Waar gaat U naar toe 7 KRUISWEG 22-24 HAARLEM Overval bij Westzaanschen predikant voor de rechtbank. De Off«cier van Justitie eischt tegen tie twee verdachten vier jaar gevangenisstraf. HAARLEM Donderdag. In den morgen van Zondag, 15 Maart hebben een 21-jarige Amster- óamsche loodgieter en een 29-jarige los werkman, ook in Amsterdam woonachtig, een overval gepleegd in de woning van den ouden eme ritus-predikant C. R. van Dokkum te Westzaan. Toen zij tegen verwach ting iemand in die woning thuistrof- fen, namelijk de 27-jarige huishoud ster Trijntje Staal, hebben zij die met geweldpleging gedwongen de plaats aan te wijzen waar geld be waard werd. Op hun vlucht zijn zij door omstanders gegrepen. Hedenmorgen stonden de beide mannen voor de Kaarlemsche rechtbank terecht. De Officier van Justitie. Mr. W. M. Paarde- fcooper Overman, begon zijn requisitoir met te zeggen, dat niet precies bekend is welke han delingen elk der verdachten heeft verricht. iffjj weten echter," zei hij, „dat zij in de meening verkeerden niemand thuis te vinden. Toen zij de huishoudster toch thuis vonden, omdat deze den vorigen avond uit was ge weest. hebben zij niettemin hun misdadig plan uitgevoerd, terwijl zij ruimschoots de gelegen heid hebben gehad te vertrekken. Samen ln vereeniging hebben zij alles gedaan. Zij heb ben de feiten bekend." „Het is een gelukkig feit," vervolgde spr., ,dat een voorbijgaand meisje den vader van de huishoudster heeft gewaarschuwd, anders waren de daders misschien nooit gevonden." Den heer Staal en diens helpers bracht hij lof voor hun kordate optreden. „Op dit misdrijf staat een maximum straf van negen jaar. Dat de buit van verdachten tamelijk gering was, doet niets aan de ernst af. Zij hadden het voornemen geld te stelen en zij hebben zich niet ontzien de huishoud ster met geweld en bedreigingen te behande len, waardoor zij een psychische schok heeft gekregen." De Officier eischte daarom tegen beide ver dachten vier jaar met aftrek van preventief. Uitspraak 7 Mei. Nederlandsche ambulance is vrijwel alles kwijt. Groot deel der bagage te Dessie achter gelaten. Een Reuter-bericht uit Addis Abeba meldt: De Nederlandsche ambulance verklaart vrijwel haar geheele "uit rusting, alsmede de persoonlijke ba gage der leden te hebben verloren. Een gedeelte is te Kworam verloren geraakt. Doch het grootste deel is achtergelaten te Dessie, waar het Is overhandigd aan de Fransche Fran ciscaner missie, die, naar gemeld V wordt, nog steeds de werkzaamhe den van het zich thans in Italiaan- sche handen bevindende ziekenhuis voortzet. Veel bagage is ook verloren gegaan toen een der beide vrachtauto's van de ambulance te Sjolameda in de modder bleef steken en moest wor den achtergelaten. De inzittenden werden na een opwindenden rit per muildier door de Britsche ambu lance in veiligheid gebracht. LEGAAT VOOR HET NATIONAAL ZEE MANSFONDS. Het Nationaal Zeemansfonds maakt met dankbare erkentelijkheid melding van een legaat van 500 gulden, vrij van rechten en kosten, dat de heer F. A. H. Vellekamp aan deze stichting heeft vermaakt. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Het programma voor morgen zit er als volgt uit: Kennemerland-beker, le ronde: 1 Ulysses—VVRA, 3 u„ F. J. Wempe Jr. 2 WIJVJB, 2,30 uur, H. Hurkmans. 3 SIZOKennemerland, 2.30 L. van der Veen 4 JohezVEW, 3 uur, C. A. Schipper. Zaterdag-competitie: Voor de afdeelingen A en B geen wedstrijden. C. SIZO 3—VEW 2, 4 uur, S. Koning. VEW 3—VJB 2, 3 uur, G. H. Wille. WIJ 3Kennemerl. 