THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR Abessynië verlangt toepassing van alle sancties tegen Italië. V R IJ p A G 17 April; 1936 Italiaansche vredesvoorwaarden verworpen. pe toestand aan het front na den val van Dessie. T de nota, die gistermiddag aan de Mada- 1 era ter hand gesteld is, eischt de Abessyni- vSreêeering naar Reuter meldt van de Com- t sie van Dertien, zooals zij ook van den Senbondsraad zal eischen, 1 Te constateeren, dat Italië zich niet be- Ji verklaard heeft, in het kader van den Volkenbond en in den geest van het pact te 0Dv Dat hefoo'genblik thans gekomen is tegen t aanvaller alle sancties toe te passen zoo- ff- voorzien in artikel 16 van het pact. en zoo- de verplichting na te komen, die alle voikenbondsleden op zich genomen hebben m onmiddellijk het slachtoffer van een aan- Jal te hulp te komen. De regeering van Abessynië heeft beslist geweigerd vredesonderhande lingen met Italië aan te knoopen, in dien de volgende voorwaarden zouden worden gehandhaafd: a. De Volkenbond zal niet aan de onderhandelingen deelnemen. b. De Italiaansche vredesvoorwaar den worden slechts aan Abessynië en niet aan den Volkenbond bekend ge maakt. c. Er zal gedurende de onderhande lingen geen wapenstilstand worden ge sloten en de vijandelijkheden zullen niet geschorst, worden. ne voorwaarden, die Italië voor een onder handeling met Abessynië stelt, bestaan vol- wns Havas uit de volgende punten: lo Over den wapenstilstand zal ter nlaatse onderhandeld worden door be middeling van de bevelhebbers dei- legers in Abessynië. Daarbij moeten tevens veiligheidsmaatregelen worden vastgesteld voor het Italiaansche be zettingsleger. Een van deze maatrege len zou bestaan uit de ontwapening van en de controle op de Abessynische benden. 2o. Na het sluiten van den wapen stilstand zullen vredesonderhandelin gen gevoerd kunnen worden tusschen de gevolmachtigden der beide landen. De Volkenbond zal voor deze onder- handelingen waarnemers kunnen- be noemen, doch zal slechts direct .kun nen intervenïeeren in geval van een .mislukking, of om de tot stand.geko men accoorden te ratificeeren. Voor den opmarsch naar Addis Abeba. Nu de infanterieafdeelingen Askari's en blanke troepen te Dessié zijn aangekomen aldus meldt Reuter--A: N. P. .uit -Djiboeti bereidt een gemotoriseerde colonne, den uijein- delijken opmarsch naar Addis Abeba langs dén keizerlijken weg voor, terwijl de Italiaansche luchtstrijdkrachten boven dezen weg en de omgeving talrijke verkenningstochten uit voeren. Na verscheidene dagen van stilzwijgen blij ken thans de verbindingen -met den Negus te zijn hersteld, gelijk de correspondent van Reu- ter-A. N. P. te Addis Abeba heeft vernomen. Men weet weliswaar niet, waar de keizer zich op het oogenblik bevindt, maar gelooft, dat hij na den slag bij het Asjangimeer een zuid westelijke richting is ingeslagen. Van het Somalifront melden de Abessyniërs een overwinning, zonder dat daarover nadere bijzonderheden bekend worden gemaakt. Wat het. Ogaden-front betreft melden geruchten, dat daar gevechten worden geleverd, maar het schijnt, dat het hier om niet veel meer dan voorpostenschermutselingen gaat. Niets is bekend omtrent de bewegingen van den kroonprins, die uit Dessié was vertrokken voor dat de Italianen daar waren binnengerukt. Eenigen tijd tevoren was- de kroonprins er nog in geslaagd, een groot gevaar, dat Dessié bedreigde, uit den weg te ruimen. Er was na melijk heftige ontevredenheid ontstaan onder 13000 krijgslieden, Wallo's, over de benoeming van een commandant door den Negus, die tot taak had gekregen, deze krijgslieden te reorga- niseeren