I ^WEERBERICHT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Amsterdam x) Anna N. Goulandris Alcor Auris x) Agnita Agamemnon Bodegraven Boschfontein x) Breda x) Barneveld Baarn British Monarch Clytoneus x) Batavia Clan Skene x) Chr. Huygens x) Cordillera x) Colombia x) Dolius x) Chili La Plata Rosario Curacao Houston Valencia Chili Zuid Afrika Chili Chili Hamburg Rosario verm, aankomst falfrt&u. bericht Essen Eemland Eurymedon x) Fauna (Ned.) Grootekerk x) Ganymedes Heidelberg x) Helder Hermes (Ned.) Hindustan Hilversum Hercules (Ned.) Heemskerk Inhambane x) Ino (Ned.) Jagersfontein Joh. v. Oldenbarneveld Kyphissia Mirandella Madoera x) Maaskerk Neman ja Orestes (Ned.) Oberon (Ned.) Phrygia Peisander x) Pres. Francqui Parana Phrontis x) Poelau Tello x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Polyphemus Rar.dfontein Rhea (Ned.) Saleier x) Saturnus Shaftesbury Salland x) Spinanger x) Serooskerk x) Tawali x) Tiberius Trajanus Uckermark x) Van Rensselaer Venezuela x) Vulcanus Bassein Batavia Pto. Barrios Hamburg Batavia Ned. Indië Buenos Aires Batavia Japan Alexandria Ned. Indië West Afrika Bourgas Rangoon Rosario Bourgas Zuid Afrika Buenos Aires Bordeaux Zuid Afrika Batavia Buenos Aires Ned. Indië West Afrika Buenos Aires Constantza Midd. Zee Waterland x) Waynegate Zuiderkerk x) Mexico Batavia Houston Rosario Batavia Batavia Stettin Gothenburg Batavia Zuid Afrika Gdynia Ned. Indië Alexandrië Bassein Buenos Aires Pt. Arthur Hamburg Batavia Gdynia Hamburg West Indië Barbados Midd. Zee Hamburg Rosario Japan 9 April 12 April 4 April 10 April 4 April 12 April 10 April 21 April 19 April 12 April 20 April 22 April 19 April 30 April 11 April 11 Mei 20 April 28 April 22 April 7 April 13 April 4 April 17 April 10 April 15 April 11 April 23 April 7 April 7 April 6 April 12 April 20 April 1 Mei 9 April 19 April 5 Api'il 5 April 14 April 8 April 14 April 5 April 3 April 29 Maart van Callao. 7 Maart van Pto Obligado. 10 Maart van San Pedro. 1 April te Rotterdam. 13 Maart vertrokken. 1 April vertrokken. 31 Maart van Liverpool. 3 April van Antwerpen. 23 Maart te Talcahuano. 29 Maart van Corral, vertrekt 8 April. 25 Maart van Buenos Aires. 28 Maart van Port Said. 1 April van Port Said. 1 April van Colombo. 2 April van Cartagena, vertrekt 11 April. 21 Maart van Padang. 31 Maart van Perim. 1 April van Bahia. 31 Maart van Padang. 21 Maart van Pto Barrios. 29 Maart van Osaka. 1 April te Piraeus. 1 April van Padang. 31 Maart van Dakar. 31 Maart van Salonika. 22 Maart vertrokken. 30 Maart vertrokken. 29 Maart van Stamboul. '1 Maart van Beira. 21 Maart vertrokken. 3 April vertrokken. 1 Maart van Beira. in lading. vertrekt 4 April. 11 Maart vertrokken. 2 April te Londen. 1 April van Lagos. 15 Maart vertrokken. 1 April van Gibraltar. 1 April van Algiers. 28 Maart van Trinidad. Maart van Belawan. 20 Maart vertrokken. 1 April vertrokken, vertrelct 4 April. 1 April van Singapore, vertrekt 4 April, in lading, in lading. 30 Maart van Port Soedan, in lading. 29 Maart van Belawan. 1 April te Kymassi. 19 Maart van Colombo. 3 April vertrokken. 20 Maart vertrokken, in lading. 31 Maart van Perim. 30 Maart van Danzig, in lading. 31 Maart van Marseille. 1 April van Madeira. 31 Maart vertrokken. 31 Maart te Triëst. vertrekt 4 April. 1 April van Ouessant. 27 Maart van Colombo. