BEVERWIJK Urk. HEEMSKERK. SANTPOORT. Tentoonstelling van den bakkerscursus. Geopend door den burgemeester. risteravond werd in de bovenzaal van ho- oud Meeresteyn" een tentoonstelling van rk«tukken gehouden, welke vervaardigd ren door cursisten van den vakcursus der AUrpmeene en Christelijke Bakkersgezellen. ne voorzitter der cursuscommissie, de heer V Haasnoot, heette alle aanwezigen hartelijk nitnm speciaal den Burgemeester en mevr. Sr hollens Voorts dankte de voorzitter het b «tuur van ..Algemeen Belang dat de fondstoff.en had geleverd en alle andere henkers die tot 't slagen van den bakkers- n-siis medewerkten. Spr. deelde mede dat iurv voor brood bestond uit de heer en u H Meijer. N. J. Out, P. v. d. Berg, en voor a» afdeeling banket uit de heeren P. Groot, J. mwehand en G. H. v. d. Matte. Vervolgens Heelde de jurv de namen van ae prijswüi- :Lrs mede van de afdeeling banket. A'deeling I, Glacé: le prijs Weeda, 2e pr. t Spanjaard, 3e pr. Post. Afdeeling I, Vruchten: le pr. Vermeer, 20 minten, 2e pr. Weeda. 19 pnt. Afdeeling II, Vruchten: le pr. Prins, 21 pnt. 2e pr. Waardijk 19 pnt. Klinkenberg eervolle ^Afdeehng II. Glacé: le prijs Vonk 19 pnt., 2e pr. Klinkenberg, 16 npt., v. Kempen eer volle vermelding. Vrije werkstukken: le pr. de Gelder 27 pnt., 2e pr Spanjaard 26 pnt., 3e pr. Weeda, 23 pnt. prl eervolle vermelding, oud-cursisten K. Haasnoot lof der jury. Afdeeling 1 Grootbrood: le prijs T. v. d. Bertr 38 pnt., 2e pr. M. Hoogvorst, 3712 pnt., 3e pr M Ranke 35 Vz pnt. Vlechtwerk le afdeeling: le pr. E. Spaker 29 pnt, 2e pr. J. Post, Beverwijk, 26 pnt. 3e pr. j v Hemsbergen 25 pnt. Afdeeling II Grootbrood: le pr. J. Zonne veld 36 pt., 2e pr. Kannemijer 34 pt., 3e pr. j post. Santpoort 33 pnt. 'Afdeeling II, Vlechtwerk: le pr. J. Butter 26* pnt, 2e Pr- Prina 25 pnt, 3e pr. J. Post 24 pnt. Vrij werk oud-cursisten: le pr. C. Winkels 2e pr. Olsthoorn, 3e pr. H. Winkel. Vrij werk cursisten: le pr. J. Post, Bever wijk, 2e pr. C. Spaker. Theorie: J. Post, Beverwijk, J. Post, Sant- ^°De voorzitter bedankte de juryleden, die volgens spr. geen gemakkelijke taak hadden en° wenschte de winnaars geluk met hun prijzen. Hierna voerden nog verschillende heeren het woord, o.a. de heeren Kannegieter, Hil- lebregt, Hoofdbestuurders van den Algemee- nen Bond, H. H Meyer, namens de juryleden, afgevaardigden van Zaandam en Alkmaar, die allen den wensch uitspraken, dat het met den cursus crescendo mag gaan. Tenslotte opende de burgemeester de ten toonstelling en uitte zijn waardeering voor het werk van de commissie en hoopte dat deze tentoonstelling van werkstukken aan de gestelde verwachtingen beantwoorden zal. De heer K. Haasnoot dankte alle sprekers hartelijk voor hun welgemeende woorden. De werkstukken konden hierna bezichtigd worden waarvan het talrijke publiek dank baar gebruik maakte. Vandaag zal de tentoonstelling door ver schillende scholen worden bezocht, waarbij aan tevens den kinderen een tractatie wordt aangeboden. VOORJAARSVERGADERING HARD DRAVERIJ VEREENIG1NG. De voorjaarsvergadering van de Hard- draverijvereeniging „Beverwijk en Omstre ken" welke Donderdagavond in Hotel „Oud Meerenstein" werd gehouden, was heel matig bezocht. De voorzitter, de heer A. Blom legde in zijn openingswoord den leden de vraag voor, wat gedaan zal moeten worden om de mecschen naar de vergadering te krijgen. Bij de ingekomen stukken waren verzoeken van eenige vereenigingen om beschikbaarstelling van medailles. De voorzitter was van meening, dat deze aanvragen zoo talrijk worden, dat de ver- eeniging meer op een weldadigheidsvereeni- ging gaat lijken dan op een tot bevordering van de drafsport. Op voorstel van enkele leden werd besloten voor deze zaken een jaarlijksch budget van i 50 vast te stellen. Medegedeeld werd, dat het bestuur een stap-apparaat systeem Oekhorst had aange schaft. In verband met de wijziging van de data der V.V.V.