De Locarnolanden deze week weer bijeen. Genève. De Italianen zijn Kworam binnengerukt. BONTE AVOND. THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR MAANDAG 6 APRIt 15? BUITENLAND Na de beraadslagingen van de Commissie van Dertien. Flandin stelt zijn vredesplan op. De Engelsche, Belgische en Italiaansche re- geeringen hebben de Fransche regeering medegedeeld, dat zij accoord gaan met het voorstel de besprekingen der Locanomo- genaheden in Genève te houden ter gelegen heid van de beraadslagingen van de com missie van dertien, die Woensdag bijeenkomt. Deze conferentie zal 9 of 10 April plaats vin den aangezien de Belgische premier, van Zee land niet voor Donderdag of Vrijdag in Ge nève kan zijn. Gisteravond is te Parijs op de Quai d'Orsay een bijeenkomst gehouden, die in verband hiermede van belang is. Hierbij waren behalve Sarraut en Paul Boncour, ook de hooge functionarissen en medewerkers van de Quai d'Orsay aanwezig. Flandin heeft het „Fransche Plan" toegelicht, aan de opstelling waarvan hij den geheelen dag had gewerkt. In deze bijeenkomst werd de laatste hand aan het ontwerp gelegd, dat vanmiddag aan den ministerraad zal worden voorgelegd. Het ontwerp zal bestaan uit een drietal documenten of worden ingedeeld in drie dui delijk afgescheiden hoofdstukken, die ant woord zullen geven op elk der deelen van de Duitsche nota en zal tevens de aandacht ves tigen op het negatieve karakter van het Duit sche memorodum van 31 Maart.In den tekst die eerder een principieel stellingnemen zal zijn. zullen de gevolgen van het vaststellen van dit negatieve karakter waarschijnlijk niet worden opgesomd. Het lijdt geen twijfel, dat Flandin tijdens de a.s. besprekingen der Locarno-mogendheden van de mede-onderteekenaren van het ver drag volledige toepassing van alle beschik kingen van het accoord van 19 Maart zal eischen, evenals van de daarbij voorziene ac tie bij den Volkenbondsraad en de tusschen de Locarno-mogendheden te treffen voor- zorgsmaa tregelen In dit verband is het waarschijnlijk, dat de besprekingen tusschen de generale staven Woensdag a.s. te Londen zullen worden ge opend.. Terwijl zij gebaseerd zijn op het principe van een ondeelbaren vrede en geheel binnen het kader van den Volkenbond en de collec tieve veiligheid door we derzij dschen bijstand vallen, zullen de constructieve voorstellen der Fransche regeering zoo wordt van Fransche zijde medegedeeld al blijven zij één geheel vormen, de instelling beoogen van een diplomatiek systeem van genoeg samen hang, om van nu af reeds een concrete oplos sing der diverse Europeesche problemen te kunnen zien. Flandin zal het ontwerp waarschijnlijk te Genève aan de vertegenwoordigers der Lo- carno-staten ter kennis brengen, waarna het zal wofden openbaar gemaakt. Bemiddelingspoging van De Madariaga leidt tot eenig resultaat. Het rapport van den voorzitter der commis sie van dertien van den Volkenbondsraad, de Madariaga, over zijn bemiddelingsactie tus schen Italië en Abessynië is Zaterdagavond gepubliceerd. In hoofdzaak bestaat het uit een weergave van de gedachtenwisseling tusschen Madariaga en de Italiaansche regeering, welke pok betrekking had op de Abessynische ver wijten wegen gebruik van gifgassen en andere oorlogsmethodes, die in strijd zijn met de bepalingen van den Volkenbond, door Italië. Ter uitvoering van zijn eigenlijke bemidde lingspogingen had de Madariaga op 27 Maart een schrijven gericht aan de Italiaansche re geering, waarin hij onder verwijzing naar de principieele aanvaarding van den vredes oproep der commissie van dertien door