THIJS IJS EN DEBOOZE VAMPYR Volkenbondsraad doet nogmaals een beroep op Italië. De Italianen op weg naar Addis Abeba. Tand' I nstt selkundig tuut GEHEEL GEBIT p I ?J S D A G 21 APRII 1936 Resolutie met algemeene stemmen aangenomen. Engeland zoo noodig tof verdere sancties bereid. ne vertegenwoordiger van Abessynië, Wolde Mariam heeft in de zitting van den Volken bondsraad van Maandag geprotesteerd tegen bet voortdurend uitstellen van hulp brengen aan Abessynië, dat het slachtoffer van een ongerechtvaardigden aanval was. jjji verklaarde, dat Italië alleen in prin cipe tot onderhandelen toestemde om tijd te winnen, om uitstel van de petroleum-sanc- ties te verkrijgen en om te marchandeeren over zijn steun in het Europeesch conflict. Italië heeft nooit getoond, dat het van den aanval wilde afzien en in het kader van den Volkenbond wilde onderhandelen. Op het oogenblik kan niemand meer illusies koesteren in dit opzicht. Abessynië verzoekt den Volkenbond hieruit zijn conclusies te trekken en artikel 16 van het pact toe te passen, teneinde den aanvaller te beletten, te triomfeeren. Nadat de zitting eenigen tijd geschorst was geweest protesteerde Baron Aloisi bij de hervatting op felle wijze tegen de ..insinua tie" van den Abessynischen gedelegeerde, volgens welke de Italiaansohe regeering ..zou willen trachten een ruilhandel tot stand te brengen door in het Europeesche geschil steun aan te bieden". „Indien de verzoeningsprocedure mislukt", zeide hij, „komt dit door het sthndpunt, dat een der partijen heeft ingenomen. Door de verzoeningspogingen te doen mislukken, ver traagt men de Italiaansche medewerking aan het Europeesche pacificatiewerk. dat zal moeten volgen op de regeling van het Ita- liaansch-Abessynische conflict, dat nooit buiten het strikt koloniale kader uit had moeten gaan" De Britsche minister van buiten- landsche zaken, Eden, zeide dat het de plicht van de Volkenbondsleden is de bestaande sancties te handhaven. De Engelsche regeering is gereed en be reid om tezamen met de andere leden van den Volkenbond het opleggen te bestudeeren van alle verdere sancties die noodig geacht mochten worden en doelmatig ter nakoming van de ver plichtingen, die alle leden dragen met betrekking tot het Abessynische con flict. Wanneer als uiteindelijk resul taat van dit geschil het gezag van den Volkenbond als het beste instrument voor de handhaving van den vrede in twijfel mocht worden getrokken, moeten de volken elk afzonderlijk de politiek overwegen, die het hun plicht zou zijn ten uitvoer te leggen. Overgaande tot bespreking van de geschie denis der verzoeningspogingen zeide Eden, dat het ongelukkig was, dat het beroep op staking der vijandelijkheden niet ontvangen is in den geest, waarin het werd opgesteld. De Britsche regeering heeft getrouwelijk ernaar gestreefd haar verplichting na te komen tot deelneming in de maatregelen, waartoe collectief besloten was volgens het handvest. In dezen geest is dé Engelsche regeering bereid voort te gaan met de sancties tegen den staat, die het hand vest heeft geschonden. Woordelijk zeide Eden: „wij waren en zijn bereid dit te doen, ofschoon wij ons steeds be wust zijn geweest van de grenzen, die de Vol kenbondsactie gesteld ,zijn, grenzen, die het gevolg zijn van de onvolledigheid van het lidmaatschap van den Volkenbond. De ver plichting moest ten uitvoer worden gelegd, zelfs al kon niemand zeggen of de uitvoering snel genoeg, of doelmatig genoeg zou zijn om een beslissenden invloed te doen gelden tus- schen aanvaller en aangevallene. De Britsche regeering is zich altijd bewust geweest van de