na de nederlaag der Abessynische legers in het noorden. De krijgslieden maakten aanstalten te deserteeren en kondigden aan, dat zij naar hun haardsteden zouden terug- keeren. Zij sloegen hun kamp öp in de omge ving van Dessié en brachten de tot hun be schikking staande machinegeweren, in stelling, ten einde zich te verdedigen wanneer zij zou den worden aangevallen. De kroonprins stelde toen de Wallo's voor de keus naar hun haard steden terug te keeren, dan wel naar: het front te vertrekken onder een door henzelf gekozen hoofdman. Vervolgens noodigde de kroonprins de belhamels onder de Wallo's uit tot een groot De in Engeland verboden Vredesfilm. Ban opgeheven. LONDEN, 16 April Onmiddellijk nadat de Engelsche Film- Censor het verbod had uitgesproken over de 3 öiinuten-vredesfilm, waarover wij onlangs schreven, is door de producenten de rfilm een actie voor opheffing van dit verbod ingezet. Pers- en Kamerleden woonden speciale ver tooningen bij en het resultaat was, dat ver scheidene bladen zich tegen het optreden van oen Censor uitspraken. Ook Kamerleden spra- ken vol verontwaardiging over het verbod van deze film, die volgens het Kamerlid Lans- "Ury „zoo zachtaardig was, dat hij verwacht zou hebben, dat het Ministerie van Oorlog de film zou toejuichen". In antwoord op deze publieke verontwaar diging heeft het Ministerie van Oorlog, aan hetwelk de Censor van plan was de film ter oeoordeeling voor te leggen, snel handelend, Meegedeeld, dat het niets met de film te ma ken heeft of wil hebben. Het heeft aldus de Nim-Keuringscommissie een slecht figuur la ten slaan. Opnieuw blijkt, dat de invloed van de pu- oneke opinie in Engeland nog steeds groot is en het gebeurde is weer een voorbeeld van cle voorzichtige wijze, waarop de overheid die pa- *i vit opinie telkens peilt, speciaal ten op- cilte van het oorlogsvraagtuk.. VR. S. feestmaal, waaraan een twintigtal opper hoofden deelnamen. Tijdens den nacht, toen deze operhoofden stomdronken na een slemppartij hun roes uit sliepen, namen gewapende gardesoldaten de drie voornaamste opruiers gevangen, onder wie zich een bloedverwant bevond van wijier Yassoe. Deze mannen werden geketend, en per vliegtuig naar Addis Abeba gezonden. Men weet niet wat van hen geworden is. ABESSYNIëRS MELDEN EEN NIEUWE OVERWINNING. ADDIS ABEBA, 16 April. Het Abessynische opper-commando aan het Zuidelijk front meldt, dat op 9 April heftige gevechten heb ben plaats gehad ten Noorden van Neghelli. De Italianen, aldus deze Abessynische mede- deelingen, zijn daarbij teruggeslagen. Zij hebben 321 blanke officieren en manschap pen en 19 Somalisoldaten op het slagveld achtergelaten. De Abessyniërs zouden zes vrachtauto's met munitie en een wagen met 12 machine geweren hebben buitgemaakt. Hun verliezen zouden 17 dooden en 25 gewonden hebben bedragen. Zij zouden hun tegenstanders volkomen verrast hebben. Spanje. Ongeregeldheden duren voort. In verband met bloedige botsingen, welke gisteren' te Madrid plaats hadden heeft de politie 120 personen, meest aanhangers van de Spaansche Phalanx gearresteerd, alsmede 74 arbeiders, die werkzaam waren aan het bouwwerk, vanwaar geschoten werd op den begrafenisstoet van een officier van de civiele garde. De autoriteiten hebben maatregelen geno men en de militie van het Volksfront heeft een ordedienst georganiseerd. Aangezien de minister van binnenlandsche zaken ziek is heeft minister-president Azana, vergezeld) van de ministers Quiroga én Franco zijn intrek in het ministerie van binnenlandsche zaken ge nomen. De socialisten hebben de regeering gevraagd energieke maatregelen te nemen tegen hun