de Italiaansche regeering en naar het toestem mende antwoord van de Abessynische regee ring verklaarde, dat hij zoo spoedig mogelijk zijn taak ten uitvoer wilde leggen, welke hem de commissie van dertien in haar zitting te Londen op 23 Maart had opgedragen. Hij ver zocht derhalve de Italiaansche regeering mede te deelen, wanneer hij in Genève een door haar aangewezen vertegenwoordiger zou kun nen ontmoeten. Het Italiaansche antwoord op den oproep der commissie van dertien heeft de hoop doen ontstaan op een spoedigen vrede, en de Italiaansche regeering zou alles wat in haar vermogen was in het werk stel len om te helpen deze hoop te vervullen. In haar antwoord van 2 April verklaart de Itali aansche regeering, dat zij bereid is onmid dellijk na Paschen een vertegenwoordiger naar Genève te zenden, opdat hij met de Madariaga een eerste gedachtenwisseling zou kunnen aanknoopen over de procedure der door de commissie van dertien gewenschte besprekin gen. De Madariaga deelt in zijn rapport nog mede, dat hij het ter bespoedigde uitvoering van zijn taak juist acht de vertegenwoordigers der beide partijen uit te noodigen tot een ge meenschappelijke bespreking. Op dit voorstel heeft hem de vertegenwoordiger van Abessy nië in Londen verklaard, dat hij zijn opvatting zou meededeelen, zoodra hij de verzekering had ontvangen, dat Italië binnen het kader en in den geest van het Volkenbondspact wilde on derhandelen, gelijk Abessynië dit geëischt heeft in zijn schrijven aan de commissie van dertien van 20 Maart. De Madariaga heeft tegelijkertijd het bijeenroepen van de com missie van dertien op 8 April voorgesteld. Tsjecho^-Slowakije. „Locarno is dood, leve een nieuw Locarno"aldus premier Hodza. De Tsiecho Slowaakssche premier, Hodza, heefj ^n de pers een verklaring verstrekt ovei öe binnen- en buitenlandsche vraag stukken, welke voor Tsjecho Slowakije van belang zijn. Allen, die belang hebben bij het behoud van den vrede en bij eerbiediging van het verdrag van St. Germain, zoo zeide de pre sident, moeten protesteeren. Tsjecho Slowa kije zal hierin niet alleen staan, want de regeeringen van Joego-Slavië en van Roeme nië zullen een overeenkomstige of wellicht zelfs een gemeenschappelijke démarche te Weenen ondernemen. De internationale toe stand kan in één zin worden samengevat: Locarno is dood, leve een nieuw Locarno. Hodza legde er voorts den nadruk op, dat de politiek van Tsjecho Slowakije gericht blijft op het systeem der collectieve veiligheid en wees er op. dat na het Duitsche optreden van 7 Maart noodzakelijk een begin moet worden gemaakt met de economische orga nisatie van Midden-Europa, als onmisbare voorwaarde voor de consolidatie van Europa in het algemeen. De collectieve veiligheid moet het doel zijn van iedere staatkunde, die den vrede nastreeft. De bekroning van een dergelijke politiek zou het zijn, wanneer Duitschland zich er mede moest vereenigen. (Reuter) Italië. De ,Osservatore Romano" contra dr. Frank. Naar aanleiding van de lezing die dr. Frank, de Duitsche minister van justitie, Vrij dag gehouden heeft over het Duitsche recht, stelt de Osservatore Romano het romanisme" tegenover het „germanisme". Opmerkende dat het Duitsche recht de bloedgemeenschap in de plaats stelt van het begrip volk, als een geheel van burgers, schrijft het blad o.a.: „In de oudheid is het principe slavernij nu juist indentiek met het principe des bloeds. Sedert de komst van het Christendom heeft deze beschavingsdoctrine geen burgerrecht meer in de wereld en in het bijzonder niet te Rome". Na de terechtstelling van