HET NIEUWE AVONDBLAD 2le JAARGANG NO. 139 VRIJDAG 17 APRIL 1936 IDER COURANT jgONNEMENTEN: per week lü ets., per maand 40 cents plus 2l/3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feesiaagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle aDonnes van dit Wad zijn: zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten,kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen'de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000.- bij algeheele invaliditeit: 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van hand. voet of oog: 250.- bij verlies van een duim: f 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden, ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe ELA.V.- Bank te Schiedam. Eert Andere Toon. Pe verwachting, in deze rubriek onmiddellijk H3 Hitler's bezetting van het Rijnland en de indiening van zijn voorstellen voor een Nieuw Locarno uitgesproken, dat dit alles tot een fx2nsCh-Duitsche toenadering zou moeten lei dén' wordt steeds meer bewaarheid. De op merking- dat men de vastberaden afwijzende taal van het kabinet-Sarraut niet te zeer au sérieux moest nemen en eerst maar eens de Fransche verkiezingen afwachten, blijkt ook gerechtvaardigd. Wat is gebeurd? Het Fran sche volk is evenmin in opwinding geraakt over de bezetting van het Rijnland als over de alarnieerendl taal der politici. Het wil gaarne toenadering, het wil bovenal vrede. Onze Pa- rijsche correspondent heeft dat elders in dit nummer duidelijk uiteengezet als zijn conclu de na een reis door Frankrijk, waarin hem van alle zijden verzekerd werd: als meneer Hitler zijn troepen in zijn eigen land wil in- stalleeren, dan moeten wij ons daar niet mee bemoeien. En ais onze Maginot-linie alleen maar defensief is, omdat iedereen weet dat forten alleen maar defensief zijnnou, dan zijn Duitsche forten dat ook, Het betoog van Henry Lesturgeon heeft een krachtige bevestiging gekregen in een radio rede van.-.- den Franschen premier Sarraut zelf. Sarraut spreekt nu wel heel andere taal dan in Maart, vlak na Hitler's nieuwe maat regelen. Hij heeft het niet meer over onaan vaardbare daden. Hij vraagt integendeel of hè', eigenlijk niet mogelijk zou zijn tot over eenstemming te komen, nu iedereen begrijpt dat de Fransche bevolking in al haar lagen met bartstochtelijken vredeswil is bezield. De afwijzing van onderhandelingen is inmiddels ook van het tooneel verdwenen, en het valt op dat de heer Sarraut de Fransche provinciale pers als de ware weergeefster van de open bare meening des lands huldigt. Deze aanval op de Parijsche bladen is niet zonder betee- kenis, want meerendeels zijn deze laatste de organen van de oligarchie, die in de Banque de France en in het Comité des Forges (het cartel van de staalindustrie) belichaamd is, maar niet van de openbare meening. Het is trouwens eenfeit, dat in het buitenland -ge woonlijk niet begrepen wordt, dat deze Parij sche bladen geenszins de vertrouwenspositie genieten die bv. de Nederlandsche en de Engel- sche pers bij hun publiek innemen. Men staat er veelal sceptisch en critisch tegenover. De Parijzenaar is uitermate critisch. Sarraut's rede geeft aanleiding tot de ge- volgxrekking, dat zich thans in Frankrijk de zelfde macht doet gelden die weinige maanden geleden in Engeland minister Hoare ten val bracht en Baldwin's positie schokte. Men heeft genoeg van gesjacher en wenscht een eerlijke, breede politiek van toenadering. Het is ook niet te verwonderen dat the man in the street genoeg krijgt van het eeuwige alarm, het ein- deiooze geschreeuw om sécurité en het voort durend falen van alle pogingen om den vrede in Europa te consolideeren. Hij wordt er wee van. Wat heeft hij aan een vrede, die het land en daarbij hemzelf steeds meer uitput door de idiote opdrijving der bewapeningsuitgaven en hem daarbij in voortdurende onrust schijnt te willen houden? Geen wonder dat hij er genoeg van krijgt. Men kan een volk niet ad infini tum