HET NIEUWE AVONDBLAD 21e JAARGANG NO. 143 WOENSDAG 22 APRIL 1936 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand I cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgaye Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel rr.i ei 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adv ties van Vraag en Aanbod 1-3 regeLs 25 ct.. e- .«.gel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dub: prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf Is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Chicago in Parijs. Onder dezen titel geeft onze Parijsche cor respondent vandaag een beschouwing, die door velen met ontsteltenis gelezen zal worden. Er blijkt uit dat de methoden der „racketeers" van Chicago, georganiseerde moordenaarsben den, die menschen eenvoudig uit den weg ruimen als zij niet een flink deel van hun in komen geregeld aan hen uitbetalen, in de Fransche hoofdstad regel zijn geworden. Er blijkt a)k uit dat de Parijsche politie er een voudig geen kans toe ziet een einde aan deze gruwelijke wantoestanden te maken. Wél weet zij dat er thans zes dergelijke benden bestaan, en een ex-racketeer heeft onzen correspondent gemoedelijk verteld dat zij niet alleen door de Amerikaansche „school" maar ook door de methoden van de Siciliaansche „maffia" en de Corsikaansche bandietenorganisaties beïnvloed zijn. Veertig jaar geleden werden in Europa dergelijke be schouwingen alleen gehouden als het de cul- tureele invloeden betrof die zich op een kun stenaar hadden doen gelden. Maar veertig jaar geleden stond dé Westersche beschaving dan ook op een heel wat hooger peil dan nu! Van bijzondere verontwaardiging of van bij zondere plannen om dezen nieuwen kanker der samenleving uit te roeien blijkt uit de mede- deelingen van de zijde der Parijsche po litie aan Henry Lesturgeon gedaan, niets. Een zeker geamuseerd cynisme over- heerseht. En men merkt op dat vele ge- plunderden zelf iets op hun kerfstok hebben, zoodat zij bang voor een aan gifte bij de politie zijn. Wat de andere slachtoffers betreftnu ja, die zijn bang hun klanten te verliezen, want daarmee wor den ze door de racketeers in de eerste plaats bedreigd Zeer schoon is de opmerking van den ex- racketeer omtrent den caféhouder Iieplée, die na eenige maanden betaald te hebben aan gifte bij de politie deed en prompt door de bende vermoord werd: „Leplée heeft er niet aan willen gelooveneerst heeft hij gere geld betaald, toen geweigerd en wat is-ie er nu mee opgeschoten? Hij heeft een les ge geven aan alle andere slachtoffers". Die moord is dus een voordeelig zaakje voor dé bandieten geweest, want' zij hebben er in hun terminologie „een voorbeeld mee gesteld". In anderhalf jaar tijds zijn de da ders van vijftien moorden niet ontdekt De Parijsche politie schijnt niet meer te kunnen doen dan af en toe een enkel bende lid te pakken nemen, en diens zaak wordt dan zoo „opgeblazen" dat hij voor vele jaren achter de tralies gaat. Maar de benden zelf? ....Och nee, wat wilt u eigenlijk van ons, daar is niets aan te doen. De dagen waarin er een eer en een plicht in werd gesteld, misdadigersbenden uit te roeien, „de dagen van Sherlock Holmes", liggen blijkbaar ver achter ons. Mocht de Parijsche politie er ooit bij toeval in slagen een der leiders te pakken te krijgen dan zullen trouwens de boulevard-bladen hem wel tot een soort held verheerlijken, daarmee de ziekelijke eerzucht van de andere schurken ijverig aanwakkeren en op die wijze de zaak nog veel erger ma ken. Er zij aan toegevoegd dat niet alleen de Parijsche boulevard-bladen zich daaraan te buiten zullen gaan maar ook vele kranten van hetzelfde gehaltein andere landen. Trouwens, reeds gedurende maanden wor den duizenden inlanders in Abessinië. dooi' Europeanen, die hun land zijn binnenge drongen zonder oorlogsverklaring