Vrouwenschaak. BEVERWIJK. Commandant van de brandweer jubileert. Veertig jaar strijd tegen het vuur. De heer H. BLOM. De commandant van de brandweer, de 'heer Herb. Blom zal op Maandag 20 April zijn veertigjarig jubileum als brandweerman herdenken. De jubilaris, die op 31 December 1875 te Beverwijk werd geboren, zag zich op 21-jarigen leeftijd, namelijk op den 20sten April 1896 aangesteld als lantaarndrager bij de plaatselijke brandweer. Na twee jaar werd hij slangenbewaarder, daarna kwartiermeester van de klokkenlui ders van het raadhuis en vervolgens kwar tiermeester van slangenwagen no. 1. Op 1 Juli 1919 werd de heer Blom bevorderd tot waarnemend commandant. Toen de heer J. v. d. Werff overleed werd de heer Blom op 1 Januari 1927 benoemd tot commandant. In den loop der jaren heeft de heer Blom een algeheele reorganisatie van de brand weer meegemaakt. Op allerlei gebied werden wijzigingen aan gebracht, die 'het werk van de brandweer veel doeltreffender maakten. Ten gevolge van verschillende maatregelen kon het aantal manschappen, dat vroeger zelfs 165 bedroeg belangrijk worden terugge bracht. De aanschaffing van de motorspuit beteekende natuurlijk een grooten vooruit gang. De brandweer beschikte voor dien tijd slechts over twee slangenwagens, die dien den om de slangen naar den brand te ver voeren. De waterleiding leverde het noodige bluschwater. Veel kon de brandweer er niet mee uitrichten en het is zeker als een groot compliment te beschouwen voor de brand weer. dat zij er altijd in kon slagen ook bij de meest felle branden de belendingen te behouden. Slechts éénmaal !s haar dat niet gelukt, namelijk bij een brand, die in een café in de Breestraat woedde en waarbij toen ook Bleeker's Manufacturenmagazijn verloren ging. De heer Blom heeft heel wat branden hel pen blusschen. groote en kleine. ,,Ik heb nooit aan sport gedaan", vertrouwde de a.s jubilaris ons toe. maar vechten tegen het vuur was mijn grootste liefhebberij". En dat heeft de jubileerende commandant dan ook met grooten ijver en voorbeeldige plichtsbetrachting veertig jaren lang ge daan. De verstandhouding tussohen de man schappen en hun commandant is van zeer prettigen aard en het gewichtige werk wordt steeds in de beste harmonie verricht. Ook de samenwerking met de politie laat nimmer iets te wenschen over. Het ligt dan ook voor de hand, dat het den jubileerenden brandweercommandant niet aan belangstelling zal ontbreken. Op den dag van >?i,in jubileum. Maandag 20 April, zal de heer Blom' des voormiddags te half twaalf ten stadhuize worden ont vangen. Ook de brandraad zal daarbij tegenwoor dig zijn. Des namiddags van 3 tot 5 uur zal de ju bilaris in het Kennemer Hotel een receptie houden, waarbij iedereen in de gelegenheid zal zijn den heer Blom te complimenteeren. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Neder- landschen Tuinderbond zal op Dinsdag 21 April in het café van den heer Steyn aan de Tulpenlaan een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zal een bespreking wor den worden gevoerd over de op 8 April ge houden gecombineerde vergadering met den L.T.B. en den Chr. Boeren- en Tuindersbond. CONCERT DOOPSGEZIND KERKKOOR. Het Doopsgezind Kerkkoor, dirigent de heer H. van Dijk, zal op Donderdag 30 April in het kerkgebouw aan de Meerstraat een concert geven. Het koor zal werken ten gehoore bren gen van Corelli, Bach, Schumann, Handel en anderen. Instrumentale medewerking aan dit con cert verleenen de heeren K. Stadt, trompet en Ph. F. Vlessing, cello. De nieuwe bioscoop programma's. HAROLD LLOYD IN LUXOR. