4220 RGANC HET NIEUWE AVONDBLAD I""B" IJMUIDEN Zweefvliegen. Visscherij-Snufjes IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cis., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. advertentie: l6 regels ƒ0.76. Elke regel meer Uitgeve Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene DrukkerijN.V. 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten- Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Ue8 en Aanbod 1-J regels 26 ct, ota regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN K0S7TEL006 (OGENOMEN Bf I» NEVKN-HDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NE MER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 aagen als zoodanig ln de registers lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- jekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe BLA.V.- Bank te Schiedam. Het gemeentepersoneel. B. en W. besluiten thans de salarissen met ingang van 1 Mei a.s. te verlagen. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Velsen; overwegende, dat bij Koninklijk besluit van 23 Maart 1936, no. 33, tot hun College kraohtens artikel 126 der Ambtenarenwet de uitnoodiging is gericht, binnen een ter mijn van drie weken, gerekend van den dag, waarop dat besluit te hunner kennis zal zijn gebracht, de wedden en loonen van het per soneel dier gemeente te herzien zooals in dat besluit is aangegeven; besluiten: geen korting toe te passen op de kindertoe lage en overigens ingaande 1 Mei 1:936: a. in de verordening tot regeling der loo nen van de gemeentewerklieden en den daarbij behoorenden staat de volgende wij zigingen aan te brengen: 1. in artikel 1 wordt het tweede lid ge lezen als volgt: „De in den staat genoemde maxima wor den bereikt door 6 éénjaarlij'ksche verhoo gingen van f 0.75 per week". 2. in artikel 6 wordt in plaats van „f 100" gelezen „f 200". 3. in den staat wordt in plaats van f 30.00. f 32.00, f 34.00. f 36.00 en f 39.00 gelezen: f 28,50, f 30.50, f 32.50. f 34.50 en f 37.50. b. de wedden en toelagen opgenomen in de verordening tot regeling der bezoldiigng van de ambtenaren te verlagen met 5 pet c. de belooning der hulpkeurmeesters te verlagen met 5 pet. d. de vermindering der wedde van den ambtenaar ter beschikking van den Verifi cateur, IJ. Reitsma, voor wien een bijzon dere regeling geldt, te verhoogen van 6V2, op 11 1/2 pet. de verordening gemeentepolitie te wijzi gen als volgt: „1. De jaarwedden bedragen: voor den hoofdinspetceur f 3230.00f 3800.00 inspecteur 2565,003135.00 hoofdagent 2000.002200.00 brigadier 1700.00—,, 2000.00 agent 1ste klas 1650.00—,, 1950.00 agent 2de klas „1450.00—,, 1750.00 leerling-agent 1200.00 rechercheur 1750.002050.00 motoragent verkeersagent 1700 002000.00 kringagent hoofdklerk 1900.00—,, 2375.00 klerk 1710.00—,, 2185.00 2. het tweede lid van artikel 5 wordt ge lezen als volgt: „De jaarwedden worden telkens na 1 jaar dienst verhoogd met 1/6 van het verschil tusschen de minimum wedde en het maxi mum salaris, behalve voor de hoofdagenten voor wie, telkens na 1 jaar dienst, de jaar wedde wordt verhoogd met 1/4 van het ver schil tusschen de minimum wedde en het maximum salaris. Zooals men weet. heeft de Raad tot twee maal toe geweigerd, de salarissen te verla gen. Overeenkomstig het Koninklijk besluit besloten B. en W. thans de verlaging in te voeren. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie der gemeente .Velsen deelt in het algemeen belang het na volgende mede: De Commissaris van Politie te Apeldoorn maakt bekend, dat hem herhaaldelijk door personen, die met het „Administratiekantoor voor Af losbare Waarden" en het „Nationaal Kantoor voor Staats-Premie-aandeelen", di recteur P. Schram, Deventerstraat 87 te Apel doorn, een overeenkomst hadden aangegaan, inlichtingen worden verzocht, waarbij bleek, dat men zich niet behoorlijk op de hoogte had gesteld van de voorwaarden, waaronder de overeenkomst werd gesloten of waaronder men lid werd. Teneinde teleurstelling' te voorkomen geeft genoemde Commissaris van Politie belangheb benden dringend in overweging alvorens zij zich binden speciaal hun aandacht aan die voorwaarden te wijden en zich er reken schap van te geven, welke tegenwaarde voor door hen gestorte of te storten gelden wordt verkregen. .DRAAGT ELKANDERS LASTEN". De plaatselijke commissie van het T.B.C. Fonds „Draagt Elkanders Lasten", afdeeling van het Chr. Nationaal Vakverbond in Neder land organiseert Donderdag 23 April in deze gemeente een bloempjesdag onder het motto: „Brengt zonneschijn in de gezinnen der T.B.C. lijders". De plaatselijke commissie verzoekt ons, een dringend beroep te doen op de ingezetenen om deze collecte te doen slagen. ZUTVELDAGEN VAN DE PROPAGANDA- COMMISSIE. De propaganda-commissie ter bevordering van het gebruik van zuivelproducten zal bin nenkort ook in onze gemeente eenige zuivel- dagen organiseeren. De eerste zuiveldag is Dinsdag 21 April, op welke dag 's middags en 's avonds in Thalia de huismoeders verwacht worden om haar het een en ander over de kostbare producten van Nederlandschen bodem te vertellen ente laten proeven. Verder zal worden vertoond de zuivelfilm „Het Ontbijt". Op 22 en 23 April is Velsen aan de beurt, waar de bioscoopzaal van De Pont voor deze Tropaganda-bijeenkomsten is uitgekozen. (IJ)muider (T)axi (O)nderneming Altijd Veilig - Altijd Vlug Zeer Voordeelig (Adv. Ingez. Med.) Leerzame en nuttige cijfers over de visscherij. Makreel brengt een verrassing. Onder de ongeveer 36 millioen K.G. ver- sche zeevisch, die in 1935 in Nederlandsche havens door Nederlandsche en buitenland- sche visschersvaartuigen werd aangevoerd, waren schol, sehelvisch, kabeljauw, makreel, koolvisch, haring (versche) wijting en tong het rijkst vertegenwoordigd. Met 8.275.000 K.G. stond schol bovenaan. Hiervan was slechts 640.000 KG. groote en middelschol, de rest kleine. Op schol volgde sehelvisch, met 5.570.000 K.G., waarvan 4.600.000 K.G. kleine. Makreel sloeg op de der dé plaats met 4.832.000 K.G. een bijzon der goed figuur. Deze hoeveelheid was nog grooter dan de aanvoer in 1932 en 1933 teza men, terwijl ook in 1934 de aanvoer aanzien lijk minder was ni. ruim 3V2 millioen K.G. Zelfs de kabeljauw moest voor de makreel het onderspit delven want van deze visch- soort bedroeg de aanvoer in 1935 slechts 3.966.000 KG. tegen bijna 5 millioen K.G. in 1934. Koolvisch is eveneens een belangrijk pro duct op onze markten, want 2.230.000 K.G. van deze vischsoort werd het vorig jaar aan gevoerd. Waar blijven al die „kooien"? Dat behoeven we van de 2.320.000 K.G. tong niet te vragen, want dit vischje is een zeer ge zocht product, of het groot is of klein, want gemiddeld bracht de tong verleden jaar ca 70 ets. per K.G. op. Versche haring is altijd een zeer wispeltu rig product, waarvan de aanvoer steeds af hankelijk is van allerlei bijkomstige omstan digheden, die men bij de andere soorten niet vindt. Met 2.143.000 K.G. kunnen we tevreden zijn, want in 1934 was het slechts 1.430.000 K.G. Met 1.700.000 K.G. neemt wijting een bescheiden plaa,tsje in onder de grooten van de markt. Het was precies evenveel als in 1934, m.a.w. dit vischje getuigt van een groo ter standvastigheid dan de haring. Dit zijn dus quantitatief de belangrijkste producten van onze visscherij, waarvan zelfs 9/10 deel via den Rijksvischafslag te IJmuiden het land en de wereld ingaat. Naar de waarde gerekend, wordt de zaak even anders, want