HET NIEUWE AVONDBLAD De vervroeging van den afslag Een dagelijksche teleurstelling Leest daarom voor .10 cent 2|e JAARGANG NO. 134 VRIJDAG 10 APRIL 1936 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN; per week 10 ets., per maand I cents plus 2j4 cents Incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheels invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden vp.n man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringeo krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Europa's Ordening. De Engelsche minister Lord Halifax heeft Woensdag in het Hoogerhuis gezegd: „Ik zie weinig hoop voor den vrede in Europa, zelfs als wij in staat zijn om de naties tot onder handelen te bewegen, tenzij de betrokkenen hierbij de eigenschap ontwikkelen, het beste en niet het slechtste te zien in hetgeen ieder tot het gemeenschappelijk doel kan bijdra gen". Wie over deze nuchtere woorden nadenkt gaat vanzelf een stapje verder en zegt: „Er zit ook geen toekomst in verdragen als zij niet gesloten worden met den oprechten wil gemeenschappelijk iets op te bouwen, en als zij geen gemeenschappelijk belang belicha men". Het wordt steeds moeilijker voor de regee ringen, de openbare meening in hun landen met conferenties en verdragen te imponeeren. De blijvende waarde van dergelijke samen spraken en hun schriftelijke resultaten is uiterst gering geworden. Duitschlands schen ding van het Pact van Locarno is heelemaal geen novum. Er zijn sfnds den oorlog velerlei verdragen geschonden, en als onze oorrespon dent in Genève schrijft dat men in Volken bondskringen beu is van het geruzie over schuld in het verleden, dan geloof ik dat de volksmeening in alle landen die beuheid zal deelen. De tijd voor nieuwe samenwerking is rijp, zooals nu opnieuw bewezen wordt door de Fransche voorstellen voor Europeesche or dening. Maar als de naderende onderhande lingen eenig blijvend resultaat willen hebben zal men ze op een basis van werkelijk gemeen schappelijk belang dienen te brenger- Hebben dé Europeesche staten geen ge meenschappelijke belangen? Wie deze vraag aan een Amerikaan of aan een Aziaat stelt heeft meer kans op een krachtig bevestigend antwoord dan wie haar tot een Europeaan richt. In Amerika ziet men een groep van 48 Vereenigde Staten, die door hun eendracht- maakt-macht zoo afdoend op de wereldmarkt tegen Europa concurreeren, dat het huidige economische herstel daar tweemaal zoo snel is als aan deze zijde van den Oceaan. Wij geven heden een artikel van onzen economischen medewerker, Jhr. dr. J. C. Mollerus, waarin hij op grond van de internationale statistieken ook dit verschil aantoont. In Japan ziet men een groeiende imperialistische macht die onmiskenbaar de Engelsche, Fransche en Nederlandsche kolo niale bezittingen in Azië bedreigt. Men praat daar in Europa veel over, en daar blijft het bij. Slechts heel weinigen schijnen te besef fen dat Europa-zonder-Rusland maar een heel klein deeltje van de wereld is, dat door zijn onderlinge verdeeldheden en ruzies bezig is zijn leidende positie in de wereld zoowel in cultureel opzicht als in economischen zin te verspelen. De Japanner en de Ameri kaan begrijpen dat goed genoeg. De Euro peaan heeft blijkbaar geen tijd erover na te denken. Zijn visie is te beperkt. Hij is kort zichtig geworden. Waarschuwende stemmen, al zijn het ook die van mede-Europeanen, klinken niet tot hem dóór. Hij vindt het be langrijker dat er een corridor van Dantzig is, en of de Duitschers nou gelijk hebben als zij daar af willen of niet. Hij vindt de Duitsche aspiraties inzake den „Anschluss" van Oostenrijk een vervaarlijk