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer de komische film ,De Melk boer" met den bekenden filmkomiek Harold Lloyd in de hoofdrol. Aan het grappige ver haal is het volgende ontleend: Een van de goedmoedigste vriendelijkste menschen ter wereld is Burley Sullivan, melk bezorger van de Melkinrichting „De Zonne bloem". Hij is niet een van de beste melk bezorgers, maar hij slaagt er toch in voor zich zelf, zijn zuster Mac en zijn oude paard Agnes voldoende contanten bij elkaar te scharre len Als kleine jongen was Burley een zwak ventje en daarom heeft hij in zijn jeugd zich een eigenaardige tactiek eigen gemaakt, een snelle duikbootbeweging met het hoofd, die hem in staat stelde de minder vriendelijk be doelde steenen, tomaten, en andere projec tielen, die zijn vriendjes hem naar het'hoofd wierpen, mis te loopen. Op een avond wordt Burley's hulp ingeroe pen om zijn zuster te verdedigen tegen de on- gewenschte attenties van twee als „heer" vermomde personen. Beide willen hem neer slaan, doch Burley duikt en de twee boeven raken elkaar in plaats van hem, met het ge volg, dat de een bewusteloos ter aarde zinkt. Hét blijkt de wereldkampioen boksen mid dengewicht te zijn en in de sensatie, die het bericht, dat de kampioen knock-out geslagen is, in de kranten teweeg brengt, wordt Burley op slag beroemd, hoewel hij volkomen on schuldig aan het geval is. Gabby Sloan, de manager van Speed Mc. Farland, den kampioen, komt op het idee om Burley als bokser te engageeren, hem eerst een paar kleinere wedstrijden te laten win nen door zijn tegenstanders om te koopen, om hem ten laatste voor een uitverkochte zaal tegen Speed te laten uitkomen,'waarbij Speed hem dan gemakkelijk zal overwinnen, en al dus zijn naam in eere herstellen. Eindelijk zal dan de lang verwachte wed strijd van Burley tegen Speed Mc. Farland plaats vinden. Doch Mr. Austin, de directeur van de melkinrichting, heeft de grootste moeite om de beide boksers te bewegen het contract te teekenen. Burley krijgt woorden met zijn meisje, die hem een onuitstaanbaar verwaanden vent vindt en niets van de bok- serij moet hebben. Dus weigert onze melk boer nog langer te boksen, totdat Gabby hem met sluwe praatjes weer op een ander idee brengt. Dan echter weigert Speed, want hij is intusscben verliefd op en verloofd met Burley's zuster en zij weigert met hem te trouwen, als hij eerst haar broer knock-out zou slaan. Ook Mac is echter kwaad op haar broer om diens verwaandheid en als zij op een gegeven oogenblik diens arrogante houding niet meer kan uitstaan, geeft zij haar verloofde permissie haar broer een pak slaag te geven. Op den avond van den wedstrijd is Burley nergens te vinden. Speed wacht ongeduldig in zijn kleedkamer, als Burley plotseling bin nenkomt met een pasgeboren veulen onder zijn arm. Het is het veulen van Agnes! Burley is in haar moeilijkste uur bij haar geweest, en heeft het beestje als mascotte meege bracht. Het veulen slaat Speed met zijn hoeven tegen zijn kin, en Speed is knock-out. Gabby tracht hem bij te brengen met am monia, doch in de haast geeft men hem te drinken uit een fleschje gemerkt Insomnia (slaapmiddel). De beide tegenstanders ver schijnen in den ring en bij den