VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Amsterdam x) Anna N. Goulandris Alcor Agnita Agamemnon Boschfontein x) Breda x) Barneveld Baarn British Monarch Clytoneus x) Batavia Clan Skene x) Chr. Huygens x) Cordillera x) Colombia x) verm aankomst Laatste bericht Chili La Plata Rosario Honston Valencia Zuid Afrika Chili Chili Hamburg Rosario Dolius x) Batavia Essen Eemland Eurymedon x) Fauna (Ned.) Grootekerk x) Ganymedes Heidelberg x) Helder Hermes (Ned.) Hindustan Hilversum Hercules (Ned.) Heemskerk Bassein Batavia Pto. Barrios Hamburg Inhambane x) Ino (Ned.) Jagersfontein Joh. v. Oldenbarneveld Kyphissia Mlrandella Buenos Aires Madoera x) Ned. Indië Maaskerk West Afrika MidslandGoole Ned. Indië Buenos Aires Batavia Japan Alexandria Ned. Indië West Afrika Bourgas Rangoon Rosario Bourgas Zuid Afrika Buenos Aires Bordeaux Zuid Afrika Batavia Mexico Nemanja Orestes (Ned.) Oberon (Ned.) Oil Trader Phrygia Peisander x) Pres. Francqui Parana Phroniis. x) Poelau Tello x) Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Polyphemus Randfontein Rhea (Ned.) Saleier x) Saturnus Shaftesbury Salland x) Spinanger x) Serooskerk x) Tawali x) Tiberius Trajanus Uckermark x) Van Rensselaer Venezuela x) Vulcanus Waterland x) Zuiderkerk x) Buenos Aires Constantza Midd. Zee Batoum Mexico Batavia Houston Rosario Batavia Batavia Stettin Gothenburg Batavia Zuid Afrika Gdynia Ned. Indië Alexandrië Bassein Buenos Aires Pt. Arthur Hamburg Batavia Gdynia Hamburg Ned. Indië West Indië Barbados Midd. Zee Hamburg Japan 9 April 12 April 10 April 10 April 12 April 26 April 10 April 16 April 21 April 19 April 12 April 20 April 22 April 19 April 30 April 11 April 11 Mel 20 April 1 Mei 28 April 22 April 7 April 12 Mei 10 Mei 13 April 4 April 5 April 17 April 10 April 15 April 11 April 23 April 7 April 2 Mei 8 Mei 7 April 6 April 26 Mei 12 April 20 April 1 Mei 11 April 19 April 5 April 5 April 14 April 8 April 14 April 25 April 5 April 2 April van Paita. 7 Maart van Pto Obligado. 10 Maart van San Pedro. 13 Maart vertrokken. 3 April van Gibraltar. 3 April te Rotterdam. 23 Maart te Talcahuano. 1 April te Valparaiso, vertrekt 8 April. 25 Maart van Buenos Aires. 28 Maart van Port Said. 1 April van Port Said. 1 April van Colombo. 4 April van Curagao. vertrekt 11 April. 21 Maart van Padang. 31 Maart van Perim. 1 April van Bahia. 31 Maart van Padang. 21 Maart van Pto Barrios. 1 April van Kobé. 1 April te Piraeus. 1 April van Padang. 31 Maart van Dakar. 31 Maart van Salonika. 22 Maart vertrokken. 30 Maart te San Nicolas. 29 Maart van Stamboul. 1 Maart van Beira. 23 Maart te Santa Fé. 3 April vertrokken. 1 Maart van Beira. vertrekt 15 April. 4 April van Tantpico 11 Maart vertrokken. 2 April van Londen. 1 April van Lagos. 4 April vertrokken. 15 Maart vertrokken. 2 April te Lissabon. 3 April te Barcelona. 4 April van Land's End. Maart van Trinidad. 1 April van Colombo. 20 Maart vertrokken. 1 April vertrokken. 4 April vertrokken. 2 April van Belawan. 4 April vertrokken. 2 April vertrokken, vertrekt 25 April. 2 April van Port Said, in lading. 29 Maart van Belawan. 1 April te Kymassi. 29 Maart van Colombo. 3 April vertrokken. 20 Maart vertrokken. in lading. 31 Maart van Perim. 3 April van Kopenhagen. 4 April vertrokken. 1 April te Barcelona. 1 April van Madeira. 2 April vertrokken. 