BROADWAY MELODIE KENNEMER THEATER BEVERWIJK Groentehandelaren bespraken het nieuwe veilingsgebouw. Voor- en tegenstanders aan het woord. Gisteravond werd in de bovenzaal van het Veilinggebouw „Kennemerland" een vergade ring gehouden van de Federatie van organi saties van kooplieden ter bespreking van de plannen tot stichting van een nieuw veiling gebouw. De heer Joh. Baltus, voorzitter, betreurde in zijn openingswoord de geringe opkomst in deze vergadering, waarvoor vele aanvragen waren ingekomen. Spr. had slechts lof voor het intiatief van de heeren Kluft en Tervoort, om een overdekte veiling met afmijntoestel te stichten. Ten aanzien van de plaats kan men echter van meening verschillen. De onderne mers hebben het blijkbaar niet noodig gevon den met den handel, alt-hans met de besturen van de organisaties, over dit plan te spreken. De heer Schuit, die de rij der sprekers open de, had ernstige bezwaren tegen de plaats, waar het veilinggebouw zal komen. Het ver keer zal van dit gebouw grooten hinder onder vinden en bovendien zal er voor de pakhuizen der grossiers geen gelegenheid zijn te lossen en te laden. Ook de handel zal er niet mee gebaat zijn, wanneer op de markt geen gelegenheid meer zal zijn om de wagens te plaatsen. Zoowel in het belang van den handel als van de zaken- menschen hoopt spr., dat de veiling niet zal komen op de markt, maar in een gebouw in de nabijheid van het marktterrein. Een tweede spreker vroeg of de handelaren hun karren op de Meer zouden kunnen plaatsen. De heer Rus vond de stichting van het nieuwe gebouw een algemeen belang voor den handel. Hij hield een krachtig pleidooi voor den bouw van de veiling op de Meer en meen de, dat het bestuur zich niet mocht laten misleiden. De heer Veldmeier zag eerder in de toe komst een verkeersverbetering, dan een ver- keersbelemmering, want de rijweg zal breeder worden. De voorzitter kon in antwoord op de ge stelde vragen antwoorden, dat in een confe rentie door den marktmeester de toezegging was gedaan, dat voor de kooplieden een ruim te zou worden gereserveerd, waarin de ge kochte producten neergezet kunnen worden. Ten aanzien van de plaats, waar de veiling moet komen, heeft het bestuur zich nog geen oordeel gevormd. Het helt dan ook niet naar een bepaalde meening over. Wel kon spr. nog zeggen, dat hij zich tegen het bijeenroepen van deze vergadering zou hebben verzet, wan neer hij in de bestuursvergadering tegen woordig was geweest. Overigens kon de voorzitter niets mcdedee- len omtrent een verkeersregeling. De heer Schuit bleef ernstige bezwaren tegen de verkeersoplossing aanvoeren. De heer Kuys was van meening, dat 't ge brek aan ruimte zich zal doen gelden. Voor den handel zal het zeer ongewenscht zijn, wanneer de wagens naar de Oostkade moeten verhuizen. In dit verband betreurde spr. het, dat aan de havenbeschoeiïng zooveel geld wordt besteed. Dat noemt hij „weggegooid geld". Het had heel wat beter geweest, wan neer een deel van de haven, waar niemand iets aan heeft, maar gedempt was. Dan zou er voldoende ruimte beschikbaar komen om alle wagens op de markt te houden. De heer D u ij n vertrouwde er op, dat de autoriteiten het verkeersvraagstuk wel zullen oplossen. Ten aanzien van de beschikbare ruimte wilde spr. opmerken, dat voor het nieuwe gebouw 500 vierk. M. noodig is, terwijl nu beschikt wordt over 1500 vierkante Meter. Er zal dus zelfs meer ruimte komen. Ook had de handel over deze belangrijke zaak wel een conferentie kunen aanvragen. De leden van de directie waren van oordeel, dat