-feestweek werd de datum van de harddraverij op Donderdag 20 Augustus vast- Het bestuur kreeg machtiging de noodige maatregelen te treffen voor het inrichten en gereedmaken van de baan. Vervolgens hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel van het bestuur om voor een bedrag van f 500 deel te nemen in het garantiefonds van de V. V. V. ten be hoeve van de door haar te houden feest- week. Als tegenprestatie zal de V. V. V. een vuurwerk aanbieden, dat op den avond van den harddraverijdag zal worden ontstoken. Wanneer de recette op den harddraverij dag meer aan f 3250 zal bedragen, zal de vereeni- ging bij een eventueel tekort op de feestweek als eerste garant kunnen worden aangespro ken. Op voorstel van het bestuur werden de prijzen, uit te loven voor de harddraverij als volgt vastgesteld: le prijs f 400; 2e prijs f 200 3e prijs f 100 en te prijs f 50. Ten aanzien van de attractie t'idens de De nieuwe bioscoop programma's. „Artisten" in Kenncmer Theater. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer de spannende en grootsch gemonteerde circusfilm „Artisten" met Harry Piel in de hoofdrol. Voor een belangrijk deel geschieden de opnemingen in het bekende circus Sarrasani. In het variété „Tivoli" wordt een nieuw programma samengesteld. Het sensationeele hoofdnummer is Harry Peters mei zijn bees ten; in de manege is hij de grootste artist, ge kleed in het costuum van een maharadja, in de stal de trouwe verzorger van z'n vierpootige en gevederde medewerkers. Hella Stoll, die hij sedert een doodelijken val van haar ouders bij zich heeft genomen en over wie hij als voogd waakt, helpt hem daar bij. Op den dag van de première is de bedrij vigheid heviger dan gewoonlijk, van overal komen de artisten, oude vriendschap wordt voortgezet, nieuwe gesloten. Harry krijgt be zoek van een ouden vriend, den Weenschen impressario Franz Hofer; gedurende zes jaar hebben zij elkaar niet gezien. Met verbazing bemerkt Hofer, dat het aardige meisje naast Harry dezelfde Hella is, die hij eens in het reizend circus op zijn knie heeft gehad. Hij ziet nog meer. en wel dat het meisje in stilte Harry lief heeft, zonder dat deze, die Hella nog steeds behandelt als een kind, zich daar van bewust is. De première wordt een geweldig succes. Harry wordt door zijn bewonderaars gevierd, slechts van de mooie Very Leander moet Harry niets hebben. Hoezeer hij zich ook tot de charmante vrouw aangetrokken voelt; wil hij zich toch niet met deze getrouwde vrouw in laten. Vera reist hem overal na; zij wil hem voor zich winnen en lokt hem onder het voor wendsel van een wetenschappelijke voordracht naar haar woning. Voor hem heeft zij zich la ten scheiden, vertelt zij hem en weet Harry over te halen. Avond aan avond na de voor stelling, leeft hij in een roes met de fatale Vera en verwaarloost daardoor zijn beroep, zijn dieren en zijn pupil Hella. Zelfs den ver jaardag van het meisje vergeet hij, zoodat het arme kind bij den goochelaar Morelli troost zoekt. Morelli biedt aan haar in 't vervolg" met raad en daad tor zijde te staan. Zij wil weg van haar „Pappie", doch op denzelfden avond, dat zij hem dit wil zeggen, stort Harry, door zijn levenswijze niet meer meester over zijn spieren en zenuwen, van de trapeze naar be neden en zou onherroepelijk verloren geweest zijn, indien de olifant Jumbo hem niet op zijn slurf opgevangen had. In dit uur, onder den indruk van de verwijten van zijn ouden vriend Hofer, besluit Harry zijn levenswijze te ver anderen. Dan echter plaatsen de dieren zelf hem voor de beslissing. Harry ontvangt in een bar, waar hij zich met Vera bevindt, bericht dat zijn schimmel Mira ziek is