze, want teruggaan wil hij niet en dus stapt hij moedig verder. Wat is het hier akelig en wat weerklinken zijn voetstappen hol in dit steenen kasteel. Het is een echt rooversholl Terwijl een zeventigtal ambtenaren van het Volkenbondssecretariaat ongeveer veer tien dagen lang een min of meer aangename vacantie in de Engelsche hoofdstad door brachten, die slechts nu en dan even door een bijeenkomst van den Volkenbondsraad onderbroken werd, zijn de ruim 500 te Ge neve achtergebleven ambtenaren regelmatig voortgegaan met hun dagelijksche werk ter voorbereiding van de vele bijeenkomsten der technische Volkenbonüsorganen, die weder in het vooi'jaar en van den zomer hier zul len gehouden worden, en ter uitvoering van vroegere beslissingen op technisch gebied van den Volkenbondsraad. Een der juist tot uitvoering gebrachte Raadsbesluiten heeft op het onderwijs in de geschiedenis betrekking. Reeds in vorige ja ren hadden vredes- en volkenbondsvereenl- gingen, alsmede verschillende organisaties van het onderwijzend personeel zelf er op aangedrongen, dat bij het geschiedenison derwijs niet de nadruk zal worden gelegd op de oorlogen, die het eigen land tegen andere volkeren gevoerd heeft, doch vooral gewezen zal worden op de verschillende factoren, die de volkeren aan elkander verbinden en die het gevoel van wederzijdsche achting kun nen versterken. Aan dezen aandrang van particuliere zij den, om het onderwijs in de geschiedenis aan de verbetering der internationale ver standhouding tusschen de volkeren dienst baar te maken, heeft de Vol'kenbondscom- missie voor Intellectueele Samenwerking reeds sinds 1925 getracht steun te verleenen. De Volkenbondscommissie heeft toen een be roep gedaan op de in de verschillende lan den bestaande nationale commissies voor in tellectueele samenwerking, om in gemeen overleg er voor te zorgen, dat uitlatingen in schoolboeken voor het geschiedenisonderwijs die een ander volk in een ongunstig licht zouden kunnen plaatsen, die de geprikkeld heid tegen andere volkeren zouden kunnen aankweeken of die geschiedkundige feite lijke onjuistheden ten nadeele van den goe den naam van een ander volk inhouden, herzien worden. De Volkenbondscommissie kende uitdrukkelijk iedere nationale com missie voor intellectueele samenwerking het recht toe bij een andere nationale commissie aan te dringen op een zoodanige verbetering der leerboeken in de geschiedenis. Geen na tionale commissie zou bij de ontvangst van een dergelijk verzoek van een andere com missie dus voortaan het recht hebben zich over de „inmenging" van het buitenland te beklagen. Inderdaad zijn op deze wijze reeds verschillende verbeteringen in de geschied- boeken aangebracht. Intusschen dragen ook zelfs de-ze nationale -commissies voor intellectueele samenwerking ook al zijn zij op aanraden van den Volken bond in het leven geroepen nog slechts een particulier karakter. De Volkenbondscom missie heeft zich dus een paar jaar geleden de vraag gesteld, of de Volkenbond niet het een of ander doen kon, waardoor ook de re- geerihgén zich zouden verplichten ervoor te zorgen, dat bij het onderwijs op de scholen in de geschiedenis naar verbetering der internationale verstandhouding zou worden gestreefd. Eerst had men gedacht over een internationale conventie waarbij de regeerin gen zich over en wéder zouden verbinden, dat bij het geschiedenisonderwijs op hun •scholen de goede internationale betrekkingen zouden worden gediend en alles zou worden vermeden, dat de stemming tegenover een ander volk zou kunnen verscherpen. Verschil lende regeeringen vreesden echter dat een dergelijke conventie juist de bron van allerlei gekibbel tusschen twee regeeringen zou kun nen worden. Wanneer een regeering .bij een zoodanige conventie bepaalde verplichtingen over den inhoud der geschiedenisboeken zou op zich nemen, zou een andere regeering, die eveneens tot de conventie was toegetreden, zich daarop kunnen beroepen en de wijziging van een geschiedenisboek