Veertig jaren brandweerman. Pofmouwen. BEVERWIJK Geen belasting op den afvoer van vuil. Verhooging Personeele Belasting noodzakelijk. De bij raadsbesluit van 26 Februari j.l. vast stelde veordening op de heffing van een lasting voor het afvoeren van vuil ontmoet sschilfende bezwaren van de zijde der Ge- rieouteerde Staten dezer provincie. Deze be swaren w0rden gedeeld door den Minister van Rinnenlandsche Zaken, zoodat op de Konink lijk goedkeuring op deze verordening niet valt te ïeker. er- De beswaren richten zich tegen de wijze van inkleeding der heffing. Het artikel van de romsentewet waarop de heffing is gebaseerd «pft' naar de meening van de Gedeputeerde Staten, niet de bevoegdheid tot een heffing, ai- waartoe is besloten zoodat de heffing in slr'id met de wet zou geacht worden te zijn. Reeds om deze reden heeft volgens B. en W. eeeii'zin om te trachten, deze bezwaren te Lcleagen. Ook een andere inrichting van rie heffing waardoor aan wettelijke bezwaren wordt tegemoet gekomen, komt het College niet wenschelijk voor, onder meer, omdat de invordering van de belasting dan té bezwaar lijk zou worden. In de gegeven omstandigheden kunnen B. pn W. niet anders dan den Raad voorstellen, t benoodigde bedrag 11.000) te vinden door verhoging van de opcenten op de hoofd som van de personeele belasting. B. en W. onderschatten de bezwaren niet, welke daar aan zijn verbonden, maar zij meenen, dat van een andere oplossing thans geen sprake kan zijn. Het door B. en W., in overeenstemming met de commissie van bijstand voor de gemeente- financiën ontworpen verhoogde tarief geeft een sterker progressie te zien. De lagere huur waarden worden naar evenredigheid niet zoo sterk verhoogd als de hoogere. Om het be noodigde bedrag te vinden is het dan echter onvermijdelijk het maximum-aantal op te voeren tot 220. welke aantal wordt geheven van huurwaarden, hooger dan 600. B. en W. stellen den Raad daarom voor, met intrekking van het besluit van 26 Februari j.l. .je .verordening op de heffing van opcenten op de Pesoneele belasting te wijzigen en het tarief te verhoogen. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag, 23 April, des avond te half acht. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van personeel aan de ge meentelijke Huishoud- en Industrieschool. 2. Voorstel tot het toestaan van gelden voor extra-hulp aan werkloozen (zgn. B- steun). 3. Voorstel om den weg van de haven terreinen naar den Wijkerstraatweg onder Velsen voor het openbaar verkeer te bestem men. 4. Behandeling van den brief van den Mi nister van Binnlenlandsche Zaken van 7 April 1936 met betrekking tot loonen van het gemeentepersoneel. 5. Voorstel tot het toestaan van een cre- diet voor invoering van een nieuw stelsel van verkeersborden van enkele verkeersleiders, herziening van het stelsel van straatnaambor den en vernummering van perceelen in ver schillende straten. 6. Vaststelling tot intrekking der verorde ning op de heffing en invordering van een belasting voor het afvoeren van vuil en tot verhooging der opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting. 7. Voorzetting der beraadslaging over het voorstel tot uitgifte in erfpacht van een ge deelte van het Marktterrein. 8. Mededeelingen en ingekomen stukken. KENNEMER WANDEL CLUB. De Kennemer Wandel Club nam j.l. Zon dag met een flinke groep deel aan den Bloem bollenmarsch van „Jan Pastoors" te Haarlem Allen volbrachten den tocht en ontvingen een aardige herinneringsplaquette, terwijl de vereeniging als groepsprijs een fraaie tak in ontvangst nam. Jammer was 't, dat 't geen „bloombollenzon- dagweer" was. Ook de velden waren niet zoo heel mooi. Narcissen waren reeds verdwenen en niet mooi meer, van de hyacinten waren reeds gehqple velden gestript en van de tul pen waren het alleen de vroege tulpen, die met het