2 April te Fiume. 4 April vertrokken. 2 April van Aden. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Sif Londen IJMUIDEN Onderlinge competitie D. C. IJ. Weer eenige beslissingen. De onderlinge competitie van de Damclub IJmuiden werd Donderdrdag in hotel Ken- nemerhof voortgezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse: B. DukelF. Basstra 20, H. de BoerC. Suyk 20; H. de Boer—F. Basstra 20; G. PostmaKramer 02; Postma— Ott, afgebr. Bais—Smit 0—2; Bais—Kramer 1—1. Tweede klas: LarosDe Jong 1—1, Vrijhof Koetsier 11, PostmaDukel Sr. 20; V. d. Velde—v. d. Heijde afgebr. Derde klas: v. StratenSchager 20; Brand- v. Straten afgebr.; Outenaar—v. d. Sluis afgebr.; Schol—Meyer 0—2. Vierde klas: E. Broek—Kuyk 20; E. Broek—de Weert 11. PostmaC. Broek 20 Vlegels—Woudhuizen 0—2; VisPostma 0—2 E. Broek—Vis 20. In de eerste klas gaat de strijd alleen om de eervolle tweede plaats. Door zijn fraaie eind spurt zal H. de Boer die in uitstekenden vorm is, wel de beste kans krijgen, zich tweede te plaatsen. Kaai en Ott zullen vermoedelijk wel degra- deeren. In de tweede klas zullen Buis en Smit pro- moveeren naar de Hoofdklasse. Een match van die partijen zullen deze twee spelers spe len om het clubkampioenschap 2e klas. V. d. Velde en vermoedelijk Post zullen degra- deeren. In de derde klas gaat v. d. Sluis aan den kop, op den voet gevolgd door v. Straten. Tusschen deze twee spelers zal de beslissing voor het derde klas-kampioenschap wel val len. Beiden zullen promoveeren. In de vierde klas gaat J. Visser stevig aan den kop gevolgd door E. Broek. Hier zal het kampioenschap wel door J. Visser worden be haald. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken, wordt Zondag waargenomen door de Kennemer apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apo theek Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 134 is Zondag en in de volgende week ook 's nachts geopend. Half Mei begin der haring teelt? Naar wij vernemen, zal tegen half Mei een vierde deel van de haring vloot met een beperkt aantal netten met de groote haringvisscherij mo gen beginnen. Laatste Nutsavond. De heer J. Drijver over „Vogelleven en Vogelbescherming in Nederland". Vrijdagavond werd in de Bethlehemkerk in de James Wattstraat de laatste avond ge houden van het Departement IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen. Als spreker trad op de heer J. Drijver van Santpoort met het onderwerp „Vogelleven en Vogelbescherming in Nederland". De belang stelling was slechts matig. Bij afwezigheid van den voorzitter Ds. Mi- la tz werd de avond geopend door den heer Luchsinger, die na een kort woord den heer Drijver achter het spreekgestoelte uitnoo- digde. De heer Drijver wees er op, dat de streek, waarin wij wonen, het deltagebied van eenige rivieren met haar waterplassen haar riet een uitstekende woonplaats voor vogels is. Spreker liet daarna een fraaie serie lan taarnplaatjes op het witte doek projectee ren, waarbij den bezoekers prachtige close- ups uit de vogelwereld getoond werden. En aan de hand van deze beelden vertelde de heer Drijver uit zijn onuitputtelijk magazijn van kennis van het leven van de vogels in onze omgeving, van de standvogels en de trekvogels. Allereerst wees hij op het mooie resultaat, hetwelk men kan bereiken met het plaatsen van voedertafels