vraagstuk. En het Fransche gelamenteer over sécurité, geen Duitsche versterkingen in het Rijnland en zoo, hoort hij aandachtig aan. Maar de sécurité, de veiligheid, van geheel Europa wordt op cultureel, op economisch, op koloniaal gebied steeds verder ondermijnd door Europa's eigen domme ruzies en mate- looze bewapeningsuitgaven voor „binnenland- schen" strijd. En dat ziet hij niet. Dat zien ze in Azië en Amerika wél. Het is evenmin een wonder dat de Vereenigde Staten nooit lid van den Volkenbond .hebben willen worden als dat Japan eruit gewandeld is. De vraag bij de komende onderhandelin gen zal zijn, of er verandering in deze Euro peesche verblinding-voor-de-werkelijkheid is gekomen, of niet. Is er geen nieuwe geest merkbaar, begint men niet dadelijk in den Europeesc'hen stijl, op grond dus van de ge meenschappelijke belangen die gediend moe ten worden, dan zal het weinig baten en wordt het resultaat op zijn best een of ander kunstig verdrag, dat bepaalde netelige kwes ties maar liever onopgelost laat en over wei nige jaren geschonden zal worden. Het zal geschonden worden op het moment dat een staat daar belang bij heeft en er machtig genoeg voor is. Dat weten we nu uit erva ring toch wel. Wordt daarentegen het groote gemeenschap pelijke Europeesche belang als basis aange nomen, ook in economischen zin en met rege ling van economische belangen, wordt het kenmerk van Briand's Europeesche Federatie aan de onderhandelingen verbonden, dan ontstaat een geheel andere uitkomst. Dan zijn Biet zooals in vorige verdragen, alleen maar «tegenstellingen overbrugd" en militaire de fensieve verbonden binnen Europa gesloten, maar dan heeft men een gemeenschappelijke basis gelegd. Het vertrouwen op een wending in deze laatste richting behoeft men nog niet ten volle te bezitten, als men toch erkent dat de kans erop toeneemt. Een Economische Raad voor geheel Europa zou met vrucht in de plaats kunnen treden van de internationale bedrijfsconferenties van de wapenindustrie. Europa kan produceer en voor eigen welvaart inplaats van voor eigen vernietiging, als het de werkelijkheid durft zien en verouderde tegenstellingen los laten. Het heeft één grooten. stimulus: het gevaar dat het in zijn geheel bedreigt. R. P. IJMUIDEN RIJWIEL-VARIA. Door T. is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van, zijn rijwiel, dat hij achter zijn woning had geplaatst. SCHRIJVERS SPREKEN TEGEN OORLOG EN MILITAIRISME. De Jongeren Vredes Actie organiseert Za terdag 18 April a.s. in het gebouw „De Daad" aan den Zeeweg een openbare vergadering. Als sprekers zullen optreden de schrijvers Halbo C. Kool, Jan H. de Groot, Elisabeth Zernike en Dr. Garmt Stuiveling. DE POST OP DE PAASCHDAGEN De Directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat het hoofd kantoor IJmuiden, alsmede het hulpkantoor te Velsen op de beide Paaschdagen zullen zijn opengesteld als op Zondagen. Op den 2en Paaschdag kunnen aan te tee kenen stukken worden aangeboden. Op den lsten Paaschdag bestaat te IJmui den en te Velsen gelegenheid tot het afha len van correspondentie als op Zondagen. Op den 2en Paaschdag wordt één briefpost en één pakketpostbestelling uitgevoerd, welke te circa 9 uur zullen aanvangen. Het hulpkantoor IJmuidenoost- alsmede de postagentschappen Kennemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en het postagentschap te Driehuis gem. Velsen blijven op beide Paaschdagen gesloten. BONTE AVOND VAN „DE JONGE NEDERLANDER". De vereeniging „De jonge Nederlander" be legt op Woensdag 22 April in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat ter sluiting van het