VERWACHT WORDENDE SCHErEN: IJMUIDEN BEVERWIJK. Kennemer Orkest Vereeni- ging. Slotconcert met medewerking der Vereenigde Zangers. Het programma, dat de Kennemer-Orkest- Vereeniging onder directie van den heer Louis Stiens, uit te voeren had kenmerkte zich door een keuze van werken, welke over het geheel genomen binnen het bereik van de K.O.V. lagen, door de voorname medewer king van het dubbelmannen kwartet .,De Vereenigde Zangers" onder aanvoering van hun directeur, den heer H. van Dijk, en door het optreden van Lydia Bakker als solo danseres. Onbegrijpelijkerwijze ontbrak het de exe cutanten aan belangstelling en een half ge vuld Kennemer-Theater was een bewijs, dat de K.O.V. wellicht nog niet in het centrum der belangstelling staat. Toch neemt ze ze ker een der vooraanstaande plaatsen in het muziekleven in. De voorzitter, de heer Vester opende met een vlot speeehje, waarin hij den bescherm heer, den heer Stoutenbeek, benevens de andere aanwezigen, hartelijk welkom heette. Spr. kondigde aan, dat het bestuur voor het a.s. winterseizoen grootsche plannen koestert voor de viering van het eerste lustrum in 1936—1937. Na de pittige oude Schrammelmarsch Wien bleibt Wien toonde de K.O.V. met Eilenberg König Midas en de Zwischen-akt- en balletmuziek uit Rosamunde hoe ver haar studie van het orkestspel gevorderd was. Het inleidende 'thema van Midas werd door cello en hoorn verdienstelijk voorge dragen, de strijkers zorgden voor een be schaafde entourage, die aan de solo-trekjes nergens afbreuk deed. De stemming had beter gekund, voornamelijk tusschen het ko per en de violen-groep. Dat deze laatste zeer vlot te musiceeren weten viel in de allegro tempo te beluisteren. Het hout was rhythmisch niet altijd even gelukkig en dat was grootendeels de schuld van het niet op den stok spelen, heeren! De nuances (en dat is een onderdeel, dat de K.O.V. in haar enthousiast musiceeren over het hoofd ziet) hadden meer verdiept kun nen zijn. Deze tekortkoming openbaarde zich juist in de delicate Schubertmuziek wel het meest. Een met kennis van zaken gestreken bas en cellopartij zorgde in Rosamunde voor een schaduwrijk fond; trouwens in zijn geheel is het strijkox-kest zeker het beste deel der K.O.V.; de houtblazers daarentegen hadden dezen avond hun soir niet. De stemming on derling liet in de balletmuziek veel te wen- schen over, er werden slippertjes gemaakt, of te vroeg ingezet; alles kleinigheden, die voorkomen hadden kunnen worden en die deze gracieuse compositie nu minder geluk kig vertolkt deed worden. Juist omdat het te herstellen foutjes zijn wijzen we er hier op. Het tempo was in al zijn onderdeelen in orde; dat is den muzikalen dirigent best toe vertrouwd. In de bekende serenade van Widor had de K.O.V. in letterlijken en figuurlijken zin den juisten toon te pakken. Het hobotrekje werd als vanouds muzikaal geblazen; de pistons maakten gezond, stuwend crescendi. welke aan eenvoudige composities als deze er een is, het zoo essentieele relief kunnen verlee- nen. Leiehte Cavallerie vergt van het blazers- corps een degelijk musiceeren; de inzet was veelbelovend maar het was niet gemakkelijk dit peil de geheele ouvertui-e te handhaven. Lof mogen we hebben voor de strijkei-s; ook trombone en klarinet gaven te