Hoe ik grqeidu BROADWAY MELODIE 1936 KENNEMER THEATER DE GOUDEN BRUG. BEVERWIJK Tentoonstelling van werk stukken. Gemaakt door jonge werkloozen. Bij de sluiting van de vakcursussen voor Jonge werkloozen werd evenals vorige jaren een tentoonstelling van werkstukken gehou den. In het werklokaal in de Adrichemstraat waren Zaterdagmiddag vele belangstellenden bijeengekomen om de opening van deze ten toonstelling bij te wonen. Wethouder Bis schop vertegenwoordigde het gemeentebe stuur. Vervolgens waren nog aanwezig Mevr. Kemp-Haan, lid van den gemeenteraad, de leden van de gemeentelijke commissie voor ontwikkeling en ontspanning voor jonge werkloozen, de leiders van de cursussen, vele afgevaardigden van vakorganisaties en ten slotte de heer Ehrbecker, de vroegere leider, wiens komst met applaus werd begroet. De algemeene leider van de cursussen, Mr. van Veenlioven wees in zijn welkomstwoord op de nuttige bezigheid voor de jonge werk loozen op de cursussen voor timmeren, huis vlijt en radio. Aan deze cursussen is het geld besteed, waarover de commissie kon beschik ken, zoodat er niets overbleef voor ontspan ning. Daarvoor zorgden andere instanties. Spr. releveerde de prettige verhouding op de cursussen en toonde zich zeer erkentelijk voor de ontvangen medewerking. De voorzittr van de commissie, de heer Rothe wilde er in de eerste plaats op wijzen, dat van de zijde van het gemeentebestuur van Wijk en Duin niet het minste teeken van belangstelling was gegeven. Spr. dankte vervolgens leiders, cursisten en overheid voor de medewerking. Hoewel de tijd voor de jeugd zeer moeilijk is, heeft zij toch aan haar toe komst gedacht door op de cursussen te komen werken. De heer Rothe hoopte dat zij daarvan vrucht zou plukken. Wethouder Bisschop sprak namens het ge meentebestuur een woord van gelukwensch en uitte den wensch, dat de cursisten onder leiding van den heer De Wit zouden volhou den. De heer Ehrbecker, oud-leider, bracht hulde aan de cursisten, die onder moeilijke omstan digheden toch nog belangstelling in het werk getoond hebben. Belangstelling, aldus spr., is een kostelijk bezit, dat de jongelui moeten opkweeken als een plant van groote waarde. Het grootste gevaar, dat de jeugd in dezen tijd kan dreigen is de belangstellingloosheid Wanneer, zoo vervolgde de heer Ehrbecker, tegenspoed ons belaagt, dan is er maar één mogelijkheid en dat is „er van te maken, wat er van te maken is". Die levensuiting moet ook heerschen bij de jonge werkloozen. Op verzoek van den heer Ehrbecker werden eenige oogenblikken van stille herdenking ge wijd aan de nagedachtenis van den heer A. Smit, den vroegeren leider van den werk- loozencursus, die vorig jaar te Vaassen bij een noodlottig ongeval werd gedood. De aanwezigen hebben daarna de werkstuk ken bezichtigd. De timmercursus kwam dezen keer wel heel goed voor den dag. Bijzondere aandacht trokken de beide mooie kano's die op den cursus gemaakt waren. Vervolgens trokken de ameublementen de aandacht en in niet minder mate de theekasten. Ook de radio-afdeeling had zich niet onbetuigd ge laten. Met meestal bescheiden hulpmiddelen hadden de jongelui aardige toestellen weten te bouwen. Goede radio en gramofoonmuziek kon zoodoende de tentoonstelling opluisteren. In den loop van den Zaterdagmiddag heb ben velen van de gelegenheid gebruik ge maakt de tentoongestelde werkstukken te be zichtigen. DE GROENTEHANDELAREN OVER HET NIEUWE