beperktheid der Volkenbondsactie. Iedere actie, die door den bond wordt ondernomen moet collectief zijn. Hierin lag de kracht en de zwakheid van den bond. De maatregelen en de vorm van iedere collectieve actie moeten der halve tot zekere hoogte een compromis verte genwoordigen. Wat sommigen te langzaam kan voorkomen, kan anderen te vlug schijnen. Het heeft geen zin feiten over het hoofd te zien. De ernstige consequenties voor den Volken bond van de gebeurtenissen der laatste zeven maanden kunnen nauwelijks worden overdre ven. Het vertrouwen, dat de leden van den bond zich gerechtigd zouden voelen in de toe komst in deze organisatie te stellen, moet in hooge mate beïnvloed worden door een succes of een falen bij dit tegenwoordige geval. Op ait plechtige uur moeten de regeeringen be reid zijn verantwoordelijkheden op zich te nemen en duidelijk de politiek te kennen geven, die zij bereid zijn ten uitvoer te leggen. In de oogen van de Britsche regeering is piet de plicht van de leden van den bond op zijn minst de reeds van kracht zijnde economische en financieele sancties te handhaven. Daarenboven zou de Engelsche regee ring bereid zijn en gereed om met de andere leden van den bond het op leggen te overwegen van alle verdere economische en financieele sancties, die noodzakelijk geacht kunnen wor den en doelmatig ter nakoming van de verplichtingen, die wij allen in dit geschil op ons hebben genomen". Zijn rede voortzettende zeide Eden: Ik kan met zwijgend voorbijgaan aan het gebruik, uat naar gezegd wordt, van gifgassen gemaakt «t- Het is niet aan mij te analyseeren, wik effect het gebruik van gas kan hebben flp de militaire positie der oorlogvoerenden. **aar het oordeel van de Engelsche regeering «nter is 't onmogelijk geen rekening te hou- flen met de bestaande wijzen, die aantoonen, flat gifgassen door de Italiaansche legers ge- oruikt zijn in hun veldtocht tegen de Abes syniërs, die zelf volstrekt ontbloot zijn van flhe middelen van verdediging tegen deze methode van oorlogvoering, die door de vol den buiten de wet is geplaatst. Niet alleen fleze twee oorlogvoerenden, maar bijna alle imties ter wereld zijn partners van het gas- protocol van 1925. Dit protocol heeft betrek- kpg op inwoners van iedere groote stad ter wereld. Het is voor hen een oorkonde tegen uitmoording. Wanneer een conventie als deze naar WJlekeur verscheurd kan worden zal ons volk, dat leeft in de groote steden van West-Europa of in de minder dicht bevolkte streken elders vragen wat de waarde is van een internatio naal instrument, dat hun vertegen woordigers met hun naam hebben bekrachtigd. Hoe kunnen zij vertrou wen hebben, dat zij, ondanks dat plechtig onderteekende protocol niet later in stukken gescheurd, verblind en in een vreeselijken doodsstrijd ver moord zullen worden. Dit zijn de problemen, die ieder lid van den raad zich vandaag stelt. Voor zoover de Brit sche regeering aangaat, zij voelt zoo diep het gevaar, dat ik den raad vraag oogenblikke- lijk formeel ieder lid van den Volkenbond en iederen onderteekenaar van het protocol van 1925 de verplichtingen in herinnering te roepen, die door dat protocol aanvaard zijn. Paul Boncour, de Fransche Volkenbonds gedelegeerde, zeide o.m.: Alles moet onder geschikt gemaakt worden aan het herstel van den vrede. Frankrijk is verplicht, in de eerste plaats den blik gericht te houden op ze kere bedreigde punten in Europa. Spreker bracht hulde aan Eden wegens zijn verklaring ten gunste van de collectieve vei ligheid en aan baron Aloisi voor zijn ob jectieve uiteenzetting. Hoe groot ook het échec moge zijn, waarvoor