HET NIEUWE AVONDBLAD Zingende muis. 21e JAARGANG NO. 130 MAANDAC 6 APRIL 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 «lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 cL, elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prtys. ALLE AD VERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers Sn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- «kerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000 - bij algeheels invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of aütobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe KLA.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Gem. Arbeidsbeurs. Overzicht over de maand Maart. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg aan het einde der verslag- maand: a. mannen boven de 18 jaar: 2958 (var. maand: 2871)- b. mannen onder de 18 jaar: 164 (vor. maand: 184) c. vrouwen boven de 18 jaar: 52 (vorige maand: 59) d. vrouwen onder de 18 jaar: 51 (vorige maand: 401. Totaal: 3205 (vorige maand: 3154). Vergelijkend overzicht van de zuivere werk loosheid naar de voornaamste, beroeps groepen: mannelijke pers. boven de 18 j.. 7 Mrt,. 14 Mrt. 21 Mrt 28 Mrt. Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige groepen Totaal 2719 mann. pers. onder, de 18 jaar 162 Over 1935 bedroegen deze aantallen: 2342 97 647 376 48 56 111 297 47 788 349 616 364 48 52 Ï13 312 46 777 346 590 366 44 47 117 360 46 767 351 544 364 42 44 122 396 45 754 352 2674 2688 2663 178 168 154 Wat de Visschershaven oplevert. Merkwaardige vangsten van een baggermolen. 2350 99 2247 94 2267 95 De werkloosheid bedroeg aan het einde der verslagmaand naar de leeftijden der inge schrevenen- beneden 18-24 25-30 30 jaar 18 jaar: jaar: jaar: en ouder: 154 380 436 1847 30 6 19 3 mannen vrouwen Bemiddeling: a. Aantal inschrijvingen van werkzoeken den: 921 m. en 28 vr. b. Aantal plaatsingen van werkzoekenden 371 m. en 17 vr. c. Aantal aanvragen van werkgevers: 376 m, en 28 vr. d. Aantal voldane aanvragen: 371 m. en 17 vr. Werkverschaffing. Tewerkgesteld waren: a. bij Prov. werkverschaffing te Wijk aan Zee: 18 man. b. bij werkverschaffing voor jeugdige werkloozen Landgoed Waterland: 8 man. Landgoed Duin en Kruidberg: 9 man. In den loop der maand werden 9 jongens, die werkzaam waren op de Centrale Werk plaats bij particulieren tewerkgesteld. KEURING VAN TREKHONDEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen onder de aandacht van belangheb benden, dat een algemeene keuring van trek honden en hondekarren zal worden ge houden: De houders van trekhonden in de gemeente worden bij dezen opgeroepen hun trekhon den met de kar of karren, waarvóór of waar onder de honden als trekdier worden gebruikt, en het tuig, aan de keuring of herkeuring te doen onderwerpen op Dinsdag, 21 April 1936. van des voormiddags 910 uur aan den Politiepost Wijkerstraatweg te Velsen (N.) van des voormiddags 1112 uur aan het dienstgebouw Burgemeester Enschedélaan te Santpoort; jan des namiddags 25 uur aan het Po litiebureau Willemsplein te IJmuiden. Het is verboden een hond als trekhond en een voertuig als hondekar te gebruiken of te hoen gebruiken, tenzij de hond, kar en tuig door of vanwege den houder zijn onderwor pen aan een laatstelijk uitgeschreven keu- bng of herkeuring en daarbij voor gebruik onderscheidenlij k als trekhond, kar en tuig 0eschikt zijn verklaard. DE VELSER HUISVROUWEN IN APRIL. voor de afdeeling VelsenIJmuiden der aea.Vereen, van Huisvrouwen spreekt heden- matiag m het Vacantie-Koloniehuis aan den oroeneweg mevr. G. S. E. Mees—Schuckink jwoi, arts te Santpoort, met als onderwerp: aei werk der consultatie-bureaux voor moei- rm)i opvoedbare kinderen. Een dameskoortje naer leiding van men. A. M. Duyvergé n ri-za^ eeni§e lenteliederen zingen.. v™? ,i.nsdaSniiddag 28 April a.s. zal in de oormahge bewaarschool aan de Wüstelaan te ricn i'001'^ ^eei' Gl'oen, bloemist aldaar, t!» flames een en ander vertellen over 't kwee- Planten ^a^ia's en verzorgen van kamer- MANNENKOOR DE KENNEMER ZANGERS. divft6t mannenk'Oor De Kennemer Zangers, lq aUm1 .