vijanden. De anarcho-syndicalistische arbei ders-federatie heeft een proteststaking van 24 uur afgekondigd voor Madrid, welke te midder nacht is begonnen. In den afgeloopen nacht te 1 uur brachten de vertegenwoordigers van de vakbonden, so cialisten. de leiding van het Volkshuis en de marxistische jeugd een bezoek aan Azana. Na afloop verklaarde een afgevaardigde, dat de proletariërs-klasse zich naar Azana had bege ven om een protest in te dienen tegen de „fascistische aanslagen'^. Hét is nog niet bekend, of de socialisten deel zullen nemen aan de staking. Zeid-Amerika, Hoofdpijn, Kiespijn. Al wat U 1100- dig heeft om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Drog. (Adv. Ingez. Med.) De toestand in Venezuela verward. De toestand in Venezuela is nogal verward. Volgens uit Georgetown (Br. Guyana) ont vangen berichten is de atmosfeer geladen en zijn in de kleine Venezuelaansche havens teekenen van vreemdelingenhaat te bespeu ren. Andere berichten, afkomstig uit Cara cas, zeggen, dat zich geen nieuwe ongere geldheden hebben voorgedaan, dat overal rust heerscht, en de regeering over de noodige middelen beschikt om de orde te kunnen handhaven. (Reuter A. N. P.) Gemève. Treedt Chili uit den Volken hond? Volgens het „Chileensche blad „El Mercu- rio" heeft een groep parlementsleden, waarin de machtigste partijen vertegenwoordigd zijn een -wetsontwerp voorbereid, dat Chili's uit treding uit den Volkenbond beoogt. Omtrent het standpunt der regeering is niets bekend, doch het blad voegt er nog aan toe, dat de Volkenbond niet heeft gedaan, wat men ervan verwachtte. Engeland's houding in de Abessynische kwestie. Het Hoare-Laval-plan weer op het tapijt? Onze Londensche correspondent schrijft: In de gezaghebbende kringen, waar wij als de gelegenheid het vraagt ons licht opsteken, is vóór Eden's vertrek naar -Genève nog eens herhaald, dat Engeland even ver wil gaan als andere Volkenbondslanden in de toepassing van sancties tegen Italië, Weer werd er nadruk op gelegd dat Engeland onder geen omstandig heden in het Italiaansch-Abessynische con flict onafhankelijk van de rest kan optreden. Om die reden wordt het geloof aan een nieuw gevaar voor een Engelsch-Italiaansch conflict in de Middellandsche Zee dat eenige bladen voeden in de genoemde kringen niet ge deeld. Petroleumsancties zijn nog mogelijk, vindt men hier. Maar in dit stadium van den oorlog is haar doeltreffendheid nog veel twijfelach tiger dan ze eenige maanden geleden al was. Men blijft waarde hechten aan de bestaande sanctie-maatregelen, die voortdurend druk op Italië blijven uitoefenén en het sterker zullen doen naarmate ze langer, duren en zoo lang er geen verzwakking intreedt in haar toepas sing. Engeland blijft er bij monde van ^'.nis- ter Eden in Genève op aandringen ~e in geen geval zullen worden opgeheven "ng de vijandelijkheden voortgaan. Men bes...., dat militaire en maritieme sancties den oorlog snel ten einde zouden kunnen brengen. Maar haar toepassing is uitgesloten zoo lang Frank rijk Italië tot eiken prijs te vriend wil houden. Hoewel een verscheidenheid van gezagheb bende stemmen blijft uitroepen dat de aanval ler in geen geval rriag worden beloond voor zijn euveldaden kan men niet meer hopen, dat deze opvatting zal zegevieren. Men kan hoog stens verwachten, dat de vredesregeling in overeenstemming zal zijn met het door de Britsche openbare meening enkele maanden geleden met verontwaardiging verworpen Hoare-Laval-plan. De kracht der verontwaar diging slijt als de verontwaardiging zelf met den tijd af. Het. Hoare-Laval-plan was niet karig met zijn belooning van den aanvaller. Men hoort, nog met schuchtere hoop uitleggen, dat Abessynië het lot van dit plan wellicht zal kunnen ontgaan indien het kamp kan blijven geven tot den regentijd. Dat be teekent in wer kelijkheid, dat het nog wel een jaar weerstand zou kunnen bieden in welk geval de thans wer kende sancties een beslissenden invloed zouden hebben op het verloop van den krijg. Grootsch opgezet plan van een Nederlander. 