de handel het plan zou toejuichen. De voorzitter bleef van meening, dat dit op den weg van de veilingdirectie had gelegen. De heer D u ij n wilde er nog eens met na druk op wijzen, dat voor het neerzetten van goed gastvrijheid is genoten van de firma Kluft en Tervoort. Daarvoor is nog nooit een cent gevraagd, maar Kluft en Tervoort hebben wel de huur aan de gemeente moeten vol doen. De voorzitter zei vervolgens, dat het bestuur er voor zal blijven vechten de kleine handelaren op de markt te houden. Zij kun nen geen offers brengen om hun wagens te laten bewaken. Nadat nog langdurige besprekingen waren gevoerd over de verkeersregeling op de Meer concludeerde de voorzitter uit de besprekin gen, dat de belangen van den handel het meest gediend zouden zijn, wanneer het vei linggebouw gesticht zou worden op de Meer, mits een deel van de haven zou worden ge dempt. Spr. meende, dat het overbodig moest worden geacht een adres aan den Raad te zenden. De heer D u ij n was echter van oordeel, dat aan den Raad verzocht zou kunnen worden een deel van de haven te dempen. Tenslotte heeft de heer Slotemaker een mo tie voorgesteld, waarin de wenschelijkheid van de stichting van een veilinggebouw op de Meer wordt betoogd, mits de belangen van den handel niet geschaad zullen worden en dat gelegenheid zal worden gegeven gekochte producten in ontvangst te nemen zoo dicht mogelijk in de nabijheid van het marktter rein. Deze motie werd met bijna algemeene stem men aangenomen. De vergadering werd hierna gesloten. r DE RESTAURATIE VAN HET ORGEL. In aansluiting op ons artikel van vorige week over de restauratie van het orgel in de Ned. Herv. kerk vernemen wij nog, dat de orgelbouwers H. W. Flentrop en Zoon te Zaandam, die groote bekendheid genieten op het gebied van orgelbouw niet alleen, maar ook door de groote zorg, waarmede zij oude, waardevolle orgels restaureeren, hun werk zaamheden in het begin van de maand Mei zullen aanvangen. Omtrent de werkzaamhe den. die aan het orgel zullen worden verricht zullen wij binnenkort nadere bijzonderheden kunnen mededeelen. Eén detail willen wij reeds nu niet onvermeld laten. In het begin dezer eeuw is één register gedeeltelijk uit het orgel verwijderd, terwijl een 4-voets Gems hoorn vervangen werd door een cylindrische Fluit 4-voet. Dank zij de uitgebreide men surenkennis van de heeren Flentrop zullen deze registers weer in hun oorspronkelijke vorm en klankkleur in het orgel geplaatst worden, zoodat na de restauratie de klanken van een geheel ongeschonden en gaaf Müller-orgel het kerkgebouw zullen vullen. OPENBARE VERGADERING VAN DE N.S.B. In de zaal „Odeon" aan de Baanstraat zal op Dinsdag 21 April een openbare vergade ring worden gehouden van de Nationaal Socialistische Beweging. Spreker is de heer Feltmeijer uit Groningen. CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. Op Dinsdag 21 April zal de plaatselijke afdeeling van de Chr.-Dem. Unie in de boven zaal van Hotel „Oud Meerenstein" een open bare vergadering houden. Spreker in die bij eenkomst is de heer H. S. van Houten, lid van de Tweede Kamer. BEVORDERING VAN STADSSCHOON. De onoogelijke aanblik van de losplaats aan den Spoorweg tegenover den Velserweg was vele Beverwijkers 'n doorn in het oog". Reeds in de vorige jaarvergadering van de V.V.V. is daarop de aandacht gevestigd en dit met te meer reden, omdat het hier ook de entree van de gemeente gold. Naar wij vernemen zul len de Ned. Spoorwegen in overleg met den Dienst van Weg en Werken thans maatrege leen nemen om de losplaats een wat netter aanzien te geven. BROADWAY MELODY 1936. Het Kennemer Theater zal van Vrijdag af in het nieuwe programma de fameuze fihn revue „Broadway Melody 1936" vertoonen. In deze fascineerende film speelt de beroemde tapdancer Eleanor Powell een prachtige rol. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub heeft in den af- geloopen winter acht trainingsmarschen ge houden met een totalen afstand van 200 K.M. Van de 28 deelnemers, waarmede werd begon nen hebben 18 wandelaars de geheele serie uitgeloopen en kwamen voor deze prestatie in het bezit van een fraaie tak. Deze tippelaars waren: J. J. P. Dibbits. D. Kok. A. van Wijk, J. Schoenmaker, G. de Jeu, A. Dors, H. G. Hout wipper, J. Bastiaans. W. Amse, C. Dubbeld, L. Tervoort, F. Wiedijk, H. van Kralingen, P. van Kralingen en de dames A. Starink, M. de Jeu, C. Grapendaal en J. Schipper. De marschen stonden onder leiding van de heeren Dibbits en De Jeu. Dat de wandelsport door iedereen kan wor den beoefend blijkt wel uit het feit, dat de oudste deelnemer 48 en de jongste 14 jaar oud was WIJK AAN ZEE SCHIETVEREENIGING „ONS GENOEGEN". De schietvereeniging „Ons Genoegen" heeft met twee vijftallen deelgenomen aan het schietconcours te Velsen. Deze vijftallen be haalden 221 en 219 punten. Donderdag 16 April houdt zij in restaurant Sonnevanck haar jaarlijkschen wedstrijd avond, waarvan de prijsuitreiking plaats vindt tijdens den feestavond op Zondag 19 April. Hieraan zal de heer H. Reusink uit Haarlem als conferencier medewerken. GUNNINGEN. De N.V. „Noorderbad" heeft alsnog de na volgende gunningen van leverancies ver leend: aan E. Gerritse, voor de levering van melk en melkproducten voor f 306; aan Adr. Heijnis voor den verkoop van rookartikelen annex kapsalon, voor f 205; idem voor den verkoop van speelgoederen voor f 12. HEEMSKERK BEZOEK AAN ASSUMBURG. Bij het einde der studies aan de Volks Hoogeschool „Allardsoog" bij Bakkeveen (Fr.) zullen de leerlingen een studiereis maken. Het gezelschap, bestaande uit veertig perso nen, zal logeeren in de jeugdherberg „Assum- burg". De herbergvader, Geert Dils, zal dan eenige Vlaamsche liederen voordragen. PERSONALIA. Aan de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout behaalde de heer W. Schuit, te Heemskerk het einddiploma (bakkerij). A. D. O. Het programma voor Maandag 13 April luidt: A. D. O.Teylingen, 2 uur. Always Forward 2A. D. O. 2 2.30 uur. A. D. O. 3Oranje Wit 2 12 uur. V. V. Z. b—A. D. O. b, 1 uur. Financiëele regeling werk loosheidsondersteuning. Regeering wil betreffende wetsontwerp verlengen. Enkele wijzigingen voorgesteld. De ministers van Sociale Zaken, van Financiën en van Binnenlandsche Za ken, hebben bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot ver lenging van de financieele regeling tusschen het Rijk en de gemeenten ten behoeve van de uitgaven voor werkloosheidsondersteuning tot 1 Jan. 1940. De omstandigheden, welke in 1934 aan leiding waren tot het indienen van een wets ontwerp, waaruit is geboren de wet van den 4den Maart, waarbij het Werkloosheidssub- sidiefonds is ingesteld, gelden aldus zetten de ministers in de memorie van toelichting uiteen nog steeds en het is niet te ver wachten, dat in de eerstvolgende jaren de gemeentefinanciën in belangrijke mate van den last der hooge uitgaven voor werkloozen- ondersteuning zullen worden bevrijd. De getroffen regeling gold slechts voor de jaren 19351936 en de ministers meenen goed te doen thans voor te stellen deze rege ling te bestendigen tot 1 Januari 1940. Wel