[BROADWAY MELODIE 1936 N.V. Tabakskerverij De Geschiedenis. Raad van den Volkenbond heeft de ringen uitgenoodigd vóór 1 Juli a.s. te re?€ hten of zij een door den Raad opge- wrlC verklaring willen onderteekenen, waar- $[e het onderwijs in de geschiedenis aan be- W -de beginselen wordt gebonden. Doel is P^tuiirW^- een betere internationale ver- 113 rlhouding te bevorderen. Ik vestig de dacht op het artikel, dat onze correspon- a8°t te Genève Vrijdag over deze belangrijke k heeft gegeven. Als u dat leest, wordt zaa, n uW aandacht weer eens gevestigd op 1111 zeer uitgebreide werk dat de Volkenbond langen termijn" heeft ondernomen en ft Van ver-strekkende beteekenis moet zijn. Veel menschen weten daar niets van. Zij niet anders dan de voortdurende po- om de internationale politieke geva- efvan-het-oogenblik op te lossen, zij vin den het resultaat van die pogingen onvol doende omdat zij in den waan verkeeren lien gingen dat in zeventien jaar tijds wereldproblemen t hadden moeten worden, die door tientallen eeuwen heen gegroeid en steeds jneer gecompliceerd zijn. Zij interesseeren zich niet voor de ontzaglijke hoeveelheid ar beid die op het gebied der z.g. intellectueele samenwerking verricht wordt, en weten er daarom eenvoudig niets van. Het is altijd makkelijker zich niet op de hoogte te stel en maar te veroordeelen. Ook zijn deze din- ffen niet sensationeel, en hun resultaten kun nen alleen op den langen duur groot zijn. Het zou ondankbaar werk zijn voor degenen die het verrichten, indien die menschen hun voldoening afmaten naar de mate van succes die zij bij hun tijdgenooten behalen, Maar er zijn gelukkig- nog stille, volhardende werkers genoeg wier devies is: „Men reek'ne d' uitslag niet, maar teil' het doel alleen". In de bewuste verklaring door de Volken- bondsvergadering bekrachtigd, komen de vol gde hoofdpunten voor: bevordering van uitgebreider kennis omtrent de geschiedenis van andere landen acht geven op de elemen ten, die de onderlinge afhankelijkheid dei- volken in het licht stellen, tegengaan van het kweeken van vooroordeelen tegen andere volken, instelling van nationale commissies van deskundigen voor de herziening van schiedenisboeken, die het recht hebben el- kaars hulp in te roepen. Onze correspondent herinnert eraan dat vroeger reeds aan iedere nationale commissie voor intellectueele samenwerking het recht is toegekend bij andere nationale commissies aan te dringen op gewenschte verbeteringen in haar leerboeken over geschiedenis. Geen enkele commissie zou zich dus in een derge lijk geval over inmenging van het buiten land kunnen beklagen. Inderdaad zijn op deze wijze reeds verschillende verbeteringen in de geschiedenisboeken aangebracht. Is dit niet van groot belang? Natuurlijk is het dat! En nu 'kan men gemakkelijk sceptisch gaan doen over de jongste Verklaring die Genève aan de regeeringen ter onderteekening heeft voorgelegd. Men kan zeggen: Duitsch- land is er niet bij. Japan is er niet bij. Som mige regeeringen zullen weigeren te onder teekenen. Andere zullen wel teekenen, maar de verbetering van het geschiedenisonderwijs blauw-blauw laten. Ja zeker. Maar dat zijn alleen maar de schaduwzijden. Waarom moeten zooveel men schen de lichtzijden eeuwig en altijd negee- ren? Het is onjuist en het is dom. Vele lan den zullen teekenen en de zaak wèl ter hand nemen. Dat is zeker, want door het werk dei- nationale commissies voor intellectueele sa menwerking' zijn al verbeteringen in geschie denisboeken bereikt. Tengevolge van deze actie zal men er in verscheidene landen toe komen, het gansche geschiedenis-onderwijs eens