en nestkastjes nabij de woningen waardoor men tevens bij de kinderen liefde voor de vogels kan op wekken. De mensch heeft veel gedaan ten nadeele van de vogelwereld, maar aan den anderen kant hebben vogelliefhebbers veel gedaan in het belang van de vogels. Wat al moois vertelde de heer Drijver en de aanwezigen luisterden met aandacht naar al het schoons wat de natuur oplevert. Van het pimpelmeezenpaar, dat in een jaar wel twintig jongen uitbroedt, maar waarvan er toch maar weer enkele in het leven blij ven, zoodat overbevolking niet voorkomt. Het is het werk van de roofvogels om dit te ver hinderen, zooals van den kiekendief. Algemeen bekend is 't, dat de koekoek zijn ei legt in het nest van andere vogels. Maar niet algemeen bekend is het, dat het koe koeksei dezelfde kleur heeft als de eieren van den vogel, in welks nest het ei gelegd wordt. Merkwaardig is het te zien, met hoeveel zorg het snel groeiende koekoeksjong door zijn pleegouders wordt opgevoed, pleegouders die zelfs hun eigen kroost ter wille van den vreemden indringer verwaarloozen. Fraaie plaatjes werden vertoond van tal van vogels als van kemphaan, wulp, van de sierlijke kie vit, en de leeuwerik, van het nachtegaaltje, waarvan men ten onrechte meent, dat het alleen des nachts zingt. Na de pauze weixfen nog twee films ver toond uit het vogelleven, welke films ten zeerste werden bewonderd. Het was een mooi besluit van het seizoen. 'Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. De Jaarvergadering. Gisteravond heeft in het Consultatiebureau Briniostraat, de jaarvergadering van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose plaats gehad. De vergadering werd geleid door den voorzitter den heer J. H. Unger. Na vaststelling der notulen werd door den se cretaris den heer Suwerink het jaarverslag over het afgeloopen jaar 1935 uitgebracht. Hierin werd met dank melding gemaakt van den steun dien de vereeniging van het ge meentebestuur ontving en de belangstelling van het college van B. en W. in het werk der vereeniging. Voorts werd dank gebracht aan diverse sportvereenigingen, tooneelver- eeniging Varia, het Comité Velsen Noord die zich in 't afgeloopen jaar niet onbe tuigd hadden gelaten. Eveneens werd dank gebracht aan de dames die de organisatie der collecten verzorgden. Door deze groote hulp en medewerking van alle zijden was de ver eeniging, trots de zorgvolle tijden, in staat om aan alle aanvragen van hulp te kunnen voldoen. Van het Consultatiebureau is druk gebruik gemaakt. Door 373 personen werd het eerste medisch onderzoek ondergaan. In 90 zittingen werden door den medisch leider 1897 onderzoekingen verricht. Door de huis bezoeksters werden in 1935 in totaal 4538 be zoeken afgelegd. Het toezicht der vereeniging strekt zich uit over 673 gezinnen met 1160 pa tiënten. In den loop van 1935 werden 16 per sonen naar sanatoria uitgezonden. Zes per sonen werden in een ziekenhuis opgenomen en voor 7 patiënten werd een ligtent beschik baar gesteld, zoodat deze nabij hun woning konden kuren terwijl 53 patiënten thuis wei den verpleegd. Voorts werd in het jaarverslag melding gemaakt dat op 1 Januari in 440 ge zinnen met 778 patiënten huisbezoek werd verricht. In den loop van dat jaar werden ingeschreven 233 gezinnen met 382 patiënten terwijl werden afgeschreven 224 gezinnen