VEILINGSGEBOUW. Dinsdagavond zal in de bovenzaal van het veilingsgebouw Kennemeriand" een vergade ring worden gehouden van de Federatie van vereenigingen van handelaren in aardappelen, groenten en fruit. Tot deze bijeenkomst zullen ook de ongeorganiseerde kooplieden toegang hebben. De kooplieden zullen zich in deze ver gadering bezig houden met het bespreken van de vraag „Is het nieuw te stichten veilings gebouw op het marktterrein voor den handel gewenscht?" NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Het comité ter uitvoering van de collecte ten behoeve der Gezamenlijke Reclasseerings- instellingen heeft met de voorbereidende werkzaamheden een aanvang gemaakt. Dit comité is samengesteld uit personen uit de gemeente Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin en heeft dit jaar nog eenige uit breiding ondergaan. De collectedag is bepaald op Zaterdag 9 Mei a.s. De opbrengst wordt onder de verschillende groote reclasseerings-instellingen, zooals het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke ver betering der Gevangenen, de Roomsch-Katho- lieke Reclasseeringsvereeniging, het Leger des Heils en de Portestantsch Christelijke Reclas seeringsvereeniging, naar rato, verdeeld. Een landelijk comité van aanbeveling is ge vormd, waarin o.a. de ministers Van Schaik, Deckers Slotemaker de Bruine en De Wilde zitting hebben genomen. Het Plaatselijk Comité beveelt nu reeds deze collecte voor dit sympathieke doel ten zeerste aan. PERSONALIA. De heer Mr. J. Th. M. v. d. Vaart, werk zaam ter gemeentesecretarie alhier is be noemd tot adjunct-commies ter Provinciale Griffie van Noord-Holland te Haarlem. r TENTOONSTELLING VAN BAKKERS PRODUCTEN. De tentoonstelling van werkstukken, ver vaardigd op den bakkersvakcrusus van de plaatselijke afdeelingen van de Christelijke en Algemeene Bakkersgezellenbonden, heeft veel belangstelling getrokken. De bovenzaal van Hotel ..Oud Meerenstein" bood als ge woonlijk weer een uitstekende gelegenheid om de fraaie werkstukken op de meest voor- deelige wijze tot hun recht te doen komen. Zaterdagavond werd de expositie gesloten Onder veel belangstelling werden verschei dene werkstukken verkocht. Menigeen keer de met een smakelijk koopje huiswaarts. Op Zaterdag 18 April zullen In de boven zaal van Hotel „Oud-Meerenstein" de prijzen aan de bekroonde cursisten worden uitge reikt. Deze prijsuitreiking wordt gevolgd door den gebruikelijken feestavond, opgeluisterd door Rcemer's Band en door een humorist conferencier. B. R. C. „KENNEMERLAND". De Rennersclub ..Kennemeriand" heeft Zondag een wedstrijd gehouden over 60 K.M. Dit was de laatste rit voor de wintercompeti tie. In de A-klasse was de strijd bijzonder zwaar, want de renners Braas, Pronk en Heilo konden nog als eerste in de competitie eindigen. Jammer genoeg kon Braas een in zinking na 5 K.M. te hebben afgelegd, niet te boven komen. De uitslag was: 1 P. Heilo, 2 Th. Pronk, 3 D. Hooiwerf. 4 W. Oorthuis. In de B-klasse werd zeer snel gereden. De uitslag was 1 G. de Weers, 2 D. Neijzing. 