ZÊSS&-' u Sbrnedoi MEUBELEN Kinderwagens 18.40 H Gebr. van Beaumont m De tocht der Nederlanders naar Kworam OE IK GROEIDE LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Defecte Stofzuigers zijn levensgevaarlijk Brieven van de Nederlandsche Roode Kruis Ambulance in Ethiopië. Bü de Engelschen in Waldia. Een escorte voor een horloge. Na geruimen tijd ben ik thans weder in de gelegenheid het stilzwijgen te verbreken en u bericht te doen toekomen over de lot gevallen van de amJbulance van het Neder landsche Roode Kruis, of tenminste over de wetenswaardigheden betreffende een dei- voorposten. In een vorigen brief meldde ik reeds, dat in de eerste dagen van Februari het hospi taal. ingericht in de hiervoor zeer geschikte gebouwen van de Fransehe Missie, een half uur buiten het stadje Dessie, geopend was en van de Engelsche ambulance uit Waldia een 30-tal patiënten had overgenomen. Na het bezoek van den Keizer aan het hospitaal op 4 Februari verliepen eenige dagen van betrekkelijke rust. De Keizer had muildieren toegezegd voor het vertrek naar het noorden van de beide voorposten, welke achtereenvolgens zouden vertrekken in noor delijke richting. Dessie is zeer geschikt voor de vestiging van een basishospitaal, maar het ligt meer dan 300 K.M. achter het front en hulp was in het noorden dringend noodig. Wel was de groote ingerichte Engelsche Ambulance in Waldia gevestigd, een 120 K.M. ten noorden van Dessie. maar ook deze was nog te ver van de plaats waar hulp noodig was en zij had de handen vol met de gevolgen van de dagelijksche bombardementen dezer plaats, welke in die dagen het mikpunt der Italianen was. Om redenen van internen aard was het den Engelschen onmogelijk voorposten uit te zenden, zoodat wij Hol landers, die, gezien onze zeer goede uitrus ting aan materiaal en personeel, dit wel kon den doen, besloten aan dit verzoek van het Internationale Roode Kruis te voldoen. In- tusschen duurde het tot 11 Februari .alvorens (inderdaad de eerste groep met 65 muil dieren kon vertrekken. Het wachten viel lang. Nog steeds waren wij te Europeesch „ingesteld" en wilden wij vlug vooruit, tot [verwondering, bijna tot wantrouwen toe, van hen, die door den keizer met de regeling van het transport waren belast. De prooi der vliegtuigen. Zondag 9 Februari verschenen de Ita- liaansohe bombardementsvliegtuigen boven Dessie, en ofschoon toen nog ver trouwende op bescherming van een Roode Kruisvlag van voldoende grootte, sloegen wij dit denkende aan het lot der Zweedsche Ambulance toch maar uit onze loopgraven en bomvrije onder komens gade. Na het verdwijnen der vliegtuigen trokken wij met reddings expedities uit. In een dorpje in de buurt hoog in de bergen troffen wij drie zwaar gewonde kinderen van een jaar of 8 aan en twee licht gawonde vrouwen. Onze transportcolonnist Hagestein improvi seerde uit takken eenige brancards en de mannen van het dorp droegen de i tientjes na^r beneden. Helaas overleed ds nachts éen der kinderen. In Dessie zelve waren geen gewonden, slechts enkele dooden, lieden, die op weg iwaren naar op last van den keizer gegraven holen in den rotswand, maar de laat waren De keizer zelve had, telefonisch gewaar schuwd, tijdig den Gêbi, zijn woonplaats ver laten en was in een willekeurige toekoel in den omtrek een onderdak gaan zoeken. Een op het moment zelve gekozen plaats, wat voor hem de beste beschutting geeft tegen den ongelooflijk goed ingerichte Italiaanschen spionnagedienst, die gelijk uit bovenstaande blijkt, nauwkeurig bleek ingelicht over de