n HOCKEY DAMES-HOCKEY KORFBAL LAWNTENNIS 5LECHTH00REND? 'GEERVUET Lessen LUIDSPREKERS voor elk doel! ADVERTEERT IN DIT BLIt NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. Promotieklasse- le klasse. M. H. C.Bloemendaal 12 Tweede klasse-promotieklasse. StrawberriesB. H. V. 22 Gooi H—H. H. IJ C. II 3—0 'Derde-tweede klasse. Leiden nA. M. V. J. (Rotterdam) 01* Laren II—M. H. C. III 1—4 Vierde klasse. Togo IV—H. O. C. III 0—1 H.D.M. V—H.H.IJ.C. IV 0—3 H.O.C. Hl—Ledden IV 2—1 Kieviten—'Togo IV 21 Kameleon II'Bloemendaal Hl 33 Gooi VAlliance II 32 Pinokkio IV—Amersfoort II 01 Om den Treslingbeker. IVierde ronde. Kameleon—S.CH.C. n 2—0 Be FairSchaerweyde 11 A.M.V.J promoveert. M. H. C.-Bloemendaal (1-2) M. H. C. degradeert. Op eersten Paaschdag werd de retummatch vastgesteld van den vorige week in Bloemen daal gespeelden wedstrijd tusschen de beide Haarlemsche clubs. Het pleit is beslecht ten nadeele van M. H. C., dat nu definitief zal moeten degradeeren. Bloemendaal heeft haar lot nu in eigen hand, zij moet den thuiswed strijd tegen Togo winnen en vervolgens nog een beslissingswedstrijd tegen Togo op onzij dig terrein. De wedstrijd van Zondagmiddag heeft bij lange na niet op het peil gestaan als die te Bloemendaal gespeeld. Ook nu weer ontbrak het schot in de Mus- schen-voorhoede, zoodat er ondanks een veld- meerderheid gedurende vele perioden, geen doelpunten kwamen. De kansen zijn er wel ge- wees't en wellicht met meer doorzetten waren er doelpunten voor M. H. C. ontstaan. Bloemendaal had veel werk tegen de goede half-linie en verdediging van M. H. C. Beide voorhoeden werden meestal wel in bedwan' gehouden, zoodat de keepers betrekkelijk wei nig werk gekregen hebben en aan geen dei- doelpunten debet zijn. De eerste helft bleef doelpuntloos. Ook in de tweede helft speelde M. H. C. enthousiast, maar de voorhoede niet vol doende doordacht. Toch kwam het meermalen tot hevige scimmages in den Bloemendaal- schen cirkel, zonder doelpunten eóhter. Een aantal strafcorners bracht ook al geen resul taat. Dan heeft eindelijk een der Bloemendaal- aanvallen succes, als A. de Roos een voorzet van links kan opvangen en inschieten (01). Het duurt echter niet lang of ook M. H. C. heeft vrij onverwacht succes met een schot van M. Oei (11). De beslissing kwam betrek kelijk kort voor het einde, toen v. d. Stadt veel van zijn spel vergoedde, door een door A. de Roos aangegeven bal hard in te schieten (12), waarmede M. H. C. geslagen en tevens gedegradeerd was. De opstelling..der elftallen was als volgt: M. H. C.' Elias, Stiieker, Brusse, v. Olphen, Scheffer, F. Oei, v. Geyn, M. Oei, J. Mulder, L. Pot, Schmeink. Bloemendaal: v. d. Mandele, Timmermans, A. de Roos, v. d. Stadt, Gunning, Eeftink Schattenkerk, Rückenbrot, Schoute, Sanders, L. de Roos, Dalmeyer. De stand van de promotie-degradatie-com petitie luidt thans: gesp. gew. gel .verl. pt. v.-t. Togo 2 2 0 0 4 4—2 Bloemendaal 3 2 0 1 4 64 M. H. C. 3 0 0 3 0 3—7 Bloemendaal ontvangt Preussen (Duisburg). Bloemendaal had op tweeden Paaschdag opnieuw gasten geïnviteerd. Na Nottingham op Goeden Vrijdag waren thans Duitschers uit Duisburg te gast met twee teams. Te twee uur begon de wedstrijd Bloemendaal 2Preussen 2 (1—0) Deze wedstrijd bereikte geen hoog peil, door gebrek aan samenspel; ook de balcontrole aan beide zijden liet wel wat te wenschen over. Bloemendaal 2 was voortdurend in de meer derheid-; zoodat drie kwart van den wedstrijd op de Duitsche helft gespeeld werd. De Duitsche uitvallen werden door het Bloemendaalsche backstel H. André de la Porte—Sanders