Inbraak in het Belastingkantoor aan het Klein Heiligland. VERWACHT WORDENDE SCHEEN: IJMUIDEN rHRlST. meisjesvereeniging v „kleine kracht". rlsteravond heeft de Herv. Meisjesvereeni- J Öeine Kracht" in het gebouw voor r-r Belangen het eerste jaarfeest gevierd. £»f crebóuw was geheel bezet. Het feest werd winend door de leidster der vereeniging, pi Karreman, die behalve het gebruikelijke ïicomstwoord in haar openingswoord me- Weelingen deed over het werk en het doel S vereeniging. ffierna bracht de meisjesvereemging een ."„tal liederen ten gehoore waarna een pelliedje getiteld: „De Visite bij de Dame" ïid opgeïMrd' Met. dit stukje oogstten de speelsters, even .1 met ..De Dwergjes" veel bijval. Ook bet vertoonde tableau „Nederland, rod en Oranje" vond veel bijval. Na de pauze sarin een verloting werd gehouden werd S hoofdnummer van den avond Lentebloe men van mevr. C. M. van Hille-Gaerthé op- «evoeid waarna mevr. Swaan een slotwoord mrak waarbij zij aan de leidster der vereeni- gjjjg bloemen aanbood. SAM-sam" een revue van het hoogovenstatenw'erk. De traditioneele jaaravond. Sam-Sam doen wij in Hoogovenstaten met - ons werk, Sam-Sam leven wij in alle om standigheden met elkaar mede.. Zoo ongeveer waren de woorden, waarmede de voorzitter van Hoogovenstaten den jaaravond van de af- deeling opende. Dank zij den goeden en actieven geest die in elke afdeeling heerscht, neemt» ondanks de moeilijke tijsdomstandigheden,het ledental van Hoogovenstaten nog steeds toe. De cirkel van de welwillendheid, die wij met ons zelf als middelpunt getrokken hebben is zoo groot, aldsu spr-, dat hij niet alleen de medeleden maar alle menschen met wie wij in aanraking komen, omvat. U hebt, vervolgde de voorzitter, wel be- erepen, dat dit niet een getrouw beeld van |e werkelijkheid is. Het is het beeld van het ideaal, dat dikwijls wel onbereikbaar schijnt, maar 'waarvan wij weten, dat wanneer wij de zekerheid van het te kunnen bereiken voor oosen houden, dit door vele middelen, waar van de opvoering van het stuk Sam-Sam op den jaaravond 1936 er een is, toch tot een o0ed resultaat gebracht zal worden. De opvoering van de revue „Sam-Sam" is een onverdeeld succes geworden. Vlot werden de verschillende bedrijven en tableaux afge wisseld. Aan de decors, die gedeelten van het bedrijf of van het sportpark Watervliet voor stelden, was veel zorg besteed. De hoofdpersonen waarom de revue zich ontwikkelde waren Wouter, Karei en Puck. Wouter is een ijverig lid van Hoogovenstaten. In zijn ijver gaat hij soms te ver. Hij ziet alles wat met Hoogovenstaten uit te staan heeft van den besten kant. Volgens hem bestaat er niets beters dan de vereeniging, die het ver heven ideaal, „de gemeenschapsgeest", tot doel heeft. Hiertegenover staat zijn vriend Karei. Het type van den bewusten mensch, die de dingen eerst moet beleven, voor hij er zich geheel in kan en wil begeven. De overdreven lof redenen van Wouter zijn niet in staat hem voorde zaak te winnen, zij bereiken eerst juist het tegengestelde van .wat hij wil. n.l. Karei tot lid van Hoogovenstaten te maken. Wanneer Wouter echter de leden van Hoog ovenstaten aa.n het werk ziet in hun verschil lende afdeelingen, bij een voetbalwedstrijd, een gymnastiekuitvoering, den bouw van Wa- tervliet etc. komt hij langzamerhand tot andere gedachten, tot dat in het laatste be drijf hij zich spontaan als lid van Hoogoven staten opgeeft. Doch ook met Wouter heeft een. verandering plaats gegrepen. Hij heeft leeren inzien dat ook buiten Hoogovenstaten nog wel heil te vinden is. Dit alles wordt ge dragen door de gemeenschapsidee die in het stuk haar verpersoonlijking vindt in „den geest van