met 312 patiënten. Alzoo stonden op 1 Ja nuari 1936 onder toezicht der vereeniging 449 gezinnen met 884 patiënten. De woning toestand van deze gezinnen was van 393 goed. van 52 voldoende en van 4 onvoldoende Ten behoeve van 44 patiënten werden 89 ar tikelen uitgeleend, aan 19 patiënten werden versterkende middelen verstrekt, 5 gezinnen werden voorzien van hulp in de huishouding terwijl aan gezinnen hulp werd geboden door huurtoeslag. Het bestuur acht zich gelukkig in Dr. Kielstra een medisch adviseur te heb ben die zich ten volle aan de taak der ver eeniging geeft. Door ziekte is dr. Kielstra thans genoodzaakt tijdelijk zijn arbeid neer te leggen. In de werkplaats voor jeugdige werkloozen zijn drie prachtige ligtenten ver vaardigd en aan de vereeniging overgedra gen. Wat het aantal leden betreft dit is te- ruggeloopen van 709 op 638. Het financieel verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer R. S. v. d. Veen, gaf geen directe reden tot bezorgdheid, maar toch is aller hulp noodig. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. Jimmink, G. Baljet en IJ. Reitsma en als plaatsvervanger de heer G. Karsberger. Aan de beurt van aftreding wa ren de bestuursleden mej. G. J. Kerbert, D. Schuit ,en J. H. Unger die bij acclamatie her kozen zijn. Daar de rondvraag geen stof tot verdere besprekingen opleverde werd hierna de vergadering gesloten. TE VERWACHTEN TRAWLERS VAN DÊ VEM Hieronder volgt een voorloopige opgave van de door „De Vem" N.V. in den loop van de volgende week aan' den afslag te IJmuiden verwachte schepen onder voorbehoud van nadere wijzigingen in de marktdagen: Maandag 6 April: Caroline, IJM. 26, Noordzee. Hercules, IJM. 196, Noordzee. Dinsdag 7 April: Christine, IJM. 2. Noordzee. Gloria, IJM. 37, Noordzee. Gerb. Johanna, IJM. 38 van de Westkust met pl.m. 1200 manden makreel en weinig hake. LEDENVERGADERING VAN HET NUT. Het departement IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen houdt Dinsdagavond 7 April a.s. haar algemeene ledenvergadering in de bovenzaal van Hotel Augusta. De agenda vermeldt o.a. wijziging van art. 29 en art. 30 van het huishoudelijk reglement .benoeming lid van den Raad van Toezicht, vacature M. J. Baak, aanvulling leden van den Raad van Toezicht, redactiewijziging stichtingsakte der spaarbank. Het nieuwe machinegebouw aan de papierfabriek. IJzeren bouw en stalen steigers. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds hebben gemeld, wordt het gebouwencomplex van de papierfabriek uitgebreid met een gebouw, be stemd voor de nieuwe papiermachine. Dit gebouw verkrijgt zeer groote afmetingen. Het wordt n.l. 120 M. lang en 20 M. breed. Het ijzeren geraamde staat reeds overeind en de hierbij geplaatste foto geeft een duidelijk beeld van den enormen omvang van dit ma- chinegebouw. Voor den opbouw van de constructie maakt men gebruik van een zeer bijzonderen steiger, die rechts op de foto zichtbaar is. Deze steiger is 18 M. hoog en in zijn geheel verplaatsbaar- baar, zoodat hij als het ware met den bouwr meegaat. Het spreekt vanzelf, dat met behulp van een dergelijken steiger, die geheel van staal is, veel vlugger gebouwd kan worden, dan wanneer men steeds afzonderlijk steigerwerk moet bouwen. Ook aan de binnenzijde van het gebouw wordt voor de kapconstructie enz. gebruik ge maakt van een verplaatsbaren steiger, die eveneens op de foto duidelijk zichtbaar is. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie te Velsen, deelt in het algemeen belang het navolgende mede: De Commissaris van Politie te Renkum, te Oosterbeek, geeft ieder, die in zakenrelatie wenscht te treden met den koopman H. W. J Houx, wonende te Oosterbeek, Jan van Emb- denweg 31, (o.m. handelaar in leeren jassen) in overweging te voren inlichtingen in te winnen aan zijn bureau te Oosterbeek. BEVERWIJK Jaarvergadering van de veilingen. Het nieuwe veilingsgebouw ter sprake. Vrijdagavond werd in Hotel „Oud Meer en stein" de jaarvergadering gehouden van in brengers van de Beverwijksche Exportveiling., de Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" en de Tuindersvereeniging „Tuindersbelang" In zijn openingswoord heeft de heer D. Teer herinnerd aan de slechte resultaten van het jaar 1935. Dank zij de mislukking van de oogst in Engeland waren de prijzen voor de* aard beien iets beter. Omgezet werden 766.000 K.G. voor f 148.586. Voor de groenten waren de prijzen veel on gunstiger. ;-J De steunverleening was zeer onoevredigend Wel hebben de veilingen nog pogingen gedaan om eenige verbetering te verkrijgen, maar veel vertrouwen had spr. daar niet in. Tenslotte herinnerde de heer Teer nog aan het geslaagde uitstapje naar de wereldtentoonstelling te Brussel, dat hij zeer bevorderlijk achtte voor de onderlinge verstandhouding. De heer J. Docter kreeg vervolgens gelegen heid zijn jaarlij ksche beschouwing te houden over het vorige seizoen, daaraan verbindend een praatje over de vooruitzichten. In 1935 was de toestand nog steeds gunstig. De export naar Engeland is vrijwel constant gebleven. Duitschland nam inge- pulpte aardbeien af, maar dit land zal slechts van Nederland kunnen koopen, wanneer Ne derland van Duitschland koopt. De vooruit zichten zijn voor het komende seizoen niet ongunstig. Met grooten nadruk betoogde spre ker, dat de tuinders er voor dienden te waken de kwaliteit van de Beverwijksche aardbeien op peil te houden. De tuinders willen „twee hee ren" dienen namelijk de pulpfabrikanten en de Amsterdamsche markt. Spr. betoogde, dat dit niet kon samengaan. Voor het inpulpen moeten de aardbeien zoo wit mogelijk geplukt worden. Hoezeer de kwaliteit achteruit ging blijkt wel uit het feit, dat de prijzen dagelijks van 2 tot 5 ets per K.G. lager waren, dan in andere aardbeiencentra. Met voldoening had spr. kunnen constatee- ren, dat in Engeland teekenen van opleving zijn te bespeuren. De heer Docter had de ver wachting, dat de markt daarvan in het ko mende seizoen zal kunnen profiteeren. Tenslotte riep spr. den moreelen steun in van allen voor de verwezenlijking van het plan tot stichting van een nieuw veilingebouw. Vervolgens heeft de heer N. Tervoort de plannen toegelicht voor de stichting van een nieuw veilingsgebouw. Hij memoreerde daarbij de groote medewer king, die van de officieele lichamen werd on dervonden. Spr. legde er den nadruk op, dat ondanks de tegenkanting van de Vereenigde veilingen toch een veiling" met een afmijntoe- stel komt en. kan dat niet op gemeenteterrein, dan zal de veiling in particuliere gebouwen worden ondergebracht. „Er zal- een eigen vei lingsgebouw komen met een afmijntoestel, desnoods met 300 nummers, zoo eindigde spre