kunnen verlangen. Op deze wijze zouden alle mogelijke mee- ningsgesohillen tusschen regeeringen kun nen ontstaan die juist allerminst voor een verbetering der wederzijdsche betrekkingen bevorderlijk zouden kunnen zijnl De Volkenbondscommissie voor de Intellectueele Samenwerking heeft dus van de gedacte afgezien, dat de re geeringen bij een conventie, die den verdragsluitenden partijen rechten en ver plichtingen zou geven, bepalingen omtrent de strekking van het ónderwijs in de geschie denis zouden vastleggen. De Volkenbonds- commissie vond het doelmatiger dat de re geeringen d'ie hunnerzijds ertoe zouden willen bijdragen, dat het geschiedenisonderwijs het groote belang van den volkerenvrede niet uit het oog zal verliezen niet een wederzijds bindende conventie zullen sluiten, op grond waarvan zij eventueely door een andere re geering in staat van beschuldiging zouden kunnen gesteld worden met alle onaange name gevolgen daarvan, doch eenvoudig zich bij een eenzijdig bindende verklaring moreel zullen verplichten hun best te doen, dat het onderwijs in de geschiedenis aan de aanbe velingen der Volkenbondscommissie zal be antwoorden. De onderteekening van zulk een verklaring zou een regeering, ook al wordt deze door andere staten eveneens onder teekend toch niet bloot stellen aan het ge vaar dat zij door een anderen staat ter verantwoording zou worden geroepen en wel licht haar onderwijspolitiek ten overstaan van het Haagsche Internationale Gerechts hof zou moeten verdedigen. De onderteeke- ning der verklaring legt den regeeringen, die hiertoe overgaan sleólits moreele verplich tingen van principieelen aard op. De Verklaring, zooals deze door de Volken bondscommissie voor Intellectueele Samen werking is ontworpen en door de algemeene Volkenbondsvergadering van September 1935 is bekrachtigd, houdt de principieele uit spraak in, dat de regeeringen, die de Verkla ring onderteekenen, van oordeel zijn, dat de goede internationale betrekkingen tusschen de volkeren behooren ontwikkeld te worden en dat daarvoor o.a. nuttig is, dat het op groeiende geslacht in ieder land een uitge breidere kennis verkrijgen zal van de geschie denis der andere volkeren en dat de gevaren bezworen zullen worden, die uit een partij dige voorstelling van bepaalde historische gebeurtenissen in de geschiedenisboeken zou den kunnen voortspruiten. Met het oog hierop verklaren de regeeringen, die de Verklaring onderteekenen, zich voorstanders van de vol gende bij het geschiedenisonderwijs in acht te nemen beginselen: 1. de aandacht der onderwijsautoriteiten en der schrijvers van schoolboeken moet in ieder land gevestigd worden op de wenschelijkheid, dat bij het geschiedenisonderwijs een zoo groot mogelijke plaats aan de geschiedenis der andere volkeren zal worden ingeruimd en dat daarbij vooral gelet zal worden op de elementen, die de onderlinge afhankelijkheid der volkeren van elkander doen in het oog springen 2. Iedere regeering moet nagaan, door wel ke middelen in het bijzonder met betrekking tot de keuze der schoolboeken, de schooljeugd gevrijwaard zou kunnen worden tegen leer stellingen en beweringen, die ongerechtvaar digde vooroordeelen tegen andere volkeren zouden kunnen opwekken; 3. In ieder land behooren door de goede zorgen van de nationale commissies voor in tellectueele samenwerking deskundigencom missies van geschiedenisleeraren en andere leden van het onderwijzend personeel te wor den in het leven geroepen, die aan de regee ringen voorstellen zullen moeten voorleggen in het belang van de verwezenlijking der onder 1 en 2 dezer Verklaring verkondigde beginselen. Deze deskundigencommissies be hooren ook het recht te hebben, evenals de nationale commissies voor intellectueele sa menwerking. elkanders hulp in te roepen voor de herziening van geschiedenisboeken, voor zooverre dit in het belang der goede verstand houding tusschen hun volkeren wenschelijk zou zijn. Deze Verklaring is thans met toe stemming van den Volkenbondsraad