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Fransch s.s. P. L. M. 26 Bona ijzererts WIJK AAN ZEE RAADSVERGADERING. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder leiding van burgemeester H. Rothe. Afwezig de heeren Melchers en v. d. Colk. Ingekomen was een adres van C. Nieuwpoort te Velsen, die de aandacht vestigde op den slechten toestand van den Groene weg en ver betering verzocht van het wegdek en van de rioleering. De voorzitter zei, dat maatregelen zijn genomen, om het water van het wegdek te verwijderen door een bescheiden rioleering. den minder gunstigen toestand hebben de bou wers aan zichzelf te wijten, want men heeft den weg aan beide zijden bebouwd, hoewel B. en W. er voldoende op gewezen hebben, dat een rioleering in den Groeneweg ontbrak. De heer Bakkum drong aan op verbete ring van het wegdek. De voorzitter antwoordde, dat de weg nu verhard wordt. De heeren Van Dok en Bakkum waren geenszins voldaan over de „substantie", waar mede men poogt den weg begaanbaar te ma ken. Wethouder Tervoort zegde een nader onderzoek toe. Het adres werd voor kennisge ving aangenomen. Op verzoek werd aan den heer H. Rothe eervol ontslag verleend als ge meente-secretaris met ingang van 1 Mei a.s. Op voorstel van den heer N. Tervoort werd het ontslag eervol verleend met de toevoe ging: „onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, die de heer Rothe in zijn langdurige ambtsperiode als zoodanig heeft verricht Eveneens op zijn verzoek werd aan den heer H. Rothe met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand belast met de waarneming van alle functies. Op voorstel van B. en W. werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar 1933 goedgekeurd. De heer Van Doorn had bezwaren tegen het voorstel van B. en W. om op advies van Ged. Staten in te trekken het besluit tot het verleenen van toeslagen uit de gemeentekas op door min- of onvermogenden te betalen Ziekenfondspremies en tot vaststelling van een suppietoire begrooting. Spr. vond de uit voering van dit besluit zeer noodzakelijk. De zaak is door de commissie goed voorbereid en spr. voelt er dan ook niet veel voor om als „kwajongen" te zitten. De voorzitter achtte deze opvatting on juist. De wenk van Ged. Staten moet men be schouwen als een hoffelijkheid tegenover den Raad. De heer Gabel betreurde het, dat deze mis sive van Ged. Staten eerst nu behandeld wordt. Spr. weet zeker, dat vele werkloozen be dankt zouden hebben, wanneer dit eerder aan de orde was gekomen. Hij meende tenslotte, dat aan Ged. Staten wel de meening van B. en W., maar niet die van den Raad was ken baar gemaakt. De heer vanDok was van oordeel, dat aan deze zaak toch niets meer gedaan kon wor den. Hij achtte het ook wel een hoffelijk ge baar van Ged. Staten tegenover den Raad. De heer Van Doorn was ook zooveel hof felijkheid van hoogerhand niet gewend. De heer VanDok: Gij zult geen kwaad met kwaad vergelden! Het voorstel van B. en W. werd met 3 tegen 8 stemmen verworpen De heer van Dok verzette zich tegen het voorstel van B. en W. inzake de loonsverlaging van het gemeentepersoneel, waarop de Minis ter in de bekende circulaire had aangedrongen. De heer Van Doorn wilde van de twee kwaden het minst slechte kiezen. B. en W. hebben althans de laagste salarissen nog bui ten de verlaging kunnen houden. De heer Gabel wenschte het voorstel ge splitst te