ker, en iedere tuinder zal daar medezegging schap in hebben, doch zonder eenig risico en zonder schuld. Deze mededeelingen gaven aan leiding tot uitvoerige gedachtenwisseling. Vele vragen werden gesteld, die door den heer Ter voort werden beantwoord. Van vele zijden werd den heeren Kluft en Tervoort lof toege zwaaid voor hun initiatief, dat vooral in deze- moeilijke tijden wel bijzonder is toe te jui chen. Een der inbrengers stelde voor alsnog een adres aan den gemeenteraad te zenden. De heer Tervoort achtte dit volkomen overbodig. Het gaat om een eerlijke en rechtvaardige zaak en tegen het plan is niets in te brengen. Spr. deelde mede, dat in verband met een goede verkeersregeling in zooverre wijziging in het plan was gekomen, dat de veilingklok nu aan de andere zijde komt. De wagens, bestemd voor het nieuwe gebouw worden geleid door Adriehemstraat en Aagtendijkstraat naar de Meer. De uitgang zal dus aan de Zuidzijde komen. Het gebouw zal ook iets meer in de richting van de Nieuwstraat worden geplaatst. Nada alle vragenstellers tot hun tevredenheid wa ren beantwoord werd het plan met alge meene instemming goedgekeurd. Bij de rondvraag werden nog vele vragen ge steld omtrent verscheidene veilingaangele genheden. De heer Tervoort beantwoordde de vragenstellers uitvoerig. De heer Reusenbrink bracht ten slotte rapport uit over het onderlinge steun fonds. De inkomsten hadden f 600 bedragen aan ondersteuning was een bedrag van f 439, gemoeid. Met inbegrip van de rente was no;_ "372,25 in kas. Deze spreker bracht de direc.- ties van de veilingen tenslotte nog hulde voor hun initiatief voor de stichting van een nieuw veilinggebouw en hoopte, dat alle inbrengers hun steun voor het welslagen van het plan zouden willen geven. De heer Teer heeft daarna met een woord van dank de vergadering gesloten. VEREENIGING VAN VRIJZLNNIG HERVORMDEN. Op Vrijdag 17 April zal in het kerkgebouw aan de Noorderparklaan de algemeene le denvergadering worden gehouden van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. In deze bijeenkomst zullen de algemeene en fi- nancieele verslagen worden uitgebracht. Te vens zal de begrooting voor 1936 worden vastgesteld. De nieuwe machinehal van de papierfabriek. ZXTERDAG '4 APRIL^j. Voor Betere Haarverzorgi,,. ook voor Heeren DULLER'S KAPPERSHUls Kalverstraat 184 Telefoon 45]j ONZE PERMANENT WAVE a geeft U zes maanden tevredenheid""" ELECTRISCHE ONTHARING [JLT^*| HAARVERVEN in een halt uur gereed MANICURE gfe: MASSAGE g=y WASSCHEN en WATERGOLVEN Ome Specialiteit MODELLEEREN 0.35 ONDULEEREN (bespreking noodzakelijk) (Adv. Ingez. Med.) De actie voor werkverruimi mg. Alle hens aan dek! Het Comité van Actie voor werkverruiming verzoekt ons opneming van het volgende- Het Comité van Actie voor Beverwijk éo heeft op ruime schaal tot de burgerij de od- wekking gericht om deel te nemen aan een algemeene koop- en werkcampagne. Onder meer heeft het een rondschrijven doen uitgaan met de aansporing om door be- stellingen en opdrachten de werkgelegenheid te helpen verruimen. Bijna ieder kan inder daad het zijne bijdragen om hier ter plaatse eenige opleving in handel en nering te be- werken. Zoo niet rechtstreeks, dan vaak zijdelings, bijv. door propaganda in eigen kring. Om de gedachten te bepalen van al onze plaatsgenooten, heeft het Comité