50 kilometer van de rivier zonder eb en vloed. Ernstige onlusten te Lemberg. Dooden en gewonden tijdens incidenten bij een begrafenis. Reuter-A.N.P. meldt uit Warschau: Te Lwow (Lemberg) hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad naar aanleiding van de begra fenis van den werklooze, die dezer dagen bij een botsing met de politie is gedood. De politie moest verscheidene malen met geweld een aantal betoogers verspreiden. Tramrij tuigen werden omvergeworpen en op verschei dene plaatsen werden barricades opgericht. Omtrent deze botsingen publiceert het Pool- sche Telegraafagentschap een officieele mede- deeling, waarin o.m. gezegd wordt: Donderdag is het in Lemberg tijdens de ter aarde bestelling van een zekeren Wladislaw Kozak tot botsingen gekomen met commu nistische en andere elementen. De uit ver tegenwoordigers van vakvereenigingen be staande begrafeniscommissie had in overeen stemming met de autoriteiten de bijzonder heden van de ter aarde bestelling geregeld, en tegelijkertijd een waarborg gegeven, dat orde en rust door een eigen veiligheidsdienst zou den worden gehandhaafd. Helaas is deze waarborg niet nagekomen. Het meerendeel der deelnemers maakte zich schuldig aan excessen, waarbij zij venster ruiten insloegen en winkels binnendrongen. Op eenige plaatsen in de stad werd de politie met revolverschoten en steenen ontvangen. Van haar kant was de politie gedwongen van de wapenen gebruik te maken. In den loop der botsingen werden drie personen gedood. Een aantal anderen werd gewond. Onder de gewonden bevinden zich verscheidene agenten van politie. Het verschil tusschen het officieel opge geven aantal dooden en een vroeger bericht, dat van tien dooden melding maakte, zou zijn verklaring kunnen vinden in de omstandig heid, dat het officieele communiqué geen na dere bijzonderheden vermeldt omtrent het aantal zwaar gewonden, die na in het zieken- huis te zijn opgenomen, aan hun verwondin geen ïijn overleden. Neuwkeurige gegevens hieromtrent ontbreken nog. ERNST LUBITSCH TE MOSKOU. MOSKOU, Vrijdag. De bekende Amerikaan- sche filmregisseur Ernst Lubitsch is te Moskou aangekomen. (A.N.P.) Vliegtuig op hangar gevallen. Vermoedelijk drie personen om het leven gekomen. Uit- Londen, 16 April: Tijdens een oefen- vlucht van een toestel der luchtvaartschool, viel dit op een hangar en vloog in brand. De beide inzittenden werden daarbij gedood, ter wijl waarschijnlijk ook een persoon, die zich op het oogenblik van het ongeval i>n de han gar bevond, om het leven is gekomen. (Reuter) De „Ranpura" weer ulot. Deel der lading van boord gehaald. Naar Reuter uit Gibraltar meldt is op den derden dag na de stranding de „Ranpura", het Britsche schip, dat met een millioenen- lading aan Chineesche kunstschatten nabij Gibraltar op de rotsen liep, vlotgebracht. Het vlotbrengen gelukte eerst, nadat een gedeelte van de lading en van de aanwezige brandstof van boord was gehaald. Hierdoor was het vaartuig in totaal driehonderd ton lichter ge maakt. Een dam in de Theems. (Adv. Ingez. Med.) De sinds vele jaren In Londen woonachtige kunstschilder A. van Anrooy exposeert op de tentoonstelling van het „Royal Institute of Water-Painters" een imposant schilderij, een panorama