zien, maar de voorzitter moest dit ernstig ontraden. Het voorstel van B. en W. werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Gabel, van Dok en Wernke. Met algemeene stemmen werden aangeno men de voorstellen van B. en W. betreffende de overname en de overdracht van eenige strooken grond; tot het huren van eenige perceelen duingrona ten behoeve van de vuil nisbelt te Wijk aan Zee en tot het beschikbaar stellen van een bedrag van f 578 ten behoeve van de verstrekking van extra-hulp aan werk loozen over 1936. Vervolgens werd besloten tot de drie-jaar- lijksche verrekening der gemeentelijke vergoe ding ten behoeve van de bijzondere school voor u.l.o. over de jaren 1931, 1932 en 1933 en tot het toekennen van de gebruikelijke on der wijs voorschotten voor de bijzondere scholen. Tenslotte werden nog vastgesteld de pen sioengrondslagen voor ambtenaren van den Burgerlijken Stand. Besloten werd van den heer Th. Winter in eigendom, beheer en onderhoud te aanvaar den de Lijsterbeslaan. HEEMSKERK VERHURING STAANPLAATSEN „NOORDERBAD". Door de strandcommissie, de heeren Joh. Henneman, Chr. v. d. Outenaar en A. Zuurbier, werden Donderdag, in tegenwoordigheid van burgemeester Vreugde en den exploitant van „Noorderbad", den heer Schoenmaker, de in schrijf biljetten voor de standplaatsen voor het a.s. seizoen aan het Noorderbad geopend. In gekomen 30 biljetten. Voor levensmiddelen: Adr. Splinten, Zaan dam f 250; Q. Rijke, Heemskerk f 475; P. Wey, Wijk aan Zee f 200; Simonde Wit, Zaandam f 726; Q. Nagel, Velsen f 505; J. Beentjes, Heemskerk f 30. Voor brood: W. Meijer, Heemskerk f 310, A. Schuit. Heemskerk f 225; Wed. J. Schuit, Heemskerk f 175: Gael, Beverwijk f 104. Voor melk: E. Gerritse, Wijk aan Zee f 306; N.V. Melkinrichting Velsen te Velsen f 200; A. v. Tunen, Heemskerk f 121. Voor vleesch: H. Voormeer, Heemskerk f 50; D. de Roode, Heemskerk f 21; C. C. Schaaper, Wijk aan Zee f 70. Voor petroleum; Th. Schipper, Heemskerk f 125; Th. v. Splinter Zaandam f 30; H. Bleijen- daal, Heemskerk f 71; J. Bruineberg, Wijk aan Zee f 85.50; J. de Ruyks. Heemskerk f 25. Voor visch: F. Blei, Zaandam f 30; Jac. Borst, IJmuiden f 15; J. Zwart, Wijk aan Zee f 35. Voor fruit: P. F. Duin. Heemskerk f 55; J. Aardenburg, Wijk aan Zee f 80. Voor ijs: P. Koper, Heemskerk f 50; N.V. Melkinrichting „Velsen" te Velsen f 50. Voor melk: Veldhout, Beverwijk f 235. Ais kapper: A. Heinis, Wijk aan Zee f 205. De gunning werd een dag aangehouden. BRUTAAL. Een jongen zag kans kans van den kruide nierswagen van F. E.,op den Kleinen Houtweg een doos chocoladereepen weg te nemen. De kruidenier sprong van den wagen, zette den jeugdigen dief achterna en mocht er in slagen de gestolen doos weer te bemachtigen. LEVERING NOORDERBAD. Aan de volgende personen is reeds de gun ning toegezegd voor de levering aan het Noor derbad: petroleum: de heer M. Schipper voor f 125: brood: de heer W. Meijer voor f 310; consumptieijs: de heer P. Koper voor f 50; vleesch: de heer H. Voormeer voor f 50. De leverantie van groenten en fruit is nog niet gegund, evenmin als levenmiddelen enz. VELSEN DE HEER J. SCHOORL 40 JAREN BIJ VAN GELDER ZONEN. Een onvergetelijke dag voor den jubilaris. Onder groote belangstelling, niet het minst van de zijde der directie der papierfabriek herdacht de heer J. Schoorl zijn 40-jarig dienstjubileum. Des