blijven vertellen dat het gevaar loopt en „op een vulkaan leeft". Dat is trouwens ook de zwakke kant van al de reclame-methodes der wapenindustrie; zij zijn uitsluitend op schrik aanjaging gebaseerd, en zij veronder stellen een voortdurende bereidheid tot angst en opwinding. Niemand wil voortdurend in angst en opwinding gebracht worden, nie mand leeft bij voorkeur op een vulkaan, en tenslotte wordt men knorrig en zegt: Schei uit met dat geklets en doe wat om het met het buitenland eens te worden Ik wil met rust ge laten worden, ik wil Vrede, Vrede, Vrede, en niet jullie permanente onruststokerij. Van deze onmiskenbare volksstemming in aijn land is de rede van den Franschen pre ker een duidelijke uiting. Als men in Duitsch- Ja'ud deze teekenen verstaat, en als het ernst alijft met Hitler's uiting in Europeesehen stijl, toe neerkwam op leven en laten levenwij ebben er geen belang bij dat het onze nabu- len slecht gaatdan zijn de vooruitzichten voor Fransch-Duitsche toenadering reeds nu, voor de Fransche verkiezingen nog, aanmer- 'elijk verbeterd. En tot die toenadering zal 1 toch in de eerste plaats moeten komen a's men de Europeesche belangen einde- IJMUIDEN Wat (jver en doorzettings vermogen vermag. Blinde plaatsgenoot slaagt met fraaie cijfers voor het examen machincschrijven. lift wil gaan behartigen, als men Europa wil «aan zien als een land dat in nood verkeert en dat alleen door terugkeer van het gezond verstand uit zijn verwarring en janboel ver lost kan worden. R. P. nze plaatsgenooten W. Bouman Jr. en J. B. Jjw- Ragden voor het examen machine- Groöt*»611 Van de Federatie Stenografie- I. A. M. V. VelsenBeverwijk. De heer Constandse over het Plan van den Arbeid. I J. B. Cleeren, onze biinde plaatsgenoot aan de schrijfmachine. Een klein berichtje in dit blad meldt, dat voor het examen machineschrijven te Amster dam o.a. is geslaagd onze plaatsgenoot J. B. Cleeren. Dat wij hierop de aandacht vestigen heeft zijn bijzondere reden. Want Cleeren, een ruim twintigjarige jongeman is blind en ondanks zijn blindheid slaagde hij schitterend. Hij was zelfs de eemge der candidaten die voor een der werkstukken een 10 behaalde. Het spreekt vanzelf, dat er heel wat energie en geduld noodig is geweest om het zoover te brengen. En dat Cleeren met het behalen van dit diploma inderdaad iets bijzonders heeft gepresteerd blijkt wei uit het feit, dat de examencommissie bezwaar tegen zijn deelne ming aan het examen had, omdat de candida ten ook een postwissel en een girobiljet moes ten beschrijven. Maar voor Cleeren was dit geen bezwaar en het resultaat was frappant, niet het minst voor de examinatoren, die dach ten, dat de blinde candidaat zich voor een on mogelijke taak stelde. Voor invullen giro en postwissel kreeg' hij een 8. Zijn andere cijfers waren: voor brief 7, rekening 7, enveloppe 6. kwintantie 8, briefkaart 8 en dictée 10. Zijn werk heeft cle examinatoren niet weinig tot verba zing gebracht. Cleeren is de eerste blinde in ons land. die het diploma voor machineschrij ven heeft behaald. In December slaagde Cleeren voor het Mer- euriusexamen Nederlandsche handelscorres pondentie en binnenkort hoopt hij examen te doen voor stenografie. Des te treffender zijn deze successen als men weet, dat Cleeren op de lagere school uit den aard der zaak weinig heeft kunnen leer en. Het is aan den heer van Popta, hoofd der Groen van Prinstererschool, dat Cleeren het te danken heeft dat hij het in alles zoover heeft, weten te brengen. Met eindeloos geduld heeft de heer van Popta zijn discipel de ken nis bijgebracht, noodig om met goed gevolg deze examens af te leggen. Cleeren bezit niet alleen een gewone schrijf machine, maar ook een machine voor braille schrift (links op de tafel) waarop hij eveneens een meester is. In schaken, dammen, dominee- ren en ook in het kaartspel is hij zeer bedre ven. ZANG- EN OPERETTE-AVOND DE KLEINE STEM. A.s. Zondagavond geeft het kinderkoor „De Kleine