HET NIEUWE AVONDBLAD 2ie JAARGANG No. 144 DONDERDAC 23 APRIL 1936 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmulden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTENTIeN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTENTIeNOPGEGEVEN VOOR EOT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMSR COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 50.- bij verlies van een anderen vinger; ƒ30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen. Ten gevolge van spoor- tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden vp.n man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge .hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Gentleman. Drie Engelsche rechters hadden eenigen tijd geleden een gedachtenwisseling over de juiste definitie van het begrip „gentleman". Het moge verwondering wekken dat een dergelijk dispuut nog vereischt werd in het geboorte land van een woord, dat sinds lang interna tionaal burgerrecht heeft verworven. Maar zoo vreemd is dat eigenlijk niet. Verwerven in deze wereld vol meeningsverschil juist niet die woorden en begrippen het gemakkelijkst alge meen burgerrecht, die het moeilijkst te defi- nieeren zijn? Ze zijn juist zoo bruikbaar om dat er verschillende uitleggingen aan gegeven kunnen worden door verschillende menschen. Zij vormen tenslotte een soort compromis. De eenige nog levende der drie rechters, Lord He wart, heeft thans de gegeven definities onthuld. Zij zijn: Rechter Hewart: „Een gentleman is iemand die nooit onbeleefd is wanneer hij niet onbe leefd wil zijn." Rechter Avory: „Een gentleman is iemand, die nooit het woord gentleman gebruikt." Rechter Shearman: „Een gentleman is iemand die gentle (zachtaardig) is als een vrouw en mannelijk als een man." Lord Hewart bewijst de nagedachtenis van zijn collega Shearman eer, door te verklaren dat hij diens definitie de beste vindt. Zijn eigen uitspraak zal, geloof ik, dan ook maar weinigen bevredigen. Wat die van den rech ter Avory betreft, men kan eruit afleiden dat hij blijkbaar een hekel aan snobs had. Maar men kan er ook van zeggen dat hij in humor tekortschoot. Als een gentleman iemand is die nooit het woord gentleman gebruikt had den hij en zijn collega's er geen dispuut over moeten gaan houdenaannemend dat zij zichzelf toch ongetwijfeld als gentlemen be schouwden. De drie Engelsche definities, afkomstig van drie zeer scherpzinnige mannen en dus wel representatief voor Engelsche opvattingen te noemen, zullen vermoedelijk verscheidene le zers verwonderen. Ik geef u in overweging er eens in den familiekring, c.q. versterkt met bezoekers, over te beginnen. Gij kunt u dan ook:'gaah vermeien in de vraag, welke, daden iemand uitschakelen voor den titel. Is bij voorbeeld een officier,, mijnentwege een met een adellijken titel en een- heeleboel kwartie ren in zijn wapen, die gifgas en brandbom men uitstrooit over een weerlooze bevolking of over troepen die niet over afweermiddelen tegen vliegtuigen beschikken, een gentleman? Ik noem maar een enkel voorbeeld. Andere vraag: hebben kleeding, welstand, zuivere uitspraak van de taal, welgemanierdheid te genover menschen van allen rang en stand er iets mee te maken? Begint u maar eens en als u een heel lange definitie klaar hebt ga dan eens vaststellen welke menschen, die gij allen kent, gij als gentlemen beschouwt. Ik zou de bespreking wel strikt vertrouwelijk houden. Mogelijk zijn er die zeggen zullen, dat de Engelschen als scheppers van het woord ook het begrip duidelijk behoorden te kunnen vast stellen, temeer omdat een van hun geliefdste spreekwoorden zegt: „Er worden drie gene raties vereischt om een gentleman te maken". Bedoelen zij daarmee dan een ondefinieerbaar mensch. of iemand die alleen maar door veel anderen als een gentleman betiteld wordt? Dat hoorden ze toch te weten! Goed. Hier volgt omiddellijk het onderzoek van een onzer eigen termen, en wel een die onvertaalbaar is in Frankrijk, Duitsehland, Engel-and ja, ik geloof overal. Wat is deftig?" Waarom, is een familie deftig? Of een man alleen, of een vrouw alleen? Begint u daar maai eens aan! Definieert u het maar eens, duidelijk en dus niet al te lang. Schrijft u er desnoods eens een prijsvraag over uit in uw vriendenkring. Het is niet zoo heel een voudig. Wonderlijk, dat de Engelschen Bernard Shaw nog niet gevraagd hebben naar zijn definitie van het woord gentleman. Hij zou vermoedelijk antwoorden: „Ik". Want hij zegt altijd; „Ik". Dat is natuurlijk ook een manier om zulke vraagstukken op te lossen. R. P. IJMUIDEN VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den houdt a.s. Vrijdagavond haar jaarver gadering in het gebouw aan den Groeneweg. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Men verzoekt ons te melden, dat de cursus in E. H. b. O., welke in school H. wordt gege ven aan de nieuwe cursisten, hedenavond wordt hervat. DAMESKOOR OPGERICHT. Op initiatief van het Mannenkoor „Zang en Vriendschap" is een dameskoor opgericht. Reeds een twintigtal dames gaf zich voor het koor op, dat onder leiding staat van den heer Jan Beider. WAT BRENGT „DE PONT"? John Boles. De Millioenenerfenis en „Liefde in Uniform", laatstgenoemde met de bekende filmsterren Loretta Young en John Boles. Van laatstgenoemde film volgt hieronder de korte inhoud: Vijf en zeventig nieuwelingen arrive eren met hun koffers in de hand, om opgenomen te worden op de verpleeegstersschool van het Mitchell Reed Hospital. De nieuw-aangekomenen zijn allen meisjes tusschen achttien en een en twintig jaar. On der hen bevindt zich ook June Arden. Uit alle deelen van het land zijn deze leer lingen gekomen, om opgeleid te worden tot gediplomeerde verpleegsters, waarvoor zij een studietijd van drie jaar voor den boeg hebben. Deze drie jaar zullen voor hun een tijd zijn van hard werken, strikte discipline en inten sieve studie. Eerst maken deze meisjes echter een proef tijd door van vijf maanden en wanneer zij in dezen tijd blijk gegeven hebben, niet voor het beroep geschikt te zijn, worden zij weer naar huis gezonden. De goedgekeurden beginnen dan pas met de eigenlijke opleiding. Het gégéven speelt zich nu voor het grootste deel af rond June Arden en Ronald Hall III, een schatrijke jongeman, die niets anders doet dan pOlospelen. June slaagt erin, op sluiksche wijze dezen jongeman te ontmoeten en vertelt nu aan haar kamergenootje, Zita Scofield, die erge heim wee heeft naar haar familie en verloofde, dat zij met Hall verloofd is. Hall op zijn beurt is werkelijk dol-verliefd op June geworden en verzoekt haar, haar werk voor hem te willen opgeven. Nu zij echter met haar studies be gonnen is, wil ze deze ook beëindigen, hetgeen zij hem vertelt. Zita verneemt intusschen, dat zij van de school verwijderd zal worden en dient zich, den wanhoop ten prooi, een te groote dosis verdoovende middelen toe, om zoo een einde aan haar leven te maken Het geval wil, dat zij deze geneesmiddelen heeft weten te bemachtigen uit een kastje, waarvan June de sleutel onder haar berusting heeft, met als gevolg, dat deze laatste op het punt staat, eveneens naar huis gestuurd te worden en wel juist een paar dagen voor zij haar diploma zal ontvangen. De directie van het ziekenhuis