5, 4.30 u., J. Kramer. De gewone competitie-wedstrijden zijn van weinig beteekenis. omdat in de C afdeeling, waarvoor ontmoetingen zijn vastgesteld, V.V. R.A. reeds kampioen is. Mogelijk, dat het in den wedstrijd WIJ 3—Kennemerland 5 zal spannen, omdat de winnaar van deze match vrij zeker definitief de tweede plaats zal be zetten. De bezoekers behoeven slechts gelijk te spelen om als nummer twee te eindigen. Van meer belang zijn de wedstrijden om den Kennemerland-beker. Elk jaar wordt er om dezen beker met veel enthousiasme gestreden door alle eerste elftallen. V.V.IJ. is houdster van den beker. Zij ontmoet het sterke V.J.B. uit Velsen, dat in de B afdeeling een rol van beteekenis heeft gespeeld. Hoe goed de Vel- senaren zich ook kunnen weren, toch gelooven wij niet, dat zij tegen V.V.IJ, welk team een klases op zichzelf vormt, eenige kans maken. Zonder twijfel komt V.V.IJ. in de volgende ronde. De wedstrijd UlyssesV.V.R.A, kan spannend worden. De ambtenaren, die het vol gende seizoen in de B-afdeeling zullen uitko men, krijgen geelgenheid te bewijzen, dat zij ook werkelijk in de hoogere klasse thuis be- hooren. Daar Ootes c.s. door gelijk te spelen de tweede ronde reeds gunnen bereiken, ver wachten wij, dat Ulysses zal sneuvelen, ook al heeft dit elftal het terreinvoordeel. Op het Hillinen-terrein ontvangt S.I.Z.O. het eerste elftal van Kennemerland. Veel Krachtsverschil zal er in deze ontmoeting niet zijn. Wij gelooven, dat de Haarlemsche oranje, hemden een kleine overwinning op de Hille- gomsche dragers van hetzelfde shirt zullen behalen. SCHEIDSRECHTERSKAARTEN. Zaterdag 25 April a.s. van 5 tot 5.30 uur groep A tot en met Z. Voor de Zondagcompetitie worden Zaterdag gespeeld: Afdeeling E: Haarlem eH. F. C. d, 3 uur, J. Steffens. Afdeeling F: Haarlem fH.F.C. f, 3 uur, A. Zomer Jr Wijziging wedstrijd programma. Blijkens de Off. Mededeelingen in de „Sportkr." hebben o.a, de volgende wijzigingen in het programma plaat-s gehad: Ingelascht zijn: HerculesHilversum Zaterdag) EmmaUnitas En de bekerwedstrijden: OvermaasHelmond P. S. V.—K. F. C. Fr-mes-D. V. S.— R. C. H. Uitgesteld zijn de bekerwedstrijden: V. I. O. S.Haarlem O. D. S.Feijenoord C. V. V.Juliana Zwolsche BoysZ. A. C. BEVERWIJK UITVOERING VAN HET KINDERKOOR „ALTIJD VROOLIJK" Opvoeing van de operette „De Gouden sleutel". De spel en zangklasse „Altijd Vroolijk" heeft gisteravond onder leiding van mej. Rie van der Waal een uitvoering in het Hervormd ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat ge geven. Ds. Krijger heeft na gemeenschappelijken zang van Psalm 150 den avond met gebed geopend. Vervolgens heette hij de aanwezigen welkom en hoopte, dat de avond evenals de vorige jaren, weer tot volle tevredenheid zou verloopen. Namens de ouders overhandigde hij daarop mejuffrouw Van der Waal een fruitmand. Hetk oortje zong eerst het nummer „Licht en lied" van J. Walch, gevolgd door het „Regenliedje" van de jongste meisjes. Hierbij bleek al dadelijk dat de jongens en meisjes uitstekend gestudeerd hebben. Het Fopspel van Abramsz, „Als het zonnetje slapen gaat" van H. van der Mey en „Hoe ze het doen" eveneens van Abramsz, zang en bewegingsspelletjes voor de jongste meisjes vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak. Jammer was dat niet geheel gelijk begonnen werd. Beter waren de nummertjes voor de oudste leerlingen: „Strooi vandaag een enkele bloem" van C. van Rennes en „Nooit 'goed" van Vor- rati. Na de paaze volgde de hoofdschotel van den avond n.l. de opvoering van de kinderoperette „De Gouden Sleutel". Hierin wordt verhaald van Belinda, die op een groot kasteel op een heuvel midden in het bosch woont. Roko, een jonge prins wil haar leven opvroolijken, doch zij mag alleen trouwen met iemand die moe dig is en een degen draagt. Ondanks de waar schuwingen van de wijze vrouw Maria die voorspelt dat een degen ongeluk brengt, gaat Roko er toch op uit. Belinda wordt in dien tijd door het booze monster, dat in het bosch rondsluipt gevangen genomen. Als Roko terug komt, kan hij van de wijze vrouw de gouden sleutel krijgen om haar te bevrijden uit het hol van het monster, onder voorwaarde dat hij zijn ongeluksdegen breekt. Dit doet Roko, zoodat alles dus nog goed afloopt. Zonder uitzondering is door al de kinderen aardig gezongen en geacteerd. Naast de hoofdpersonen Belinda en Roko. verdienen echter ook nog. een woord van lof de boer Pompei, die steeds het stopwoord „niemendal" gebruikte en de kabouter Ko- lombo. De costumes waren bijzonder leuk. Ook aan de decors was veel zorg besteed, zoodat de opvoering van de operette in alle opzichten geslaagd is. Mej. Van der Waal komt een woord van waardeering toe voor wat zij, ondanks de vele moeilijkheden, met haar koortje weet te bereiken. Rest ons nog te vermelden, dat de piano muziek weer uitstekend verzorgd werd door mej. B. Swalve. CASTRICUM VOETBAL. Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag 26 April: G. V. O. 1Vitesse 1 aanv. 2.30 uur. Vitesse 2D. O. S. S. 2 aanv. 2.30 uur A. D. O. 3Vitesse 3 aanv. 2.30 uur UITVOERING. De P'orensenbond afd. Castricum geeft op 19 Mei een uitvoering in „De Rustende Jager". S. D. A. P. Het 1 Mei feest zal dit jaar worden gehouden in de zaal van W. Borst te Bakkum. Geboren: Petronella Adriana, dochter van Petrus Weel en Theodora Wilhelmipa Schop- man; Maria Margaretha, dochter van Jacobus Schut en Catharina Hendrika Kops; Petrus Cornells, zoon van Cornelis Hanne en Geer- truida Druijven. Ondertrouwd: Hendrik Petrus Levering, oud 26 jaar, bloemistknecht, wonende te Egmond- binnen en Afra Koppes, oud 19 jaar, zonder beroep, wonende alhier. Getrouwd: Anthonius Steeman en Geer- truida Valkering; Wilhelmus Theodorus Kaan dorp en Bernarda Johanna Tromp; Nicolaas de Wildt en Trijntje Brakenhoff. HEEMSKERK ST. JORIS-AVOND DER R.-K. VERKENNERS. Ter gelegenheid van den feestdag van St. Joris, patroon der verkenners werd Donder dagavond een groot kampvuur ontstoken waarbij tegenwoordig waren pater Eken, waarnemend aalmoezenier en aalmoezenier pater de Ruyter uit Tilburg. De hopman vertelde de verkenners het leven van St. Joris en stelde 'hem als voor beeld van de verkenners. Nadat het Wilhel mus gezongen was sprak pater De Ruyter de verkenners toe. De hopman sprak nog eenige woorden en deelde mede, dat in de week van 1 tot 6 Augustus a.s. de verkenners zullen gaan kampeeren. LAND- EN TUINBOUWBOND. In het R.-K. Vereenigingsgebouw hield deze bond een ledenvergadering onder voor zitterschap van den heer R. Beentjes. Besloten werd dat de afd. Heemskerk aan de boete-processie, welke dit jaar zal worden gehouden Maandag 18 Mei en Woensdag 2 September, op 18 Mei zal deelnemen. Een voorstel van het hoofdbestuur om ook bloembollencultuur als vakafdeellng in de organisatie op te nemen, werd door de ver gadering goedgekeurd. Door den heer Th. Bruin werd verslag uit gebracht van de door hem als afgevaardigde bijgewoonde algemeene vergadering. TERAARDEBESTELLING K. TIJSSEN. Donderdagmiddag te half drie werd op de algemeene begraafplaats te Heemskerk het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer K. Tijssen. die Zondagnacht op noodlottige wijze om het leven kwam. De teraardebestelling werd door zeer velen bijgewoond. Drie bloemstukken lagen op de kist. Allereerst sprak de heer W. J. de Wit na mens de internationale roode hulp; vervol gens de heer Willems namens de lotgenoo- ten (de heer Tijssen was bllndV Naméns de partij voerde ae heer Gomes het woord en de heer Steir. namens het werkloozen-strijd- comité. Voor de buurtschap aan den Tolweg sprak de herbergvader Geert Dils woorden van waardeering. Een zuster van den heer Tijssen strooide bloemen op zijn graf. Een neef dankte voor de belangstelling. R.