^eer p- Gl'in Jr. zal op Zondag firmn a,S- *n Wapen van Velsen" een Seven met medewerking van IJmui- a 1Capella Koor, dat onder leiding van benzelfden dirigent staat. Het dirigent staat. mannenkoor zal werken zingen van ef^Bonset, Hamel, Kirchhoff, Führmann, 7./ a Capella Koor van Bonset, Olman, «gmans, Oberhöfer, e.a. r® ^neelvereeniging A. B. zal de klucht n D°°tig wijfje" opvoeren. Natuurlijk is het noodzakelijk, dat ook de Visschershaven van tijd tot tijd, zoo om de paar jaar wordt uitgebaggerd' om haar op voldoende diepte te houden. Rioolzin ksel, afval van de vischhallen en wellicht ook de natuurlijke aanslibbing, waaraan alle niet- doorstrcomende havens onderhevig zijn, zijn alle oorzaken van een langzaam maar zekere verhooging van den bodem of vermindering van de diepte. De vorige week is wederom met het bagge ren begonnen. Het werk wordt verricht door 'n baggermolen van de fa. den Breejen v. d. Bout en is begonnen aan den kant van de droogdokken. Men zal wellicht denken, dat dit bagger- werk een eenvoudig karweitje is, maar het is even anders. Het zou zeker van een leien dakje gaan, wanneer de baggermolen alleen bagger boven water bracht. Men zegt altijd, dat men voor verrassin gen zou komen te staan, wanneer men eens de geheimen van den zeebodem kon ontsluie ren. Welnu, deze verrassingen zouden niet grooter zijn dan die welke men ontmoet nu de bodem van de Visschershaven met behulp van den baggermolen van zijn geheimen wordt ontdaan. Men staat er van versteld, wat er alzoo uit het water wordt opgehaald. In de eerste plaats natuurlijk oude ver rotte manden, verder stukken touw en ijze ren trossen en van deze laatste zulke hoe veelheden, dat de molen nu en dan gestopt moest worden, omdat het niet mogelijk was alles op de gewone manier weg te ruimen. Men heeft een hijschkraan noodig gehad be nevens een schuit om alles weg te krij gen- Maar nog meer vond men, men vond een ankerwinch van een trawler, een sleephaak met een ketting er aan, men vond zelfs een voorsteven van een „smeesboot" zaliger nagedachtenis, met de bolders er aan. Een steekvlam was noodig om deze zware stuk ken ijzer klein te krijgen. Voor de firma, die het baggerwerk uit voert, is het vinden van dëzë onverwachte bodemschatten verre van aange naam, want hierdoor vordert het werk na tuurlijk langzaam. En het oude ijzer is ook geen cent waard. „CRESCENDO". In de Zaterdag gehouden algemeene leden vergadering van de Accordeon- en Orkestver- eenigïng „Crescendo" werd o.m. besloten, het orkest uit te breiden met blaas- en strijk instrumenten. Aangezien er den laatsten tijd herhaalde lijk aanvraag bij het bestuur binnenkwam van adspirant-leden, echter geen beoefenaars van accordeon-muziek maar van blaas- en strijk instrumenten, meende het bestuur, er toe te moeten besluiten gevolg te geven aan den wensch van deze muziekliefhebbers en in de vereeniging ook voor hen een plaats in te rui men. Er werden zes nieuwe leden ingeschreven. Voor deze nieuwe afdeeling zal een speciale dirigent de repetities leiden. Algemeen leider blijft echter de heer D. Bakker. De repetities zullen voortaan worden gehou den in de concertzaal van De Griffioen op Vrij dagavond, waar tevens, evenals bij den secre taris den heer D. Zegel, Gerard Doustraat 13 nieuwe leden kunnen worden