geworden. Hij verlaat Vera en haar gezelschap en snelt onmiddellijk naar zijn paard om het zelf te verplegen; hij blijft standvastig, wanneer Vera hem dwingen wil zijn beroep op te geven. Vreugde heerscht in de stallen, wanneer Harry tot zijn dieren terugkeert. Weer grijpt Jumbo in, de olifant heeft niet vergeten, dat Morelli eens op hem geschoten heeft. Hij pakt den artist beet, smijt hem tegen de grond en wil hem vermor zelen. Harry grijpt echter op het laatste mo ment in; en met Harry de politie, die reeds lang achter Morelli aan zit. En Hella? „De beide Peters met haar dieren" heet in de toekomst het circusnummer, dat overal in de wereld het grootste succes oogst. Vooraf wordt vertoond de amusante film „Een handige verkoopster" met Joan Blondell, William Gargan, Ruth Donnelly en anderen. „WERELDSTAD" IN LUXOR. „Luxor" vertoont „Wereldstad" met Cary Cooper en Sylvia Sydney. Nan Cooley, een stiefdochter van „Pap" Cooley, hoofd van een smokkelbende die in dienst is van Big Fellow Maskal, bezitter van groote clandestiene bierbrouwerijen, wordt verliefd op „The Kid", een vroegeren cowboy, die om zijn buitengewone bekwaamheid in re- volverschieten door een schiettent op Coney Island is aangenomen. Nan tracht den jongen over te halen bij de bende van haar vader toe te treden, maar de Kid voelt niets voor het leven van dranksmokkelaar. ,Pap" Cooley wordt aangewezen om een lid der bende, Blackie, uit den weg te ruimen, om dat Maskal een oogje heeft op Blackie's meis je, Agnes. „Pap" neemt Blackie mee op een autoritje, waar de laatste niet levend vandaan komt. De moordenaar wordt gearresteerd doch moet worden vrijgelaten op een alibi dat met Agnes' hulp in elkaar geflanst is. Nan, die met den eigenlijken moord niets te maken had, wordt vastgehouden, omdat zij weigert haar vrienden te verraden. Zij wordt wegens mede plichtigheid veroordeeld en gevangen gezet. Op Nan's verzoek gaat „Pap" naar de Kid en verklaart hem het verdwijnen van het mefsje. Het schieten van den jongen brengt hem in verbazing en wekt de jaloezie op van McCloy, eveneens een van Maskal's „gangsters". De (De eerste werkzaamheden zijtn begonnen voor den aanleg van den Noord Oost polder, waardoor Urk uiteindelijk deel van het vaste land zal ivorden.) Urk zal gauw zijn ei verliezen, Urk zal land zijn, zonder meer. Daar 't geen kans krijgt om te kiezen, Legt het zich er maar bij neer. Urk zal niet meer lang alleen zijn, Water overal in 't rond. 't Zal te langen leste één zijn Met den vaderlandschen grond. Mooglijk krijgt het, over jaren, Ook zijn autobussenlijn. Daar waar nu nog botters varen, Zal dan een betonweg zijn 't Zal zijn filmtheater krijgen En misschien zelfs een hotel, Om maar van café's te zwijgen. Urk moderniseert zich snel. In de plaats van muts en klompen, Draagt de Urker schoen en pet, En een rij benzinepompen Wordt er zeker neergezet. Urk zal gauw zijn ei verliezen, Urk zal land zijn, zonder meer, Daar het toch niet heeft te kiezen. Legt het zich er droef bij neer Een museum in de hoofdstad, Bergt straks in een stillen hoek, Dat. waar Urk steeds in geloofd had, D'allerlaatste Urker broek. Kid bezwijkt eindelijk voor den aandrang van Cooley, en wordt lid van de bende, in de hoop daardoor iets voor Nan te kunnen doen. Intusschen is Nan in de gevangenis tot de overtuiging gekomen dat al de leden der ben de nietswaardigen zijn, die haar onschuldig hebben laten veroordeelen om hun eigen baan tje schoon te vegen. Als zij hoort dat de Kid zich bij de bende heeft aangesloten doet dit haar veel verdriet. Wanneer Nan vrijgelaten wordt tracht zij de Kid over te halen het bendeleven vaarwel te zeggen, maar hij weigert. Op een feestje wekt hij de vijandschap van den leider op door zich te verzetten tegen de attenties die Maskal aan