een lijst opgesteld, waardoor allerlei mogelijk- heden onder ieders aandacht worden ge- brach.t. Het lijkt ons nuttig deze lijst ter over weging voor onze lezers af te drukken. Zij boogt geenszins op volledigheid. Men kan deze nog met tal van punten aanvullen, doch zij geeft de bedoeling duidelijk weer, Iedere bestelling en iedere opdracht helpt voor het mooie doel, dat door alle burgerzin verdient krachtig te worden nagestreefd. Ziehier dan de werklijst: Thuis: laten behangen en stoffeeren; nieuwe meubels aanschaffen; oudere meubels laten nazien, zoo noodig laten herstellen, overtrekken, enz. binnens- en buitenshuis laten schilderen; badkamer laten betegelen of inrichten; markiezen aanschaffen of laten repareeren; bad, radio, centrale verwarming, gasfor nuis laten installeeren; garderobe en schoeisel aanvullen; h-uishoudlinnen aanvullen; keukengerei aanvullen. Kantoor, winkel, fabriek of magazijn: door verbouwing het geheel meer modern!- seeren en bedrijfsklaar maken; oudere machines door meer economische vervangen. gevels, inrichtingen, etalages enz-, laten ver fraaien. Tuinen: doen onderhouden, eventueel opnieuw laten aanleggen of laten moderniseeren; schuttingen laten repareeren of ver fraaien. tuinmeubelen laten repareeren of nieuw aanschaffen; tuinhuis of bergplaats laten bouwen. Diversen: daken, goten, schoorsteenen enz. laten na zien; auto laten repareeren, lakken, stoffeeren enz. gereedschappen aanvullen; uw fiets laten opknappen of een nieuwe aanschaffen; order geven voor drukwerken en nieuwe boeken; tijdschriften en oude boeken doen inbin den. DE EERSTE POSTELEIN. Vrijdag werd aan de Vereenigde Veilingen de eerste postelein aangevoerd. De opbrengst was f 0.65 per bakje van vier pond. Maandag worden de eerste aardbeien ver wacht. C. A. SWAALF - TELEFOON 23185 GRAFSTEENEN SANTPOORT - HAGELINGERWEG 173A (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: J. Kist de Ruijter—Lavoo d., Ban- jaertstraat 2, Velsen-N.; J. Keirsgieter— Hoogerwerf d., Breesaapstraat 7 rd. IJmuiden A. Louwen—Bruinewoud z. Pelsstraat 16, Vel sen-N. H. J. Stoop—Hoedt z„ Corverslaan 51, Velsen-N. A. J. Sellervan de Ven, d; P. C. Hooftiaan 61, Velsen. T. VerduijnSlager z. Piet Heinstraat 78, IJmuiden; J. Pattes—Kos d., Duinvlietstraat 99 Velsen-N. C. J. Gorter— Haver, z. Vieetstraat 5, IJmuiden; T. Har- tendorf—Richters, z. Kruidbergerweg 16. Santpoort. Overleden: A. W. Hoorn, 88 jaren, weduw naar van C. M. Molier, Kennemerlaan 138 IJmuiden; F. van Dorp, 2 jz. van J. van Dorp, Visseringstraat 16 IJmuiden; E. H. Blok 81 jaren, weduwe van J. van Bodegom, Cas- tricum; M. Tabbernal. 72 jaren, echtgenoot van W. Bastiaan, Kerkweg 40, Santpoort; A. P. de Rooij, 66 j. echtgenoot van J. M Breek, Wijkerstraatweg 303, Velsen-N., E. J- Duffels, 52 j. echtgenoot van E. Sloos, Leiden; P. J. Tros, 77 j., echtgenoot van A. Nijenhuis, Bloemendaalschestraatweg 16. Santpoort. Ondertrouwd: L. de Beurs en J. Groen, Bik en Arnoldkade 42, IJmuiden; M. Corvers en L. van der Welle, Wijk aan Zee en Duin; D. Zeilmaker en F. J. Th. Janson. J. P- Coen- straat 119 IJmuiden: P. M. Bosloper en A. J. Ruiter, Tuindershofje 7, IJmuiden; L. van der Wal en L. S. Jansen, Kortenaerstraat 13 rood, IJmuiden; J. Koopman en D. Haines Wilhelminakade 14, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6