seizoen een „bonten avond" die volgens het programma inderdaad bont zal zijn. Opgevoerd zal worden een vroolijk kinderspel in 3 bedrijven, getiteld „Gierig Bontje" met regie van den heer P. J. de Korte. Verder zullen er eenige voordrachten ten beste worden gegeven en zingt Hugo Plug, onze welbekende Richard Tauber n. BEZOEK UIT TREEBEEK. Met de Paaschdagen zal de voetbalvereni ging Treebeek uit Treebeek (L.) de gast zijn van Sport Vereent. Het elftal van Treebeek is kampioen van haar afdeeling in het Zuiden Op den eersten Paaschdag worden twee wed strijden gespeeld op het terrein van Sport Vereent aan den Hagelingerweg n.l. 13 uur: Sport Vereent 2Treebeek 2 en 35 uur: Sport Vereent 1Treebeek 1. Des avonds is er-een gezellige avond in het gebouw „De Daad". De tweede Paaschdag wordt benut om de bezienswaardigheden van onze plaats aan de jeugdige Treebeekers te toonen. RAAD VOOR DE VISSCHERIJ. Bij K.B. zijn met ingang van 31 Maart 1936 voor den tijd van drie jaar in den Raad voor de Visscherij benoemd: tot lid van de afdeeling voor de kustvisscherij, de heer G. Buitjes te Zoutkamp en tot lid van de af deeling voor de binnenvisscherij de heer J. J. van Wette te 's Gravenhage met bepaling dat de heer Van Wette tevens wordt aange wezen tot lid van de afdeeling voor de rivier- vlsscherij. Bij K.B. werden met ingang van dien datum opnieuw voor den tijd van drie jaren in den Raad voor de Visscherij benoemd: tot lid van de afdeeling voor de zeevis- scherij de heer: J. J. de Niet te Scheveningen A. ouwehand Dzn. te Katwijk aan Zee, Joh. Polderman te IJmuiden en Joost Pot Fzn. te Vlaardingen. is het voor U, wanneer U de courant openslaat en niet vindt waar U belang in stelt. onze courant. Zij is steeds actueel en brengt de laatste berichten uit binnen- en buitenland, over markt en veilingprijzen, voor dames de modesnufjes, voor kinderen de verhaaltjes en puzzles en dit alles per week en U bent tevens gratis verzekerd tegen ongelukken. Het oordeel van een exporteur-grossier. „Voor een onbelangrijke groep venters wordt het belang van een groep, die den hoeksteen vormt van de markt te IJmuiden, op zij gezet." MARTINEZ BARRIO, die, nu Alcala Zamora afgetreden is, tot voorloopig president van Spanje benoemd werd, Er is ln den afslag heel wat ontevredenheid over het voornemen, het uur van den aan vang van den afslag te vervroegen, n.l. voor wat de trawlers betreft van 7.20 uur op 6.30 uur. Wij hebben dezer dagen reeds eenige oor zaken genoemd, waarom de vischhandel zoo ernstig gekant is tegen deze vervroeging. Niet omdat de handelaars er tegen opzien, dat ze er drie kwartier vroeger voor moeten opstaan. Dit is geenszins het geval. De oppositie vindt haar oorzaak in het feit, dat de handel in IJmuiden, zoowel de exporteurs als de gros siers op het binnenland er groot nadeel voor hun bedrijf van verwachten. Ongetwijfeld niet ten onrechte. Ten overvloede hebben wij eens een expor teur, die tevens veel zaken op het binnenland doet, naar zijn meening omtrent deze aange legenheid gevraagd. Het is mij onbegrijpelijk, dat deze maat regel genomen wordt, want een vervroeging van het afslaguur is in strijd met het belang van het geheele visscherhbedriif, zeide hij ons. Dus ook van de reederijen? vroegen we. Zeker, ook van de reederijen. Maar laat ik u eerst eens vertellen, door wie en hoe deze aangelegenheid aan het rollen is gebracht. Het is de Levensmiddelenraad te Amsterdam geweest, die het eerst deze zaak heeft aange sneden. De opzet is, meer visch aan den afslag aan de De Ruyterkade te krijgen, opdat de venters, die aan dezen afsiag koopen, zich be ter van