Nan bewijst. Maskal beveelt McCoy om zijn tegenstander uit den weg te ruimen, maar deze weet zijn achtervolger om den tuin te leiden, en hij begeeft zich naar Maskal's appartementen teneinde hem te dooden. Nan tracht een ontmoeting tusschen de twee vijanden te verhinderen en begeeft zich daarom naar Maskal's woning. Deze "heeft in tusschen Agnes duidelijk gemaakt dat hij niets meer met haar te maken wil hebben. In zijn luxueus appartement smeekt Nan den leider om de Kid uit de bende te verwijderen, als de jaloersche Agnes binnenkomt. Maskal met een revolverschot doodt, en de deur achter zich afsluit, de revolver in het vertrek achter latende. Nan wordt bij het lijk van Maskal ge vonden. Zijn vrienden beschuldigen Nan van den moord en willen haar dooden. McCoy neemt maatregelen om de Kid tegelijk met het meis je uit den weg te ruimen, waartoe zij beiden tot een autoritje worden uitgenoodigd. Beiden weten heel goed wat dat beteekerit, doch kunnen zich tegen de overmacht niet verzetten. De Kid heeft het stuur van den wa gen genomen, en rijdt met duizelingwekkende snelheid. Hij weigert te stoppen of langzamer te rijden, en de moordenaars vreezen dat hij bij de minste vijandelijkheid den wagen ZANGVEREENIGING „DOOR ZANG TOT VRIENDSCHAP". Het debuut van de zangvereeniging „Door zang tot vriendschap" en haar kinderkoor, beiden onder leiding van den heer L, Pielage is in alle opzichten een succes geweest. De belangstelling was zooals gewoonlijk op de Hoogovenstaten, bijzonder groot, zoodat geen plaats in de groote zaal van het Kennemer Theater onbezet was. Over het algemeen had de heer Pielage door juiste keuze de stof binnen het kun nen van zijn koor gehouden. Bij sommige nummers kwam echter sterk de onevenre digheid van de verschillende registers naar voren. Speciaal de tenoren kunnen wel ver sterking gebruiken. De pianobegeleiding be vond zich in handen van den heer Vessies. Het koor begon met een drietal nummers ,Du Hirte" van Bortnianski, Ave Maria van H. Anderiessen gevolgd door een werk van den directeur Pielage „Sluimer". Het meest voldeed ons hierbij ,Du Hirte". De uitspraak was te loven hetgeen de uitvoering ten goede kwam. De beide andere nummers, hoewel minder bevrediging schenkend werden toch met veel kleur gezongen. Voor het hierna volgende optreden van het kinderkoor niets dan lof. Een woord van hulde aan den heer Pielage die dit koortje reeds tot dit peil wist op te voeren. De liedjes, allen van Ph. Loots, waren aardig gekozen. Vooral „Kwik Kwak", „Kikkerliedje" en ,Een droef vaarwel" waren bijzonder aardig. Ook het tweede optreden van het koor was succesvol. Na de pauze voerde de afdeeling Hoog- oventooneel onder regie van den heer A. Ver meulen een blijspel in een bedrijf op van A. Vermeulen. De aanwezigen amuseerden zich kostelijk met dit aardige stukje. Vooral dominee Vol ders A. v. d. Gabi en het nichtje van den dominee (mej. R. Meerhof) waren uitstekend op dreef. Hierna zong het kinderkoor nog Antje Jantje", van Ph. Loots, en „Een oud sprookje" van H. van Tusschenbroek. Ook deze num mers slaagden uitstekend. Zus Niesten ver dient een pluim voor haar keurige solo partij. Het concert werd besloten met een nummer voor gemengd en kinderkoor „Lentezang Wij zeggen niet te veel, wanneer wij be weren, dat dit wel het hoogtepunt van den avond was. De uitvoering liet niets te wen- schen over. De heer van Eyk dankte de heer Pielage voor de prettige leiding, die hij het koor in het afgeloopen jaar gegeven heeft. Als dank hiervoor werd hem een bloemstuk aan geboden. De dames, die hun medewerking aan het kinderkoor verleenden, ontvingen even eens bloemen. De welgeslaagde avond werd besloten met een bal onder leiding van den heer De Bats. dans- en entr'acte muziek werd verzorgd door „The Racket