bijna altijd onderbroken. Kee per De Kadt wist op soms fantastische wijze zijn deel schoon te houden. Even voor rust wist M. Gunning met een schot via den keeper zelf te doelpunten (10). Ook in de tweede helft is Bloemendaal 2 voortdurend aanvallend geweest; de Duit schers moesten zich weer tot snelle solo-uitval len beperken, hetgeen al evenmin resultaten bracht. De Bloemendaalsche voorhoede kreeg vele kansen, maar kon het doel niet meer vinden. Zelfs een bal, die een halven meter voor het verlaten Duitsche doel lag, misten de Bloe mendalers nog, door naast het doel te slaan. Het einde van deze partij bracht Bloemen daal 2 dus een 10 overwinning. Van geheel ander en beter gehalte was de wedstrijd Bloemendaal 1—Preussen 1 (40) Het Bloemendaalsche elftal was met drie spelers van M. H. C. versterkt, namelijk Brus se, Van Olphen en Schmeink. Van beide zijden werd hier een snel en slui tend samenspel gespeeld. De Bloemendaalsche aanvallen waren gevaarlijker dan die der Duitschers, daar Bloemendaal het open spel zeer goed en ver doorvoerde, waarna scherpe voorzetten volgden. De Duitschers zochten ook het open spel, doch speelden dit bijna uitsluitend in de breedte en te weinig in de lengte. Met een onverwacht schot had P. Gunning aan Bloemendaal de leiding gegeven; een listig gespeelde strafcorner werd door A. de Roos knalhard ingeschoten (20)» Het vlugge tempo werd in de tweede helft goed volgehouden. De Duitsche voorhoede zwoegde geweldig voor een tegenpunt, doch haar korte spel in den strafcirkel vond wei nig genade bij de Bloemendaalsche verdedi ging, al heeft het zoo nu en dan wel danig gespannen. Aan de andere zijde kwamen de doelpun ten wel. De open aanvallen van Bloemendaal brachten weinig gedrang- in den cirkel te weeg. Het derde doelpunt kwam van P. Gunning met een hard diagonaal schot en het vierde doelpunt was een heel mooi van A. de Roos, die een harden voorzet van v. d. Mandele nog juist kon bereiken en op verrassende wijze door louter richting veranderen hard in het doel liep. De vele Duitsche pogingen bleven onbe loond Engeland-Nederland (3-0) Zaterdag speelde een Nederlandsch Hockey- elftal te Folkestone een wedstrijd tegen Enge land. Over het verloop van dezen strijd ont- leenen we het volgende aan de Tel.: In de eerste helft waren de Nederlanders voor een groot deel van den strijd tot ver dedigen gedwongen, doch eenmaal hadden zij déveine, toen een schot tegen den paal stuitte. Engeland rat met de rust 'n 1-0 voor sprong had genomen, bleef tot het laatste oogenblik superieur, maar de Hollanders heb ben zich kranig tegen de sterkeren geweerd. Bij het begin van den strijd leek het, of de beiderzijdse he verkenning uit twee volko men aan elkaar gewaagde ploegen kwam. Eenige oogenblikken later echter trad het sterkere spel van den Britschen aanval op den voorgrond. Na 13 minuten opende de middenvoor Whit- lock de score met 'n mooi schot. Tegenover de Britsche verdedigers konden de Hollandsehe aanvallers niet veel uitvoeren. In het laatste deel van de eerste helft, werd onder vrij zware hagel- en sneeuwbuien doorgespeeld. In de tweede helft begon de Britsche aan val onmiddellijk met zijn attaques; er werd zoodanige pressie op de Hollanders uitge oefend dat dezen geruimen tijd moesten ver dedigen. Whitlock kreeg een kans, waaruit hij bijna de sore had verhoogd. Vijftien mimiten na de hervatting- kreeg Milford den bal dicht bij het Hollandsehe doel te pakken; hij kon gemakkelijk de score vergrooten. Twee minu ten voor het einde schoot Penn het derde doelpunt langs De Looper Jr. Engelsch