eersten stoot den besten rolt Speed ter aarde en blijft slapend liggen. Burley Sullivan, de boksende melkboer, is wereldkampioen. Voor deze oerkomische film zal wel belang stelling bestaan. LEZING VOOR DEN CHRISTEN VROUWEN BOND. „De opvoeding tot het huwelijk". Dit was het onderwerp, dat de heer E. H. Bos uit den Helder gisteravond in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster- wi.ikstraat voor den Christen Vrouwenbond behandelde. Ter inleiding hiervan las de presidente, mevrouw van Katwijk de toepas selijke bijbelgedeelten Genesis 29 14 en Matth. 193 6. De heer Bos constateerde, dat vooral tegenwoordig de menschen in hun oppervlakkig leven de dingen meer onder gaan dan beleven, terwijl toch een allereer ste eisch is dat men zich om in een goede levensverhouding te komen in alle levens richtingen bewust moet instellen. Onder alle levensverhoudingen neemt het huwelijk een hoogst belangrijke plaats in. De beteekenis van deze instelling is naar alle zijden van groot gewicht, persoonlijk, maat schappelijk. kerkelijk, maar niet in de laat ste plaats ook van ontzaggelijke waarde voor ons geestelijk leven. In verband met de moei lijke en veelzijdige huwelijksproblemen wil de de heer Bos in het bijzonder de twee pun ten ..Het wezen en de beteekenis van het hu welijk naar de Christelijke opvatting" en „De voorbereiding indien mogelijk tot het huwelijk" bespreken. In dezen tijd, aldus spreker, van totale ontwrichting is ook in het huwelijk een ver wording op te merken. Ook hier doet de ont zaggelijke reactie zich gevoelen, waarin de wereld, na den grooten wereldoorlog, wordt bewogen. Over de vraag: „Wat is het huwelijk?" is veel geschreven en gesproken. Dr. M. van Mourik Broekman zegt o.a. in zijn werk „Erotiek en huwelijksleven", „Het huwelijk is een georganiseerd liefde-leven". (Te Amsterdam is een vrouioelijk schaaktournooi gehouden om den titel Amsterdamsch kampioene.) De vrouw, zoo bedreven in allerlei zaken, Die vaardigheid eischen van hand en verstand, Heeft nooit veel bereikt in de kunst van het schaken, Dat geldt voor de wereld, niet slechts voor ons land. Het is niet zoo makkelijk, dit te verklaren, Het is een der raadselen van het geslacht, Dat immers, door list aan volharding te paren, Door d' eeuwen zooveel reeds tot stand heeft gebracht. De vrouw heeft in 't denkspel haast altijd gewonnen, Als 't ging in den strijd om en tegen den man Wij zijn in haar handen slechts zwakke pionnen, Hoe komt het dan toch. dat ze dit niet goed kan. Sinds Euwe het wereldembleem heeft veroverd. En 't schaken zoo'n duchtigen paardensprong nam, Heeft d' edele kunst ook de vrouwen betooverd, Met name de vrouwen der stad Amsterdam. Zij hebben nu reeds om den titel gestreden, Het spel was verwoed, ook al eindigde 't „mat", Toch zag men niet dat er voor later of. heden, De kiem van een vrouwlij ke Euwe in zat. En als ik dan toch een conclusie moet maken. Die mooglijk de kern van dit schaakprobleem raakt, Dan is het: een vrouw behoort zelf niet te schaken, Zij wordt slechts, naar oude traditie geschaakt. P. GASUS. Het bezwaar tegen dit geschriftje, dat ook uitvoerig de geestelijke verhouding tusschen man en vrouw en het verkeerde van een sterk individualistisch standpunt naar voren brengt, is volgens spreker, dat het niet uit gaat van een Bijbelsche norm. Het is zuiver menschelijk bekeken en nog wel van een bui tengewoon idealistisch