dan is tong het belang rijkste product, aangezien deze soort een op brengst bereikt van ca. IV2 millioen gulden. En de schol brengt het ook nog over het mil lioen. Tarbot dat met ruim 870.000 K.G. qua gewicht een ondergeschikte rol speelt, brengt het tot een waarde van f 400.000 of bijna de helft van de sehelvisch en f 100.000 meer dan de makreel en de wijting samen. Al deze wetenswaardigheden kan men vin den in de Jaarcijfers over de Visscherij, als men zich tenminste de moeite wil geven om even te zoeken en even op te tellen en men ook de cijfers van de laatste jaren bij de hand heeft. PIANO-AVOND. Op Dinsdag 21 April a.s. wordt door mevr. Riek Heybrock—Gouda en den heer Roel Riphagen in het Gebouw voor Christelijke Belangen te IJmuiden een piano-avond gege ven, waarop vóór de pauze zich beiden afzon derlijk zullen laten hooren, terwijl na de pauze uitsluitend door hen tezamen op twee vleugels zal worden gespeeld. Er zullen o.a. werken voor twee piano's ten gehoore worden gebracht van den hier te lande nog weinig bekenden Franschen mees ter Florent Schmitt. Zijn stijl, hoewel sterk beïnvloedt, door de componisten-school van Gabriel Fauré (uit welke school o.a. ook de wereldbekende Maurice Ravel is voortgeko men) draagt het kenmerk van een grensgeval tusschen het Fransche en Duitsche cultuur gebied. Dat Schmitt afkomstig is uit de grens- streekt Elzas-Lotharingen van voor 1914 is daaraan niet vreemd. Zijn werk is romantisch en effectvol; ondanks het technische raffi nement wordt het nergens zwaarwichtig. In contrast hiermede brengt het program ma een werk van den oer-Duitschen compo nist Max Reger: de variaties opus 132 A. Het thema is van Mozart, die er zelf in zijn kla viersonate in A groot ook een reeks variaties over schreef. De melodie van Mozart is bijna populair; Reger heeft eens van zijn eigen werk gezegd, dat al het mooie erin van Mozart was en al het overige van hem. Wij zullen dat niet letterlijk opvatten, maar toch is het waar in dien zin, dat deze eenvoudige, maar uiterst schoone melodie van Mozart is, terwijl daarnevens niet één gelijkwaardige melodie in het geheele stuk voorkomt. Al het andere is ornament, zelfs in de harmonieën, De geweldige slotfuga is gebouwd op twee neventhema's, het eerste bewegelijk en het tweede gedragen en rustig. Het hoofdthema vindt men pas tegen het einde in de klank massa terug. Aanvankelijk heeft Reger dit werk voor groot or kest geschreven; later werd het door den componist zelfs voor twee klavieren gezet, waarbij hij de variatie, welke aan de fuga voorafgaat, door een andere vervangen heeft. Reger gaf aan deze editie een apart opus nummer, zoodat uit alles zijn bedoeling blijkt de litteratuur voor twee piano's hiermede te verrijken'. Het feit, dat het voor de eerste maal in de geschiedenis van het plaatselijk gebeuren is, dat een dergelijk zuiver muzikaal-solistische avond gearrangeerd wordt, is zeker het ver melden waard en toont, dat de beide concert gevers verwachten, dat hun initiatief be loond zal worden door groote belangstelling van de vele muziekminnenden in deze ge-, meente. (De Nederlandsche zweefvliegsport zal uit het Nationaal Luchtvaart- fonds een subsidie ontvangen van 15000 gulden, later misschien nog eens met dit bedrag te verhoogen.) Ik schiet in menig ding te kort, Dat zij volmondig toegegeven, Een van die dingen is de sport, Die ook een kunst is, van het zweven. En daarbij geef ik tevens toe, Wanneer u daar soms naai' mocht vragen, Eén reden, dat ik hét niet doe, Is, dat ik het niet durf te wagen. Er is een dosis koele lef Voor noodig, om te leeren zweven. Die mij, naar ik heel goed besef, Nu eenmaal niet is meegegeven. Persoonlijk hebt u zelf