wij ons thans geplaatst zien, vervolgde spre ker, wij moeten het werk der verzoening her vatten en voortzetten. Volgaarne wil hij zich aansluiten bij hetgeen Eden omtrent de schendingen van 't volkenrecht gezegd heeft. Echter voegde hij er aan toe den oorlog humaniseeren kan men niet; men moet hem doen verdwijnen ofwel verhinderen, dat hij uitbarst. Om dit doel te bereiken, beschikken wij slechts over één middel: onze krachten te ver eenigen. Dat is ook de reden, waarom wij in het ItaliaanschAbessynische conflict onze verzoeningspogingen moeten voortzetten. Voor de schorsing van de raadszitting las de Italiaansche gedelegeerde nog een korte ver klaring voor, in antwoord op de verklaringen van den Britschen gedelegeerde betreffende bet gebruik van gifgassen door de Italiaan sche troepen. Hij herinnerde eraan, dat de Italiaansche regeering zich beklaagd heeft over door de Abessyniërs bedreven wreedhe den, en vroeg waarom deze aanklacht een doode letter bleef. De Abessynische gedele geerde verklaarde daarop, dat hij schriftelijk op de beweringen van den Italiaanschen gede legeerde zou antwoorden. De Volkenbondsraad is het in een geheime zitting eens geworden over den tekst van een resolutie, die ver volgens in de avondzitting met alge meene stemmen is aangenomen, meldt Reuter. De resolutie neemt kennis van het rapport der commissie van dertien, keurt haar oproep aan de geschil partij en goed, constateert, dat de Abessynische regeering verklaard heeft onderhandelingen binnen het kader van het handvest te willen aanvaarden en dat de Ita liaansche regeering zich op 8 Maart princi pieel bereid heeft verklaard onderhandelingen aan te knoopen over regeling van het conflict. De Raad betreurt, dat uit de door de commis sie van dertien en den secretaris-generaal in _ewonnen inlichtingen blijkt, dat de verzoe ningspoging niet tot hét doel heeft geleid. Hij betreurt, voorts, dat onder deze omstandighe den de vijandelijkheden niet konden worden _estaakt en dat de oorlog voortgezet wordt onder omstandigheden, waarvan is vastge steld, dat zij in strijd zijn met het handvest en de verplichtingen der volkenbondsleden. De raad richt nogmaals tot Italië een plechtigen oproep, onder de tegenwoordige omstandigheden bii de oplossing van zijn con flict met Abessynië den geest te doen heer- schen, dien de Volkenbond mag verwachten van een zijner oprichers en van een perma nent raadslid. De raad herinnert er verder aan, dat Italië en Abessynië door het protocol van 17 Juni 1925 betreffende het gebruik van verstikken de gassen, gifgassen e. a. benevens door de verdragen die deze beide staten ondertee kend hebben, gebonden zijn en wijst op het belang, dat aan deze beide documenten door alle verdragspartijen gehecht is. Tegen de resolutie stemde alleen de gedele geerde van Italië, wiens stem echter bij bere kening niet meetelt. De gedelegeerde van Ecuador maakte het voorbehoud, dat zijn land blijft vasthouden aan het voor kort genomen besluit betreffende opheffing van de sancties Tenslotte legde de gedelegeerde van Abessvnië nog een verklaring af, waarin hij er critiek op uitoefende, dat in de resolutie niet duidelijk genoeg tot uiting is gebracht, dat Italië een vernietigingsveldtocht tegen Abessynië voer'" Wanneer de raad dit laat geschieden, schept hij een gevaarlijk precedent. DiutscMamd. Proces tegen 400 sociaal democraten. Naar het Wuppertal-Comité ons bericht zal binnenkort in West-Duitschland een nieuw proces tegen 400 sociaal-democraten plaats vinden. De beklaagden worden ervan beschuldigd pogingen te hebben aangewend vrije vakvereenigingen