Hauptmann. Gouverneur Hoffman in staat van beschuldiging? Het A.N.P. meldt uit New-York: Ruim 24 uur na de terechtstelling van Bruno Haupt mann werd bekend, dat men in parlementaire kringen voornemens is, een onderzoek in te stellen naar de geheele Lindbergh-affaire en voornamelijk naar de houding van den gou verneur van New-Jersey, Harold G. Hoffman, in verband met diens herhaalde pogingen, het leven van Bruno Hauptmann te rekken. Men gelooft, dat door dit onderzoek aan verschil lende politieke carrières een einde kan komen, Reeds gaan van verschillende kanten stem men op, om gouverneur Hoffman in staat van beschuldiging te stellen. EEN VREDESKRUISTOCHT VAN FRANSCHE OUD-STRIJDERS. Op initiatief van het Verbond van Pacifis tische Oud-Strijders hebben 3000 leden een vredeskruistocht .'gehouden; Onder de aan wezigen bevond zich kolonel Raynal, de' ver dediger van het Fort Vaux, de voorzitter' van -de republikeinsche reservé-officieren Perrin, de secretaris der communistische partij Jacques Duclos en de onderburgemeester van Verdun Gaston Thiebaut. Op de nationale begraafplaats van Douamount legde 'kolonel Raynal den volgenden-eed aan den vrede af: „Genoeg ruïnes, genoeg leed, genoeg rouw. De menschheid wil leven en wil den vrede. De jeugd van Frankrijk wenscht geen bloe dige, nuttelooze offers meer. Laat ons geza menlijk zweren om er nooit meer toe over te gaan. We doen dit hoogste beroep namens alle slachtoffers van den oorlog aan alle vol ken. opdat zij met ons den ondeelbaren vrede verzekeren in broederlijke eenheid van een vrije menschheid". Vuurtorens in de woestijn. Vliegbakens wijzen den weg door de Sahara. De vliegroutes over de Sahara zullen binnen korten tijd worden aangegeven door een keten van vuurtorens. De vliegers kunnen de woestijn slechts bij nacht oversteken omdat overdag het ge vaar voor plotselinge zandstormen te groot is. Ook is dan de hitte ondragelijk. Natuurlijk heeft nachtvliegen zijn eigen gevaren. De bedoeling van de vuur torens is deze te verminderen. De bakens kun nen zeer eenvoudig zijn. Het „zicht" is in de Sahara zooveel sterker dan elders, dat men een gewone brandende kaars op een afstand van zestien mijl kan waarnemen. Ieder baken wordt voorzien van een reser voir, groot genoeg om voor twee jaar brand stof te bevatten. YALSCHE PROFETIEëN. Een klerk in Londen, die zijn vrijen tijd door bracht met theologische studie, is plot seling daarmee opgehouden, omdat hij ge looft dat voor Kerstmis 1936 de wereld ver gaan zal. Naar zijn zeggen zijn de studies van de profetieën van Jesajah, om een en ander voldoende te bewijzen dat de Ita- liaansch-Abessynische oorlog een van de laatste gebeurtenissen voor deze catastrophe is. Ongeveer duizend jaar geleden dook het eerste bericht op over een op handen zijnd vergaan van de wereld. De paniek die dat eerste gerucht verwekte was on geloof elijk. Dag en nacht waren de kerken gevuld met biddenden. Doch de wereld verging niet. Een andere 'profeet voorspelde den onder gang op 6 Februari j.l. Toen hij geen gelijk kreeg stelde hij het uit tot 1996, een jaar waarin men hem zeker niet ter verantwoor ding zal kunnen roepen. Noodlottige muziek. Vrouwen als succes-componisten. Het schijnt dat vrouwen, die toch naar men weet onder de „klassieke" componisten zoo slecht vertegenwoordigd zijn, een bijzonder talent bezitten voor het componeeren van wat men noemt „hits". De bekende songs als: „Who's afraid of the big bad wolf", „Lullaby of leaves", en bovenal de „Little man you've had a busy day", zijn alle van vrouwen afkomstig. Het effect van