4220 HET NIEUWE AVONDBLAD De werkloosheid onder de jeugd. Visscherij-Snufjes 2le JAARGANG NO. 129 ZATERDAG 4 APRIL 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand I cents plus 2y cents incasso, per kwartaal 1.20 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10 J5. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN JU DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; f 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/cf onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen ènz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HAV.* Bank te Schiedam. IJMUIDEN Centrale voor werkloozenzorg. „Jong Holland snakt naar werk." Men schrijft ons: Zijn de collectanten van de Centrale voor Werkloozenzorg deze week al bij U geweest? Huis aan huis zijn ze gegaan. Stoep op, Otoep of. Duizenden bonnen van een gulden, halve gulden, kwartje, dubbeltje en een stui ver zijn verkocht en de rijksgiro heeft het druk met de geldzendingen naar Utrecht. Het moet een „ton" worden. Door middel van dit bedrag, zullen we met hulp van de overheid in staat zijn vierduizend jonge man nen te helpen aan werk gedurende acht weken. Jong Holland snakt naar werk. Gij wilt toch helpen? Mocht U niet in staat gesteld zijn Uw gave te schenken, wij willen nog gaarne Uw gift in ontvangst nemen. De secretaresse van ons Plaatselijk Comité zal als U bericht zendt gaarne nog een col lectant zenden. Ook kunt U het rechtstreeks laten bezorgen of op haar girorekening over schrijven. Haar naam, adres en gironummer is: Mevr. mr. G. J. Biewinga—Gij mink. Ju- iianakade 31, IJmuiden. Postrek. no. 138116. WACHTGELD- EN PENSIOENREGELING DER WETHOUDERS. Bij de wet van 9 Januari 1936, Staatsblad no. 300 zijn in de gemeentewet nieuwe be palingen opgenomen inzake de vaststelling van een nieuwe verordening, regelende de toe kenning van wachtgeld aan Wethouders en de pensionneering van Wethouders en van hun weduwen en/of weezen. Hierdoor, zoo schrij ven B. en W. aan den Raad, is het noodig, de bestaande verordening te herzien. Door B. en W. is thans een nieuwe regeling ontworpen. Evenals zulks de vorige maal is geschied, komt het B. en W. gewenscht voor. het ontwerp in handen te stellen van het seniorenconvent, onder leiding van den voor zitter. Dit convent zal dan tot laak hebben, éen ontwerp-verordening bij den Raad in te dienen. Het ontwerp van B. en W. kan het convent tot leidraad strekken. WORSTELEN. Benige pftaatstgenooten, leden van Hercules hebben deelgenomen aan de worstelwedstrij den om de kampioenschappen van Neder land, gehouden te Dordrecht. Het eerste ge deelte van deze wedstrijden is thans verwerkt. Onze plaatstgenooten bereikten de volgen de resultaten: In de 2e afdeeling lichtmiddengewicht met 10 deelnemers won A. Kraak in de le ronde op touché van C. Stavast, Culemborg, in de 2e ronde op touché van A. Boor, Dox'drecht. In de 3e ronde verloor hij van K. J. Hofstede, Amsterdam ,in de 4e ronde van J. Breet, Dordrecht. Kraak wist zich niet onder de prijswinnaars te plaatsen. In de 2e afdeeling middengewicht kwam uit P. Dorcz-ok. Deze won in de le ronde op touché van W. van Hulst, Dordrecht, in de 2e ronde verloor hij van J. H. Valk Utrecht. In de 3e ronde won de Herculesman van A. Bruntink, Dordrecht, in de 4e ronde moest hij echter in J, Poppes, Utrecht zijn meerdere erken nen. Dorczok bereikte dus hetzelfde resul taat als Kraak nl. twee partijlen gewonnen en twee partijen verloren. Ook hij viel buiten de prijswinnaars. DE NOORDZEESLUIZEN. Gedurende de maand Maart zijn door de Noordzeesluizen alhier geschut: uit zee 279 zeeschepen met een inhoud van 1.830.446 M3., 244 visschersvaartuigen mét 7075 M3. en 555 binnenvaartuigen met 68.365 M3, Totaal uit zee 1078 schepen met een inhoud van 1.905.886 M3. Naar zee 265 zeeschepen met een inhoud van 1.801.799 M3.. 