genieten; pistons begonnen met entrain, maar de mid- densatz bracht onverwachte moeilijkheden. Een vlot gespeelde Strauss-wals, waarin de K.O.V. op haar best was, bewees dat er met ernst gestudeerd wordt en dat er met dit orkest zeker wat te bereiken valt. Van de Vereenigde Zangers hoorden we Kools' Ouderhuis, Vrede door Gerard H Boedijn. Sternennacht van Schulken, Hey- land's Abenglöcklein en De Avondstond door Kallenbach. De heer van Dijk is een der koorleiders, die een open oog heeft voor de afwerking van het dtéail, en daarbij toch de groote lij nen niet uit het oog verliest. Dat valt bij een vertolking als van Ouderhuis onmiddellijk weer op te merken. Het kwartet, dat een re putatie te verliezen heeft, oogstte veel suc ces. De bassen hadden sterker mogen uitko men; slechts een enkele maal kregen zij ge legenheid even te laten hooren. dat zij het fraaiste timbre van het kwartet vormen; in het middenregister heeft steeds een der ba ritons neiging te domineeren en daarmede de homogeniteit van dit stevig op elkander ingezongen ensemble in gevaar te brengen. De heer Van Dijk heeft tenoren staan, die technisch hun partijen aan kunnen en daar bij over zeer welluidend stemmateriaal be schikken. Dat hij daarvan terdege gebruik maakt laat zich begrijpen. Zoo werd Ster nennacht een degelijk staaltje kwartetz-ang; Vrede had daarentegen nog best een retou che kunnen hebben. Met het muzikaal ge zongen Avondklokje namen de heeren re vanche; in den Avondstond had het bariton- register door zich meer in te toornen den indruk van dit nummer zeker kunnen ver- hoogen. De 13-jarige Lydia Bakker toonde zich een vaardig leerlinge van Tilly Sylon en danste op soepele wijze de 3e en 15e wals van Brahms en de 5e van Durand. Voor haar werken mocht zij, evenals haar pianobege leidster jongejuffr. Enzering, bloemen ont vangen. Na afloop hebben de K.O.V.'ers den nieu wen dag ingedanst. W. VERGADERING VAN DE KENNEMER WANDELCLUB. In de Woensdagavond gehouden ledenver gadering van de Kennemer Wandelclub werd aan 18 deelnemers een fraaie tak uitgereikt als belooning voor het volbrengen van de se- riemarsch over 200 K.M., die dezen winter gehouden werd. Vooral aan de dames en de leiders, alsmede aan den oudsten deelnemer, den heer Wiedijk, werd bijzonder hulde ge bracht voor hun prestaties. Daarna werden besprekingen gevoerd over den jaarlijksehen aardbeienmarsch. Deze werd vastgesteld op 28 Juni. Als belooning zal bij het volbrengen van dezen marsch aan de deelnemers een embleem worden uitgereikt, een voorstelling gevende van een aardbei. Deelnemers, die 4 Jaren achtereen zoo'n aardbeien-embleem 'weten te verwerven zullen bij den vijfden maal, dat zij de marsch volbrengen, een tak krijgen, waaraan de vroegere ontvangen em blemen kunnen worden bevestigd. Er zal te vens aan den aardbeienmarsch een jeugd- marsch worden verbonden. Als plaats van start, rust en aankomst werd hotel Oud-Mee- renstein aangewezen. De dames De Jeu en Starink hebben na afhandeling van het huis houdelijk gedeelte van de agenda een aardige K. W. C.