ingerichte schuilplaatsen. De kans, dat een willekeurige toekoel getroffen zal worden is, uiterst gering. Van het afweergeschut op de bergen kregen wij geen zeer hoogen dunk. Op weg naar Kworam. Eindelijk, nadat een week lang geantwoord was „ischd, naga!" (ja, morgen), konden wij, collega Lampe en ondergeteekende, Dinsdag 11 Februari laat in den middag vertrekken, na een dag van schreeuwen en razen, gelijk dit bij het verdeelen der lasten den eersten dag gebruikelijk is en ieder muildierdrijver tracht weg te komen met een klein licht kistje op zijn dier, inplaats van twee zware. Gollega Veeneklaas kon ons ditmaal niet ver gezellen, daar hij nog niet geheel hersteld was van een dysenterie. Hij zou collega van Schelven met de tweede karavaan vergezel len. Onder welke omstandigheden wij hem in Kworam terug zagen, zal u inmiddels al wel bekend zijn. Welgemoed trokken wij wederom op weg. Eerst later zou blijken, hoe veel moeilijkheden voor ons waren wegge legd. Het bleek namelijk, dat men slechte muildieren had gegeven, en wat nog onaan genamer was, slechts 11 werkelijke nagadi's j(muildierdrijvers) en voor het overige onzen lijfwacht van 26 sabanja's de „zorg" voor de andere muildieren van het gouvernement) had opgedragen, iets waardoor zij zich, (in dit land van Kasten) diep gekrenkt gevoel den. Reeds na enkele dagen bleek dan ook al, dat de zorg voor de dieren, ook die der werkelijke nagadi's. die de dieren niet in eigendom hadden, alles te wenschen over liet. De hoop, dat de dieren spoedig bezwij ken zouden, werd zelfs hier en daar geuit. Het i .feit, dat het hier hulp voor het eigen leger .betreft, zegt den primitieve thans nog niets, .Eerst later, wanneer zichtbaar en tastbaar .bij het helpen van gewonden de inhoud der .kisten zich als het ware gaat materialiseeren .verandert hun houding. Thans is dit alles ,nog een vaag begrip. Het gezag van den hoofdman Ato Dzji- gouti moge voor dit wat ordelooze land be hoorlijk zijn, voor onze begx-ippen is het een aanfluiting van het begrip discipline. Tot overmaat van ramp blijkt de kleine regen periode nog een nasleep te hebben en iede- ren middag om een uur of 3 of 4 breken hef tige onweders los. welke ons noodzaken vroeg het kamp te maken, willen we door de tropi- sche regens niet met alle bagage, bedden enz. door en doornat worden. De Abessyniërs mo gen hier voortreffelijk tegen bestand zijn, wij Europenanen zijn van wat ander maak sel. Des morgens is het steeds goed weer. maar het land is één groote modderpoel en iederen morgen verschijnen er Italiaansche vliegtuigen, die hier en daar een bom laten vallen, om paniek onder de bevolking te scheppen. Gelukkig biedt het geaccentueerde en ovei-al met boomen, cactussen, en struik gewassen begroeide terrein met zijn tallooze diep ingesneden ï-ivierbeddingen, de meest ideale schuilplaatsen, zelfs voor een heele karavaan, want het uitleggen van een Roode Kruisvlag bij eeix over kilometers verstrooide karavaan is nutteloos en trekt slechts de aandacht Gastvrije ontvangst bij de Britsche ambulance. Afgezien van den regen is het ti*ekken 's nachts of in de vi'oege ochtenduren ook onmogelijk, daar van alles ingepakt moet worden, zonder ook maar even in de mor genzon gedroogd te zijn. Moeizaam trekken wij Noordwaarts en zijn blij na een week Waldia bereikt te hebben, waar wij uitei-st gastvrij door de Engelschen woi'den opgeno men. De enorme Roode Kruisvlaggen van 18 M2 en de geïsoleerde ligging in een vlakte ge ven ons een veilig gevoel voor de vliegtui gen. Hoe onjuist dit gevoel