samen", waarbij arbeiders en be ambten in een koor hun wil tot dienen uit spreken. De derde hoofdpersoon Puck is een warm medestander. Deze figuur, die weerge geven wordt als den clown, symboliseert in de geestige en rake manier, waarop hij de dingen ziet en zegt, toch den wijsgeerigen in slag. Hij is het die, wanneer het door te groot enthousiasme van Wouter, spaak dreigt te loo- pen, als bemiddelaar optreedt. Daarnaast brengt hij de idee, die het werk van Hoog ovenstaten draagt naar voren. Zoo ontwikkelen de handelingen van het spel zich tot een waardig slot onder den Statenboom, waar de afdeelingen met hun vlaggen, de arbeiders en beambten zich als dienaars en dienaressen van „den geest van samen" opstellen. Hier wordt Karei door Puck begroet als een medewerker in Hoogovenstaten, waarbij hij met het koor „Hoogovenstaten is de club. die met stevige banden ons samen verbindt" in den grooten kring wordt opgenomen. jaarvergadering korfbalclub watervliet. In het clubhuis aan den Koningsweg hield de korfbalclub Watervliet, onderafdeeling van Hoogovenstaten haar jaarvergadering. Het jaarverslag van den penningmeester, den hee- J, Tolk sloot met een klein nadeelig saldo. Tot leden van de kascommissie werden benoemd mej. A. van der Heyden en de heeren J. Wesemann en van Kuyck. Deze brachten na ingesteld onderzoek verslag uit, waaruit bleek dat de boeken en bescheiden van den pen ningmeester in goede orde bevonden waren, hen heer Tolk werdc hierna démarge ver leend. In het jaarverslag van den secretaris den heer C. Bonekamp, werd medegedeeld, dat het ledental gelijk, dus op 60 is gebleven. Verder releveerde de heer Bonekamp het werk van de verschillende twaalftallen. Het eerste heeft het, ondanks de moeilijkheden, die het voor het eerst in denN.K.B. spelen met zich meebracht, toch tot behoorlijke resulta ten weten te brengen. Bij de bestuursverkiezing werden de heer Tolk, secretaris, en mej. J. Visser, bestuurslid wet algemeene stemmen herkozen. Het voor stel van het bestuur om een nieuwe contri butieregeling in te voeren werd goedgekeurd. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op een bedrag van f 370 in inkomsten en uitga- Ten. Tot leden van de twaalftalcommissie wer den benoemd mej. A. Bakker en de heeren T°lk en Van Kuvck. Voor de zomertraining is de heer Osewoudt- Tan Blauw-Wit uit Amsterdam weer bereid °eIon^er. de leiding te nemen. De heer Jongendijk werd als wedstrijd secretaris herkozen. Tenslotte werd besloten dat alleen in de maanden Augustus en Sep tember aan seriewedstrijden zal worden deel nomen m martprijzen. tarbot per K.G. f 1.22—f 1.20 wiet per K.G. f 0,36—f 0,19 tongen per K.G. f 1,15—f 0,85 gtae schol per 50 K.G. f 21—f 10 gar per 50 K.G. f7,50—f4,50 gggauw per 125 K.G. f 55—f 32 wijting per 50 K.G. f 4,40—f 2 besommingen. Wggers; SCH 25 f 50o; SCH 19 f 130; KW 31 »oQ0; KW 22 f550; KW 36 f420. VELSEN jaarvergadering van kinder vreugd. In het clubgebouw aan den Doodweg hield de speeltuinvereenigïng „Kindervreugd" hare jaarlijksche ledenvergadering, die vooral door vele dames-leden werd bezocht. In een kort openingswoord memoreerde de voorzitter, hoe uiterst moeilijk het is geweest voor Kindervreugd dit laatste jaar, het hoofd boven water te houden, en toch. met de hulp van den geheelen staf is het mogelijk geble ken. Tevens deelde hij mede. dat als tuin- opzichter door het bestuur is aangesteld de heer R. v. d. Kooij Sr. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer M. J. v. d. Heuvel memoreeren wij eenige woorden, gewijd aan den ontslapen tuinopzichter wijlen C. Leijen. Over zijn werk en zijn liefde tot het speeltuinwerk was het bestuur vol lof. Verder wijst dit verslag op een stijgende lijn in het ledental, terwijl tevens dank wordt gebracht aan het bestuur van het mannenkoor „De Eendracht" voor den gelde- lijken steun aan Kindervreugd gegeven in den vorm van een gedeelte van een gehou den loterij en aan de leiding van het Jeugd- fanfarecorps, hetwelk men wederom tot bloei hoopt te brengen. De rekening van den penningmeester wijst een klein kassaldo aan. De voorzitter merkte op, dat om het zoo ver te kunnen brengen ook de hulp -der le den noodig is. Bij mende van den heer W. Berghuis wordt dank gebracht aan den penningmeester den heer B. Pirovano, daar gebleken is dat zijn boeken keurig in orde waren. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den met meerderheid van stemming herko zen de heeren M. J. v. d. Heuvel, secretaris en R. v. d. Kooi 2e voorzitter, terwijl voor den heer G. v. d. Brink die inmiddels heeft bedankt gekozen is de heer J. Elebaas. BEVERWIJK christelijke woningbouw vereeniging „de voorzorg". In de gisteravond gehouden ledenverga dering van de Christelijke Woningbouw Ver eeniging „De Voorzorg" heeft de secretaris de heer Versteeg het jaarverslag uitgebracht waaruit bleek, dat de organisaties zich in een opgewekt vereenigingsleven mocht ver heugen. Ook het verslag van den penning meester gaf reden tot gr-oote tevredenheid, zoodat de woningbouwvereeniging op een goed vereenigingsjaar kon terugzien. Ds. C. M. Krijger, verklaarde namens den raad van commissarissen, dat de boeken en bescheiden in uitstekende orde waren bevon den. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden de heeren j. v. d. Plog. Schutte. Versteeg, Hense en De Oude, herkozen. In de plaats van ir. J. H. Telders. die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd de heer j. Honig gekozen. De voorzitter heeft den heer Telders dank VRIJDAG 24 APRIL 1936 gezegd voor de werkzaamheden, die hij als besturuslid voor de vereeniging heeft ver richt. de lijst-visser. De heer J. Walgien, die als nummer 8 was geplaatst op de groslijst voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen verzoekt ons me' de te deelen, dat hij daarop zonder eenige voorkennis is geplaatst en dat hij zich op dien grond zal terugtrekken. een nieuwe ambtenaar bij den burgerlijken stand. In verband met het vertrek van den ge meente-secretaris den heer J. w. A. C. van Loenen is de heer P. Peekeiaar, ambtenaar ter secretarie benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. jaarvergadering r.k. bond van handels- en kantoorbedienden. De plaatselijke afdeeling van den R.K, Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden, „St. Franciscus van Assisi" had Maandagavond in het K.S-A.-gebouw haar jaarvergadering. Behalve de jaarverslagen vermeldde de agenda bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer G. Cornelisse en wegens bedanken van den heer C. A. Hoogeland. Ter voorziening in deze laatste vacature heeft het bestuur candidaat gesteld den heer E. A. Geldermans. jaarvergadering r.k. land- en tuinbouwbank. Donderdaagvond heeft de R. K. Land- en Tuinbouwbank in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadgring gehouden, die ook werd bij gewoond door len heer A. H. van Rijen na mens de Centrale Coöperatieve Boerenleen bank. De secretaris, de heer Th. Numan, me moreerde in zijn jaarverslag het zeer slechte jaar 1935 en wees vervolgens op den geringen steun aan den tuinbouw in Kennemerland. De bank heeft tot volle tevredenheid ge werkt. De omzet en het beheer van de bank hebben volkomen aan de verwachtingen be antwoord. Uit de balans bleek, dat aan spaargelden werd ingelegd f 199,162 en terugbetaald f 