misschien, Alvorens 't in de lucht zou stijgen, Zoo'n zweefvliegtuig weieens gezien, En kon u zelf een rilling krijgen. Maar dat belet niet, dat ik vind, Dat weinig schooner is in 't leven, Dan, om op vleuglen van den wind, Een mensch door 't luchtruim te zien zweven. Zonder motorisch rauw gerucht, Zoo'n toestel te zien gaan en keeren, Gedragen slechts door ijle lucht, Lijkt waarlijk beeld van hooger sferen. En als men dus van hoogerhand Tot geldlijk steunen kon besluiten, Der zweefsport in ons vaderland, Ondanks de crisis in de duiten; Dan vind ik dat een heuglijk feit, En 'k wil den dappren jongen menschen, Vol frissche onverschrokkenheid, Bij 't zweven al het beste wenschen. P. GASUS. Bazar van ,,De Moerberg". NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Namens het plaatselijk comité van Actie voor den Nationalen Reclasseeringsdag schrijft men ons- MISSTAP door Nicolaas Beets. Een valsche stap is ras gedaan, En bij den spoed om voort te gaan, De onmogelijkheid om stil te staan, Volgt al te licht.een tweede! Ja, ook de derde is op 't punt, Indien men u den tijd niet gunt Dat ge u eens wel bedenken kunt. En letten op uw schreden. Beschimp hem niet, die.arme ziel, Dewijl hij zich aan 't koord niet hiel Pardoes van alle trappen viel En pijnlijk ligt de kreunen. Houd uw verwijten in de krop En geef hem, krabt hij weder op Uw arm,om op te leunen. Dat is dus een stap, die.mis is! Denk dit eens even in, lezer! en tel dan de duizenden, indien gij kunt, die door één enkelen misstap gekomen zijn daar, waar zij vóór dien stap niet gaarne hadden willen zijn. Zij hadden gedacht door dien stap levens vreugde en levensgeluk te zullen vinden, en nu zitten zij bij de puinhoopen van hun ver woest levensgeluk; morrend, klagend en.... vloekend. Elke stap, die wij in ons leven doen, voert ons dichter naar een bepaald doel, dat wij in het oog hebben. Dat doel kan toch bij nie mand zijn eenkerkercel of 'n doorgangs huis, waar de jammer schreit en de levens vreugde is verstomd; en hoevelen kwamen door dien misstap juist hier terecht? Mijn lezer of lezeres! Wat doet gij om dezen te redden? Te redden van een wissen onder gang, dien zij al misstappende, tegengaan? Helpt gij mede de hand der redding uit te steken naar deze zinkende medemenschen? Steunt dan het werk der Nationale Reclas- seering op Zaterdag 9 Mei a.s. RIJWIEL-VARIA. Door G. is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij had ge plaatst op de binnenplaats Van het Patro naatsgebouw, IJmuiden-Oost. Zal door burgemeester Kwint worden geopend. Omtrent den bazar, die 23, 24 en 25 April door de Speeltuinvereeniging „De Moerberg" zal worden gehouden vernemen wij nog, dat de bazar wordt gehouden in het R.K. .Ver- eenigingsgebouw aan de Mahustraat. De op brengst is bestemd voor vergrooting van het clubhuis en voor uitbreiding der speelwerk- tuigen. De bazar zal zoo gezellig mogelijk worden ingericht, er komen tal van attracties en el- ken avond is er Jazzmuziek. De opening zal Donderdag 23 April ge schieden door burgemeester Kwint. HET KINDERFEEST DER S.D.A.P. Het 1-Meifeest voor de kinderen van de leden van de S.D.A.P. en de moderne vakbe weging, zal ook dit jaar gevierd worden onder leiding van de Soc. Democratische Vrouwen club. Kinderen, die aan het feest willen deel nemen kunnen zich tot en met 25 April op geven op de volgende adressen: Zandersstraat 41, Velserduinweg 131, Albert Cuijpstraat 16, Lumeystraat 24, Stationsweg 28, Groeneweg 4 en Huijgensstraat 47. Woensdagmiddag 22 April zullen op het z.g. Driehoekje achter den Driehuizerkerkweg de liedjes en de dansjes worden ingestudeerd. NIEUWS VAN PAPYRUS. Op Maandag 27 April a.s. wordt in gebouw Concordia een tentoonstelling gehouden van huisvlijt voor de leden van Papyrus. Als bijzondere attractie zal een film worden af gedraaid. De algemeene jaarvergadering vindt plaats in gebouw Concordia op 25 Mei a.s. Tevens deelt het bestuur mede dat de ten nisbaan weer is opengesteld. JAARVERGADERING NATUURVRIENDEN De Natuurvriendengroep IJmuiden-Velsen houdt 20 April a.s. haar jaarvergadering in het IJ. B. B. gebouw aan den Velserduinweg. De agenda vermeldt o.a. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, verslag van „De Roode Trekker", bestuursverkiezing en bespreking van het zomerprogramma. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeen- tescretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. de N.V, Expeloitatie Maatschappij „IJmui- den-Oost" te Velsen, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van haar koek- en ban ketbakkerij, in 't perceel Kennemerplein no. 5; b. de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's Gravenhage, om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche benzinebe waarplaats met bovengrondsche aftapinrich ting, in en bij het perceel Zeeweg no. 218 te IJmuiden: c. de Handelsvenootschap onder firma J. L. H. Smits en Co. te Amsterdam (Chemische Fabriek „Velsen"), om vergunning tot het uit breiden van haar verf fabriek, door het bij plaatsen van 3 electromotoren, n.l. 2 van 1 P.K., en 1 van 13]/2 P.K., in 't perceel Kanaal kade no. 41; d. E. Hagen te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor de berei ding van consumptie-ijs, in het perceel Ban- jaertstraat no. 1; e. de N.V. Melkinrichting „Gemeenschappe lijk Belang" te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van haar zuivelfabriek, in het perceel Wijk aan Zeeërweg no. 160; f. Adriaan Volker's Maatschappij tot het uit voeren van openbare werken (Societé Anonyme pour 1' execution de travaux publics Adriaan Volker) N.V. te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van haar reparatie-inrichting, in het perceel Gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie K no. 525, aan de Berghaven. Op Vrijdag 1 Mei a.s., des voormiddags 11 uur, zal ten Gemeentehuize gelegenheid be staan om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. OCLI Een korte week, dus een schrale week; twin tig trawlers en een heeleboel loggers, waar van er eerst Zaterdag al een dertigtal binnen was en Dinsdag nog eens vijftigtal. Dien dag was er geen enkele kustboot en dan zorgen de loggers nog wel voor wat tong en schol, maar tarbot is zoo'n dag heel schaarsch en dus zeer duur. Dit zeer gewaardeerde vischje liep tot f 1,50 per K.G. Rekent u maar weer eens uit, wat een mootje tarbot met de noo- dige costumeering in een restaurant moet koster. Alhoewel de vischhandel op zoo'n dag als jl. Dinsdag wel eenigen dank verschuldigd is aan de loggers, is het maar gelukkig, dat de tijd van de haringvisscherij weer voor de deur staat, want- het ziet er op het oogenblik voor de kustvissc-herij allerdroevigst uit. Een enkele logger wordt al klaargemaakt voor de groote visscherij en ik verwacht, dat er spoedig meer zullen volgen. De loggerreeders worden trou wens van de trawlvïsscherij ook niet vet, De hoogste loggerbesommïng deze week was f 610 maar Dinsdag hadden de meeste niet meer dan f 200 a f 300. Op 11 Mei mogen de eerste schepen ter haringvangst. Aller oogen zijn thans gevestigd op Den Haag waar de Rijksbemiddelaar confereert met afgevaardigden van de Reedersvereeni- ging en van de organisatiebesturen over de nieuwe contracten. Het :s weer een tijd vol spanning voor IJmuiden, want stilstand van het visscherij- 'oedrijf zou voor vele reeders en nog meer voor neringdoenden ondergang beteekenen. Kijkt u nu maar eens