243 visschersvaartuigen met 7625 M3. en 548 binnenvaartuigen met 77.565 M3. Totaal naar zee 1056 schepen met een inhoud van 1.886.989 M3. Totaal werden dus uit en naar zee geschut 2134 schepen met een inhoud van 3.792.875 kubieke meter. SCHOOL VOOR B. L. O. KRIJGT EEN NAAM. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor, aan de school voor buitengewoon lager onderwijs te IJmuiden den naam te geven van „Wilhelminaschool". VERLAGING HUURPRIJS VAN EEN WONING. De huurder van de woning Kanaalstraat no. 238 heeft den Raad verzocht, den huur prijs van bedoelde woning met het begin van het nieuwe huurjaar, zijnde 1 April j.l. te ver lagen en te brengen van f 500 op f 450 per jaar. Laatstgenoemde som, meenen B. en W. moet worden geacht in overeenstemming te zijn met de thans geldende huurprijzen voor gelijkwaardige woningen in deze gemeente. Op grond daarvan stelt het college voor, tot deze huurverlaging te besluiten. DEBATAVOND A.R.—C.D.U. OP 29 APRIL. Op de Donderdagavond gehouden ledenver gadering van de C.D.U. is, in overleg met de A.R. Kiesvereeniging besloten den uit- 'gestelden debatavond Van HoutenVan Popta te doen plaatsvinden op 29 April a.s. in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. De heer K. Roosjen heeft medegedeeld, dat hij door omstandigheden genoodzaakt was, als voorzitter van de afdeeling te be danken. Voorts werd nog besloten, voor de verkiezingen een fonds te vormen. (IJ)muider (T)axi (O)nderneming Altijd Veilig - Altijd Vlug Zeer Voordeelig (Adv. Ingez. Med.) Verkeersongeval op de Trawlerkade. Auto door een locomotief gekraakt. Op de Trawlerkade vond gisteren een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij de be stuurder van een personenauto eenige ang stige oogenblikken heeft beleefd. Deze automobilist, de heer P. A. Scherpen- berg van Bloemendaal wilde zijn auto, dien hij geparkeerd had voor het gebouw van Zee mansrust, achteruit over de spoorbaan rijden. Als hij, voordat hij deze manoeuvre uitvoer de had uitgekeken, had hij kunnen zien, dat een locomotief met eenige goederen wagens. de plaats, waar hij de spoorbaan wil de oversteken, naderde. Hijkeek echter niet uit of deed dit te laat, want toen de auto op de spoorbaan stond, was de trein dicht bij hem. Als de heer S. had doorgereden, zou er niets zijn gebeurd, maar een korte aarzeling werd hem noodlottig. De auto werd in de zij door de locomotief gegrepen en een vijf bal meters meegesleurd. Het spreekt vanzelf, dat de ooggetuigen voor den bestuurder het ergste vreesden. De auto bleef echter xechtop staan en toen de trein tot stilstand was gekomen, bleek dat de heer S. ongedeerd was gebleven. De auto was ex- echter leelijk aan toe. De eene buffer van de locomotief zat op de deur, de andere op de koplamp. De politie maakte proces-verbaal op. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Men schrijft ons: Evenals vorig jaar hebben de samenwer kende Reclasseeringsinstellingen, waarvan de grootste zijn het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevaxxgenen. de Roomsch Katholieke Reclasseeringsvereeni- ging, het Leger des Heils en de Protestantseh- Christelijke Reclasseeringsvereeniging, het voornemen een Nationalen Reclasseeringsdag te organiseeren. Deze collectedag zal gehouden worden op Zaterdag 9 Mei. Teneixide de collectie bij alle ge zindten aan te bevelen, is er een Landelijk Comité van Aanbeveling gevormd, waarin per sonen van alle richtingen hebben zitting ge nomen. Ook voor onze gemeente is reeds een Co mité van Actie bestaande uit afgevaardigden van alle richtingen en organisaties gevormd, teneinde het voorbereidende werk van dezen dag ter hand te nemen. Het dagelijksch bestuur van dit Comité be,- staat uit de heeren: J. J. Langendijk, vooi'zitter; J. Dalmeijer, secretax'is, J. W. D. Schmitz, 