Stem" van de afdeeling IJmuiden van den bond van Arb. Zangvereenigingen in het gebouw De Daad een zang- en operette-avond. Het programma vermeldt behalve een vier tal kinderliedjes voor de allerkleinsten het zangspel „Jantje in moclderstad" van Nic. v. d. Linden, van SnelrewaardBoudewijn, in 4 ta- fereelen. Na de pauze wordt een kleine operette van Geertruida van Vladeracken opgevoerd De Tooverbal", een spel van twist en verzoening- in 1 bedrijf, 3 tafereelen. R.K. TOONEEL VEREEN. KUNSTKRING. De R.K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" geeft a.s. Zondagavond een uitvoering in het Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat. Op gevoerd zal worden „De Loreley" van Dr. Joh. van Gogh, een episode uit den grooten wereld oorlog. Een week later zal een uitvoering in het Pa tronaatsgebouw worden gegeven. WAT DE NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ OPLEVERT. In „Jaarcijfers over de visscherij gedurende het jaar 1935" van de afdeeling Visscherijen vinden we interessante gegeveps over de resul taten van de Nederlandsche visscherij. waaruit blijkt, dat naar het gewicht gerekend, de op brengst der zee visscherij, pekelharing inbe grepen bij die van de kustvisscherij en de vis scherij in het IJselmeer ten achter staat. De totale opbrengst der zeevisscherij be droeg 93.908.063 K.G. (v.j. 109.020.709 K.G.). die der kustvisscherij en van de visscherij in het IJselmeer 102.610.930 K.G. (v.j. 109.923.708 K.G.) Verder leverde de riviervisscherij nog 251.324 K.G. (V.j. 335.673 K.G.) op. Naar de waarde gerekend, stond de zeevis scherij bovenaan met f 11.488.777 (v.j. f 12.795.391). De opbrengst der kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer bedroeg f 3.693.353 (v.j. f 4.637.422), die der rivier- visscherij f 59.188 (v.j. f 72.004). Onder kustvisscherij wordt verstaan de vis scherij in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee, in de Lcuwerszee en Dollart en in cle Zuid-Hollandsche en Zeeuw- sche stroomen. en zeegaten. Gisteravond heeft in het voormalig Geref. Kerkgebouw Willebrordstraat een vergadering plaats gehad van de I.A.M.V. In deze ver gadering die behoorlijk bezocht was, trad als spreker op de heer Constandse uit Den Haag niet het onderwerp: .Het Plan van den Ar beid". In het openingswoord zeide de leider der vergadering dat dc I.AM.V. het plan van den Arbeid als een illusie beschouwt. Als men aan arbeiders de vraag stelt: wilt ge meer arbeid? dan is ongetwijfeld aller ant woord, zelfs van hen die er buiten staan, „ja",aMus begon de heer Constandse zijn rede. Stel dat er inderdaad meer werk komt, zal dit dan de crisis opheffen? Spreker ziet in dit plan niets meer dan een reclame voor cle a.s verkiezingen even als de vorige leuzen die zoo dikwijls door de S.D.A.P. zijn aange heven en waarvan men later niets meer vernam. Spreker noemt dit een navolging van de Belgische partij, ontworpen door Hendrik de Man. Daar heeft men 2'/2 jaar geleden al trouw gezworen aan het plan. Hierna be spreekt den heer Constandse wat het plan voor de Belgische arbeiders heeft afgewor pen. Het tegendeel wat men hier van ver wacht heeft. Scherpe critiek oefent spr. uit op de beloften aan de Belgische arbeiders gedaan. Daarom is er een zeker wantrouwen waarmee men het plan hier te lande ontvangt Wil men de crisis opheffen dan dient men eerst de oorzaak van cle crisis te kennen. Wat is crisis? vraagt spreker. Met eenige voorbeelden toont hij aan het ontstaan van een crisis. Dit is een geregeld terugkeerend verschijnsel als gevolg van het kapitalistisch stelsel. Door het sneller opvolgen van deze verschijnselen krijgt men een meer blijvende 'crisis. Wanneer men dit wil opheffen moet er naar nieuwe afzetgebieden gezocht wor den. Heeft men die gevonden, dan is er weer een korte opleving. Van daar dat men steeds zoekt naar expansie. Deze is er niet meer te vinden. Het kapitalisme zit in dit alles vast en nu kan men hieraan niet ontkomen