namiddags te 12 uur werd de jubilaris op het directiekantoor ontboden en toege sproken door den heer Joan H. A. Kruimel in tegenwoordigheid der beide procuratie houders de heeren L. J. van 't Kaar en J. Smit. Spreker waardeerde zijn ijver en plichts betrachting en deelde den jubilaris mede, dat de directie heeft besloten hem als papier maker aan te stellen aan de nu nog in aan bouw zijnde papiermachine. Ook de beide procuratiehouders richtten hartelijke woorden tot hem. Den heer Schoorl werd een envelop met inhoud, een gouden horloge met inscriptie en een getuigschrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid overhandigd. Hartelijk dankte de jubilaris hiervoor en hij hoopte, nog \»ele jaren zijn plicht te zul len blijven doen, want zijn werk is hem lief. Om 2 uur vond een huldiging plaats door zijn chefs en collega's. Hij werd toegesproken door de heeren J. Willems en Ir. Hubrechts, eerstgenoemde bood hem namens zijn col lega's een fraaie klok en een palm aan. De heer Schoorl vergezeld van zijn twee doch- tei"S bracht hiervoor hartelijk dank. Te mid den der vele bloemstukken bracht hij den dag door in zijn familiekring. Ook zeer vele schriftelijke gelukwenschen werden ten zijnen huize bezorgd. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Loggers: SCH. 107 f 470; SOH. 133 f 510. Beuger: V.L. 114 f 900. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 3 APRIL. Tarbot per K.G. f 1. Griet per 50 K.G. f 24—8.50. Tongen per K.G. f 0.900.74. Kleine schol per 50 K.G. f 10.502.10. Bot per 50 K.G. f 4.50. Schar per 50 K.G. f 3,60—2.10. Wijting per 50 K.G. f 3,60—0.90. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van de Amsterdamsche Ballast- Maatschappij. De daders hebben zich toegang verschaft door verbreking van een deur en hebben daarna getracht de brandkast te forceeren, hetgeen hun niet gelukte. Er wordt niets vermist. BEVERWIJK NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL VOOR AMBACHTSLIEDEN. Aan het einde van den cursus 10351936 werd het einddiploma uitgereikt aan: M. v. d. Berg, F. Bruyns. N. Foekema, J. Kuenen, J. Mulder en P. Schavemaker van de afdeeling metaalbewerking en J. Wau- mans, electricien. Bevorderingen: bouwvakken, van de eer ste naar de tweede klasse C. Deyle, E. Groot, J. de Ruyter, A. v. d. Werf (voorw.)van de tweede naar de derde klasse: C. v. Dorp, N. Heesterbeek, J. Stellingwerf, J. Henne- werf, J. Henneman (voorw.) en B. Tromp (voorw.)van de derde naar de vierde klasse H. Bruin, J. Grapendaal, C. Groot, P. Hart, A. Schelvis; van de vierde naar de vijfde klasse: B. Bijkerk. Metaalbewerkers: van 1 naar 2: J. Adri- chem, E. van Baarsen, L. Klein, J. Koeten, J. Philipoom, J. C. Roos; van 2 naar 3: J. Brood A. Juckers, R. Post, J. Berg (voorw.), van 4 naar 5: H. Pools. Schilders: van 1 naar 2 N. Blankendaal; van 2 naar 3: G. Sluis, H. Luyken; van 4 naar 5 A. Wolf. Electriciens van 1 naar 2: N. Blanken- daal; van 2 naar 3: M. Nooi; van 3 naar 4 A. Zoutman, J. Koedijk (voorw.) DE FABRIEKS- EN TR ANSPORTARBEIDERS- BOND. Donderdagavond heeft de plaatselijke af deeling van den Christelijken Fabrieks- en transportarbeidersbond in het Nederdutisch Hervormd Vereenigingsgebouw haar jaarver gadering gehouden. De voorzitter van de af deeling de heer J. v. d. Weg heeft in zijn ope ningswoord gewezen op de laakbare houding van de