2e secretaris; J. Stet, pemiingmeester. WIJZIGING GEMEENTEBEGROOTING DIENST 1934. Gedeputeerden Staten hebben aan B. en W. toegezonden een nota van opmerkingen, be treffende de gemeentex-ekening dienst 1934. Zij wensch, dat bij het bex-ekenen vaxx het „uitgestooten bedx-ag" rekening wordt gehou den met bedrag der nog te verhalen inkom sten en nog té verx-ichten betalingen over dat jaar. Hierdoor dient de rekening alsnog ge wijzigd te worden. Het gevolg hiervan is, dat de x-ekening over 1934 sluit met een xxadeelig saldo van f 10.881.23, welk tekort naar den dienst 1935 wordt overgebracht. B. en W, stellen den Raad voor, dienovereen komstig te besluiten. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Door de politie te Velsen-Noord is een in woner van Wijk en Duin aangehouden wegens diefstal van een rijwiel. De aangehoudene is ter beschikking gesteld van de justitie. PROPAGANDA-FEESTAVOND „JULIANA". De zaal van het Hex-v. Vereenigixxgsgebouw aan de Kalverstraat was geheel gevuld, toen om acht uur de heer K. van Gelder, die als feestleider optx-ad dexx propaganda-feestavond van de Christ. Mxxziekvereeniging „Juliana" op de gebruikelijke wijze opende. Nadat, met begeleiding van orkest, Psalm 150 2 gezongen was. volgde Schriftlezing van Psalm 98, waaxma 'n kex-nachtige speech op het doel van de vereeniging gewezen werd. Het corps, de dirigent en de jubileerende leden werden, ter gelegenheid van het eex-ste lus trum, gecomplimenteex-d, en de aanwezigen opgewekt ..Juliana" te steuxien. Later op dexx avond werden, met een toepasselijk woord, den directeur, den heer P. D. Klut, bloemen aangeboden. Met de afwerking die vlot verliep van een overladen programma, werd nu een aan vang gemaakt. Het corps voerde op lofwaax-dige wijze een zevental nummers uit. Er werd over het al-' gemeen correct gemusiceerd; de stemming was goed en aan de nuanceering was veel zorg besteed. Een polonaise voor Tubasolo deed uitkomen, dat „Juliana" onder zijn leden ook solistische krachten telt. Het nummer werd met bravour voorgedragen terwijl de goede techixiek op ijverige studie duidde. De muzieknummers werden afgewisseld door voordrachten, zoowel ex-nstige als luimi ge, een komisch duet en een drietal ééxiacters. De traditioneel© vexToting ontbrak niet. Te ongeveer 12 uur werd de vergadering, na zingen van een couplet van het Wilhel mus op de gebruikelijke wijze gesloten. Het was een vlotte avond, waar een uitste kende stemming heerschte, waarop de mede werkenden zeker met genoegen kunnen te- I rugzien. Sociale Zaken is bereid, subsidie te geven voor het uitvoeren van eenige werkobjecten door jeugdige werkloozen. Naar wij vernemen is bij het Ge meentebestuur van het Departe- mexxt van Sociale Zaken bex-icht bin nen gekomen, dat dit Departement bereid is subsidie te geven voor het uitvoeren van eenige werkobjecten door jeugdige werkloozen Het betreft hier het bouwen van een muzieknis in het Burgemees ter Rijkenspark te Santpoort voor ..Santpoort's Bloei'' en het vergroo- ten vaxx het clublokaal van de Speel tuinvereniging „De Moerberg" te IJmuiden. „Santpoort's Bloei" draagt voor een belangrijk deel bij in de kosten van de materialen, terwijl „De Moer berg" deze geheel voor haar reke- ning neemt. De motieven, welke het Departement ge leid hebben tot het geven van een bijdrage in de materiaalkosten, zijn gelegen in het. feit, dat het de bedoeling van „Santpoort's Bloei" is, de muzieknis in eigendom aan de gemeente over te dragen. Voor de uitvoering van werkobjecten geldt in het algemeen de bepaling, dat de mate- x-iaalkosten door belanghebbende vereni gingen worden gedragen Rijk exx gemeente betalen de vergoeding aan de jeugdige werkloozen, welke vergoe ding, zooals bekend mag worden geacht, voor beneden20-jarigen f 1.75 en voor bo ven 20-jarigen