en zonder ook maar een schijn van recht, op de beestachtig ste wijze uitgemoord. Vandaag plaatsen wij een brief van jhr. dr. van der Does, van de Nederlandsche ambulance, waarin beschre ven wordt hoe massa's met brandwonden overdekte Abessiniërs gekwetst door vloei baar gas uit vliegtuigen bij de ambulance zijn aangekomen en behandeld, zoo goed en zoo kwaad als het ging. Onze ambulance, die een liefdewerk verricht, heeft zich in grotten moeten verstoppen om zelf niet door de Italianen uitgemoord te wordenzooals zij al zooveel ambulances uitgemoord hebben. Gisteren ontvingen wij voorts het bericht dat drie leden der Nederlandsche ambulance nog Bet bijtijds, met hulp der Engelschen, voor de Italiaansche voorhoede hebben kunnen vluch ten, met achterlating van hun vrachtauto met verplegingsmateriaal. Zijn onze doktoren dan vijanden van de Italianen? Blijkbaar worden zij zoo beschouwd. Zij doen immers liefdewerk voor „die onbeschaafde wilden"? Dat derge lijke dingen geen kreet van verontwaardiging in Europa doen opgaan is nog het ergste van alles. Dat de gruwelijke misdaden, die de Italianen in Abessinië plegen met hun sme rige, gemeeiie oorlogsmiddelen, door velen zelfs in ons land nog goedgepraat worden ook, be wijst hoe treurig de Europeesche beschaving aan het afzakken is. En dat allerlei primitieve lieden, die dit alles voortdurend hooren, lezen en zien, daardoor nit hun evenwicht raken en blijkbaar zeggen: «nou ja, wat staten doen en wat door vele ont wikkelde en beschaafde menschen geduld en zelfs in sommige gevallen bewonderd wordt, mag i k dat dan niet?.dat verklaart zonder eenigen twijfel het ontstaan der Parijsche moordenaarsbenden in hoogen mate. Er zal nog wel meer volgen R. P. EEN NIEUW BEHANG Dan BAKKER'S behang. Beh. beschikb. Gratis afranden. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEFOON 11657 HAARLE3I-NOORD. (Adv. Ingez. Med.) IJMUIDEN De eerste zuiveldag. Groote belangstelling des avonds. HollandIndië schotel een smakelijk gerecht. En tevens uiterst nationaal. Een betrekkelijk gering aantal huisvrouwen had gehoor gegeven aan de uitnoodiging van de propaganda-commisie ter bevordering van het gebruik van zuivelproducten tot het bij wonen van den propaganda-middag. De avond-bijeenkomst mocht zich echter in een zeer druk bezoek verheugen. De aanwezigen werden welkom geheeten door den voorzitter van het comité den heer W. P. Maris, die mededeelde, dat de eere-voor zitters door ambtsbezigheden verhinderd wa ren. Spreker deelde het een en ander mede over de werkwijze van de propaganda-com- missies en wees er op. dat de propaganda, die uitgaat van het Crisis-Zuivelbureau ten dienste is gesteld van den boerenstand. Hij hoopte, dat de propaganda aan het gestelde doel mocht beantwoorden. De propagandist de heer J. Hoogerduyn hield daarna zijn propaganda-rede, waarvan wij reeds eerder in ons blad melding maakten en wel ter gelegenheid van de dezer dagen ge houden persconferentie. Vervolgens werd. de film „Het Ontbijt" ver toond, waar echter in hoofdzaak te zien werd gegeven de bereiding van boter en kaas en de behandeling van de melk van -de koe af tot 't glas op de ontbijttafel. Mevrouw Piet, demonstratrice van het Zui- velbureau kwam daarna op het podium. On getwijfeld zullen de sprekers het ons niet kwa lijk nemen als we zeggen, dat zij, de vrouw van de practijk, de grootste aandacht had. Spreek ster wees op een duidelijke manier op de voe dingswaarde van de zuivelproducten, vertelde wat er zooal van deze producten te maken is, van hun rijkdom aan eiwitstoffen, vet, vita minen en verdere bestanddeelen, alle onmis baar om het menschelijk lichaam sterk en ge zond te houden of te maken, van middeltjes om den neutralen melksmaak vooral voor kin de ren te veraangenamen enz. Voorts maakte zij propaganda voor het gebruik