3 E. Tieleman. De junioren reden een rit over 36 K.M. met den volgenden uitslag: 1 W. Engelhart, 2 Mo lenaar, 3 P. Groen. Op den Tweeden Paaschdag zal „Kenne meriand" ter gelegenheid van het Paasch- feest een „eierenrit" houden. Wij laten hier den eindstand van de win tercompetitie volgen A-klasse: 1 Th. Pronk, 19 punten; 2 P. Heilo, 17 punten, 3 P. Braas 14 punten; 4 D. Hooiwerf 12 punten. B-klasse: 1 E Tieleman, 26 punten; 2 D. Neyzing 21 punten; 3 G. de Weers, 18 pun ten: 4 J. van Eeck. 13 punten. Junioren: 1 W. Molenaar 29 punten; 2 W. Envelhart, 16 punten; 3 P. Groen, 16 punten; 4 R. Weststra te 7 punten. COMPETITIE-INDEELING VAN DE L.T.C. „BEVERWIJK". Voor de komende tenniscompetitie zijn de teams van de L.T.C. „Beverwijk" als volgt in gedeeld: 2e klasse B. (N.W.)Koog-Zaandijk 1, Be verwijk 1, Heemstede 2, Game and set 1 (Haar lem). 3e klasse A (N.W.)Alkmaar Heilo, Bever wijk 2, Rood-zwart 2 (Amsterdam), Stadivo 2 (Amsterdam). 3e klasse B: Gold Star '35 I (Amsterdam), Aemstelspelers 1 (Amsterdam); Beverwijk 3: Game and Set 3 (Haarlem). 3e klasse B (N.W.) Be Quick 2 (Alkmaar): Beverwijk 4: V.V.G.A. 3 (Amsterdam); Deuce 4 (Amsterdam). FLORALIAVEREENIGING. Dinsdagavond zal in het Veilingsgebouw „Centrum" de Fioraliavereeniging bijeen komen ter bespreking van de a.s. zomercam- pagne. HEEMSKERK AUTO TEGEN WAGEN GEBOTST. Een luxe-auto komende uit de richting Be verwijk afkomstig uit Vlaai-dingen, wilde op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Oos- terstreng een wielrijder, komende uit de Oosterstreng ontwijken, bij welke manoeuvre de auto tegen een aan den kant van den weg staanden platten wagen van den heer H. Bleeker opbotste, waarvan het paard juist was afgespannen. De botsing was zoo hevig dat de wagen geheel vernield werd; ook de auto liep zware averij op. De inzittenden der luxe auto kwamen met den schrik vrij. R. K. VOETBALVEREENIGING „A. D. O Voetbaluitslagen van Zondag: Volendam 3A-D.O. 2 A.D.O. b—D.E.M. c 3—1 0—2 BURGERWACHT. Heden Maandagavond, wordt een leden vergadering der burgerwacht gehoujden bij Gebr. Dam. AANRIJDING. Zondagmorgen ging het zoontje van den heer N. Vendel per fiets naar de kerk; een achtjarig zusje zat bij hem achter op het rijwiel. Op den Oosterstreng werden zij door het rijtuig van den heer J. Beentjes aange reden, waarbij het meisje ernstig werd ge wond; de jongen kwam met den schrik vrij. Het meisje werd bij een bewoner binnenge dragen, waarna Dr. Upma kwam om de wonden -te verbinden. Daarna is het meisje met zijn auto naar huis gebracht. BURGERLIJKEN STAND. Geboren: Willem Adrianus, z. van A. Kluft en Adr. Schipper; Gerard us Hendricus Al- phonsus, z. van G. A. Aardenburg en KL M. Schare; Hans, d. v. A. Dolk en A. Thijssen (geb. te Beverwijk); Petrus Nicolaas, z. van Adr. Smit en M. W. Limmen. Ondertrouwd: Nic. P. Glorie en Franc. C. Dekker, beiden alhier. De nood in het overstroomde gebied in het Westen der Ver. Staten is zóó groot, dat de levensmiddelen per vliegtuig moeten worden overgebracht. De film die haar tijd een jaar vooruit is. (Adv. Ingez. Med.) SUPPORTERSCLUB „BLAUW WIT". Vrijdagavond hield de supportersclub „Blauw Wit" te Heemskerk haar jaarvergadering onder leiding van den heer R. Burger. De voor zitter opende met een woord van welkom. In zijn jaarverslag memoreerde de secre taris den teruggang van het aantal leden. Het bedraagt nu 50. Het financieel verslag ver meldt een batig saldo van 19.50. De periodiek aftredende voorzitter, de heer R. Burger werd bij acclamatie herbenoemd. In de vacatures ontstaan door het bedanken van de heeren H. v. Lieshhout en N. Bruin werden gekozen de heeren J. Pekel en C. Koedijk. Tenslotte werd nog de regeling van het reizen voor het a.s. seizoen besproken. Met een woord van dank sloot de voorzitter de VOLONTAIR TER SECRETARIE. Met ingang van 14 April a.s. is als volon tair ter secretarie toegelaten Jn. Cornelisse, alhier. KIEZERSLIJST. De met 1 April j.l. van kracht geworden kiezerslijst 1936 37 bevat de namen van 2065 kiezers voor de 2e Kamer. 