critisch te bezien. Dit zal tot groote ver beteringen moeten leidenniet binnen een jaar, maar op den duur. „De waarheid is op weg, niets zal haar tegenhouden", zegt een Fransch spreekwoord. Nu, dit is een lange weg, die niet in een snel tempo kan afgelegd wor den. Maar moet men het werk daarom na laten? Moet het daarom met schouderophalen en scepticisme bejegend worden? De tallooze onjuistheden en chauvinismen uit geschiedenisboeken alle uit te roeien is na tuurlijk niet mogelijk. Maar men kan zeer veel doen. Men kan er veel flagrante onwaarheden uit verwijderen, vooral voorkomen dat zij haat en wantrouwen tegen andere volken aan- kweeken, en men kan ze zeer belangrijk uit breiden door de aandacht te vestigen op de groote daden, door die andere volken vol bracht en op het belangrijke cultuurwerk, door de beste zonen dier andere volken ver richt. Vanzelf zal men er toe moeten komen de historie niet uit te beelden als een reeks oor- logenen rampen, zooals in zooveel gevallen nog steeds gebeurt. In Engeland bijvoorbeeld op de scholen wordt zóó weinig aandacht ge schonken aan de geschiedenis van andere volken, dat men daar wel een heel uitgebreide taak te volbrengen heeft. Maar ook in ons eigen land hapert er nog heel wat aan. Niet alleen van Volkenbondszijde wordt naar waarheid, onpartijdigheid en vollediger voorlichting in het onderwijs der geschiede nis gestreefd. Onze tijd kenmerkt zich ook in de litteratuur door een grooter streven naar juiste historische voorlichting dan ooit te voren bestaan heeft. Naast de werken der we tenschappelijke historici mag men die van vele romanschrijvers noemen, die in den vorm, ge woonlijk aangeduid als „vie romance", welis waar vaak hun fantasie wat te veel vrij spel laten maar in hun romantische herschepping door bewondering of belangstelling voor den held of de heldin van hun roman be- heerscht worden, en niet dooi- kinderachtig chauvinisme. Schrijvers als Zweig en Ludwig, vooral de eerste, hebben er als Duitschers ontzaglijk veel toe bijgedragen de historie van Frankrijk beter te doeon begrijpen. Een Franschman als André Maurois heeft in zijn boek over Disraeli een prachtig stuk Engel- sche historie gegeven van de tweede helft der vorige eeuw. De Engelschman Philip Guedalla heeft een uitstekend en voor dezen tijd typeerend boek geschreven over Napoleon III, onder den titel „The Second Empire". Zoo zouden er in alle ïanden, ook in ons land, reeksen belangrijke publicaties te noemen zijn over historische figuren van andere landen." Ik noem nog b.v. Robert Neumann's boek over een belangrijk Deensch tijdvak der 18e eeuw („Koning, Ko ningin en Dictator") dat de episode-Struensee behandelt, en Siegfried van Praag 's pas-ver schenen werk over La Pompadour. Belangrijk werk zou verricht kunnen wor den door Genève als het in alle landen de studie der geschiedenis, uit onverdachte bronnen, voor de opleiding van journalisten zou kunnen bevorderen. Hoe men daarover in Geneefsche kringen denkt zal ik eens on derzoeken, en ik hoop er u mededeelingen over te kunnen doen. Inderdaad: op langen termijn groeit een nieuwe internationale samenwerking, al le vert deze tijd ook nog zooveel crises en ge varen op. Is het soms niet de moeite waard, aan een betere toekomst voor onze kinderen te werken? R. P. De film die haar tijd een jaar vooruit is. KENNEMER THEATER (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN. Maandagmiddag te half drie zal de heer A. J. Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheybeeck" voor de leden van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de -Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen in het gebouw „Harmonie" aan de Groenelaan een lezing met lichtbeelden houden over de groote bloe mententoonstellingen in New-York, Phila delphia en in Zagreb Joego-Slavië) Er zullen ook op dezen middag bloemen- inzendingen zijn van Bloembollencultuur en van den heer Martens. Tenslotte zal de heer Martens nog mede deelingen doen over het werken der „Gar- denclubs voor dames" in Amerika. Op Dinsdag 28 April maakt de afdeeling een excursie naar de Nijverheidsschool voor Kennemerland te Velsen. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond ge speelde onderlinge wedstrijden van de Be- verwijksche Damclub zijn als volgt: A. Peekei—R. Kluft 0—2 J. BakkerB. Noortman 20 B. RinnesP. A. Satony 20 H. TimmerK. Hoogerwerf (afgebr.) K. Kikke—P. A. Satony 2—0 H. de Waard—G. Rooymans (afgebr.) Uitslagen groepswedstrijden (Vierde groep). H. G. HoutwioperF. Wentink 02 H. G. Houtwipper-F. Wentink 02 H. G. HoutwioperR. Henne 02 W. VessiesJ. Hollebrand 11 W. VessiesF. Wentink 02 J. v. d. SteenA. Wentink 20 BEVERWIJK—ALKMAARSCHE BOYS. „Beverwijk" speelt a.s. Zondag voor de competitie tegen Alkmaarsche Boys in onder staande opstelling: Doel: P. Adrichem. Achter: C. Zoutman, J. Kuyer. Midden: J. Hoogerwerf P. van Amersfoort, W. Kuyer. Vóór: A. Marx. Th. Kuyer, C. Vessies, C. Niesten, C. Koning. HILLEGOM—DE KENNEMERS. De Kennemers spelen Zondag een uitwed strijd tegen Hillegom met het volgende elf tal: Doel: Van Urk. Achter: Duivemans, v. d. Bos. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn. Vóór: Bakker, Horeman, Groot, Steeman, Veenstra. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: B. Veltman. vertegenwoordiger naar Arn hem, Nachtegaalspad 2. D. E. Mouton, dienstbode naar Wijk aan Zee en Duin, Zeeweg 25. E. M. de Jager, leerl. verpleegster naar Hil versum, Loosdrechtschebosch „Zonnestraal". <3. M, Minkels, onderwijzer naar Haarlem, Ged. Oude Gracht 64. J. Kuncz, zonder, naar Leiden Thorbecke- straat 3. G. J. M. Noordman, zonder naar Leiden Haagweg 59. J. C. Zwart gez. musicus naar Batavia N.O.I. M. J. J. W. Bloemen zonder naar Leersum, Rijksstraatweg 92. E. van Rookhuizen gez. rijwielhersteller naar Heemskerk Oosterstreng 21b. H. M. Heslenfeld zonder naar Treebeek, Akerstraat 71. J. A. Olsthoorn, dienstbode naar Wijk aan Zee en Duin Zeeweg 23. H. A. M. J. Benning gez. zonder naar Hil versum 's-Gravenlandscheweg 92b. W. C. Duiker dienstbode naar Bloemendaal Pla tanelaan 19. H. Wolf dienstbode naar Den Helder Ka- naalweg 123. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Timmer en M. A. Groene- veld; A. Dekker en A. M. Zegwaart; J. J. van der Does en H. C. M. Metselaar; Bevallen: M. A. Bakkervan der Wurf, d.; G. BenninkHutter, d.; D. AdrichemKok, z.; P. A. J. L. Buntsma—van Vuuren, z.; A. DolkThijssen, z. Overleden J. Retel, 46 j., ongeh. alhier, Ko ningstraat 10a; A. Bakker 86 j., wed. van P. Kuijper, alhier, Scheijbeecklaan 5. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren werd gedu rende de maand Maart 1936, ingelegd f 46485.36 en terugbetaald f 39675.64. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19479. Een sympathieke daad van Oud-Beverwijkers. ZATERDAG 4 APRIL 1936 Een geschenk bij de fusie. ÖatH ÜMtk zept: Nog nooit beleefd Wat GROF B geeft! Beste pruimtabak kost maar 6 ct. per half ons v h. P. Schuckink Kool - Beverwijk (Adv. Ingez. Med.) WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST": Gedurende de maand Maart werden bij de Winkelierscombinatie „Plan West" in totaal 150 zegelboekjes ingeleverd. De datum van inzending, waarop de extrapremie gold was 25 Maart. De