op te richten ende sociaal-democratische partij weer op te bouwen. Als inleiding tot dit proces werden in Juni 1935 als eersten gearresteerd de bezitters en het geheele personeel van de broodfabriek „Germania" in Duisburg-Hamborn, terwijl bij alle afnemers van deze fabriek huiszoekingen werden gedaan, die tot vele nieuwe arresta ties leidden. Tijdens het voorarrest zijn de arbeiders Buettner, Hitz, Morsmann en Noeten gestor ven. De veroordeeling van de beklaagden zal groepsgewijze plaats vinden. De eerste groep van 18 man, de z.g. hoofd- beschuldigden, zal voor het Volksgerecht te recht staan. Frankrijk, Minister Regnier acht Frank rijk's financiëelen toestand niet ongunstig. De minister van financien Marcel Regnier, verklaarde aan de pers, dat in tegenstelling met de berichten van zekere zijden, de finan cieele toestand van het land niet slecht is. De belasting-inkomsten vertoonen een stijging, vergeleken bij verleden jaar en voor het eerst sedert vijf jaar zijn de inkomsten hooger dan de raming. Het evenwicht van de begrooting is hierdoor verzekerd. Verder deelt hij mede, dat de werkloosheid afneemt. „De beschaving staat op het spel." Britseh pleidooi tot krachtig optreden tegen de Italiaansche oorlogsmethoden. „Te Genève staat thans meer dan het lot van Abessynië op het spel. Veel meer zelfs dan het lot van den Volkenbond en van den collectieven vrede." De zin hierboven als motto gebruikt vormt de inleiding van een artikel van G. A. Gar diner in The Star. Volgens hem staat de be schaving zelf op het spel. Als men gedoogt, dat Mussolini Abessynië verovert met gifgas (terwijl de christelijke naties toezien, hoe de eene christelijke natie de andere „vernie tigt") zal gifgas voortaan beschouwd worden als een onmisbaar oorlogsinstrument. De geesel, die thans over Abessynië waart, zal over Europa waren bij de eerste uitbar sting van vijandelijkheden. Hij zal komen zonder aankondiging, zonder oorlogsverkla ring, op het oogenblik, dat het element van verrassing het grootst is. Hij zal niet wach ten, tot de legers te velde en de vloten ter zee gemobiliseerd en in actie gebracht zijn. Hij zal komen als een plotselinge slag, niet gericht tegen de strijdkrachten van den vijand, maar tegen het burgerleven van de natie. Het doel zal niet zijn de militaire concen traties, maar de groote opeenhoopingen van de bevolking in de steden, Parijs, Londen, Berlijn, Rome, al naar het geval ligt. De over winning zal de belooning zijn voor de mo gendheid, die het eerst kan toeslaan en die het grootste gewicht aan materiaal voor het werk ter vernietiging bijeen kan brengen, en het besef dat onmiddellijk handelen in een dergelijken strijd van leven en dood de eerste vereischte is, zal elk land dwingen, hoe on willig ook, het eerst zijn stoot toe te bren gen. Gardiner gaat voort met te zeggen, dat Mussolini alle regelen van de oorlogvoering, die zelfs in de somberste dagen van het ver leden in acht zijn genomen, heeft geschonden. Hij heeft open steden verwoest, opzettelijk het Roode Kruis gebombardeerd en de weerlooze bevolking voor zich opgejaagd met gifgas. Hij heeft elk verdrag", dat hij geteekend had, ver- verscheurd, elke bemiddeling, waartoe hij zich verbonden had, van de hand gewezen en is den oorlog begonnen zonder oorlogsverklaring en zonder ook maar de geringste uittarting tegen een medelid van den Volkenbond, tot welks opneming hij zelf den voornaamsten stoot heeft gegeven. Laat men niet denken dat deze barbaarschheden omdat zij bedreven zijn tegen een onbeschaafd en hulpeloos volk, geen beteekenis hebben voor Europa. Zij ver tegenwoordigen