Makers". VRIJDAG 3 AP RID 1936 methode, die tracht een ziekelijke storing door de natuurlijke geneeskracht, die zich in ieder lichaam bevindt, te overwinnen. In ieder organisme is een bepaald vermogen om ziekmakende invloeden te overwinnen of af te weren. Als voorbeeld noemde spreker een kleine verwonding, die zonder hu,lp van zelf geneest door de natuurlijke geneeskracht. Bij grootere verwondingen zou een dergelijke methode gevaarlijk kunnen zijn. Dan kan de natuurlijke geneeswijze het- niet af en hier is noodig de hulp van het menschelijk intellect in dit geval den medicus, die de geneeskracht moet steunen. De natuurgeneeswijze, vervolgde spreker, is niet iets van de laatste jaren. Reeds twee duizend jaar geleden schreef Hypocrates, de Grieksche wijsgeer, dat de natuur de beste geneesheer was. Later, bij de steeds toene mende ontwikkeling van de chemie, meende men de ziektegevallen het best te kunnen bestrijden met de wetten der physica. Het nieuwe begin van de natuurgeneeswijze is daarom niet door artsen ondernomen, maar door een boer „Prisnitz", die hoewel door de doctoren als hopeloos opgegeven, zichzelf met water cureerde, en met goed succes. Hierdoor genoot hij het voile vertrouwen van het volk. Het staatsbestuur vervolgde hem echter voor het onbevoegd uitoefenen van de genees kunst. Een andere voorvechter is geweest de bekende Kneipp. Ook hij had met zijn water- methode zooveel succes dat htj4 zelfs den Paus mocht behandelen. Naar aanleiding van dit geval ontstond ook interesse bij verschillende artsen, zoodat door de intellectueelen een drukke studie over de natuurgeneeswijze ge maakt werd. In Duitschland heeft Hitier, die een voorstander van deze methode was. de studie zelfs universitair vastgesteld. Iedere arts. al heeft hij reeds een jarenlange prac- tijk is verplicht de natuurgeneeswijze te be- studeeren. Het spreekt vanzelf aldus Dr. Hettema. dat de doctoren de methode wel op verschillende manieren toepassen, maar alles is toch gebaseerd op de ondersteuning van de natuurgeneeswijze en de bestrijding van de belemmeringen. Heel weinig komt bij deze manier de plaatselijke behandeling voor. Meestentijds wordt het geheele lichaam aan een kuur onderworpen. Een der belangrijkste punten is de verzorging niet speciaal van de zieken, maar vooral van de gezonden. De ver- eeniging stelt zich ten doel door juiste voor lichting over voeding en verzorging, veel kwaad in den kiem te smoren. Hierna behan delde Dr. Hettema de voeding. De bewering als zou een lid van de Ver. v. Natuurgeneeswij ze een fanatiek rauwkosteter zijn, bestreed hij. Naast een gedeelte rauwkost wordt ook gekookte groente gegeten. Over de bereiding wordt echter speciale voorlichting gegeven. Spreker eindigde met de opwekking zich als lid op te geven en op deze wijze daadwer kelijk aan het groote doel der vereeniging mede te werken. Na de pauze was gelegenheid tot vragen stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. NEDERLANDSCHE VEREENIGING NATUURGENEESWIJZE. VOOR pletter zal rijden. Zij gehoorzamen zijn bevel om de wapens naar buiten te werpen, waar op hij stopt. Hij dwingt hen den wagen te verlaten, waar op hij met Nan verder rijdt, een nieuwe toe komst tegemoet Het tweede hoofdnummer is de amusante film „S. O. S. Ik ben verloofd!" Moderne voeding en Natuurgeneeswijze. De belangstelling voor de propagandaver- gadering van de Nederlandsche vereeniging voor Natuurgeneeswijze, die gisteravond in de lezingzaal van het Witte Kruis-gebouw aan de Baanstraat gehouden werd, was bij zonder groot. De heer Rijke gaf hierover na een woord van welkom speciaal gericht tot Dr. Hettema, den spreker voor dezen avond, té zijn voldoening te kennen.. Spreker wek te de aanwezigen op om zich eerst als alge meen lid op te geven, opdat