-revueschets voorgedragen, waarvan de vroolijke liedjes door allen werden mee gezongen. De leden zijn nog langen tijd bij een gebleven. Pola Negri en H. H. Schaufuss in „Mazurka". (Kennemer Theater, Beverwijk.) ZOMERPROGRAMMA VAN DEN NATUUR- VRIENDENGROEP VASTGESTELD. De plaatselijke af deeling van den Natuur- vriendengroep, gevormd uit leden van het In stituut- voor Arbeidersontwikkeling heeft in een vergadering het zomerprogramma als volgt samengesteld: 3 Mei: Opening van het Paaschduin te Wijk aan Zee. 20 Mei: Avondwandeling. 23 Mei: Week-end te Schoorl. 14 Juni: Bezichtiging van den bijenstand Mellona te Santpoort. 12 Juli: Roeien op het Zwet te Wormer. 19 Juli: Autotocht naar het A. B. K. huis te Bennekom. 16 Augustus: Familiedag te Wijk aan Zee. 30 Augustus: Bezoek aan Schiphol. 13 September: Bezoek aan 't Natuurhistor.- Museum de Pinksterblom te Amsterdam. 11 October: Bezoek aan de paddestoelen tentoonstelling. GEMEENTEAVOND VAN DOOPSGEZINDEN. Woensdagavond werd in de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat de laatste gemeente- avond in dit seizoen gehouden. Na eexi ope ningswoord van den voorzitter, den heer Jac. Groot, en het zingen van Gezang 132 uit den Doopsgezinden bundel heeft de heer K. Mid delbeek een inleiding gehouden over het onder werp „Christelijke weerbaarheid", waarin hij aangaf, van welke wapenen een Christen in deze wereld voorzien dient te zijn. Deze inlei ding werd vervolgens besproken door de le den en verscheidene vragen werden door den heer Middelbeek beantwoord. Een der leden heeft daarna een deel uit Multatuli's „Vorsten school" voorgedragen en de heer Bakker heeft een tweetal soli gezongen uit „Die Zauber- flöte". Na de pauze zong een gemengd kwartet op verdienstelijke wijze „Terugkeer" van Swiers en „Middernacht" van Welmer. De hee: N. Luyk heeft vervolgens voorgedragen „Het ontroerende verhaal", een verhaal uit het Oosten van Annie Salomons. Deze voordracht maakte diepen indruk, evenals „Het Jurkje", dat mevrouw Bakker ten beste gaf. Na het zingen van Gezang 73 sloot de voorzitter deze geslaagde bijeenkomst. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 22 April 1935. Spinazie per kist 4090 ct. Sla per kist 3550 ct. Andijvie per kist 4045 ct. Rabarber per bos 610 ct. Raapstelen per bos 23 ct. Radijs per bos 23 ct. Peterselie per bos 23 ct. Prei per bos 37 ct. Bloemkool le soort per stuk 1214 ct. Bloemkool 2e soort per stuk 68 ct. Aardappelen per H.L. f 2.60f 2.70. Uien per kilo 23y2 ct. Witlof per kilo 511 ct. Asperges le wit per bos 4860 ct. Roode kool per stuk 616 ct. Schip van verm aankomst Laatste bericht Rangoon 18 April vertrokken. Amsterdam x) Chili 13 April van Curacao. Bona (v. IJm.) in lading. Amstelland x) Buenos Aires in lading. Astrée Caen (v. IJm.) in lading. Chili 18 April van Curacao. Chili 14 April van Paita. Rosario 8 Mei 9 April vertrokken. Chili 20 April te Talcahuano. Hambui-g v 3 Mei vertrekt 29 April. Alexandrië 20 Mei 18 April van Beyrouth. Bilbao (v. IJm.' in lading. Leningrad 26 April 20 April vertrokken. Hamburg- 26 April vertrekt 25 April West Indië 26 April 20 April van St. Michaels. Caribia x) Pto Barrios 17 Mei vertrekt 25 April. Ceres (Ned.) Bourgas in lading. Batavia 26 April 20 April van Gibraltar. Deucalion Midd. Zee 12 Mei 22 April te Syracuse. Ned. Indië 24 April 18 April van Gibraltar. Eurymedon x) Batavia 30 April 17 April van Port Said. Ned. Indië 13 Juni 15 April te Batavia. Port Talbot heden 20 April