gelukkigen waren mevr. Kockx, Noor- derparklaan mevr. Duin, Verl. Groenelaan, H. Bakker, Tulpenlaan v. d. Bos, Klooster straat en mevr. Koning,Oosterwijkstraat. Zij kunnen zich bij den penningmeester van „Plan West", den heer C. G. Tabak, Koningstraat alhier, vervoegen. CHR. NATIONALEN WERKMANSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Nationalen Werkmansbond zal op Don derdag 16 April in het Ned. Herv. Vereeni- gings gebouw in de Oosterwijkstraat een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zal ds. C. M. Krijger een lezing houden over het onderwerp: „De Jodenvervolging". LEDENVERGADERING AN.G.O.B. De plaatselijke afdeeling van den A.N.G.O.B. vergaderde ten huize van den heer G. Berg huis. Eenige nieuwe leden waren mede ter vergadering aanwezig. Nadat besprekingen waren gevoerd over ontvangen Bondscirculaires en over de Blauwe Week Actie las een der leden met veel succes de schets „De filmsterren" uit Dubbel-zes van Nono. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. De Zondagsdienst van de doktoren wordt deze week waargenomen door Dr. W. W. Muys v. d. Moer, Zeeweg 96, telef. 2138. De Zondags- en nachtdienst van de apo theken wordt in de week van 5—12 April waargenomen door de Apotheek Sepp, Zee straat 27, telef. 2086. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van Jacob Kanis een vergulden draagpenning, geslagen ter gelegenheid van het 1ste eeuwgetijde van het herstel van Neerland's Onafhankelijkheid en van de Wed. J. Eyking een antieken beenen breipen houder Eenige vroegere ingezetenen van wie velen al reeds langen tijd hun geboorteplaats heb ben verlaten, hebben de aanstaande samen voeging van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin aangegrepen als een welkome gelegen heid, om nog eens van hun liefde voor Bever wijk te kunnen getuigen. Op initiatief van Dr. A. Schuckink Kool te Utrecht heeft zich een comité gevomd, dat door middel van een circulaire gelden wil inzamelen, om daarvoor aan het gemeentebestuur, een passend ge schenk te kunnen aanbieden, wanneer de fusie tot stand is gekomen. „Wij weten niet", zoo schrijven zij aan oud- plaatsgenooten, „of de bekende woorden van Vondel: De liefde tot zijn lan is yeder aan geboren", bij hem zijn opgekomen tijdens zijn verblijf op „Scheybeeck" onder den indruk van het vele schoone, dat Bevei-wijk en om geving biedt, maar wel weten wij, dat de streek, waar dat beekje door stroomt, buiten gewoon geliefd was bij hem en zoo weten wij ook, dat uw hart, oud-Bevei'wijker of oud- Wijk aan Zee en Duiner, nog steeds warm klopt voor die oude plek, waar eens uw wieg stond of waar gij een belangrijk -deel van uw leven hebt doorgebracht. En hierom zal het u gegaan zijn als ons, dat gij u verheugd hebt bij het vernemen van de tijding dat Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin sedert eeuwen door enge banden van saamhoorigheid verbonden, met ingang van 1 Mei a.s. tot één gemeente zullen worden vereenigd. Deze gebeurtenis waai'van ver wacht mag worden, dat zij den opbloei der jecombineei'de gemeenten zal bevorderen, mag wel gènoemd woi-den een mijlpaal in de geschiedenis van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. De bedoeling van deze circu laire is, om de gelegenheid te scheppen aan uw vreugde over deze gebeurtenis uiting te ge-ven o.a. door het doen van een gift. In overleg met het gemeentebestuur zal daar voor omstreeks 1 Mei a.s. een passend ge schenk kunnen worden aangeboden. Het comité van oud-plaatsgenooten is als volgt samengesteld: Dr. A. Schuckink Kool, Utrecht, voorzit ter; mr. M. Moens, Bergen N.H., secretaris