deze prestaties stemt echter niet altijd tot vreugde. Zoo hebbe^ de twee vrouwelijke componisten van een "aarsch liedje, dat in hun land zeer pc werd, aan alle orkesten ge -raagd dit n. meer te willen spelen. De reden wasdat zooveel menschen zelfmoord pleegden nadat zij het gehoord hadden. Naar wordt medegedeeld hebben zeventien personen op deze tragischp wijze op het lied gereageerd. De oorlog in Abessynië. Belangrijke stap op den weg naar Dessie en Addis Abeba. Asmara, 4 April. De Italiaansche blanke troepen zijn Kworam bin nengerukt, zij achtervolgen de vluch tende Abessyniërs op den voet. Na den slag bij het Asjanghi-meer lieten de Abessyniërs duizenden dooaen en groote hoeveelheden wa penen achter. Voor zoover tot nu toe bekend is, verloren de Italianen een officier en vijf minderen, terwijl 21 man werden gewond. Nader wordt uit Rome gemeld: Het Italiaansche hoofdkwartier doet offi cieel mededeeling van de bezetting van Kworam door Italiaansche troepen. Deze "verovering wordt van groote betee- kenis voor de Italianen geacht. Kworam be- teekent een belangrijke stap op den weg naar Dessie zoowel als naar Addis Abeba. In 1909 vond hier de bloedige slag plaats tusschen Quagschumabate, den vertrouwensman van keizer Menelik, en Dedjal Abraha, den gou verneur van Zuid-Tigre, die werd verslagen en gevangen genomen. De vlakte van Kworam is thans gevuld met een groot aantal Italiaansche soldaten.. De Abessyniërs vluchten naar het zuiden, ach tervolgd door vliegtuigen. Deze hebben Za terdag 121 vluchten uitgevoerd en 64 ton explosief materiaal laten vallen, terwijl 20 600 mitrailleuse-patronen werden ver schoten. Geen tegenstand voor de Abessyniërs meer mogelijk? Na den slag aan het Asjanghi-meer is het Abessynische leger naar het zuiden gevlucht, ook de Negus is mee naar het zuiden getrok ken, aldus een bericht uit Asmara. De eenige moeilijkheid, welke de Italianen thans nog te overwinnen hebben, is het ter rein, de weg naar Dessie ligt thans voor hen open. De eenige weerstands-linie, welke de Abes syniërs nog hebben, is die bij Harrar, waar Ras Nasiboe het bevel voert. Deze linie zou evenwel niet in goeden staat zijn. Verloor de negus door ongehoorzaam heid van zijn onderaanvoerders? Het schijnt dat de" negus den slag bij het Asjanghi-meer heeft verloren doordat de on deraanvoerders zijn bevelen niet gehoor zaamden. Hij had de rassen bevel gegeven zich streng te houden aan de guerilla-tactiek en gebruik te maken van de moeilijkheden van de Italianen, die nieuwe stellingen moesten bezetten.' De rassen besloten evenwel toch. de Italia nen aan te vallen, met het gevolg, dat- zij den slag verloren. Dessié opnieuw gebombardeerd. Dessie is Zondagmorgen opnieuw gebom bardeerd door zes Italiaansche bommenwer pers. De omvang van de aangerichte schade is nog onbekend. Van Abessynische officieele zijde spreekt men de berichten uit Italiaansche bron tegen volgens welke de negus voornemens zou zijn. afstand te doen en na den slag bij het As- janghimeer de Keizerin een boodschap zou hebben gezonden met de mededeeling: „Er blijft U niets anders over dan voor mij te bidden." Men ontkent eveneens, dat de negus op de vlucht zou zijn naar Dessie. Abessynië protesteert tegen den aanval op Addis Abeba. De Abessynische minister van buitenland sche zaken heeft, naar Reuter meldt, den secretaris-generaal van den Volkenbond het volgende telegram gezonden„De Abessyni sche regeering protesteert op de meest be sliste wijze bij alle staten-leden van den Vol kenbond tegen den aanval op Addis Abeba, dien vijf Italiaansche