vertrokken. Japan 21 April te Penang. Alexandrië 15 Mei 21 April te Izmir. Heidelberg x) Ned. Indië 6 Mei 20 April van Port Said. Bourgas 27 April 15 April te Hamburg. Rangoon 27 April 21 April te Algiers. Rosario 5 Mei 17 April van Fdo Noronha. Bourgas 3 Mei 20 April van Malta. Zuid Afrika 21 April van Dar es Salam. Halle Ned. Indië 28 Mei 19 April van Sabang. West Indië 3 Mei 15 April van Pto Barrios. Havsten x) Curacao 23 April 6 April vertrokken. Buenos Aires 18 Mei 17 April vertrokken. Irene (Ned.) West Indië 8 Mei 19 April v. Pto. Barrios. Zuid Afrika 23 April te Teneriffe. J. v. Oldebarneveld x) Batavia 12 Mei 22 April van Colombo. Kyphissia Mexico 10 Mei 20 April van Pto. Colombia. West Afrika 22 April te Hamburg. Batavia 21 Mei 20 April te Singapore. Buenos Aires 15 Mei 18 April van Montevideo. Merope Gdynia 26 April 21 April van Danzig. Noravind x) Curacao 30 April 12 April vertrokken. Midd. Zee 23 April 22 April van Dungeness. West Ind;' 24 April 13 April van Paramaribo. Odysseus (Ned.) Stettin 28 April vertrekt 25 April. Batavia 26 April 20 April van Gibraltar. Batavia 8 Mei 7 April van Belawan. Poelau Tello x) Batavia 3 Mei 18 April van Port Said. Polyphemus x) Batavia 26 Mei vertrekt 25 April. Poelau Roebiah x) Batavia 14 Mei 12 April van Sabang. P. L. M. 27 Bona (v. IJm.) in lading. Valencia 21 April te Rotterdam. Pyrrhus Batavia 31 Mei 15 April te Singapore. Pan Gothia x) Aruba 23 April 5 April vertrokken. Polydorus Batavia 4 Juni vertrekt 2 Mei. West Indië 10 Mei 22 April van Curacao. Poelau Laut x) Batavia in lading. Randfontein Zuid Afrika 22 April van Antwerpen. Saleier x) Ned. Indië 1 Mei 17 April van Port Said. Saturnus Alexandrië 23 April 21 April van Dungeness. Salland x) Buenos Aires 1 Mei 14 April van Bahia. Silamoer x) Batavia 19 April van Singapore. Stella (Ned.) Alexandrië 8 Mei 21 April te Piraeus. Strix x) Constantza in lading. Tajandoen x) Batavia in lading. Titus (Ned.) Midd. Zee 27 April 21 April van Valencia. Triton Maranharr 1 Mei 21 April van Madeira. Hamburg 26 April vertrekt 25 April Vulcanus Midd. Zee 25 April 20 April van Gibraltar. Wigbert Hamburg 23 April 21 April vertrokken. Zuiderkerk x) Japan 22 April te Rotterdam. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCBÏ ^EN. Hoogovens Hoogovens Nederl. Zweedsch s.s. s.s. Boekelo Gothia Bilbao Gent erts laden MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 22 April 1936. Spinazie per kist 2060 cent. Postelein per kist 22 cent. Andijvie per kist 2850 cent. Raapstelen per 100 bos f 3. Radijs per 100 bos f 4.50. Koolrapen per zak f 0.50f 1. Wortelen per K.G. 35 cent. Bieten per K.G. 7 cent. Komkommers per 100 f 10. Aardappelen, klei, per K.G. 3|/241/2 cent. Id. zand, per K.G. 5V2 cent. Roode kool per 100 f 7f 12. Savoye kool per 100 f 4f 7. Bloemkool per 100 f 12. Uien per kilo 23!/2 cent. Prei per bos 37 cent. Sla, per 100 krop f 2f 4. Rabarber per 100 bos f 3f 6. Pieterselie per bos 4!