overschot van de eerder genoemde bloemen eenigen schijn van „bloemen- marsch" moesten geven. Maar dat had de vereeniging „Jan Pastoors" niet in haar macht, GROSLIJST VOOR DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. De plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen de groslijst als volgt samengesteld: 1. W. van Dok, 2. Mevr. T. Kemp—Haan, 3 J. W. Gabel, 4. H. Rothe, 5. A, L. van Gronin gen, 6. A. Wernke, 7. J. Davidson, 8. J. J. Ro- munde, 9. G. Jongejans. STILLE OMGANG NAAR ALKMAAR. De R.K. Rijwielclub „St. Christophorus" zal Vrijdagavond in de St. Jozefzaal een vergade ring houden ter bespreking van den tocht naar Alkmaar, De geestelijke adviseur P. J. v. d. Pavoordt zal een verhandeling houden over het Alk- maarsche Mirakel van het H. Bloed. (Volgens een modeblad zijn pof- mouioen weer erg in de mode.) De mode van de vrouw is vol geheimen. Voor mij althans, als modelooze man. Als ik er dus vandaag over ga rijmen, Beken ik gauw. ik snap er weinig van. Als een model vandaag erg wordt bewonderd Door alle vrouwen, roerend eensgezind. Snap ik niet dat. geen enkle uitgezonderd. Het volgend jaar hetzelfde leelijk vindt. Wanneer een kleur door allen wordt gedragen, Daar zij de vrouw zoo erg voordeelig staat, Begrijp ik niet dat zij na honderd dagen, Door alle vrouwen bijna wordt gehaat. Eens ging er niets boven de korte rokken En eensklaps kwam de sleep opnieuw in zwang, Eens kon niets mooier zijn dan pagelokkcn, Nu is het meeste vrouwenhaar weer lang. Eens was er voor de vrouw niets zoo belangrijk, Als streven naar de hyperslanke lijn, Nu mag de vrouw, zij het dan niet omvangrijk, In elk geval weer veel gevulder zijn. Begrijp me goed, ik houd van variatie. Maar zulk een revolutie in den smaak, En visie op de vrouwelijke gratie Is mij een onbegrijpelijke zaak. Ik zal mij dus in dit probleem niet wagen, Want eens erin, vind ik geen weg eruit. Maar als de vrouw weer pofmouwen gaat dragen, Begrijp ik wel. wat dat althans beduidt. Wanneer de middlen tijdlijk mochten falen, En toch de vrouw iets nieuws wil in haar kast, Dan hoeft ze dat niet daadlijk te betalen, Dan wordt er wel een pof-mouw aan gepast. P. GASUS. Hartelijke huldiging van commandant Blom. CONCERT VAN HET HUISVROUWENKOOR Op het concert, dat Donderdagavond in het Kennemer Theater wordt gegeven zal het dameskoor van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen onder leiding van den heer Leo Pielage o.m. ten gehoore brengen composities van Palestrina, Lotti, Södermann (a capella), Mozart, Franck en Rich. Wagner. Het meis jes- en jongenskoor brengt vervplgens een achttal liederen van Philip Loots ten gehoore Mevr. J. Allan, sopraan en de heer Leo Pielage, bariton zingen duetten van Abt, Mendelssohn en Hugo Wolff en tenslotte laat de heer Pielage zich als solist hooren in lie deren van Grieg, Loewe en Hullebroeck. BRIDGE-KAMPI OENSCHAP. De heer en mevrouw Spruyt, alhier, hebben met 180 V2 competitiepunten het kampioen schap behaald in de hoofdklasse competitie Ned. Bridgebond. HISTORISCH GENOOTSCHAP „MIDDEN KENNEMERLAND Het Historisch Genootschap „Midden Ken- nemerland zal op Vrijdag 24 April te Bever wijk zijn jaarvergadering houden. De gemeentearchivaris van Alkmaar, de heer Dresch, houdt dien avond een lezing over het onderwerp: ..De ontwikkeling van het verkeerswezen sedert de 16e eeuw tot op onzen tijd." In deze voordracht, welke door een serie belangwekkende lichtbeelden zal worden toegelicht, zal in het bijzonder de geschiede nis van het verkeerswezen in Hollands Noor derkwartier worden behandeld. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Het totale aantal van 1176 werkloozen, dat j.l. Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzeke ring stond ingeschreven, is verdeeld over on derstaande vakgroepen: Bakkers 5, bankwerkers 7, behangers 2, be- tonvlechters 4, betonwerkers 3, blikbewerkeis 5, blikslagers 2, carrosseriemakers 1, chauf feurs 21, drukkers 10, electriciens 5, expedi teurs 4, grondwerkers 71, handlangers 3, isoleerders 2, kantoorbedienden 5, kappers 1, landarbeiders 35, letterzetters 1, loodgieters 1. losarbeiders 26, machinisten 10, mach.- drijvers 2, mach. houtbewerkers 4, marmer polijsters 1, metaalbewerkers 5, metselaars 12, monteurs 8, opperlieden 18, plaatwerkers 1. reizigers 3, schilders 7, schippers 5, schoenma kers 2, sigarenmakers 77, sorteerders 13, sme den 2, spoorleggers 1, steenhouwers 1, stokers 9, stucadoors 5. teekenaars 1, timmerlieden 13, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 3, voor- slaanders 1, zeilmakers 1, winkelbedienden 2, dienstboden 18, werksters 3, naaisters 2, boek binders 1, koks 1, passementwerker 1. Totaal 649 (vorige week 578). Wijk aan Duin: bakkers 1, behangers 9, be tonwerkers 4, blikbewerkers 1, blikslagers 2, chauffeurs 13, electriciens 2, grondwerkers 49, handlangers 2, kantoorbedienden 13, kap pers 1, kellners 1, landarbeiders 41, loodgie ters 2, losarbeiders 115, lijnwerkers 1, machi nisten 6, mach. drijvers 3, mach. houtbewer kers 1, metaalbewerkers 3, metselaars 8, meu belmakers 2, monteurs 4, opperlieden 22, plaatwerkers 2, reizigers 2, schilders 5, schoen makers 1, sigarenmakers 20, slagers 2, sto kers 4, stucadoors 7, teekenaars 2, timmerlie- lieden 20, uitvoerders 1, voegers 3, voerlieden 1, zeilmakers 1, winkelbedienden 6, dienstbo den 5, verpleegsters 1, stuurlieden 1. Totaal 390 (vorige week 308). Heemskerk: betonvlechters 2, betonwerkers 3, chauffeurs 3, electriciens 1, grondwerkers 15, kantoorbedienden 1, landarbeiders 37, los arbeiders 47, metselaars 2, opperlieden 7, rei zigers 1, schilders 1, schippers 1, timmerlieden 10, uitvoerders 1, dienstboden 4, werksters 2. Tot-pnl 137 (vorige week 108). De jubileerende Brandweercommandant van Beverwijk te midden van zijn familie. De commandant van de brandweer, de heer Herbert Blom heeft Maandag zijn 40- jarig jubileum gevierd als lid van het corps, waarmede hij zoovele jaren in de eerste rijen heeft gestaan in den strijd tegen den vuur- vijand. Men heeft zich beijverd den jubi leerenden brandweerman en diens familie een feestelijken dag te bezorgen, een dag, waarop wel zeer tot uiting is gekomen hoe zeer men het werk van den even populairen als serieuzen commandant heeft weten te waardeeren. Dit jubileum bood een welkome gelegenheid, om deze waardeering tot uiting te brengen in den vorm van hartelijke toe spraken, mooie geschenken en een schat van bloemen. Des morgens te half twaalf werd de jubi leerende comma'ndant in gezelschap van ziin echtgenoote, zoon en dochter ten raadhuize ontvangen en door het gemeentebestuur, en afgevaardigden van de Provinciale organi satie en van brandweren uit den omtrek ge huldigd. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur, van de leden van den brandraad, brandweercollega's, de directeu ren van de gemeentelijke bedrijven en van een deputatie van het brandweerpersoneel. Ook merkten wij op commandant C. v. d. Broek uit Haarlem en de heeren De Wit en Luyting uit Velsen. Rede van den burgemeester. Burgemeester H. J J. Scholtens zei, het zeer op prijs te stellen te kunnen getuigen, dat het gemeentebestuur de werkzaamheden van den commandant zeer hoog schat. In de vele jaren, aldus de burgemeester, waarin gij met toewijding en trouw uw krach ten en persoonlijke eigenschappen hebt ge steld in dienst van de brandweer, heeft deze zich geleidelijk ontwikkeld tot wat zij tegen woordig is: flink, vlot. altijd paraat, en op de hoogte van dezen tijd. In het corps, dat aan uw leiding is toevertrouwd heerscht een voorbeeldige geest en het stelt er een eer in de brandbeveiliging hier ter plaatse voort durend te vervolmaken. Het