elftalNed. Pioniers. Uit Folkestone: In bet 'kader van ihet in ternationaal 'hockeytournooi te Folkestone werd Zaterdag een hockeywedstrijd gespeeld tusschen een Engelsch elftal en een Neder- landsoh pioniersteam. Engeland won met 3—0 Het int. tournooi te Berlijn. Duitschland wint het tournooi. Nederland op de tweede plaats. Uit Berlijn: Na den rustdag van Zaterdag in het zeslandentournooi Zondag voortgezet met de demi-finales. Nederland kwam hierin uit tegen Oostenrijk, welke ontmoeting met niet minder dan 8—0 door ontze dames werd gewonnen, nadat de rust met 6—0 was inge gaan. De Nederlandsche ploeg was in alie op zichten de tegenpartij de baas. Vooral de voorhoede beschikte over een zeker schot. Van de acht doelpunten komen niet minder dan vier voor rekening van mej. Van Bueren. Er waren ongeveer 1000 toeschouwers. Voorts wonnen de Duitsche dames van hun Deensche sportzusters, eveneens met groot puntenverschil, n.l. met 6-0 (rust 20). Ook werd nog een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen Spanje en Hongarijs met als resultaat I—0 voor de Spaansche dames. De finale. Onder groote spanning werd Maandag de finale tusschen Duitschland en Nederland gespeeld. De ploegen waren aan elkaar ge waagd; de wederzijdsche aanvallen strandden steeds weer op de achterhoede. Twee mi nuten voor de rust nam Duitschland de leiding door een schot van mej. Mauritz. In de tweede helft waren de Duitsche dames bijna voortdurend in de meerderheid Zij gaven goed combinatiespel te zien; het was mej. Trede, die den voorsprong van Duitsch land vergrootte. De Duitsche middenvoor mej. Keiler bracht daarna den stand op 30. De Hollandsehe dames lieten zich echter niet uit het veld slaan; zij spanden haar uiterste krachten in en drongen tot dicht bij het doel op. Haar streven werd ten slotte bekroond door een mooi tegenpunt van de rechtsbinnen mej. Kok (31). Aan beide kanten werd nog geprobeerd, verandering in den stand te brengen, doch zonder resultaat, zoodat het einde met de genoemde cijfers komt. De match Spanje—Oostenrijk wonnen de Spaansche dames met 40. Voorts won Denemarken met 50 van Hon garije. De eindstand van het tournooi werd: 1. Duitschland. 2. Nederland. 3. Denemarken, 4. Spanje, 5. Hongarije, 6. Oostenrijk. De A. K. B.-schildwedstrijden te Amsterdam. De resultaten luiden: Afd. A: H.K.B.—A.KB. O.K.B.—A.K.B. O.K.B.—H.K.B. Afd. B: G.U.K.B.L.K.B. F.K.B.G.U.K.B. F.K.B.L.K.B. Finale: A.K.B.—F.K.B. 2—2 0—8 0—1 0—2 0—0 2—1 3-D De eerste wedstrijd van het H.K.B. 12-tal tegen het A.K.B. 12-tal eindigde in een 22 gelijk spel. Dit was de beste wedstrijd van den dae. Niet alleen speelden de ploegen een be hoorlijk spel, doch ook het schot was goed verzorgd. Na 10 minuten nam Amsterdam de leiding, die zij tot de rust behield. Na de rust waren de Haarlemmers overtuigend sterker; spoedig maakte Bosch 11. Nu kwam eerst recht de spanning er in. Fel werd om de leiding gestreden; drie minuten voor het einde maakte J. Geels 21 voor Haar lem. Reeds dacht iedereen, dat de A.K.B. ver slagen was, doch een minuut voor het einde maakte de A.K.B. met een doorloopbal gelijk. Daar de A.K.B. met 80 van den O.K.B. ge wonnen had. stond de H.K.B. voor de moeilijke taak om minstens met 90 te winnen om in de finale te komen. Die taak was dan ook te zwaar. Zij won slechts met 10. Flinke schoten van K. Heykoop en H. Bosch sprongen uit de mand. Het eenige doelpunt kwam na 15 minuten door K. Heykoop. Door dezen uitslag werd de H.K.B. voor de finale uitgesloten. In de andere afdeeling was het spel veel minder. Winnaar van deze afdeeling werd de F.K.B., die met 30 door den A.K.B. in de finale geslagen werd. Na afloop reikte de heer De Wilde de prijzen uit; hij wees hierbij op den vooruitgang van het korfbalspel in de erkende bonden buiten Amsterdam. Alle deelnemende bonden kregen een herinneringsmedaille. HAARL. KORFBALBOND. Ons Genoegen. 