bij voldoende be langstelling tot de oprichting van een plaat selijke afdeeling overgegaan kan worden. Hierna was het woord aan dr. Hettema uit Rotterdam over het onderwerp „Moderne voeding en natuurgeneeswijze". De natuur geneeswijze noemde spreker iedere genees- harddraverij werd nog geen beslissing geno men. Mogelijk zal zij overbodig zijn, omdat het op den draversdag toch volop feest is in Beverwijk. Besloten werd ook deze aangele genheid aan het bestuur over te laten. De toegangsprijzen tot de baan werden vastge steld op f 1.50 voor het paddock (Westzijde van de Breestraat) en op f 0.25 van de Be gijnestraat tot de start. De prijzen voor de geheele Oostzijde van de baan (raadhuiszijde) werden van f 1 tot f 0.75 verlaagd. In verband hiermede zal geen voorverkoop meer worden gehouden. Nadat de voorzitter het huishoudelijk deel der bijeenkomst had opgeheven vertoonde de br- nog eens de harddraverij film 1935. Melkveehouders en melk handel. Volkomen overeenstemming bereikt. De op initiatief van den L.T.B. gehouden besprekingen met den georganiseerden melk handel in dit rayon, welke de vorige week in geleid en dezer dagen zijn voortgezet, hebben tot resultaat gehad, dat een volkomen over eenstemming is bereikt tusschen de melkvee houders en den melkhandel, inzake de nieuwe regeeringscontracten. De moeilijkheden welke speciaal liepen over de door 1936—'37 te stellen taxe, alsmede de prijzen van de overtaxe melk, zijn in onder ling overleg geheel opgelost. De taxe blijft met 'n kleine uitzondering gelijk aan het vorig jaar. de prijs der overmelk zal worden geaccepteerd, zooals deze wekelijks door de Ned. Zuivel Centrale zal worden ge publiceerd op zuivelprijsbasis, terwijl alle veehouders weder geplaatst zijn. De L.T.B. heeft er goed aangedaan in samen werking met andere organisaties deze zaak ter hand te nemen. VERLOTING VROUWEN VEREENIGING „DORKAS". Bij de trekking der verloting, georganiseerd door de Vrouwenvereeniging „Dorkas" alhier viel de hoofdprijs, een schemerlamp op no. 174 en werd gewonnen door den heer J. Huisman. De 2e prijs was een heerenvest en viel op no. 409. De burgemeester van Rochester begroet Samuel Pickwick en zijn reisgenooten. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN T.V.S. Donderdagavond werden de onderlinge wed strijden van T.V.S. voortgezet met de jon- gensafdeelingen. De resultaten waren: Jongste jongens A. 1. J. Kruyt 34 p. 2. H. Hoogvorst 32y< p. J. de Graaf 27l/z P- Jongste jongens B: 1. B. v. Millingen 27V2 p. 2. J. Vogel 27 p. 3. C. Vogel 25K* P- Oudste jongens A: 1. S. Abspoel 40% p. 2. B. Sohrama 38 p. 3. R. Tabernal 37 p. Oudste jongens B: 1. Frans Tegel 37% p. 2. C. Scholten* 36^ p. 3. W. Schortemeyer 35 p. mtatPf TJtANCENjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 31 v. Kingston (Ja). Blommersdijk, N.-York n. Rott. 1 (1.18 v.m.) 1100 mijl v. Bishops. HALCYON LIJN. Flensburg, 2 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Zwolle, 1 v. Huelva n. Sas v. Gent. Stad Haarlem, 3 v. Pto Ferrajo te Melilla, voor Rott.-Vlaard. Stad Zaandam, Melilla n. Rott.p. 31 Gibr. HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 2 van Hamburg te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuis) vertr. 3 (n.m.) van Antwerpen, 4 venv. Bloemfontein (uitr.) 31 (6.27 n.m.) 115 mijl ZO. v. Land's End. HOLLAND—WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 1 van Lagos. Helder (thuisr.) 31 van Dakar, 12 te Rott. verw. Amstelkerk (thuisr.) p. 1 Dungeness. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisr.) 2 (10 n.m.) te IJmuiden verw. is.'