2055 voor de Prov. Staten en 1981 voor den Gemeenteraad. Het aantal uitgeslotenen bedraagt 2. DIENSTPLICHT. Aan den dienstplichtige der lichting 1936, Petr. Duin, is wegens gebreken ontslag uit den dienst verleend. WIJK AAN ZEE HET AFSCHEID VAN DEN RAAD. Naar wij vernemen zal de gemeenteraad vóór dat de fusie van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin een feit is nog éénmaal officieel bijeenkomen. In deze historische zitting zal de raad afscheid nemen van burgemeester H. Rothe. Aan het scheidende hoofd der ge meente zal namens den raad een blijvend aandenken worden aangeboden. Deze bijeenkomst zal op Woensdag 29 April worden gehouden. OEFENING MET DE REDDINGSBOOT. Zaterdagmiddag hield de Noord Zuid Hol- landsche-Reddingsmaatschappij weer een oefening met de boot. Vlot en vlug werd de boot in zee gebracht en begunstigd door een kalme zee, ondanks de stijve bries uit het Noorden, was de boot spoedig over de ban ken heen, er werd in flink teaipo roeiend tegen wind in een groote afstand afgelegd. In tegenstelling met de vorige oefeningen was er dezen keer weinig belangstelling. Bedrijfsraad voor boek- drukkersbedrij f Verbindend verklaring van overeenkomsten gevraagd. R.K. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT." Woensdagavond zal de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" in de St. Jozef zaal een ver gadering houden ter bespreking van het nieuwe reglement en van het ontworpen systeem voor het stellen van candidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen. In de Maartvergadering van den Bedrijfsraad voor het Boekdrukkers- en Rasterdiepdruk- bedrijf is het verslag over de eerste periode loopende van 12 September 1934 tot en met 31 December 1935, vastgesteld en aan den Minis ter van Sociale Zaken toegezonden. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: De bedrijfsraad is na enkele vergaderingen en besprekingen tot de conclusie gekomen, dat een belangrijke en nuttige taak voor hem was weggelegd, doch dat de uitvoering van die taak slechts mogelijk zou zijn, indien enkele nadere wettelijke maatregelen zouden worden getrof fen. De raad besloot diensvolgens, zich met een verzoekschrift te wenden tot den Minister van Sociale Zaken, tot het nemen van die wet telijke maatregelen over te gaan. In dit ver zoekschrift, gedateerd 6 Maart 1935, zette de Raad uiteen, dat verschillende sociale gebrui ken in het grafisch bedrijf als getalsverhou ding, vacantie- en pensioenregeling, op den duur alleen zouden kunnen blijven bestaan, indien ze algemeen verbindend werden ver klaard. hetzij krachtens een anderen vorm van wettelijke verbindendverklaring, bij welks uitvoering de Bedrijfsraad een taak zou heb ben te vervullen. De bedrijfsraad heeft uit de uitlatingen van De nieuwe onderkoning van Britsch-Indië, Lord Linlithgow, heeft Londen verlaten om naar het Oosten te vertrekken. MAANDAG 6 APRiE^ Minister Slingenberg met dankbaarh^ constateerd, dat de mogelijkheid van een bindendverklaring van sociale rege'in^L^* getalsverhouding, vacantie- en pensioen- ling door den Minister onder het oo°- 7*1 5e' den gezien. 