12 April niets gespeeld. Te spelen 19 April; O. G.-comb.—S. V. 2 10 uur, terrein O. G. I Perry door Timmer geslagen. Een gure, harde wind blies Zaterdagmid dag door het D.D.V.-tennisstadion en maakte het verblijf voor hen, die gekomen waren voor de wedstrijden der Nederlandsche spe lers tegen Perry c.s., verre van aangenaam. Zaterdag speelde Perry, de officieuze we reldkampioen, naar wien elders in de we reld duizenden en duizenden komen kijken, tegen den besten speler van Nederland, Tim mer, en slechts 200 toeschouwers zijn er ge tuigen van geweest. Het merkwaardige was, dat de partij tus schen Perry en Timmer weinig 'hoogtepun ten kende. Het was een baseline-duel van begin tot eind, waarbij duidelijk bleek, dat Timmer's spel vaster was; zijn slagen meer vaart hadden en de ballen in het algemeen beter geplaatst wenden, dan 'bij zijn tegen stander. Perry faalde menigmaal in de rally; het was Timmer, die dan het initiatief nam en behield, tot de Engelsohman miste, in het net sloeg of juist buiten de lijnen. Perry kon de goede lengte niet vinden en was vaak ook verrast door het uitstekende tegen spel van onzen landgenoot, die in de eerste set met 32 de leiding 'had en dezen voor sprong tot- 42 vergrootte, toen Perry zijn service verloor. De service van Timmer was overigens verre van sterk; niettemin wist hij op 52 te komen. Perry haalde, door meer snelheid en vaart in zijn spel te leggen en vooral door af en toe op te loopen, tot 54 op. Een hartelijk applaus weerklonk, toen Timmer met 64 de eerste set won. In de tweede set ging het tot 22 gelijk op. Timmer gaf geen krimp, won game na gamemet 6—2 verloor Perry set en match. Het was een alleszins verdiende overwin ning van Timmer, die in goeden vorm bleek te zijn, doch die een Perry tegenover zich vond. wiens spel nog slechts een schaduw vormde van dat van den Wimbledon- win naar 1935. Dit bleek ook in het du'bbelsnel met Filby. waarin hij tegen Hughan en Van Swol wol de beste van de vier was, doch games speel de, waarin slechts heel matig spel met een zeer groot aantal missers te zien werd ge- gegeven. In 'tegenstelling met de enkelspe len werd in het dubbel „best of five" ge speeld; de Engelschen hadden de volle 5 sets noodig om hun eenige overwinning van den middag te behalen. Van Swol en Hughan hadden betrekkelijk weinig moeite otm in twee sets van resp. Filby en Shayes te winnen. De resultaten waren Van Swol sloeg Filby met 63, 64 Timmer sloeg Perry 64, 62 Hughan sloeg Shayes 61, 62 Hughan en Van Swol verloren van Perry en Filby met 68. 62. 16, 86, 68. Timmer tegen Perry op de M. E. T. S.-banen. Op de M.E.T.S.-bannen te Scheveningen had Zondagmiddag de tweede ontmoeting Nederland.Engeland plaats, met als hoofd moment de partij tusschen Timmer en Perry. Begonnen werd met de partij KarstenFilby. Aanvankelijk gingen de partijen vrij aar dig tegen elkaar op, waarbij echter de En- gelschman de meeste vastheid demonstreer de. Zijn slagen waren goed van lengte en brachten Karsten menigmaal volkomen uit positie. De afwisseling van lengte met eenige mooie dropshots bracht wel het gewenschte succes. Toch hield Karsten tegen dat spel uitstekend stand. Het werd 33 en 44, met zeer goed spel van beide kanten. Met een beetje meer fortuin had Karsten een voor sprong kunnen hebben. Tot tweemaal mis lukte een doodeenvoudige volley, en boven dien werd een netbal hem noodlottig. Toch werd het 55, door taai verdedigen van on zen landgenoot. Door meer naar voren te komen krijgt Karsten eenig overwicht, om de set met 86 te winnen. In de 2de set speelt Karsten veel sterker en vrijer. Hij komt op 40. De Engelschman scoort dan twee games achtereen, waarna Karsten op 52 komt; door zeer goed spel maakt hij dan de partij uit (86. 