initiatief van' den commandant spfeekt daarbij een voor name rol. Een ieder, die langeren tijd in Beverwijk woont kan de resultaten van dezen arbeid waarnemen. Was in het verleden onze ge meente op het gebied van de brandveilig heid niet onbesproken, dank zij den com mandant en zijn mannen, politie, bouw- en woningtoezicht en mede ook dank zij het betere inzicht der burgerij is deze minder gunstige reputatie ten goede gekeerd, Meer en meer komt het zwaartepunt van het wérk te liggen in maatregelen van preventie. Namens het gemeentebestuur bood de bur gemeester, na een woord van hartelijken ge- lukwensch, den jubilaris het bekende standaardwerk van Mr. A. Loosjes aan over het landelijk deel van Nederland. Mevr. Blom. die vele uren van huiselijkheid heeft moeten opof feren, wanneer haar echtgenoot zijn plicht moest vervullen op het terrein van den brand, ontving als blijk van erkentelijkheid een bloemstuk. Tenslotte overhandighede de burgemeester op verzoek van de Kon. Ned. Brandweerver - eeniging den jubileerenden commandant het verguld zilveren kruis met gesp. en diploma voor 40-jarigen brandweerdienst. De ge meente had dit diploma van een passende omlijsting doen voorzien. Onder applaus spelde de burgemeester den jubilaris het eereteeken op de borst. „Beverwijk", zoo besloot de burgemeester zijn toespraak, „heeft het voorheen soms kwaad gehad met twee elementen: het vuur en het water, nu eens met het een. dan weer met het ander. Sinds echter de Wijkermeer is ingepolderd, valt nog slechts een van de twee te bestrijden, waarbij het water de bondgenoot is. Wij zijn aan de winnende hand en verheugen ons er over daarbij te mogen blijven vertrouwen op de vigilantie van u, mijnheer Blom en uw kranig corps. (Applaus) De heer Ch. v. d. Broek sprak namens den Provincialen Bond van Noord-Holland en namens het Haarlemsche Vrijwilligereorps woorden van gelukwensch. De inspecteur van politie, de heer W. A. Ragut, deed dit namens het politiecorps, wees op de prettige samenwerking en op de bij de brandweer ingevoerde verbeteringen en had ook persoonlijk de meest prettige er varingen opgedaan in den omgang met den commandant. Hij bood een keurige foto aan, waarop het geheele Beverwijksche politie corps in groot tenue vereeuwigd was. De jubileerende commandant sprak ten slotte het laatste woord op dezen feestelijken morgen. De heer Blom verklaarde daarbij met groote voldoening terug te zien op den vooruitgang van de gemeente, waarbij de brandweer zich heeft aangepast. Ook de jubilaris was vol lof over de sa menwerking met de politie en de gemeente lijke bedrijven. In het bijzonder is spr. ge voelig voor de goede verstandhouding tus- schen de manschappen van de brandweer, die als kameraden met elkander omgaan. Alle aanwezigen maakten daarna van de gelegenheid gebruik den jubilaris en diens familieleden persoonlijk te complimenteeren. De receptie. Des namiddags hield de heer Blom in het Kennemer Hotel een druk bezochte receptie. Als eerste verscheen op het appèl de brand weer van Assendelft, die onder leiding van hun commandant per motorspuit naar Be verwijk waren gekomen. Dat deze sympa thieke geste den jubilaris buitengewoon ver heugde, behoeft wel geen betoog. Namens het corps en namens de leden van den brandraad met hun dames heeft de onder-commandant de heer Honig den ju bilaris in hartelijke bewoordingen toegespro ken. Veertig jaren, aldus spr. hebben wij sa men voor heete vuren gestaan en veertig jaren gewerkt aan de beveiliging van de burgerij. In die jaren is veel veranderd en zoowel in de vervanging van het vroegere primitieve materiaal door een motorspuit als in de totstandkoming van het alarmsysteem heeft de commandant een groot aandeel ge had. Het stemde spr. tot zeer groote voldoe ning, dat de jubilaris altijd den juisten toon onder het