beslist ten slotte in June's voordeel en zoo mag zij toch blijven. Dit resultaat heeft zij aan het groot' ste deel te danken aan een der andere ver pleegsters, bijgenaamd „Zeeman", de moeder der leerlingetjes, die zeer op haar gesteld is, tengevolge van haar anders steeds voorbeel dige accuratesse, stiptheid en grooten ijver. Inmiddels heeft June aan Ronald Hall ge zegd, dat zij hem haar antwoord zal geven na de promotie. Hall smeekt haar, met hem te trouwen en als huwelijksreis een reis om de wereld te maken, doch tenslotte ziet hij in, dat haar besluit vaststaat. De uitreiking der diploma's, op zichzelf een zeer indrukwekkende gebeurtenis, gaat paard aan eenige feestelijkheden. Ronald be merkt nu voor het eerst van zijn leven, wa! het is, dat deze meisjes in zulk een ijzeren greep gevangen houdt, n.l. „de wil, om anderen het lijden te verlichten". En wanneer hij tenslotte June als zijn bruid komt opeischen, vertelt zij hem, dat zij haar roeping moet volgen en het ziekenhuis niet kan verlaten. JULIANADAG CHR. ORANJEVEREENIGING. De Julianadag, die Donderdag 30 April dooi de Chr. Oranje vereeniging IJmuiden Oost zal worden gehouden, begint met een kinderfeest, dat 's middags 3 uur in het Herv. Vereenigings gebouw zal worden gehouden. Des avonds wordt een gevarieerd programma uitgevoerd. O.a. zal worden vertoond een historischée film „De brand in Moscou". Zooals men weet wordt verder medewerking verleend door de Chr. Muziekvereeniging Con- cinere en den heer J. Huizinga, declamatie. „DE JONGE NEDERLANDER". Gisteravond heeft in het Herv. vereni gingsgebouw, Kalverstraat een goed geslaagde uitvoering plaats gehad van „De Jonge Ne derlander". Het gebouw was tot in alle hoeken gevuld met jonge en oude Nederlanders. Als eerste nummer van het programma werd voor het voetlicht gebracht een kindertooneelstuk in drie bedrijven getiteld „Het gierige Bontje". Dit stukje, dat nog al bijval mocht oogsten, werd gespeeld door een 10-tal meisjes en werd op ongekunstelde manier naar voren gebracht. Hierna zong Hugo Plug „Sancta Lucia" en „Jeruzalem" waarmee hem een daverend ap plaus ten deel viel. Na do pauze, waarin een verloting plaats had, liet Plug zich nogmaals, hooren waarbij aan het applaus geen einde kwam en men hem niet zonder een toegift liet gaan. Hierna werd tot slot opgevoerd: „De Huwelijksdroom". Ook deze drie-acter werd vlot gespeeld. „Jong Nederland" kan op een goed geslaag den avond terugzien. Om het damkampioenschap van Groot-IJmuiden. Dukel verliest van Ligthart. De tweede ronde van dit tournooi bracht, al weer groote verrassingen. In de hoofd klasse wist Ligthart van twee groote fouten van Dukel te profiteeren en te winnen. Dukel die dit seizoen nog zonder één verliespunt gespeeld had. (22 gesp. 22 gew.) heeft thans in dit tournooi geen voorsprong meer. waar door de spanning wel toegenomen is. De andere uitslagen luiden: Hoofdklasse: DukelLigthart 02, Dukel De Boer 20. Tweede klas: J. Smitv. Straten 11, Vrij hof—Ott 20. KraaiOtt 11, Baisv. d. Heyde 20, LarosDukel 11, P. Smitv. d. Heyde 20. Bais-Kraai 20. Derde klas: H. VisserKuyk 02, Schager P. Visser 2—0, Schager—'Kuyk 0—2. Vierde klas: LandwehrBesse 20, Vis— Schoone 11, LichtendahlBroek 20. BAZAR „DE MOERBERG". Hedenmiddag 5 uur wordt in het R.