Mussolini's denkbeelden van den oorlog. Wat hij ten aanzien van Abessynië heeft gedaan, zal hij, als hij er kans toe krijgt, ook elders doen. Zijn afschuwelijk voorbeeld zal, als men het niet den kop indrukt, de heele toekomst van den oorlog, waar ter wereld ook, beheerschen. Gardinner merkt op, dat het Italië is ge weest, dat op de conferentie van Washington de leiding heeft gehad in de geestdrift voor sancties zoowel als tegen het gebruik van ver giftige of verstikkende gassen in den oorlog. Gardiner zegt tenslotte nog eens, dat de beschaving op het spel staat en dat er met het lot van Abessynië voor oogen, uit den wedstrijd in bewapening een wedstrijd zal ont staan voor de ontdekking van het moordend- ste gas, dat de wetenschap maar kan uit denken. De Volkenbond moet thans krachtig en zonder genade toeslaan, de schroef van de sancties aandraaien en deze uitstrekken tot de onmisbare petroleum, zonder welke Musso lini's gifgasoorlog onmogelijk zou zijn geweest. (N. R. Ct.) In het Noorden nog geen tegenstand. Graziani's offensief in het Zuiden. DZJIBOETI, 20 April (Reuter-A.N.P.) Op den weg tusschen Dessie en Addis Abeba voor uitgeschoven Italiaansche afdeelingen rukken voortdurend op. Volgens berichten uit Ery- threesclie bron zouden zij zelfs reeds meer dan de helft van den weg hebben afgelegd. In Ogaden nadert generaal Graziani na zijn overwinning van de vorige week op den rech tervleugel van het leger van Ras Nassiboe, Harrar en volgens sommige berichten zou er kans bestaan dat de rest van het leger van Ras Nassiboe gedwongen zal zijn terug te trekken. Eveneens uit Erythreesche bron ont vangen berichten melden, dat de Italiaansche voorhoede, die langs de Oostelijke route op rukt, zich zou bevinden op 150 kilometer tne noorden van Nudsabeba, ter hoogte van Mak- foed en Abonsa. Dit laatste plaatsje ligt aan de rivier Robi, een zijstroom van de Hawasj. Ondanks het feit, dat vandaag de telefonische verbinding met Afden en Ankobar met Addis Abeba hersteld is, waaruit blijkt, dat de Ita liaansche geruchten over een bezetting van deze belangrijke centra onjuist zijn. houdt men deze bezetting van Erythreesche zijde vol. Intusschen zijn de Italianen in het Noorden nog nergens op Abessynischen tegenstand ge stuit. Wel zijn uit Addis Abeba langs den kei zerlijken weg eenige duizenden krijgslieden en recruten in noordelijke richting vertrokken weïke te elfder ure en gewapend met ouder- wetsche geweren in dienst genomen zijn, om te trachten de hoofdstad te beschermen, maar men is van meening. dat deze laatste wanho pige poging slechts een vertraging met enkele dagen van den val der hoofdstad tengevolge kan hebben. De keizer schijnt zich met de resten van zijn leger in het bergachtige gebied van Amhara te bevinden. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat de voornaamste groep der Britsche ambulance thans in Addis Abeba ge concentreerd is en dat een der vooruitgescho ven eenheden, welke onder leiding staat van dr. Melley zich nog op ongeveer 150 K.M. ten Noorden van de Abessynische hoofdstad be vindt. waar hulp gebracht is aan drie leden van het Nederlandsche Roode Kruis, welker vrachtauto in de modder is vastgeloopen. Uit Dzjiboeti vertrokken reizigers, die van morgen uit Hawasj naar Addis Abeba zijn gegaan, zijn hedenavond op normale wijze al daar aangekomen, waaruit blijkt, dat de spoor weg nog steeds goed functioneert. In een tweede telegram seint de correspon dent van Reuter-A.N.P. hedenavond: Mij is officieel medegedeeld, dat de draadlooze ver binding met Djidjiga nog op normale wijze werkt, zoodat deze stad zich