vliegtuigen hebben on dernomen; daarbij werd uit zeer geringe hoogte gevuurd uit machinegeweren. Aange zien de geheele stad volkomen ontbloot is van troepen en verdedigingsmiddelen, zoodat de vijandelijke vliegtuigen op zeer geringe hoogte over de stad konden vliegen, vormt dit optreden een aanval op een open stad; het bewijst onweerlegbaar de bedoeling van den vijand haar met flagrante schending van artikel 25' van de vierde Haagsche conventie "van 1907 te bombardeeren". Publieke vijand I. Griep kost Engeland per jaar 20.000.000 pond. Ruw geschat, zoo meldt men in Engeland, wordt ieder bewoner van dat land twee maal per jaar gekweld door een verkoudheid. Na uitgebreide berekening heeft men aangeno men dat dit de gemeenschap ongeveer 20.000.000 pond sterling per jaar kost. Het is dan ook niet te verwonderen dat Sir Kingsley Wood de verkoudheid betitelt als: „Publieke vijand no. 1." De „Hindenburg' geland. te Rio Dr. Eckener verbaasd over het feit, dat hij in Duitschland in ongenade gevallen is. Uit Rio de Janeiro: Zaterdagochtend 11.38 M. E. T. is het lucht schip „Hindenburg" op het vliegveld Santa Cruz geland. De landingsmanoeuvre duurde vrij lang, doordat een kabel aan den anker- mast brak. Het luchtschip moest nu op eigen ka-acht de hangar binnengaan, hetgeen zon der ongelukken geschiedde. De bijzondere correspondent van Reuter die zich aan boord van de „Hindenburg" be vond, meldt, dat dr. Eckener zich zeer ver baasd toonde te vernemen, dat hij niet meer bij de Duitsche autoriteiten in de gunst stond. Hij verklaarde geen politicus te zijn, zijn belangstelling gaat uit naar luchtsche pen. doch hij steunt oprecht de nationaal- socialistische regeering. Hij stemt nationaal- socialistisch en is vol vertrouwen in Duitsch land in vrede te kunnen leven. Dr. Eckener zal biianenkort naar Duitsch land terugkeeren. ZWEDEN ONTDEKT HELIUMBRONNEN. Amerika's monopolie gebroken. Op de Zweedsche eilanden Oland en Got land heeft men heliumbronnen ontdekt, die genoeg zouden opleveren om de exploitanten in staat te stellen het Amerikaansche wereld monopolie aan te tasten. De toekomst der luchtschepen zal misschien afhangen van de voorraden helium, waarover men beschikken kan. De heliumwinning wordt momenteel even belangrijk geacht, als de bouw van luichtreuzen. De plannen der laatste jaren zijn dikwijls mislukt doordat men het helium- probleem niet kon oplossen. In verband met de landsverdediging heeft de regeering der Vereenigde Staten de heliumproductie zelf ter hand genomen. De luchtscheepvaart der ge heele wereld is afhankelijk van de U.S.A. en kan slechts bestaan, waianeer die bereid zijn voldoende hoeveelheden van dit onontplofbare en onbrandbare gas uit te voeren. Vele jaren heeft men al in Europa naar heliumbronnen gezocht, doch de pogingen ble ven zoo goed als zonder succes. In het petro- leumgebied van Noord-Hannover hoopte men een tijd lang heliumgas aan te treffen. In Estland heeft men er een zeker kwantum van gevonden, terwijl in het Russische en Roe- meensche petroleumgebied geringe hoeveel heden tevoorschijn zijn gebracht.. Wanneer nu op de Zweedsche eilanden Oland en Gotland helium ontdekt is in dezelfde lagen als in Amerika, dan wordt de mogelijkheid geopend den hèliuiiiprijs omlaag te krijgen, daar dan tenminste de transportkosten van de reis AmerikaEuropa vervallen. Ook ligt het voor de hand, dat Amerika uit overweghagen van concurrentie den prijs zal verlagen, zoodat in ieder geval de ontdekking der ïaieuwe bronnen, mits ze geaaoeg opleveren, voor de afraemei's eeaa meevaller