H FLAT- N.V. Wed. Oosten Zn. Het Industriëel Wereldherstel. OE IK GROEIDE COMBINATIE VAN NUL TOT ACTEUR K. Willem! Willem!! Of je nooit komt! Ja main heer, ik ben zoo gelijk bij u. 'k Sta al een uur op je te wachten. Willem! Kan je even komen? 'n Oogen blikje. Je moet even mijn haar bijkrullen. Ja mefrouw. Ein oogenbliekje. Willem!! Ach Kot. ach Kot. iek kan waarhaftig niet sneller. Ik ijl main heer. En Willem, onze zenuwachtige Duitsche kapper stormt een kleedkamer binnen, waar eenige dames zich aan het kleeden zijn. Dat hindert niet. Een oude tooneelwet zegt: een kapper is geen mensch. Willem luister nou eens. Als we beginnen heb ik nog een half uur tijd. Dan kom je me even bijkrullen, hoor. Ik ga morgen naar een fuifje en ik moet er goed uitzien. Ja mefrouw. lek zal u gelijk kappen. Maar main heer in kamer 2 staat zoo te schreien. lek kan nu niet langer pleiben. Ain oogenbliekje. En Willem rent weg. Hier krult hij een pruik bij, ginds kamt hij wilde haren uit; overal hoor jé zijn tang klapperen en zijn hooge stem koeterwalen. Waar Willem niet is, daar is de costumier. Hij heeft voor onze nieuwe voorstelling de costumes geleverd, behalve die van de hoofd rollen die op maat gemaakt zijn door een beroemde firma op dat gebied in het buiten land. Wij mindere Goden doen het met bestaan de costumes af. Ieder van ons heeft zijn maatbriefje ingeleverd, daarna zijn we gaan uitzoeken en passen en nu we de boel aan de zaak krijgen, lijkt het of er niets van deugt. Daar liggen de kaplaarzen en de bandeliers de gepluimde hoeden en de kniebroeken, de langbeenige tricots en de handschoenen met kappen: de breede geplooide kragen en de fluweelen wambuizen, de korte capes die zoo zwierig achter je aan fladderen, en de degens die je zoo in je bewegingen kunnen hinderen; de pofbroeken van zwart damast met de door inkepingen heenschijnende geelsatijnen voe ring: daar ligt alles wat we straks met zwier en staatsie op het tooneel zullen dragen en waar nu niemand raad mee weet. De gracieuse bevederde hoed van Don Cesare staat mal lotig te wiebelen boven op zijn hoofd hij heeft zich gemeten zonder pruik de beenenbroek van Antonio zit van boven tot beneden vol palingen, de laarzen van Lorenzo doen. hem voortstrompelen als een kreupele; als Don Ricardo zijn koppel, op het nauwste gaatje heeft, glijdt die hem.nog langs zijn héupen. De costumier redt alles. Hij ruilt hoeden en sabels, wambuizen en broeken, schoenen en kragen. Hier brengt een veiligheidspeld red ding. ginds wordt, een naadje gelegd, daar een losgetornd. Daar treedt, sabelrammelend en sporen- rinkelend een der grooten de kleedkamer bin nen. We zijn even beduusd en onze kostelijke gewaden van daareven lijken ons plotseling vaal en flets tegenover zijn pompeuze dracht, Wé voelèn oïis eigenlijk ontoonbaar, maar dan herinneren we ons. dat het voetlicht redding zal brengen, het voetlicht dat soms zoo on barmhartig kan zijn, maar ook zooveel ge breken verbergt. En uit den aard der zaak, hebben we den costumier aan onze zijde. Meneer, zegt hij, als we weer onder ons zijn, wat u draagt, dat heeft om 't zoo eens te zeggen, de vuurproef doorstaan. Dat zijn costumes, mijnheer, die zijn op het voetlicht gemaakt. Die andere, 't is mooi goed, dat moet ik als vakman zijnde, toegeven. Maar nóu moet u vanavond eens kijken. Dan ligt t nieuwe er nog zoo op, dat men er, om 't zoo eens uit te drukken, er uit zal zien als de Gelaarsde Kat. Nu is dat wel een beetje erg, maar 't troost ons toch. Dat is nu eenmaal zoo in ons vak: we moeten allemaal samenwerken om een voorstelling te doen slagen. Ieder van ons is als het ware aansprakelijk voor het geheel. En toch kunnen we niet nalaten elkaar dwars te zitten en elkaar te benijden. Maar in welk vak is het dan ook zoo duidelijk dat de fouten de gebreken en tekortkomingen van anderen de sporten zijn van de ladder waarop je zelf klimmen moet? S. D. 