/2 cent. Selderie per bos 4 cent. Appelen per kilo 27 cent. Brusselsch lof per K.G. 710 cent. JAARVERGADERING V. V. V. De jaarlijksche algemeene ledenvergade- ring van de Ver. voor Vreemdelingen Verkeer zal op Maandag 27 April in de bovenzaal van hotel Oud-Meerenstein woi-den gehouden. Na afloop van de huishoudelijke zaken, w.o. de gebruikelijke en een bestuursverkie zing. zal de heer A. J. Martens, tuinbaas van de buitenplaats Seheybeeck een lezing met lichtbeelden houden over de wereldbloemen tentoonstellingen gehouden in New-York, Philadelphia en Zagreb. HEEMSKERK. WINDHOOS. Heden heeft boven ons dorp een windhoos gewoed, die bij twee tuinders groote schade heeft aangericht aan broeikassen. Bij den heer Th. Knaap werden niet minder dan 33 een- ruiters de lucht ingeslagen om even verder in stukken te vallen. Ook bij Kuiper moesten ve le ruiten het ontgelden, zoodat dit voor bei den een schadepost is. GENOOTSCHAP „STILLE OMGANG". In het R.K. Vereenigingsgebouw hield het Genootschap „Stille Omgang" een ledenver gadering onder leiding van den heer R. Beentjes. Na het afwerken van het huishoudelijk ge deelte werd de tocht besproken naar Alkmaar. De omgang naar Alkmaar zal plaats hebben in den nacht van 2 op 3 Mei a.s. De voetgangers zullen des Zaterdagsavonds te 8.30 uur van het K.S.A. gebouw vertrekken en om 9 uur aansluiten op Noordorp. Des nachts om 12 uur wordt een plechtig Lof gehouden in de H. Dominicus kerk op de Laat waarna de omgang aanvangt. Om 2 uur een H. Mis ook in de H. Dominicvuskerk. Autobuskaart-en en verplicht programma; kunnen Woensdagavond 29 April van 89 uur worden afgehaald aan het gebouw. 's Morgens 3.45 uur vertrekken de autobus sen weer naar Heemskerk terug. LEDENVERGADERING „A.D.O.". De R.-K. voetbalvereeniging „A.D.O." hield Woensdagavond een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw onder voorzitterschap van den heer A. van Lieshout. De voorzitter opende inet een woord van welkom, waarna hij dank bracht aan den heer Th. Koopman voor .het vele werk, dat hij in den afgeloopen Winter voor de trai ning heeft verricht. Ook spoorde spreker de leden aan, de zomer-training goed mee te maken. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren Th. Koopman en J. P. Kloes. Een voorstel van het bestuur, een pers- en propaganda-commissie te benoemen werd ook door de leden aanvaard. In deze com missie werden benoemd de heeren Th. Koopman, P. I. Koonman. J. Zonneveld, A. C. Beentjes en A. Beentjes Jr. BESOMMINGEN. Trawler: Libra IJm. 98 f 2430. Loggers: IJm. 204 f 410, KW. 38 f 460, KW. 62 f 390, KW. 114 f 440, KW. 130 f 360, KW. 105 f 420, KW. 43 f 450, KW. 135 f 360, KW. 14 f 450, KW. 41 f 520, KW. 75 f 470, KW. 102 f 390, KW. 158 f 440, KW. 95 f 400. AANRIJDING. Hedenmorgen had op het kruispuntt Ka naalstraat-Kerkstraat een botsing plaats tusschen een zandauto en een luxe auto uit Bennebroek. De luxe auto werd beschadigd doch per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tegen den bestuurder van de luxe auto werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij den weg niet had vrijgelaten. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 23 APRIL Tarbot per K.G. f 0,96—f 0,80 Tong per K.G. f 1,15—f 0,93 Groote schol per 50 K.G. f 28 Middelschol per 50 K.G. f 29 Zetschol per 50 K.G. f 29 Kleine schol per 50 K.G. f 25f 11 Schar per 50 K.G. f7,50—f3 Tongschar per 50 K.G. f 30f 24 Kleine poon per 50 K.G. f 4,80f 4 Kabeljauw per 125 K.G. f 62f 19 Wijting per 50 K.G. f 6—f 1,80 Heilbot per K.G. f0.66 Leng per stuk f 2f 0,87 SANTPOORT. Een muzieknis? De plannen in een vergevorderd stadium. Onlangs heeft men in ons blad kunnen le zen, dat uit het werkfonds voor jeugdige werkloozen een bedrag was beschikbaar ge steld, w^vdoor in samenwerking met „Sant poort^ Bk>«i'' een muzieknis te dezer plaatse zou tot st***d komen. Zooals v*?»en bekend zal zijn, hebben deze muzieknis-plannen reeds een lange lijdens geschiedenis. De plannen tot het bouwen van een muziektent of nis ontstonden het eerst in den boezem van den Besturenbond ..Eens gezindheid". Deze organiseerde in 1927 een bazar ten bate van zulk een tent en smaakte het genoegen een bedrag van bijkans f 1100 bijeen te krijgen. Dit bedrag was echter niet voldoende voor een tent of nis, zooals men zich die had voorgesteld, zoodat niet tot den bouw werd overgegaan. De tijden werden inmiddels voor het organiseeren van een tweeden bazar steeds ongunstiger en zoo ge viel het, dat men de f 1100 rustig op de spaarbank liet staan en de nis tot de vrome wenschen scheen te zullen gaan behooren. Eindelijk nam „Santpoorts Bloei" de za- DONDERDAG 23 APRH; »35 ken serieus ter hand. Zij stelde een van f 750 beschikbaar, nam de voorbereid - de werkzaamheden met kracht ter hand teekeningen en bestekken maken enVf in samenwerking met den Besturenbond aanbesteding. De nis werd aan den laaLfa inschrijver gegund en zou nu op een uit lezen plekje reeds geruimen tijd ge-la hebben, als niet. nog vóór tot den bouVw overgegaan gebleken was, dat de pennm meester van den Besturenbond zich teiie bate over de gelden van dien bond n*'f fermd" had. zocdat deze niet, zooals JÜT toegezegd, f 1300 kon beschikbaar stelten Hiermee was de muzieknis van de baan naar menigeen dacht, voor goed. Thans ter is deze kwestie weer in een nieuw hoopvol stadium gekomen en mag als zeker worden aangenomen, dat de nis bi lien zeer afzienbaren tijd in het RijkensS zal verrijzen. Wat nog niet definitief k gelost, is het volgende: Zooals wij reeds hT boven schreven, heeft de ^«nvergaderil» van „Santpoorts Bloei" indertijd voor muzieknisbouw f 750 beschikbaar gesteld regeering vraagt nu van „Santpoorts Bloei» een bijdrage van f 900, zoodat op de komen de ledenvergadering, welke begin Mei word1 gehouden, alsnog zal moeten worden beslo" ten f 150 extra uit te trekken. Mocht na dè aanbesteding blijken, dat naar verhoudin? ..Santpoorts Bloei" teveel heeft bijgedragen dan wordt haar alsnog een bedrag geresti tueerd. VOOR DE SCHOOLVOEDING. Onlangs deelden wij mede, dat het bestuur van „Santpoorts Bloei" besloten had ten bat» van de schoolvoeding een concert te orga niseeren. Dit concert zal gegeven worden in de zaal van „Spaarnberg" op 30 April as Er wordt aan medegewerkt door Aletta vari Beem (sopraan), Bep Schmidt (mezzo-so praan). Joh. Weegenhuise (piano). Jan Tegel (viool) en het dubhelmannenkwartet „Cae- c-ilia", directeur Henk Arisz. Op het programma prijken o.m. werken van Bach-Busoni. Mendelssohn, Von Beet hoven, Schubert, Chopin, Kreisler en De bussy. AANRIJDING. Woensdagmiddag had op het kruispunt TerraswegBurg. Enschedélaan een aanrij ding palats tusschen een luxe-auto uit Am sterdam en een bestelauto uit IJmuiden-Oost. De aanrijding was onstaan doordat de be stuurder van de bestelauto den weg niet vol doende vrij liet. De luxe auto werd aan de