penningmeester; J. A. Beekelaar, Hilversum; mevr. Ir. H. J. BoonVan Loenen, Utrecht mr. D. N, Breukelaar, Groningen; A. Bui'g- dorffer, Den Haag; mej. A. Cadovius, Amster dam; mevr. mr. A. Gesner v. d. VoortSwart, Dordrecht; B. J. A. Haanen, Vlissingen; F. W. Helmers, Wassenaar; Th. A. Koelman. Alkmaar; D. A. Lamme, Bilthoven; H. F. G. Lijnkamp, Hilversum; Chr. E. Sepp, Amster dam; jkvr. D. C. A. Strick van Linschoten. Delft; ir. P. Verhagen, Rotterdam; dr. A. C. de Vet, Wassenaar; J. J. C. D. de Wilde, Heemskerk; Nic. de Wolf, Doesburg en dr. N. H. M. Zwager, Roermond. Wanneer men adressen van oud-plaatsge nooten mocht weten, kunnen deze worden opgegeven aan den heer J. W. A, C. van Loenen gemeentesecretaris alhier. ONJUISTE GERUCHTEN. In den loop dezer week bereikten ons her haaldelijk berichten, dat met ingang van 1 Mei Hotel „Oud Meei-enstein" en ook het Kennemer Hotel gesloten zouden worden. Velen informeerden naar de juistheid dezer gei'uchten: Wij hebben'ons dan ook met de exploitanten van deze beide belangrijke café bedrijven in verbinding gesteld. Naar aan leiding daarvan kunnen wij thans officieel mededeelen, dat deze geruchten volkomen onjuist zijn. Zoowel „Oud Meerenstein" als het Kennemer Hotel blijven de zaken op den zelfden voet voortzetten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER LAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK Prijsnoteering van 3 April 1936. Natuurspinazie per kist 701.30 Glasspinazie per kist 251.50 Sla per kist 3045 Andijvie per kist 3045 Wortelen per bos 25 Rabarber per bos 414 Raapstelen per bos 2%3 Radijs per bos 3%5 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 34 Prei per bos 38 Bloemkool le per stuk 7IC Aardappelen 2.602.70 Uien per K.G. 2—2V2 Witlof per KG. 4—9 Spruiten per K.G. 610 Knollen per stuk 25 Roode kool per stuk 510 Gele kool per stuk 3—7 ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. De hoofdinspecteur van den Arbeid te Haarlem verzoekt ons er de aandacht van belanghebbenden op te vestigen, dat zij, die ingevolge de beschikking van 16 Maart 1936, van den Minister van Sociale Zaken, op de Zaterdagen 11 April en 30 Mei, in verband met de komende feestdagen, vroeger begin nen o.a. verplicht zijn van 9 t. m. 11 April en van 28 t.m. 30 Mei a.s. een kennisgeving op voor het publiek duidelijk waarneembare wijze aan te brengen aan de tóegangen dei- winkels, waar brood der onderneming wordt verkocïit, alsmede op alle vervoermiddelen, welke voor het vervoer van brood worden ge bezigd. In deze kennisgeving moet worden aangegeven, dat op den tweeden Paaschdag en op den Tweeden Pinksterdag geen versch brood wordt verkocht. KENNEMER WANDELCLUB. Zondag houdt de Kennemer Wandelclub de laatste trainingsmar£ch van de 200 KM. serie, De afstand van deze laatste marsch is 40 K.Mgestart wordt Zondagmorgen te 9 uur vanaf het clubgebouw „Oud Meeren stein'. Leider is de heer J. J P. Dibbifcs. MARKTBERICHTEN. 1 Noteering van 3 April 1936. Spinazie per kist f 0.20—0.35 Andijvie per kist f 0,100,35 Raapstelen, 100 bos f 2 Radijs, 100 bos f 4 Koolrapen, per zak f 1.10 Wortelen, per K.G. f 0.02%—0.04 Bieten per K.G f 0.07 Aardappelen, klei per K.G. f 0.03%0.04% Idem zand per K.G. f 0.03% Boerenkool per bak f 0.10 Roode kool per 100 f 38 Savoije kool per 100 f 15 Uien, per K.G. f 0.020.03 Prei per bos f 0.02—0.06 Sla, per krop f 0.02J3—0.06 Rabarber per 100 bos f 812. Pieterselie per bos f 0.06 Selderie per bos f 0.04 Appelen per K.G. f 0.140.30. Druiven per K.G. f 0.12 Brusselsch lof per K.G. f 0.040.09 De gezondheid van een ieder wordt geschaad. Die minstens niet