-K. Verenigingsgebouw Mahustraat, door bur gemeester Kwint een bazar geopend, waar van de opbrengsten zijn ten bate van den speeltuin „De Moerberg". De werkers die dezen bazar hebben ge- organiseex-d en opgezet, kunne nmet voldoe ning op hun werk terugzien. Alles ziet er keurig uit. Aan de verschillende stands is van alles te koop, zooals huishoudelijke en luxe-arti kelen. eetwaren, handwerken enz., terwijl het aan attracties ook niet ontbreekt. Op het tooneel is een uitstalling gemaakt met tal van fraaie prijzen, zooals een rijwiel, een theemeubel, fruitmanden, taarten enz., die als prijzen voor de verloting dienen waarvan de trekking Zaterdagavond 10 uur plaats zal hebben. Voor hen die een oogenblikje van de bazargenoegen bij een kopje thee wenschen te gebruiken is een aardige miniatuur-thee tuin ingericht. Wij kunnen dan ook een be zoek aan dezen bazar aanbevelen. Da bazar wordt opgeluisterd door. muziek van „The Donkers Band". OEFENWEDSTRIJDEN JUNIOREN TEGEN D. C. IJ. 5. Het blijkt dat er onder de junioren van D. C. IJ. reeds zooveel goede krachten schuilen, dat het bestuur van D. C. IJ. deze jeugdige dammers wil laten uitkomen tegen het 5e tiental. De wedstrijd vindt a.s. Vrijdagavond .plaats in de zaal Prins Hendrikstraat 117. De ploeg der juniores is samengesteld als volgt: L. Boon, Rustenhove, J. Visser, G. Post, v. d. Outenaar-, Visser, de Boer, M. van Dongen, M. Post en J. v. d. Braber. RIJWIEL-VARIA. Door K. alhier is bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn heerenrijwiel, dat hij eenigen tijd onbeheerd had laten staan voor zijn pakhuis bij de vischhal. VERLOTING IJMUIDER REDDINGS BRIGADE. De heer Hellemons schrijft ons namens de IJ. R. B.: Het is een vei-heugend feit, dat tal van in gezetenen zóó sympathiek tegenover ons werk staan, dat het onzen leden mogelijk was binnen drie maanden 4500 loten a 10 cent per stuk te verkoopen. De laatste „lootjes" wegen echter het zwaarst, zoodat wij thans voor de moeilijk heid zitten om de laatste 500 loten van de hand te doen om de trekking op 1 Mei a.s. te kunnen houden. Wij doen daarom nogmaals een beroep op onze medeburgers om ons behulpzaam te zijn door het koopen van een paar loten die, voor een luttel bedrag, een kans geven op een der kostbare prijzen, terwijl men tevens een goed en menschlievend streven helpt steunen. De uitslag van onze verloting wordt in de plaatselijke bladen en op verschillende pun ten der stad gepubliceerd. Sloopen van opgelegde trawlers. Regeling, die aanleiding geeft tot verkeerde practijken. De regeling, die gevolgd zal worden bij het toekennen van premies voor het sloopen van opgelegde visschersvaartuigen, opgenomen in ons biad van gisteren, bewijst opnieuw dat de en opzichte van het visscherijbedrijf geno men crisismaatregelen niet tot de gelukkig ste behooren. „De eigenaars van schepen, welke voor sloop bestemd kunnen worden, stellen zich in verbinding met sloopers en trachten, met de zen tot overeenstemming te komen inzake den sloopprijs. Indien geen overeenstemming wordt bereikt, kunnen beide partijen geza menlijk bij den minister van landbouw en vis scherij een verzoekschrift indienen, door bei den te onderteekenen om een bedrag beschik baar te stellen ter overbrugging van het ver schil tusschen vraag- en biedprijs". Aldus moet men handelen, om in aanmer king te kunnen komen voor een slooppremie. Deze gedragslijn nu lijkt ons niet alleen on- practisch, maar ook min óf meer gevaarlijk, omdat zij den weg opent voor verkeerde practijken, waarvan de regeering de dupe wordt en die het effect van dezen overigens goed bedoelden maatregel verkleint. Het is niet aan ons, een uiteenzetting te geven van de ongewenschte handelingen, waartoe dit systeem kan leiden, maar wij meenen er toch op te moeten „wijzen, dat het ten zeerste gewenscht is, dat er iets anders op gevonden wordt. De eenige juiste maatregel zou. naar onze meening zijn. dat dé regeering den