ongeorganiseerde arbeiders, die door zich afzijdig te houden van de vakbeweging de georganiseerden benadeelen. Na het uitbrengen van het jaarverslag ont ving de afdeeling de gelukwenschen van af gevaardigden van de Gereformeerde Kerk, den Sigarenmakersbond en van „Patrimonium". De heer Strijbis lid van het hoofdbestuur heeft in een korte rede gewezen op de moei lijkheden waarmede de vakbonden en vooral de Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders. Bond te kampen hebben. Door de vorderingen van de techniek wordt de werkloosheid steeds grooter. Beschouwd van het standpunt der Christelijke organisa ties zal een oplossing slechts mogelijk zijn wanneer het vertrouwen op Christus wordt ge steld. Het \er"dere deel van den avond werd op ge zellige wijze doorgebracht, waarbij de Chris telijke mandolineclub „Orpheus" voor goede muziek zorgde. JAARVERGADERING VAN DE VEILINGEN. Heden, Vrijdagavond, zal in Hotel „Oud- Meerenstein" de jaarlijksche algemeene ver gadering worden gehouden van de inbrengers van de Beverwijksche Exportveiling, de tuinbouwvereeniging de „Eendracht" en de tuindersvere enigin g .Tuindersbelang". In deze bijeenkomst zal de heer J. Docter een rede houden over de vooruitzichten van het nieuwe seizoen, waarna mededeelingen worden gedaan omtrent het stichten van een nieuw veilinggebouw. SPORT EN SPEL De Amsterdamsche Zes- daagsche. Door Slaats-Charlier gewonnen. Pellenaars en Rausch gaven den strijd op. De laatste dag. Bij de derde sprint van de klassement sprints van Donderdagmiddag half drie heeft een ernstige valpartij plaats gehad. Bij het ingaan van de bocht vlak bij de perstri bune keek Zims even om, waarbij hij in aanraking kwam met het wiel van een an deren renner en daardoor schuin naar be neden viel. Pellenaars vloog over hem heen, waardoor deze met zijn voorhoofd leelijk op de baan terecht kwam. Hij scheen er erg aan toe te zijn; hij werd direct in een cabine ge dragen. De wedstrijd -jverd voor eenigen tijd geneutraliseerd. Wals. J. v. Kempen. Ten gevolge van dezen ernstigen val moest Pellenaars op dokters-advies den strijd op geven. Zijn koppelgenoot Jan van Kempen vormde toen met den als reserve rijdenden Wals een nieuw koppel. De Gebrs. Vroomen werden wegens te groo- ten achterstand uit de baan genomen. Rausch de koppelgenoot van Wals, heeft in verband met den vrij ernstigen .val, dien hij in den nacht van Woensdag op Donderdag deed, moeten opgeven. De eindstand luidt: Aan den kop: 1 Slaats-Charlier, 229 pnt. Op één ronde: 2 Pijnenburg-Piet van Kem pen 510 pnt^ 3 Billiet-Deneef 273 punten; 4. SchÖh-Huërtgen en Ignat-Diot beiden 210 punten; 6 Wals-Jan van Kempen 206 pnten; 7 Zims-Kuester 151 punten. Op twee ronden: 8 Aerts-Buysse 247 pnt., In totaal zijn afgelegd 3060 K.M. De huldiging der winnaars. Nadat de drie schoten het einde van den Vierden Amsterdamschen Zesdaagschen wie lerwedstrijd hadden aangekondigd, verdwe nen de renners in hun cabines, waaruit de overwinnaars echter spoedig met schoone shirts en, voor zoover dat in zoo korten tijd mogelijk was, uiterlijk geheel opgefrischt, te voorschijn kwamen. Zij moesten de gelukwenschen in ontvangst nemen van de directie van den Amsterd. Zesdaagschen en van de aanwezige bestuurs leden van de N.W.U., waarna hun de gou den lauwerkransen werden omgehangen. On der de tonen van het Wilhelmus en de