is geweest, bleek later in Kworam! Wij reorganiseeren zoo goed mogelijk onze karavaan. Laten onze persoonlijke zaken bij de beste gi-oep nagadi's samenbi-engen in de hoop niet weer zoo nu en dan 's nachts maar één tent of één matras voor ons beiden te hebben; cf zonder keukenkisten te zitten (waarvan er inmiddels twee weggeraakt blij ken te zijn) en gaan ons beklag doen bij het plaatselijk opperhoofd, den een of anderen Kenjatzmach. We vinden hier een telefoon post en zenden beidcht aan collega Winckel, dat evenwel ondanks alle toezeggingen der regeering gelijk vele andere berichten nim mer ls overgekomen. VAN NUL TOT ACTEUR FR. MILATZ, Tandarts PRAKTIJK HERVAT TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD uitneembare tent 6 x 4 of kileiner. Br. fr. no. 46 J. Stuifbergen Wz. Agerot „Kennemer Courant", Cas- tricum. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. MAANDAG 27 APRIL Bioscoop de Pont: „De Millioenen-Erfenis" en „Liefde in Uniform". 8 uur. DINSDAG 28 APRIL Bioscoop de Pont: „De Millioenen-Erfenis" en „Liefde in Uniform". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: MAANDAG 27 APRIL Luxor Sound Theater: „De roekelooze". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff, de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Hans Albers in „Savoy Hotel". 2.30. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Annabella in „Eer loos". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 28 APRIL Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Door onveilige streken. Na Waldia, meer in het hart van Tigre, wordt het landschap anders. Geen weiden meer, bijna geen bebouwde velden. De bevol king armoediger, in vuile lappen gehuld. On- der de boy's en de verplegers heerscht een zekere onrust voor roovers. Bij iedere kamp plaats schieten de Sabanja's, zoodra het don ker wordt, eenige malen in de.lucht, om te doen weten, dat onze karavaan goed bewa pend is. De eerste maal schrokken we ons een ongeluk, maar alles wendt spoedig en thans is een schot in Abessynië voor ons hetzelfde als hét geluid van een claxon in Holland. Bij bei den moet je even opletten of het niet in je baan komt. We weten niet wat te gelooven van al deze rooversverhalen. Overdreven zijn ze zeker en iedere verschrikte Tigreaansche inwoner wordt door de Amharen als een .,schifta"-roover aangezien, maar.men kan nooit weten, en zeker is, dat deze streek niet veilig is. Een wonder is dit ook niet. Het eene leger (of legerhorde) na het andere is hier op weg naar het noorden (naar Ma- kalle, zooals de Ethiopiërs ietwat voorbarig zeggen) gepasseerd, sinds maanden geen Soldij, dus levende van wat zij „vinden". Geen wonder, dat de uitgeplunderde bevolking op andere wijze aan inkomsten zoekt te komen. Wij trekken daarom sneller dan tevoren, vooral daar de regen heeft opgehouden. Den 21sten komen wij in Kobbo en verbinden vele slachtoffers van de bombardementen van deze plaats Van een opperhoofd en een horloge. Wij brengen een bezoek aan het plaatse lijk oppei'hoofd en zetten het doel van onzen komst uiteen, wat hem doet oxxtdooien en hij laat tetch (honingwijn) èn ingera's (een soort inlandsch brood) aanrukken, dat wij veror beren met een gezicht of het lekker is. Hij laat onj vragen of wij een glas voor een hor loge voor hem hebben. Waarschijnlijk beduidt dit of wij geen horloge aan hem kunnen ge ven. Gelukkig heeft de N.V. Hema ons voor ons vertrek van een heele serie nuttige voor werpen voorzien, waaronder horloges, en wij kunnen antwoorden, dat wij wel een re