van melkbrood. Van al het brood dat in ons land gegeten wordt, is slechts 1/4 melkbrood; 3/4 is water brood. Als de verhouding eens omgekeerd was, zou er 200 millioen L. melk meer door de bak kers verbruikt worden. Mevrouw Piet hield een vlotte causerie, waaruit bleek, dat zij uitstekend thuis is in het onderwerp. En als de huisvaders van IJmuiden een dezer dagen door hunne echtgenooten worden onthaald op kaaspannekoeken, kaas soep, melk met een limonadesmaakje, een Holland-Indië schotel, tomatensoep met kaas of iets dergelijks, dan weten ze, aan wie ze deze nieuwe gerechten te danken hebben. Mannen houden niet van die nieuwigheden, heeft mevr. Piet gezegd, maar laten we allen als dappere Kinheimers toonen, dat we ons door deze lekkernijen niet uit het veld laten slaan. Gaarne zullen we niet alleen melkbrood dik besmeerd met natuurboter en dik belegd met zoete roomkaas eten, met een glas schui mende melk toe, maar laten we ons ook be reid verklaren, als proefkonijn te dienen voor de producten van het receptenboekje. Alles ter wille van den boerenstand. Laat ons hieraan toevoegen, dat de Holland- Indië schotel zeer aan te bevelen is. Holland is de kaas, Indië de rijst. En tomaten, uien en een stukje boter en natuurlijk wat zout zijn alle producten van eigen bodem. Een echt natio naal gerecht dus, waarvan de bezoeksters van den zuiveldag al gesmuld hebben. Op de middagbijeenkomst merkten wij o.a. op mevr. Kwint en een aantal raadsleden. Piano-recital door Riek Hey- brockGouda en Roel Riphagen. In het gebouw voor Chr. Belangen gaven mevr. Riek HeybrockGouda en Roel Rip hagen een piano-recital, dat niet alleen plaatsgenooten maar eveneens velen uit an dere gemeenten, met name uit Haarlem, tot zich getrokken had. Riphagen leidde den avond in met de sonate, opus 58 van Chopin, die een typische kunst uiting van de 19e eeuw is. In melodie en rhythme is veel wat aan improvisatie denken doet; typische Chopin-effecten zooals de klankcontrasten, ontbreken ook in dit oeuvre niet, evenmin als dat weeke zangerige waar deze kunstenaar misschien wel alleen het ge heim van bezit. Aan zulk een compositie deed een kunste naar, als Riphagen is, alle recht wedervaren. Dat hij kunstenaarschap bezit werd met de weergave van Chopin, Schmitt en Reger onbe twist geopenbaard. De zoo uiteenloopende sferen van een Max Reger en een Fred Chopin werden hier scherp gedifferentieerd en de geest van elk der com ponisten treffend benaderd. Hoewel de kla viersonate uitnemend verklankt werd. heeft ongetwijfeld het Variatioiïen und Fuge van Reger een dieperen indruk gemaakt, vnl. door de stuwing, die Riphagen in zijn spel wist te brengen. Op Mozart's bekende thema uit de A-dur sonate heeft Reger een serie variaties geschre ven, die dezen componist van meerendeels zeer celebraai werk van zijn beste zijde doen ken nen. Vooral de prachtige fuga, uit het slotdeel is hiervan een overtuigende proeve, die beide solisten op hun resp. instrumenten op pare lende wijze uitvoerden en die zeker velen nader tot dezen componist gebracht heeft. Dat zij voor dit buitengewoon knappe spel teruggeroepen werden was ten volle verdiend. Mevr. Heij brock wist van Ravel's Ondine een waar kunstwerk te maken. De dikwijls spinrag- fijne det-aiibewerking van dit stuk programma muziek (zeer suggestief heeft de Fransche meester de beweging van het water weerge geven) werd een sublieme hoogte van tech nisch en beeldend gaaf pianospel, dat de pia niste tot voornaam musicienne stempelt. Dat mevr. Heij broek zich psychisch beter in den stijl der Noorderlingen beweegt hoorden we in de 2 Aibeniz-werken, waaronder de overbekende Tango. Zoowel deze met de sen- suéele melodie,- als de Triana met het sterk gepassioneerde rhythme, waren wel-overwogen, zoodat de spontaneïteit een weinig in het ge drang kwam. Flor