wekelijks behoorlijk baadt. Gebruikt daarom het badhuis van Het Witte Kruis. Dit bespaart kosten enrommel in Uw huis. Ons badhuis, Baanstraat 35, is geopend iederen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van 8-22 uur. (Adv. Ingez. Med.) CASTRICUM TUINB. VER. „ONS BELANG". Veiling van Vrijdag 3 April. Witlof I 8—9 ct. per K.Gi Wit lof II—7 ct. per K.G. Woi-telen 2% ct. per K.G. Prei I 4 1/25 ct. per bos. Prei II 1—3 1/2 ct. per bos. Radijs 3 ct. per bos. Rabarber 10%—11 ct. per bos. Knolseldeiij 3 ct. per stuk. Roode kool 7% ct. per stuk. Spinazie 2734 ct. per kistje. Aanvoer 290 kistjes witlof. VOETBAL. Programma voor a.s. Zondag 5 April. Vitesse ISantpoort 2 aanv. 2.30 uur. Vitesse 2—D.O.S. 2, aanv. 12.30 uur. W. S. V. 3—Vitesse 3, aanv. 2,30 unr. Het geld hier verdiend, geeft dat hier ook uit, De stadswinkelier verteert hier geen duit. (Adv. Ingez. Med.) Oud-generaal Tonnet in het ongelijk gesteld. Door rechtbank te Arnhem. De Arnhemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in een civiele procedure van den ge- pensionneerden generaal-majoor J. C. C. Ton net tegen dr. J. G. Schnitzler, zenuwarts té Arnhem. Deze zaak houdt verband met een beleedi- gingszaak, welke tegen generaal Tonnet heeft geloopen en waarbij hij op grond van een door dr. Schnitzler ingesteld onderzoek in een krankzinnigengesticht te Zutphen werd opge sloten en daarna in een inrichting te Sant poort. Na zijn ontslag heeft hij een eisch in gesteld tegen dr. Schnitzler, op grond dat deze daad onrechtmatig zou zijn geweest. De rechtbank heeft door drie psychiaters doen uitmaken of gedaagde op lichtvaardige gron den en zonder behoorlijk onderzoek een ver klaring tot opneming in het krankzinnigen gesticht heeft afgegeven. De deskundigen de professoren Bouman, Rümke en dr. H. v. d. Hoeven hebben in hun rapport vastgesteld dat de gegevens van dr, Schnitzler, gevoegd bij diens eigen waarne mingen, voldoende waren om zich een juist oordeel over den geestestoestand van gene raal Tonnet te vormen; er was volgens de des kundigen gevaar aanwezig. De rechtbank heeft thans beslist, dat ge daagde geen onrechtmatige daad heeft ge pleegd, zoodat de vordering van eischer moet worden ontzegd en deze verooi'deeld wordt in de kosten van het geding, groot 281.80 en de kosten van het deskundigen-onderzoek ten bedrage van 300. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 31 van New-Oideans n. Rott. Statendijk, 2 van W.-Indië te New-York. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam 2 te Portland (O.) Breedijk, New-Orleans- n. Rott. te Londen. Burgeixiijk 1 van New-Orleans n. Rotterd. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 3 van Beira te Rotterdam. Springfontein (uitr.) 2 van Marseille. Randfontein (thuisr.) 2 van Port Said. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 1 van Kobe. Zuiderkerk (thuisr.) 2 van Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) pass. 2 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amsterdam 2 van Paita naar Manta. Aurora 3 van Amsterdam te Rotterdam. Bodegraven 3 van Chili te Amsterdam. Deucalion 2 van Bai*celona te Genua. Colombia 2 van Amsterdam te Hamburg, rfwra 3 van New-York naar Port-au-Prince Iris 29 van Cristobal naar Pacifichavens. Ino 3 van Bordeaux naar Amsterdam. Nereus, Amsterdam naar Kopenhagen pass. 3 Holtenau. Orestes, Constantza n. Amsterdam 2 te Lissabon. Pluto. 2 van Gothenburg naar Aarhuus. Tiberius, 2 van Danzig te Kopenhagen. Titus, 2 van Cadix naar Melilla. Trajanus, 2 van Amsterdam te Hamburg. Triton, 2 van Natal (Braz.) naar Tutoya- baai. Venezuela 2 van Barbados naar Amsterd. Vesta, 3 van Amsterdam te Rotterdam. Vulcanus, 2 van Triest te Fiume. Ariadne. Amsterdam naar W.