reeder voor eiken trawler, door hem aan een sloo- perij verkocht een vaste premie toekent, zeg van f 1000 per boot. Voor het bedrag van f 20.000, dat hiervoor is uitgetrokken, zou den dan 20 trawlers kunnen worden opge ruimd. Van groot belang voor het visscherij bedrijf achten wij dezen maatregel echter geens zins en een saneering van de vloot van eenige beteekenis vloeit er evenmin uit- voort. Een aantal reeders waarvan eenige trawlers in de Visschershaven liggen te roesten, zal een paar duizend gulden in handen krijgen. Hebben ze er drie of vier, dan krijgen ze misschien vol doende kapitaal (als er tenminste door derden geen beslag, op wordt gelegd) om de beste trawler van hun vloot weer in de vaart te brengen of hun eventueel in de vaart zijnde trawlers te laten opknappen of modemisee- ren. Maar daar blijft het bij. Visscherijnieuws in een notedop. Blijft liggen voor survey. De Bergen IJM 16 blijft eenigen tijd liggen voor survey. Naar de Westkust. De stoomtrawlers Gerberdina Johanna IJM 38 en Gloria IJM 37 vertrekken naar de Westkust. Zes en zestig walvisschen gestrad. De Deensche bladen maken melding van een buitengewoon goede vangst, die de visschers van Jutland dezer dagen gemaakt hebben. Tengevolge van een hevigen storm werden 66 walvisschen op het strand geworpen, zoo dat de visschers de dieren op gemakkelijke en ongevaarlijke wijze konden harpoeneeren. Netten verloren. De stoomtrawler Cor- nelis, die op de visscherij in het Noorden met slecht weer te kampen heeft gehad, i heeft daarbij vijf netten verloren, hetgeen een schadepost beteekent van f 1000. Visscherij op de Westkust. De Gerber dina Johanna en de Silvain waren deze week aan de markt met makreel van de Westkust. Er viel in deze vischsoort, die voorheen wei nig opbracht, een hausse te constateeren, waardoor deze trawlers mooie besommingen maakten. Beide trawlers hadden behalve makreel een flinke hoeveelheid roode poon gevangen, die ter onderscheiding van de roode poon van de Noordzee met „Engelsche roode poon" was aangeduid. De poon van de Westkust staat bij den vischhandel niet in zulk een hoog aanzien als die van de Noord zee, maar toch werd er een mooie prijs voor betaald. Import van schelvisch. Nu de schelvisch prijzen weer gestegen zijn. wordt er weer schelvisch geïmporteerd. Er werden goede prijzen besteed. VERGADERING INTERNATIONALE ROODE HULP. De Internationale Roode Hulp (I.R.H.) houdt Donderdag 30 April een openbare ver gadering in het voormalig kerkgebouw aan de Willebrordstraat. Als sprekers zuilen optreden de heeren Roestan Effendi. lid der Tweede Kamer en W. Mol, Amsterdam. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer D. C. Molenaar slaagde voor het examen voor adspirant- inspecteur van politie, afgenomen vanwege den Bond van hoogere politie-ambtenaren in Nederland. Weder een jubileum aan de papierfabriek. De heer D. Pel 40 jaar in dienst. Den llen Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer D. Pel in dienstbetrekking kwam bij de Ver. Kon. Papirefabrieken Van Gelder Zonen te Velsen. Geboren te Jisp in het jaar 1879 kwam hij als 17-jarige jongen aan de fabriek en werd te werk gesteld in het continubedrijf als hulp van den bobineur aan papier machine 5. Reeds een paar jaar later, werd hij aan gesteld als bobineur aan machine 6. Al spoedig daarna achtte de directie het voor het bedrijf beter den heer Pel in een andere branche te werk te stellen n.l. bij de nalsenslijpinrichting, waar hij werd aange steld als slijper. Daar waar de calander-wal- sen worden geslepen en de popienen walsen worden gemaakt, blegf hij tot in het