serve-horloge hebben, maar dat dit niet van een dergelijke kwaliteit is, dat wij dit aan een hoofd van Kobbo kunnen aanbieden. Hoogstens zou het dienst kunnen doen. tot hij een nieuw glas voor zijn eigen uurwerk uit Addis heeft laten komen. Dit voorstel neemt hij gaarne aan. en een uur later komt hij, op zijn met een rood-zijden dekkleed behangen muildier en omstuwd door al zijn krijgers op tegenbezoek in ons kamp. Gelukkig bleek ree,ds het eerste het beste horloge te loopen en werd hem dit (binnen in de tent. zoodat niemand het zag) aangeboden. De uitleggin gen, noodzakelijk om hem te leeren hoe het te verzetten, versterkten ten zeerste onze twijfel aan het bestaan van het „eigen horlo ge zonder glas". Intusschen verzochten wij meteen aan hem ons eenige krijgslieden uit de streek zelve te geven, waaraan hij gaarne voldeed. Den volgenden dag passeerden wij de Alamata. de vlakte welke ons nog van het gebergte voor Kworam scheidde. Een onher bergzame streek. In deze streek is later onze tweede karavaan overvallen. Wij zijn er ge lukkig doorgerold, misschien dank zij ons es- coi'te van inwoners a raison van 1 Hema- horloge. Wie weet? Er is ergens eenige be roering en eenig geschiet geweest, waarbij het ..extra-escorte" in de struiken verdween. Aan het slot schijnt dë staart van onze karavaan ock aangevallen te zijn (met het oog op de vliegtuigen moest in groepen gemarcheerd worden), maar de schade beperkte zich tot verlies van 1 ezel, helaas beladen met onze kist met blikjes groenten. Of het horloge lang is blijven loopen? Mo gelijk heeft het hoofd het spoedig stuk ge draaid en heeft hij onze tweede karavaan een minder goed hart toegedragen als ons en hebben wij misschien onbewust bijgedragen aan de ramp hun overkomen. Dit zal wel nimmer blijken. J. X. VAX DER DOES. 1 Wanneer gij in de dagen waarover ik nu spi-eek een eenigszins verwilderd jongmensch door Amsterdams straten hebt zien dolen, die in zichzelf sprak, af en toe een pathe tisch gebaar maakte, stil stond, de hand te gen het voorhoofd drukte of zich aan de verwarde haren trok en wanhopig rondkeek alvorens weer verder te loopen, wel, dan hebt ge mij gezien. De rol waarop ik studeerde, was langza merhand een obsessie geworden. Ik dacht nergens anders meer aan. 's Nachts di'oomde ik de afschuwelijkste dingen: ik stond op het tooneel: opeens was ik mijn tekst kwijt. Angstig keek ik naar het souffleurshok, maar daaruit grijnsde slechts het gelaat van mijn vader mij aan. Hij klapte het souffleui-sboek dicht, keek mij honend aan en riep luid keels: Nul! Nul! Groote nul! Dan werd ik badend in het zweet wakker. Ik kon niet meer leeren. Thuis verbeeldde ik mij dat ik de heele rol kon droomen. Als ik een willekeurige bladzijde opsloeg, kon ik zonder een oogenblik te aarzelen doorgaan, desnoods tot het einde. Er viel eenvoudig niet meer te leeren. Maar zoodra ik in ons repetitiezaaltje binnen kwam. kreeg ik het gevoel of ik leeg liep. Woorden, zinnen, clausen, ze ontgleden me en ik stond to bi-abbelen als een schooljongen voor de klas. Mijn hart bonsde me in de keel-; ik moest telkens mijn voorhoofd afvegen en kreeg ï'illingen. Goddank zei mijn regisseur niet veel. Hij kende blijkbaar den toestand, waar in ik verkeerde en liet me maar een beetje gaan. Als de repetitie was afgeloopen en ik naar huis terug ging. kwam mijn rol met dezelfde snelheid in mijn geheugen terug, waarmee ze mij even te voren ontsnapt was en het was of ik de woorden niet meer kon rem men. Ze welden met onweerstaanbare kracht in mij op en