niveau. Vervolgens behandelde de heer Bos de uitlatingen van den Christus over het huwelijksleven en het verband. Als hoofdtekst noemde hij hierbij: „Wat god samengevoegd heeft, dat zal de mensch niet scheiden". Dit is een felle aan klacht tegen den geest van onze eeuw. waar bij de ontsluiting van het huwelijk dikwijls usance is geworden. God heeft den mensch samengevoegd als aanvulling, om door de werkende kracht van de twee-eenheid tot verrijking van den enkelen mensch te ko men. Waar nu door een verkeerde levens houding en richting deze eenheid in zooveel huwelijken ondergaat is het aldus spreker een noodzaak, dat de kinderen opgevoed worden tot het huwelijksleven. Het is onmo gelijk om deze opvoeding zoo te doen zijn dat zij gehéél voorbereid zijn, omdat hierbij re kening gehouden moet worden met de gees telijke en moreele gesteldheid van ieder kind afzonderlijk. Een eerste eisch noemde spre ker echter gehoorzaamheid. De bijbel leert gehoorzaamheid aan God. De kinderen moe ten ook de ouders onvoorwaardelijk gehoor zamen, daar het ongecontroleerd toegeven aan wenschen en verlangens voor hun later leven funest kan werken. Verder was vol gens spreker een groote noodzaak de geest in huis goed te doen zijn. De kinderen, zoo wel jongens als meisjes kunnen wanneer zij ouder zijn, door een prettige gedachte aan hun thuis een grooten steun krijgen. Ten slotte wees de heer Bos er op, hoe verkeerd het kan zijn de kinderen, vooral wanneer zij zelf daarover beginnen verkeerde of ontwij kende antwoorden te geven. Jaarvergadering „Vrije Veiling". De Coöperatieve Veilings- en Aankoop- vereenïgir.g „Vrije Groenten en Fruitveiling" hield Donderdagavond in de bovenzaal van het veilingsgebouw „Kennemerland" ha ai- jaarvergadering. De voorzitter, de heer R. W. A. Muyen constateerde in zijn openings woord,* dat de resultaten van de Vereenigde Veilingen aan de verwachtingen hebben be antwoord. Had de vereeniging nog afzonder lijk geveild, dan zou bij een mindere omzet van f 20.000 ongetwijfeld een aanmerkelijk verlies zijn geleden. Door de samenvoeging van het bedrijf kan nu economischer wor den gewerkt, zoodat de exploitatie rekening ditmaal een klein overschot te zien geeft, dank zij ook de medewerking van de Coöp. Boerenleenbank. Terloops sprak de voorzitter over de plannen voor de stichting van een nieuw veilingsgebouw door de particuliere veilingen, dat reeds zooveel stof heeft doen opwaaien en wees daarna op het geringe ef fect van den tuinbouwsteun voor de streek „Kennemerland", o.m. veroorzaakt door de geringere opbrengst per oppervlakte en den hoogeren productieprijs van de aardbeien. In Barendregt en Zeeland is de productieprijs la ger. zoodat men daar tevreden kon zijn over de opbrengst. In Kennemerland kon op de hoofdcultuur geen steun worden ontvangen, niettegenstaande het feit, dat de aardbeien den kostprijs niet konden opbrengen. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat de Ver eenigde Veilingen een lageren omzet van f 80.000 hadden, waardoor een bedrag van f 5500 minder aan provisie werd ontvangen. Na vaststelling der notulen werden de ba lans en de exploitatierekening over 1935 uit gebracht. De balans sloot met een eindcijfer van f 73,717,96 en een nadeelig saldo van f 2571,48. De gebouwen en de terreinen staan op de ba lans voor een bedrag van f 19.600. Onder de schulden zijn o.m. opgenomen de posten Coöp. Boerenleenbank f 40145,19, hypotheek o.g. f 25.000. De exploitatierekening sloot in baten en lasten met een bedrag van f 3486.74. Het ba tig saldo op de exploitatierekening was f 797,49 te reserveeren voor dubieuse debiteuren f 222.56, verplichting N.V. Bloembollen veiling f 548,72 en voor de afboeking van het nadee lig exploitatiesaldo 1933 f 26,21. Zoowel de balans als de exploitatierekening werd vastgesteld. De vergadering kon zich vereenigen met de voorgestelde reserveering van het exploitatieoverschot. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Waagmeester herkozen. In de plaats van den heer H. Houtwipper, die bedankt had voor een herbenoeming werd gekozen de heer Van Wijngaarden. De aftredende commissaris, de heer G. Schoehuys, werd herkozen. R.K. TECHNICI. De R.K. Bond van Technici „St. Bernulphus" zal op Dinsdag 21 April in Hotel „Ter Burg" een ledenvergadering houden ter bespreking van 'de Algemeene vergadering en van de zomerpropaganda. CASTR1CUM VOETB." Voetbalprogramma voor Zondag 19 April aanstaande: Vitesse 3—M. S V. 2. Aanvang 2.30 uur. R. K. VOLKSBOND. Er wordt een ledenvergadering gehouden Maandagavond 2C April in de zaal van Lunchroom B. Kuilman. M. GLORIE OVERLEDEN. Donderdag overleed in den ouderdom van 81 jaren de heer M. Glorie, lid van het R.K. Armbestuur VRIJDAG 17 APR IR i936 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Martha, d. van Hendrik Gerard us Brakenhoff en Martha Maria Om Theodora Catharina, d. van Johannes Lm en Geertruida van der Eng; Cornells Wilbur dus Nicolaas, z van Johannes Brakenhnft en Jansje Burger 011 Ondertrouwd: Marinus Albertus Hofstede oud 25 jaar te Castricum en Aafje Kwatiiï oud 26 jaar, te Castricum; Johannes de R0O|j' oud 23 jaar, te Castricum en Johanna Marïï van Rosse, oud 21 jaar, te Amsterdam. Getrouwd: Karl Erich Gerth en Johanna Hendrika Frederika de Fost. 14 Overleden: Johannes Wilhelmus Vos oud 70 jaar, wonende té Amsterdam; Jan Ero,0uS 78 jaar, wonende te Zaandijk; Wulbert GW oud 81 jaar, wonende alhier. GEVONDEN VOORWERPEN 1 broche, 1 handschoen. HEEMSKERK PATER DE GREEVE SPREEKT OVER DE N. S. B. Donderdagavond pater H. de Greeve S. J. over de N. S. B. net R.K. Vereeniging» gebouw te Heemskerk. De belangstelling groot Bijna 700 personen waren gekomen De avond werd geopend door den heer c v. Veen namens de Ontwikkelingscentrale Hierna voerde kapelaan Perquin nog het woord die den spreker bedankte voor de be- reidwilligheid nogmaals een avond in Heemskerk te spreken. Hierna werd het woord gegeven aan pater de Greeve. Spr. begon met te zeggen dat voor katholieken de N. S. B. geen kwestie meer was, daar dit door de bisschoppen reeds de finitief was uitgemaakt. Vervolgens lichtte spr. toe dat in beginsel de N. S B. voor ka tholieken onaanvaardbaar is. Aan het einde van de lezing werden eenige vragen gesteld. WIJK AAN ZEE OEFENING MET 'T PHILIPS ZOEKLICHT. Zaterdag 18 April 's avonds 10 uur houdt de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade een oefe ning met het Philips zoeklicht. SCHIETWEDSTRIJD „ONS GENOEGEN" In Sonnevanck hield de schietvereeniging „Ons Genoegen" Donderdagavond haar laat- sten wedstrijdavond in dit seizoen. Er werd in drie groepen geschoten. De winnaars zijn; Groep I: de heeren T. Bol met 92 punten; B. Schelvis 91 p., Adr. Bodewes 90 p. Groep II de heeren: G. Duin met 93 punten, J. v. Son 90 p., Ant de Goede 89 p. Groep ÜI de heeren: G. Snijders met 93 punten, S. Bol 88 p., I. de Winter 87 p. De wisselbeker werd gewonnen door den heer G. Snijders. VOETBAL. BEKERWEDSTRIJD R. C. H.