Bra- banconne en onder daverend applaus van het publiek reden zij hun eere-rondje. Ook Pijnenburg en Piet van Kempen, de beide oude en populaire rotten, die onder de tonen van het Wilhelmus als tweede aanko menden hun eere-rondje reden, werden luide toegejuicht. De vorige resultaten. De resultaten van de vorige Amsterdam sche Zesdaagsche wielerwedstrijden waren: Eerste wedstrijd: P. v. Kempen-Pijnenburg met 685 punten, afgelegde afstand 3281 K.M. Tweede wedstrijd: Pijnenburg-Wals met 588 punten, afgelegde afstand 3141 K.M. Derde wedstrijd: Broccardo-Guimbretière met 176 puntn, afgelegde afstand 3192 K.M. Voor de laatste maal? Deze laatste avond heeft ons niet kunnen bekoren. Iedereen wist, dat de financieele verwachtingen van dezen Zesdaagschen op een volkomen mislukking zijn uitgeloopen, geen enkelen middag, avond of nacht was het uitverkocht; telkens waren er gapende plekken op de tribunes. De renners ondervonden den teruslag van dit alles, spanden 2ich niet meer In dan noodig was. En nu dezen laatsten avond! Het werd een een-uurs-koppelwedstrijd, prachtig zonder jachten, met alleen een groot aantal klasse mentsprints, waar niet eens om de punten gevochten werd. Wij weten het, dat het win nen van een ronde op zoo'n laatsten avond ontzaglijk zwaar is, maar des te verdienste lijker is het, als er om gevochten, er om gestreden wordt, als er om eiken meter van de baan bekmpt wordt, als de renners hun laatste reservekrachten uit hun lichamen persen, om te trachten de zege te behalen. En wat is er in dit laatste uur van gewor den? Angstig bewaakten de koppels elkaar; een uitlooppoging werd maar al te spoedig stop gezet, Inplaats van dat er onafgebroken in dit laatste uur koppel tegen koppel, ren ner tegen renner, werd gestreden. Een slot dat klonk, ,dat bevredigend was, dat was het zeker niet. Wij zijn er van over tuigd, dat het publiek dit ook zoo gevoeld heeft. De renners hebben den plicht gehad, het alleruiterste te geven, niet alleen om persoonlijke voordeelen. maar om te trachten den Amsterdamschen Zesdaagsche, die fi nancieel op sterven ligt, van den sportieven dood te redden. Het is niet in hun eigen belang geweest, dat zij dit hebben nagelaten. Onze stellige indruk is. dat de Zesdaagsche in haar hul digen vorm de laatste van Amsterdam is ge weest. De renners hebben haar op dezen laatsten avond helpen begraven. VRIJDAG 3 APRIE '1935 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijke» Oostelijken wind. Afnemende bewnili Weinig of geen neerslag. Kans op n3' vorst. Weinig verandering in tem» tuur. r&* BAROMETERSTAND Hoogste 769.2 m.M. te Lerwick. Laagste 737.3 m.M. te Vardö. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur Neiging vooruit. 764 48 p 38 p', 40 p_ mii. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 2.00 uur; n.m. 2.13 un* Zondag v.m. 2.33 uur; n.m. 2.45 uur' Maandag v.m. 3.02 uur; n.m. 3.13 uur' VOETBAL. H.F.C.V.U.C. Voor hen, die voornemens zijn, dezen wed strijd, die a.s. Zondag op het Ajaxterrein ge« speeld wordt bij te wonen, deelen wij mede dat Zaterdag aan de bekende voorverkoop adressen kaartjes gekocht kunnen worden. In verband met het niet doorgaan van den beslissingswedstrijd H.F.C.—'V.U.C. op het ter- rein van R.C.H., worden zij, die reeds een toe" gangsbewijs voor dezen wedstrijd hebben gel kocht, tot en met Zaterdagavond in de ce- legenheid gesteld dit bewijs aan het desbetref fende voorverkoopadres in te leveren, tegen ontvangst van het betaalde. WORDT A.F.C.