62). TimmerPerry. Het Ibegin was zeer matig, want Perry was er zeer slecht in en al spoedig stond Timmer met 30 voor. Als deze zelfs door groote vastheid en mooi passeeren op 50 weet te komen, laat Perry de set loopen; met 60 gaat de eerste welverdiend aan onzen land genoot. In de tweede set pakt Perry van meet af aan beter aan. Er zit nu meer vaart in en betere lengte in zijn slagen, maar toch weet Timmer hem door mooi spel te weerstaan, om zelfs een 3—1 voorsprong te verkrijgen. In de vijfde game wordt heftig gestreden, waarbij Timmer goede returns heeft op de service van Perry. De Engelschman komt op 3.2 en dan op 33. Timmer weet dan ech ter door mooi passeeren 43 af te dwingen. Het wordt dan 53 voor Timmer. Perry loopt tot 55 in, waarna Timmer de service van den Engelschman wint en op 65 komt. Perry maakt er hard vechtend 6—6 van en in grootschen stijl wint hij met 97 de set. Stand 1—1. In de derde set komt Timmer door goed passeeren en mooie lengte op 20 en 31. Perry probeert alles, en zet de keiharde forehand in werking, doch Timmer houdt dapper stand en komt op 42. Door mooi spel maakt Perry 43. Timmer's spel zakt dan iets af; Perry maaikt gelijk 44, om vervolgens de leiding te nemen en in groot schen stijl met 64 de set te winnen. Stand 1—2. In de vierde set is Perry superieur. Zijn drives en volleys zijn thans zuiver; hij gaat veel naar voren om af te maken en Tim mer wordt lichtelijk overspeeld. Het wordt snel 03, doch fraai weet Timmer dan zijn service te winnen. (13). Hoewel Perry overwegend sterker blijft, weet Timmer hem toch herhaaldelijk met mooie passings en juist geplaatste lobs te verrassen. Van 15 wordt het 2—5 en zelfs 35. Dan maakt Perry er echter imet 36 een einde aan. waarmede hij de match met 3—1 wint, (6—0. 5—7. 4—6, 3—6). Het resteerende enkelspel tusschen Van Swol en Shayes was van heel wat minder gehalte. De Hollander was vrij goed op dreef; vooral zijn service was zeer goed. Met 63, 63 bleef hij meester van het terrein. Tenslotte volgde het dubbelspel tusschen Hughan-Karsten en Perry-Shayes. Onze landgenooten wonnen de eerste set met 6—4 en toen het in de tweede set 32 in hun voordeel stond, moest de partij wegens den regen worden gestaakt, om niet meer voort gezet te worden. U VERSLIJT 2 goedkoope lampen tegen één VT rijwiellamp! Prijzen thans 5.90 en ƒ7.75 Verlangt daarom 'n V7 Imp. Heerengr. 308 - A'dam. Heden overleed tot onze diepe droefenis, na. een kortstondige ziekte, in den ouderdom van bijna 70 jaar, onze lieve Man, Va der, Behuwd- en Groot vader Leendert S. Groen, vereerd met het Kruis van verdienste van het Neder landsche Roode Kruis. Amsterdam; R. GROENSOBERSKI Haarlem: L». GROEN Jr. S. GROENDE KADT Blaricum: J. POLAK—GROEN L. POLAK Weissenfels/Saale: C. VAN WAVEREN GROEN F. VAN WA VEREN en Kleinkinderen Amsterdam, 12 April 1936 J. J. Viottastraat 52 Verzoeke geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 15 April te '11 uur op de be graafplaats ,,Zorgvlied" aan den 'Amsteldijk. Vertrek Luth. Diakones- sen Inrichting te 10.30 uur. Volstrekt eenige en alge- meene kennisgeving Beter