f 3.25 per week bedx'aagt. In dien de vader steun ontvangt, wordt de ver goeding xxiet op den steun in mindering ge- bx-acht. De vergadering van het comité voor jeugd werkloosheid xxam van deze mededeelingen j.l. Donderdag met genoegen kennis. Ook werd goedkeuring gehecht aan eenige kleinere objectexx, waaronder eexx viertal ijzeren papiermanden voor de IJmuider Red dingsbrigade, door dit lichaam te plaatsen op het strand, Eenige andere objecten, bij het comité in gediend, zullen nog nader onder de oogen worden gezien en ir. de volgende vergadering verder wox-den besproken Medegedeeld werd, dat er in de maand Maart een 8-tal jongens van de centrale werkplaats bij de industrieën en bedrijven zijn geplaatst en wel 5 bankwerkers, 2 tim merlieden en 1 schilder. Voor jongens, die in het bedrijfsleven hebben gewex-kt of de ambachtsschool heb ben doorloopen en hun vakbekwaamheid willexi behouden of uitbreiden, is er dus weer plaats op de cerxtrale werkpalats. Dage lijks kunxxen deze zich aan de werkplaats, Industriestraat 45. te IJmuiden meldeix. In bovengenoemde vergadering werd een kleine commissie benoemd, welke de moge lijkheid zal onderzoeken of, iix xxavolging vaix andere plaatsen, ook in Velsen gelden bijeen gebracht kunnen worden ten bate vaxx de tewerkgestelden iix de centrale werkplaats voor doeleixxdexx, waarvoor Rijk en gemeente geexx subsidie verleenen. ALGEM. NEDERL. VROUWEN VREDEBOND. De afdeeling vaxx den Algem. Nederland- schen Vrouwen Vredebond belegt a.s. Maaxx- dag 6 April ixx het gebouw aan den Groene- weg een openbare vergadering. Spx-eekster is mevr. P. Smit-Schuckinck Kool over het onderwex-p „Wat is de plicht vaïx ons vx-ouwen. Nu?" Uitvoering GratiaPlato. Bij aankoop van Hoed of Overhemd ZELFBINDER GRATIS! De nieuwste kleuren JOH. ELZER - Trompstraat 22 - Herenmodes (Adv. Ingez. Med.) Degelijk en aantrekkelijk adspirantenwerk. Voor een bijna uitverkocht huis hield de gymnastiek- en athletiekvereeniging Gratio- Plato Donderdagavond haar jaarlijksche uit voering in Thalia. Precies 8 uur werd begoixnen met deix op- marsch der werkende leden dezer vereenigiixg, die weldra keurig in gelid stonden opgesteld op het podium, zoodat eexx aanvang kon wor den gemaakt met de afwerking van het uit niet mixxder daxx 18 nummers bestaande pro gramma. De heer P. Dijkstra voorzitter der vereeni ging opende den avond met een woord van welkom aaix de vertegenwoox-digers van be stuur exx technische commissie van den Ken- nemer Turxxkring en aan zustervex-eenigingen. Spreker stelde aaix de aanwezigen voor den nieuwen directeur der vereeniging den heer C. P. Nieuwenweg die sedert ongeveer eexx jaar deze functie waarneemt. Na den afnxarsch volgde het nummer halter- oefeixingen door jongens-adspiraixten, dat door samexxstelling van oefenstof exx pittige houdingen die het te zien gaf, ons zeer heeft bekoord. Ook de uitvoering door de jeugdige executanten viel door correcte afwerking eix 'gelijkheid te loven. Het zou ons waarlijk te ver voeren alle nummers afzoxxderlijk te vermelden, hoewel we daardoor de kaïxs loopeix intex'essante din- geix te vergeten; wij zullen ons dus beperken tot de meest geslaagde nummers. De knotsoefeningen der meisjes waren door behandeling eix uitbeelding van oefenstof zeer aantrekkelijk en vormden een fraai geheel. Hoewel de oefenstof verre van gemakkelijk was, werden ze behoudens, kleine vergissin gen, góed uitgevoerd, waarvoor een woord van lof op zijïx plaats is. De als laatste nummer op het programma voorkomende staafoefenxxxg dames was echter het aan uitbeelding rijkste nummer van het px-ogranxma. Veel fraais werd hier vertoond en' afwisselixxg exx dix-ect werd verkx-egen door de opstelling in rijen te doen overgaan in kring formatie. De afwerking en de gelijkheid had den hier xxog iets beter kunnen