0 w°n Anderzijds bestond bij den raad de ovpi-k ging, dat deze verbindendverklaring, 1^= "W* niet binnen afzienbaren tijd wordt mo?. 2il te laat zou komen om de resultaten van v sociaal overleg, zooals die in het grafisch k!1 drijf thans bestaan, in stand te kunnen h den. nou' VAN NUL tötTctëur De verstrooide. Verstrooidheid is nu eenmaal de snrepv woordelijke kwaal der professoren. Wat 7] doen, wat zij laten, hoe ze zich kieeden ril blaam der verstrooidheid zal hen blijven'aan kleven. Men verwacht nu eenmaal van een hoogleeraar dat hij op een receptie ver schijnt op pantoffels en met het kapend van zijn jongstgeborene op het hoofd- riff hij de punt van zijn parapluie in de inktnot doopt en zijn koorts opneemt met zijn vul- pen; dat hij zich inzeept met zijn kleerbor stel, zijn horloge in het kokende water lef en op den barometer kijkt of het al k'aar is.'Nooit in der eeuwigheid zal het den pro fessor gelukken het menschdom te doen ge- looven dat hij een normaal individu V Daarvoor had de Fliegende Blatter te veel abonnés. Werkelijk verstrooid is menig acteur. Hi? haalt zijn kaartje van kantoor en de admi nistrateur zegt: Denkt u er aan: vijf uur crie naar Zwolle. Hij wandelt waar het station en bemerkt in de buurt van Leiden dat. er iets niet klopt. Dan komen alle stationsbe ambten er aan te pas en met zeven maal overstappen haalt hij nog net de voorstel ling. Hij staat op het achterbalcon van lijn ze- ven. Als de controleur komt is zijn kaartje natuurlijk zoek. Wel heeft hij nog zeventien oude en die gaat hij in gedachten nu maar verscheuren. Opeens merkt hij: wat was dat laatste papiertje vreemd-hard. Meteen dwar relen de restjes van een bankje van tien voor zijn voeten. Hij speelt een heer in visite-costuum. Zoo- dra hij opkomt, wordt er gegrinnikt. Zijn collega's wenden zich om, teneinde niet in lachen uit te barsten. Dat is een onplezierig gevoel, maar hij moet spelen. Voorzichtig tast hij zich af. Zijn das heeft hij om. de knoopen van zijn vest zijn dicht. Maar als hij zich gemakkelijk in een clubsessel vleit en het eene been over het andere legt, merkt hij dat hij zijn hagelwitte slobkous wel links, maar niet rechts draagt. Voor de voorstelling ziet men hem van kleedkamer tot kleedkamer wandelen. Hier leent hij een fleschje mastiek om zijn snor te plakken, daar een pijp schmink, elders een poeierdons. Zijn schminkdoos is natuurlijk hopeloos zoek. Te laat bespeurt hij dat zijn hooge hoed er op stond. Uit den aard der zaak vergeet" hij altijd een briefkaart te schrijven naar het hotel, waar het ensemble zal overnachten. Zoo lo geert hij triest in zijn eentje elders, in een gelegenheid waar hij nog nooit geweest is en die hij na de voorstelling in het nachte lijk duister niet dan na uren zwerven kan terug vinden. Den volgenden morgen dwaalt hij weer, mist den trein, komt te laat op de repetitie, wordt beboet en vergeet den vol genden dag weer te schrijven. Hij zit in zijn kleedkamer en maakt zich een prachtigen kop. Zorgvuldig plakt hij baard en snor. Er komt een collega binnen. Waarom speel je vanavond zoo oud? Oud? Heelemaal niet. Zoo heb ik 'm altijd. Weet je dat we Manoeuvre spelen van daag? Ben je gek? Ik dacht Doktersdilemma. Weg pruik, weg baard, weg snor. De too- neelmeester moet gewaarschuwd worden, de voorstelling begint te laat, het publiek wordt ongeduldig, maar een week later zal hij een ouden tuinman spelen en trekt zijn smoking aan. Een hoogleeraar in de medische faculteit heeft hem de rol van dokter zien spelen en