ingeschreven. PASSIE-WIJDINGSDIENST. Op 22 December van het vorig jaar is in de Goede Herder-kerk aan den Velserduinweg een Adventwijdingsdienst gehouden, die blij kens de geweldige belangstelling naar aard en strekking in een behoefte voorzag. Thans zal er op Woensdag 8 April a.s. des avonds te 8 1/4 uur in diezelfde kerk, die zich zoo bij uit- tsek leent voor liturgische diensten, een Passie-Wijdingsdienst gehouden worden. En ook nu weer is deze dienst een afwisse ling van schriftlezing, koorzang en gemeente zang. Het dameskoor van de Vereen, van Jong Hervormden te IJmuiden-Oost onder leiding" van den organist der kerk, den heer J. J. Hui- zinga en het Ned. Herv. Kerkkoor, dir. mej. C. v. Heyst verleenen hun medewerking. De plaatsing -der koren n.l. boven elkaar, die acoustisch zoo gelukkig bleek, heeft een litur gisch karakter: het dameskoor zingt telkens meditatieve zangen van een beschouwenden inhoud; het gemengde koor, met grootere klank-omvang, heeft tot taak meer het dra matische in de lijdenshistorie te doen hooren. En de gemeente zingt haar psalmen en ge zangen. In deze liturgie verdienen opmerking: een oud-Nederlandsch lied uit de 15e eeuw van Pater Brugmans; een melodie uit 1640 van Jo- hann Crüger, gewijzigd door Joh. Seb. Bach; het bekende „O zie naar Golgotha" van Fr. Silcher, die een melodie uit 1542 bezigde voor de woorden: „O Lam Gods, dat onschuldig", waarin het aloude Agnus Dei" verwerkt is; het ontroerende „Tenebrae factae sunt" van J. M. Haydn, „Duisternis daalde neer" en dan een paar liederen met harmonisatie van Joh. Seb. Bach. ij De liturgische beteekenis van de schriftle zing afgewisseld door zang van klein en groot koor en gemeente, is deze: dat op het voorge lezen woord Gods geantwoord wordt namens en door de gemeente. De organiste der kerk heeft ook thans een belangrijke taak: zijn praeludiën tot den zang der gemeente, zijn begeleiding van deze. en zijn solistische mederwerking (slot van de Matthaus-Passion van Joh. Seb. Bach voor kerkorgel) heeft dienend karakter. De leiding berust bij Ds. A. A. Wildschut. 1 De toegang is vrij. Een volledig programma wordt verstrekt met den tekst der liederen. Een collecte wordt gehouden tot dekking der kosten. Een hartelijke on wekking om dezen bij zonderen dienst bij te wonen is wel op haar plaats. (Het Natuurhistorisch Genoot schap te Maastricht heeft een muis gekregen die een geluid maakt, dat op het zingen van een kanarie lijkt.) Men hoort toch in óns tranendal. Van tijd tot tijd de vreemdste dingen, Zoo heb je hier weer het geval. Van een klein muisje, dat kan zingen. Het zingt dan wel geen aria Of ander lied, zooals de menschen, Het doet meer de kanarie na En beter kan men ook niet wenschen. Die muis is lang niet voor de poes, Wij zullen dat tenminste hopen, Ook. dat hij in zijn zangersroes, Niet nog eens in de val zal loopen Ik wijd hier zooveel aandacht aan, Daar er een les in schuilt voor allen, Een muis heeft een riskant bestaan, Hij wordt vervolgd met muizenvallen. De kat, die sterker is dan hij, Loert op een kans om hem te dooden, De menseh tracht hem op lekkernij, Die een vergift bevat, te nooden. Hij is een ongewenschte gast En ales plee,gt op hem te jagen Hij vindt in de provisiekast Ook al niet veel in deze dagen. Het muizenleven, goed beschouwd, Is eigenlijk een hondenleven, En ik veronderstel, u zoudt Niet graag uw eigen ervoor geven. Maar ondanks dit benard bestaan, Bedreigd door zooveel nare dingen (Hier komt de les voor ons op aan) Probeert het stomme dier te zingen. P." GASUS. MERKWAARDIG SCHEEPSONGEVAL VOOR DEN BELGISCHEN ONDERZOEKSRAAD. Men zal zich herinneren dat in Februari door den logger KW 158 alhier werd binnen gebracht de uit vier