—E.D.O. OPNIEUW GESPEELD? Blijkens de beslissing van de Protest-com missie van j.l. Zaterdag is thans officieel vast gesteld, dat de scheidsrechter tijdens den wedstrijd A.F.C. tegen E.D.O. een vergissin» heeft begaan, welke haar practisch het afdee- lingskampioenschap zou kunnen kosten. Wij vernemen, dat E.D.O. thans pogingen in het werk stelt dezen wedstrijd opnieuw vastge steld te krijgen. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE De vorige week stond de competitie stil in verband met den wedstrijd Haarlem—Brussel. Voor morgen is het volgende programma vastgesteld: Afdeeling A: WIJ—SIZO, 3 uur, A. Peper. Tweede JeugdWIJ 2, 3 uur, Chr. Klerk, Afdeeling B: SIZO 2WB, 4 uur, F. J. Wempe Jr. UlyssesVEW, 3 uur, H. D. Kist de Ruyter Jr. Afdeeling C: WIJ 3—SIZO 3, 4.30 uur, Th. Post. Kennemerland 5WRA, 3 uur, J. Otten. VEW 2ZSV 2, 3 uur. A. Zomer Jr. VEW 3VJB 2, 3.30 uur, G. H. Wille. V.V.IJ. speelt haar laatsten thuiswedstrijd tegen SIZO. Hoewel de Hillegommers niet te onderschatten tegenstanders zijn, zal het V. V. IJ. toch niet moeilijk vallen het ongeslagen record te handhaven. De reserves van V.V.IJ. spelen in 't Noorder- dersportpark tegen Tweede Jeugd. De thuis club kan hier winnen. Nu V.E.W. definitief voor de bovenste plaats der B-afdeeling is uitgeschakeld, is de uitslag van de ontmoeting tegen Ulysses van geen belang meer. Niettemin verwachten wij een spannènden strijd op het Ulysses-terrein, die wel door V.E.W. zal worden gewonnen. In de C-afdeeling komen acht elftallen in het veld. V.V.R.A. is reeds kampioen, doch de ambtenaren zullen er prijs op stellen, hun resteerende wedstrijden te winnen; Kenne merland 5 krijgt o.i. geen kans tegen Ootes c.s. De wedstrijd V.E.W. 3—V.J.B. 2 is van belang voor de onderste plaats. V.J.B. is op het oogenblik hekkensluiter, terwijl V.E.W. 3 nog tot de gegadigden voor de onderste plaats behoort. Gelet op het goede spel, dat V.E.W. 3 in de laatste wedstrijden vertoond heeft, is het te verwachten, dat de thuisclub wint. AGENDA VOOR VELSEN EN LJMUIDEN. VRIJDAG 3 APRIL Bioscoop de Pont: „De Dubbelganger" en „De Jantjes". 8 uur. ZATERDAG 4 APRIL Bioscoop de Pont: „De Dubbelganger' en „De Jantjes". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 3 APRIL Rembrandt Theater: „Het Leven is nieji zoo kwaad", met Lou Bandy en Fientje de ja Mar. Op het tooneel Alma Rosé met haar iu solisten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo m ip1' san Lenox". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Harold Lloyd, Adolpne Menjou en Verree Teasdale in „De Melk boer'' (Geprolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Paula Wessely in „Bpisoae (reprise) Op het tooneel: Alex de Haas, liedjes aan den vleugel. 2.30, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertzaal: Weldadigheidsconcerc van Joh. Steenman's Orkest. 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan* dags. Toegang vrij. ZATERDAG 4 APRIL Stadsschouwburg: Kinderuitvoering Tobi. 2'.30 uur. Stadsschouwburg: „Frank van Wez«-S Roemruchte Jaren". 8.15 uur. Cabaret „La Gaité", Raaks. Nachtfeest. 85 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en avonds.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6