is waar is 't niet waarschijnlijk dat tot dien datum 'n bijzondere regeling noodzakelijk zal zijn, maar de ministers achten het niet ge- wenscht een wet, welke het recht van de gemeenten om belastingen te hebben zoo nauw raakt, aan wisselende regelingen onder hevig te maken. Enkele wijzigingen worden voorgesteld. Zeehavenregime in Indië wordt herzien. Regeering wenscht een vormige scheepvaartwetgeving Drie wetsontwerpen ingediend. De regeering heeft bij de Tweede Kamer een drietal wetsontwerpen in gediend tot herziening van het zee haven- en scheepvaart-regime in Nederlandsch-Indië. De in de voorgestelde wetsontwerpen be lichaamde herziening van de bestaande Ne- derlandsch-Indische scheepvaartwetgeving be oogt in hoofdzaak: Uitbreiding van het voor het rechtstreeks bestuur gebied geldend zeehaven- en scheep vaartregime tot het zelfbestuursgebied, ter verkrijging van een eenvormige scheepvaart wetgeving voor geheel Nederlandsch-Indië; nadere regeling van de toelating van de scheepvaart onder vreemde vlag in beginsel tot de bij regeeringsverordening aan te wijzen voor den buitenlandschen handel openge stelde „zeehavens" en voorbehoud in prin cipe van de kustvaart aan de Nederland- sche vlag, ook tusschen de voor den buiten landschen handel opengestelde zeehavens. Rott. ScHeepsKyp. Bank. WOENSDAG 8 X P RI Uitstaande leeningen gedaald. Aan het verslag der Rotterd. Scheephyp. Bank over 1935 is het volgende ontleend: In 1935 werd een bedrag van f 2.215.512 af gelost, waarvan een bedrag van f 266.801 van buitengewone aflossingen afkomstig was. Na dat de in het verslag vermelde afschrijving heeft plaats gehad, is dientengevolge het be drag der uitstaande leeningen verminderd tot f 16.905.340. Volgens gewoonte hebben wij ook dit jaar de ter beurze aangeboden pandbrieven, die niet door het publiek werden gekocht, opge nomen. Het bedrag dat gedurende het afge- loopen jaar teruggenomen werd, was belang rijk minder dan in de vorige jaren. Door inkoop en door aflossing door uitloting verminderde het pandbrievenkapitaal met f 951.100, zoodat het uitstaande pandbrieven- kapitaal van f 22.498.000 tot f 21.546.900 te rugliep. Voorgesteld wordt de afschrijvingen, welke in de winst- en verliesrekening vermeld zijn, te doen plaats hebben en verder een bijzon dere reserveering te doen door in de bedrijfs- reserve een bedrag van f 79.556 te storten. Uit de daarna overblijvende winst van f29.733 behoort aan aandeelhouders, die hun aan- deelen onverplicht volgestort hebben, de hun volgens art. 42 der statuten toegekende uit- keering betaald te worden. De gezamenlijke reserves zullen, nadat de winstverdeeling al dus is vastgesteld, f 2.371.496 bedragen. BUITENLANDSCHE BANKVEREENIGING MAAKT MEER WINST. Volgens het jaarverslag der N.V. Buiten- landsche Bankvereeniging te Amsterdam over 1935 laat de winst- en verliesrekening een voordeelig saldo over van f 42.646 (v. j. f 9111), ten gevolge waarvan het verliessaldo tot een bedrag van f 99.616 (v. j. f 142.264) teruggebracht wordt. Remplacanten-stelsel herleeft niet. Antwoord op vragen van den heer Ter Laan. Minister Colijn verklaart in zijn antwoord op de schriftelijke vragen van den heer K. ter Laan betreffende het vervangen van dienstplichtigen, medegedeeld, dat de ge troffen regeling geheel iets anders is dan het in 1898 afgeschafte stelsel van plaatsvervan ging; daarom bestaat er geen aanleiding om aan de geschapen mogelijkheid een einde te te maken. De vraag of het juist is dat een dienst plichtige, die volgens besluit van