leden bestaande beman ning van den Antwerpschen kotter A 4, die op weg naar Esbjerg voor reparatie van den winch ter hoogte van Terschelling was gezonken. Dit scheepsongeval werd dezer dagen behan deld door den Onderzoeksraad voor de Scheep vaart te Antwerpen. Uit de behandeling, die vier uren duurde bleek, dat ter hoogte van Terschelling plotseling de motordrijver naar boven kwam om te vertellen, dat het schip door een onbekende oorzaak lek was geslagen en water maakte. De motorpomp werd aange zet, doch deze geraakte onklaar. Ditzelfde lot onderging spoedig naarna de handpomp. Men poogde toen, het water met emmers uit te hoozen, maar het lek was blijkbaar te groot om het binnenkomende water meester te worden. Men verzocht toen de KW 158, die zich in de nabijheid van den zinkenden kotter be vond, dezen naar IJmuiden te sleepen. De sleeptros werd uitgeworpen en de bemanning van den kotter, drie Belgen en een Deen ging aan boord van den logger. Direct daarop is de kotter echter gezonken. Voor den raad heeft de schipper zich moe ten verantwoorden. Men kwam echter niet tot een beslissing, daar besloten werd, ook den motordrijver te vervolgen. Zoodoende is de zaak aangehouden. BEZOEK AAN DE NIJVERHEIDSSCHOOL. Op Dinsdag 28 April as. zal de afdeeling Beverwijk van de Ned. Vereeniging voor Huis vrouwen een bezoek brengen aan de Nijver heidsschool alhier. UITVOERING T. V. „VARIA". De slotvoorstelling, door de tooneelvereeni- ging „Varia", regisseur Reinhard Rijke, te geven, zal plaats vinden op Woensdag 29 April a-s. in het Thalia Theater. Opgevoerd zal worden het Duitsche kluchtspel „Dat klopt niet". LEDENVERGADERING VAN „WEDUWENSTEUN". De jaarlij ksche ledenvergadering van de vereeniging „Weduwensteun" bestaande uit personeel der papierfabriek zal plaats vinden in gebouw Concordia op 10 April a.s. De voornaamste punten der agenda zijn: Jaarverslagen van secretaris, penningmees ter, herziening van het reglement en bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heeren R. Roos. D. Blok en K. de Vries. Visscherijnieuws in een notedop. De vischomzet in Oostende. De vischomzet in Oostende gedurende de week van 27 Maart tot en met 2 April j.l. bedroeg 1.604.467 fr. De hoogste besomming van de in genoemde week binnengekomen visschersvaartuigen maakte de stoomtrawler O 160 van IJsland n.l. 180.290 fr. Of dit alles van zelf-gevangen- visch is, is niet bekend. Zooals men weet. koopen de Bel gische IJslandbooten dikwijls visch op IJsland, die dan als Belgische visch wordt aangevoerd. De stoomtrawler O 149 besomde van een reis van 13 dagen naar de Clyde ruim 124.000 fr. Een motortrawler van de Spaansche kust be somde na een 'reis van 21 dagen 48o00 fr. of f 2400. Deze trawler voerde o.a. 2100 K.G. tongen aan. De vischaanvoer in Belgische havens in 1935. Gedurende het jaar 1935 werd in de Belgische havens aangevoerd: Oistende: 34.124.392 K.G.. opbrengst 81.176.429 fr., Zeebrugge: 3.144.684 K.G., opbrengst 15.267.758 fr., Blankenberge 379.899 K.G., opbrengst 1.532.194 fr., Nieuw- poort 1.188.438 K.G., opbrengst 3.649.066 fr., Antwerpen 145.595 K.G., opbrengst 510.764 fr. Invoer van visch in België in Februari 1936. Gedurende de maand Februari 1936 bedroeg de invoer van visch in België uit Denemarken 539.700 K.G. ter waarde van 910.000 fr., tut Noorwegen270,500 K.G. t. w. van 650.000 fr., uit Nederland 278.200 K.G. t. m. v. 759.000 fr., uit Engealnd 17.300 K.G. t. w. v. 165.000 fr., uit Zweden 16.000 K.G. t. w. van 72.000 fr. enz. Voorraad ansjovis. De voorraad ansjovis, per 1 April j.l. ongeslagen in de kelders en pak huizen van de Coöperatieve Ansjovis Vereeni ging bedroeg 46540 ankers en 784 tonnen PLANNEN VAN „OLYMPIA". Het