zijxx om het geheel xxog beter tot zijn recht te doen komen. Den leider ons compliment voor de keurige sa- menstellxng en de fantasie, welke hij heefi ge toond voor dit geni-e te bezitten. Het nummer hoogrek heeren, gewoonlijk een der sensatienummers van het programma, i was eexx der zwakkere nummers. Behoudens eenige oudere turners, wai-en hier nog jonge, ongeoefende krachten aan het werk. Door van den bok gebruik te maken werden de bewegin gen bijna alle correct uitgevoerd, hetgeen van veel belang mocht worden geacht. Er schuilen voorts enkele goede krachten onder, die voor Plato hopelijk eenmaal aan winsten vaxx beteekenis kunxxen worden. Het optreden .der kleuters had de belang stelling der ouders en oogstte dan ook een hartelijk applaus. Ook de meisjes en jongens aan de horizontale ladder brachten het ex- goed af en dit nummer gaf zelfs spanning, zoodat het met krachtig applaus beloond werd. Een afdeeling dames-sexxiores gaf oixder leiding vaxx den heer P. Dijkstra een propa ganda nummer bestaande uit eexx drietal vrije oefeningen. Deze werdexx eorx-ect uitgevoerd en de dames maakten in haar keurige turn- costuum eexx uitstekenden indruk. Hopelijk een spoorslag voor vele anderexx, om zich bij haar aan te sluiten. De muziek was in goede handexx en de bege leiding van de verschillende xxummers van het programma, waarvan blijkbaar veel werk was gemaakt, mocht over het geheel voldoening geven. Het was echter kwart over elf uur al vorens het laatste nummer beëindigd was, ondaxxks de vlotheid-waarmede het programma was afgewerkt en dit is wel wat laat. Gratia-Plato mag met groote voldoening op dezen avond terug zieix, die voor haar zonder twijfel van groote propagandistische waarde zal zijn. Het adspix-antenwerk vooral heeft ons bijzonder kunnen voldoen door de dege lijke en aantx-ekkelijke wijze waarop de oefen stof werd verwerkt. In aanmerking genomen, dat de heer Nieuwenweg xxog slechts korten tijd zijn krachten aan deze vereeniging heeft gegeven, mag hij zeer zeker met voldoening op de resultaten van zijn arbeid terug zien. Ten slotte memoreeren wij ïxog, dat burge meester Kwint met zijn echtgenoote het 2e gedeelte der uitvoering bijwoonde. CCXLIX. U zult die Romeinsche cijfers boven dit sxxufje geplaatst wel even moeten bestudee- ren voordat u ze kunt ontcijferen. Er moet staaxx 249 en dat staat er dan ook werkelijk. En dat beteekent, dat a.s. Zatex-dag mijn 250e verschijnt. In verband met de tijdsomstandigheden zullen we dit jubileum stilletjes laten vooi'bij gaan. Het spijt me, xxiet. om het feest, dat. wegblijft, maar om de reden, waarom er niet gefuifd wordt. Ik zou het zoo gx'aag willen, dat ik eindelijk eens in blijder trant kon schrijven dan ik tot nu toe gedaan heb. Ruim vijf jaar ben ik nu al aan mijxx serie bezig fwaar blijft de tijd") en in al die vele jaren heb ik slechts zelden reden gehad om een vrooiijke toon aan te slaan. En nu zitten we midden in de ergste crisis vaxx alle crisisjaren. Twixxtig trawlei's wai'en er deze week aan den afslag, w.o. zelfs nog enkele met een heel slechte besomming. Voor al de makreelbooten maakten het slecht en dat is geen wonder. In de eerste plaats onxdat 't geen makreeltijd is en in de tweede plaats omdat makreel en Waddenlxaring het op de markt slecht- met elkaar kunnen vinden. Het is een raar bedrijf, dat visscherijbedrijf, Alles, ook de vischhandel klaagde er over, dat zoo'n groot deel van de trawlloggers des Maandags ter markt komt. En wat hebben we nu j.l. Maandag gezieix? Vijf trawlers, waarvan twee makreelbooten (dus heel wei nig Noordzeevisch vaxx de trawlers) en 43 log gers. Stel eeixs voor. dat die er Maandag eens niet geweest waren. Een logger brengt wel niet zooveel aan, maar vier loggex-s staan toch wel gelijk met één kustboot en dus kan men voor die 42 trawlers