in Oud-IJmuiden, hoe ailes daar dood is geworden. Als het nog was als vroeger, a.w.z. in den tijd toen we nog niet kenden die overheidsbemoeiing op allerlei terrein van handel, industrie en landbouw, zou ik van het resultaat der onderhandelin gen weinig verwachten. Maar we leven nu in een heel anderen tijd en wie weet brengt deze andere tijd andere gezichtspunten. Zoo'n Rijksbemiddelaar zit altijd dicht bij den minister en op de conferenties zal men hem. wel vertellen welke belangen er op het spel staan, welke fouten er zijn en hoe die verbe terd kunnen worden. U zult zeggen, dat zoo iets den minister al eens eerder verteld is. Ongetwijfeld, maar als het gaat knijpen Ongetwijfeld zal er van Regeeringswege alles gedaan worden om een staking te voor komen. PIETERMAN. OE TORNADO IN HET ZUIDEN DER VEREENIGDE STATEN heeft vooral de industriestad Gainsville geteisterd, waar bijna de geheele zakenwijk, eenige «cholen en tallooze woonhuizen vernield werden. Ook braken op verschillende plaatsen in de stad branden uit. Eenige honderden personen kwamen om het leven. Een foto van de aangerichte ravage. TE VERWACHTEN TRAWLERS VAN DE VEM. Hieronder volgt een voorloopige opgave van de door „De Vem" N.V. In den loop van de volgende week aan den afslag te IJmui den verwachte schepen, onder voorbehoud van nadere wijzigingen in de marktdagen. Maandag 20 April: Caroline LJM 26 Noord zee; Hercules IJM 196 Noordzee. Dinsdag 21 April: Christine IJM 2 Noord zee. Gloria IJM 37 Noordzee, Gerberdina Johanna IJM 33 van de west kust op hake of makreel. Vangst en markt dag onbekend. GEMEENTE-AVOND NED. HERV. KERK. A.s. Donderdagavond heeft in het Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat een gemeente-avond plaats van de Ned. Hervorm de Kerk-Oost. Behalve dat eenige kerkelijke aangelegenheden besproken zullen worden, zal het kerkkoor zich doen hooren. Het tweede gedeelte van den avond is bestemd voor een gezellig samenzijn. VERJAARDAG PRINSES JULIANA. Het Hervormd Jeugdkerkkoor is voorne mens, den verjaardag van Prinses Juliana op een gezellige wijze te vieren. Reeds gedurende eenige weken wordt er voorbereidend werk ver richt om den avond van 30 April, die gehouden wordt in het Gebouw voor Chr. Belangen goed te doen slagen. Medewerking is toegezegd door de dames L. en J. Peek, piano en door het muziek-ensem- ble onder leiding van den heer S. Doevendans, SCHOORSTEENBRANDJE. Vrijdagmiddag ontstond een schoorsteen brandje in het perceel Willemsbeekweg 53. De brandweer had er weinig moeite mee. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. De gistermiddag in Hotel Nummer Een, ten overstaan van notaris W. A. Dolleman gehou den openbare verkooping had het volgende resultaat: Het woonhuis en winkelhuis met slacht plaatsen Bloemstraat no. 13 werd gekocht voor f 7000 door den heer Van Weezei q.q. Het woonhuis met erf Jac. van Heemskerk straat no. 15 werd gekocht door den heer Jac. Gorter voor f 2150. De heerenhuizen Kanaalstraat nos. 30 en 32 werden gekocht door den heer P. Heere q.q. tezamen voor f 5665. i Het woon- en winkelhuis met bovenwoning, pakhuis en erf Neptunusstraat hoek Visse- i ringstraat werd gekocht voor f 2000 door den heer G. Hamburg. NED. R.K. BLINDENBOND „ST. ODILIA". Zondag 18 April heeft in het Patronaatge bouw aan den Zeeweg aldaar een feestavond plaats waarvan de baten ten goede komen aan den R.K. Blindenbond „St. Odilia". Mede werking wordt verleend door het kinderkoor onder leiding van mevr. AriszSchrama. Het muzikale gedeelte is toevertrouwd aan de mondharmonikaclub v. d. R.K. Speeltuin vereeniging „Vrij en Blij", onder leiding van den heer Turkenburg,

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1