de regee ring langer onder de wapenen zou moeten blijven, van de verdere vervulling van zijn dienstplicht kan worden ontheven, indien hij een anderen dienstplichtige in zijn plaats kan stellen, beantwoordt de minister dan ook ontkennend. Wel is bij een in de legerorders opgenomen beschikking van 23 Maart j.l. be paald, dat de commandant, bij wiens korps dienstplichtigen om de bekende reden lan ger in werkelijken dienst worden gehouden, aan groot-verlofgangers van zijn korps kan vergunnen vrijwillig in werkelijken dienst te komen voor den tijd, dien de verlengde wer kelijke dienst nog zal duren, voor zoover zij anderen, voor wie de werkelijke dienst is verlengd en die spoedig met groot verlof zou den willen vertrekken, kunnen vervangen. Echter is daarbij bepaald, dat de korpscom mandant beslist, in welke volgorde degenen, die zouden willen vertrekken, voor vervan ging in aanmerking komen Dit is een van de maatregelen, welke ge nomen zijn om althans in de dringendste gevallen te gemoet te kunnen komen aan de bezwaren, die voor de langer gebleven dienst plichtigen of voor hun verwanten uit het verlengd verblijf in werkelijken dienst, voort vloeien De Fransche regeering heeft te Parijs met haar gezanten uit Berlijn, Londen, Rome en Brussel beraadslaagd. Men ziet hier v. 1. n. r.: M. Laroche (gezant te Brussel); Corbin (gezant te Londen); Léger (secretaris-generaal van buitenl. zaken); Flandin (minister van buitenl. zaken); Sarraut (minister-president); De Chambrun (gezant te Rome); minister Paul Boncour en Frangois Poncet, gezant te Berlijn. De film die haar tijd een jaar vooruil js (Adv. Ingez. Stelsel van „Landbouw en Maatschappij" afgewezen. Door leden der commissie-Van Loon Enkele leden van de commissie-Van welke commissie moet onderzoeken of ging van het stelsel der landbouwsteunver leening wenschelijk en mogelijk is, hebben zich bezig gehouden met de bestudeerin* va» het door den Boerenbond „Landbouw en Maatschappij" aanbevolen stelsel, hetwelk gebaseerd is op hooge invoerrechten en com. pensaties aan de landbouwers. De Tel. verneemt, dat de door deze leden gevormde subcommissie tot de conclusie is ge komen dat het geen aanbeveling verdient, he' stelsel van „Landbouw en Maatschappij"'^ te nemen. Te verwachten is, dat de commissie-Van Loon deze conclusie zal overnemen en den minister in haar rapport zal adviseeren het stelsel van „Landbouw en Maatschappij" n|^ uit te voeren. TWAALF JAAR WEGENS DOODSLAG GEëlSCHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank is tegen den varensgezel J. B. die 11 Januari j.l. in het pand Schiedamschedijk 106 te Rotterdam de 36-jarige vrouw E. G. Braxhoofde den hals heeft afgesneden wegens doodslag 12 jaar ge vangenisstraf geëischt. Amsterdamsche Liquidatiekas Winst van ƒ204.971. De resultaten van de Amsterdamsche Liqul. datiekas N.V. zijn iets lager, doch lijken ons, zoo wordt in het jaarverslag gezegd, onder de moeilijke handelsomstandigheden, nog be vredigend. Aan rente en commissie en aan termijnza ken werd een bedrag van f 653,760 (v.j. bruto- winst f 685.409) geboekt. Naast een iets lagere onkostenrekening ad f 253.798 (f 258,728), die het volgende verslag jaar door een salarisverlaging nog verder zal verminderen, staat een afschrijving op de biteuren van f 115.000, (269,397) en een af schrijving op effecten van f 19,990. Het als winst te boeken bedrag bedraagt dan f 204.971, hetgeen, verhoogd met een bedrag van f 4123 uit het onverdeeld divi dend-saldo. de uitkeering van een dividend van 2VZ pet. (v.j. nihil) toelaat. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 7 April 1936. 1. G. H. A. Quack, echtgenoote van A. Ro« drigues, zonder beroep, wonende te Driehuis, gemeente Velsen, Spieghellaan 31. Curator: Mr. P. Tideman te Haarlem. 2. J. Jansen, koopman in vleeschwaren. wo nende te Heemstede, Jacob van Campenstraat. Curator: Mr. B. Slingenberg te Haarlem. 3. J. J. van der Weele, winkelier in krui denierswaren, wonende te Hoofddorp, ge meente Haarlemmermeer, Parklaan 78. Cura tor: Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. 4. C. J. Fangman, caféhouder, wonende te Aalsmeer, Uiterweg. Curatrice: Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. 5. K. Kool, houder van een stalhouderij en uitspanning, wonende te Purmerend, Hotel „Paradijs". Curator: Mr. H. H. Riepma te Edam. 6. Klaas Kuiper, handelaar in comestibles, wonende te Zaandam, Westzijde 112. Curator: Mr. H. E. Prinsen Geerligs te Haarlem. Laatstgenoemde is failliet verklaard nadat de definitieve surseance van betaling d.d. 3 December 1935 was ingetrokken. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. M. A. van Rijn van Alkemade te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillissemen ten wegens gebrek aan actief: 1. J. Kooyman, winkelier, wonende te Wor* merveer. Curator: Mr. PI. E. Prinsen Geerilgs te Haarlem. 2. L. Peelen, caféhouder, wonende te Bever wijk. Curator: Mr. E. van Tuinen te Driehuis- Velsen. 3. W. J. Kats, timmerman en aannemer, wonende te Zwanenburg, Olmenlaan 86. Cu rator: Mr. J. G. Bettink te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst na verzet: 1. H. Meyboom, kweeker en bloembollen- handelaar, wonende te Hillegom. Curatrice: Mevr. Mr. J. H. G. Schutte—Struick te Haar lem. 2. N. van Elferen, wonende te Haarlem. Curator: Mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil, Rott. n. Vancouver 5 v. Cristobal. Drechtdijk, 4 v. Rott. te Vancouver. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 5 te San Francisco. Maasdam, Rott. n N.-Orleans 5 te Norfolk. Breedijk, 7 ^.-"Orleans te Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 7 v. Vlaard. n. Narvik. Vredenburg, Narvik n. Vlaardingen 5 (4.54 n.m.) 240 mijl ONO van Wiek 7 (11 n.m.) verw. Stad Zwolle, Huelva n. Sas v. Gent 6 (11.3 v.m.) 75 mijl ZZW van Land's End. Stad Zaandam, 7 v. Melilla te Rott. Stad Amsterdam, 7 v. Oxolesund n. Rott,- Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 6 te Shanhai. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 7 v. Bremen te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hebe, 4 van Puerto Barrios n. Puerto Plata. Simon Bolivar, 7 v. Curasao n. Santa Marta Ajax 6 v. Leixoes te Oporto. Berenice, 7 v. Odense n. Kopenhage. Breda, Chili n. Amst. 5 v. Coquimbo. Ceres, 6 v. Bercelona n. Malta. Ganymedes, 6 v. Izmir n Stamboul. Hercules, 6 v. Cavalla n. Izmir. Hermes, Bourgas n. Amst. p. 6. Gibraltar. Oberon, 6 v. Benicarlo n. Valencia. Saturnus, 6 v. Candia n. Calyves. Titus, 6 v. Valencia n. Tarragona. Vulcanus, 6 v. Bari n. Reggio Calabria. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland, 5 v. Amsterdam te B.-Ayres. Salland (thuisreis) 4 v. La Plata. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempso (uitreis) 7 te Singapore. Tapanoeli (thuisr.) 7 v, Belawan. Kertosono (uitreis) 6 v. Aden. Sitoebondo, 7 v. Batavia te Rott. Indrapoera (uitr.) 7, van Gibraltar. Kota Nooan (thuisreis) pass. 7 Dover. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 6 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed, Japan n. Rot 6 te Singapore. City of Khios, Dairen n. Rott. vertr. 