van de Theems te Woolwich met op den voorgrond een geweldigen dam, voor zien van vier groote en twee kortere sluizen. Deze dam, die bestemd is om het getij bij Woolwich op te houden en zoodoende o.a. de jaarlijksche overstroomingen te beperken dooi de verdere rivier vrij te maken van eb en vloed, bestaat voorloopig nog alleen op schil dersdoek. Het plan voor een dergelijken dam is af komstig van den thans in Londen gevestigden oud-Nederlander, ir. J. H. O. Bunge, die Januari 1935 een vereeniging vormde om zijn idee te propageeren. Deze vereeniging, de „Thames Barrage Association" is onlangs aan gezocht om vertegenwoordigd te zijn in het „Parliamentary Science Committee", 'n instel ling in het leven geroepen om parlementsle den van voorlichting te dienen. Het eerste resultaat van de aansluiting bij dit Comité was, dat de heer Maclaren dezer dagen in het parlement aan den Engelschen minister van transport de vraag heeft gesteld „welke de gronden zijn voor zijn weigering om stappen te nemen tot het houden van een openbaar onderzoek inzake het voorstel, dat een delega tie van de „Thames Barrage Association" op 17 October j.l. onder zijn aandacht heeft ge bracht. Mr. Hore Belisha, de minister van transport heeft hierop geantwoord, dat het bewuste voorstel niet voldoende steun heeft om de kosten en de moeite van een openbaar onder zoek te rechtvaardigen. De Londensche correspondent van het A. N. P. heeft naar aanleiding hiervan een onder houd met den heer Bunge gehad, die zich op timistisch uitliet over dit ontwijkend antwoord van den minister. Het beteekent, zeide hij, dat zoodra we hem van voldoenden steun blijk geven, een open baar onderzoek aan de orde is, En zonder dat komen we er niet. Verscheiden transport-ofgaiiisaties, zooals de „London Chamber of Commerce, Transpor tation-Committee", hebben ons in de- af;, loopen maanden hun steun verzekerd en het blijkt meer en meer, dat niet alleen transport, maar ook bijv. publieke gezondheid voordeelen van ons plan zullen ondervinden, zoodat ook het ministerie van gezondheid er bij betrok ken dient te worden. Ir. Bunge's plan komt in korte trekken hier op neer: Tot nu toe dringt het getij de Theems ongehinderd binnen, waardoor de rivier tot aan Teddington, ten zuidwesten van Londen, aan eb en vloed onderhevig is en waardoor de scheepvaart vooral tijdens laag water ernstig wordt belemmerd. Een dam met sluizen te Woolwich ten Oosten van het centrum van Londen zou de geheele rivier boven Wool wich (50 K.M.) vrij van eb en vloed maken. Hetgeen veel voordeelen biedt. Schepen, lich ters en booten kunnen dan ten allen tijde pakhuizen bereiken en verlaten, toegang tot en onderhoud van de dokken zou aanmerkelijk worden vereenvoudigd. De electrische centra les langs de-rivier zouden over beter en mee: water en over geregelden toevoer van brand stoffen kunnen beschikken. De slijtage van bruggen en wallen zou door het opheffen van de schuring van eb en vloed aanmerkelijk verminderen, de rivier zou minder verzanden en dus minder baggerwerk noodig maken, de Theems zou ook in de stad bruikbaar worden voor watersport, door het ontbreken van ge vaarlijke ge tij-stroomingen (in sommige deelten van Londen heeft de Theems een snelheid van 6 K.M. per uur), toenemend ver keer op de rivier, ook voor passagiersvervoer, zou de overbelaste wegen aanzienlijk ontlas ten en het grootste gedeelte van Londen' rioolvuil, dat ten oosten van Woolwich wordt uitgelaten, zou door den dam buiter. de stad worden gehouden. „De feiten getuigen aan alle kanten voor ons plan", vertelt de heer Bunge, „maar we stuiten, zooals altijd, op zooveel