stroomden over mijn lippen. Misschien keken de menschen op straat wel verbaasd, maar daar lette ik niet op. Het is alles immers één groote vergis sing, zei ik. Een afschuwelijk misverstand. Ik heb mezelf maar wat wijs gemaakt. Ik heb me voor mezelf verstopt. Ik wilde de waarheid niet bekennen. Ik had me zoo vast voorgenomen, ik had gezworen Bijna kwam ik onder een tram en een taxi tegelijk Booze woorden wei-den mij toege schreeuwd, maar ik reageerde nauwelijks. Ik had gezworen, murmelde ik, mij al leen aan mijn werk te wijden. Maar het is sterker dan ik. Het overweldigt me. het over stelpt me. Laat me je zeggen wat het is. Laat me je alles zeggen wat er in mij omgaat. Dan wachtte ik even en luisterde, alsof er iemand tegen me sprak. Ja. ik heb Je lief, hoorde ik mezelf ant woorden. Ik heb je zoo zielsliefDwaas die ik was om mijn oogen te sluiten voor wat het meest nabij was. Dwaas, om niet te wil len zien wat het eenige is in mijn leven: jij, jij alleen. Zoo ging het door: ik sprak van liefde, ik beleed mijn liefde, ik bezong mijn liefde in alle toonaarden. Mijn heele wezen ademde liefde en mijn rol ging er in verloren. En weer kwam een repetitie en weer ging het op precies dezelfde wijze. Ik stamelde, ik kon geen woord uitbrengen. Het is waarschijnlijk niet noodig. dat. ik een verklaring geeft van dit vreemde ver schijnsel. Voor het eerst in mijn leven had ik gemerkt dat er ook nog iets anders be staat dan oppervlakkige verliefdheidles en een beetje flirt. Ik had het zoo hopeloos te pakken. Ze was neen, hoe ze was kan ik niet beschrijven. Ze was eenvoudig alles en eiken dag stond ik voor haar en zag hoe haar bruine krullen onder haar hoedje vandaan wipten en hoe zacht haar huid was en hoe lief haar oogen en ik moest praten, praten, de woorden van mijn tekst zeggen, haar mijn liefde verklaren waar alle anderen bij zaten het was een onmogelijkheid. Toen greep de regisseur in. Met een vol komen strak gezicht riep hij haar en mij na de repetitie apart. Het gaat wel met jullie, zei hij. Het gaat, maar meer ook niet. Je bent nog niet voldoende op elkaar ingespeeld. En nu de première al zoogauw is, zou ik jullie wel aanraden, nog eens samen wat te repetee- ren. Je weet nu hoe ik het hebben wil en misschien zijn jullie dan wat losser. Probeer het eens. Het was me of de grond onder mijn voe ten wegzonk. Maar zij, een echte vrouw, zei met een effen gezichtje: Hè ja, dat is goed. Laten we dat doen. Zullen we maar meteen een tijd afspreken? Morgen? En ik wist, dat de volgende dag zou be slissen over mijn verdere leven. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Het visscherij-conflict. Redactie, De kring Kennemerland der Nationaal Socialistische Beweging te IJmuiden ver zoekt u plaatsing van onderstaande, waar voor bij voorbaat mijn dank. Intusschen is het conflict in de visscherij ter beslechting opgedragen aan den Rijksbe middelaar. Het is te hopen dat deze inder daad het conflict zal weten op te lossen, zoo danig dat de slechte risico's van de visscherij niet zullen worden vèrlegd naar den arbei der in dit bedrijf. Wij hebben reeds betoogde dat de N.SJB. den aanslag op het minimale bestaan van de op varenden misdadig acht. Voor den werker en dit geldt zeer zeker voor de visscherlieden, die onder moeilijke en zware omstandighe den werken voor hun dagelijksch brood, moet een bestaansminimum zijn. een bestaansmi nimum dat niet als sluitpost voor het bedrijf willekeurig mag worden vastgesteld. Wanneer het Visscherijbedrijf niet kan rendeeren, ligt dit zeker niet