ent Schmitt, uit de Fransche school van César Franck en Gabriel Fauré toont zich met zijn Rhapsodies op. 53 een waar volgeling van den laatste. Het zijn een drietal vriendelijke, pretentieiooze werken naar Franschen, Pool- schen en Weenschen trant en onderhoudende en (na Reger's fuga) zeer zeker welluidende muziek. De brilliante techniek van mevr. Heij broek (hoe fraai was die Valse Viennoise) en Rip hagen in dit musiceeren op twee vleugels be wees wel overduidelijk, dat beide solisten ter dege op elkander zijn ingesteld, wat het ge not van naar dit voortreffelijk spel te luiste ren niet weinig verhoogd heeft. Zonder toegift heeft een dankbaar gestemd publiek béiden niet' laten gaan. W. SLECHT WEER IN HET NOORDEN. Opvarenden van alhier deze week binnen gekomen schelvischbooten melden ons, dat het in het Noordelijk gedeelte van de Noord zee zeer slecht weer is geweest. Een nadeel was het voor deze schepen bovendien, dat ze zoo weinig schelvisch vin gen. Zeven schelvischbooten brachten slechts 80 kisten schelvisch aan. OM HAKE NAAR DE WESTKUST. Naar wij vernemen is de Eveline naar Al- bions Westkust vertrokken om op hake te visschen. DEENSCH CONTINGENT SPOEDIG UIT GEPUT. Naar wij vernemen is het Deensche contin gent voor April spoedig uitgeput BURGERLIJKE STAND Bevallen: E. W. de VisserSchrik, d. Schou tenstraat 7, IJmuiden, L. KlaassenHijdrik- sen, d., de Ruyterdwarsstraat 3, IJmuiden, C. Goedhartvan Lint, d„ Bloemendaalsche- straatweg 184, Santpoort, M. G. F. van Bu- chemTaeke, z„ P. C. Hooftlaan 48, Velsen, J. A. M. Wezenaarde Jong, z., Brederoood- scheweg 80, Santpoort. A. Schrijver—van Raaphorst, d., Evertsenstraat 15, IJmuiden. Overleden: A. Bruisschaard, 61 j., echtge noot van C. Kattestaart, Tuindersstraat IJmuiden. H. de Jong, 61 j., echtgenoote van G. Piso. Velserduinweg 193, IJmuiden. De overplanting van schol door Denemarken. De stranding bij Gi braltar van het Brit- sche stoomschip Ranpura, die voor een waarde van 10 millioen pond sterling aan Chi li eesche kunstschatten, afkomstig van de ten toonstelling te Londen, aan boord had. Zooals men weet is de Ran pura later vlotgekomen VOORSTEL VAN DEN RIJKS BEMIDDELAAR. Van de Noordzee naar de Belt. IJmuider reeders zullen zich beraden. Gedurende de jaren 19281933 werden ruim 6 millioen scholletjes met een gewicht van 550.000 K.G. uit het Horns Rifgebied en de Limfjord naar de wateren rondom Seeland en Funen overgeplant. In elk van deze zes jaren, met uitzondering van 1930 bedroeg het aantal overgeplante schollen tamelijk gelijk matig ruim een millioen. De leeftijd der overgeplaatste schollen be droeg in den regel 3i jaar; in sommige jaren werden echter in hoofdzaak 5-jarige schollen van 21 c.M. lengte overgeplant. Schollen van deze lengte leenen zich het best voor de over planting. Met behulp van merken heeft men de resul taten der overplantingen kunnen waarnemen, Van 12.000 gemerkte Noordzee- en 6000 Belt schollen werden 30, resp. 40 pet. weer gevan gen, verreweg het grootste gedeelte in het eerste jaar en wel direct na het uitzetten ln het voorjaar, wanneer op den trek naar de kust de merken in de mazen van de staande netten verward raken. De trek der Noordzeeschollen is sterker dan die der inheemsche. Tevens heeft men kunnen vaststellen, dat de gemerkte visschen naar het Skagerrak en verder naar de Noordzee trek ken. Het grootste gedeelte der overgeplante schollen, vooral de mannelijke paait in het nieuwe vaderland. Hun groei overtreft dien van de inheemsche schollen; terwijl bijv. laatstgenoemde in jaar gemiddeld 13.5 c.M. grooter worden,, groeien die van de Noordzee in hetzelfde tijds verloop 18 c.M. De overplantingen rendeeren, wanneer ongeveer 1/6 deel van de overgeplante schollen weer gevangen wordt. De winst voor de visscherij wordt geschat op minstens 168.000 