9 v. Londen. City of Florence, Dairen n. Rotterdam 7 v. Pt. Said. Glenapp, Japan n. Rott. via Londen p. 6 Portland (D.). Clytoneus. Batavia n. Amst. 6 (11.20 v.m.) 100 mijl Z. v. Land's End. Flintshire, Japan n. Rott. 5 te Singapore. Glenshiel, Japan n. Rott. 6 te Fenang. City of Dunkirk, Dairen n. Rott. te Hong kong. Glengarry, 5 v. Dairen n. Rott. STOOMVA ART-MI J. NEDERLAND. Poelau Bras, 7 v. Amsterdam n. Batavia. Simaloer, 7 v. Batavia n. Amsterdam. Johan de Witt (uitreis) 7 v. Port Said. Kolenaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Ilse" arriveerde van Swansea met een lading kolen, welke in de Hoogovenhaven gelost werd. AANGEKOMEN. 6 April: Pionier I m.s. Gdynia Theano sa. Fowey Use s.s. Swansea Perseus s.s. Stettin 7 April: Brasil m.s. Port Arthur Ousel s.s. Liverpool Thuhaug s.s. Liverpool Van Rensselaar s.s. West Indië Standard s.s. Bristol VERTROKKEN. 6 April: P. L. M. '26 s.s. Duinkerken Neptunus m.s. Antwerpen C. Bom s.s. Gent Pionier I ma. Rotterdam 7 April: Midsland sa. Immingham Ransdorp m.s. Nordenham Schade hersteld Het Nederlandsche stoomschip „Bilderdijk" dat bij de Hoogovens alhier ijzer geladen had voor Providence (V.S.) en door het zuster schip „Spaarndam" te Halifax was binnenge sleept is in het Droogdok aldaar onderzocht. Het roer en de roersteven bleken te zijn weg geslagen. Het schip zal deze schade geheel meoten herstellen alvorens de reis te kunnen voortzetten. Overigens heeft het schip geen schade bekomen. Ex-architect van Huizen veroordeeld. AMSTERDAM, 7 April. Het Gerechtshof hier ter stede deed vandaag uitspraak in de strafzaak tegen den ex-architect van de ge meente Huizen (N.H.), en veroordeelde hem wegens valschheid in geschrifte tot een ge vangenisstraf van een jaar en drie maan den. De eisch van den procureur-generaal tot onmiddellijke gevangenneming werd door het Hof afgewezen. Het O.M. had anderhalf jaar geëischt. Den architect was ten laste gelegd, dat hij een valsch certificaat van betaling heeft doen opmaken voor een lading van 62.000 steenen, die hij van een onvindbaren schipper „Loodsma" zou hebben gekocht. De f 1364 voor deze steenen zou verdachte zelf hebben ontvangen en gebruikt. Het hof achtte echter de tenlastegelegde verduistering niet bewezen, wel echter de valschheid in geschrifte. Het hof achtte het onaannemelijk, dat de steenen ooit zijn aangekomen te Huizen. De opmetingen van nieuwe en herstelde straat gedeelten zijn verricht door den chef-werk man S., een ondergeschikte van verdachte en onder toezicht van verdachte zelf. Deze op metingen zijn naar het oordeel van het Hof niet betrouwbaar. Bovendien is het schrift, waarin ze zijn geboekt, niet compleet. Het Hof achtte de feiten hoogst ernstig en was van oordeel, dat verd. streng moest wor den gestraft. Gaspenningen van ijs. Een scherpzinnige abonné van een Engel- sche gasfabriek had een middel gevonden om de maatschappij op te lichten zonder dat dit een spoor naliet. Beter dan de Nederlandscne methode om geschonden halve stuivers te ge bruiken was dit wel. Hij vervaardigde schijfjes ijs ter grootte van een gasmunt en wierp die in den meter. Doch men kreeg argwaan toen het verscnu tusschen de voorradige munten en het gere gistreerde verbruik al te groot werd. Aanvan kelijk kon men niets onregelmatigs ontdekken ioch eindelijk viel de vochtigheid van oinnenwerk van den meter op. De schuldig6 viel daarop weldra door. de mand.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6