jaar 1925. Toon noopte een zware ziekte hem zijn arbeid te staken. Twee volle jaren bracht hij op zijn ziekbed door en in genoemde jaren mocht hij van de zijde der directie en zijn chefs op financieel gebied alle medewerking ondervinden, terwijl ook zijn collega's zeer veel bijdroegen tot zijn herstel. Na zijn ziekte werd hij geplaatst in het gereedschapsmaga zijn. Ht werk, dat hem lief was n.l. het maken der calanderwalsen vervult hij nu weder, tot tevredenheid zijner superieuren In het openbare leven, vooral op Christe lijk gebied is de a.s. jubilaris geen onbekende. Ruim een 30-tal jaren is hij verbonden aan de Zondagsschoolvereeniging Matth. 21-16-B waarvan vele jaren als bestuurslid. Als leider der kinderkerk geniet hij een al gemeene bekendheid. Vooral dit werk ging hem na aan het hart, en steeds ging van de a.s. jubilaris een stuwende kracht uit. Van 19041914 was hij verbonden aan de Chr. Jongemannen Vereen. Philadelphia waar van hem op 21 Juni 1914 voor het vele werk hiervoor door hem verricht, het eerelid maatschap werd aangeboden. Verder maakt hij deel uit van het Kies college der Ned. Herv. Kerk te Velsen en was hij de grondlegger der Christelijke Ge mengde Zangvereeniging Soli Deo Gloria. De a.s. jubilaris die zoowel bij de directie en superieuren goed staat aangeschreven, heeft ook onder zijn collega's zeer vele vrien den en uit hoofde hiervan twijfelen wij niet of de dag van zijn jubileum zal niet onge merkt voorbij gaan, en zal het hem en zijn familie niet- aan belangsteling ontbreken. De ontvangst van den nieuwen Japanschen gezant te Hsingking door den keizer van Mandsjoekwo. Naast keizer Poe Nji (vooraan in het midden) ziet men links den Japanschen gezant Ueda en rechts minister-president Tsjang Tsjing Huy. Zijn verloofde met een mes doodgestoken. 's-GRAVENHAGE, 22 April. Het Haagsche gerechtshof behandelde in hooger beroep de zaak tegen den 22-jarigen slager P. N. de R., gedetineerd, die door de rechtbank wegens doodslag is veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf. Verdachte heeft in den ochtend van 7 October jl. op de Juliana van Stolberglaan zijn gewezen verloofde, de 22-jarige H. P. van der Kaay, met een slagersmes in den rug gestoken. Het meisje werd zoodanig getrof fen. dat het kort daarop overleed. Er waren in de zaak thans slechts twee getuigen a charge gedagvaard De verdedi ger, Mr. P. J. M. Aalberse. deed een drietal getuigen a décharge hooren. Bij de ondervragingen door den president, Mi-. Lodder, gaf verdachte toe. dat hij. na dat de verloving met zijn meisje was ver; broken, haar meermalen bedreigd had. Hij zeide evenwel, de hem opgelegde straf te zwaar te vinden. Voorts verklaarde verdachte, nooit het plan t-e hebben gehad, het meisje te dooden. De president wees verdachte er op. dat het meisje dikwijls tegen den verdachte be schermd moest worden, en dat er veel aan wijzingen waren voor de veronderstelling, dat deze haar wilde dooden. De advocaat-generaal, mr. L. J. B. Ver meulen, requisitoir nemend, sprak van een vreeselijk misdrijf, onverschillig of men dit als moord of als doodslag qualificeert. De vraag is hier slechts, of de daarvoor opge legde straf te hoog is. Naar spreker's meening, heeft men hier te doen met moord en niet met doodslag, zoo dat hij requireerde tot vernietiging van het vonnis der rechtbank en tot veroordeeling van den verdachte tot veertien jaar gevan genisstraf, conform den oorspron'keliiken eisch. De verdediger, Mr. P. J. M. Aalberse Jr., pleitte uiterste clementie. Het hof zal 6 Mei arrest wijzen.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 1