visch kunnen voorzien. Het zijn dus feitelijk de Amsterdamsche venters, die er voor verantwoordelijk gesteld moeten worden? Precies. De directeur van het Marktwe zen te Amsterdam heeft zich voor het karretje van de venters laten spannen en het gemeen tebestuur van Rotterdam, waar ook te ven ters liever vroeger visch aan de markt zien heeft met het gemeentebestuur van Amster dam het bewuste advies aan den Minister ver zonden. Voor de vischvoorziening van Amsterdam is een vervroeging van den afslag niet van de geringste beteekenis, want wat er aan den af slag aan de De Ruyterkade komt is niet veel meer dan de vangst van enkele schuitjes en nu en dan eens een enkele zending consigna- tievisch uit IJmuiden. Een wonder is dit niet, want er komen geen koopkrachtige koopers aan de De Ruyterkade, zoodat deze markt van geen beteekenis is voor de vischvoorziening van de gemeente Amsterdam. Hiervoor zorgen de Amsterdamsche vischhandelaars, die in IJmuiden koopen, waar ze kunnen krijgen wat ze noodig hebben en die toch niet naar de De Ruyterkade gaan, want ze zijn van hun bedrijf of hun woning even spoedig in IJmui den als aan de De Ruyterkade, vooral sedert de groote verkeersweg geopend is. Van het centrum van Amsterdam naar IJmuiden is toch immers niets verder dan bijv. van Plan Zuid naar het IJ. Amsterdam wordt, aldus onze zegsman be ter rechtstreeks van IJmuiden van visch voorzien dan door consignatiezendingen naar den Gemeentelijken Vischafslag. De groep kooplieden, waarvan het verzoek is uitgegaan speelt, ik herhaal het, geen rol in de visch voorziening van de hoofdstad. En voor zulk een onbelangrijke groep wordt nu het belang van de groep, die de hoeksteen is van den Rij ksvischafslag op zij gezet. En Rotterdam? Voor Rotterdam is de zaak even anders. Op de Rotterdamsche vischmarkt komt tame lijk veel consignatievisch van IJmuiden en daar zou men wellicht eenig belang bij een vervroeging kunnen hebben. Maar moet nu de Üjksyischafslag in IJmuiden de Rotterdam sche belangen laten opwegen tegen die van 300 grossiers, die afnemers zijn van verreweg het grootste deel van de in IJmuiden aange voerde visch? Wij wezen onzen zegsman op de reeds eer der in ons blad opgenoemde argumenten tegen de vervroeging. Dat was volkomen juist. En ik kan daar aan nog wel het een en ander toevoegen. Vroeger was IJmuiden van groote beteekenis voor den vischhandel in de landen rondom de Noordzee. Het eerste wat de grossiers in de verschillende visschersplaatsen deden, was telefonisch informeeren naar de marktprijzen en den aanvoer in IJmuiden. En, wanneer de prijzen hen convenieerden, te bestellen. Nu speelt IJmuiden een ondergeschikte rol. Nu komt IJmuiden „tweedens", dus later Feitelijk weten de meeste grossiers in IJmui den eerst tegen 8 uur, wat ze noodig hebben. De grossiers moeten dus hun visch koopen voordat ze eigenlijk weten, wat ze noodig heb ben en wanneer de aanvoer klein is, is de visch al verkocht voordat de grossier zijn be stellingen binnen heeft. Het is j.l. Dinsdag nog gebeurd, dat een exporteur half negen een bestelling uit België kreeg voor een zekere hoeveelheid sclielvisch. In de markt was geen schelvisch meer te verkrijgen, want de markt was reeds afgeloopen. Hij moest dus een col lega in den arm nemen. Als de markt nu nog vroeger begint, wordt de toestand nog erger. Is U bekend hoe de reeders tegenover het plan staan? Officiéél niet, maar wel is bekend, dat de afgevaardigde van de reeders in de commis sie van Advies vóór vervroeging heeft ge stemd. Onze zegsman vertelde ons, dat een der i'eeders de vervroeging had goedgepraat „omdat er toch