door het plan van den Arbeid. De S.D.A.P. zegi spr. moest als Marxistische partij dit alles wel weten. Opheffing van de crisis onder een kapitalistisch stelsel noemt spr. een droom Vervolgens bespreekt den heer Constandse „het plan" waarin sprake is van een natio naai herstel. Ook deze kant noemt spr. ge vaarlijk. Socialisme is internationaal en niet nationaal. Spr. noemt dit reaction-nair, omdat geen land. voornamelijk ons land niet, zich zelf economisch kan helpen. -Het een-e land is op een ander land aangewezen. Wat het bedrijfsleven betreft is er dan, zoo zegt men nationaal in deze niets te doen! Dit wordt door spr. ten sterkste ontkend, omdat ons land niet alleen wat de productie der fabrie ken betreft, maar ook voor land- en tuinbouw op de export is aangewezen. Daarom is de opheffing van een crisis in één land niet mo gelijk. Vervolgens bespreekt den heer Con standse het financieele gedeelte van het plan Hiervoor wordt, zoo steit men zich voor, over drie jaar zes honderd millioen geleend, dat In 40 jaar terug is te betalen. Met de voorgestelde rente -moet in dat tijdvak totaal 992mil lioen betaald worden. Ons land heeft, volgens spr. reeds een schuld van 8100 millioen. Zullen de bankiers bereid zijn te leenen indien er geen duidelijke bewijzen zijn, dat terugbe taling zal plaats hebben. Nu kan men zeg gen: de verkiezing zal ons de macht geven. Spreker zegt dat voor een parlementaire macht de bankiers niets geven en men hier dus rekening mee moet houden Ook kan men de bankiers niet dingen geld te geven, zoo lang het privaat-bezit nog bestaat. Daarom acht spr. het nutteloos om bij de arbeiders aan te komen, met een plan waarbij zoo nauw verbonden is het belang der bankiers dat altijd in strijd is geweest met het belang der arbeiders. Na de pauze behandelde spreker meer de technische aangelegenheden in het plan op genoemd. Hierbij wijst hij op de twee groepen waarvan men in deze kan spreken. Onder scheid werd hier gemaakt tusschen het bouwen van huizen en wegen. Huizen kun nen worden bewoond en verhuurd, maar wegen brengen niets op waar later belasting moet betaald worden om deze terug te betalen Ook het inpolderen van grond en het bouwen van fabrieken is niet productief. De fabrieken zullen goederen vervaardigen en de grond vruchten opbrengen, gevolg dat men nog grooter productie-vermogen verkrijgt. In de drie jaren van bouwen en inpolderen heeft men opleving maar daarna een ineen storting en dus weer crisis. Door nieuwe autowegen komt er meer autovervoer, maar krijgen de spoorwegen minder. Deze zitten nu al met een tekort Wat betreft de ver- hoogmg van koopkracht, deze zal, volgens spr slechts stijgen met 5 pet. Met statistische ge gevens tracht spr. dit aan te toonen. De cijfers, die in het plan genoemd worden om trent het aantal arbeiders, dat te werk ge steld kan worden, worden door spr. onder de iope genomen en sterk becritiseerd. Spreken de over de ordening in het plan genoemd, inzake winkelnering en straathandel, dit noemt spreker voor de S.D.A.P., inconsquent. Het Plan van den Arbeid gaat uit van een verkeerde stelling. Volgens spr. kan alleen een crisis worden opgeheven door opheffing van privaat bezit en productiemiddelen. Met een waarschuwing om zich niet in dienst te stellen van het kapitalisme en militairisme maar te werken voor het socialisme, eindigde de heer Constandse zijn betoog. Daar geen der aanwezigen met spr. van gedachten wisselde, werd hierna de verga dering gesloten. Uitvoering kwartet „Onder Ons". Het is heel wat maanden geleden, dat we het gemengd dubbel kwartet „Onder Ons van directeur S. Wiersma gehoord hebben. Tegenslag in de bezetting deden het kwartet karig met uitvoeringen zijn. Nu de dames en heeren zich steviger op elkander hebben in gezongen gaven zij in het Ned. Herv. Ver eenigingsgebouw een propaganda-uitvoering, die in tegenstelling met een veelal gebrui kelijk "gebeuren ditmaal 14 dagen vervroegd was. De avond, die