'X. P.-PaascKcortgres geopend. Rede van den heer Vorrink. Zes arbeiderswoningen afgebrand. Te Snakkerburen bij Leeuwarden. Vrijdagmiddag om twee uur is een blok van zes arbeiderswoningen, ge legen in de buurtschap Snakkerburen bij Leeuwarden in de gemeente Leeuwarderadeel in brand geraakt doordat een van de bewoonsters een petroleumstel omstootte. Het blok, bewoond door vijf arbeidersgezinnen en een weduwe, stond binnen zeer korten tijd in lichte laaie. De brandweeer uit Huizum, Leeuwardera deel en die uit Leeuwarden waren spoedig aanwezig, maar konden niet verhinderen, dat de panden vrijwel geheel zijn uitgebrand. Een klein gedeelte van het meubilair was intus- schen nog in veiligheid gebracht. Tegen drie uur was men het vuur meester. De woningen waren geheel, de inboedels ten deele verzekerd. Van de verbrande panden behoorden drie aan de bewoners. TENTOONSTELLING VAN AZIATISCHE KUNST IN PARTICULIERE EN OPENBARE COLLECTIES IN NEDERLAND. In het"stedelijk museum te Amsterdam zal gedurende de maanden Juli, Augustus en September door de „Vereeniging van vrien den der Aziatische kunst" een omvangrijke tentoonstelling van Aziatische kunst worden gehouden in ae expositiezalen van het Ste delijk Museum, aansluitende bij 'het ..Mu seum van Aziatische kunst" der vereeniging. Verstrekking van goedkoope melk. Het Ned. Verbond van Vakvereenigingen heeft aan den minister van sociale zaken een adres gericht, waarin verzocht wordt de ver strekking van goedkoope levensmiddelen uit te breiden door beschikbaarstelling van melk. Dit zou o.m. bereikt kunnen worden door ver- Strekking van melk-aan kinderen op de open bare en de bijzondere lagere scholen. - - Vandaag is te Rotterdam het Paaschcongres der Sociaal Democratische Arbeiderspartij aangevangen. De partijvoorzitter, de heer Koos Vorrink opende het congres met een rede, waarin hij o.m. zeide, dat twee groepen van verschijnselen en gebeurtenissen zich als kenmerken voor de huidige situatie aan ons opdringen. Daar is in de eerste plaats de gevaarlijke toename van de spanning in de internationale politiek, waardoor de mogelijkheid van een nieuwen wereldoorlog beangstigend en be schamend naderbij is gekomen. Tegenover het fascisme, in welken vorm en onder welke omstandigheden ook, verliezen alle maatstaven van moraal en recht en men- schelijkheid hun bruikbaarheid. Het vertegen woordigt de principieele en consequente ver loochening van alle regels van moraal en recht en menschelijkheid. In het huidige tijdsgewricht kan slechts een systeem van collectieve veiligheid op der. gx-ondslag van het Volkenbondspact den weg openhouden naar de vervulling van de roe ping der moderne menschheid: de organisatie van den wereldvrede. Daar is in de tweede plaats het feit, dat de veriammixig van het Nederlandsche economi sche leven onverminderd voortduurt en onze volkswelvaart met vernietiging bedreigt. Het cijfer der werkloosheid stijgt ononder broken en heeft een nog nooit gekende hoogte bei-eikt. In steeds bi*eeder kring di'ingt het bewust