door het Volkenbondssecretariaat aan de regeeringen van alle staten toegezonden, met de mededee- ling dat de Verklaring van thans af door alle regeeringen, onverschillig of hun staat al dan niet lid van den Volkenbond is, op het Vol kenbondssecretariaat zal kunnen ondertee kend worden. De regeeringen zijn tevens uit- genoodigd uiterlijk 1 Juli aan den secretaris generaal van den Volkenbond te willen mede deelen, of zij tot een zoodanige onderteeke- ning bereid zijn. B. de JONG VAN BEEK EN DONK. De kroning van Eduard VIII Zal plaats hebben in Mei 1937. LONDEN, 2 April. Eerste minister Baldwin heeft heden bekend gemaakt dat de kroning van koning Edward VIII zal plaats hebben in Mei 1937. De juiste datum zal binnenkort worden medegedeeld. Torlnado verwoest een kleine stad. Voor groot aantal slachtoffers gevreesd. Het A. N. P. meldt: Uit New York 2 April: De kleine stad Cordele in den staat Georgia is door een tornado verwoest. De storm, die op sommige oogenblikken een windsterkte be reikte van 95 mijl per uur, vernielde ruim 50 woonhuizen. Ook de middelbare school en de gemeenteschool stortten in. Onder de puinen der instortende huizen zijn verscheidene per sonen bedolven. Tot dusverre zijn 10 lijken geborgen; men vreest echter dat de lijst van slachtoffers nog veel grooter zal worden. Tot dusverre heeft men 60 gewonden geteld. De straten der stad zijn bedekt met brokken puin van de vernielde gebouwen, hetgeen het red dingswerk ten zeerste bemoeilijkt. J ZATERDAG 4 APRIL 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8 00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sportpraatje. 3.00 Kin deruur. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-Boys. 5.30 Espe ranto. 5.45 KRO-Melodisten. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Berichten, reportage, gram.pl. 8.30 KRO-orkest. 9.15 Lezing. 9.30 KRO-orkest en sopraan. 10.00 Voordracht. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht en gram.pl. 12.00—1.45 VARA- orkest en gram.pl. 2.00 Lezing 2.20 Vervolg or kestconcert. 2.50 Gram.pl. 3.10 Schaakpraatje. 3.30 R'damsch Philh. Orkest en zang. 4.30 Filmpraatje. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.40 Lezing. 6.00 VRO. 7.00 Opera-uitzending, m. m.v. solisten, koor en orkest. 7.15 Film en Theater. 7.25 Vervolg opera-uitzending. 7.40 Toespraak. 7.50 Vervolg opera-uitzending. 8.05 Berichten. 8.20 Vervolg opera-uitzending. 8.45 Berichten, gram.pl. 9.00 VARA-orkest. 9.45 Causerie. 10.00 Nieuwsber. 10.05 VARA-orkest. 11.00—12.00 Gram.pi. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Sportverslag. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Falkman en zijn Apachén-Band. 3.10 Sport- verslagen. 5.20 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch in termezzo. 7.20 Weekend-programma. 8.05 BBC-Theater-orkest. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Koorconcert en solisten. 10.50 BBC-orkest en sopraan. 11.50 Berichten. 12,00—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nat. Orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascal-orkest. 5.50 Gram.pl. 8.35 Opera-uitzending. 11.5512,35 Krettly-orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert. 11.20 Concert. 12.35 Vroo- lijk programma. 1.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma. 6.20 Zang en orgel. 7.30 Dansmu ziek. 10.20—11.20 Vroolijk programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.35 Zigeunermuziek. 1.30 Klein-orkest. 2.20 Radiotooneel. 3.20 Sympho- nieconcert. 5.20 Gram.pl. 6.20 Klein-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Klein-orkest. 1.30 Zigeunermuziek. 2.20 Gram.pl. 3.05 Radiotooneel. 4.35 Kamermuziek. 5.35 Omroeporkest. 6.35 Dito. 7.20 Zang. 8.20 Vocaal concert. 8.50 Reportage. 9.20 Vocaal con cert. 9.50 Hoorspel. 10.30 Cabaret. 11.3512.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Kamermuziek. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek-

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3