bestuur van de Gymnastiek- en Athle- tiek Vereeniging Olympia, zendt ons het vol gende ter plaatsing: Nieuw kwartaal. Met 1 April is het nieuwe kwartaal weer ingegaan; voor hen die zich als lid van „Clypia" willen opgeven dus een mooie gelegenheid om dit nu onmiddellijk te doen, te meer daar er weer heel wat op ons werk programma is geplaatst, waaraan de nieuwe leden kunnen deelnemen Onderlinge wedstrijden. De jaarlij ksche onderlinge wedstrijden staan weer voor de deur en het zal weer een spannende strijd worden in de verschillende afdeelingen, want het is een steeds weer voor komend verschijnsel, dat de besten op zoo'n avond de besten niet zijn en dan gaat er maar al te vaak een ander met den eersten prijs strijden. Er zal hard gewerkt moeten worden want de feestavond is al vastgesteld en daar voor moeten wij gereed zijn omdat de prijzen dan worden uitgereikt en de volledige uitsla gen bekend worden gemaakt. De feestavond belooft ook dit jaar weer goed te worden maar dit is zoo als gewoonlijk, dus daarop be hoeven we niet verder in te gaan. Roeien. De uitermate prettige samenwerking met het bestuur van de Kennemer Roei- en Zeil- vereeniging maakt het ook dit jaar weer mogelijk dat het roeien weer beoefend kan worden. En nu vlak naast de deur nog wel. Het bootenhuis aan de Kanaaldijk maakt het ons zooveel gemakkelijker. Allemaal reden om nu lid van „Olympia" te worden, want ook de beoefening van de Wandelsport is bij ons in goede handen; wekelijksehe marschen waar ook prijzen beschikbaar voor worden gesteld, terwijl ook de wandeltocht op Luilak-Zater dag dit jaar voor de elfde maal verloopen zal worder? waaraan bijna alle adspiranten deel nemen en dan nog de openlucht-uitvoering die ook dit jaar weer op het Stormvogels terrein zal plaats hebben. Wij kunnen het bestuur van Stormvogels niet- dankbaar ge noeg zijn dat het ook dit jaar het terrein weer beschikbaar stelt. Zooals uit het één en ander blijkt, zit „Olympia" van den zomer niet stil, maar wordt er weer aangepakt op echt Olym- piaansche wijze. Zeven koren in Thalia. Een belangrijk en interessant concert. Op Donderdag 23 April a-s. zal in het Thalia Theater een belangrijk en interessant concert plaats vinden. Dan zullen 7 koren, waarover de heer Henk J. Arisz den dirigeer- staf zwaait, afzonderlijk en gezamenlijk con certeeren. Het zijn: Eennebroek's Gemengd Koor (dat op het a.s. concours tegen Looft den Heer zal moeten kampenGem. Zang- vereeniging „Heemstede", Haarlemsch Kwar tet Harmonie, Dubbelmannenkwartet St. Caecilia IJmuiden-Oost, Santpoort's Dubbel Gemengd Kwartet, IJmuidens mannenkoor en het Knapenkoor. De geheele uitvoering staat onder de auspiciën van IJmuidens Man nenkoor. Het knapenkoor zingt om. de cantate van Cath. van Rennes: De schoonste Feestdag. Gezamenlijk zullen aan het slot van den avond uitgevoerd worden: Ellen van Isr. J. Olman en In Epiphania Docnini van Neumann. DOOR DE GLADHEID GESLIPT. Tengevolge van de gladheid van den weg is Zaterdag op den Stationsweg een personen auto geslipt. De auto reed in den voortuin van een der langs den weg staande woningen en beschadigde een ijzeren hek en de afrastering. De auto bekwam schade aan de voorzijde. OM DEN IJMUIDER VOETBALBEKER. Uitslagen IJmuider BoysS. D. O. 14 IJ. F. C.Enschedé 56 De wedstrijd BoschduivelsD. W. S. eindig de met een 52 overwinning voor de thuis club, maar wegens het opstellen van eenige on gerechtigde spelers kan het resultaat niet als geldig worden beschouwd. De match is nu vastgesteld voor Zaterdag a.s. Programma voor Zaterdag aanstaande: BoschduivelsD. W. S. R. C. V.—IJ. F. C. S. D. O.Enschedé IJmuider Boys vrij. S. D. O. D. W. S. R. C. V. Enschedé IJm. Boys IJ. F. C. RANGLIJSTJE. 