zijn door, dat de eenzijdige deflatiepolitiek der huidige regeering de noodlotscii'kel der steeds toenemende ellende niet vermag te door breken. Een ernstige waarschuwing voor de regeerins- partijen vormden de uitslagen van de ver kiezingen voor de provinciale staten en de gemeenteraden. Als een verheugend voorteeken voor de ko mende kamerverkiezingen mag de S.D.A.P. beschouwen den uitslag van de gemeente raadsverkiezingen. De gi'oeiende ontevredenheid komt vooral tot uitdrukking in de aarzelende houding, ja, den onverholen tegenzin ten opzichte van den koers der x-egeering bij sommige politieke groepen, vooral bij de R.K.S.P. op v/ier steun in het pai-lement de regeering is aangewezen en waarvan de regeeringscrisis van den zomer van 1935 het gevolg geweest. De S.D.A.P. heeft niet nagelaten de R.K.S.P. er telkens weer op te wijzen, dat zij ondanks haar critische hou ding tegenover het kabinet-Colïjn de volle verantwoordelijkheid meedraagt voor de voortzetting van de ook door haar in menig opzicht bedenkelijk geachte politiek. De partij leiding en haar organen hebben zich onom wonden bereid verklaard met de R.K. en met andei'e politieke groepen te onderzoeken, welke mogelijkheden er zijn om tot een andere en betere politiek te komen. Met het Plan van den Arbeid heeft de partij de leiding genomen in de groeiende oppositie tegen het i*egeeringsbeleid en deze oppositie een positieve doelstelling gegeven. Een eerbiedwaardige reeks rapporten, vanaf het socialisatie-rapport tot het rapport over het Plan van den Arbeid legt getuigenis af van het krachtige geestelijke leven in de partij. Van sómmige kanten meent men verschijnse len van vei-watering der beginselen bij de S.D.A.P. te kunnen aanwijzen. Laat meii zich niet vergissen, aldus spr.. Er is sprake van een natuurlijk groei- en" ontwikkelingsproces in de beweging, dat in 'verband "staat e'eherzijds met de toenemende omvang en kracht en dus met grooter woi*dende verantwoordelijkheid der beweging en anderzijds parallel loopt met de ingrijpende vei'anderingen, die zich op eco nomisch, politiek en geestelijk gebied vol trekken. Sedert op 27 en 28 October in Utrecht het groote piancongres werd gehouden, is een. ononderbi'oken actie voor het plan gevoerd, een actie, die in den loop van dit jaar nog be duidend aan ki-acht en intensiteit zal winnen. Na te hebben stilgestaan bij de gevoerde actie voor het Plan van den Arbeid, herdacht de partijvoorzitter de in het afgeloopen jaar overleden partijgenooten, waarbij hij ook woorden aan de nagedachtenis van Arthur Henderson wijdde. Mogen wij vervolgens bedenken, zoo zeide de heer Vorrink o.m. nog, dat ook een klein land door de ki'acht van zijn geestelijk leven een grooten invloed in het wereldgebeuren kan uitoefenen. En mogen wij er ons ten slotte van bewust zijn, dat de taak. die wij te vervullen hebben, niet afhankelijk kan Uil Mahonie slaapkamer ameublement, bestaande uit: 3 deurs kast lits jumeaux 2 nachtkastjes toilettafel tafel 2 stoelen. Mahonie eetkamer ameublement bestaande uit: di*essoir trektafel 4 stoelen 2 armstoelen. Salonameublement bestaande uit: bank 2 fauteuils tafel. totaal: 790.—. BARTEIJORJ5TSR. 13—17, HAARLEM (Adv. Ingez. Wed.) worden gesteld van de meer of mindere kans op oogenblikkelijk succes, maar slechts van wat inzicht en geweten ons voorschrijven.. Hierna verklaarde de heer Vorrink het 42e congres der partij voor geopend. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBOND. Algemeene Bondsvergadering te Utrecht. De Koninkl. Nederl. Middenstandsbond zal op Woensdag 6 Mei a.s. in hotel-,café-res taurant „Nooi-d-Brabant" te Utrecht zijn j aai-lij ksche algemeene bondsvergadering houden.. Behalve de huishoudelijke onderwerpen zal de versterking van de bondsfinanciën een der belangrijkste "agendapunten zijn. Te dien aanzien zijn voorstellen ingediend door de gezamenlijke af deelingen, behoorende tot het district Twenthe, alsmede door het hoofdbestuur.. Aan het einde der vergadering zal een twee tal inleidingen worden gehouden nl. door den heer. mr. drs..W. O. Lieuwen, chef van de af deling vóórlichting en documentatie van het bondsbureau, over het „wetsontwerp, hou dende regeling betreffende het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van detail handel, ambacht of kleine nijverheid zal wor den uitgeoefend", alsmede door den heer F. L. van der Leeuw, directeur van het bondsbureau over „Middenstandsorganisatie in de prac- tijk". NOODLANDING VAN ENGELSCH VLIEGTUIG. Vrijdag landde te Bargeroosterveld (gem. Emmen een Engelsche tweedekker, gemerkt GA-AAA. waarvan de bestuurder, de heer Steffenson, den koers was kwijtgeraakt. Het vliegtuig maakte zijn noodlanding op eeix weiland en raakte daarbij een omheining van prikkeldraad'-als gevolg waarvan lichte ave rij aan een der vleugeis ontstond. De heer Steffenson en zijn echtgenoote, die de eenige inzittenden waren, werden niet gewond. Het vliegtuig was op weg van Schiphol naar Berlijn. Het zal zoo spoedig mogelijk, ter voortzetting van den reis, worden hersteld. Von Hóës'cK plotseling overleden. De Duitsche ambassadeur te Londen. VON HOESCH. LONDEN, 10 April (Reuter-A.N.P.) De Duitsche ambassadeur te Londen Von Hoesch is plotseling overleden. Leopold Gustav Alexander von Hoesch, de Duitsche diplomaat, werd in 1881 geboren. Hij genoot zijn opleiding te Genua, Heidelberg, Muenchen en Leipzig. In 1907 werd hij benoemd tot attaché bij het gezantschap te Peking, in 1909 werd hij overgeplaatst naar Parijs. Na eenigen tijd te Madrid werkzaam te zijn geweest, volgde in 1911 zijn benoeming aan het ministerie van buitenlandsche zaken. Van 1912—'14 verbleef hij te Londen, in 1915 te Sofia en in 1916 te Constantinopel. In 1917 werd hij particulier secretaris van den minister van buitenlandsche zaken, waarna hij in 1918 tot kanselier te Oslo werd be noemd. Het volgend jaar ging hij als zaak gelastigde naar Madrid tot hij in 1921 be noemd werd tot kanselier aan de ambassade te Parijs, waar hij in 1923 werd bevorderd tot zaakgelastigde en het volgend jaar tot am bassadeur. Sedert 1932 was Von Hoesch ambassadeur te Londen als opvolger van baron Von Neurath, den tegenwoordigen rijksminister van bui tenlandsche zaken. Hij heeft een belangrijke rol gespeeld bij de jongste Locarno-onderhandelingen. PROGRAMMA KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Vanmiddag te ongeveer half zes is op den Rijksstraatweg te Rijsoord, gemeente Ridder kerk. hel vïerparig kind van de familie L. Kuiper bij het oversteken door een bestelauto overreden en op slag gedood. ZONDAG 12 APRIL. HILVERSUM I, 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.00 KRO. 8.30 Carillonconcert. 8.45 Morgenwijding. 9.15 Gramoföonpl. 9:30 Gewijde muziek. 9.50 Ned. Herv. Kerkdienst. Orgelspel. 12.15 KRO- orkest en lezing. 2.00 Koorconcert. 2.40 Voor dracht. 2.55 Gramofoonpl. 3.00 Koorconcert. 3.40 Gramofoonpl. 4.15 Ziekenlof. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Geref, Kerkdienst. Gewijde mu ziek. 7.45 Gramofoonpl. 7.50 Paaschliturgie. 8.10 Berichten. 8.20 KRO-Symphonie-orkest en solist. 9.10 Zang en piano. 9.30 Gramofoonpl. 9.40 KRO-symphonie-orkest en soliste. 10.30 Berichten. Gramofoonplaten. 10.40—11.00 Epi- HILVERSUM II, 301 M. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Orgelspel. 9.00 Voetbalnieuws. Tuin- bouwpraatje. 9.30 Orgelspel. 9.45 Lezing. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Kerkdienst. 12,00 Film praatje. 12,30 Carillon. 1,00 Aeolian orkest. 1,40 Gramofoonpl. 2,00.Boekbespreking. 2.30 Plano recital. 3,00 Omroeporkest en gramofoonpl. 4,30 Olympisch nieuws. 4,45 Sport en gramofoonpl. 5,00 Gramofoonpl. 5,40 Letterkuiidige cause rie. 6,05 Orgelspel. 6,30 Radiotooiieel. 7,00 De Dicky Stars en solisten. 8.00 Berichten. 8.15 Gevarieerd programma. 11.00 Berichten. Gra- mofoonnl. 11.1512.00 Kovacs Lajos' orkest. DROITWICH, 1500 M. 12.50 BBC-Militair orkest. 1.35 Het Victor Olof Sextet en soliste. 2.20 Het BBC-Northern Ireland orkest. 320 Gramofoonpl. 4.05 Man to- Moedgevende statistieken van den Volkenbond. Waarom het tempo in Nederland en Zwitserland nog traag is. Tot de meest volledige statistische over zichten, welke ons ter beschikking staan be- hooren ongetwijfeld de niaandelijksche pu blicaties van den Volkenbond. In het laatst verschenen „Bulletin Mensuel de Statistique de la Société des Nations" zijn in 't bijzonder gegevens te vinden over de voortbrenging aan industrieele producten, over de bedrij vigheid in de bouwvakken en over het ver loop van de goudprijzen van een aantal grondstoffen. Overziet men deze groote reeksen van cijfers dan moet ieder daaruit concludeeren, dat de grootste diepte dei- wereldcrisis overschreden is. Helaas moet daaraan onmiddellijk worden toegevoegd, dat deze gunstige conclusie niet geldt voor Zwitserland en Nederland. Het is een schrale troost, wanneer men opmerkt, dat in deze landen de crisis eerst later tot volle uiting is gekomen en het herstel zich dus ook later zal manifesteeren. Intusschen is het hoop vol, dat de industrieele bedrijvigheid in het laatste kwartaal van 1935 in ons land groo ter was dan in de overeenkomstige periode van 1934. Vergelijkt men de gegevens uit verschillende andere landen dan blijven wij nog in bedenkelijke mate achter. Zoo was de industrieele voortbrenging in de Ver- eenigde Staten van Amerika in het laatste kwartaal van 1935 circa 28 procent grooter dan in de laatste drie maanden van het jaar 1934, voor België, Duitsc'hlamd en Tsjecho- Slowakije bedroeg dit percentage 20 en voor Canada en Oostenrijk 15, voor Engeland en Japan 8, voor Denemarken 6, voor Chili 5 en voor Frankrijk en Nederland slechts 2 pro cent. Als direct gevolg van de zich uitbrei dende industrieele voortbrenging is de in dustrieele wereldvoortbrenging gunstig be ïnvloed. Laatstgenoemde heeft het peil van 1929 overschreden. Daarbij dient natuurlijk wel bedacht te worden, dat hetzelfde niet gezegd mag worden voor alle landen indivi dueel. Er zijn er (verschillende, dié het voort- brengingspeil van 1929 nog niet hébben kun nen evenaren. Tot die groep van landen be- hooren in de eerste plaats Nederland, Polen, Frankrijk en Tsjecho Slowakije. De achter stand in deze landen bedroeg in 1935 verge leken bij 1929 ongeveer 30 procent. Maar ook de Vereenigde Staten van Amerika, Oosten rijk, Italië, België, Spanje Duitsohland en Canada hebben nog een