hooren, nieuw levensge luk schenkt U de nieuwste vinding: S0N0T0NE voer heengelei ding. Vraagt gratis brochure of demon stratie aan firma: AMSTERDAM. Oude Spicgchlreat 3 BIJWERK LESSEN gevr. v. leer linge 2 e kl. Chr. Lyceum. Br. G S224 bur. van dit blad HET PLAN VAN DEN ARBEID wordt door de I. A. M .V. afdelingen Velsen—Bev, besproken op DONDERDAG 16 APRIL des avonds 8 uur, in het kerkgebouw WILLEBRORDSTRAAT 10, IJMUIDEN (OOST) Deze vergadering is openbaar, terwijl de S. D. ft p k deze bespreking is uitgenodigd. !:i Spreker der I. A. M. V.: A. L. CONSTANDSE. ENTREE: 15 CENT. WERKLOZEN: 10 0», MEISJE GEVRAAGD voor de groote bout en een PLAKSTER. HAAK. Mr. Cornelisstraat 3335, HAARLEM. HET OPKLAPBEDDEN PALEIS Ot'iomveg 8, Hrl.Nrd. Telef. 23932 Gesloten huis Opklapbedden met massieven ombouw f 8.25 2 persoons f 14.75 1ste klas materiaal 15 jaar garantie. 20 modellen uit KennemeHand 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 d. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op den zelfden dag worden geplaatst NET 3IEISJE. leeft. 22 jr., met 3 j. Huïshoudsch.dipl. zag zich gaarne gepl. als h. i. d. huish., v. d. d. Br. onder no B 688 bur van dit blad TE KOOP nachthok voor kippen en 3 kersenboomen Huize „Jo hanna", Beverwijkerstraatweg 59 Castricum. Jongeman zoekt KOSTHUIS, on- versch. waar, liefst bij wed. of juffr. alleen. Br. m. geh. voll. lnl. onder no, B 68 9 bur. v. d blad KAPSTER gevr., goed kunnende knippen en onduleeren, ev. water golven. Duller's Kappershuis, Kalverstraat 184 IJmuiden O. Tel. 4516. Terstond gevraagd een nettj loopjongen goed kunn fietsen. H. ALBLü, Terrasweg 20, Santpoort. Dekens Zelfs de oudste DEKEN als NIEUW TERUG FIJNWASSCHERIJ Mr. Cornelisstraat 33-35 HAARLEM, TEL. 10118 Officiëele (Crisis) Bekendmaking. De Nederlandsche Meel centrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsver schil per 100 K.G. voor den in voer van tot veevoeder ver werkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in ar tikel 8 b, onder 2e, van de Crtsis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: aé-~ a S? «o .5 •- - B c 3 '5.3 voor: lijnkoeken 1.30 1.25 „1-— 1.20 0.75 1.30 1.05 0.70 0.70 0.50 0.50 soyaschroot 0.60 soyakoeken 1.15 grondnootkoeken 0.80 grondnootschilfers 1.40 coeoskoeken „1.20 Ned. Oost-Indische coeoskoeken tot andere soorten veevoeder verwerk te oliehoudende zaden, pitten noten Voor de goede orde wordt op gemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8 b, onder le van voornoemde beschikking bedoelde gedeelte var* het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bo vengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarvoor met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 9 April 1936. Door vervaardiging in verschillende uitvoeringen en capaci teiten, is er evengoed een „Torpedo"-naaf voor zwaar dienst gebruik, als voor sportbeoefening en toeristische rijwiel- ol motortochtjes, In wélke uitvoering en capaciteit gij „Torpedo' ook zult benutten, zij zal volkomen berekend blijken voor elk doel en U in ieder opzicht bevredigen. In den handel zijn „Torpedo"-naven O voor toerrijwielen O voor race-rijwielen 9 voor transportrijwielen 9 voor carriers (in combinatie met extra afremming der voorwielen) 0 voor carriers (met voorziening van vastzetting bij stilstaan op een helling) Q voor 2-wielige hulpmotorrijwielen Q voor motor-carriers met een motorinhoud van 98 cm1 en een wielbelasting van 100 kg., (in combinatie met extra afremming der voorwielen) VRIJWIELREMNAAF

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4