aan de hooge loonen en de hooge eischen van de opvaren den en daarom zal het den Nationaal-Socia- list verheugen, wanneer door 'bemiddeling het kaï-ig bestaansminimum van den vis- scher onaangetast kan blijven. In een staking zien wij weinig voordeel, voor welke der partijen ook en ze zal voor het 'bedrijf zeker funest zijn. Mocht het echter in deze omstandigheden door halstarrigheid toch zoover komen, dan kunnen wii dit niet anders dan b°treuren. maar wil'en gelütertüd v*rk'?ren dat onze sympathie en steun voor de stakers, zou zijn. De Kringleider P. C. KOK. Pracht wagens! Loopen op kogeWagea-s, geheel sta Jen bak, ingebouwde rubber- vèering, Regenzeil met ruit. Lin nen of leder kap, zeer dikke ban den. Diepe voetenbak. Doorloo- pende duwer. Kortom: een kin derwagen ran hoogste perfectie en kwaliteit! Dat kan alleen: JAXSWEG 50 HAARLEM Keuze uit 100 wagens 'm Etalage tot 10 uur verlicht. Vrije toegang. Ook op zicht. uit Kenneme'iond OUVREUSE GEVRAAGD voor het LUXOR THEATER te BEVERWIJK, Persoonin, melding met getuigschi'iften: MAANDAGAVOND na o 5 het theater. uur aan MET 1000.— UW EIGEN HUIS. TE KOOP, in HAARLEM a. d. mooie Jan, Gij zenkade lijk aan het Spaarne: HEERENHUIZEN met centr 5 kamers, badk. en zolder. Koopsom ƒ5500.Alle]a<j '°5v- hypoth. rente f 275.— per jaar. Inlichtingen bij de E? 1'Gc*' Ruysdaellaan, Zeeweg 122, Beverwijk. ijjj LET MAAR OP DEN HEVEL 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 d. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet op den zelfden dag worden geplaatst Voor dir. gevr. FL. HULP v. d. HUISH. EX WINKEL, zelfst. k. werken en koken, van 7.307 u. Loon 5 p. w. Bi-. IJ 1342 bur. van dit blad TE KOOP twee beste melkgeiten E. Zonneveld Lzn., Oosterbuurt, Castrieum. EX GELSCHE CONVERSATIE LES gevraagd. Br. no. G 9 948 bu reau van dit blad HULP GEVR. v. H.B.S.'er, le jr. Algebra en Meetk. Bri.even met büll. oo'nid. ohider no. G 99 7 5 bur. van dit blad Voor huishouding Gevr. FLIXK MEISJE, niet ouder dan 17 jaar, van' 8.30'12,30. Vrij dags tot 5 uur. Kemp straat 29 I-Irl. DAGMEISJE gevr., ran S.303 uur. Duinldoornlaan 45, Bentveld Aanm. 7S uur 's a,v. FLINK NET MEISJE gevraagd. Adres Lucas vón' Leydenl. 10 bij Blauwe brug. NET DAGMEISJE gevraagd van 93.30 uur; Aanm. 's "avonds na S uur Thomsonilaan 7 5, Haarlem DEGEL. MEISJE gevraagd, bo ren 18 jaar, gez. v. 2 pers., van 12 uur. Zondags vrij. Nic. v. d. Laanstraat 27 rd, nw. geldAan melden tot 9 uur. Gevr. per 1 Mei een NET FL. MEISJE voor het huishouden, v. dag en nacht. Nieuwe Gracht 26 FLINKE HULP IN DE HUISH. svT-., in fel. gezin van half 9 tot uur. Willem de Zwijgerlaan 36 b. d. Blauwe Brug. Gevr, v. direct HOLD. OF DUIT- SCHE NACHTVERPLEEGSTER, beh. niet gedipl., intern. Aanm. Floraplein 7, Haarlem Gevraagd NET MEISJE, n. b. d. 20 jaar, Pr. of G. G. van 85 u.. met middag kost. Adres Brouwers straat 116 Haarlem EEXY. JUFFR. OF MEISJE gevr. d. en n„ genegen alle voorkom, huish. werkz. te verr., bij Dame, Wad. Br. G 99 32 bur. v.d. blad Terst. gevraagd FLINK MEISJE, voor dag of dag en nacht, v. g. g. v. Binnenweg 6, Heemstede Tijdelijk gevr. tegen 4 Mei flink DAGMEISJE als hulp bij dienst bode van 94 uur, 4 p. week. Heemstede, Paulus Buysl. 8 Gevr. tegen 1 Mei NET MEISJE dag en nacht. Van dei- Spie- rellaan 27. Aanmelden Crayenes- tersingel 45 Heemstede Voor 1 Juni gevr. NET EEXV. MEISJE, zelfst. kunn. werken en eenv. pot koken. v. g. g. v. Br. G 9941 bur. van dit blad GED. VERPLEEGSTER gevr.. G.G. of P.G., met pr. ref., voor ge regelde verzorging v. ouden Heer. intern. Br. met opg. v. leeft, en erlangd sal. G 9946 bur. van dit blad NETTE WERKSTER gevraagd, 1 of 2 middagen per week (2-6 u.) Per midldag 1. Dolfijnstr. 