achterstand, al was deze ook geringer, nl. tusschen 10 en 25 pro cent. Er moeten dus landen zijn, die de ba lans naar de andere zijde hebben doen over slaan, anders zou de industrieele wereld voortbrenging van 1935 die van 1929 nooit hebben kunnen overschrijden. In hoofdzaak is dat te danken aan Japan. Chili, Sovjet- Rusland, Roemenië, Griekenland, Hongarije, Denemarken, Estland, Finland. Zweden. Noorwegen en Engeland. Wat de bedrijvigheid in de bouwvakken betreft ondervindt Nederland nog in hooge mate de nadeelige gevolgen der crisis. Het Volkenbonds-bulletin van Maart geeft intus schen eenige aanleiding tot optimisme. Dit mag geput worden uit de gegeven bouwver gunningen. Het aantal blijkt nl. in het laat ste kwartaal van 1935 beduidend hooger te zijn dan in de overeenkomstige periode van 1934. De conclusie, dat de vooruitzichten op dit terrein gunstiger zijn, is gerechtvaardigd. Ook hier staan de Vereenigde Staten van Amerika op de eei*ste plaats. Daarna volgen Duitschland, Australië, België, Canada, Zuid- Afrika, Engeland. Polen, Finland en Argen tinië. Daartegenover is de toestand van het bouwbedrijf in Zweden. Frankrijk, Neder land ën Zwitserland nog slecht. Van eenige opleving valt daar niets te bemerken en het is zeer de vraag of de verscherping van den toestand hier reeds tot stilstand is gekomen. Tenslotte nog enkele opmerkingen over het verloop der goudpiïjzen van eenige be langrijke grondstoffen. Deze prijzen zijn, blijkens het Maari-bulletin, vrijwel over de g'eheele linie gestegen. Op zich zelf was dat te verwachten, aangezien reeds uit de in Februari gepubliceerde gegevens bleek, dat de goudwaarde van den wereldhandel in 1935 voor het eerst na 1929 gi*ooter was dan in 1934. Daarvoor kunnen twee oorzaken worden aangewezen. De omvang van den wereldhandel kan vergroot zijn, daarnaast kan een stijging der goudprijzen hebben plaats gehad. Reeds had men het vermoe den, dat de opgetreden vermeerdering van de goudwaarde van den wereldhandel ook een gevolg moest zijn van een stijging der goudprijzen. Thans blijkt dit uit de in Maart vei-schepen publicaties. Inderdaad is de in het laatste kwartaal van 1935 ingetreden vermeerdering van de goudwaarde van den wereldhandel, een vermeerdering van 6.6 procent, vergeleken bij hetzelfde tijdvak van 1934, ongeveer voor de helft een gevolg van vermeerdering van den omvang van den wereldhandel en voor de helft door de stij ging van de goudprijzen der grondstoffen en industrieele producten. Zoo zijn de prijzen der levensmiddelen, waaronder die van bo ter, graan, rijst en rundvleesch nog aanzien lijk gestegen. Hetzelfde geldt voor textiel producten, zooals wol en zijde. Ook de goud prijzen van koffie en thee zijn omhoog ge gaan. Toch zijn er ook uitzonderingen op dezen regel. Van een algemeene stijging der goudprijzen voor alle grondstoffen is geen sprake. Dit is bijv. piet het geval voor hout. steenkolen, kunstzijde, staal en tin Uit ale deze gevens is wel als vaststaand te concludeeren, dat de industrieele wereldbe drijvigheid zeer sterk is toegenomen. Sedert Juli 1932, toen het dieptepunt- was bereikt, is een toeneming opgetreden van ongeveer 50 procent. De Vereenigde Staten van Amerika kunnen in die periode wijzen op een stijging van niet minder dan 77 procent. Dergelijke verblijdende cijfers verliezen wat van hunne waarde, wanneer men bedenkt, dat de werk loosheid in de wereld onvoldoende vermin dert. Tegenover 11.3 millioen weikiloozen ln de Vereenigde Staten in 1932 staan er 9.6 millioen in 1935. Ook Engeland vertoonde een te geringen achteruitgang. In 1932 was het aantal werkloozen 2.84 millioen. welk aantal in 1935 nog altijd 2.03 millioen bedroeg. In tusschen kunnen deze landen op een aan zienlijke vermindering wijzen, waartegen over Nederland. Frankrijk en Zwitserland helaas nog niet in een dergelijke positie blijken te verkeeren. MOLLERUS. 