is zoo verrukt over deze creatie, dat hij hem te dineeren vraagt. Hij denkt er waarlijk aan zijn rok uit zijn reismand te halen en gaat in vol ornaat uit eten. Royaal als hij is stopt hij bij zijn vertrek het meisje met een nonchalant gebaar een riks toe uit zijn vestjeszak. Maar als hij op de tram staat, weigert de conducteur zijn dubbeltje, 't Was tooneelgeld, waarmee hij zoo vrijgevig is ge weest. Hij is verstrooid, maar zijn rol vergeet hij nooit. Zijn huissleutel is eeuwig zoek, hij loopt in vliegenden haast den schouwburg uit om den laatsten trein te halen en merkt aan den kouden wind om zijn been en. dat hij vergeten heeft zijn sokken aan te trekken; maar op het tooneel kent hij iederen letter van zijn tekst. Hij heeft een geheugen als een zeef voor namen, data en afspraken, maar 't is als een ijzeren pot, wanneer het zijn kunst betreft. In iedere maatschappij zou hij een mislukking zijn, in de kleine too- neelmaatschappjj alleen is hij volkomen op ziin olaats. FEUILLETON ROMAN VAN HANNO PLESSEN. (Nadruk verboden) 35) Mechanisch heeft hij den terugweg naar Iglerhof afgelegd en daar zijn kamer opge zocht. Voor het eerst in zijn leven, dat tot dusver zoo geheel van zelfsprekend is ver- loopen en hem eiken wensch in vervulling deed gaan, heeft een pijnlijke radeloosheid zich hem meester gemaakt. Niet gewend aan teleurstellingen, verzet iets in hem zich hef tig tegen de afwijzing, welke hem ten deel is gevallenWant een absolute afwijzing was het, dat is nu eenmaal niet weg te redeneeren Met zijn liefde voor Renate heeft zijn ernstige bestemming niets te maken en daar om duurt zij ook maar kort. Een paar minuten slechts, waarin hij echter in alle haast den inhoud van kasten en laden in zijn koffer be gint te pakkenMaar zijn liefde zit te diep, zij is te sterk en als zij eindelijk triom feert, pakt Szartossy zijn koffer weer rustig om alles weer op zijn plaats te leggen. Wachten.... Doorzetten.Zijn dag moet nog komenEn zijn zesde zintuig, dat ten slotte elk mensch bezit, doch dat zich slechts zelden openbaart, dat bij hem de meening postvatten: Ze zal je noodig hebbenjouje be schermingje hulp.... je trouw.... je hart Stefan Szartossy blijft „Game!" „8—8". „We moesten maar staken". „Onbeslist dus". Fritz Mollander springt over het net van de tennisbaan dat hem van Johanna scheidt. „U maakt het me niet ge makkelijk, barones „Ach, 't is dat ik met m'n service nogal eens succes heb maar overigensoveri gens bent u veel sterker dan iken vooral aan 't net", antwoordt Johanna snel en zake lijk. Want het ontgaat haar geenszins, dat hij niet uitsluitend hun partij tennis op het oog heeft, wanneer hij met zooveel na druk betoogt, dat zij het hem niet gemakke lijk maakt. Fritz Mollander is echter een niet minder goed verstaander. Hij begrijpt haar bedoeling volkomen en gaat onmiddellijk op het zake lijke sportgesprek in. Daarbij wordt slechts gewaagd van cross drives, back hand, smashes lobsTwee slanke, geheel in het wit ge- kleede gestalten, blauwoogige, blonde vreem delingen temidden van de palmen en bloe menweelde van het morgenland, zoo wande len zij samen door het park van Gezireh. Fritz Mollander is een flink uit de kluiten gewassen, knappe jongeman met regelmatige gelaatstrekken Zijn geheele persoon straalt slechts gezondheid en levensvreugde uit: een welverzorgd haar en goed verzorgde, blinkend witte tanden: Veel water en zeep, een flinke eetlust en