geen export meer is", maar dit is volkomen onjuist. De export is wel van betrekkelijk geringe beteekenis, maar in ver houding tot den geringen aanvoer gaat er toch nog heel wat over de grenzen. Kan een vervroeging dan is het belang van de reeders zijn? was onze vraag toen. In geen geval. Als de maatregel eenigen tijd heeft gewerkt, kan het niet anders, of de reeders zullen verzoeken hem weer in te trek ken. Want wat zal er gebeuren? De markt zal geopend worden door koopjesjagers, die zullen profiteeren van de afwachtende houding, die de grossiers noodgedwongen zullen moeten aannemen. Een zekere hoeveelheid visch gaat dus als 't ware beneden den marktprijs weg dus; schade voor de reeders. Of ze dit er nog bij kunnen dragen zal een groote vraag zijn. De reeders kunnen dan ook alleen hun stem aan de vervroeging hebben gegeven omdat ze van den handel niets af weten, of omdat z< den handel dwars hebben willen zitten. Veel reeders zijn er tegen en als het prac- tisch uitvoerbaar was, zou men de booten van de voorstanders op het vervroegde uur moeten verkoopen en die van de tegenstanders op het gewone uur. Alle voorstanders werden direct tegenstanders. Is er van de zijde van den handel oppo sitie of obstructie te verwachten? Neen, ik geloof niet, aldus onze zegsman, dat de grossiers den maatregel zullen tegen werken. Men zal zich onderwerpen aan de be palingen van den minister al zijn deze voor den handel nog zoo funest. Het is thans geen tijd om obstructie te voeren, want dan zou het met den aanvoer spoedig gedaan zijn en dat is toch geenszins in het belang van den handel. Wie ook schade van het vervroegde uur on dervinden zijn de kooplieden, die per trein naar IJmuiden komen. Deze kunnen op zijn vroegst tien minuten over zeven in den afslag zijn. En de vele vischhandelaars, die met auto's uit de provincie komen zullen er ook niet blij mee zijn. Ten slotte wees onze zegsman er nog op, dat de handelaars van IJmuiden nooit be hoefte aan een vervroeging van het aanvangs- uur van den afslag hebben gehad. Dat thans een verzoek, komende van een groep, die voor den Nederlandschen vischhandel van geen be teekenis is, zoomaar wordt ingewilligd, is on begrijpelijk. ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. Dinsdagavond zijn de onderlinge compe tities voortgezet. De uitslagen luiden: B. DukelH. de Boer 20 LeyteBasstra 11; LigthartBasstra 20, OttBais 20 v. d. Velde—Koetsier 1—1, v. d. Heijde—Koet sier 1—1; VrijhofSmit 11; PostmaLaros 02 PostBuis 02; v. d. SluisBrands 02; H. VisserJ. Visser 2—0; Outenaar Schol 20; P. ViserSchoone 20; De WeertP. Visser 20; v. d. GaagP. Visser 02; C. BroekE. Broek 02; J. Ligthart Postma 2—0; J. ViserKuyk 20; Schoone Kuyk 20; C. BroekSwieserijn 20; SwieserijnVlegels 20. In vrijwel alle klassen zijn thans de beslis singen gevallen. In de hoofdklasse wist B. Dukel met 15 ge speelde en 15 gewonnen partijen het club kampioenschap te veroveren. Kraai en vermoedelijk Bais of Kramer de- gradeeren. In de tweede klas moet een match tusschen Buis en Smit uitmaken, wie kampioen wordt. Beiden promoveeren naar de hoofdklasse. In de derde klas wist v. Straten het kam pioenschap te veroveren, terwijl Brands, Outenaar en v. d. Sluis om één plaats in de tweede klas moeten herkampen. CONCORDIA NAAR IJET CONCOURS. De harmonievereeniging Concordia, direc teur Philip S. Vlessing, neemt Zondag 28 Juni a.s. deel aan het concours voor har monie- en fanfarecorpsen, dat te Amster dam in Artis zal worden gehouden. Concordia komt in de eereafdeeling uit; de twee vrije werken zijn het toongedicht Fin- landia van Sibelius en de fantaisie