nog in handen van de Abessyniërs moet bevinden. Opgeschrikt door per radio uitgezonden dreigementen volgens welke de Italianen mor gen Addis Abeba binnenrukken zullen, zijn duizenden rijke Abessyniërs en rijke vreem delingen uit de hoofdstad gevlucht, waar thans een ongewone stilte heerscht. Tal van winkels zijn gesloten, vele huizen zijn verlaten. Het kabinet heeft vandaag besloten alleen de ver ste buitenzijden van de hoofdstad te verdedi gen en wanneer de Italianen desondanks op rukken, zal in de hoofdstad zelf geen enkel gevecht worden geleverd. Voorloopig blijft de zetel der regeering in Addis Abeba gevestigd. (Copyright Reuter-A.N.P.) Demonstraties tegen doodstraf Geen reden tot ingrijpen. Nog steeds bestaat in Engeland in ruime mate de gelegenheid om van zijn gevoelens blijk te geven, ook als deze tegen de meening van de overheid ingaan. De gebeurtenissen, waarvan de Manchester Guardian melding maaktt naar aanleiding van de executie van een moordenares, zijn hiervan een nieuw be wijs. Donderdag zou miss Waddingham, een verpleegster, die een moord had gepleegd, worden terechtgesteld. De politie had maat regelen getroffen om te voorkomen dat ern stige ongeregeldheden zouden plaats vinden doch niettemin verzette zij zich niet tegen een optocht van „sandwichmen" die borden droegen waarop stond te lezen: „Stop this terribel crime of hanging a mother of five children". Na eenigen tijd verscheen mrs. v. d. Eist, een bekend tegenstandster van den dood ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. „Ik ben de vampyr Bichiboechoeba!" roept Sim met luide stem uit. „Ik ben het opperhoofd van alle vampyrs ter wereld en ik kom je straffen. Je hebt de vampyrwetten geschonden, dat weet je heel goed! Hoe heb je het in je hoofd kunnen halen een mensch te ontvoeren?" Terwijl Sim dat daar allemaal staat te vertellen, weet de booze vam pyr niet hoe hij zich houden moet. Het zweet breekt hem uit en hij weet niets terug te zeggen. Sim gaat op barschen toon voort „Je bent de slechtste vampyr dien ik ooit in mijn leven ontmoet heb. Geef me onmiddellijk de sleutels van je woning, want ik ga een onderzoek instellen!" En de *impyr, die zich niet bewust is tegenover een verkleeden vos te staan, overhandigt Sim onmiddellijk zijn sleutelbos! straf, in een auto, waarop een luidspreker was geplaatst. Ook was de wagen bedekt met groote borden met opschriften tegen deze executie. De politie hield den wagen van me vrouw v. d. Eist aan. Nauwelijks was de wagen tot stilstand ge bracht of de eigenaresse leunde uit het raam en riep tegen de menigte toeschouwers: „Stop this terrible thing". Daarop weerklonken uit den luidspreker de bekende hymnen,, ,A.bide with me" en „Nearer my Lord te Thee": weldra nam de menigte omstanders, wel ongeveer drie dui zend. deze liederen over. De politie vond geen termen aanwezig om hier tegen op te tre den. Picknicken in een. kerk. LONDEN, 20 April (A.N.P.) De „Daily Telegraph" meldt, dat wegens het misbruik, dat sommige bezoekers van hun voorrecht ma ken, de koninklijke kapel te Brighton voortaan om half drie 's middags zal worden gesloten- De voorganger der gemeente heeft in een zitting van den kerkeraad bij de toelichting van zijn besluit verklaard, dat de meeste lie den, die in de zomermaanden ln het kerkge bouw komen, ais half-opgevoed kunnen wor den beschouwd. Sommigen dingen, welke hij hen had zien probeeren te doen noemde de geestelijke zeer stuitend. Voor het gedrag van eenige bezoekers kon hij geen woorden vinden. Ik heb ze zien picknicken met mandjes en alle mogelijke toebehooren. Ik heb gezien dat ze in