119,946. De saldi op de rekening waren f 220.649. Gememoreerd werd dat de spaar gelden voor het eerst sedert 1929 niet waren teruggeloopen, maar zelfs met een bedrag van f 6513 waren verhoogd. De saldi aan het eind van het jaar ten gunste van de bank wa ren f 234.196 en ten laste van de bank f 185.749 De heer C. A. Veldt werd tot lid van den raad van toezicht gekozen aan het eind van de vergadering heeft de vertegenwoordiger van de Centrale Boerenleenbank gewezen op de onmisbare functie van de boerenleenban ken voor de boeren en tuinders. de katholieke verkenners uit rome terug. Donderdagavond om zes uur is te Nijme gen de extra-trein met vijfhonderd Neder- landsche verkenners, die een bezoek aan den Paus hebben gebracht, aangekomen. Schip Amsterdam x) Amabilitas Amstelland x) Ajax (Ned.) Breda x) Barneveld British Monarch Boskoop Bodegraven Bacchus Bachi Budeny Cordillera x) Costa Rica x) Caribia x) Ceres (Ned.) Ciltvaira Dolius x) Deucalion Eurymedon x) Enggano Freiburg Grootekerk x) Ganymedes Gaasterkerk Heidelberg x) Hermes (N€d.) Hindustan Hilversum Hercules (Ned.) Heemskerk Halle Hebe (Ned.) Havsten x) Inhambane x) Irene (Ned.) Jagersfontein j. v. Oldebarneveld x) Kyphissia Maaskerk Myrmidon x) Montferland x) Merope Noravind x) Oranje Nassau Odysseus (Ned.) Peisander x) Phrontis x) Poelau Tello x) Polyphemus x) Poelau Roebiah x) P. L. M. 27 Pyrrhus Polydorus Patricia Poelau Laut x) Rand fontein Saleier x) Salland x) Silamoer x) Stella (Ned.) Strix x) Schonfels x) Taj andoen x) Titus (Ned.) Triton Venezuela x) Vulcanus Wilbo 'j'.nerkerk xi Chili Bona (v. IJm.) Buenos Aires Hamburg Chili Chili Rosario Chili Hamburg Alexandrië Bilbao (v. IJm.) Leningrad Hamburg West Indië Pto Barrios Bourgas Riga Batavia Midd. Zee Batavia Batavia Japan Alexandria Japan Ned. Indië Bourgas Rangoon Rosario Bourgas Zuid Afrika Ned. Indië West Indië Curacao Buenos Aires West Indië Zuid Afrika Batavia Mexico West Afrika Batavia Buenos Aires Gdynia Curacao West Indië Stettin Batavia Batavia Batavia Batavia Batavia Bona (v. IJm.) Batavia Batavia West Indië Batavia Zuid Afrika Ned. Indië Buenos Aires Batavia Alexandrië Constantza Bassein Batavia Midd. Zee Maranham Hamburg Midd. Zee Londen verm- aankomst Laatste bericht 3 Mei 20 Mei 26 April 26 April 26 April 17 Mei 24 April 26 April 12 Mei 30 April 6 Mei 27 April 5 Mei 3 Mei 28 Mei 3 Mei 25 April 18 Mei 8 Mei 12 Mei 10 Mei 28 April 21 Mei 15 Mei 26 April 30 April 24 April 28 April 26 April 8 Mei 3 Mei 26 Mei 14 Mei 31 Mei 4 Juni 10 Mei 1 Mei 1 Mei 27 April 1 Mei 26 April 25 April heden 13 April van Curasao, in lading. in lading, in lading. 18 April van Curasao. 23 April van Cristobal. 9 April vertrokken. 20 April te Talcahuano. vertrekt 29 April. 22 April te Kymassi. 20 April vertrokken. 20 April vertrokken. vertrekt 25 April 20 April van St. Michaels, vertrekt 25 April. in lading. 19 April van Elseneur. 20 April van Gibraltar. 23 April van Catania. 22 April te Marseille. 22 April vertrokken. 15 April te Batavia. 21 April van Penang. 21 April te Izmir. 21 April van Dairen. 20 April van Port Said. 22 April van Hamburg. 21 April van Algiers. 17 April van Fdo Noronha. 20 April van Malta. 22 April van Zanzibar. 19 April van Sabang. 15 April van Pto Barrios. 24 April van Rotterdam. 17 April vertrokken. 19 April v. Pto. Barrios. 23 April te Teneriffe. 22 April van Colombo. 21 April van Cristobal. vertrekt 27 April v. Hamburg 21 April van Singapore. 18 April van Montevideo. 22 April te Kopenhagen. 12 April vertrokken. 22 April van Madeira, vertrekt 25 April. 20 April van Gibraltar. 23 April van Port Said. 18 April van Port Said, vertrekt 25 April, pass. 22 April Perim. in lading. 