veel slaap Bovendien heeft hij iets zeldzaam in nemends over zich iets wat onvoorwaar delijk vertrouwen afdwingt Openhartig en vrijmoedig is hij in zijn avances jegens Jo hanna, oprecht is zijn groote toegenegenheid en eerlijk zijn diepe vereering. Aan zijn zijde zou zij geborgen zijn. Hij zou haar op de handen door het leven dragen Johanna weet dat. En de oogenblikken, waarin zij verlangt naar het leven op Nothery Hill, naar de Londensche season en naar alles, wat hij haar zoo levendig en verleidelijk voor schildert, nemen steeds in aantal toe. Maar desondanks tracht zij het beslissende woord telkens weer te vermijden. Wanneer Fritz Mollander echter met steeds dezelfde toe wijding en met zeldzaam fijne tact op de ge ringste stemmingswisseling harerzijds ingaat, als hij haar eiken wensch uit de oogen leest dan voelt ze zich zoo grenzeloos dankbaar jegens hem gestemd, dat daarnaast voor geen ander gevoel meer plaats is. Dan bereidt zelfs de gedachte aan een mogelijke scheiding haar diepe smart en innerlijk bevreesd, vraagt zij zich telkens weer af, of dit gevoel van haar kant sterk genoeg is om er een huwelijk op te baseeren. Een huwelijk, waarin zij als faire levenspartner bij haar metgezel, die alles geeft, waarover hij beschikt, niet ten achter Wil blijven Zij weet, dat de som van al haar gevoelens jegens Fritz Mollander niet kan opwegen tegen de plaats, die Sylvester Vonberg in haar hart innam. Zij weet, dat de eerste, groote liefde zich slechts eenmaal openbaart. Zij heeft die liefde niet mogen beleven, maar evenmin wil ze er aan te gronde gaan. Vol komen duidelijk heeft haar sterke levenswil haar het eene belet en het andere verboden. Tevergeefs echter wacht zij nu op een nieuw bevel van haar vitale kracht, dat haar in staat zal stellen de kwestie-Fritz Mollander tot een oplossing te brengenTwijfel be- heerscht haar sterken wil en doet haar be sluiteloos aarzelen. Zoo maakt Johanna het niet alleen Fritz Mollander, maar ook zichzelf met den dag moeilijker „De bruilof houden we in Weenen", ver zekert Sophie von Geigler met haar gouden optimisme, „en dan zullen wij beiden nog eens gezellig met elkaar walsen, sir Herbert". Zij zitten aan de five o'clock tea op het terras, temidden van vele andere Egyptische wintergaste, waartusschen zich Arabische bedienden en Zwitsersche kellners bewegen. „Ik hoop hetantwoordt de Brit, ter wijl hij zijn neef nastaart, die Johanna, welke juist de trap naar het terras opklimt tegemoet gaat. Zij draagt een champagne-kleurig toilet met als eenig versiersel een la France uit de bouquet, welke zij dezen ochtend met Fritz Mollander's kaartje op haar ontbijttafel heeft gevonden. „Ik hoop het", zegt Sir Herbert Hawkins nog eens op een toon, welke duidelijk verraadt, dat dit zijn harte wensch is. En als Fritz Mollander het charmante meisje kort daarop in een sleepende tango over het parket leidt, dringt zich ook bij niet belanghebbende toeschouwers de gedachte op: Wat een knap paarWat zouden die beide jonge menschen goed bij elkaar pas sen „BellaBella Al het roepen is tevergeefs. De anders zoo gehoorzame hond rent blaffend om de bocht van den weg. De vrouw, die, op dezen zonni- gen winterochtend haar diep innerlijk ge luk op een eenzame wandeling door het haar zoo welvertrouwde bosch met volle teugen geniet, volgt de dog in lachende nieuwsgierig heid.1 „(Wordt vervolgd)1

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6