door een, tamelijk talrijk en meerendeels jeugdig publiek werd bijge woond, ving aan met een inleidend woord van voorzitter H. Geerlof. „Onder Ons", dat as. Pinksteren in Vee- nendaal ter concourse gaat, zong een tien tal liederen, waarvan het grootste gedeelte vruchten van eigen bodem waren. Daar be vonden zich twee juweeltjes van Julius Röntgen bij, waar o.i. beter niet mee begon nen had kunnen worden. Omdat de oude Julius vrij hooge eischen aan het gehoor dei- executanten stelt en voor het inzingen ge schikter werk op het repertoire stond. Het bekende Salve Regina van Oberhoffer was een goede gelegenheid het stemmen- materiaal te toetsen. Het fraaist is dan wel het alt- en basregister; de sopranen dragen nog niet genoeg, maar dat moet oefening en wat meer zelfvertrouwen doen. In het mezzo kon ons de klank beter vol doen dan in de forti, waar de stemmen nog homogener moeten klinken. De zwakke plek jes vallen speciaal op in de slotnoot van een zin en ik zou den dirigent aanraden in het bijzonder aandacht te wijden aan het laten doorklinken van accoord; er is nog niet vol doende resonnans in. De weergave van Röntgen's Het Leven en Morgengebed was muzikaal en Onder Ons (al was het succes natuurlijk matig omdat dit werk niet spreekt tot de massa) deed hierin zeker goede dingen. Wierts was met 3 composities vertegen woordigd. In Kinderen van de Soete Weij lie ten de tenoren hooren, dat zij hun partij goed onder de knie hebben, Het klinken der klokken van de bassen was niet fraai, geen resoneeren; de dames zongen soepel en klankvol. De tenoren voldeden goed; het aan zetten vooral was zeker bestudeerd. Van de bloeiende heide zongen de so- praantjes met veel dankbaarheid; het toon- peil kwam door Wierts' zonderlinge modu laties wel eens in gedrang. Toch werd de on gemakkelijke opgave verdienstelijk verwe zenlijkt. Het Transvaalsche Windje was lichter en kwam er hoorbaar vlotter uit. Wierts 3-tal was zeker niet 't minste van den zang, dien we van Onder Ons hoorden. Van Bonset hoorden we De avond valt en Dorpsdans, dat (vooral het eerste) composi tievondsten van jewelste zijn. Hoe kan iemand zoo iets onsamenhangends uitden ken en.... neerschrijven! Hier was Onder Ons een der zeldzame, dat den moed had. En daar hebben we werkelijk waardeering voor. De werkwijze van Wiersma kennende is het haast onnoodig te vermelden, dat deze alles gedaan heeft om het octet muzikaal te la ten zingen met bestudeerde nuanceeringen en vrijwel alles op toon. Verder was er zang van het knapenkoor, met de drie slotgedeelten uit v. Rennes' can tate De schoonste Feestdag, dat we wel eens fijner van de aankomende heeren der twee de stemmen gehoord hebben. In het slot van het slot werd het echter hoorbaar betel en waren de knapen verdienstelijk op dreef. De heldere stemmen oogstten een dankbaar applaus. Debutantjes waren er ook nu weer, evenals zang van enkele meisjes, die de Regenboog en den Nacht bezongen. Na de pauze werd de stemming nog ver hoogd door de opvoering van de welbekende 1-acter „Een pootig- wijfje", dat in deze ge meente in dienst van het publiek aardig ver grijsd is, maar waar velen nog graag naar gaan kijken, JAARVERGADERING. De deze week gehouden algemeene vergade ring van aandeelhouders der N.V. Vischhandel Bückmann en Pool heeft de balans en de ver lies- en winstrekening goedgekeurd en beslo ten de winst over te schrijven naar het boek jaar 1936. Besprekingen over de contract actie. Conferentie in Den Haag heeft nog geen resultaat. Donderdagmiddag heeft op het Departement van Sociale Zaken een conferentie plaats gehad onder lei ding van den rijksbemiddelaar Mr. Dr. S. de Vries Czn., van partijen, be trokken bij de contractactie te IJmui den. Deze bespreking heeft nog niet tot een resultaat geleid, zij zal Dinsdag a.s. worden voortgezet. VOETBALLENDE SUPPORTERS. Daar Stormvogels op Paschen naar Vitesse te Arnhem trokken hebben hun supporters „Blauw-Wit" deze dagen benut, om