22 April van Singapore, vertrekt 2 Mei. 22 April van Curacao, in lading. 23 April te Rotterdam. 17 April van Port Said. 14 April van Bahia. 23 April van Aden. 22 April van Piraeus, in lading. 18 April van Gibraltar. in lading. 21 April van Valencia. 21 April van Madeira. vertrekt 25 April 23 April van Finisterre. 22 April uitgeklaard. 22 April te Rol ter dam. Vier beruchte inbrekers op heeterdaad betrapt Met steekvlam een gat in de dikke kluisdeur gebrand. De Haarlemsche politie is er in den afgeolopen nacht in samenwer king met de centrale recherche uit Amsterdam in geslaagd de hand te leggen op vier beruchte individuen, juist toen deze bezig waren de kluis te forceeren van het rijksbelasting- kantoor aan het Klein Heiligland. Het was ter kennis gekomen van de Cen trale Recherche te Amsterdam, dat vier per sonen, die reeds geruimen tijd door de politie gevolgd werden, het plan hadden opgevat in den afgeloopen nacht hun slag te slaan in dit belastingkantoor. Hiervan werd mededeeling gedaan aan de politie te Haarlem, die gisteravond de beide belastingkantoren aldaar dat van den rijksontvanger en dat van den gemeente-ont vanger liet bewaken. Daar het de Centrale, echerche in de hoofd stad gisteravond inderdaad bleek, dat de vier verdachte personen zich naar Haarlem bega ven, begaven oo kde inspecteur C. Roscher en eenige rechercheurs zich daarheen. Te ruim elf uur bemerkte de Haarlemsche rechercheur van politie L"., die belast was met de bewaking van het kantoor van den rijks ontvanger, dat vier mannen binnengedrongen waren in de leegstaande garage naast het be lastingkantoor en dat zij door dit pand aan de achterzijde het belastingkantoor binnengin gen. Hij maakte onmiddellijk alarm en spoedig had de hoofdinspecteur van politie te Haarlem, de heer Woud. bijgestaan door inspecteur Ver schoor en eenige rechercheurs van de Haar lemsche politie, door inspecteur Roscher uit Amsterdam en de Amsterdamsche recher cheurs, het belastingkantoor omsingeld. De politie was in het bezit van de sleutels van alle deuren, welke toegang gaven tot het kan toor en van verschillende kanten tegelijk dring de politie daarop het katnoor binnen. Toen de politie het kantoor binnenkwam, waren de inbrekers juist bezig met hun po gingen een der beide kluizen, welke in het kan toor staan, te forceeren. Met steekvlammen was reeds een groot gat in de kluis gebrand. Met een tweede gat was men juist bezig. Een der mannen bediende het zuurstofapparaat, de drie anderen stonden te kijken, wachtende op het oogenblik, dat de buit bereikbaar zou zijn. Onder bedreiging van de politie-revolvers gaven de inbrekers zich onmiddellijk over. Het bleken te zijn vier beruchte individuen, nl. de 49-jarige P. de J., die de leiding van de expeditie schijnt te hebben gehad, de 35-jarige J. Ch. D., de 39-jarige D. C. en de 34-jarige G. P. A, van P., allen uit Amsterdam. Zij wer den onmiddellijk naar het hoofdbureau van politie te Haarlem overgebracht, waar zij voor- loopig zijn ineesloten. In de kluis, welke de inbrekers getracht heb ben te openen, bevond zich een bedrag van on geveer f 25.000. Het is gebleken, dat de vier mannen per auto van een particuliere auto-onderneming in de hoofdstad naar Haarlem waren gekomen, waar zij van de zijde van de Gasthuisvest het Klein Heiligland zijn genaderd. De politiè heeft den geheelen nacht getracht de auto op te sporen en zij ontdekte deze, toen de wagen tegen vi ,.r uur in den ochtend in de omgeving van het Klein Heiligland verscheen. De auto werd aangehouden en de chauffeur werd voor- loopig in arrest gesteld. Het staat echter nog niet vast of hij wist, welk