brandweer-personeel wist te be waren. Hij wenschte den heer Blom toe. dat deze nog vele jaren met denzelfden ijver en oogewektheid zijn taak zou blijven vervullen. Namens de geheele brandweer bood spr. een fotografie aan van het geheele corps, bene vens sigaren en een fraai, bloemstuk voor mevr. Blom. Met een driewerf „hoera voor den commandant" besloot de heer Honig zijn toespraak. De heer Blom dankte bewogen voor de hem gebrachte hulde en betrok in dit dankwoord ook zijn onder-commandant, dien spr. zijn rechterhand noemde. Hij dankte hem voor de samenwerking in al die jaren. Vervolgens wijdde spr. eenige woorden aan de nagedachtenis van den heer A. M. Smit, die als brandmeester ook zooveel ver dienstelijk werk heeft verricht. De commandant van de brandweer te As sendelft vertolkte de gevoelens van zijn corps en den burgemeester en bood mevr. Blom een bloemenhulde aan. Voor „Koninginnedag", waarvan de jubila ris bestuurslid is, sprak de heer H. A. J. J. v. d. Bergh. Onder de velen, die den jubilaris persoon lijk kwamen gelukwenschen werden opge merkt de burgemeesters van Heemskerk en Wijk aan Zee en Duin, de beide wethouders van Beverwijk, verscheidene raadsleden, Mr. A. Moens. Ir. K. L. Moens en de manschap pen van de brandweer. Intusschen heeft de jubilaris te zijnen huize nog talrijke gelijkwensphen en ge schenken in ontvangst mogen nemen. Des avonds werd hem door de Beverwijk sche Harmoniekapel een serenade gebracht. Drie motorspuiten, namelijk die van Bever wijk. Velsen-Noord en Assendelft reden met volledige bezetting achter de muziek aan, natuurlijk onder zeer groote belangstelling. De kapel bracht voor de woning van den heer Blom eenige vroolijke marschen ten ge hoore. Het zou geen brandweerjubileuim zijn ge weest, wanneer de roode haan niet gepoogd zou hebben de feestvreugde te verstoren. Tijdens de serenade ontstond een brandje in den winkel van den heer De Weyer aan den overkant van de straat. De aanwezigheid van zooveel bestrijders maakte den vuurvijand onmachtig zich van het pand meester te maken. Met de hulp van de politie en toegesnelde brandweerlieden, DINSDAG 21 APRIt 1936 waaronder de jubileerende commandant was het brandje in een minimum van tijd ge- bluscht. En alsof er niets gebeurd was. klonk een oogenblik later een feestelijke marsch door de straat. De serenade kon verder ongestoord wor den voortgezet. Om meer dan een reden was het dus voor den commandant van de brandweer een dag. *iie nimmer uit zijn geheugen zal gaan Men heeft er voor gezorgd zijn jubileum tot een onvergetelijke gebeurtenis te maken. FEESTELIJKE BIJEENKOMST VOOR HET ORGELFONDS. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana zal op Donderdagavond 30 April een feestelijke bijeenkomst worden ge houden. Ds. C. M. Krijger zal spreken over het onderwerp „Onze Kroonprinses". Mevr. C. Ho nigvan Ollefen zal eenige liederen ten ge hoore brengen. De baten van dezen avond, die gehouden wordt in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw, zijn bestemd voor het orgelfonds voor de re stauratie van het orgel in de Ned. Herv. Kerk. VERGADERING VAN DE GROEP VISSER. Ter inleiding van de act.ie voor de nade rende gemeenteraadsverkiezing zal de poli tieke groep-Visser (diss. S. D. A. P.) Woens dagavond in de Baangarage een vergadering houden. De agenda vermeldt o.m het uit brengen van een verslag door de raadsfrac tie. het verslag van den penningmeester, can- didaatbespreking en eventueele vaststelling van de groslijst voor de gemeenteraadsver kiezing en tenslotte een bespreking van de te voeren propaganda. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk 20 April 1936. Spinazie per kist f 0.400.80. Sla, per kist f 0.30--0.60.. Postelein per kist f 0.850.90. Rabarber per bos f 0.040.10. Raapstelen per bos f 0.010.03. Radijs per bos f 0.030.04. Peterselie per bos f 0.030.04. Prei per bos f 0.030.07. Bloemkool le soort per stuk f 0.120.16. Bloemkool 2e soort per stuk f 0.060.08. Aardappelen per 100 K.G. f 2,602.80. Uien per K. G. f 0.02—0.03V2. Witlof per K.G. f 0.04—0.09. Asperges le, wit per bos f 0.77. Asperges 2e, wit f 0.420.47. Roode kool per stuk f 0.040.09 Aardbeien per stuk f 0.24. Noteering van 20 April 1936. Spinazie per kist 2065 ct. Postelein per kilo 24 ct. Andijvie per kist 3055 ct. Raapstelen 100 bos f 3 Radijs 100 bos f 5 Koolrapen per zak f 0.50f 1.10 Wortelen per kilo 3l/2ct. Bieten per kilo 8 ct. Komkommers per 100 f 10 Aardappelen klei, per kilo 3*44Va ct Idem zand, 5 1/2 ct. Roode kool per 100 st. f 8—f 12 Savoije kool per 100 st. f 4f 8 Bloemkool per 100 f 12 Uien per kilo 2y23 ct. Prei per bos 48 ct. Sla per 100 krop f 2I 4 Rabarber per 100 bos f 5—f 7 Piterselie per bos 4 ct. Selderie per bos 4 ct. Appelen per kilo 28 ct. Brusselschlof per kilo 610 ct. DE EERSTE ASPERGES AANGEVOERD. Op de veiling „Tuindersbelang" werden gis teren de eerste asperges aangevoerd door den tuinder J. Haarmans uit Velsen. De nieu we groente bracht 78 ets per bos op. Ook bij de Vereenigde Veilingen werden reeds eenige bossen asperges geveild. CASTRICUM TUINBOUWVEREENIGING ONS BELANG. Veiling van Maandag. Witlof per K.G. 2—8 ets. Prei per bos 4 ets. Rabarber per bos 8% ets. Spinazie per kist 4345 ets. Sla per kist 2350 cent (20 stuks). Aanvoer 82 kistjes witlof. BEGIN VAN BRAND. Maandag ontstond een schoorsteenbrandje in het huis van den heer E. Zonneveldt Jzn. Eenige buren wisten met behulp van emmers water het vuur te blusschen. Men is begonnen met het aanleggen en doortrekken van den straatweg tot de z.g. Hoogevoort. Ook zal spoedig een aanvang worden gemaakt met den bouw van 38 woon huizen. SANTPOORT. GEREFORMEERDE MEISJESVEREENIGINGEN. De Kring IJmuiden e. 0. van den Bond van Gereformeerde Meisjesvereenigingen houdt a.s. Woensdagavond zijn laatste vergadering van deze wintercampagne in de Gereformeerde Kerk aan de Frans Netscherlaan. De vereeniging „Tot arbeid geroepen" te Santpoort en de Meisjesvereenigingen IJmui- den-West en Oost zullen de inleidingen houden en de verdere bijdragen voor dezen avond leveren. /CHEEP/ T'JMNCINi HOLLAND-AMERIKA LIJN. Vclendam, 19 van West Indië te New-York. Statendam, 19 v. Kingston (Ja) te New- York. Burgerdijk, New. Orleans n. Rotterdam, 19 te Londen. Leerdam, 18 v. New-York te Boston. Beemsterdijk, 18 v. New-York n. Rotterdam. Maasdam, Rotterdam n. N.-Orleans 16 v. V. Cruz. Breedijk, Rotterdam 11. N,-York p. 19 Niton. Spaarndam, N.-York n. Rotterdam 19 (8.19 v.m.) 215 mijl Z.W. van Valencia. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 19 te Londen. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam, 19 te Londen. HALCYON LIJN. Rozenburg, 19 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Haarlem, 19 v. Vlaardingen n. Por to F. Stad Vlaardingen 22 (12 midd.) v. Narvik te Vlaardingen verwacht. Stad Zaandam 19 v. Kalmar te Oxelosund, ver. 20 (n.m.) nr. Rott.-Vlaard. Stad Dordrecht, 19 v. Bagnoli te Mzlilla n. Rott.-Vlaardingen. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Heemskerk (thhuisr.) 19 te Dar-es-Salaam vertr. 21. Boschfontein, 19 v. Hamburg te Amsterdam vertr. 21 n. Rott. Springfontein (uitr.) 20 te Mombassa verw. Randfontein (thuisr.) p. 19 Ouessant. Bloemfontein (uitr.) 18 v. Kaapstad. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 19 v. W,-Afrika te Rotterdam. Helder, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 18 van Singapore. Zuiderkerk (thuisr.) p. 17 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (thuisr.) p. 19 Dakar. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Nijkerk, 20 van Hamburg te Rotterdam. Streefkerk, 20 van Hamburg te Rtterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Odysseus, 20 van Kopenhagen naar Stettin, S^turnus, Calyves naar Amsterdam pass. 30 Ouessant. Perseus, 20 van Uddevalla te Amsterdam. Fauna, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Aurora, 18 v. Livorno n. Napels. Bacchus, 18 v. Beyrouth n. Kymassi. Breda, Chili n. Amst. via Antwerpen 18 v. Curacao. Ceres, 19 v. Izmir te Stamboul. Colombia, Amst. n. Barbados p. 19 Oues sant. Oberon, Lissabon n. Amst. p. 18 Finisterre. Euterpe, Bordeaux n. Amst. p. 20 Beachy Head. Iris, 11 te Cristobal vertr. 17 v. Pacific- havens. Orion, 19 v. Tanger te Barcelona. Orpheus, 19 v. Vigo te Villagarcia. Perseus, Aarhuus n. Amst. p. 19 Bruns- buttel. Pluto, Stettin n. Amst. p. 20 Brusbuttel. Poseidon, Valencia n. Rott. p. 79 Ouessant. Rhea, Amst. n. Aarhuus p. 20 Holtenau. Simon Bolivar, 19 v. Cristobal n. Cartagena. Ulysses, 19 v. Oran n. Algiers. Van Rensselaer, Amst. n. Paramaribo p. 19 Ouessant. Venezuela, 19 v. Amst. n. Hamburg. Vesta, 19 v. Cadix te Ceuta. Vulcanus, 18 v. Valencia n. Amst. Agamemnon, Amst. n. Valencia p. 18 Oues sant. Ino, Amst. n. W.-Indië p. 18 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, 19 v. B.-Ayres te Amsterdam. Zaanland 20 v. Hamburg te Amst. Montferland (thuisreis) 18 v. Montevideo. Amstellland (uitreis) 19 te Montevideo. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitreis) (1.39 n.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) p. 18 Perim. Sibajak (thuisreis) p. 19 Kaap del Armi. Kedoe (thuisr.) p. 18 Kaap Bon. Kota Tjandi (uitr.) p. 19 Kaap del Armi. Palembang (thuis.) 19 van Belawan. Tapanoeli (thuisr.) p. 19 Perim. Djambi (thuisreis) 20 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki, 19 v. Rott. te Hamburg. Alphacca (thuisreis) 18 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 19 v. Sabang. Johan de Wit (uitreis) 20 te Sabang. Poelau Laut, 20 v. Amst. te Batavia. Sembilan, 20 v. Hamburg te Amst. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. City of Derby, Saigon n. Rott. p. 18 Perim. Menestheus, Japan n. Rott. 19 v. Shanghai. Glenaffaric, 19 v. Dairen te Rotterdam. Philoctetes, 19 v. Dairen te Rotterdam. Eurybates, Liverpool n. Batavia 18 v. Pa- dang. City of Dunkirk, Dairen n. Rott. 18 v. P. Swettenham. City of Florence, Dairen n. Rott. via Havre 19 (8.27 v.m.) 110 mijl ZW. v. Niton. Glenshil, Japan n. Rott. p. 18 Perim. Scheepvaartbeweging In de afgeloopen week kwamen hier binnen 38 stoomschepen, 15 motorschepen en 2 zee sleepbooten, tezamen 55 schepen tegen 53 schepen in de voorafgaande week. Naar zee vertrokken 41 stoomschepen, 13 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 55 schepen tegen 56 schepen in de week tevoren. Uit en naar zee passeerden 110 schepen of 2 schepen minder dan in de voorlaatste week. Opgelegde schepen. Te Rotterdam waren Zaterdag nog slecht3 twee schepen opgelegd, beide onder Nederland, sche vlag. Geen dividend. Evenals over de voorafgaande jaren zal de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" over het afgeloopen jaar geen dividend uitkeeren. Opgemerkt kan worden, dat deze Maatschap pij voor het laatst over het boekjaar 1930 een dividend uitkeerde, n.l. 7 pet Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip „Marsden" arriveer de van Newcastle bij het Hoogovenbedrijf met een lading kolen. Om te repareeren. Het Grieksche stoomschip „Constantinos H." passeerde van Gent naar Amsterdam om al daar in het Droogdok eenige reparaties uit te voeren. Stukgoed gelost Het van Puerto Barrios komende Duitsche motorschip „Cordillera" heeft zijn voor Am sterdam bestemde lading alhier gelost, terwijl de passagiers alhier ontscheept werden. Het schip vertrok vervolgens naar Hamburg om Zondag a.s. hier wederom terug te keeren tot het inschepen van passagiers voor West Indië.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 5