beteekent. MUZIEK. Arbeiders-Mandolineclub „Apollo" „Boiate avoaad": daar was eeaa „Hawaian Club", die al ona 8 uur de binnentredenden in het Ceciliahuis met vroolijke wijzen be groette eia verder de pauzeia tusschen de programmanummea-s vulde; daar was de ad- spiranten-af deeling „Joiag Apollo"; daar was „Apollo" zelf, daar was de zaïagei-es mevr. A. Mosterd-Plugboer; daar was de humoristi sche zanger J. Baay; daar was een „Honoloe- loe-club"; daar* was een tombola; daar was, tot slot van deaa avoaad, een bal. Ik ben aaiet tot deaa aanvang van het bal gebleven, maar al de overigens genoemden heb ik gehoord. Vooreerst dan „Jong Apollo", dat in deaa afgeloopen winter de temperatuur zou an ders doen veimoeden dat hij nog niet afge loopen is! voor het eerst optrad en sinds dien 50 pet. in ledental toenam. Het speelde twee eenvoudige aaummers, aal. een Marsch, waarin de basseia een weinig achtea-aan kwa- meia en een Wals, die correct werd uitge voerd. Apollo" zelf, dat ook gegroeid is, zoodat ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Thijs had al heel gauw begrepeia, dat ontvluchten hier niet zoo'n eenvoudig werkje was. De maia tegenover hem ziet er niet naar uit, dat hij zich gemakkelijk zal laten beetnemeia. Hij schijnt wérkelijk vea*schrikkelijk kwaad op Thijs te zijn. „Weet je wie ik ben?" schreeuwt hij tenslotte uit. „Niemand anders dan de vampyr, die vannacht een ijsbeert je meenaiaa bij de veeschuur in Kiboe! Dat had je niet gedacht, hè? Ik wil je nog wel vertellen, dat ik het spoken als vampyr niet voor rn'n plezier doe. Ik heb vroeger als mensch veel slechte dingen uitgehaald, niemand liet ik met rust, totdat teiasiotte een toovenaar mij veroordeelde 's nachts als vanapyr te naoeteaa roaaddolen!" Thijs voelt zich bij dat vreemde verhaal nog minder op zijn gemak. het podium nauwelijks nog voldoenden- bood, speelde heel wat grooter werk- een Marsch met wat te veel tonica-af-vf:i* gen, dan een Russische Fantasie „Rasnm t en Vervolgens de Ouverture Fridesca en bleek weer hoe secuur de dirigent. 'j0b Kok alles voorbereid en hoe goed hij zu?' semble in de 'hand had, want alle nuan ringen en tempowisselingen, werden vn beeldig uitgevoerd. Niet minder overtuig bleek dat bij de begeleidingen van de za nummers die mevr. Mosterd-Plugboer krachtig geluid en zuivere intonatie VnÜ?t droeg. Goed begeleiden is voor een dilett ten-orkest misschien nog moeilijker dan alleen spelen, maar bij Apollo was dat r te bemerken: de begeleiding sloot volkom 1 bij den zang aan. De scherpste toetssE? daarvoor was wel het Wiegelied, waarin oude melodie van „Joseph, lieber j07.7 mein" telkens in de begeleiding optreedt waarin meerdere lastige modulaties voor'-6*1 •men. Dit fijn bewerkte stukje beteekent een der muzikale hoogtepunten van d avoaad. De Honoloeloe-club was een verrassing d- met gesloten gordijnen werd voorberg!? Toen de zaal in 't duister gezet was en di gordijnen weer open gingen zagen we aantal dames met uniforme halsversierin drie met een gitaar op de knieën, de anderl' met instrumenten van de mandolinefamiiio alles door rood licht beschenen. Ik ben weinig op de hoogte van de muziek, de zedm eia gebruiken van de bewonea-s van den Gron ten of Stillen Oceaan, om de verschillen tut scheia de Hawaiaaas en de Honoloelóês naar hun juistheid te kunnen beoordeelen en dus maar aannemen dat alles stipt in orde of zooals rneia tegenwoordig zegt „oké" was maar mooi kon ik geen van beider muziek viaiden. De Honoloeloe-club speelde zonder dirigent; dat behoort zeker ook zoo. De heer J. Baay toonde zich een aardi» causeur