doel de passagiers, die hij naar Haarlem had gebracht en die hij later kwam halen, met hun bezoek aan Haar lem hadden. Dit wordt thans door de politie onderzocht. In ieder geval blijkt hieruit, dat de vier in brekers er op gerekend hadden geruimen tijd in het belastingkantoor van den rijksontvanger werkzaam te zijn. Wij vernemen dat er drie kluizen in het be lastingkantoor aan het Klein Heiligland zijn. Twee daarvan waren in gebruik: één bij den ontvanger der belastingen en één bij zijn col lega voor de invoerrechten en accijnzen. De kluis die de inbrekers hadden uitverkoren was die van de belastingen. Zij staat in een door loop tusschen twee lokalen nabij de loketten voor de betaling der belastingen. Nu waren daarin slechts eenige honderden guldens. Er is zelden meer geld in, want eiken avond wor den groote bedragen aan het postkantoor ge stort. Er is in den regel evenwel meer geld in dan nu het geval was. Vermoedelijk hebben de inbrekers verondersteld, dat zij het beste hun slag konden slaan op een Donderdagnacht, want Donderdag is de laatste betaaldag van de week en dan offeren velen aan den fiscus. De tweede kluis bevatte meer geld, want daar in waren de salarissen die heden, Vrijdag, zouden worden uitbetaald. De inbrekers deden dus een slechte keus. Maarook al hadden zij de tweede kluis ge nomen, dan zouden zij het geld toch niet in handen hebben gekregen, want zij werden immers door de politie gadegeslagen, zoodat zij ingerekend zouden zijn voor zij het geld hadden kunnen aanraken. Glasfabriek „Leerdam" krijgt voorloopige surséance. De arrondissementsrechtbank te Dordrecht heeft voorloopige surséance van betaling verleend aan de N.V. Glasfabriek Leerdam. Als bewindvoerders werden aangewezen Mr. G. van Hall uit Amsterdam, en Mr. E. J. J. van Lidth de Jeude uit Tiel. Naar aanleiding van de aanvrage tot voor loopige surséance van betaling der N.V. Glasfabriek „Leerdam" werd tot 't aanvragen van voorloopige surséance volgens het A.N.P. besloten, teneinde de mogelijkheid tot voortzetting dezer nationale industrie niet geheel te doen verloren gaan. Ten aanzien van plannen in deze richting kan het bestuur op dit oogenblik geen na dere mededeelingen doen. De reorganisatie plannen. door het bestuur ingediend, heb ben niet tot een resultaat geleid, aangezien hierbij een voorwaarde was: het bereiken van een prijs- en productieregeling met de andere glasfabrieken in Nederland. In een bespreking met de besturen dezer ondernemingen bleek, dat zoodanige rege ling niet zou zijn te verwezenlijken zonder medewerking van de regeering ten aanzien van de beperking van invoer van glas uit het buitenland, een medewerking, die de regee ring. mede in verband met verplichtingen, voortvloeiende uit handelsverdragen, op dit moment niet kon garandeeren. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, moet bovenstaande voorstelling van zaken die den indruk wekt alsof het optreden der regeering zich in de kwestie-Leerdam tot dusverre zou hebben beperkt tot het weige ren van haar medewerking bij invoerbe perking, echter geheel in strijd met de juiste toedracht worden geacht. Tot tweemaal toe zijn door de regeering saneeringsvoorstellen gedaan die tevens in het belang waren van de geheele glasindus trie, doch die op bezwaren van Leerdam zijn afgestuit. De aangelegenheid heeft bij voort during de aandacht van den minister van Handel. Nijverheid en Scheepvaart. x) Schepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 bruto register ton. Wardenier staat terecht. ZWOLLE, 23 April Voor de Zwolsche rechtbank heeft hedenmorgen terecht gestaan J. Wardenier, oud 24 jaar, van beroep con structeur en