wel tien kustbooten re- kenexx. En daardoor konden de visclxkoopers tenminste rxog wat schol of tong op den kop tikken. Over tong gesproken. Deze is weer aardig prijzig want veel wordt er op de Noordzee niet gevangen. Dan px-o'oeer ik het ergens axxdex-s. zei toen een reeder en hij stuurde z'n boot naar de Spaansche kust. waar ook xxog al eens een tongetje gevangen wordt. Weer eexx heele onderneming, een ondenxeming die altijd bij zondere uitgaven vordex't. Want de Spaansche kust ligt niet naast de deur. Het is, zooals reeds in de IJmuider Courant geschreven wex'd ca. 900 mijlen ver en dat is een heel eind. Laten we voor de reederij en de beman ning hopen, dat het eexx succesvolle reis mag worden, beter dan de Lofodenx-eis van een der trawlers van de Wem verleden jaar. PIETERMAN. De zitting vaxx uexx 0usLfcinjjt4.ai.nc11 .e *",UCi:llg van den dienstplicht werd bekend gemaakt. Bondskanselier dr. Schuschnxgg aan het woord. INSTALLATIE VAN HET RAADSLID A. EIKELENBOOM. In de a.s. Dinsdagavond te houden verga dering van den Gemeeixteraad zal de instal- latie plaats vinden vaxx het nieuw-benoenxd® raadslid A. Eikelenboom. De heer Eikelenboom wex*d benoemd ter vexwulling vaxx de vacatux'e, ontstaan door het vertrek van den heer J. v. d. Burg. TOEPASSING DER ARMENWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter algemeene kennis, dat op Woens dag 8 April 1936 des namiddags te 2 uren in het gebouw der Provinciale Griffie, Dreef 3 te Haarlem, een opexxbare vergadering van Gedeputeerde Staten zal worden gehouden ter mondelinge behandeling van het verzoek vaxx het Gemeentebestuur van Haarlem om toepassing van artikel 39bis der Armeixwet met betrekking tot de betaling vaxx de ver- pleegkosten van J. B. exx haar kind. Deze afkondiging geschiedt krachtens be schikking van Gedeputeerde Staten, op de wijze als is aangegeven in de ingevolge arti kel 203 der Gemeentewet voor deze gemeen te vastgestelde verordening, regelende de af- koxxdxging van plaatselijke verordeningen. BEROEPSCHRIFT TEGEN DE WEIGERING VAN EEN BOUWVERGUNNING. Inzake het beroepschrift van W. A. de Bruijn tegen de weigering van een bouwver- gunxxing aaix W. A. de Bruijn te IJmuiden deelen B. en W. den Raad'het volgende mede: Het terrein, dat adressant wenscht te be bouwen, is aangewezen voor lxalf-open be bouwing. Volgens het bepaalde bij artikel 68, alinea 5 der Bouw- en Woningverordening mogen op dergelijke terreinen niet meer dan twee woningen aan elkander worden ge- boxiwd, tenzij voor bepaaldelijk bij verorde ning aangewezexx wegen andex*s is bepaald, wat hier niet is geschied. Vrijstelling kan slechts worden verleend in bijzondere ge vallen en voor hoek- en onregelmatige terrei nen. Naar de nxeening van B. en W. kan hier niet worden gesproken van een bijzonder ge val. terwijl het xxoch een hoek- noch een on regelmatig terrein betreft. Nu zijn wel na derhand door den Raad bepalingen vastge steld. krachtens welke door B. en W. kan wordexx toegestaan vrijstaande blokken van meer dan twee, doch van ten hoogste vier woningen te bouwen, maar slechts indien o.a. de°woningen deel uitmaken van een voor het betrokken terrein ontworpen en door B. en W vooraf goedgekeurd bebouwingsplan en de breedte van elke woning niet minder bedraagt dan 5.75 M.. gerekend van hart op hart der scheidingsmuren. Aan deze eischen wordt niet voldaan. Bovendien zijn de ge melde bepalingen tot heden niet goedge keurd en met 't oog op de bébouwingsvoor- sehriften, welke bij het nieuw ontworpen uit breidingsplan worden vastgesteld, zullen zij ook niet goedgekeurd worden. Om deze rede nen is de gevraagde vergunning dan ook door B. en W. geweigerd. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. voor op het verzoek afwijzend te beschikken.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1