-K. V. V. „A. D. O." Het programma voor Zondag luidt: A.D.O. 3—Vitesse 3 2.30 uur W.S.V. a—A.D.O. a 1 uur A.D.O. bV.V.Z. b 1 uur SANTPOORT JAARVERGADERING „VOLKSONDERWIJS". De afdeeling Santpoort van „Volksonder wijs" hield onder voorzitterschap van den heer W. Landeweert in de zaal van „Spaarnberg" haar jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris, den heer Roos gaf, zooals te doen gebruikelijk een overzicht van wat er in het afgeloopen ver- eenigingsjaar geschied was, maar gewaagde daarnaast van het groote succes, dat de af deeling met haar kleuterschool had. Tot leden der kascommissie werden benoemd mej. M. P. v. Runnard en de heer Loot. Tot afgevaardigde naar de op 16 Mei te houden buitengewone algemeene vergadering werd de heer Landeweert aangewezen. Plaats vervangend afgevaardigde werd de heer Roos. Bij de bestuursverkiezing werden alle pe riodieke aftredenden, t.w. de heeren Lande weert, Buning, Pel en Slinger herkozen. Nadat de salarissen van de onderwijzeressen aan de kleuterschool waren vastgesteld, wer den tot leden van de commissie van toezicht op deze school benoemd mevr. Roos en mevr. Drijver, zulks in de vacatures mevr. Van den Bergh van Eysinga—Elias (wegens vertrek) en mevr. MohrKoch. Besloten werd ook dit jaar aan de kinderen van school F weer plantjes mee naar huis te geven, teneinde deze thuis op te kweeken. De kinderen zullen mogen kiezen tusschen gera niums, fuchsia's en balseminen. Op voorstel van den heer Landeweert werd besloten de plantjes op 18 Mei (Volkenbonds dag) uit te reiken. Bij de rondvraag stelde de heer Roos voor den vroeger bestaan hebbenden Franschen cur sus weer in het leven te roepen. Deze kwestie zal nog nader onder de oogen worden gezien. „DE ZORGEN OP ZIJ". Ook de tweede opvoering van „De zorgen op zij" door leden van het zangkoor „Vox Hu mana" is voor auteur en medewerkenden weer een groot succes geworden. De zaal van „Zomerlust" was geheel bezet en we zijn er van overtuigd, dat allen voldaan huiswaarts zijn gekeerd, want de revue-menschen weerden zich zoo mogelijk nog beter dan bij de eerste uitvoering, John Krabs Band zorgde voor een passende muzikale illustratie en de fraaie dé cors trokken weer ieders aandacht. Zondag a.s. gaat de. revue voor .de derde maal. Ook voor deze opvoering bestaat weer groote belangstelling, zoodat de zaal nu reeds bijna geheel is uitverkocht. Waargaaf U heen.wanneerU hongerof dorst hebt, eens lekker wilt smullen of snoepen? Natuurlijk naar „Bufetaria", de enige ge legenheid in Haarlem, waar men voor heel weinig geld reeds kan genieten van 't beste. Over de prettige, vlotte bediening zonder fooien is iedereen enthousiast en over de kwaliteit der consumpties niet minder. Wie er nog niet geweest is, heeft waarlijk iets gemist dat hij zo spoedig mogelijk moet inhalen. Komt gauw eens kennis maken met deze nieuwe inrichting, 'n aanwinst voor Haarlem. Elk uur van de dag zijt ge een gewaar deerde gast in UFETfl „Bufetaria's" zijn voorts gevestigd te: AMSTERDAM, HILVERSUM, NIJMEGEN, BREDA. Zelfde directie als van „Cafetaria's" te: ROTTERDAM (2), DEN HAAG, UTRECHT, ARNHEM, LEIDEN. Melk per glas 5 Studentenkoek 5 Palmier 5 Bufetaria-IJswafel5 Appelbeignets 2 stuks 5 Sinaasappelbeignets 2 stuks 5 Banaanbeignets 2 stuks 5 Koffie met room 7'/2 Thee7'/2 Chocolademelk 7'/2 Kippesoep per kop 71/2 Limonades per glas 7'/2 Choc, schuitje met vanille ijs 7'/2 Amandelbroodje en anaere koffie-attracties 7'/2 Diverse soorten gebak 10 en 7'/2 Huzaren- of Haringschelp 7'/2 Hollands Pannekoékje 7'/j Grote Coupe Vanille IJs 10 Broodje met kaas, gehakt, rook vlees of leverworst .10 Amerikaanse wafel 10 Spekpannekoekje 10 Vleescroquet met brood 10 Viscroquet met aardappelsla 10 Warm knakworstje met aard appelsla10 Ice Cream Soda's in 3 smaken 12'/2 Grote Coupe Aardbeien IJs 12'/2 Broodje met ham, roastbeef, etc. 12''2 Zalmschelp 12'/, Appelpannekoekje 12'/2 Spiegelei met gesm.sneetje brood 12'/2 Portie Kippesoep 15 Bufetaria Parfait .15 Am. Wafel met Slagroom 15 Russisch Ei 17'/2 Koude Bal gehakt met aardappel sla 17'/2 '/2 Uitsmijter met ham 17'/2 Warme Bal gehakt met brood 17'/2 Gebakken visfilet met patates frites17'/2 Biefstuk met patates frites 32'/2 Varkenscotelet met patates frites 32'/2 Dagschotels iedere dag afwis selend 22</2-42'/3 IN BUFETARIA GEEN FOOIEN!

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 3