—E. D. O. E. D. O. komt als volgt uit: Van Roon. Van der Küyl, Boeree, Van der Schalie, Koppen, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, Van der Putten, Perukel, P. Spek. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Het programma voor a.s. Zaterdag luidt als volgt: A. Z.S.C.—V.V.IJ., 4.30 u. A. Wildschut. V.V.IJ. 2—S.I.ZO., 3 u. J. D. Rigters Jr. B. S.I.Z.O. 2V.EW, 3 u. H. J. Boeree. C. V.E.W. 2—V.J.B. 2, 3 u. G. H. Wille. Z.S.V. 2—V.V.IJ. 3, 3 u. S. Koning. SCHEIDSRECHTERSKAARTEN. Zaterdag 18 April a.s. van 5 tot 5.30 uur, groep A tot en met K. voor den wedstrijd H. F. C.—C. V. V.; groep L. tot en met Z. voor den wedstrijd R. C. H.E. D. O. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „KENNEMERLAND". A.s. Zaterdag worden op de terreinen van „Kennemerland" aan de Ramplaan de jaar- lij ksche onderlinge wedstrijden om den „Hei mig" beker gehouden. Winnaar 1935 was J. van der Mark. Te twee uur wordt begonnen met den per soonlijken vierkamp, die bestaat uit: 60 Meter dribbelen met den bal, waarbij 10 hindernis sen dienen te worden gepasseerd. Vèrtrappen. Men mag driemaal trappen, waarbij de verste trap geldt voor de punten telling. Doelschieten. Ingooien Na dezen vierkamp hebben voetbalwedstrij den plaats tusschen de volgende elftallen: The Heimig Rovers, The Janssen Runners, T'ne Kroon Racers, The Schoonhoven Villa. Iedere wedstrijd duurt 2x15 minuten. Des avonds te acht uur zal in Hotel Roozen- daal te Overveen de prijsuitreiking plaats hebben. De „koloniale oorlog" kost Italië vele kostbare menschenlevens en schatten gelds. Voortdurend worden nog troepen verscheept, zoo onlangs weer 5000 man van Napels uit. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, Rotterdam n. Vigo (11.53 n.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. Flensburg 16 van Narvik te Vlaardingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Hoogkerk (thuisr.) 16 van Masulipatam. Streefkerk 16 v. Bremen te Hamburg. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 14 April van Manilla. Zuiderkerk (thuisr.) 15 van Marseille. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Leerdam 15 v. Rotterdam te New York. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) p. 15 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitreis) 14 van Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Alkmaar. Amsterdam n. Chili 14 te Cristobal Aurora 15 April van Barcelona te Genua. Breda, Chili n. Amsterdam 15 van Cristobal. Calypso 16 April van Valencia te Amsterdam. Deucalion 15 April van Triëst naar Fiume. Ganymedes 15 van Bourgas naar Stamboul. Hebe 15 van Puerto Plata naar Amsterdam. Hercules 15 April van Piraeus te Rethymno. Hermes 15 April van Rotterdam te Hamburg. Ino 16 April v. Amsterdam naar San Domingo. Irene 15 April v. Belize n. Puerto Barrios. Venezuela, Barbados n. Amsterdam 16 te Havre, vertrekt 16 (7 n.m.), 17 (7.30 n.m.) te Amster dam verwacht. Costa Rica 14 van Barbados naar Amsterdam. Ajax 16 van Oporto te Amsterdam. Ceres 15 van Piraeus naar Salonika. Orestes 16 van Hamburg te Amsterdam. Bacchus 16 van Jaffa naar Haifa. Tiberius 16 van Amsterdam naar Rotterdam. Agamemnon 16 van Amsterdam n. Castellon. Venus 16 van Amsterdam naar Pernis. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 16 v. Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Eurymedon Batavia n. Amsterdam 16 te Suez. City of Dunkirk, Dairen n. Rottm. 16 van Singapore. Aeneas 14 van Dairen naar Rotterdam. Laertes 16 van Hamburg te Amsterdam. Antenor Japan n. Rotterdam 15 te Londen. Pyrrhus Batavia n. Amst. 15 te Singapore. Hector Japan n. Rotterdam 15 v. Singapore Benvorlich 16 van Osaka te Rotterdam. City of Derby Saigon n. Rott. 11 te Colombo Glengarry Dairen n. Rott. 15 v. Hongkong. Menestheus Japan n. Rott. 14 v. Kobe. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. M. v. St. Aldegonde (uitr.) 16 te Southampton. Sembilan 15 v. Amsterdam te Hamburg. Tawali (thuisr.) via Londen 15 (12.1 n.m.) 130 mijl Z.W. van Land's End. Slapte in de scheepvaart. Hoe slap het in de scheepvaart is wordt wel het beste geïllustreerd door het feit, dat tus schen IIV2 uur voormiddags van 14 dezer en 11J4 uur namiddags van 15 dezer, dus een tijd vak van 36 uur, hier niet één schip is binnen gekomen. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Circé is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoog ovens. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ned. Indië vertrokken motorschip Marnix van St. Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal uitgaand met een diepgang van 8,1 Meter. Moeilijk transport. De door de firma Verschure Co. te Am sterdam gebouwde motorlichters Anglo 16 en Anglo 17, welke dezer dagen door de sleepboot Blankenberg naar Londen werden gebracht zullen daar aan boord van een Engelsch stoomschip worden geplaatst om naar Argen tinië te worden verscheept. AANGEKOMEN. 15 April: Berkel s.s. Rotterdam Storfors s.s. Skoghall 16 April: Calypso s.s. Mid"d. Zee Borthwick s.s. Leith Nemanja s.s. Buenos Aires Circé s.s. Caen Spinanger m.s. Pt. Arthur Gateshead s.s. Newcastle Gudur s.s. Londen Laertes s.s. Hamburg Alt s.s. Goole VERTROKKEN. 15 April: Erinoula s.s. Nordenham Trito s.s. Rotterdam Mirandella s.s. Hamburg Fauna s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Vliestroom s.s, Huil Odysseus s.s. Kopenhagen Pres. Francqui m.s. Constantza Baarn s.s. Chili Trio m.s. Exmouth Glanton s.s. New Castle 16 April: Bernina m.s. Charlestown Ask s.s Rotterdam Ino m.s. West-Indië Waynegate s.s. Barry Docks Gudur s.s. Stockholm IJzerverscheping. Het van Amsterdam komende Noorscne stoomschip Brunla heeft bij de Hoogovens een partij ijzer ingenomen en keerde daarna naar Amsterdam terug om de lading voor Oslo al daar te completeeren. Het eveneens van Am sterdam komend Zweedsche stoomschip Ask laadde eveneens ijzer en vertrok daarmede via Rotterdam naar Stockholm. Voor hetzelfde doel arriveerde van Londen het Zweedsche stoomschip „Gudur" aan de Hoogovens om een partij ijzer te laden voor Zweden. Op de lange reis. Het nieuwgebouwde motorschip Ino van de K. N. S. M. is gisteren naar Curaqao vertruk- ken voor de kustvaart in West-Indië, voor welk doel het nieuwe zusterschip Clio reeds een paar weken geleden derwaarts vertrok. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 16 April 1936. Ondertrouwd. 16 April: A. Moesjes en L. E. Brandt. J. J. J. Struijlaart en W. M. van Op- zeeland. H. Dekkers en J. L. Boeree. K B. Meijerhof en M. W. M. Revers. Getrouwd. 16 AprilM. F. Benraadt en A- Hendriks.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6