over me lodieën uit de Arlesienne-suites van Bizet, in een arrangement van S. Vlessing. MEN ZIJ DUS GEWAARSCHUWD. De Vervangend Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het navolgende mede; Aangezien blijkbaar door sommige verte genwoordigers van de Stichting „Nationale Hypotheekaflossing" (voorheen Nationale Crediet Onderlinge i gevestigd te Apeldoorn, onjuiste en wellicht onvolledige inlichtingen verstrekt zijn aan hen, die zij als „spaar der" trachtten te winnen of mogelijk reeds gewonnen hebben, geeft de Commissaris van Politie te Apeldoorn hun, die tot deelneming aan deze „Bouwspaarkas" zouden willen be sluiten, in overweging zich vóór zij zich binden tot hem om inlichtingen te wenden. CHR. JONGEMANNENVEREENIGING „JONGE KRACHT". De tooneelclub van de Chr. Jongemannen- vereeniging „Jonge Kracht" geeft Vrijdag 17 en Maandag 20 April haar laatste uitvoe ringen van dit seizoen. De eerste avond is voor een besloten kring, de tweede is voor het publiek toegankelijk. Opgevoerd zal worden: „Zonsopgang", een tooneelspel in drie bedrijven van Joh. van Eekelen. Beide avonden worden gehouden in het Gebouw voor Chr. Belangen. CONCERT DER HARMONIE KAPEL „DE EENDRACHT". De Harmoniekapel der Kon. Papierfabriek ,De Eendracht" zal op Zaterdag 18 April a.s. in de concertzaal van gebouw „Concordia" een concert geven. Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Grammatique, Marche Grandiose, Gerard H. Boudijn. 2. Symphondsch Gedicht „Stenka Razina", A. Glazounow. 3. Symphonisch Gedicht „Finlandia", Jean Sibelius. 4. Dramatisch Openingsstuk „Oreste", Sam Vlessing. 5. Scènes Bohémiennes (4 deelig), G. Bizet. 6. Zigeunerliebe, Suite de Valses, Frans Léhar. 7. Ouverture „Tannhauser" Richard Wagner 8. The great little Army, Marsch, Kenneth J. Alford. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. A. D. KuyperSloot d., Ber kenstraat 27, IJmuiden; P. K. Nanninga Wijngaard z., Conradstraat 19. IJmuiden; K. LeursLippes z,, Willemsbeekweg 98, IJmui den; C. E. J. Smitter Metz z., van Dalen- laan 45. Santpoort; C. A. Koks—van Straa- len z., Kalverstraat 52, IJmuiden; A. van Zieten de Graaf, d.. Merellaan 5, IJmuiden; E. M. Langendijk—Scheffers z., Zeeweg 71. IJmuiden. Ondertrouwden; J. P. Neervoort en E. Prins, IJmuiderstraatweg 82. IJmuiden; B. La- voo en A. de Vries. Nachtegaallaan 15, IJmui den; B. C. van Hooff en G. Verschoor, Tuin dersstraat 50. IJmuiden; IJ. Dijkstra en G. Bosscher, Hofgeesterweg 4a, Santpoort, Kerk- weg 12, Velsen; J. P. Beurs en Th. H. Koene, Fr. Naereboutstraat 49, IJmuiden; J. van Leeuwen en W. van Doesburg, Walraven- straat 10. Walravenstraat 42, Velsen (N.)E. H. Gonnerman en E. Goedendorp, P. C. Hooftlaan 39 a, Velsen, Pelsstraat 62, Velsen (N.)J. Hofman en I. P. Vlas, Kennemerlaan 142, Kennemerlaan 6, IJmuiden; J. E. Rom- bouts en A. A. J. Krabbendam. 's-Graven- hage: P. P. J. de Groot en B. Bakker; Vel- serenderiaan 3. Santpoort; A. J. Harsveld en A. J. Pancras, Pelsstraat 24. Velsen (N.), Lad derbeekstraat 28, Velsen <N.); M. Roos en G. Krab. Julianakade 51. IJmuiden; S. Belgra- ver en W. Roobol, Beverwijk; J. Sparrius en L. Blok. de Rijpstraat 52, Alexander Bell- straat 11, IJmuiden; J. C. van Sambeek en J. C. Kors, Haarlem. Gehuwden: J. W. Rutte en J. Fortuin, Rijksweg 347, Santpoort; A. E. Dijkman en G. M. Rutte, Overbildtweg 21, Santpoort; C. M. v. d. Maarel en J. M. Peters. Fazantenlaan 5, IJmuiden; D. Keijzer en A. Boender a.b. woonark; Th. J. Scholten en B. J. J. J. van Berk. Enschedé; D. S. de Vries en H. van We zel, de Wetstraat 24, IJmuiden,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1