Kr. per jaar. KRIJGT BUREAU WIJSMULLER EEN NIEUWE SLEEPBOOT? Het Rott. Nwsbl. meldde dezer dagen, dat Bureau Wijsmuller de inschrijving heeft ge opend voor het bouwen van een sleepboot ter vervanging van de verleden jaar bij Egmond gestrande Drente. De nieuwe boot zou volgens genoemd blad worden uitgerust met motoren en een snelheid verkrijgen van 14 3/4 mijl. De boot zou 48 M. lang en 8.60 M. breed worden en de capaciteit van de voortbewegingsinstal latie zou 1600 P.K. bedragen. Wij hebben ons om nadere inlichtingen tot Bureau Wijsmuller gewend, waar men ons me dedeelde, dat bovenstaand bericht aan den voorbarigen kant was. Een definitief besluit, om een nieuwe boot te laten bouwen, zou nog niet genomen zijn. MEN ZIJ GEWAARSCHUWD. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt in het algemeen belang het na volgende mede: De Burgemeester van Roden (Dr.) waar schuwt tegen de geldinzamelingen, die worden gehouden door de vereeniging School met den Bijbel te Nieuw-Roden, aangezien in de aan bevelingen dezer geldinzamelingen veelal on juiste voorstellingen worden gegeven en een goede verantwoording van door de bezoldigde collectanten ontvangen gelden niet is ver zekerd. De Hoofd-Commissaris van Politie te Am sterdam vestigt de aandacht op Hendrik An ton Peter Versteeg, geboren te Amsterdam. 21 Januari 1899, zich noemende 'assuradeur, wo nende Eerste Helmersstraat 179 (I) te Amster dam, die door middel van advertentiën in de bladen eerste hypotheken aanbiedt. Hen, die met Versteeg in zakenrelatie willen treden, wordt aangeraden, eerst inlichtingen in te winnen bij de politie. De Commissaris van Politie D. DE RIDDER. JAARVERGADERING „KINDERVREUGD". De Speeltuin vereeniging „Kindervreugd" houdt hedenavond haar algemeene jaarver gadering in het clubgebouw aan den Dood weg. De agenda bevat o.a. verslagen van se cretaris, penningmeester en kascommissie, bestuursverkiezing enz. PRIJZEN GEWONNEN. De heer F. Blaauw alhier, de eigenaar van Kennel Elandslaagte, heeft Zondag op de 50e jubileumtentoonstelling van „Cynophylia" in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam, de volgen de prijzen gewonnen: met „Albert van Elands laagte" eerste prijs jeugdklasse en tevens prijs voor den besten zelfgefokten reu, met „Lo retta of Fermanar" eerste prijs open klasse, tevens voor beste hond van alle Engelsche Setters. Mevrouw Blaauw behaalde met den cocker spaniel „Kampioen Wagtail's Peter' den tweeden prijs, beschikbaar gesteld door Dr. van Herwaarden te Mijdrecht. De heer G. J. P. Jansen te IJmuiden be haalde met den Duitschen herdershond „Heinrich von Hausschütting" in de open klasse den derden prijs uitmuntend. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Vel sen is ingekomen een verzoekschrift van H Lijnbach van beroep koffiehuishouder, wo nende te IJmuiden om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de oostelijke benedenlokaliteit van het perceel Trawlerkade no. 60 te IJmuiden. En van J. P. Boot-, van beroep timmerman, wonende te Velsen om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Groote Hout- of Koningsweg no. 44 te Velsen. Vóór 6 Mei 1936 kan een ieder tegen het verleenen van deze verloven schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. De Rijksbemiddelaar Mr. S. de Vries Czn. heeft Dinsdag een langdurige bespreking gehad met de partijen in zake de contract-actie te IJmuiden. Wij vernemen dat de Rijksbemid delaar een voorstel heeft gedaan, waarover de readers zich zullen be raden. (A.N.P.) IJmuiden's Bloei. Toeristenbooten van de Nederland weer naar de Hoogovens? In de Dinsdagmiddag gehouden bestuurs vergadering der Vereeniging IJmuiden's Bloei memoreerde de voorzitter de ziekte van den secretaris-penningmeester, den beer Schuitenmaker en sprak de beste wenschen uit voor diens herstel. Met