en eeaa verdienstelijk humoristisch zanger; hij zong liedjes van Clinge Dooren- bos, van een mij onbekende en van Albert de Booy en amuseerde de toehoorders best Daarbij bleven zijn zang .en voordracht zeer beschaafd al zei hij zelf dat hij bij het liedje van De Booy afzakte naar 't peil van „Kunst met een kleine k". Veel grooter was intus- schen die k bij de muziek van „Het Huisje bij den Toren" een banale wals op een seia timen teeleaa tekst ook niet. Wanneer we nu in aanmerking ïaemen dat alle uitvoerenden, zoowel de solisten als de orkestleden, dilettanten waren, dan hebben we reden om veel in deze muziekbeoefening te waardeeren. Voor een mandoline-orkest bestaat de klip van het valsch spelen nau welijks, maar gevoel voor rythme, nuance en saamhoorigheid is er bij noodig, en dit wordt door den heer Kok met succes gecultiveerd. En dan is het merkwaaa-dig, welk een im- materieele klank teia slotte door zoo'n en semble geproduceerd wordt. In vergelijking met de lawaaiige Hawaian-muziek kwam dit al heel sterk uit. De loten voor de tombola gingen in de pauze grif weg. Zoo kan dan Apollo dit jaar met tevreden heid en vertrouwen zijn 20-jarig jubileum gaan herdenken. K. DE JONG. ADVERTENTIES TER AANPRIJ ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage, Segbroeklaan 33. ANNONCES VAN GELD- AANBIEDINGEN worden eerst na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard. PEOERAMNA DINSDAG 7 APRIL 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO - uitzending. 8.—, 9.15 en 10.— Grarn.pl. 11.30-12,OD Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten en Grampl. 2.00 Vrouwenuur. 3.Módecursus. 4.Gram.pl. 5.10 KRO-orkest en lezingen. 7.50 Berichten. 8.— Lijdensmeditatie. 9.- Gram.pl. 9.30 Radio-tooneel. 10.— Koor- en solistenconcert. 11.30 Berichten. 11.35—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. Ensemble Rentmeester. 10.Morgenwij ding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.Kookpraatje. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Jetty Cantor's Ensemble. I.15 Omroeporkest. 3.Knipcursus. ér- Zang eia Piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.- Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.39 Psychologische causerie. 7.voor de kinderen 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les. 8.- Berichten. 8.10 Cabaret-programma. 10.- Radio-tooneel. 10.45 Gram.pl. 11.Berichten II.10—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Orgelspel. 12.20 BBC- Northern orkest. 1.20 De ..Contiaaentals" en soliste. 2.05 Gram.pl. 2.35 Orkestconcert. 3,3d Jack Wilson's kwiaatet. 4.20 Lezing. 4.40 Zang en strijkkwartet. 5.35 Kwintetconcert, 6.20 Be richten. 6.50 Piano-recital. 7.15 Fransche les. 7.50 Debat. 8.20 Viool-recital. 8.50 Operette- programma. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 1030 B.B.C.-Midland-orkest. 11.35 Dansmuziek- 11.50—12.20 Gram.pl. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Concert 11.0512.35 Dansmuziek eia populair concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. k 322 M.: 12.20 Grarn.pl. 12.50 Zigeunermuzies 1.50—2.20 Gram.pl. 5.20 Klem-orkest .en Gram.pl. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Variété, 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 6-W Gram.pl. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Relig. nauztei 9.10 Klein-orkest. 10.30—11.15 Gram.pl. DEUTSCIILANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 mermuziek. 10.05 Weerbericht. 10.20—11-" Concert uit Leipzig. Ka- 11.20

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2