wonende te Steenwijkerwold, doch thans gedetineerd in het huis van bewaring te Zwolle. Hem was ten laste gelegd dat hij telkens, met het oogmerk om zich wederrechtelijk toe te eigenen had weggenomen: Te Deventer in September 1935 een motorrijwiel, toebehoo- rende aai» L de Lange, te Zwolle op of om streeks 19 November 1935 een auto, merk Ford. toebehoorende aan pastoor J. F. H. Es- huis te Zwolle en op of omstreeks 25 November een auto, merk Fiat, toebehoorende aan de stichting „Kinderzorg" aldaar. Voorts was hem ten laste gelegd dat hij zich in October 1935 een auto van H Baakman te Willemsoord, gemeente Steenwij kerwold, wel ke hij in huur onder zich had, wederrechtelijk heeft toegeëigend. Het betreft lil er den bekenden Wardenier, die destijds van Wolvega uit de wereld in be roering bracht met zijn mededeeling, dat hij de uitvinder was van den brandstofloozen mo tor. De Zwolsche rechercheur Biemans heeft hem in November 1935 ontmaskerd, toen de zoon van den garagehouder Nijholt te Blesse in Friesland, bij wiens ouders te Steen wij ker wold Wardenier inwoonde de auto van pas toor Eshuis op het parkeerterrein aan de Melkmarkt had gestald. Bij het daarop inge stelde onderzoek kwamen de bovengenoemde f°;t,en aan het licht, alsmede, dat W. een kleermaker te Meopel voor twee heerencos- tuums en een overjas had opgelicht. Bij het verhoor, afgenomen door den presï- De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Weste lijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aanvankelijk opklarend, later weer eenige kans op regen. Kans op nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770,1 m.M. te La Coruna. Laagste 739,0 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 45 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden 43 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 5.30 uur; n.m. 5.58 uur. Zondag v.m. 6.19 uur; n.m. 6.50 uur. Maandag v.m. 7.12 uur; n.m. 7.46 uur. dent mr M. de Muinck, ontkende W. alle diefstallen categorisch. Zijn aanvankelijk voor de politie afgelegde verklaring schreef hij toe aan den toestand, waarin hij destijds ver keerde. Volgens hem is Nijholt de dader ge weest en hij degene, die uit hoofde van zijn belangstelling voor het auto-vak, toevallig bij de diefstallen tegenwoordig was. Het O.M., waargenomen door mr. J- C. W. Hermans, hechtte aan dit terugkomen op de in eerste instantie afgelegde verklaring ech ter geen geloof. Spr. eischte een jaar gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en onder toezicht stelling van verdachte der „Vereeniging van zielszieken" gedurende een proeftijd van drie jaren. Raadsman van verdachte was mr. D. San ders uit Zwolle. Uitspraak over 14 dagen. agenda voor velsen en ijmuiden. VRIJDAG 24 APRIL Bioscoop de Pont: „De Millioenen-Erfenis" en „Liefde in Uniform". 8 uur. ZATERDAG 25 APRIL Bioscoop de Pont: „De Millioenen-Erfenis" en „Liefde in Uniform". 8 uur. agenda te haarlem. Heden: VRIJDAG 24 APRIL Stadsschouwburg: „Jonkvrouwe de la Seig- lière" 8 uur. Schouwburg Jansweg: R.K. Tooneelver. Lu- da mus. 8 uur. Concertgebouw: Gala-uitvoering Gymnas- tiekver. „Concordia", 8 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Propaganda- avend voor „De Lichthoeve". 8 uur. Luxor Sound Theater: „De roekelooze". 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff, de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Hans Albers in „Savoy Hotel". 2.30, 7 en 9,15 uur. Rembrandt Theater: Annabella in „Eer loos". 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 25 APRIL Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij.

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 7