7 Hrl. Voor direct een flink DAGMEISJE gevraagd in gezin van 4 personen voor alle voorkomende werk zaamheden. Zondags vrij. Loon 5 per week. Raadhuisplein 28, Heemstede, 6N VOORAL OP DIT STEMDEN OP DE HULS VRIJWIELREMNAAF HET IDEAAL VOOR DEN WIELRIJDER Laten wij ze voor U VAKKUNDIG repareeren. Wij adviseeren gratis. Stofzuiger- en Motorspecialist Kennemerstraat 21 Haarlem Tel. 16990 EIGEN FABRIKAAT Eik. Dressoirs, 20 pracht- modellen, vanaf 12.50 Schuiftafels, prima 8.50 Huiskamer Ameublement prima stoffeering- ƒ22.00 Salon Ameublement, ge heel veerend, bekleed m. zware moquette 59.00 Schitterend rond Club- Ameublement, 1ste klas Stoffeerwcrk ƒ63.00 Salontafels 7.50 Slaapkamers, 10 verschil lende soorten, in pracht uitvoering, eiken met no ten handgepolitoerde pa- neelen, vanaf 65.00 Bedstellen, prima, 2-pers. 6-d„ Java Kapok ƒ21.00 Gezondheidsmatras sen 6.00 Alle onderdeelen apart verkrijgbaar! le klas Spiegels 4,25 Schrijfbureau's, Boeken kasten enz., reuze sorteering. EN HINDERDEN ANDERE MEUBELEN. Alles eigen werk met 6 jaar schriftelijke garantie. FRANCO BEZORGING per eigen auto door geheel Nederland. GEBR. VAN BEAUMONT ELECTR. MEUBELMAKERIJ. - ..STOFFEERDER!]. JANSWEG 50 HAARLEM. ETALAGES TOT 10 UUR VERLICHT. HET ADRES VAN VERTROUWEN SINDS 1907. Betaling kan zoo noodig geregeld worden. "TR In een' Christel, gezin gevraagd een FLINK HELDER MEISJE voor d. en n„ H. of D., kat. en zwart dr., zelfst. kunnende w. en k., van z. g. g. v. Loon 25 p.m. Br. G 9 945 bur. van dit blad Voor bedrijf AAXK. WINKELJUFFROUW gevr., niet het vak bekend Deli-. catessenharidel Jan Baas Jr., Ted. Berkhoutstraat 88. Haarlem Geraagd een zelfstandige NAAI STER. Wièner Mode, Wagenweg 44, Haarlem Gevraagd NETTE JONGEN v. groentew., loon 25 p. w. Sweers Zandv.laan 73. FLINKE VERKOOPSTER gevr. bekend met manufaetürenvaik. B. Bullen, Gen. Cronjéstr. 55 H.N. NETTE JONGEN gevr., 14 a 15 jaar. Vissers Delicatessen handel, Zandv.laan 16, l-Ieemstede Eerste klas firma vraagt eenige NETTE HEEREN, ter opleiding in de verkoopafdeeling. Vast sa laris en hooge provisie. Aanmel den hedenavond tusschen 7S u. Leeghwaterstraat 16. Haarlem Gevr. NETTE JONGEMAN met autorijbewijs, tegen provisie, voor geh. dagen. Aanm. tusschen 8 en 9 uur 'savonds Frans Halsstr. 25 Haarlem Gevr. JT7FFR., boven IS jaar. v. Chocolaterie, gen. in de huishoud, te helpen. Br. verl. sal., tegenw. en vorigen wenkte. G -9969 bur. vaa dit blad Officiëele (Crisis) bekendmaking. De NEDERLANDSCHE MEEL CENTRALE maakt bekend Het gedeelte van het prijs ver-schil per 100 K.G. voor del invoer van tot veevoeder ver werkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in ar tikel 8 b, onder 2e, van oe Crisis-Akkerbouwbeschikkir.? 1934 I, is vastgesteld als volgt: voor: a lijnkoeken 'f soyaschroot u'. soyakoeken »v!l grondnootkoeken grondnootschilfers cocoskoeken Ned. Oost-Indische cocoskoeken tot andere soorten vee voeder verwerkte olie houdende zaden, pitten en noten Voor de goede orde wordt o. gemerkt, dat in deze bedra= niet is inbegrepen het m an* kei 8. b, onder le, van two* noemde beschikking bedoe. - gedeelte van het prijsverse^ Indien men zijn verderen termijn nu.;L. wenscht vast te leggen tot vengenoemde prijsverscni -• relieve men zich daarover -'e Nederlandsche MeelceJJ- te 's-Gravenhagé in verbind te stellen, 's-Gravenhage, 25

IJmuider Courant | 1936 | | pagina 4