dankbaarheid werd kennis genomen van de schenking van een gravure van Jhr. Victor de Stuers van de „Ruïne van Brederode in welstand" door den heer Coonen. fotograaf alhier. Het bestuur der afd. Amsterdam van het Alg. Ned. Verbond had inlichtingen gevraagd betreffende bestaande gebruiken van oude Nederl. Volksfeesten. Medegedeeld werd. dat die in een jonge plaats als IJmuiden niet voorkomen. De filmavond van de Nederl. pensionhouders was door gering bezoek niet geslaagd en zal zoo mogelijk nog eens her haald worden. Voor den 30 K.M. afstandsmarsch. op 3 Mei a.s. door de Turnvereeniging IJmuiden te houden, was propaganda gemaakt, met het gevolg dat reeds verzoeken om inlichtingen uit Friesland waren ingekomen. De Kenne- mer Jagers alhier, die ook een marsch wil den houden en wel de Noordersluismarsch, hebben deze nu uitgesteld tot Juni. Ook hier voor zal IJmuiden's Bloei haar medewerking verleenen. Ten behoeve van de propaganda van het Ned. Instituut voor toerisme (Ninto) werden gidsen beschikbaar gesteld en zal de vereeniging als vertegenwoordiger optreden. De benoeming van een afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Assen werd aangehouden. De propaganda commissie deed mededee- ling van haar werkzaamheden. Zi.i had haar best gedaan via het gemeentebestuur en den havenmeester, dat de schepen der Mij. Ne derland. die toeristen reizen naar Noorwegen maken, aan den toeristensteiger zouden aan leggen. Zulks was echter niet mogelijk, om dat het ontschepen daar te veel tijd in be slag neemt. Met bet gemeentebestuur ziin besprekingen gevoerd inzake het. maken van propaganda in Friesland. Verder doet de commissie moeite om te verkrijgen, dat de leden van IJmuiden's Bloei de hier komende buitenlandsche toeristenschepen moeen be zichtigen en om het ledental te vergrooten. Besloten werd, dat zoo noodig gecombi neerde vergaderingen van het bestuur en de propagandacommissie zullen worden gehou den. NA DEN BAZAR VAN „WILHELMINA". Na den bazar van „Wilhelmina" volgen nog eenige uitslagen van verschillende ver lotingen enz. te vermelden. Hier zijn ze: In den pot zaten 4165 erwten. Wie er 4200 geraden heeft, heeft den prijs. Het krenten brood bevatte 2739 krenten. Prijswinner is degene die 2725 had geraden. Het theemeubel viel op no, 68. De gelukkige winnaar kan zijn prijs bij het bestuur afha len. Dit geldt ook voor de schemerlamp, die op no. 93 viel. De pop -heette Naatje. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat door hen de volgende hinderwetsvergunningen zijn verleend: a. aan de N.V. Hollandia Zeepfabriek te IJmuiden, tot het uitbreiden van haar fa briek. in het perceel Haringkade no. 32; b. aan G. H. Hazenberg te IJmuiden. tot het oprichten van een banketbakkerij, in het perceel Zeeweg no. 227: c. aan C. J. F. Rijperman te IJmuiden. tot het oprichten van een brood- en banketbak kerij. in het perceel Casembroot.straat no 22; d. aan de *N.V. Centrale Bakkerij „IJmui den" te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbrei den van haar bakkerij in het perceel Visch- straat no. 6. „De Lichthoeve" te Santpoort. Tot slot van de goed geslaagde winter- campagne ten bate van het bekende Kin dertehuis „De Lichthoeve" aan de Kweekers laan te Santpoort wordt op Vrijdag 24 April in het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat een propaganda-avond georganiseerd, waar de heer Joh. M, Schmidt nog eens de mooie Lichthoeve-film zal ver- toonen. Zuster Kuyck, de directrice, zal weer over het werk in haar huis vertellen. Me vrouw M. Verspoor heeft zich bereid ver klaard met haar groepje kinderen het zang spel „Asschepoester" op te voeren en de mu zieklerares mej. Cor Teves zal met eenige van haar leerlingen een dansdemonstratie geven. Feu veelbelovend programma dus.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1