-Indië pass. 2 Dungeness. Barneveld, 1 van Corral te Valparaiso. Costa Rica 31 van Kingston (Ja.) naar Pt. Limon. Aurora, 3 v. Rott. n. Vigo. Crijnssen, 3 v. Amsterd. n. Boulogne. Bacchus, 3 v. Gibraltar n. Oran. Ceres, Rott n. Midd. Zee p. 3 Gibraltar. Clio, Amst. n. W.-Indië p. 1 Beachy Head. Orpheus, 3 v. Amst. n. Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland, 3 van Buennos-Ayres te Amster dam. Salland, 2 van Buenos-Ayres n. Amster dam. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agathah, 15 te Hongkong voor dokken. Ca. 3 gereed. Agnita, 5 te Rott. verw., n. Rouaan, Amst. voor dokken. Mirza, 24 van Curacao n. Southampton, Aberdeen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Barloeran (thuisr.) 3 van Lissabon. Kota Nopan (thuisr.) p. 3 Gibraltar. Indrapoera (uitreis) 3 van Southampton. Kota Tjandi vertrekt 4 van Bi-emen n. Rotterdam. Sitoebondo (thuisreis) pass. 3 Finisterre. Garoet (uitreis) pass. 3 Dover. Sibajak (thuisreis) 3 van Singapore. Dempo (uitreis) 2 van Colombo. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tarakan (uitreis) 2 van Londen. Poelau Tello (thuisreis) 2 van Belawan. Johan de Witt (uitreis) 3 v. Genua. Madoera (thuisreis) 3 te Huil. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Clytoneus, Batavia n. Amst. p. 3 Gibraltar. Protesilaus, Rott. n. Japan 2 te Port Said. Gestrand en verloren. De Engelsche stoomtrawler Barle is in de nabijheid van Mull of Ho gestrand en geheel wrak geworden. De opvarenden konden gered worden. Verplaatsing van Noordzeeschol. In de komende week zal weer een groote hoeveelheid Noordzeeschol naar de Oostzee worden overgebracht. Ongeveer 1% millioen jonge visschen, die 'bij het Hornsriff aan de kust van Jutland opgevischt worden, worden naar de Kleine en de Groote Belt uitgezet na dat zij wegens het verschil in zoutgehalte eerst geacclimatiseerd zijn. AANGEKOMEN. 2 April: Sif s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Orion s.s. Hamburg Queenworth s.s. Sunderland Haig Rose s.s. Swansea Gambian s.s. West Afrika Alt s.s. Goole 3 April: Zaanland s.s. Buenos Aires Sambre m.s. Rotterdam Bodegi-aven s.s. Chili Waynegate s.s. Rosario VERTROKKEN. 2 April: Runmarö s.s. New Castle Melampus s-s. Londen Confid m.s. Gothenburg Midsland s.s. Goole Astarte s.s. Bremen Alcinous m.s. Swansea Aurora s.s. Midd. Zee Lingestroom s.s. Bristol Vesta s.s. Midd. Zee Clanwood s.s. New Castle 3 April: Texelstroom s.s. Liverpool Queenworth s.s. Sunderland Sambre m.s. Parijs Nadja s.s. Fowey Officieel vermist. De Deensche kotter Vikingbank wordt nu, nadat men in zes weken niets van het schip vernomen heeft, officieel als vermist be schouwd. IJzerverscheping. Het van Londen komend Zweedsche stoom schip Sif heeft bij de Hoogovens een partij ijzer ingenomen en ging vervolgens naar Amster dam om verder bij te laden voor Stockholm. Russische bemanning aangekomen. Met het Russisch stoomschip Stalingrad is de bemanning voor het te Amsterdam gebouw de motorschip Kosarew aangekomen. Deze zeelieden werden door de sleepboot Nestor buitengaats overgenomen en later door een motorboot naar Amsterdam gebracht. Trawler gezonken. De Engelsche stoomtrawler Chancellor uit Aberdeen is bij Kaap Wrath gezonken. De op varenden zijn gered door den stoomtrawler Zelos en te Granton aan land gebracht. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip „P. L. M. 26" kwam van Bona aan bij het Hoogovenbedrijf mefl een lading ijzererts.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5