'ZATERD"AG TT APKTE ïg3(5 vani's Tipiëa-orkest. 4.50 Kinderkerkdi*» 5.20 en 5.50 Radïotooneel. 7.50 PianoreS7 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsonrno 9.10 Berichten. 9.20 Leslie Jeffries' orkpet solist. 10.20 Causerie. 10.35 Troïse's mandn«Ü& orkest. 11.05 Epiloog. aoUne RADIO PARIJS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 10.25 Gewiid rn* eert. 11.50 Orkestconcert. 12.20 Orgelconpaü" 1.20 Orkestconcert. 3.05 Nationaal orkest sin Andolfi-orkest. 7.50 Zang. 8.20 RadiötomSfi 9.05 dito. 11.051.05 Dansmuziek en poDiilai concert. r KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert. 9.20 Omroepstrijkkwa* tet en solisten. 11.20 Orkestconcert. 12.35 Ha*» Bund's orkest. 3.20 Omroepkleinorkest, m*»? kinderkoor en solisten. 5.50 Gramofoonpl 7* i Operaconcert, mmv. orkest, koor en solist** 9.50—11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 9.20 en 10.20 Gramofoonpl. 11.20 Zicr€uner muziek. 12.20 Populair concert en reportage" I.30 Vervolg concert. 2.20 Orgelconcert. 305 Kamermuziek. 4.05 Gramofoonpl. en reports pp 5.20 Klein-orkest. 6.20 Gramofoonpl. 635 Klein-orkest. 7.20 Pianorecital. 8.20 eri 9*20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.2012 20 Gramofoonpl. BRUSSEL, 484 M. 9.20 Gramofoonpl. 10.20 Relig. muziek. 1150 en 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Klein-orkest en reportage. 1.50 en 2.35 Gramofoonpl. 3.05 Om roeporkest. 4.05 Gramofoonpl. en reportage" 5.20 Zigeunermuziek. 6.25 Plechtig lof. '705 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 en II.20 Gramofoonpl. 11.3512.20 Dansmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Populair concert door solisten, koor en orkest. 9.20 Berichten. 9.50 Gramofoonpl, 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Gramofoonpl. MAANDAG 13 APRIL 1936. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 NCRV., 9.30 KRO., 12.15—1200 NCRV. 8.30 Morgenwijding, 9.30 Hoogmis-, 11.00 Gram .platen; 12.15 dito; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Gram.platen; 3.00 Viool en pia.no; 4 00 Concert door Vrouwenkoor; 5.00 Gram.pla ten; 5.30 NCRV-orkest; 7.30 Declamatie; 3.00 Bericht-en; 8.05 Oratoriurnconcert. (Om 9.45 Gram.platen en 10.00 Berichten);'11.00 Gra mofoonplaten HILVERSUM II 301 M. 9.00 VARA, 10.00 VPRO., 12.00 VARA. 9.00 Gramplaten en pianospel; 10.00 Ned. Herv. Kerkdienst; 12.00 Gram.platen; 1.00 De Notenkrakers; 2.00 Gram.platen; 2.30 E. Weids' orkest: 9 Saxofoon en piano; 3.10 Vervolg E. Wal"/ orkest; 3.40 Voordracht; 4.00 Gram.platc-n; 4.45 Zang; 5.00 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel; 6.05 Ensemble Fan tasia; 6.40 Causerie; 7.00 De Bohemians; 140 Lezing; 8.00 Berichten; 8.10 R'damsch Fhilh, orkest en Mannenkoor „Apollo"; 10.00 Be richten; 10.05 VARA-orkeist; 1-1.00 Gram.pl, en pianospel. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gram.platen; 11.35 Orgelconcert; 12.20 Orkestconcert m.m.v. solist; 1.20 Heb Walker-Octet en soliste; 2.20 Gram.platen; 3.05 Het Gairiek Theater-orkest; 4.05 Voor dracht; 4.20 Gram.platen; 4.50 Fluit en harp, 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.5Ó Viöol- en cembalo-recital; 7.10 Lezingen; 7.50 Het Bridgewater kwintet. 