. :ux.'Mb("J'l MIJ. Orion, 2 van Hamburg te Amsterdam. Vesta, 2 v. Amsterdam n. Rotterdam. Aurora, 2 van Amst. n. Rott. Achilles, 2 van Valencia te Amsterdam. Agamemnon, 1 van Valencia n. Rott. Bodegraven, Chili n. Amst. 1 (12.55 n.m.) 125 mijl. N. v. Land's End. Ganymedes, 1 van Alexandrië te Piraeus. Oberon, 1 van Algiers naar Barcelona. Saturnus, 1 van Salonika te Kymassi. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amst. 1 v. Madeira. Clio, Amst. n. W.-Indië p. 1 Dungeness. Poseidon, Amst. n. Valencia p. 1. Dunge ness. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kertosono (uitreis) 1 van Port Said. Kota Tjandi, 1 van Hamburg n. Rott. via Bremen. Sitoebondo (thuisreis) p. 1 Sagres. Baloeran (thuisreis) 2 v. Gibraltar. Indrapoera (uitr.) 2 te Southampton. Kota Tjandi, 2 van Hamburg te Bremen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 2, van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt, 2 v. Amst. te Batavia. Tarakan (uitr.) 1 te Londen. Poelau Tello (thuisr.) 1 van Singapore. Tawali (thuisr.) p. 31 Perim. Madoera (thuisr.) 2 van Londen. Johan de Wit (uitreis) 2 te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Batavia n. Amsterdam 1 v. Co lombo. City of Derby, Saigon n. Rott. 2 v. Singapore. City of Florence, Dairen n. Rott. p. 2 Perim. Memnon, Japan n. Rott. vertr. 4 (n.m.) van Londen. Melampus, Batavia n. Londen, 2 v. Amst. Alcinous, 2 van Amst. naar Swansea. Vlootuitbreiding. De Koninklijke Paketvaart Mij te Amster dam laat bij de N.V. Internationale Scheeps bouw Mij. te Slikkerveer een nieuw schip bou wen, dat zal worden uitgerust met een Werk spoor-Dieselmotor. Het schip zal onder den naam Minjak in de wateren van Ned. Oost Indië dienst doen voor het vervoer van benzine Vischschoener vermist. De Amerikaansche vischschoener Anna Ella wordt met man en muis vermist. Het schip is het laatst gezien op de vischgronden en men vermoedt, dat het tijdens een zwaren storm, welke op die dagen woedde, is ver ongelukt. Staking van havenwerkers. Uit Barcelona wordt gemeld, dat in de noor delijke Spaansche havens een staking onder de havenwerkers is uitgebroken. Staatsvisschershavenbedrijf. In Staatsblad No. 3542 is opgenomen de wet van 21 Maart j.l. houdende vaststelling van de begrooting van het Staatsvisschersha venbedrijf alhier voor het dienstjaar 1936. AANGEKOMEN. 1 April: Astarte s.s. Bremen 2 April: Zeeland m.s. Londen Midsland s.s. New Castle Clanwood s.s. New Castle Achilles s.s. Midd. Zee Baron Wemyss s.s. Sluiskil Gateshead s.s. Newcastle P, L. M. 26 s.s. Bona Borthwick s.s. Leith VERTROKKEN. 1 April: Ransdorp m.s. Nordenham Chef. Mee. Arm. Blanc s.s. Rotterdam Arija s.s. Rotterdam Ellen s.s. Bremen Trajanus s.s. Hamburg Ariadne s.s. West Indië Nereus s.s. Kopenhagen Colombia m.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Sfcornsst s.s. Barry 2 April: Annaghmore s.s. Londonderry Zwaantina m.s. Ipswich Is dr. Eckener in ongenade gevallen? BERLIJN, 2 April (Reuter). Naar wordt vernomen is Eckener in ongenade gevallen, omdat hij heeft geweigerd de nieuwe Zeppelin Hindenburg ter beschikking te stellen van de verkiezingscampagne. Bovendien zou hij ver kiezingsplakkaten van de Zeppelinhangar hebben doen verwijderen. Verder zou Eckener minachtend over de verkiezingen hebben ge sproken. Een Haile Selassiestraat in Belgrado! BELGRADO. 2 April. (Reuter.) De hoofd- straat van een nieuwe buitenwijk van Bel grado draagt den naam „Haile Selassie straat", op twee emailleplaten aangebracht door de tot wanhoop gebrachte bewoners. Een huiseigenaar in deze wijk heeft hier voor de volgende verklaring gegeven: „Wij hebben gevraagd om licht, water, we gen en rioleering, maar wij kregen niets van dit alles. Niemand bekommert er zich om wat er met ons gebeurt, niemand stelt belang in ons. Wij verkeeren in dezelfde positie als Haile Selassie, vandaar de naam, die wij aan deze straat gegeven hebben.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5