tegenstrijdige belangen, dat het nog wel eenigen tijd zal du ren, voordat de Engelsche regeering het aan pakt. Dat hindert niet", meent hij lachend, „we kunnen wachten". (Als lid van de Zui- derzee-vereeniging, die in het verleden een vrijwel eindeloos geduld heeft moeten hebben, weet hij wat wachten beteekent). Sinds Mei van het vorig jaar hebben we vie: groote branden aan de Theems gehad, wier bestrijding ernstig werd belemmerd door laag water in de rivier. Wanneer zal de gemeente Londen deze zaak ernstig aanpakken? Moeten de parlementsgebouwen soms eerst in brand staan? Toch geloof ik, zei ir. Bunge tenslotte, met 1 Hollandsch geduld en met Hollandsche volhar ding, dat we over een jaar of tien een stuk verder zullen zijn in de richting van de ver wezenlijking van ons plan, dat voor den han del, schoonheid en gezondheid van Londen van zoo vitaaal belang is. Man ontmoet zijn „overleden" Zonderling voorval in een Engelsch plaatsje. „Ik heb je begraven...." „Toch ben ik hier Deze fragmenten van een gesprek tusschen een man en zijn vrouw, die hij dood had ge waand en op wier graf hij tweemaal bloemen haci geplaatst, maken deel uit van een merk waardig drama, dat zich volgens de „Daily Mail" Dinsdag afspeelde in het plaatsje Eccles bij Manchester. Sinds eenige dagen was Mrs. Ethel Williams vermist. Haar man, een 23-jarige werklooze chauffeur, zocht naar haar en vernam van de politie dat een lijk gevonden was in een nabije rivier. Het lijk was slecht te identifi- ceeren. doch afgaande op twee herkennings- teekenen stelde men vast, dat men te doen had met het lijk van mevr. Williams, Dientengevolge werd het lijk door de zor gen van den treurenden echtgenoot begraven. In werkelijkheid verbleef Mrs. Williams in Huil. Toen zij naar Manchester terugkeerde en daar een vriendin bezocht, hoorde zij dat zij „begraven" was- Zoo kwam het dat Mrs. Williams op zoek ging naar haar echtgenoot en zij trof hem op straat. Als in een droom hoorde de man zijn vrouw zeggen: „Hallo Frank", en niet voordat zij hem aanraakte ge looide hij niet met een geest te doen te heb ben. Intusschen ondervindt het echtpaar op het oogenblik moeilijkheden met de ambtenaren van cien burgerlijken stand, die zich een der- gelijken wispelturigheid van een overleden echtgenoote niet kunnen indenken. Er zai een heele procedure noodig zijn om de acte van overlijden te vernietigen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Sim gaat zoodra hij bij het dorp Kiboe aangekomen is, heel bedacht zaam te werk. Hij speurt een tijdlang in den omtrek rond, totdat hij de ruïne ontdekt heeft. „Dat lijkt me een prachtige schuilplaats voor zoo'n monster," denkt het slimme vosje. Sim begeeft zich meteen op weg naar den heuveltop en bij het poortje van den bouwval aan gekomen, begint hij zijn geheimzinnige bagage uit te pakken. Kijk maar eens wat er voor raars te voorschijn komt! Het is een hoed en een jas, maar die kleedïngstukken zien er wel erg ongewoon uit. Op het volgende plaatje zul je zien, wat Sim daarmee voor heeft. TIJGERTERREUR LN BENGALEN. In Bengalen wordt bijna iedere week een man, vrouw of kind door een tijger gedood. Volgens een rapport van de regeering van Bengalen, zoo meldt het A.N.P. over het "jaar dat 31 Maart 1935 eindigde, zijn in dat tijdvak 45 personen door tijgers gedood. Luipaarden hebben drie mannen en een vrouw het leven benomen, terwijl wilde olifanten vier mannen en een vrouw hebben gedood. Daar staat tegenover, -dat jagers in dezen tijd 37 tijgers en drie welpen hebben ge schoten. Moskou heeft 3.650.000 inwoners. Aantal inwoners sinds 1930 met een millioen toegenomen. In