de kerkbanken fruit zaten te eten. Ze zijn zelfs zóó ver gegaan, dat zij electri- sche lampen uit het gebouw hebben verwij derd. Hauptmann toch onschuldig? Ware moordenaars zouden binnenkort gearresteerd worden. CHICAGO, 20 April (Reuter-A.N.P.) Niet tegenstaande de executie van Hauptmann zet gouverneur Hoffmann het onderzoek naar de Lindberghaffaire voort en zijn agent te Chi cago kondigt aan, dat binnenkort drie kid nappers zullen worden gearresteerd, die de moordenaars zouden zijn. Hoffmann bezit thans de bewijzen, dat Hauptmann onschuldig was. Indien men einde Maart beschikt had over de gegevens, welke men thans bezit, zou Hauptmann gered zijn. De oplossing van de kwestie zal nu nog slechts enkele dagen duren. RIJKSSTRAATWEG 16 MA Ar?L EM- H TElEF 16 7 2 6 vanaf f 35,;«S« BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zater. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) BACMj PRDCÜAMMA WOENSDAG 22 AIJR1L 1936. HILVERSUM I 1875 M. NCRV-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. platen, 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Harmonium en zang, 12,15 Saxofoon en piano. 1.Gram. platen: 1,30 Solistenconcert. 2.30 Postzegel praatje. 3.3.45 Solistenconcert. 4.Zang en piano. 5.Kinderuur. 6.Landbouw- causerie. 6.30 Afgestaan. 7.Berichten. Re portage. 7.30 Causerie. 7.45 Gram. platen. 8. Berichten. 8.15 Concert m.m.v. solisten, koor en orkest. (Om 9.30 Paaschoverdenking). 10.3511.30 Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.VPRO. 8.— Gram. platen. 9.30 Keukenpraatje. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Gram. platen en Causerie. 11.— RVU. Lezing. 11,30 Orgel spel. 12.00 Gram. platen. 12,15—1,45 E. Walis' orkest en Gram. platen. 2.— Voor de Vrouw. 2.15 De Notenkrakers en solist. 3.Voor de kinderen. 5.30 Syd Jackson's Ensembde. 5.50 Gram. platen. 6.05 Vervolg van 5.30. 6.25 Gram. platen; 6.30 R.V.U. Medische causerie. 7.Sportuitzenriing. 7.15 Kinderkoor. 7.40 Lezing. 8.Berichten. 8.15 VARA-orkest en soliste. 9.Radio-tooneel. 9.45 Orgelspel. 10. Eerichten. 10.05 Gram. platen. 10.30 Ensemble „Fantasia", 11.00 Mignon-kwintet. 11.3012.00 Gram. muziek. DROITWICH 1500 M. 10.20 Gram. platen. 10.30 Orgelspel. 11,20 BBC-Empire-orkest. 12.20 Gram. platen. 1.00 Reportage. 1.20 Gram. platen. 1.50 Orgel concert 2.35 Sted. orkest Bournemouth en solist. 4.05 Het Mac Arthur-kwintet. 4.35 Dansmuziek. 5.20 Berichten. 5.50 Piano-recital 8.10 Lezingen. 6.50 Het Campoli-Trio. 7.20 De BBC-zangers. 7.50 Gevar. programma. 8.50 Berichten. 9.10 Toespraak. 9.20 Zang en strijk kwartet. 10.3511.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 6.20 en 7.35 Gram. platen. 10.20 Orkestcon cert. 7.20 Zang en piano. 8.05 Radio-tooneel. 1C.05—11.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN 456 M. 5.50 Orkestconcert,,. 11,20 Verzoekprogram ma. 12.35 Orkestconcert 1 35 Vroolijk concert. 4.20 Gram. platen. 5.20 Gevar. concert. 8.05 Kamermuziek. 9.5011,20 Omroeporkest, klein orkest en solisten. BRUSSEL 322 M. 11,20 Gram. platen. 12,30—1,20 Zigeunermu- ziek. 5.20 Viool-recital. 5.50 Zigeunermuziek. 7.20 Klein orkest en voordracht. 9.3010.20 dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 11,20 Gram. platen, 11,50 Dansmuziek. 12,50- 1,20 Gram. platen. 4.20 Zigeunermuziek. 5.35 Gram. platen. 5.50 Kamermuziek. 7.20 Liszt- ^erdenk'ng. Hierna tot 10.20 Gram. pl. DF.UTSCHLANDSENDER 1571 M.. 7.30 Gram. platen. 8.05 Rijksziending. 8.35 Gevar. programma. 9.20 Berichten. 9.50 Klari net en piano. 10.50 Weerbericht. 10.2011,10 Gram. muziek.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7