zelf van leer te trekken. Als tegenstandster werd het sterke Hollandia gekozen. In dezen wedstrijd bewezen de supporters, over enkele goede krachten te beschikken. Vooral de voorhoede was uiterst actief en aan haar was te danken, dat Hollandia met 124 geslagen werd. Vooral J. Groen, en D. Jans, welke resp. 5 en 4 doelpunten voor hun reke ning namen, waren goed op dreef. Zondagmorgen wordt gespeeld tegen H.I.N. uit Haarlem op het terrein van den N.A.S.B. De supporters komen vermoedelijk als volgt uit: G. E. Vastenhouw, P. de Boer, K. Mulder, H. Wijker, C. Mulder. J. Stam, D. Jans, L. Groen. J. Groen, B. Meyboom en L. Wijker. HIJ BETAALDE MAAR LIEVER. Door de politie te Velsen-Noord is in het woonwagenkamp een persoon aangehouden, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond tot betaling van f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Hij betaalde de boete en behield zijn vrijheid. DIEFSTAL OP EEN STOOMTRAWLER Dezer dagen hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan boord van den stoom trawler Voorwaarts, die weer voor de vaart werd klaargemaakt. Zij namen met zich mede een kompas, een sextant, een barometer, een misthoorn, 15 pond meel en nog wat kleinig heden SANTPOORT. Groots wasch. bij de chimpansees, R.C. BREDERODE. De vriendschappelijke wedstrijd tegen Hollandia II te Hoorn op 2en Paaschdag is, doordat Hollandia II een competitiewedstrijd moest spelen, niet doorgegaan. Het is ons echter gelukt een andere tegenpartij te vinden en wel de Aikmaarsche Boys II te Alkmaar, welk elftal dit jaar het kampioenschap der le klasse van den N.H. Voetbalbond heeft ver overd. In verband hiermede werden door den aan voerder van ons elftal voor den wedstrijd bloe men overhandigd, welke attentie ten zeerste op prijs werd gesteld. Na een prettigen en spor tleven wedstrijd hebben onze jongens het onderspit moeten delven en wel met 41. A.s. Zondag worden op ons terrein de vol gende vriendschappelijke wedstrijden ge speeld: 1 uur: Combinatie Brederode n en IIIde Gazelle II (Haarlem). 3 uur: Combinatie Brederode I en IIde Gazelle I (Haarlem). In een vorig bericht is als secretaris genoemd de heer J. de Jager, hetgeen moet zijn P. de Jager adres Hoofdstraat 75. „DE ZORGEN OP ZIJ". Zoo is de titel van de revue, welke „Vox Humana" op 18, 22 en 26 April en 3 Mei a.s. in „Zomerlust" hoopt te gevenzewdkafwdq in „Zomerlust" hoopt op te voeren. Dat men wederom, evenals vorig jaar, deze revue viermaal voor het voetlicht durft te brengen, bewijst wel, dat het bestuur van „Vox Humana" er op vertrouwt, dat „De zorgen op zij" het wel zal „doen". Zooals uit „Een woord vooraf", waarmede het tekstboekje aanvangt, blijkt, is de tekst wederom afkomstig van den voorzitter der vereeniging, den heer J. W. A. Westerhoven. Verder schrijft het bestuur in dit voorwoord: .Alvorens wij echter tot de eerste opvoering konden overgaan, moest er heel wat gebeuren, daar deze revue, vooal wat de aankleeding be treft. veel hooger eischen stelde dan vorige jaren, doch dank zij de spontane medewerking van directeur en leden is alles in gereedheid gekomen. De directeur van ons koor, Joh. Brands, componeerde de revue-muziek, onze penning meester, de heer W. Th. Gerrets, vervaar digde de fraaie décors, terwijl de heer Canne Meijer voor de betimmering en diverse attri buten zorgde. En tenslotte de dames: Vele uren offerde zijn op om de benoodigde cos tumes te vervaardigen. Met zooveel hulp vaardige handen was het tenslotte licht wer ken!" Tot zoover het voorwoord. Men ziet hieruit, hoe geheel „Vox" in de weer is geweest, om straks weer goed voor den dag te komen. Wat de inhoud van de revue aangaat, ver melden we, dat zij uit een proloog en 18 tafe reelen bestaat. De hoofdrollen worden vervuld door mevr. Bep Gerrets—Soreé en de heeren J. W. A.. Westerhoven en W. Th. Gerrets. De 'finale wordt gevormd door „De Vredesvorstin te Genève".

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1