32—15 1.63 26—16 1.50 40—29 1.13 38—28 1.14 36—37 0.89 3143 0.44 De ontvanger der belastingen in de Amerikaansche stad Irvington heeft ter beveiliging enkele snelvuur-geweren bij het loket staan. Men is blijkbaar bang voor overvallen vanbelastingbetalers. Boschduivels 7 1 0 6 2 2035 0.2 MOEDERCURSUS VAN „HET WITTE KRUIS" Te beginnen Donderdag' 16 April 's avonds 7 uur zal de afdeeling Velsen van de Noord Holl. Vereeniging „Het Witte Kruis" een moe- dércursus houden in het wijkgebouw aan de Kennemerlaan 125 te IJmuiden. De cursus is toegankelijk voor vrouwen en meisjes boven achttien jaar en zal wederom worden gegeven door Zr. N. Nieuwpoort, docente van de Prov. Commisie voor Kinderhygiëne Het Bestuur der vereeniging vertrouwt dat vele dames zich voor deze leerzame lessen zullen aanmelden. Op eenvoudige en practische wijze wordt door de docente onderricht gegeven hoe men de jonge baby heeft te verzorgen en welke dingen alle maal noodig zijn vóór de kleine wereldbur ger^) z'n (haar) intrede doet. Door onvol doende kennis en verkeerde voorlichting wor den soms ernstige fouten begaan, die zeer na- deelig zijn voor moeder en kind. Deze cursus te volgen is daarom van het grootste belang! De kosten zijn zoo laag mogelijk gesteld en be dragen slechts één gulden voor de twaalf lessen die gegeven zullen worden. Voor deel neming kan men zich opgeven tusschen 5 en 7 uur bij den heer Joh. Woltman, Kennemer laan 125 (Witte Kruisgebouw) te IJmuiden. CONCOURS SCHIETVEREENIGING „GROOT IJMUIDEN". Het Zaterdag 28 Maart begonnen concours van de schietvereenigipg „Groot IJmuiden", dat was.georganiseerd in verband met het eerste lustrum, werd j.l. Zaterdag beëindigd. Na afloop van den wedstrijd vond de prijs uitreiking plaats, hetgeen geschiedde door den heer E. Tuinstra. Alvorens hiertoe over te gaan sprak de heer Tuinstra zijn groote tevre denheid uit over het goede verloop van het concours. Hij richtte woorden van dank tot de commandanten van de Burgerwacht en verder tot allen, die hun medewerking hadden ver leend. Spreker gaf een overzicht over 't schie ten, dat vooral vroeger bij de uitoefening van jacht en visscherij een middel was, om in het levensonderhoud te voorzien. Later kwam het vuurwapen, dat helaas voor andere doelein den gebruikt werd. Ten slotte besprak de heer Tuinstra het schieten als een sport, waarna hij het concours voor gesloten verklaarde. Aan het concours werd deelgenomen door 24 korpsen. Hoogste korpsschutter werd Zaterdag 28 Maart de heer S. Zonneveld te Wijk aan Duin met 49 punten en j.l. Zaterdag de heer D. O. Keijzer, voorzitter van de Schietvereni ging Generaal van Merle te Haarlem met 50 punten. ij De volledige uitslag is als volgt: le Korpsprijs B. V. L. Haarlem 239 p.; 2e korpsprijs Velser Burgerwacht 237 p.; 2e korpsprijs A B. V. L. Beverwijk 237 p.; 3e korps prijs Generaal van Merle Haarlem 235 p.; 4e korpsprijs B. V. L. I IJmuiden 233 p. Personeele prijzen: C. de Smit 5047 p., S. van Anten 4950 p., G. H. Gulikers 4950 p., G. v. d. Loos 4949 p., D. W. Duiker 4947 p., F. Bol 49—46 p., M. Kwaak 49—35 p., P. Rotte- vèel 49 p., A. Verduit 4949 p., Benders 4848 p., S, Hempenius 4848 p., P. van Deijck 48—48 p., D. de Ridder Jr. 48—47 p., Nieuwen- huizen 4846 p., J. Jacobs 4845 p., F. Koe- leme_y 4845 p. Vrije baan: ij D. de Ridder Jr. 10x30, D. J. van Rijn 6x30, 4x29, J. Hoenderdos 6x30, 6x29 S. van Anten 6x30, 4x29, C. C. Woltering 4x30, H. P. Spoor 3x30, 8x29, J. Onstijn 3x30, 2x29, A. v. d. Steen 2x30, 9x29, J. Borst 2x30, 1x29, 1x27, W. Duiker 2x30, 1x26, P. Witts 1x30, 4x29, J. v. d. Linden 1x30, HartsuiL«P lxlfl

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1