de laatste jaren hebben industrie en be drijf zich te Moskou geweldig ontwikkeld. Sinds 1930 is het aantal inwoners van Moskou met bijna: 1 millioen toegenomen. Het be draagt" thans ongeveer 3.650-000- In 1931 telde Moskou 340 000 arbeiders, thans meer dan 600 00- Tientallen nieuwe be drijven zijn opgericht. In 1936 zal zoo meldt het A. N. P. voor de bouwvakken 2V2 milliard roebels worden beschikbaar gesteld tegenover meer dan 560-000 roebel in 1931. In een op 14 April ge houden, .plenaire, zitting van de Sovjets van Moskou is het besluit bekrachtigd aangaan de een nieuwe.indeeling der stad. Het aantal districten wordt van tien gebracht op 23. De grenzen der districten worden vastgesteld overeenkomstig het algemeene plan voor de reconstructie van de hoofdstad. DARklfi PROGRAMMA ZATERDAG 18 APRIL 1936. HILVERSUM 1 1875 M- KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinder uur. 4.00 Gram.pl. en KRO-Boys. 5.30 Esperan to. 5.45 Gram.pl. 6.20 Lezingen en Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.10 Reportage. 8.25 Gram.pl. 8.30 KRO-Orkest, KRO-Boys, conférence en gram.pl. (Om 9.30 Sportoverzicht)10.30 Be richten. 10.35—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Trio de Gorter, VARA-tooneel en voor dracht. 12.00 Gram.pl. 12.30 Variatieconcert. 1 30—1.45 Gram.pl. 2.00 Gram.pl. 2.30 Lezing. 2.45 De Wielewaal. 3.15 Gram.pl. 3.30 R'damscn Philh. Orkest, mannenkoor „Orpheus" en soliste. 4.30 Lezing. 4.50 Vervolg concert. 5.40 Causerie. 6.05 Orgelspel. 6,30 „Film Theater". 7.00 Gram.pl. 7.15 Terschellingsche uitzending. 8.00 Berichten. 8.10 VARA-orkest en sopraan. 8,55 Xylofoonduetten. 9.10 VARA-Maandrevue, m.m.v. de Flierefluiters en solisten. 9.40 VARA- Varia. 9.45 The Jungle Serenaders. 10.00 Be richten. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11.15 VARA-orkest, tooneelspelers en solisten. 11.40—12.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC.-Northern orkest, m.m.v. solist. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2 20 BBC-Sc.hotsch-orkest, m.m.v. zangsolist. 3.50 Gram.pl. 4.05 Rugbyverslag. 5.05 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sport- praatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.20 Week endprogramma. 8.05 Het Parkington Kwintet. 8.50" Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theaterorkest, m.m.v. solist. 11.30 Voor dracht. 11.50 Berichten. 12.00—12.20 Dans muziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascalorkest. 5.50 Gram.pl. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dans muziek en populair concert. KEULEN, 456 M 5.20 Omroeporkest, 11.20 Populair concert. 1.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma m.m.v. Omroeporkest, trio en solisten. 5.20 Omroep- kwintet. 7.30 Dansmuziek. 9.50—11.20 Orkest concert en solisten. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Klein-orkest. 1.30 Zigeunermuziek. 3.20 Gram.pl. 3.35 Populair concert. 4.50 Gram.pl. 5.20 Muzik. causerie (Met gram.pl.) 6.20 Zigeu nermuziek. 7.20 Zang. 8.20 Cabaret. 9.20 Klein- orkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M 12.20 Gram.pl. 12.35 Zigeunermuziek. 1.30 Kleinorkest. 2.20 Populair concert. 3.50 Gra- mof.pl. 4.05 Pianorecital. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Populair concert. 6.35 Gram.pl. 6.50 Zang en voordracht. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Caba retprogramma. 9.50 Gram.pl. 10.30 Kamermu ziek. 11.20 Gram.ol. 11.35 12 20 Dansmuziek. dl: t: chi.ands*;ni)i:r. 1571 m. 7.30 Dansmuziek. 9.2Ö Berichten. 9.50 Solis- tencöncert. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3