rechter voorzijde vrij ernsthig beschadigd en moest naar een garage worden gesleept. Uitspraken van de Rechtbank. Verduistering en oplichting. Een Wijk aan Zeesch bloemenhandelaar had einde Januari en begin Februari in Beverwijk en Wijk aan Zee van verschillende winkeliers goederen en levensmiddelen gekocht zonder deze te betalen. Dat was hem gelukt door den leveranciers wijs te maken dat hij bij een Haarlemsche bank een flink tegoed had staan. In werkelijkheid was dat saldo niet van hem maar van een Amsterdammer, die van den ver dachte bloemen voor export zou ontvangen. Van dezen koopman had verdachte ook f60 voor emballage' ontvangen en dit bedrag had hij voor woninghuur etc. besteed. Bovendien had verdachte het rijwiel van den koopman, dat hij had geleend, zelf weer beleend. De offi cier van justitie eischte wegens oplichting, flesschentrekkerij. en verduistering tegen ver dachte, die geen gunstig reclasseeringsrap- port had een jaar met aftrek van preven tieve hechtenis. De verdediger mr. W. Briet achtte oplichting en flesschentrekkerij niet bewezen, doch verduistering wel. Hij pleitte cvlementie. De uitspraak luidde 1 jaar gevan genisstraf met aftrek van" den tijd in preven tieve hechtenis doorgebracht wegens ver duistering en oplichting 2 maal gepleegd. Var het overige werd verdachte vrijgesproken. HAARL. VOETBALBOND. OEFENWEDSTRIJD H. V. B.-ELFTAL. In afwijking van het aanvankelijk vastge stelde aanvangsuur. zal de wedstrijd Haar lem 2—H.V.B.-elftal. die Zondag 26 April op het Haarlem-terrein zal worden gespeeld, te tien uur precies beginnen. De Bilt voorspelts Matigen tot zwakken, later weer toene- menden Westelijken tot Zuidelijken wind. Tijdelijk opklarend. Later weer kans op regen. Waarschijnlijk nacht vorst. Zachter overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 766.0 m.M. te Rochefort. Laagste 748.3 m.M. te Genua. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 42 P. Laagste hedennacht 38 F. Hoogste heden 42 F- AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 24 APRIL Bioscoop de Pont: „De Millioenen-Erfenis en „Liefde in Uniform". 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 24 APRIL Kennemer Theater, Zeestraat: „Voor Moe- der's Eer" en „Mazurka". 8 uur. Luxor Theater, Breestraat: „Begeerte 8 uur. ZATERDAG 25 APRIL Kennemer Theater, Zeestraat: „Voor Moe- der's Eer" en „Mazurka". 8 uur. (1 Luxor Theater, Breestraat: „Begeerte 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 23 APRIL Schouwburg Jansweg: Herhaling voorstel ling „Twee gelukkige dagen" door de R-K- Tooneelver. Ludamus. 8 uur. Groote Kerk- Orgelbespeling door George Robert. 34 uur. Cinema Palace: „Duivels der lucht". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Modern Times" met Charlie Chaplin, geprolongeerd. 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Begeerte" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Schots en Scheer geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 24 APRIL Stadsschouwburg: „Het Masker" met „Eli sabeth, de vrouw zonder man". 8 uur. Schouwburg JanswegR.K. Tooneelver. Lu damus. 8 uur. Concertgebouw: Gala-uitvoering Gynwas* tiekver. „Concordia", S uur. Bioscopen nieuw programma.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 6