8.20 Lezing; 8.35 Operette-uitzending; 9.50 Berichten; 10.20 Lezing; 10.35 BBC-orkest en soliste; 11.35 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramplaten; 11.20 Orkest- concert; 2.20 Zang; 3.20 Gram.platen; 4.50 Gram.platen; 5.50 Orkestconcert; 9.05 Saxo foonkwartet en solisten; 11.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Havenconcert; 7.20 Mannenkoorcon- cert; 9.50 Concert; 11.20 Nedersa-ks. Symphc- nie-onkest en solisten; 12.50 Populair concert 7.20 Omroeporkest; 9.50 Dansmuziek. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gram.platen; 12.50 Klein-orkest: 1.50 Gram.platen: 5.20 Zigeunermuziek; 6.50 en 7.20 Gram.platen; 8.20 Zigeunermuziek; 8.35 Zang en Gram.platen; 9.20 Dansmuziek; 9.45 Zang en dansmuziek; 10.30 Gramofoonmu- ziek. BRUSSEL 484 M. •12.20 Omroeporkest; 1.30 dito; 5.20 Klein- orkest; 6.35 Omroeporkest; 8.20 Oraicrium- concert; 10.30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Gevar. programma; 9.20 Berichten; 9 50 Cello en cembalo; 10.05 Weerbericht; 10.20 Dansmuziek. DINSDAG 14 APRIL 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. (11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en K.R.O.- Boys. 2.Vrouwenuur. 3.Modecursus. 4.— Gram.pl. 4.15 KRO-Boys. 5.— Koorconcert. 5.30 KRO-orkest, 6.40 Lezingen. 7.35 Sport. 3.Berichten. 8.10 Gram.pl. 8.30 KRO-orkest reportage en de Broadway Serenaders. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 Zigeunermu ziek. 11.15—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.— Gram.pl. 9.— Ensemble Lismonde 10.— Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Lis- monde. 11.Kookpraatje. 11.30 Orgel en tenor 12.30 Rentmeester's orkest. 2>Omroeporkest en solist. 3.Knipcursus. 4.Reportage. 4.30 Viool en piano. 5.Voor de kinderen. 5,30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. (Om 7.— voor de kinderen). 7.30 Engelsche les. 8. Berichten. 11.10—12.00 Majo Marco's orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Orgelspel. 12.20 BBC- Midland-orkest. 1.20 Het Dulay kwintet. 2.0a Gram.pl. 2.35 Orkestconcert. 3.35 Het Stanley- Sextet. 4.20 Causerie. 4.40 Sopraan en Trio. 5.35 Het Wethmartrio en solist. 6.20 Berichten 6.50 Viool en cembalo. 7.15 Fransche les. 7.5U Lezing. 8.20 Het Boyd Neel strijkorkest. 9.20 Filmmuziek. 9.50 Berichten. 10.20 Lezipg. 10.4U Het Walford Hyden-Zigeuner-orkest en soliste 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestcon cert. 8.35 Opera-uitzending. 11.5012.35 Cha- pelier-orkest. KEULEN, 456 M. 5.20 Orkestconcert. 11.20 Verzoekprogramma 12.35 Dresdensch Philh. orkest. 1.40 Gram.pl- 3.20 Voordracht en concert. 5.20 Gram.pl- 7.309.20 Omi-oepkleinorkest. BRUSSEL, 322 M. - 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek, l-w—f-fjf Gram.pl. 5.20 Klein-orkest. 6.50 en 7--" Gram.pl. 8.20 Zigeunermuziek en zang. Dansmuziek en hoorspel. 10.3011.20 Gram. platen. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. i.w- 2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 7.20 Piano recital. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Popu lair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 0. 7.30 Populair concert. 8.20 Dansmuziek. sl™ Berichten. 9.50 Pianorecital. 10.05 WeerWr richt. 10.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 2